Zit net even prettiger. DIELEMAN DIELEMAN b.v. Puzzel expositie Van Gogh GEVELSTENEN VRIENS Ap>< VUURWERK Boete voor gevaarlijk inhalen Plaatselijk nieuws flakkee expresse FA. W. PLEUNE ZN. HAGE TEXTIEL FA. A.F. P0LUE ZN. DEN ENGELSMAN EN VAN DRIEL A. DE BRUIN 10% KORTING Gaat u maar rustig 'mr slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. MJWHEIl) Mephistor Clarks en Sioux 10% KORTING op!! 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 28 december 1990 Poortvliet Klaverjassen Kerstvieringen Sportief ondergoed heeft een merit: Hoge Markt 16-18, Scherpenisse Voorstraat 5, Sint Annaland Kaaistraat 4, Sint Maartensdijk Dalemsestraat 17, Tholen F.D. Rooseveltstr. 17, Oud Vossemeer Voorstraat 17, Sint Annaland Kerkstraat 5, Tholen Zuiveringsinstallatie Autovelgen gestolen Tafeltje op wegdek Campinghuisjes opengebroken Sint- Philipsland Burgerlijke stand Bestuurslid Dorpsbelangen Gemeentegarantie Kaashoek wint weer Nieuwjaarsbal Honderd bejaarden vieren kerst Het mooiste vuurwerk koopt u bij GROTE KEUZE UIT: vuurpijlen wolkenkrabbers pakketten raketten lichtkogels turbokaarsen enz. enz. Bij inlevering van uw bestelformulier krijgt u en bovendien "THE GREAT WALL" van 9,95 voor 5,95 BESTEL TIJDIG "Abram" Voetbalvereniging SPS organi seerde in de kantine een klaverjas- avond. De uitslag: 1. J. Moerland 5281 p., 2. Y. Bronmans 5109 p., 3. N. van Evelingen 5077 p., 4. H. Bronmans 4665 p., 5. W. van Haaften 4610 p., 6. P. Hage 4429 p., 7. M. van Dongen 4429 p., 8. C. v.d. Berg 4409 p., 9. H. Glerum 4381 p., 10. G. van Dongen 4360 p., 11. W. van Evelingen 4306 p., 12. T. v.d. Werf 4037 p., 13. J. Bijl 3993 p., 14. P. Glerum 3957 p., 15. A. van As 3927 p., 16. L. Overbee- ke 3258 p. De dames van de NCVB begon nen hun kerstbijeenkomst met een goedverzorgde broodmaaltijd. Daarna werd de Lofzang van Ma ria gezongen. Vervolgens was er afwisselend schriftlezing, decla matie en zang. Het NCVB-koor uit Tholen zong een aantal liede ren. Presidente mevr. Overbeeke las de meditatie 'Het licht is geko men' en mevr. Suurd las het kerst verhaal 'De nieuwe geboorte'. Na dankgebed en het 'Ere zij God' werden kerstbakjes uitgedeeld, die de volgende dag bij zieken en be jaarden werden bezorgd. Bij de viering van de Plattelands vrouwen waren 33 leden aanwe zig. Presidente mevr. Van Dalen stond stil bij de toestand in het Midden-Oosten, Zuid-Afrika en Rusland en eindigde met een ge dicht. Daarna was er samenzang en aansluitend een goed verzorgde maaltijd. De avond werd vervolgd met een optreden van het kinder koor uit Oud-Vossemeer, onder leiding van dhr. en mevr. Van Dij- ke. Zij zongen ook na de pauze, waarna het kerstevangelie werd voorgelezen en 'Stille nacht' ge zongen. Dhr. Van Kempen ver zorgde de orgelbegeleiding. Geëindigd werd met het 'Ere zij God'. Voor de kerstviering van o.b.s. De Eevliet waren alle ouders en oude re broers en zussen uitgenodigd. Vice-voorzitter A. v.d. Velde- Reeders verwelkomde een volle zaal. Na samenzang van 'Komt al len tesamen' verzorgden de kinde ren van de groepen 1 t/m 4 de avond tot de pauze met zang en declamatie. Na de onderbreking voerden de groepen 5 t/m 8 onder leiding van juf Kers de musical 'Een kerstrapport voor iedereen' op. Dat ging over een jongen met een slecht kerstrapport, die met zijn opa wegliep na een opmer king van zijn moeder (later bleek dat over de hond te gaan). Onder weg ontmoetten ze allerhande mensen, waarna ze weer huis waarts gingen en alles goed afliep. Als dank kregen alle spelers een groepsfoto van de musical aange boden. De sfeervolle viering werd besloten met samenzang van 'Stil- Dames hemdje en heupslip Magnolia Verkrijgbaar bij: le nacht', begeleid door J. de Boe op trompet. Met een mandarijn en een kerstkrans gingen alle kin deren daarna huiswaarts. Hoofdingelande mevr. A.J. Nortier-Rijstenbil vroeg zich tij dens de algemene vergadering van het waterschap af, of aankoop van een nieuwe slibruimer in de zuiveringsinstallatie nog wel ver standig is. "Over vier of vijf jaar gaat die installatie op het bedrij venterrein bij Budelpack toch weg", aldus mevr. Nortier. Dijk graaf I.C. Hage antwoordde, dat de investering verantwoord is om dat de rioolwaterzuiveringsinstal latie voldoet en verplaatsing een paar miljoen gulden kost. Uit de schuur van J.C.L.N. aan de Lageweg zijn vorige week vier sportvelgen met banden ont vreemd van een auto die daar stond geparkeerd. Van de daders ontbreekt elk spoor. Voor N. bete kent het verlies van de velgen een flinke schadepost. De auto van de heer M.L.B. uit Sint-Maartensdijk liep maandag krassen op toen deze op de Poort- vlietsedijk op een tafeltje reed dat van het aanhangwagentje was af gevallen van de heer M. uit Bergen op Zoom. Via het kenteken op de aanhanger kwam de rijkspolitie bij de eigenaar in Bergen op Zoom terecht die niets gemerkt had van het verlies van zijn meu bilair. M. is gevraagd de zaak ver der met B. te regelen. Voor het tafeltje had M. geen belangstel ling meer. Omdat het volgens de eigenaar weinig waarde vertegen woordigde, verzocht hij de politie het meubeltje te vernietigen, wat op het kantoor in Tholen ge schiedde. Op camping De Striene zijn tij dens de Kerstdagen een aantal huisjes opengebroken. Camping- gast de heer A. uit Bergen op Zoom ontdekte dat er in zijn zo- merwoninkje was ingebroken. Sa men met de beheerder deed hij een rondgang over het terrein waarbij vast kwam te staan dat er ook in andere huisjes was inge broken. Omdat de meeste gasten nu niet op de camping verblijven, is het volgens de politie moeilijk na te gaan wat er is ontvreemd. De beheerder zal hierover de be trokkenen benaderen. Geboorten: 9-11 Catharina Jo hanna dv J.J. Noorthoek en J.L. Joppe, 16-11 Frank zv A.L. den Engelsman en M.A. Rijnberg, 20-11 Adriaantje Maria dv J. Zuidweg en M.A. Kosten. Huwelijk: 28-11 Cornelis Abra ham van Nieuwenhuizen met Wil- helmina Petronella Cornelia Maria Struijs te Bergen op Zoom. Overlijden: 11-11 Suzanna Catha rina Verwijs-Noorthoek (85). Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad M.A. Bevelander voorgedragen voor het bestuur van de stichting Dorpsbelangen. De burgemeester lichtte toe dat Bevelander secretaris wordt, om dat het penningmeesterschap niet te verenigen zou zijn met diens werkkring (het boekhoudbureau van de stichting). Raadslid L.C. Vroegop noemde het een slechte zaak dat geen enkele vereniging reageerde op de twee advertenties waardoor kandidaten voor de functie werden gevraagd. Door b. en w. is gemeentegarantie verleend - voor aankoop van de woning Julianastraat 2 - aan P.J.P. Scholten te Rotterdam. Kampioen J.P. Kaashoek heeft ook de laatste viswedstrijd van z.h.c. De Makreel gewonnen. De uitslag: 1. J.P. Kaashoek 1350 p., 2. K. v.d. Berg 985 p., 3. A. v.d. Dussen 840 p., 4. M.A.J, de Graaf 625 p., 5. C. van Moort 565 p., 6. A.M. den Braber 395 p., 7. J. van Moort 340 p., 8. T. Geuze 335 p. Jeugd: 1. Wim Kosten 800 p., 2. Marco Geense 435 p. De supportersvereniging van No- ad '67 organiseert op 4 januari vanaf 20.30 uur een nieuwjaarsbal in De Wimpel. De muziek wordt verzorgd door de country-and- western band Keep it Country. Ook draait het rad van avontuur. De kerstviering van de commissie ouderenbeleid werd bezocht door honderd ouderen. Na een wel komstwoord door voorzitter A. Kosten opende ds. J.H. Lammers Heeft u geen bestelformulier of folder ontvangen, haal hem dan even op in onze winkel. Hoogstraat in Tholen. Afhalen alleen 29 en 31 december aan de Venkelstraat (achteringang drukkerij) Hoogstraat 14-16 4691 CB THOLEN tel. 01660-4150, fax 01660-4085 LUXE GESCHENKEN OLIEVERFSCHILDERIJEN ETSEN AQUARELLEN Kremerstraat 4 Tel. 01640-33068 BERGEN OP ZOOM OOK VOOR AL UW INLIJSTINGEN t Door 's Heeren goed- j (heid werden wij verblijd (met de geboorte van j (onze zoontjes en J broertjes Abraham en Izaak "Izak" J.M. Aarnoudse T. Aarnoudse-Boot Tan ja Beanne j 22 december 1990 >Ten Ankerweg 98 >4691 GZ Tholen Tevens wensen wij u een {voorspoedig 1991. met gebed, lezing uit Lucas 2:1-20 en een meditatie. Na samenzang van Psalm 98:1 en 2 was er pauze, gevolgd door de lofzang van Za- charias vers 1. Het verhaal 'Kerst feest in de zomer' werd verteld door mevr. W. de Bruine-Quist, gevolgd door samenzang van Psalm 89 vers 2. Hennie Moer land vertolkte solo 'Nu zijt welle kome', 'Uit hogen hemel daalt Hij neer' en 'Verblijdt u'. Voor de tweede pauze zong men nog 'Komt allen tesamen' en na de pauze 'Daar is uit 's werelds duistere wolken'. Mevrouw J. Quist-van Dijke hield een decla matie van A.F. Troost, waarna Hennie Moerland opnieuw solo zong: 'O, kindeke klein', 'Wiege lied der herders' en 'Stille nacht'. Zij werd op het orgel begeleid door Wilma van Duuren. Hierna hield mevr. W. Boudeling-Visser een declamatie, gevolgd door zang van 'Komt, verwondert u hier mensen'. Ds. Lammers sloot met gebed, waarna het 'Ere zij God' de middag afsloot. De kerstviering van de NCVB An na Jacobapolder werd geopend door presidente mevr. A. v.d. Vel de. Aansluitend lazen de dames Quist, Vogel, Verstrate en Bolier de kerstliturgie, afwisselend decla matie, zang en schriftlezing. Ook Marja v.d. Meeren en Franciel Zwaai zongen en na de pauze las mevr. A. v.d. Velde het kerstver haal. De 31 aanwezige dames besloten met het 'Ere zij God'. Op 22 januari komt de NCVB weer bijeen, dan gaat het over borst kanker. Aan de Kon. Julianaschool werd het kerstfeest afzonderlijk gevierd voor de groepen 1 t/m 4 en 5 t/m 8. Voor de jongste groepen open de voorzitter L.M. Geluk met schriftlezing en gebed. De kinde ren verzorgden een declamatori- um, bestaande uit gedichtjes en teksten, alsmede veel kerstliedjes. Juf Francien Burgers vertelde het kerstverhaal en ds. Lammers sloot de bijeenkomst, waarna alle kin deren een boekje en een manda rijn kregen. Bij de hogere groepen opende directeur C. van 't Hof de viering, waarna ook hier de kin deren een declamatorium verzorg den. Meester J. v.d. Hoek vertelde het kerstevangelie en meester H. Geluk sloot met dankgebed. Ook hier kregen allen een boekje en een mandarijn. Behalve meester Geluk gaat nog een leerkracht vertrekken, namelijk juf C. van Stee per 1 april. In haar plaats is juf Marjan de Rijke uit Stavenisse benoemd, die in mei examen doet aan De Driestar te Gouda. De chr. zangvereniging Marana- tha was te gast in bejaardentehuis De Vossemeren in Nieuw- Vossemeer. In zijn welkomst woord noemde directeur Suyker- buyk dat een traditie. Het koor bracht veertien kerstliederen ten gehore, wat met applaus werd on derstreept. Expositie Van Gogh voorbij, voorbij Van Gogh Ook tijdens de Kerst- en Nieuw jaarsperiode is in het Markiezen hof te Bergen op Zoom nog de tentoonstelling 'VAN GOGH VOORBIJ, VOORBIJ VAN GOGH' te bewonderen. Op deze expositie zijn de originele kalenderbladen te zien, die in dit Van Gogh-jaar werden gemaakt door twaalf kunstenaars. Daarnaast wordt er een keuze uit het werk van deze kunstenaars getoond. Van 21 december tot 7 januari worden de bezoekers in de gele genheid gesteld al puzzelend door de tentoonstelling te lopen. Aan de hand van de getoonde kunst werken is namelijk een Van Gogh- kruiswoordraadsel samengesteld. Door het invullen van deze puzzel kan elke bezoeker, ongeacht de leeftijd, meedingen naar een schitterend boek over Van Gogh (le prijs) of een museumjaarkaart (2e prijs). Voor de jongste deelne mers is er een speciale jeugdprijs. De uitslag wordt in de tweede week van januari bekend ge maakt. De winnaars zullen hun prijs per post toegezonden krij gen. De puzzel zelf is a vijftig cent te verkrijgen aan de balie van Het Markiezenhof. Mede dank zij een donatie van 4.000,van Bouwmaterialen De Schelde was het Markiezenhof in staat een werkelijk schitterende sepia-tekening aan te schaffen van Hendrik Jan ten Cate (1803-1856). Deze kunstenaar (van wie ook werk te bewonderen is in het Rijksmuseum te Amster dam, in het Haags museum en in Boymans van Beuningen te Rot terdam) was in zijn tijd bijzonder populair, met name wegens zijn stadsgezichten en kermistaferelen. J.C. van der R. uit Scherpenisse is door de Thoolse kantonrechter veroordeeld tot een boete van 240 gulden, omdat hij op de Nieuwe Postweg een gevaarlijke inhaal manoeuvre had gemaakt. In no vember vorig jaar reed Van der R. daar met een vrachtwagencombi natie achter een brandweerauto, die naar zijn zeggen maar zo'n 40 km/u. reed. "Daarom ging ik passeren, maar toen ik er al drie kwart voorbij was, was plots de cabine van de brandweerauto naast me. Die was dus harder gaan rijden. Plots zag ik een te genligger aankomen, maar ik kon geen kant op," zei Van der R. De tegenligger, een politieauto, moest krachtig afremmen en naar rechts uitwijken. "De politie zag u vanachter de brandweerauto komen, dan moet u hen toch ook gezien hebben," zei de officier van jusitie tegen Van der R., die staande hield dat er geen tegenligger te zien was op het moment dat hij ging inhalen. Hij had zich ook gestoord aan het optreden van de politiemensen, die gezegd zouden hebben: "We gaan je een loer draaien. Je gaat hier zwaar voor boeten." De offi cier wees Van de R. op het gevaar van inhalen op tweestrooks wegen en zei dat een overtreding dermate ernstig wordt opgenomen, dat daarvoor geen boete wordt gege ven, maar men rechtstreeks moet voorkomen. "Vroeger raakte je er zelfs je rijbewijs voor kwijt." Van der R. was het er niet mee eens en wierp op dat heel deze zaak hem ook nog een halve werkdag had gekost. De bromfiets van de minderjarige E.P.J.M.K. uit Halsteren werd door de rechter aan het verkeer onttrokken omdat het - met een cilinderinhoud van 80 cc - een motorfiets was, die bovendien een opgevoerd vermogen had. K. werd schuldig verklaard zonder straf. De eveneens minderjarige S.J.B.J.V. kreeg 50 gulden boete voor het rijden op een opgevoerde bromfiets, ondanks dat de vader van V. de rechter kwam vertellen dat de bromfiets zo was gekocht en er absoluut niet aan was gesleuteld. Ook P.A.P. uit Sint-Maartensdijk had op een opgevoerde bromfiets gereden. Dat kostte hem 100 gul den en daarbij kwam nog eens 50 gulden omdat de gele plaat ontbrak. verhuizingen - verpakkingen Lorentz 1 3241 LX Middelharnis Tel. 01870-2188 Cricketpad 15 3223 EA Helievoetsluis Tel. 01883-20016 Wielsingel 24 3261 VJ Oud-Beijerland Tel. 01860-13624 Vriens Bouwmaterialen heeft ruim 100 verschil lende soorten gevel stenen uit voorraad leverbaar. Van de strakke strengpers tot de meest exclusieve handvormsteen. Naast gevelstenen levert Vriens Bouwmaterialen wand- en vloertegels, natuursteen zand grind dakpannen stucadoors- materialen PVC-materiaal. Zeelandhaven 7 (achter de Bristol) Bergen op Zoom, 01640 - 34750 Open: Maandag t/m vrijdag van 7.30 - 17.30 uur zaterdag van 8.00 - 12.00 uur Kreeftstraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 Flakkee Expresse... opvallend goed in verhuizen (voor particulier en bedrijf) - Tel. 01660-2321 Tel. 01641 6074 - Tel. 01113-2058 Tel. 01666-2167 Burg. de Zeeuwstraat 20 - Tel. 01865 1496 De standaard modellen van zijn niet afgeprijsd, hier krijgt u tijdens de opruiming echter wel (Dit geldt ook voor de werkschoenen en de voetbedmuilen en sandalen van Birkenstock!) f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 12