Informatie over de provincie Waarschuwingen bij wintersmog Op zoek naar de echte Bazen Beregoeie tentoonstelling Cursussen over natuur Tholen Cursus voor penningmeester Open huis voor ouderen bij gym en volksdansen Donderdag 10 januari 1991 OMM ISSI i:s De provincie heeft een draaiboek klaar liggen dat voorziet in een waarschuwingssysteem zodra er sprake is van zgn. win tersmog. Oost-Euro pa Fase 2 Fase 1 Informatie IN HEHOEP Vierde Dijk Schipper Pak even uw zakboekje Bij verhuizing Concert Lions voor de muziekkorpsen Nieuwe kantoorleider Verenigde Spaarbank ABDIJ De statencommissie voor wa terstaat en verkeer vergadert maandag 14 januari, aanvang 13.30 uur. Besproken wordt het verbeteren van een gedeelte weg Oostburg- IJzendijke, de aanleg van een weg tussen Tholen-Sint-Philipsland, het voorbereidingsschema land inrichting en de verbetering van het fietspad tussen Middelburg en Koudekerke, bijdragen ver keersveiligheid 1991 en verbete ring van een gedeelte traverse Groede. Om 16.00 uurop 14januari komt de statencommissie voor econo mische zaken bijeen. Op de agenda staan: aanvullend krediet voor de aanleg van een fiets-/voetgangersbrug over de Grevelingensluis, de stukken van de havenschappen Vlissingen en Terneuzen en de projectkeuze 1991 GOC Euregio Schelde- mond. Bijdragen worden gevraagd uit het toeristisch recreatief ontwik kelingsfonds voor de film "Zee land en de Zeeuwse musea" en voor de bouw van het Badhotel in Domburg. Uit het sociaal econo misch ontwikkelingsfonds wor den bijdragen gevraagd voor de financiële afwikkeling GOC Eure gio Scheldemond, een experi ment met de opkweek van oesterbroed op Neeltje Jans en voor de actie Vrouw en Werk Zeeland. De provinciale milieuraad verga dert woensdag 16 januari, 10.00 uur, over het ontwerp-milieupro- gramma 1991 en over het ambte lijk advies tracékeuze WOV. Op 16 januari, 10.00 uur, komt ook de provinciale planologische commissie bijeen. Deze behandelt het ontwerp- landinrichtingsplan ruilverkave ling Sint-Philipsland, de vierde no ta ruimtelijke ordening-extra en de adviezen voor de tracénota MER-WOV. De afdeling voortgezet onder wijs van de provinciale onder wijsraad vergadert op 16januari, aanvang 14.00 uur. Aan de orde komen de evaluatie van de 5e beroepenmanifestatie en de voorbereiding van de 6e, een subsidieverzoek van de Kla- renbeek LTS voor het project Bouwtechniek en de projectover eenkomst groeibeheersing/zorg- verbreding Zeeland. Alle vergaderingen zijn open baar. De statencommissies, de milieuraad en de onderwijscom missie komen bijeen in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De PPC vergadert in het gebouw yan de planologi sche dienst. Groenmarkt 13, Middelburg. Het informatiecentrum van de provincie Zeeland, beschikt over een groot aantal brochures en folders die inzicht geven in een groot aantal zaken waarmee de provincie van doen heeft. Zo zijn er brochures over havens en industrie aan de Westerschel- de, over recreatie en toerisme, ruimtelijke ordening, leuke din gen in het landschap enz. Het boekje Zeeland in cijfers en feiten geeft samengevat allerlei informatie over geschiedenis, economie, waterstaat, recreatie, landbouw, verkeer etc. etc. Han dig voor iemand die bijvoorbeeld een spreekbeurt moet houden of een scriptie moet schrijven, of gewoon voor degene die belang stelling heeft voor Zeeland in 't algemeen. Een ander boekje draagt de titel "Bestuursbeeld". Het legt pre cies uit hoe het provinciaal be stuur in elkaar zit, hoe het geko zen wordt en welke bevoegdhe den de provincie heeft. Praktisch alles is gratis verkrijg baar; soms moet voor iets zeer speciaals een bedrag van een paar gulden worden betaald. Via het informatiecentrum kun nen ook gratis films en videoban den over Zeeland worden geleend (ten behoeve van groepsverto- ningen). Wie belangstelling heeft kan ge rust eens langskomen. Het adres is: Abdij(plein) 9, Middelburg; openingsuren van maandag t/m vrijdag 09.30 tot 12.30 en van 13.30tot 16.30 uur. Bellen kan ook: (01180) 31400. I EUWS Het draaiboek wintersmog is nog een tussentijdse regeling die dit jaar wordt vervangen door een definitieve. Van wintersmog is sprake als de concentratie aan zwaveldioxyde en aerosolen (fijn, meestal on zichtbaar stof) in de buitenlucht te hoog wordt. Voorlopig wordt alleen de zwa veldioxyde gemeten met een au tomatisch net van snuffelpalen. Er wordt aan gewerkt om ook voor aerosolen een dergelijk sy steem op te zetten Net zoals bij de inmiddels be faamde zomersmog, is win tersmog een "mooi-weer-pro- bleem". Wintersmog kan bij ons ontstaan bij helder vriesweer en een aan houdende oostenwind. Zwaveldioxyde is namelijk afkom stig van verbrandingsprocessen. Hoe kouder het wordt, des te har der de kachel gestookt wordt en des te meer elektriciteit nodig is. Vanuit Oost-Europa, maar ook vanuit Duitsland, wordt dan in on ze richting een extra golf zwavel dioxyde aangevoerd. Veelal wordt in Oost-Europa nog onontzwavel- de bruinkool gebruikt voor huis verwarming en in elektriciteits centrales. Zonnig vriesweer bij matige wind heeft tot gevolg dat het mengend vermogen van de luchtlaag af neemt: de verontreinigde lucht blijft aan de grond hangen. Over het algemeen zijn de zwaveldio- het daggemiddelde zakt onder 125 microgram. Als wordt verwacht dat de dagge middelde uurconcentratie meer wordt dan 225 microgram zwa veldioxyde, wordt smogfase 2 uit geroepen. De risicogroep voor luchtveront reiniging (lijders aan hart-en vaat ziekten, cara-patiënten, mensen met een lichamelijk zwpkke con ditie en zij die langdurig buitens huis inspanningen verrichten) kan te maken krijgen met een vermin derde longfunctie van vijf procent. Cara-patiënten moeten rekening houden met een wat grotere kans op astma-aanvallen. Hun wordt geadviseerd bij klachten zoveel mogelijk binnen te blijven en inspanningen buiten te voor komen. ledereen wordt afgera den af te zien van zgn. duurspor- ten. De bevolking wordt ge vraagd zoveel mogelijk de auto te laten staan (vanwege de uitstoot van aerosolen) en te kiezen voor openbaar vervoer of gezamenlijk reizen. De openbaar-vervoer maatschappijen worden op de hoogte gesteld, opdat ze eventueel extra mate rieel kunnen inzetten. De bevolking zal worden ge vraagd de allesbrander en de open haard niet te stoken. De in dustrie wordt opgeroepen werk zaamheden waarbij zwaveldio xyde en aerosolen vrijkomen zo veel mogelijk uit te stellen. De fase wordt ingetrokken als het gemiddelde onder 175 mi crogram komt. Ook open haarden leveren een bijdrage aan de luchtverontreiniging. Fase 3 xyde-concentraties het hoogst in de ochtenduren. De meeste hinder zal ontstaan in de zuidoostelijke provincies van Nederland. Door de invloed van zeewind in het westen kan de hoeveelheid zwaveldioxyde daar sneller afnemen. Het waarschuwingssysteem werkt met drie fasen (net als bij zomersmog). Smogfase 1 wordt ingesteld bij een voorspeld daggemiddelde van 175 microgram (miljoenste gram) zwaveldioxyde per kubieke meter lucht. Tijdens deze fase kunnen mensen met hart- en vaatziekten of aan doeningen van de luchtwegen hinder ondervinden. Dat geldt ook voor mensen met een zwakke lichamelijke conditie, bijvoor beeld ouderen, en voor mensen die in de buitenlucht langdurig li chamelijke inspanningen ver richten. Fase 1 betekent dat de ambtelijke en technische diensten van de overheid paraat zijn. Intrekking van fase 1 gebeurt als De oproepen aan bevolking en in dustrie zijn gelijk aan die in fase 2. Bovendien wordt organisatoren van evenementen in de buiten lucht aangeraden die gebeurte nissen uit te stellen. De fase wordt ingetrokken als verwacht wordt dat het gemid delde zal dalen onder 300 mi crogram. Van alle drie de fasen zal de bevol king via de publiciteitsmedia op de hoogte worden gesteld. De zwaveldioxyde wordt in Zee land geregistreerd op de volgende punten: Zierikzee, Lewedorp, Waarde, Sasput, Nieuw-Namen, Axel, Koewacht, Sas van Gent en Braakman. Fase 1 wodt ingesteld door het hoofd van de afdeling milieu van de provinciale waterstaat; fase 2 door de hoofdingenieur-directeur van de waterstaat en de Commis saris der Koningin stelt fase 3 in. Als de voorspelling luidt dat er meer dan 350 microgram zwavel dioxyde per kubieke meter buiten lucht zal zijn, treedt smogfase 3 in werking. in deze situatie kunnen de ge zondheidsklachten ernstiger worden: ademhalingsklachten en afname van de longfunctie met 5 tot 10 procent. Voor mensen die aan hart- en vaatziekten en longziekten lijden en daarbij erg gevoelig zijn voor luchtverontreiniging, wordt de kans op ziekte groter. Er kans zelfs kans zijn op een wat grotere sterfte binnen deze risico-groep. De Arob-commissie uit gedepu teerde staten behandelt op dins dag 15 januari, 10.20 uur, een bezwaarschrift van de heer W. van de Sluis uit Lewedorp. Het college van b. en w. van Bor- sele heeft een verklaring van geen bezwaar gevraagd voor de bouw van een loods aan de Oude Kraaij- ertsedijk in Lewedorp. GS hebben dit geweigerd, omdat zij van me ning zijn dat de loods op het be drijventerrein thuishoort en niet in het agrarische gebied. Deze zitting is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42 in Mid delburg. 4ÊÈêi Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Toen ik tijdens de evacuatie in 1944 met mijn moeder op bezoek was bij lotgenoten, leefden die door het dicht op elkaar leven en de daardoor ontstane irritatie op kwade voet met het gastgezin. Laat dat nou een familie Bazen zijn en dat ontlokte de vrouw de uitdrukking: 't Is een echte Boaze". Op dat ogenblik wist ik nog niet dat ik ooit met een Boaze enige relatie aan zou gaan. De uitdrukking is me bijgebleven en te pas en te onpas zeg ik al langer dan 40 jaar tegen mijn vrouw: "Je bin een echte Boaze". Nu ik gepensioneerd ben en graag wat aan geschiedenis doe, ben ik samen met een nicht van mijn vrouw op zoek gegaan naar de eerste en echte Bazen. Niet weten de dat dit een boeiende maar tijd rovende bezigheid is, die wel een begin kent maar voorlopig nog geen einde in zicht heeft. Óm bij de naam te beginnen blijkt dat al moeilijkheden te geven, want we vinden de volgende varia ties: Bazen, Bazan, Baasse, Baa- sen, Basen, Baas. De oudste die we kennen is Boudewijn Bazen. Deze komt voor op de lijst van dienstplichtigen van 1798, en is dan 70 jaar oud en wonende in de Noord onder St.-Maartensdijk. De natuurvereniging Tholen gaat dit jaar - bij voldoende belangstel ling - twee cursussen organiseren: een groencursus onder de naam 'Natuur op Tholen' en een na- tuurgidsencursus. Voor beide cur sussen kunnen belangstellenden zich tot 1 maart aanmelden bij L. Sauter, Mossellaan 12, Tholen, tel. 01660-3867. De groencursus omvat ongeveer zes avonden en vier of vijf excur sies. Aan de orde komen het leven in de Oosterschelde, schorren en slikken, nieuwe natuurgebieden (Rammegors, Markiezaat), dieren- en plantenleven op Tholen en Sint-Philipsland en natuur beheer. Bij voldoende belangstelling be gint in september de natuurgid- sencursus. Die duurt twee jaar, met om de veertien dagen een cur susavond en meerdere excursies. De nadruk ligt op zelfwerkzaam heid en de cursus leidt op voor een certificaat van het Instituut voor Natuur- en Milieueducatie. On derwerpen die behandeld worden zijn het ontstaan van ons land en in het bijzonder de geologische opbouw van de voormalige eilan den Tholen en Sint-Philipsland, oecologie, de mens in zijn milieu, effecten van de mens op zijn om geving, milieu in de onmgeving, vogelleven, systematiek, leefgebie den (biotopen) van dieren en planten. Daarnaast moeten de cursisten een project ontwerpen, wat tot een proefexcursie moet lei den. Geprobeerd wordt de deelne mers zoveel mogelijk inzicht te verschaffen in het hem omringen de milieu. Hieruit kan afgeleid worden dat hij omstreeks 1728 geboren is. Uit de notarisakten blijkt, dat hij rond 1764 een huis bewoonde in de Stoofstraat (tegenwoordig Ds. de Bresstraat). In 1768 wordt er een kind van hem begraven, en hij zou dan getrouwd zijn met Corne lia Stoutjesdijk. Deze Cornelia Stoutjesdijk was eerder getrouwd met Hendrik de Koningh, die overleed in maart 1767. Later blijkt bij de doop van één van de kleinkinderen van Boudewijn en Cornelia, dat Boudewijn geen ge tuige mag zijn omdat hij geen lid maat is. Hij krijgt drie nakomelingen. Een dochter Jo hanna, geboren 1771, trouwt met Matthijs de Witte te St.- Annaland. Een zoon Pieter, gebo ren 1773 onder St.-Maartensdijk, trouwt opvolgend Maria van Driel, Maria Goedegebuure en Anna Goedegebuure, allen uit St.- Annaland. Een zoon Jacobus, ge boren 1778, trouwt Anna van Dommelen van St.-Annaland. Boudewijn Bazen sterft in 1801 te St.-Maartensdijk. Zijn vrouw Cornelia overlijdt in 1807. Vlak voor haar sterven verkoopt zij een hoefje gelegen aan de Vierde Dijk (scheiding Nieuwlandpolder- Winkelzee) aan haar schoonzoon Matthijs de Witte. Waarschijnlijk hebben Boudewijn en zijn vrouw daar gewoond, omdat ze gemeen telijk onder St. Maartensdijk woonden, maar gezien de huwe lijkspartners van de kinderen zij meer op St.-Annaland gericht wa ren. In de kadastrale atlas van Zeeland 1832 staat het hoefje nog vermeld. De eigenaar is dan Adri- aan Deurloo. Pieter krijgt bij de zusters Goede gebuure 12 kinderen, waarvan niet allen in leven blijven. Hij woont eerst te St.-Annaland en later te St.-Maartensdijk. In 1807 koopt hij het 'Vilderskot', dat is de wo ning boven op de Derde Dijk aan het einde van de Molenweg (de notaris schrijft zijn naam Bazan). Jacobus trouwt te St.-Annaland, maar komt later in Scherpenisse te wonen en krijgt 10 kinderen. Cornelia Bazen, een dochter van Pieter, krijgt een buitenechtelijk kind en sticht een derde tak. Al deze gegevens kwamen door me dewerking van het gemeentear chief in St.-Maartensdijk aan het licht. Het is te verwachten dat alle Bazen die nu nog op Tholen wo nen, van deze drie takken afstam men. Het is een heel karwei om alle af stammelingen te vinden, mede doordat velen wegtrokken zoals naar Rotterdam, commies werden in Limburg of schipper. Een voor beeld: op 23 december 1825 wordt in Scherpenisse Francois Bazen geboren, een zoon van Jacobus en Anna van Dommelen. Hij trouwt op 20 november 1852 met Maria Jacoba Kasseband, maar daarna verdwijnt het echtpaar spoorloos. In het archief in Den Haag be vindt zich een rouwbrief van een Francois Bazen uit Haarlem, die geboren zou zijn in maart 1828. Is het dezelfde? Mevrouw Lutterop- Bazen uit Rotterdam is bezig dat uit te zoeken, maar het is erg tijd rovend. Tussen 1650 en 1700 woonde er in Scherpenisse een familie Baesen (ook geschreven Baese, Baes, Baesze), maar die is niet aan te sluiten bij onze Boudewijn, even min als een familie Basen die in dezelfde tijd in Zevenbergen woonde. Hopenlijk heeft dit verhaaltje de belangstelling gewekt van leden van de familie Bazen en hebben sommigen nog wetenswaardighe den of oude documenten die licht kunnen werpen op de herkomst van de familie, en vooral van Bou dewijn. Waar kwam hij vandaan en wat deed hij tussen 1728 en 1768? Misschien kunnen we dan de eerste echte Bazen aanwijzen. Men kan contact Opnemen met A.L. Hage, Provincialeweg 5a, 4695 RM Sint-Maartensdijk (tel. 01666-2329) of met mevrouw J.J. Lutterop-Bazen, Meyersplein Noord 34, 3053 TD Rotterdam (tel. 010-4227927). De Zeeuwse Vrouwenraad organi seert op dinsdag 5 februari in Middelburg een penningmeesters cursus voor gevorderden. De cur sus is bedoeld voor vrouwen die al enige ervaring hebben met het penningmeesterschap van een ver eniging of club. Aan de orde ko men: bestuurlijke aspecten, afschrijvingen, verzekeringen, ba lans, financieel verslag en reserve ringen. De cursus vindt plaats in de Stadsschouwburg in Middel burg en duurt van 9.30 tot 16.00' uur. Voor meer informatie tel. 01180-34733 Eén van de schilderijen met beren in de bibliotheek van St. Annaland. In de St. Annalandse bibliotheek zijn tijdens de openingsuren elf teddyberen te bewonderen van Adri Boxhoorn uit Thoien. Het zijn aquarellen en pastels die eer der in Brouwershaven te zien wa ren. "Met deze schilderijen heb ik ingehaakt op de beren-rage", ver telt mevr. Boxhoorn-Urbanus. "Knuffeldieren zijn 'in' tegen woordig. Men zet zich daarmee af tegen de harde, zakelijke maat schappij." De lerares is van plan in maart in de Thoolse bibliotheek een ten toonstelling over een ander onder werp te houden. In galerie de Swaen in de Dalemsestraat hangt er ook werk van haar. In alle bibliotheken van het eiland zijn expositieborden en vitrines beschikbaar voor inwoners die re sultaten van hun handvaardigheid willen tonen. Dat deelname niet aan leeftijd gebonden is, blijkt wel uit de tentoonstelling in de bi bliotheek van Tholen. Daar toont de 82-jarige mevr. W. Quist- Beukelaar een groot deel van haar breiwerk. Er zijn onder meer pop pen te zien, die onder begeleiding van welfarewerksters van het Rode Kruis in Ten Anker - waar mevr. Quist ook woont - vervaardigd worden. Op initiatief van de leidsters van Meer bewegen voor ouderen wordt deze maand open huis ge houden bij alle gymnastiek- en volksdansgroepen. Iedere 60-plus- ser, man of vrouw, kan in januari vrijblijvend een kijkje nemen bij een les of op proef (gratis) een paar keer meedoen. Op 11 januari 's middags om twee uur vindt er een soort opening plaats van deze open huis maand. Provinciaal consulent R. Rongen van Meer bewegen voor ouderen vertelt dan in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet over het belang van bewegen op latere leeftijd en laat met een film zien wat er allemaal mogelijk is. Aansluitend kunnen ouderen kij ken of meedoen aan een de monstratie van een gymnastiekles. De tijdstippen waarop in de ver schillende woonkernen de groe- pen actief zijn en er een kijkje genomen kan worden: Tholen: gymnastiek dinsdag 14-14.45 u. in Meulvliet en woens dag 10-10.45 u. in Ten Ankerflat; volksdansen maandag 14-15.30 u. in Meulvliet. Poortvliet: gymnastiek donderdag 13.45-14.30 u. in 't Ouwe Raed'uus. Scherpenisse: gymnastiek dinsdag 15-15.45 u. in het Holland Huis. Sint-Maartensdijk: gymnastiek dinsdag 16.15-17 u. in Haestinge en donderdag 10-10.45 u. in Sint Maartenshof; volksdansen don derdag 15-16.30 u. voormalige kleuterschool R. Barnenstraat. Stavenisse: gymnastiek dinsdag 13.45-14.30 u. in De Stove. Sint-Annaland: gymnastiek don derdag 15-15.45 u. in De Wellevae- te en vrijdag 14.30-15.15 u. in De Schutse. Oud-Vossemeer: gymnastiek maandag 13.45-14.30 u. in De Vossenkuil; volksdansen dinsdag 14-15.30 u. in De Vossenkuil. Sint-Philipsland: gymnastiek maandag 8.45-9.30 u. in De Wimpel. Anna Jacobapolder: gymnastiek vrijdag 9.30-10.15 u. in Ons Dorpshuis. De lessen, waarbij wekelijks enke le honderden 60-plussers actief bezig zijn, staan onder leiding van speciaal opgeleide mensen, die er voor zorgen dat men zonder enig risico en met veel plezier kan meedoen. THOLEN 10 jan. Youp van 't Hek, Meulvliet 24 jan. Jaarvergadering MAC, ca fé de Kroon 20 u. 31 jan. Jules Deelder, Meulvliet SINT-ANNALAND 11 jan. Vergadering studiever. Cal- vijn, ver.gebouw Ger. Gem. 19.30 u. SCHERPENISSE 12 jan. Ruiteravond Eendrachtrui- ters, Holland Huis 20 u. OUD-VOSSEMEER 16 jan. Bingomiddag ANBO, Vos senkuil 14 u. 19 jan. Toneeluitvoering St. Jo seph, Vossenkuil 19.30 u. 26 jan. Kaartavond v.v. Vosmeer, Hof van Holland 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 20 jan. Tentoonstelling 'Van Gogh voorbij, voorbij van Gogh, Markiezenhof 12 jan. Optreden 'The Jack of Hearts' in voorprog. 'City Pig Unit', De Botte Hommel 21.45 u. 13 jan. Koffieconcert door Com- battimento Consort Amsterdam, de Maagd 12 u. 15 jan. Jubileumprod. pop penspeler Feike Boschma, de Maagd 20.15 u. 15, 22 en 29 jan. Fotocursus, 19.30-22.30 u. De Botte Hommel 17 jan. Nieuwjaarsconcert 'Ein Abend Zigeunerliebe', de Maagd 20.15 u. 20 jan. Orgelconcert Peter Priem, Gertrudiskerk 16 u. film+ +film+ +film+ ROXY 1: Arachnophobia - a.L, vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Oli ver co - a.L, za, zo en wo 14 u. ROXY 2: My blue heaven - a.L, vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20.15, wo 14 en 20.15 u. CINEMACTUEEL 1: The Wit ches - a.L, vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Ghost - a.L, vr, za en zo 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. De kleine zeemeer min - a.l. za en zo 13.30 en 15.30 u., wo 14 u. CINEMACTUEEL 3: Rocky V - 12 jaar, vr 19 en 21.30 u., za 14, 19, en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., di t/m do 20 u. Cyrano de Bergerac - ma 20 u. a.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan: Kendrachlbode, Poslhus 5, 4697 ZG SI. Annaland of aan uw bezorger. Om de diverse muziekgezelschap pen op Tholen en Sint- Philipsland een financieel steun tje in de rug te geven, organiseert de Lionsclub op zaterdag 23 fe bruari een concert. De Zeeuwse Muziekschool verleent medewer king in de persoon van P. van Bel- zen. De deelnemers aan het programma in Meulvliet staan ga rant voor een professioneel optre den. Zo zal het publiek tijdens het concert, dat een licht klassiek tintje draagt, kunnen genieten van muzikale bijdragen van het koper ensemble van de Zeeuwse Muziek school, van Pierre van Broekho ven, G. de Waardt op electronisch orgel, Stoffel Gunst e.d. M.P.M. van Gurp Dhr. M.P.M. van Gurp uit Nieuw- Vossemeer is benoemd tot kan toorleider van de Verenigde Spaarbank in Tholen. Hij volgt dhr. C.P.M. Musters op, die in ge lijke functie benoemd is in Roo sendaal. Van Gurp werkte 13 jaar op het kantoor Bergen op Zoom en trad van daaruit 10 jaar op als vervangend kantoorleider in Tho len. Volgens rayondirecteur A. Sa- lomé richt de Verenigde Spaarbank op de hoek Hoogstraat/Stoofstraat in Tholen zich bij uitstek op de particuliere markt. Humanistisch verbond. De eerst volgende huiselijke bijeenkomst voor de leden van het Huma nistisch verbond in deze regio is op zondag 13 januari om 10.30 uur in Halsteren. Inlichtingen tel. 01640-34766 of 38373.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 7