f VISSER Plaatselijk nieuws VISHANDEL DEURLOO GRAAUWMANS GESLOTEN Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 28 december 1990 Fout parkeren Auto van de weg Zangeres bij Plattelandsvrouwen Twee viswedstrijden op één dag Klaverjaswedstrijd Kerstfeest vieren Auto's botsen Muurtje omgetrapt Fietser licht gewond Oud- Vossemeer J Slechte vangst Kerst bij AVB Heenetrechtschool viert kerstmis Slagerij Biljarten Rikken en wippen Pastor bij Plattelandsvrouwen ra Sint- Annaland School te klein voor kerst Dit alles bij uw Thoolse slagers J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer J.A. Geilings, Tholen C. Slager, Sint-Annaland ^5ujf Kandidaat beroepen Zesde Kerstconcert Accelerando BETAALBARE HAARMODE rAPUIDN MRIPANDA Eerste biljartzege Illegaal puin storten Bromfiets zonder licht Auto's beschadigd Auto in sloot Kerstviering jeugdverenigingen Kerstdiner met 109 mensen Oliebollen met kerst Keuring verlopen Sint' Maartensdijk Schade aan auto Zagersteker gepakt Geslaagd Verbranding kerstbomen Prijswinnaars Kerstactie Twee keer klaverjassen Oud papier Kerstbingo voor Polen Weekend' diensten Predikbeurten Scherpenisse Kerst bij Plattelandsvrouwen I 2 - Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799 Voor het oud- en nieuwjaar verzorgen wij graag uw KOUDE SCHOTELS en BORRELGARNITUUR zowel vis, vlees of kaas Folders liggen klaar voor u in de winkel. Bestel tijdig. Advertentie I.M. Op eerste Kerstdag werden door de rijkspolitie in de Prinses Bea- trixstraat twee automobilisten -op kenteken- bekeurd omdat hun auto's met twee wielen op de stoep stonden geparkeerd, terwijl er volgens de politie voldoende ruimte in de straat was om te parkeren. Zaterdag omstreeks 6 uur 's avonds raakte automobilist J.L.B. uit Tholen op de Eeweg bij de Molenvlietsedijk van de weg en raakte daarbij een stapeltje stenen van H.P.J.v.V. B. was van de weg geraakt omdat hij ter plaatse de bocht met te hoge snelheid had genomen. B heeft benadeelde v.V. schadeloos gesteld. Mevr. Tiggelman uit Oolt- ■gensplaat was te gast bij de Platte landsvrouwen. Zij zong o.a. Engelse en Nederlandse kerstlie deren, waarbij ze zichzelf op gi taar begeleidde. Het was een sfeervol gebeuren. Ook bij de sa menzang nam zij de muzikale be geleiding voor haar rekening. Er werd deze avond een kerstver haal gelezen door mevr. Blaas, ge declameerd door mevr. W. Meerman, samen gezongen en ge noten van de lekkere hapjes en drankjes. Maar de hoofdmoot was toch het optreden van me vrouw Tiggelman. Omdat wegens barre weersom standigheden enkele weken gele den de wedstrijd om de Trucker-trofee niet doorging, besloot het bestuur van h.s.v. De Pieterman deze wedstrijd samen met de jaarlijkse bout wedstrijd te houden. Met een volle boot voer men zon dagochtend uit om eerst te vissen naar de door J. Minheere ge schonken prijzen. Het tij was deze dag gunstig voor de familie Kok. Ie Werd R. Kok met 387 punten, 2e H. Kok met 367 punten, 3e A. Broeren met 304 punten, 4e J. van Elzakker met 303 punten en 5e C. Gebraad, 301 punt. De eerste da me wint ook een prijs bij de Trucker-trofee en deze was voor de als 7e geëindigde E. Spapen met 284 punten. De boutwedstrijd, waarbij er voor iedereen prijs is in de sfeer van de kerstmaaltijd, werd als tweede af gehandeld. Het tij was inmiddels gekeerd, ook voor de familie Kok. Want nu werd H. Kok eerste met 388 punten, 2e R. Kok met 248 punten, 3e mevr. E. Spapen met 195 punten, 4e A. Spapen met 154 punten en 5e A. van Elzakker met 143 punten. De voorzitter ving bij deze wedstrijd ook de grootste vis: een haring van 29 cm. Na de wedstrijden werden in club huis de Tol de prijzen verdeeld en bleef men nog enige tijd gezellig bij elkaar. De klaverjasclub Hof van Hol land organiseerde zaterdagavond een wedstrijd. Daarvoor bestond veel belangstelling en aan tien ta fels werd onder veel spanning, maar ook veel gezelligheid, gestre den om de eerste plaats. Winnares werd mevr. J. Kurvers met 5255 punten. 2e Was mevr. C. Moeliker met 5238 punten. Op de 3e plaats eindigden L. Ottevanger en C. Leydekkers met 5184 punten. 5e Was C. Gunter met 5080 punten. De prijzen werden uitgereikt door secretaris-penningmeester C. Ley dekkers. "Het Licht schijnt in de duister nis", dat was het thema van de kerstliturgie van de NCVB. Een groot aantal leden luisterde woensdagavond naar declamaties, een kerstverhaal en zang van het NCVB koor. En natuurlijk wer den samen de bekende kerstliede ren gezongen. Daarbij werd het orgel bespeeld door mevr. A. Rog geband. Mevr. J. Deurloo-van der Velde, de vice-presidente opende de avond met een korte meditatie. Het NCVB koor onder leiding van dirigent D. Letzer had deze week een druk programma, want soms traden de dames wel twee keer per dag op. Zo waren zij ook te gast in bejaardencomplex Ten Anker, waar vrijdag kerst gevierd werd. Wegens ruimtegebrek werd de vie ring voor de bewoners van de verpleging-verzorging en de bewo ners van de serviceflat gesplitst over de middag en de avond. Bei de keren werd de aanwezigen ver welkomd door directeur A.A.M. van Loon. Hij benadrukte tijdens de viering kerst als feest van de vrede. De aanwezigen genoten van de zang van het NCVB koor met mevr. A. Roggeband aan het or gel, en vol aandacht werd ge luisterd naar het kerstverhaal dat gelezen werd door mevr. R. van Kuijk en de declamaties door de dames Roggeband, van Kempen en 't Hart. Mevr. A. Vos las het kerstevangelie. Als dank voor hun medewerking kregen de koorleden een kleine attentie, en men besloot de bijeenkomsten met gezamelijk koffie drinken. Daarbij verleen den ook de vrijwilligsters van Ten Anker hun medewerking. De ger. vrouwenver. Tryfosa dacht tijdens de kerstviering ook aan het door hen geadopteerde kin dertehuis in Birlad (Roemenië). Zij zond daar namelijk twintig kinderbijbels heen. Na de opening door presidente mevr. A. Hoogstrate kon men luisteren naar een liturgie "Zo ik niet had geloofd-", die werd uitge voerd door een aantal leden. De zang werd op het orgel begeleid door de heer A. Groendijk. Na tuurlijk ontbrak ook deze avond het kerstverhaal niet, terwijl besloten werd met het aloude Ere zij God. Voor de jeugdverenigingen van de ger. kerk en de herv. gem. Imma- nuel was er zondagmiddag een jeugddienst waarin ds. Groen uit Waarde voorging. De zeer druk bezochte dienst werd besloten met een gezamenlijke maaltijd, waar aan door ongeveer tachtig jonge lui werd deelgenomen. "Wie draagt de mantel, wie krijgt de kroon? Wie is de koning, wie is de Zoon? Wie krijgt de mantel van vrede en recht door God zelf om de schouders gelegd?" Dit lied was de essentie van het kerstfeest dat zaterdagavond voor de kinderen van kinderneven- dienst van de herv. gem. immanu- el werd georganiseerd. De viering stond dus in het teken van de kroon van macht en mantel van recht. Deze 'rode draad' is tijdens de ad- ventsweken in verschillende verha len behandeld. Te beginnen bij Saul en David, uitkomend in de stal waar, na het kerstverhaal, de kroon en de mantel werden afge legd en overgedragen aan de Gro te Koning, Jezus. Er werd door de kinderen veel en mooi gezongen. De begeleidende muziekgroep onder leiding van mevr. Janny Zwaan bestond uit blokfluit, klarinet en keyboard. De kinderen en de hele leiding le verden hun bijdrage aan het ver haal, gebed, spelen en de lezing. Zaterdag omstreeks kwart voor twaalf deed zich een aanrijding voor op de hoek Paulinastraat - Markt. Mevrouw W.v.A. uit Tho len reed vanuit Paulinastraat rich ting Markt. Toen ze de bocht daar te ruim nam, veroorzaakte ze een aanrijding met de auto van F.A.V., die van de Markt richting Bosstraat reed. Er was lichte scha de aan de auto's. De heer C.P.N. van de Ten Anker- weg meldde bij de rijkspolitie dat er stenen uit het muurtje langs zijn tuin (hoek Ten Ankerweg - Parksingel) waren getrapt. Van de daders is niets bekend. Volgens de politie is het niet de eerste keer dat het muurtje van N. het moet ont gelden. Vrijdag rond half twee 's middags raakte Q.E.A.L. uit Tholen licht gewond toen hij vanuit de Pol derstraat de Grindweg opfietste. Autorrfobilist J.Q. die over de Grindweg reed, kon L. niet ont wijken. Volgens de politie reed L. zonder goed te letten op het ver keer de Grindweg op. L. klaagde na de botsing over pijn in de rug. De auto van Q. en de fiets van L. werden beschadigd. Slechts zes van de 22 deelnemers aan de boutwedstrijd van h.s.v. 't Scharretje wisten zaterdag iets te vangen. Winnaar werd J. Verhees met 730 punten, 2. J. Burgers 470 p., 3. R. Lindhout 455 p., 4. J. Etienne 370 p., 5. C. Reijngoudt 330 p., 6. Sj, Lindhout 260 p. Zondag namen elf leden deel aan de kerstwedstrijd van de Zeebaars te Rotterdam. Er deden 260 vis sers mee aan het Slufterstrand van de Maasvlakte. Drie leden van 't Scharretje vielen in de prijzen: 41. J. Burgers, 47. J. Geerts en 48. W. Burgers. Dertig leden van de Algemene Vrouwenbond vierden kerst met een diner in de Vossenkuil, ver zorgd door- de familie Istha. Aan sluitend werd een verloting gehouden, met prijzen die aan kerstmis waren aangepast. Op een eerdere bijeenkomst maakten 15 dames kerstkaarten onder leiding van mevrouw G. Hoogedeure. Daarbij werd ge bruik gemaakt van de filigrane- techniek. Een heel gepriegel, maar er kwamen mooie kaarten tevoor schijn. Op Die Heenetrechtschool werd de laatste dag voor de vakantie het kerstfeest gevierd. De groepen 1 f/m 4 zaten bij elkaar in een lo kaal, dat was ingericht met kerst werkstukjes van de kinderen zelf. Rond de grote kerstboom werden bij kaarslicht liedjes gezongen en een verhaal voorgelezen. Ook door de groepen 5 t/m 8 werd in een groot lokaal een sfeer vol kerstfeest gehouden. Gods dienstdocente mevr. Wijnveen las het kërstverhaal voor en nam daarmee tevens afscheid van Die Heenetrechtschool. Ze had voor elke leerling nog een persoonlijk aandenken. Al een paar dagen waren dé kinderen bezig een eigen kerstverhaal te schrijven. Nu mochten enkelen het voorlezen. Het zangkoortje en het blokfluit en orgelgroepje brachten speciaal ingestudeerde kerstliedjes ten gehore. Het tweede gedeelte van de mor gen werd traditiegetrouw doorge bracht in de Vossenkuil, waar bereidwillige ouders met mevrouw Istha de nodige voorbereidingen hadden getroffen voor de brood maaltijd. Als gast kon ds. Snijder worden begroet. Na een kort wel komstwoord door directeur H. Westerweel konden gasten, kinde ren, ouders en leerkrachten geza menlijk aan de maaltijd beginnen. De groepen 7 en 8 sloten de kerst feestviering muzikaal af. Onder leiding van hun leerkracht zongen de kinderen enkele bekende kerst liedjes. 1 is woensdag 2 januari Advertentie I.M. Uitslagen De Treffers: P. Hommel-J. Etienne 2-0, K. Hommel-C. Burgers 2-0, J. Burgers-W. Pons 2-0, P. de Leeuw- H. Hommel 2-0, H. Hommel-K. Hommel 2-0, W. Pons-C. Burgers 2-0, P. de Leeuw-P. Hommel 0-2. Hoogste serie (15 car.) J. Burgers, kortste partij (77 car. in 18 brt.) en beste gemiddelde (4.27) W. Pons. K.O.T. A-team: P. Timmermans-P. Moerland 2-0, M. van Hees-J. van Daalen 2-0, A. Brusselaars-H. van Daalen 0-2, W. Heijboer-M. Goudzwaard 2-0, A. Havermans- J. Schetters 2-0. Hoogste serie (12 car.) en beste gemiddelde (3.08) W. Heijboer, kortste partij (19 brt.) H. van Daalen. Het rikconcours van v.v. Vosmeer is gewonnen door trainer R. Wi thagen. Deze behaalde 242 pun ten, 2 meer dan voorzitter A. Hommel. 3. M. Goedegebuure 200 p., 4. P. Schuurbiers 198 p., 5#. W. Heijboer 191 p., 6. J. Wessels 186 p., 7. mevr. G. Hommel 165 p. De activiteitencommissie van de voetbalclub kon vrijdag 44 kaart- liefhebbers verwelkomen, 24 om te rikken en 20 om te wippen. Het wippen werd gewonnen door mevr. B. Mosch met 144 p., 2. J. Burgers 139 p., 3. S. de Koning 139 p., 4. A. Goedegebuure 136 p., 5. mevr. H. Bosters 131 p. en 6. mevr. C. Vis 127 p. Op 26 januari is de volgende kaartavond, in café Hof van Hol land. De Plattelandsvrouwen hadden pastor W. Wiertz uit Tholen uit genodigd als spreker tijdens de jaarlijkse kerstavond. Wiertz ver telde over zijn jeugd en over wat hem er toe aanzette zijn roeping te volgen. Geboren in Kerkrade, ging Wiertz na de middelbare school naar Leiden om rechten te stude ren. Na een aantal jaren beëindig de hij die studie en ging naar de HTP (tegenwoordig UTP). In juli volgend jaar wordt pastor Wiertz tot priester gewijd in de parochie Halsteren. De aanwezigen genoten na dit praatje van een koud buffet, war me wijn en truffels, en er konden vragen gesteld worden aan de pastor. Deze werd voor zijn uitleg bedankt door presidente mevrouw Y. Heestermans. Door het groeiende leerlingenaan tal konden niet alle kinderen van de De Casembrootschool voor de gezamenlijke kerstmaaltijd in de gemeenschapsruimte. Daar vier den de groepen 3 t/m 8 het kerst feest. Jessica Nelisse en Heimine Roodenburg uit groep 8 lazen het kerstevangelie, waarna juf Janne- ke de Jong het kerstverhaal las. Juf Sarien Bout had met de kin deren een aantal liedjes en instru mentale nummers ingestudeerd. Donderdag, vrijdag, zaterdag en maandag 27, 28, 29 en 31 december Magere runder- of sucadelappen 1 kg. 17.00 250 gr. gehakt 250 gr. soepvlees mergpijp samen6,95 Gebraden varkensfricandeau Corned beef Rauwkostsalade Frikandellen 100 gr.2,25 100 gr.1,50 150 gr.2,25 10 stuks4,50 Advertentie I.M. Chantal Goedegebuure speelde orgel en Evelien Moerland en Marjolein Akkermans blokfluit, toen de groepen 6 en 7 'Midden in de winternacht' zongen. De groe pen 4 en 5 zongen 'Hij moet de ezel zijn' en groep 8 een lied van Kinderen voor kinderen. De groepen 1 en 2 vierden kerst mis met de juffen Annelies en Marijke. Ook hier werd gezongen, voorgelezen en gegeten. Voorzien van een mandarijn gingen allen naar huis. De kerkeraad van de Hervormde Gemeente heeft een beroep uitge bracht op kandidaat W. Meeuse uit Zeist. Hij komt zondagmorgen 30 december om tien uur preken en hoopt donderdagavond 3 ja nuari kennis te maken met bestu ren van verenigingen en andere belangstellenden. Voor de zesde keer hield de ko ninklijke fanfare Accelerando za terdagavond een Kerstconcert in de goede bezette Sakofahal. On der leiding van dirigent Pierre van Broekhoven voerde Accelerando acht nummers uit: Quintique van Jos Rijken, A Chistmas suite deel 1 en 2 van J. de Haan, Motions for winds van A. Waignein, The little drummer boy van R. Beck, A Christmas suite deel 3 van J. de Haan, The young Amadeus van J. de Haan, Spiritual moments van Dizzy Stratford en Fantasy on French Christmas songs van Kees Vlak. Daarnaast zorgde Acclerando voor de begeleiding van de samen zang: Een roze fris ontloken, O Gij zegenrijke, Stille nacht, Op U mijn Heiland blijf ik hopen, O Heiland open wijd de poort en tenslotte Ere zij God. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Na een spannende strijd behaalde M. Elenbaas, met slechts één punt verschil, zijn eerste overwinning in de competitie van De Hoop. J. Mosselman werd het slachtoffer. Adembenemend was ook de wed strijd tussen de gebroeders Weij- ler. H. Weijler ging als een hazewindhond van start en scoor de in de eerste zeven beurten al 26 caramboles. Hoewel de jongste Weijler-telg zich vastbeet in zijn tegenstander, hield deze de zenu wen het beste in bedwang en voor kwam zodoende een remise. D. Bult gaat ongeslagen aan de lei ding, met G. Rijnberg als belang rijkste concurrent. Het verschil is 0.23 punten. De uitslagen: D. Bult-T. van Poortvliet 10-8.83, M. Elenbaas-J. Mosselman 10-9.64, L. Menheere-H. Weijler 9-10, A. Weijler-H. Weijler 9.33-10, L. Menheere-G. Rijnberg 5.66-10. Kortste partij (24 brt.) D. Bult-H. Weijler, hoogste serie (9 car.) en beste gemiddelde (2.2) T. van Poortvliet. De stand: 1. D. Bult 8-80, 2. T. van Poortvliet 8-74.49, A. Weijler 8-71.33, 4. L. Menheere 8-70.32, 5. G. Rijnberg 7-69.77. De rijkspolitie heeft de heer M.v.d.K. in Sint-Annaland be keurd omdat deze puin had gestort op het terrein van de ver zekeringsmaatschappij Amev aan de Molendijk. Een opzichter van de Amev had hiervan aangifte gedaan. Zaterdagavond rond kwart voor elf hield de rijkspolitie J. van H. uit Oud-Vossemeer aan toen deze op de Javadijk op een bromfiets reed zonder lichten. H's vriendin zat achterop zonder helm. Omdat zij in de buurt woonde, kon zij verder naar huis lopen. H. kreeg een bekeuring. Vrijdagavond rond 11 uur reed mevrouw A.C.U. in de Bie- rensstraat de auto van J.d.B. aan die in de straat stond geparkeerd. U. was echter doorgereden. De auto van B. was door U., die uit de richting Stavenisse kwam, drie meter naar voren geschoven. De politie, die op onderzoek uitging, trof eveneens de auto van U. aan op de Ring. U. is bekeurd. De heer D.C.S. uit Stavenisse kwam vorige week woensdag in de sloot terecht omdat zijn auto als gevolg van een glad wegdek van de Bram Groeneweg was gegle den. De auto werd nauwelijks be schadigd. S. kon na het ongeval zijn weg vervolgen. De rijkspolitie trof bij de kruising Langeweg - Bitterhoekseweg over een lengte van 100 meter een laag modder aan. De heer M., die met zijn landbouwmachine de modder op het wegdek had achtergelaten, vertelde tegen de ^politie dat hij het wegdek voldoende had schoongemaakt. De gemeente Tholen moest er aan te pas komen om de weg schoon te maken. Te gen M. is proces-verbaal op gemaakt. Jeugdvereniging Ichtus, knapen- vereniging Samuël en meisjesvere niging Shalom vierden de avond voor Kerst gezamenlijk in het ver enigingsgebouw van de Neder landse Hervormde kerk het Kerstfeest. Ruim 60 jongeren nut tigden een Kerstmaaltijd bestaan de uit soep, salade en ijs. Onder de maaltijd werden er Kerstliede ren gezongen onder begeleiding van gitaar, dwarsfluit, keyboard en orgel. Via een sketche werd ge toond hoe de mensen vaak reage ren op de Kerstboodschap. Het daaropvolgende stemmenspel toonde de werkelijke inhoud van het Kerstfeest. Na de salade ver telde dhr. Goedegebuure een spannend Kerstverhaal, dat zich afspeelde tijdens de tweede we reldoorlog. Hierna werden er Kerstkaarten gemaakt, die werden verstuurd naar Rusland. Op het eind van de avond kreeg dhr. Quist van de jeugdvereniging een kerstparket en Corina Vroegop een bos bloemen als dank voor haar medewerking aan het decor voor het toneelstukje. Dhr. Bin nendijk sloot de avond met gebed, waarna staande het Ere zij God werd gezongen. In de overvolle recreatiezaal van bejaardencentrum de Schutse werd woensdag het Kerstfeest ge vierd. Traditioneel was er eerst een diner voor bewoners, personeel en bestuur, waaraan 109 mensen deelnamen, 's Avonds was er sa menzang en declamatie. Kandi daat Binnendijk verzorgde de meditatie. Mevr. J. Polderman- Aarnoutse verzorgde de declama tie van een herder en een lied uit onmacht. Maartje Aarnoudse las het Kerstverhaal, dat als titel had: Ook het kleine. Daarnaast trad nog een zanggroep op, bestaande uit medewerkers van de Schutse. Tijdens de pauze werd er koffie met kerstkrans geserveerd en na afloop was er warme wijn. De tra ditionele slotzang was Ere zij God. De kinderen van o.b.s. De Schalm vierden het kerstfeest op school met - door de eigen moeders ge bakken - oliebollen en appelbeig nets. Daaraan voorafgaand hadden alle groepen een lied ten gehore gebracht, waarna werd ge luisterd naar een kerstverhaal, verteld door mevrouw R. Beeke. Zondag bekeurde de rijkspolitie een aantal auto's waarvan de APK-keuring was verlopen. De bekuring vond plaats aan de hand van het kenteken. Op deze manier wordt volgens de rijkspolitie re gelmatig geverbaliseerd. De heer L.J.A. uit Bergen op Zoom deed vorige week woensdag aangifte van doorrijden na aanrij ding. A's auto stond geparkeerd in de Bloemenlaan ter hoogte van de openbare basisschool De Rie- burch. Toen A. bij zijn auto kwam, merkte hij dat het voor portier ingedeukt was. Van de da der ontbreekt elk spoor. Zondag omstreeks 1 uur in de middag is de heer A.V. uit Sint- Maartensdijk door de rijkspolitie bekeurd omdat hij zagers stond te steken op de mosselbanken op de slikken Van den Dortsman bij de Noordpolder. Toen de rijkspolitie te water V. naderde, liep hij naar de dijk waar de rijkspolitie van Tholen hem opwachtte. V. ont kende dat hij zagers had gestoken op de mosselpercelen. De politie, voor wie V. geen onbekende is, nam riek, emmer en zagers in beslag. Miriam Leemreijze is aan de Ka tholieke Universiteit Brabant te Tilburg geslaagd voor het docto raal examen psychologie, richting gezondheidspsychologie. Het evenementencomité Smalstad organiseert op 7 januari een kerst boomverbranding. Vanaf half vijf kunnen de bomen worden ingele verd op het bouwterrein bij de Plevieriaan-Bosdreef-P. Werreco- renplein. Voor elke ingeleverde boom krijgen de kinderen een nummer, waaruit om zeven uur drie prijzen worden getrokken. Daarna wordt het vuur, onder toe zicht van de brandweer, aangesto ken. De eerste Kerstactie van de mid denstandsvereniging Smalstad heeft H. Anthonisse uit Tholen een waardebon van 500 gulden opgeleverd. J.M. v.d. Hoek uit de Bloemenlaan won een waardebon van 250 gulden, Anja Menheere uit St. Annaland een waardebon van 100 gulden en C. Breure van de Molendijk een waardebon van 75 gulden. Als extra prijs was er een horloge voor W. van Zetten uit de Dr. Tazelaarstraat. Daar naast waren er nog 7 waardebon nen van 50 gulden en 70 waardebonnen van 25 gulden, ver der kerstkransen, 5 vleescheques en 5 tassen met boodschappen. "Voor de eerste keer was de Kerstactie goed", zei voorzitter mevr. Van Houdt van de mid denstandsvereniging. "Het was 't proberen waard. Het was wel iets minder dan een winkelactie tij dens Sinterklaas. Volgende keer is het misschien beter om de actie vanaf Sinterklaas tot de Kerst te houden", aldus mevr. Van Houdt. Zowel door De Pendelaars als door s.v. Smerdiek werd er afgelo pen week geklaverjast. De jaarlijkse kerstwedstrijd van De Pendelaars trok 48 deelne mers, die drie ronden van zestien partijen speelden. In de pauze werd een verloting gehouden, waarvoor de plaatselijke mid denstand prijzen beschikbaar had gesteld. De uitslag: 1. A. Arts 5613 p., 2. Sj. Lindhout 5465 p., 3. Y. Bronmans 5369 p., 4. F. Meyer 5210 p., 5. J. o.d. Brouw sr. 5164 p., 6. M. Kwaak 5053 p., 7. P. Franke 4976 p., 8. W. van Haaften 4949 p., 9. J. Guiljam 4898 p. en 10. mevr. Reze 4877 p. De poedel prijs ging naar dhr. Alders met 3611 p. Bij s.v. Smerdiek was W. Vroegop met 5507 p. 'de beste klaverjasser, de poedelprijs was voor M. den Haan met 3627 p. De verdere uit slag: 2. M. van Bloppoel 5395 p., 3. S. Lindhout 5375 p., 4. R. Waasdorp 5230 p., 5. H. Knuist 5200 p., 6. L. Suurland en P. Opree 5053 p., 8. C. Uijl 5051 p., 9. J. van Gorsel 5028 p., 10. J. Meijer 5015 p., 11. M. van Damme jr. 4993 p., 12. C. Steketee 4979 p., 13. B. Bogers 4957 p., 14. J. Moer land 4935 p., 15. J. v.d. Werf 4907 p., 16. N. Hogendoorn 4726 p., 17. L. Kampman 4725 p., 18. A. van Splunter 4723 p., 19. W. Dane 4692 p., 20. M. van Damme sr. 4644 p., 21. D. Bogers 4634 p., 22. G.J. van Ham 4622 p., 23. C. Klomps 4589 p., 24. T. Klomps 4517 p., 25. A. Alders 4463 p. Door muziekvereniging Euterpe is de afgelopen week 5.122 kilo oud papier opgehaald. In Sint Maartenshof werd de tra ditionele kerstbingo bestemd voor Polen. Mede dankzij de door de middenstand geschonken prijzen bracht de bingo 300 gulden op, die door R. Nijssen werden over handigd aan mevr. R. van 't Slot. Tweede kerstdag vertrok een busje met goederen naar een ziekenhuis in Polen, en de opbrengst van de bingo diende om de brandstof te betalen. Er worden dia's gemaakt, zodat de bingo-deelnemers nader hand kunnen zien hoe het in Po len is. De leden van Anbo en bejaarden- soos genoten in Haestinge van de jaarlijkse kerstmaaltijd. De sfeer vol versierde zaal gaf de mensen bij binnenkomst al een gevoel van gezelligheid. Na enkele rondjes bingo en verloting nam men plaats aan de keurig gedekte ta fels, waarna men zich de diverse soorten brood en beleg - en vooraf een kop soep - goed liet smaken. Aan de kerstzangavond in Sint Maartenshof werd medewerking verleend door de koren Canticum (uit Tholen) en Nieuw Leven. Ver der bespeelde Lian Gebraad de pi ano, Maddy Hage en Wim van Kempen het orgel, Marjolijn en Tom Taalman en Wim Geuze de trompet, Johan Geuze de trombo ne en Theo Steketee de bas. De muzikale leiding had I. Riedijk. Voor de pauze was er zowel sa- ■IpN. Zaterdag 29, zondag 30 december en dinsdag 1 januari Tholen, Poortvliet, Oud Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): za en zo dr. de Looze, Oud- Vossemeer, tel. 01667-2400 di dr. Teijgeler, Tholen, tel. 01660-2016 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. vd. Bel): za en zo dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400 ma vanaf 19 u. en di dr. Note- boom/Smits, St. Annaland, tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: za en zo dr. de Groot, Nieuw Vos semeer, tel. 01676-2545 ma vanaf 16 u en di dr. de Groot, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-2545 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP za en zo J. Braat, Bergen op Zoom, tel. 01640-33177 di M. Chandrakusuma-Hindarto, Steenbergen, tel. 01670-65262 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Hoogstr. 12, Tholen. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken: tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel.01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01110-13184 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma. en vr.avond 19-21 u. Do.mi. 14-16 u. Tel. tij dens spreekuren 01640-55878, in het weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Franke, gem.huis St. M'dijk, tel. 01666-8208 WERKGR. ALLEENSTAAND. Tel. 01662-2830 of 01676-3113 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 december t/m maandag 31 december donderdag 27 10.32 - 23.32 vrijdag 28 11.47 - 23.57 zaterdag 29 0.27 - 12.57 zondag 30 1.37 - 14.02 maandag 31 2.37 - 14.57 maandag 31/12 19.32 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Bel voor gecorrigeerde getijverwachtingen 01184-15600. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M. menzang als een optreden van de koren. Na de pauze begon het ko perensemble, waarna opnieuw sa menzang en nummers door de koren. Na afloop bedankte direc teur Van Loon alle medewerken den, de enveloppe voor de koren werd bestemd voor Polen, waar voor ook een doos was neergezet voor eventuele giften van bezoe kers. De Plattelandsvrouwen vierden het kerstfeest met 39 aanwezigen. De presidente sprak in haar ope ningswoord over het wereldgebeu ren en de vrede. Na voorlezing van het kerstevangelie was er samen zang van 'Komt allen tesamen'. Aansluitend was er een gezellige gourmet, waarna zang volgde door Lia en Rien van Gorsel, op orgel begeleid door Lian Ge braad. Zij brachten Franse, Duitse en Engelse kerstliederen ten geho re. De sfeervolle avond werd besloten met het 'Ere zij God'. ZIE VERDER PAG. 12 Zondag 30 december, maandag 31 december en dinsdag 1 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Donken, Wilsum 18.30 u. ds. van Dijk ma 19 u. ds. van Dijk di 9.30 u. ds. van Dijk HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. van Bork, Vlissingen ma 19 u. oudjaar avonddienst GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide 17 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout ma 19 u. ds. Hoekstra, Hoo gerheide di 10. u. dhr. van Westen, Borssele CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. van Vuuren ma 18 u. ds. Boogaard di 9.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst ma 19 u. ds. Gunst di 10 u. ds. Gunst NED. PROT. BOND geen dienst R.K. KERK za geen avonddienst zo 10.45 u. ds. H. Mis ma 19 u. dankdienst jaarwisseling OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder ma 19 u. ds. Snijder di 10 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 u. ds. Hoekstra, Hoogerheide 15 u. ds. Mol, Domburg ma 18.30 u. ds. Noordhof, 's- Gravenpolder CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. van Vuuren 18.30 u. leesdienst ma 19.30 u. ds. Boogaard di 10 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ma 18.30 u. leesdienst di 10 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. ds. H. Mis zo 9.30 u. H. Mis ma 17.30 u. dankdienst jaarwis seling di 9.30 u. ds. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Meeuse 18 u. kand. Emaus ma 19 u. kand. de Koeijer, Stel lendam di 10 u. ds. Scheepmaker, Middel- harnis GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst di en wo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Lammers 18 u. ds. Born ma 19 u. ds. Bom di 10 u. ds. Bom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 u. leesdienst ma 19.00 u. leesdienst di. 9.30 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. van Bergen Bravenboer 14.30 u. ds. van Loon, H.D. ma 19 u. ds. van Loon di 9.30 u. ds. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Blonet, Rotterdam 19 u. ds. Boogert, Bergen op Zoom ma 19 u. ds. Bijl, Middelburg OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst ma 19 u. leesdienst di 9.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst ma 19 u. leesdienst di 9.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. van Loon 14.30 u. ds. van Bergen Bra venboer ma 19 u. ds. van Bergen Bra venboer di 9.30 u. ds. van Bergen Bra venboer GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18,30 u. leesdienst ma 19 u. ds. Beens di 9.30 u. ds. Beens POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dhr. Groen 18 u. ds. van Loon ma 19 u. ds. Egas di 9.30 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 u. ds. Meijer, Middelburg 14.30 u. ds. Wulffraat, Hoo gerheide ma 19 u. ds. Moolenaar, Ul venhout di 10 u. gezamenlijke dienst te Tholen GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ma 16.30 u. ds. Beens di 10 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Born 17 u. ds. Lammers ma 19 u. ds. Lammers di 9.30 u. ds. Lammers GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst ma 19 u. leesdienst di 9.30 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ma 19.30 u. leesdienst di 9.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. kand. Jonk, Rijswijk 15 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout ma 17 u. ds. Massier, Fijnaart i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 2