THOLENDERWIJS Brandweer steekt fik in kerstbomen informatierubriek van de gemeente tholen HOORZITTING OVER NIEUWE INDUSTRIETERREIN 'WELGELEGEN' (THOLEN) EN UITBREIDING BEDRIJVENTERREIN SINT-ANNALAND HOORZITTING OVER BOCHTAFSNIJDING SCHERPENISSE EN ONTSLUITING INDUSTRIETERREIN (Sint-Maartensdijk) ZATERDAG 12 JANUARI: GRATIS VERLICHTINGS CONTROLE VAN (BROM-)FIETSEN EN AUTO'S 1 WAT LIGT TER INZAGE? MARTIJN V.D. HOEK Donderdag 10 januari 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WOENSDAG 16 JANUARI: WOENSDAG 23 JANUARI: Maandagavond tussen zeven uur en half acht gingen in Sint-Maartensdijk 231 kerstbomen in vlammen op. De kerstboomverbranding bracht heel wat mensen op de been die de snijdende wind in de Muijpolder trot seerden om getuige te zijn van de vlammenzee. SPREEKUUR B EN W Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Voorafgaand aan de vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning (zie elders in deze rubriek) wordt op woensdag 16 januari a.s. een hoorzitting belegd over het bestemmingsplan voor het nieuwe industrieterrein 'Welgelegen' (Tholen) en het bestemmingsplan voor de uitbreiding van het bestemmingsplan 'Veilingweg' (Sint- Annaland). Beide hoorzittingen worden belegd krachtens de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het bestemmingsplan 'Welgelegen' zal om 19.30 uur aan de orde worden gesteld, terwijl naar verwachting de uitbreiding van het bedrijventerrein te Sint-Annaland om 19.45 uur aan de beurt zal zijn. Elke belangstellende en belanghebbende is van harte welkom op deze hoorzittingen, die in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk worden gehouden. Industrieterrein 'Welgelegen' (Tholen); Het industrieterrein 'Slabbecoornpolder' te Oud-Vossemeer (bedoeld wordt het industrieterrein nabij de kern Tholen) werd eind van de ja ren zeventig in ontwikkeling gebracht. Met inbegrip van de Deltaweg beslaat het een oppervlakte van circa 35 ha. In 1984 werd de aanzet gegeven voor de volgende fase. De opper vlakte van die uitbreiding bedraagt circa 20 ha., waarvan thans nog 4% ha. niet is uitgegeven. Daarvan zijn twee kavels, elk 3000 m2 groot, met een optie belast; voor de overige kavels bestaat serieuze belangstelling. De noodzaak voor een uitbreiding van het industrieterrein is daarom aanwezig. Een verdere ontwikkeling van de industrieterreinen in de Slabbecoornpolder - in noordelijke richting met een capaciteit van 7 a 8 ha - zou financieel een aardige optie vormen. Helaas brengt een uitbreiding in die richting de nodige bezwaren met zich. Met name is vastgesteld dat het bedrijventerrein in die vorm als 'een lang ge rekt lint' zich van Tholen naar Oud-Vossemeer gaat begeven waar door overwegend landschappelijk bezwaren gaan ontstaan. In overleg met de commissie ruimtelijke ordening en de Provinciaal Planologische Dienst kwam als beste nieuwe locatie de overzijde van de Slabbecoornpolder naar voren. Uitgangspunten voor de projectie van een nieuw industrieterrein aldaar zijn: - gewenste capaciteit van 20 a 25 ha. voldoende voor een periode van 10 a 15 jaar; - aandacht richten op het aantrekken van bedrijven uit de sfeer van het midden- en kleinbedrijf; - een goede en duidelijke ontsluiting; - het niet onnodig belasten van de woonkernen; - het wegenstelsel moet de verkeersproductie adequaat kunnen ver werken. De externe bereikbaarheid van het nieuwe industrieterrein dat de naam 'Welgelegen' zal krijgen, is gunstig te noemen in verband met de directe nabijheid van de Provinciale weg en de aansluiting op het Brabants wegennet, alsmede via het zuidelijk tangent n.J. de Oester- dam met aansluitingen op de A-58 enz. De ruimtelijke en landschappelijke inpassing van dit nieuwe terrein is gunstiger in die zin dat het minder zal domineren in het open land schap; aan de zuidzijde wordt het immers afgegrendeld door de Ou- delandsedijk. De locatie 'Welgelegen' sluit aan bij de ruimtelijke en -landelijke hoofdstructuur van Tholen. Bijzonder waardevol gegeven is de aanwezigheid van alle nutsvoor zieningen op zeer korte afstand, te weten voldoende capaciteit voor electriciteit, gas en water, maar ook de rioolwaterzuiveringsinstalla tie (riolering) en de aanwezigheid van een 'retournet'. Bovendien zijn alle telecommunicatievoorzieningen voorhanden. Kortom een aantal investeringen die gepleegd zijn voor de Slabbe coornpolder kunnen ook voor deze nieuwe locatie worden benut. Niet te verwaarlozen is ook de omstandigheid dat een aansluiting wordt gemaakt op een bestaénd industrieterrein. Het totale gebied krijgt als gevolg van zijn relatieve omvang hierdoor meer uitstraling en dus aantrekkingskracht. Er ontstaan uitwisselingsmogelijkheden tussen de bedrijfsterreinen hetgeen vaak resulteert in nieuwe bedrij vigheid. ding in die yorm op een forse maat, maar het terugbrengen van de oppervlakte lijkt aanzienlijke kostenverzwaringen met zich te bren gen. In de voorgestelde opzet kan de ontslujting immers voor een be langrijk deel plaatsvinden vanaf de bestaande weg. Datzelfde geldt uiteraard ook voor de nutsvoorzieningen. Een discussie was de groenvoorziening aan de Ceciliaweg. Op zich zelf acht het gemeentebestuur een landschappelijke maskering ge wenst en noodzakelijk. Anderzijds wordt het gemeentebestuur in toenemende mate geconfronteerd met de vraag van het bedrijfsle ven om zich naar buiten te kunnen profileren: m.a.w. men wenst met het aanzicht van het bedrijf voor de dag te komen. In die opzet past uiteraard geen opgaande groenstrook. Het gemeentebestuur ziet geen aanleiding om de westelijke groenstrook te annuleren. Die heeft, aldus burgemeester en wethouders, in de kleinschalige opzet van Sint-Annaland een functie. Tevens meent het gemeentebestuur dat het toestaan van glastuinbouw op dit bedrijventerrein in principe moet worden uitgesloten. Daarvoor is een dergelijk terrein niet in eerste instantie bedoeld. In dat verband is uitgesproken dat glastuin bouw aan de overzijde van de Langeweg, naar de huidige inzichten, niet op bezwaren stuit. Een verdere ontwikkeling van het bedrijventerrein in de toekomst is denkbaar in noordelijke richting, te weten richting Provinciale weg. Het gemeentebestuur acht het derhalve gewenst die grond thans reeds een conserverende bestemming te geven. Dat wil zeggen een verbod voor oprichten van agrarische bebouwing en glastuinbouw. De vraag dringt zich op of een fasering van het voorliggende plan ge wenst is. De oppervlakte van het gehele uitbreidingsplan ligt op circa 9 ha. Gelet op de maat en schaal van Sint-Annaland lijkt dit een te forse uitbreiding voor een tienjarige planperiode. Burgemeester en wethouders stellen dan ook voor de eerste fase te bepalen op circa 6 ha. en de resterende grond een conserverende be stemming te geven. Het uiteindelijke grondkostenniveau, volgens de huidige inzichten, zal dan komen te liggen tussen f 40,— en f 45,— per m2. In de marktverhoudingen van Sint-Annaland wordt dit een acceptabele grondprijs genoemd. Daarbij moet rekening worden ge houden met het gegeven, dat een stuk 'inflatie' reeds is ingecalcu leerd en dat overigens alle nieuwe exploitatiegebieden relatieve stijgingen te zien geven. Zodra het bedrijventerrein aan uitvoering toe is zullen burgemeester en wethouders trachten de grondprijs in gunstige zin bij te stellen door 'kritisch' aan te kopen en uit een oogpunt van renteverliezen te streven naar een sterk gefaseerde uitvoering van de openbare werken. Uitbreiding bedrijventerrein Sint-Annaland; Het huidige bedrijventerrein Sint-Annaland, neergelegd in het bestemmingsplan 'Veilingweg' wordt omsloten door de Veilingweg, Langeweg en Ceciliaweg. Als grens voor de voorgestelde uitbreiding (vanaf de Veilingweg bezien in achterwaartse richting) wordt de Ce ciliaweg aangehouden. Weliswaar ligt de oppervlakte van de uitbrei- Op woensdag 23 januari a.s., aanvang 19.30 uur, wordt in het Hol land Huis, Laban Deurloostraat 28 te Scherpenisse, in overleg en in samenwerking met de Provinciale Waterstaat een hoorzitting belegd op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Elke belangstellen de en belanghebbende wordt van harte uitgenodigd deze hoorzitting bij te wonen. Tijdens de hoorzitting zullen de plannen nader uiteen worden gezet op basis van aanwezig tekening-materiaal. Toelichting: De verbetering van de weg Scherpenisse-Sint-Maartensdijk betreft een gedeelte van deze provinciale weg. In dit gedeelte komen voor een dijkovergang over de Stoofdijk, de aansluiting van Scherpenisse en van een bedrijventerrein aan de Veerdijkseweg, een bocht met een straal van 200 meter ter plaatse van deze aansluiting en een bocht met een straat van 100 meter met een grote hoekverdraaiing. De combinatie van deze uitzichtbelemmerende en rijgedrag bemoei lijkende factoren veroorzaakt een sterk verhoogd ongevallenrisico. Dit komt tot uiting in de hoge plaats op het urgentieschema voor de secundaire wegen van de provincie. De kruising met de Veerdijkseweg/Spuidamstraat is met 11 ongeval len in de periode 1986/88 een zogenaamde black-spot. In de bocht gebeurden 6 ongevallen en bij de overgang Stoofdijk 4. In totaal op dit 800 meter lange wegvak dus 21 ongevallen, waarvan 7 met letsel. Provinciale Waterstaat heeft een plan ontworpen waarbij allereerst 'de bocht wordt afgesneden' en heeft daarnaast een aantal re constructies geprojecteerd die de verkeerssituatie aanzienlijk veiliger moet maken. Zo zal gestreefd worden naar één niveau, waardoor dij ken afgegraven moeten worden en wegaansluitingen worden ver minderd. Bovendien zullen de 'nieuwe' kruispunten overzichtelijker worden door o.a. scheiding van functies (snelverkeer en langzaam verkeer), het maken van in- en afritten en het aanbrengen van ver keersheuvels. Vervolgens vormt ook een belangrijk onderdeel van het plan 'een goede ontsluiting ter plekke op het industrieterrein Sint- Maartensdijk'. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan industrie terrein Sint-Maartensdijk is reeds rekening gehouden met het toe komstig tracé van de bochtafsnijding Scherpenisse. Burgemeester en wethouders menen dat dit bochtafsnijdingsplan een goed aan knopingspunt biedt voor een verbetering van de ontsluiting van het industrieterrein. Die noodzaak is aanwezig omdat de verkeersintensi teit naar en van het industrieterrein, als gevolg van de toename van industriële activiteiten, bijna is verdubbeld. Thans moet al het ver keer via een centrale toegang het industrieterrein benaderen en dat is gelet op de aard van het verkeer ongewenst. Een tweede ontslui ting verhoogt het afwikkelingsniveau en vermindert de belasting van het bestaande knooppunt ter hoogte van de entrée van Sint- Maartensdijk. De behoefte aan een tweede ontsluiting openbaart zich dan ook en met het voorliggende plan wordt daarop verder in gespeeld. Het college van burgemeester en wethouders concludeert dat de in frastructuur naar het industrieterrein sterk zal worden verbeterd. De verbetering van de ontsluiting zal de uitstraling van het industrieter rein vergroten, waardoor er een hoogwaardig bedrijvenpark kan ont- Tot slot De opgestelde plannen zijn in dit stadium nog niet definitief. Indien u op- of aanmerkingen heeft, dan is nu de tijd aangebroken deze via de te houden hoorzittingen naar voren te brengen. Bij de opstelling van de definitieve plannen kan eventueel met de door u naar voren gebrachte reacties rekening worden gehouden. Veilig Verkeer Nederland, de plaatselijke auto- en rijwielhandelaren, Rijkspolitie en de gemeente Tholen organiseren op zaterdag 12 janu ari een gratis controle van de verlichting van uw (brom-)fiets en auto. Het spreekt voor zich dat de verlichting van uw voertuig altijd opti maal in orde dient te zijn. Dat is op de eerste plaats voor uw eigen veiligheid, maar minstens net zo belangrijk voor de veiligheid van de andere weggebruikers. Juist in deze donkere en qua weersomstandigheden vaak slechte pe riode van het jaar is een extra controle van de door u te voeren ver lichting op zijn plaats. U kunt op diverse adressen terecht: (BROM-)FIETS: Tholen: Rijwielhandel Vis, Dalemsestraat 21 Poortvliet: Autobedrijf De Jonge, Stoof straat 52 Scherpenisse: Rijwielhandel Larooy, Weststraat 15 Sint-Maartensdijk: Rijwielhandel Van Houdt, Markt 6 Sint-Annaland: Rijwielhandel Bruijnzeel, Nieuwstraat 1 Oud-Vossemeer: Vos, Raadhuisstraat 15 AUTO: Tholen: Bal, Eendrachtsweg 13 Van Burgh, Wattstraat 2 Eskes, Ohmstraat 2 Poortvliet: de Graaf, Paasdijkweg 9 de Jonge, Stoofstraat 52 Niemantsverdriet, Molenstraat 19 Sint-Maartensdijk: De Viet/Maat Markt 34 Sint-Annaland: Dekker, Spuistraat 40 Hommel, Veilingweg 13 Van Vossen, Spuistraat 1 Oud-Vossemeer: Van Daalen, Hofstraat 25 VDS, Molenweg 27 Vos, Raadhuisstraat 15 Na 12 januari zullen door de RIJKSPOLITIE verlichtingscontroles worden gehouden. Bij niet goed functionerende verlichting zal er ver baliserend worden opgetreden. Een gewaarschuwd mens telt voor twee! Op naar de verlichtingscontrole op zaterdag 12 januari. Het vuur, aangestoken door de vrijwillige brandweer (voor een aantal kinderen moeilijk te rij men), laaide hoog op: de wind blies het vuur als waaiers in de donkere nacht, samen met duizen den vonkjes die in de lucht doof den of enkele meters verder op het modderige braakliggende terrein neerkwamen. Terwijl in andere ge meenten kerstboomverbranding wordt afgeschaft om het milieu te sparen begon het evenementenco mité Smalstad op verzoek vanuit de bevolking het nieuwe jaar met dit spektakel. Het comité verbond aan het inleveren van de bomen enkele prijsjes. Voor elke boom ontving de gever een lotje. De prijzen werden voor de brand door brandweercommandant L. Steenpoorte getrokken en door voorzitter J. de Feijter van het co mité bekendgemaakt. Barry de Jong met lotnummer 971, Rik Zwagemaker met nummer 484 en Kevin van de Hoek met nummer 988 wonnen een VVV geschenk bon van tien gulden. De Feijter liet aan de kinderen en volwassenen weten dat de juiste persoon om de kerstbomen in de fik te steken Ron Brandsteker zou zijn, maar dat die verhinderd was om naar Smurdiek te komen. Na het bekendmaken van de prijswin naars staken de leden van het korps de berg dennebomen aan. Het vuur werd geholpen door een laagje benzine dat in drie afge zaagde vaten was gegoten. De heer J. van den Hoek bracht de meeste kerstbomen naar de Mije polder. In totaal sleepte hij 27 dennebomen aan. Deze waren door zijn twee kinderen vorige week donderdag bij de vuilniszak ken langs de straten opgehaald en bij Van den Hoek achter in de tuin op een hoop gegooid. Michel Somers sleepte 23 bomen aan. Ongeveer 10 jaar geleden werden er in Sint-Maartensdijk ook kerst bomen door de brandweer ver brand. Daarna raakte het in de vergetelheid totdat mevrouw M. van den Hoek-Lindhout het eve nementencomité erop aansprak. Het comité besprak het en ver bond er een loterij aan. De Feij ter: "Als het wat slechter weer is en je doet het zonder een prijsje, dan blijf je in dubio of er wel vol doende bomen ingeleverd worden. We vonden het een leuk idee. Het is tevens ons eerste evenement in 1991", aldus De Feijter die in dub belfunctie optrad: als voorzitter en brandweerman. staan. Er wordt dan ook aan gehecht dat in combinatie met de bochtafsnijding de industrie-ontsluiting in het bestemmingsplan "Buitengebied" wordt opgenomen. Tot slot De opgestelde plannen zijn in dit stadium nog niet definitief. De bur gerij van Tholen krijgt via de hoorzitting de gelgenheid zich nader te informeren en eventuele opmerkingen te plaatsen waarmee in de opstelling van de definitieve plannen rekening kan worden gehou den. Nogmaals, u bent van harte uitgenodigd. N.B. In het kader van dezelfde hierboven omschreven planprocedure, wordt binnen afzienbare tijd nóg een hoorzitting belegd en wel op grond van de Wet Geluidhinder. Via deze rubriek zullen wij u daarover tijdig informeren. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 11 ja nuari 1991 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 17 december 1990, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Noordstraat 22 te Poortvliet; b. een gebied aan de Vijfzinnen te Sint-Maartensdijk; c. een gebied aan de Oostvest 20 te Sint-Maartensdijk; d. een gebied aan de Langeweg 2 te Sint-Annaland. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekeningen. Tegen dit besluit kan binnen 30 dagen na publikatie schrifte lijk bezwaar worden gemaakt bij de gemeenteraad. Sint-Maartensdijk, 10 januari 1991 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Ontwerp-bestemmingsplan 'Molenvliet' (Tholen) De burgemeester van Tholen maakt bekend, dat met ingang van 11 januari 1991, gedurende één maand ter gemeentese cretarie van Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inza ge zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan "Molenvliet" (Tholen) met toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen dit ontwerp- bestemmingsplan bij de gemeenteraad indienen. Sint-Maartensdijk, 10 januari 1991 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Ontwerp-bestemmingsplan 'Buitenzorg III' (Tholen) De burgemeester van Tholen maakt bekend, dat met ingang van 11 januari 1991, gedurende één maand ter gemeentese cretarie van Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inza ge zal liggen, het ontwerp-bestemmingsplan "Buitenzorg III" (Tholen) eerste herziening met toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn van één maand kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen dit ontwerp- bestemmingsplan bij de gemeenteraad indienen. Sint-Maartensdijk, 10 januari 1991 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Donderdag 24 januari 1991 Aanvang 20.15 uur Stadhuishal Tholen Martijn v.d. Hoek was als winnaar van het Liszt- pianoconcours in 1987 al eens eerder te gast in de stadhuis hal in Tholen. Zijn optreden viel dermate in de smaak dat de liefhebbers blij zullen zijn met zijn heroptreden. Toegangsprijzen: Leden f 9,—; niet-leden f 10,—; CJP en 65+ f 6,50; Reser- veringskosten f 0,50. Reserveren en afhalen van kaarten: VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, Kerkstraat 8 te Tholen, 01666 - 3771. H. Nieuwenhuis: 01660 - 2363 (9.00 - 12.00 uur) Een brandweerman bij de kerstboomverbranding maandagavond in de Muyepolder te St. Maartensdijk. Vsffi Tentoonstelling van luchtfoto's van Tholen van 1928 heden. Tot en met 18 januari in het ge meentehuis, toegang gratis. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 14 januari 1991 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen, J. van der Jagt en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, .belt u dan even naaf het gemeentehuis, telefoon 01666 - 8330.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 5