Plaatselijk nieuws VISSER Kinderen maken reus in Scherpenisse Wegens verbouwing is onze winkel in Tholen gesloten. Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 februari 1991 Tholen Pacht jachthaven Vergunning peuterclub niet nodig Wie betaalt ophogen Stomerij Quickynette SCH0ENHANDEL QUIST Geslaagd Jeugddienst Onder invloed Kapper op school Zestig jaar Crescendo NCVB 40 jaar Montessori viert carnaval Collekte Leger des Heils Wereldgebedsdag Plattelandsvrouwen en 'Ons erfgoed' Dia's bij natuurvereniging Oud- Vossemeer Opknappen riolering Rooseveltstraat AVB viert carnaval BETAALBARE HAARMODE rAPS4L€N Districtstentoonstelling vogels Biljarten Bouwen 's-Gravenkreek Biljarten Dit alles bij uw Thoolse slagers C. Slager, Sint-Annaland J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer J.A. Geilings, Tholen Gezinsavond met bingo Woord en Daad bij Tryfosa Inbraak kantine Slijper actief School als opvoeder Oliebollen slaan aan Stavenisse Verfbeurt De Schalm P. Priem beste schutter Sint- Maartensdijk Verbouwen woning Dia's over Polen Stroopwafels slaan aan DAG EN NACHT Watersportvereniging De Kogge moet (als de gemeenteraad maan dag accoord gaat) voor dit jaar een exploitatiesom van 104.000,- betalen voor de jachthaven (daar komt nog 19.240,- btw bij). Dat is 8000,- minder dan vorig jaar, doordat de bijdrage voor het par keerterrein is vervallen. Peuterspeelzaalwerk waarin kin deren van 2 tot 5 jaar oud worden opgevangen, valt niet onder de verordening kinderopvang en heeft daarom geen vergunning no dig. Dat schrijft het gemeente bestuur aan de Hervormde Jeugdraad. Deze instelling had ge vraagd om ontheffing van de ver gunningsplicht voor de kerkelijke peuterclub. De gemeenteraad wordt gevraagd met het antwoord in te stemmen. A.J.J. Heijmans heeft de gemeen te een rekening gestuurd van de kosten voor het ophogen van een perceel bouwgrond aan de Oran jerie. Heijman heeft daar een wo ning gebouwd. Over deze zaak is in de raad al eerder gesproken. Schoenreparaties kunt u afgeven bij Botermarkt 4-6. De winkel in St. Maartensdijk en Halsteren is gewoon geopend. Advertentie I.M. Marc van Vossen (Oudelandse- poort) behaalde de ingenieurstitel aan de Hogere Technische School voor Informatica in Den Haag. De Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente Immanuël houden zondag een gezamenlijke jeugddienst. Die begint om tien uur in de Ichtuskerk aan de Doel- weg, met als voorganger ds. Schaap uit Steenbergen. Het the ma van deze dienst is 'Groeit het nog?' Mejuffrouw L.H. uit Sint- Maartensdijk kreeg maandag morgen om half vier een bekeu ring, nadat op de Postweg bleek dat ze onder invloed van alcohol achter het stuur zat. Dinsdag werden verschillende au tomobilisten bekeurd omdat ze geen gordel droegen. Op de hoek Bebouwdendam/Een- drachtsweg deed zich zaterdag avond een aanrijding voor tussen twee auto's. R. v.d. L. verleende geen voorrang aan J.L. uit Sint- Maartensdijk, terwijl laatstge noemde onvoldoende rechts hield. Twee weken hebben de kleuters van de la-groep van de Eben- Haëzerschool gewerkt over 'de kapper'. Er werd geplakt, geverfd, getekend, gepraat en een versje geleerd. Maandag werd dit afge rond met het bezoek van een echte kapper aan de klas. Kapper Pieter Verhoeff bracht een heuse kap persstoel mee, verschillende scha ren, een föhn, kappersmantel e.d. Het werd natuurlijk helemaal een feest, toen één van de leerkrachten in de klas werd geknipt. Tot slot bezochten de kleuters de kapsalon in de Stoofstraat en bekeken daar alles goed. De chr. gemengde zangvereniging Crescendo neemt eind deze maand een compact disc en mu- ziekcassette op ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan. Het koor staat onder leiding van Piet Bout. Ook het jeugdkoor Sja- loom o.l.v. Johan Melse én de or ganist/pianist Paul Heijboer werken aan de opname mee. Deze verschijnt eind april onder de titel 'Prijst Zijn naam' en kan nu al besteld worden bij J.M. Heijboer, Kreeftenstraat 11, tel. 3663. De netto-opbrengst komt ten goede aan de zending, en aan het druk ken van een Psalmenbundel en op muziek gezette Bijbelgedeelten in de Izi-taal. Woensdag zal in de Chr. Mavo aan de Zoekweg het 40-jarig bestaan van de NCVB worden gevierd. De afdeling, die nu meer dan 100 leden telt, begon in februari 1951. Bij de officiële oprichtingsverga dering die in het oude verenigings gebouw (nu M.L.K. school de Burcht) gehouden werd, gaven 28 dames zich als lid op. Vier van deze leden van het eerste uur zullen woensdag ook zeker aanwezig zijn. Door hun intensief betrokken zijn bij de vrouwenbond zullen zij veel van de herinneringen over het bestaan van de afdeling herken nen. Al deze zaken zijn door groepjes leden bewerkt, hetzij in dichtvorm, toneel of zang. De vie ring van dit jubileum speelt zich af tijdens en na een gezamenlijke koffietafel. Als tastbare herinne ring aan de avond zullen de leden een door hen zelf samengesteld kookboekje ontvangen. De NCVB vergadert maandelijks in het Visnet en gedurende de ja ren van haar bestaan heeft zij al heel veel sprekers en spreeksters mogen begroeten. Vóór het feestprogramma kunnen de dames kennis maken met de nieuwe bestuursleden. Wegens vertrek van de dames A. Houmes, C. Korstanje en L. Bolier zullen de dames W. Hopmans, J. Key en I. van Gorsel de gelederen komen versterken. De dag voor de Krokusvakantie was het feest op de Montessori school. Alle jongens en meisjes vierden samen met leerkrachten en ouders van de activiteitencom missie carnaval op school. Allereerst werd er voor de onder bouw en tussenbouw poppenkast gespeeld, terwijl de midden- en bovenbouw tekenfilms bekeken. Daarna volgde een vrolijke dweil- partij door alle feestelijk versierde lokalen. Daar stonden zelfs levensgrote poppen, er zitten dus ook al echte bouwers tussen de leerlingen. De bovenbouw bezocht vorige week theater de Maagd. Zij geno ten daar van het door Hetty Heij- tink geschreven toneelstuk 'Had je gedroomd'. Hetty Heijtink be wijst hiermee niet alleen een be gaafd toneelspeelster (o.a. de familie Knot) maar ook uitste kend schrijfster te zijn. Het Leger des Heils, wil geduren de de periode van 24 februari tot 9 maart ook hier collecteren. Men zoekt daarvoor nog medewerkers. Vrijwilligers voor deze nationale collecte kunnen zich opgeven bij mevr. S. Tichem-Zachariasse, tel. 01660-2819. Op vrijdag 1 maart is het Wereld gebedsdag; De eerste oecumeni sche samenwerking in de wereld is voortgekomen uit een aktiviteit van de Amerikaanse vrouwen in 1887. Zij riepen iedereeen op tot een gebedsdag voor de zending in hun land. Deze oproep om in ge bed aan mensen en hun omstan digheden zorg en aandacht te besteden, is uitgegroeid tot een ge bedsdag in 180 landen. Een echte Wereldgebedsdag dus. Sinds 1928 wordt er ook in Neder land aan deelgenomen. Daartoe is een nationaal comité opgericht. De plaatselijke afdeling, organi seert als enige op het eiland ook dit jaar een bijeenkomst. Daar voor komt men vrijdag 1 maart om half acht bijeen in de kerkzaal van Ten Anker. Iedereen is van harte welkom. Tijdens de maandelijkse bijeen komst van de Plattelandsvrouwen in het patronaat komt H. Elen- baas iets vertellen en laten zien over oude boerderijen en karakte ristieke huizen. ledereen is op 20 februari om 20.00 uur van harte welkom. Op 5 maart zal er in Meulvliet een feestavond zijn ter gelegenheid van het 60 jarig bestaan van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. Daar treed o.a. Capritholen op. De Natuurvereniging heeft voor haar leden maar ook andere be langstellenden een serie interes sante activiteiten voorbereid. Op 28 februari kan men in het koffiehuis in de Visstraat genieten van een diaserie over de Achter hoek samengesteld door de heer Mandemaker. De avond begint om half acht. Op 9 maart gaat de plant- en snoeiploeg op pad, op 23 maart is er een vogelexcursie naar de Oesterdam, en 21 april is er een vogel- en bloemenexcursie naar Lindonk. Uit een inspectie is gebleken, dat het riool in de F.D. Roose veltstraat gescheurd is en dat er op verschillende plaatsen wortel- doorgroei optreedt. Omdat het ri ool onder de woningen en door tuinen aan de oostzijde van de straat ligt, is vernieuwen onmoge lijk. Daarom is een plan opgesteld om de riolering te renoveren via de rib-loc methode. Het laatste gedeelte zal via een nieuwe verbin ding langs de kerk van de Geref. Gem. in Nederland naar de F.D. Rooseveltstraat gaan. Met de ne gen eigenaren van de percelen is overeengekomen een zakelijk recht te vestigen op de grond. De gemeenteraad wordt maan dagavond gevraagd mee te werken aan wijziging van het bestem mingsplan Kom, zodat J.B. Groen bij zijn woning aan de Coentjes- weg een garage kan bouwen. Bij de woningen Philips van Dorpstraat 11 t/m 19 kan de defi nitieve bestrating worden aange legd. Daarvoor wordt de raad om geld gevraagd, evenals voor het aanbrengen van beplanting achter de woningen in dezelfde straat die met de achterzijde naar de Dorps weg staan. Het waterschap heeft aan de beplanting de voorwaar den verbonden dat het afvoeren van delfspecie uit de sloot voor re kening van de gemeente komt en dat tussen weg en sloot geen bo men worden geplant. Muziekvereniging O.V.M. haalt vrijdag en zaterdag a.s. oud pa pier op. Adv. I.M. Voor de Algemene Vrouwenbond zit het carnaval er weer op. Aardig uitgedost zetten 24 dames de Vos- senkuil op stelten. De muziek was van Power Drive-in show. Er was een verloting met leuke prijzen; het feest duurde tot in de kleine uurtjes. Op 12 maart gaat de AVB naar Roosendaal om te bowlen en chinezen. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Vogelvereniging De Vogelvrienden organiseert van 16 t/m 21 decem ber een districtstentoonstelling in de Vossenkuil. Gezien het stijgen de aantal de laatste jaren, ver wacht het bestuur dan veel vogels. Dit werd meegedeeld tijdens de onlangs gehouden jaarvergade ring. Voorzitter L.C. Vroegop, die met algemene stemmen herkozen werd, was tevreden over het zowel sportief als financieel goed verlo pen jaar. Besloten werd om de contributie in 1991 niet te verho gen. En er werd vooruitgekeken naar het jaar 1992, want dan wil De Vogelvrienden een regionale of bijzondere tentoonstelling organi seren. In mei moet dat worden aangevraagd. De ringcommissie reikte deze avond de ringen uit voor de vroegkwekers. Uitslagen Hof van Holland: M. Vercammen-A. Fonteyne 2-0, A. Fonteyne-C. v.d. Laak 2-0, J. de Koning-P. de Ronde 2-0, P. van Treijen-P. de Ronde 2-0, P. van Treijen-M. Vercammen 0-2, C. Boogaart-P. Gulden 2-0. Hoogste serie (11 car.) en beste gemiddelde (1.5) J. de Koning, kortste partij (12 brt.) A. Fonteyne. Het gemeentebestuur wil mede werking verlenen aan de bouw van een woning mét garage door L. de Witte. Die wil bouwen op een perceel aan de 's-Gravenkreek waar volgens het bestem mingsplan geen bebouwing is toe gestaan. B. en w. vinden het bouwplan stedebouwkundig aan vaardbaar en vragen de gemeente raad om het bestemmingsplan te herzien. Ook wordt maandag avond een krediet gevraagd voor de aanleg van definitieve bestra ting in verband met de bouw van woningen aan de 's-Gravenkreek en de De Casembrootstraat. In het bestemmingsplan Stoofweg heeft de gemeente onlangs grond verkocht aan bouwbedrijf Hans Weggemans te Scherpenisse. Uitslagen Havenzicht: F. den Ouden-B. de Man 10-9.5, F. Dom- H. Dijkema sr. 8.57-10, B. Huibrechtse-B. de Man 10-5.25, A. Jeroense-I. Vroegop 10-8.09. Beste gemiddelde (2.36) en kortste partij (22 brt.) H. Dijkema sr., hoogste serie (8 car.) A. Jeroense. De stand: 1. A. Jeroense 91.94 (10), 2. F. Dom 87.14 (9), 3. J. Vroegop 83.85 (11), 4. A. West dorp 82.27 (10), 5. F. den Ouden 78.17 (9). In de competitie van De Hoop was het treffen tussen K. Smits en A. Weijler op papier een spannen de match; Weijler kwam echter geen moment in de wedstrijd en moest een fikse nederlaag slikken. H. Keur en A. van Poortvliet speelden een evenwichtige partij, waarbij ze beurtelings een kleine voorsprong hadden. Uiteindelijk won Van Poortvliet met twee ca ramboles voorsprong. M. Elen- baas deed de naam van de club eer aan. Door de hoop niet op te ge ven, zette hij in de slotfase zijn bijna kansloze positie toch om in winst. Uitslagen: K. Smits-A. Weijler 10-3.5, E. van Poortvliet-J. Mosselman 10-9.56, H. Keur-A. van Poortvliet 9.13-10, P. Quist-G. Donderdag, vrijdag en zaterdag 14, 15 en 16 februari Varkensfilet 1 kg15.50 Procureurlapjes 1 kg12.50 Kippebouten 1 kg5.00 Rosbief 100 gr2.95 Grill-ham 100 gr2.50 Leverkaas 100 gr1.15 Frikandellen 10 stuks4.50 Jonge kaas 500 gr4.95 Maandag en dinsdag 18 en 19 februari Vlees met randje 1 kg13.50 Bij 1 rookworst ZUURKOOL GRATIS Slavinken 5 halen4 betalen Gehakt Woensdag 20 februari 1 kg 10.00 Bij aankoop van 500 gr. magere lappen 9.00 1 pakje Blue band GRATIS Advertentie I.M. Rijnberg 6.11-10, M. Elenbaas-T. van Poortvliet 10-9.83. Kortste partij (28 brt.) G. Rijnberg en T. van Poortvliet, hoogste serie (9 car.) en beste gemiddelde (2) T. van Poortvliet. Op de gezamenlijke avond van ZLM en Plattelandsvrouwen kon presidente 1. de Wilde 55 aanwezi gen begroeten. Zij genoten na de koffie van een warm buffet en speelden ondertussen bingo. Na afloop bedankte ZLM-voorzitter J. Akkermans vooral de Platte landsvrouwen voor de door hen gemaakte voorbereidingen voor deze avond. Ook wekte hij ieder een op de komende ZLM- vergadering te bezoeken, waar een spreker niet alleen de land- en tuinbouw zal belichten maar ook natuur en milieu. Tijdens de 45ste jaarvergadering van de Hervormde vrouwenvere niging Tryfosa vertoonde de heer 't Lam van Woord en Daad dia's over Zuid-Afrika en Burkina Fas- so. Dat vormde tevens een toelich ting op de besteding van de gelden door Woord en Daad. De collecte voor die organisatie leverde deze avond ruim 700 gulden op en de verkoop van artikelen nog eens ruim 300 gulden. De avond werd geopend met het zingen van Ps. 147:1, waarna dhr. M.F. van Binnendijk sprak en mevr. A. Ampt-Goedegebuure een Bijbelinleiding over Psalm 42 ver zorgde. Gezongen werden verder Ps. 42:5, 119:1 en 3, 119:17 en 32 en enkele liederen door een aantal leden van VZOS. Secretaresse C. IJzerman-Ridderhof en penning- meesteresse A. Overbeeke-van Zetten presenteerden de jaar verslagen. Presidente C.J. Duijzer-van Dijke sloot de avond af met een dankwoord. Onbekenden hebben ingebroken in de kantine van voetbalvereni ging WHS, zo werd maandagmor gen ontdekt. Een stereo-installatie, wat drank en kleingeld waren uit het clubhuis verdwenen. Van het praathuisje op het Haven plein is een ruit vernield. Dat werd zaterdag bij de politie gemeld. Er zijn drie jongens gesignaleerd, die in een taxi wegreden. De politie zou graag met deze jongens in contact komen. Ook in ons dorp blijkt een scha renslijper actief te zijn geweest die fikse prijzen berekende. Na het bericht - vorige week - over de me vrouw uit Scherpenisse, meldde zich een inwoner die een mevrouw zes messen te slijpen meegaf en daarvoor een rekening van 180 gulden kreeg. Na veel heen en weer gepraat betaalde hij uitein delijk 135 gulden. De ouderavond van de School met de Bijbel werd donderdag geo pend door dhr. M.C. den Engels man, die er in zijn openingswoord op wees dat de Heere alle dingen regeert. De groepen 5 en 8 beten daarna de spits af. De lessen die door de leerkrachten v.d. Steen en Paans werden gedaan, stonden in het teken van begrijpend lezen. De kinderen van groep 5 lazen een tekst van een machinist op een stoomlocomotief. Daarna bespra ken ze de vragen die er bij hoor den. Groep 8 bekeek, samen met de aanwezigen, het prentenboek Roosje Weiss. Daarin wordt het leven van een Duits meisje tijdens de Tweede Wereldoorlog verteld. Zij hielp stiekem de Joodse kinde ren in een concentratiekamp. Na dat dit boek was bekeken, werd met de kinderen nagedacht over de bedoeling, die de schrijver er mee heeft. Na de pauze sprak dhr. P. v.d. Breevaart over de school als op voeder. Hij was van mening dat de opvoedkundige taak een te grote plaats gaat innemen op de scho len. Door het toenemen van de ta ken is de druk op de onderwijskundigen toegenomen. Spreker noemde een drietal oorza ken. Ten eerste wil de overheid een onderwijsvorm die uitgaat van het individuele kind; bij wet is vastge legd dat het onderwijs ook gericht moet zijn op de emotionele en so ciale ontwikkeling van het kind. De school moet algemeen gelden de normen en waarden overdra gen, zo benadrukte minister Ritzen nog onlangs. Ook de samenleving verzwaart, aldus v.d. Breevaart, de opvoed kundige taak van de school. Vrij heidsbeleving en emancipatiedrang zorgen er vol gens hem voor dat de kinderen minder gemakkelijk gezag en dis cipline accepteren, en steeds meer voor het eigen belang opkomen. Omdat er een leerplicht is, kun nen ze niet onder de schoolgang uit. Tenslotte vormen ontwikke lingen in de gezinnen een verzwa rende factor. Spreker wees op de problemen door echtscheidingen, mishandeling, incest, drank en te grote prestatiedrang. Maatschap pelijke ontwikkelingen en ge zinsproblemen komen ondermeer tot uitdrukking in agressief ge drag op school. Samenvattend meende v.d. Bree vaart dat de kinderen die tegen woordig van school komen, minder weten dan vroeger. Daar tegenover zijn ze wel 'meer mens' dan de leerlingen van vroeger. Na het beantwoorden van vragen besloot de spreker deze avond. De activiteitencommissie van WHS kwam oliebollen tekort om aan de vraag te voldoen bij de on langs gehouden actie. Ongeveer 2800 werden er door de A- en C- junioren van de voetbalclub aan de man gebracht, maar verschil lende huizen moesten worden overgeslagen. Met het bakken was men 's morgens om kwart voor zes al begonnen. Omdat het schilderen van basis school De Schalm vorig jaar niet is uitgevoerd, wordt de gemeente raad maandagavond gevraagd het daarvoor uitgetrokken bedrag van 37.000,- over te hevelen naar dit jaar. Dinsdag 19 februari ophalen oud papier door S.C. Stavenisse. Adv. I.M. P. Priem is generaal schutter ge worden van schietvereniging Prin ses Beatrix. Tijdens de jaarvergadering kreeg hij uit han den van voorzitter W. Klippel de wisselbeker. Priem won ook de bekers op de 12 m baan (klasse A), knielend 100 m en knielend 12 m. De overige wisselbekers gingen op de 100 m baan naar L. Hage (klasse A), G. Vos (klasse B) en W. Klippel (klasse C), en op de 12 m baan naar C. Potappel (klasse B) en W. Klippel (klasse C). In zijn openingswoord keek de voorzitter terug op een positief verlopen jaar, zowel in sportief als finan cieel opzicht. Gezien het batig sal do van de penningmeester hoefde de contributie niet verhoogd te worden. Voor het verbouwen van de wo ning van M.M. van Gorsel aan de Hogeweg moet het bestem mingsplan Achter 't Bos worden gewijzigd. B. en w. vragen de ge meenteraad om medewerking. Ook wordt de raad maandaga vond gevraagd 17.700,- (exclu sief btw) uit te trekken voor de aanleg van een electriciteitsleiding van het transformatorstation aan de Nijverheidsweg naar de Pluim- potweg, waar Aqua Bio Systems een bedrijf gaat bouwen. Verder is er een bedrag nodig voor het aan brengen van beplanting aan de Kastelijnsweg. De gemeente heeft aan P. Paulus- se grond verkocht in de Muije- polder. Woensdag 20 februari haalt mu- ziekver. Euterpe weer oud papier op- Advertentie I.M. De activiteitencommissie van Sint Maartenshof organiseert op 19 fe bruari een dia-avond. W. Antho- nisse vertoont vanaf half acht door hem in Polen gemaakte dia's voor bewoners, personeel, dona teurs en vrijwilligers. ZIE VERDER PAG. 6 De stroopwafelactie, gehouden door jeugdvereniging Menorah, heeft voor de clubkas 425,50 op gebracht. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M. Zaterdag 16 februari en zondag 17 februari Tholen, Poortvliet, Oud Vosse meer en Scherpenisse (dr.Padt): dr. Teijgeler, Tholen, tel. 01660-2016 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. vd. Bel): dr. Janssen, St. Maartensdijk, tel. 01666-4126 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. van Doesburg, St. Philipsland, tel. 01677-2500 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP M. Bomas, St. Philipsland, tel. 01677-3232 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatieadvieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Hoogstr. 12, Tholen. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC EN DRUGS Afspraken: tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel.01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01110-13184 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma t/m vr 12.30-14 u. ma, wo en vr.avond 19-21 u. Do 14-16 u. Tel. tijdens spreekuren 01640-55878, in het weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Franke, gem.huis St. M'dijk, tel. 01666-8208 WERKGR. ALLEENSTAAND. Tel. 01662-2830 of 016.76-3113 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 februari t/m vrij dag 15 februari donderdag 14 3.32 - 15.57 vrijdag 15 4.07 - 16.27 zaterdag 16 4.42 - 17.02 zondag 17 5.17 - 17.37 maandag 18 5.47 - 18.12 dinsdag 19 6.1? - 18.47 woensdag 20 6.57 - 19.27 donderdag 21 7.32 - 20.12 vrijdag 22 8.27 - 21.07 donderdag 14/2 18.29 NM donderdag 21/2 23.55 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Bel voor gecorrigeerde getijverwachtingen 01184-15600. Zondag 17 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. van Dijk, voorberei ding H.A. 18.30 u. kand. Emaus HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. v.d. Veer, Gouda GEREF KERK 10 u. ds. Schaap, Steenbergen; jeugddienst 17 u. drs. Heetderks, Oosterhout CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. de Bie, 's- Gravenpolder R.K. KERK za 19 zo 10.45 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder 18.30 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 u. kand. Langebeke, Am sterdam 15 u. kand. Kwakkel, Amsterdam CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Born, viering H.A. 18 u. ds. Born, dankzegging H.A. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst Donderdag 21 februari 19.30 u. ds. Verhoef GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Krijgsman, Rid derkerk 18 u. ds. van Dijk OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Schot, Middelburg 19 u. ds. v.d. Oever, Yerseke OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. van Bergen Bravenboer Donderdag 14 februari 19 u. ds. van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Egas, voorbereiding H.A. 18 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 u. mevr. van Lingen-van Veen, Willemstad 14.30 u. ds. v.d. Linden, Klundert GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Lammers GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. kand. Maathuis, Kampen 15 u. kand. Kwakkel, Amsterdam In Scherpenisse maken dertien kinderen een bijna twee meter hoge sneeuwpop. V.l.n.r. Dennis van As, Wendy van Langeveld, Tamar Grootveld, Mariella Franken, Jessica Kouwenhoven en Louis Priem (de anderen zijn al naar huis om te eten). Nu er voldoende 'pakkende' sneeuw ligt, hebben veel kinderen van de gelegenheid gebruik ge maakt om sneeuwpoppen te ma ken. In diverse soorten en maten. De krokusvakantie viel wal dat betreft gunstig en begon met sneeuw en veel wind op maandag, terwijl dinsdag de zon scheen en de temperaturen naar enkele gra den boven nul kropen. In Scherpenisse maakten dinsdag ochtend dertien kinderen een sneeuwpop van bijna twee meter. Ze begonnen om 9 uur. Sneeuw viel er voldoende te halen; met vereende krachten werd de kolos opgebouwd, enigszins hoekig aan de basis maar dat komt door de houten pallets die gebruikt zijn om steun te geven aan de sneeuw massa. Omdat kolen niet meer (zo gemakkelijk) voorhanden zijn, mogen ook centendroppen als knopen en ogen dienen, Dit exem plaar kreeg ook een gebit van zwarte drop. Een winterwortel kan de veranderingen doorstaan. Enkele takjes van coniferen zor gen voor een verzorgd kapsel. De oren zijn van sneeuw. Wat als het gaat dooien? Rond twaalf uur hadden de kinde ren het karwei geklaard en moch ten ze even rusten voor hun creatie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 2