VISSER Plaatselijk nieuws VISHANDEL DEURLOO GESLOTEN Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager DAG EN NACHT I 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 december 1990 II» Folders liggen klaar voor u in de winkel. Bestel tijdig. Kerstzang Oliebollenactie Inbraak in container Klaverjassen Kerst bij soos C de Jonge 25 jaar lid Vogelvreugd. Kerstvieringen Flamingo's aan Philipsdam Galapagos-eilanden in beeld Oud- Vossemeer Biljarten BETAALBARE HAARMODE rAPSAILCN UIIANIA Gezinskerstdienst Met komplimenten van de sjeik H Sint- Annaland Kerstconcert Accelerando Wil Boogaard in Wezen Armen Biljarten Diverse soorten paté's, saladeschotels, verse kalkoenen en kalkoendijen, gourmet- en fondueschotels Dit alles bij uw Thoolse slagers C. Slager, Sint-Annaland J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer J.A. Geilings, Tholen Tennisclub zoekt trainer Plattelandsvrouwen vieren kerst Kerstzang Bestrating Muijepolder Biljarten Kerst Plattelandsvrouwen Koor naar studiedag Volkskerstzang Tweeduizend gulden gestolen Klaverjassen Fiets gevonden Bestraten Scarpe Eelaan Vriens beste visser Poortvliet Zadel weg Oliebollen Knorhaan bij Deltafederatie diensten Predikbeurten Biljarten Tolrust Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799 Voor de komende feestdagen verzorgen wij graag uw KOUDE SCHOTELS en BORRELGARNITUUR zowel VIS, VLEES of KAAS Advertentie I.M. Natuurlijk niet om tien uur 's avonds, maar om tien uur 's mor gens wordt op Tweede Kerstdag een kerstzangdienst gehouden in de Gereformeerde Kerk aan de Doelweg. Daaraan wordt mede werking verleend door de zang groep Vrederust. Youth For Christ Tholen komt aanstaande zaterdag vanaf 9.30 uur langs de deur om oliebollen te verkopen. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor de activi teiten van de jongerengroep. De praktijk en apotheek van dr. Mellema is van 31 december t/m 4 januari Voor spoedeisende zaken kunt u terecht bij dr. Kale, tel. 2542. Advertentie I.M. Onbekenden hebben een materi aalcontainer opengebroken op de bouwplaats van de Betho in de Slabbecoornpolder. Er werd voor een onbekend bedrag aan bureau- artikelen(l) weggenomen. Van G. kreeg een bekeuring, om dat hij met zijn auto een vlucht heuvel aan de verkeerde kant pas seerde. Bovendien had hij een ver licht kerstboompje op het dashboard staan, wat niet mag omdat het verwarring stichtende verlichting is. Hof van Holland speelde donder dag een koppelwedstrijd. De uit slag: 1. W. v.d. Berg/mevr. J. van Gink 5043 p., 2. A. Schot/C. Prince 4973 p., 3. L. Hage/J. Jan sen 4971 p. In de onderlinge com petitie leidt Adrie van As met gemiddeld 4833 p., 2. M. Moeliker 4783 p., 3. C. Prince 4674 p. Zaterdagavond wordt in Hof van Holland een klaverjastournooi gehouden. Het kerstprogramma van de be- jaardensoos was aangevuld met een diapresentatie over het eiland, verzorgd door H. Elenbaas. Presi dente mevr. M. v.d. Munnik-van Willigenburg las het kerstevange lie uit Lucas 2. De diaserie met bijbehorend verhaal werd in ge deelten gepresenteerd. Tussendoor waren er tractaties en ook het kerstverhaal ontbrak niet. Dat had als titel 'De adventskalender' en werd gelezen door mevr. M. Ti- chem. Mevr. A. de Jong-van Bee- len nam de declamatie voor haar rekening. Deze bijeenkomst was de laatste van het jaar. Vrijdagavond was in zaal de Kroon de jaarlijkse feestavond van Vogelveugd. Voorzitter M. Guiljam huldigde daar niet alleen W. Zoetemeijer die 10 jaar bestuurslid was, maar ook C. de Jonge. Hij is 25 jaar lid van de vereniging. De Jonge kreeg de bondsspeld overhandigd, terwijl er voor zijn echtegenote bloemen waren. Zoals alle leden van de ver eniging, sommigen zijn zelfs meer dan 30 jaar lid, kweekt De Jonge alle vogels zelf. "Vroeger had ik kanaries, nu heb ik meer plezier in bv. spitsstaart amadines en blauwfazantjes. Ik heb ongeveer 50 vogels, waarmee ik ook prijzen haal. Vooral die spitsstaart amadines, van oor sprong zijn het Australische vo gels die daar in de vrije natuur leven, zijn leuke vogels om mee te kweken. Van februari tot mei, juni ben je daar zoet mee. Of ik met vakantie kan? Gerust hoor, want ik heb een prima buur man die er net zo goed voor zorgt als ik. Ik hoor bij andere leden van de vereniging weieens proble men over vakanties, maar bij ons is dat niet zo. De vogels hebben het uitstekend in de dubbelwandige verlichte, en verwarmde kooi in de achtertuin. "Als je een hobby bedrijft, moet je het goed doen", is de mening van de jubilaris. De feestavond, waar de prijzen van de tentoonstelling werden uit gereikt, werd muzikaal omlijst door The New Two. In Sluiskil werd het afgelopen weekend de Zeeuwse districtsten toonstelling gehouden van de Ne derlandse Bond van vogelliefhebbers. M. Guiljam, lid van Vogelvreugd en kampioen tij dens de onlangs gehouden ten toonstelling in Meulvliet, behaalde ook in Sluiskil een ere plaats. Hij scoorde met een kana rie 89 punten en werd daarmee kampioen terwijl hij tevens het bondskruis ontving. Voor M.C. Andriesse en A. Goedegebuure kreeg bij de jeugd twee bondsme- dailles overhandigd. In het sfeervolle Visnet werd vrij dagmiddag door de diaconie van de Herv. Gem. Immanuel en van de Ichthuskerk een kerstmaaltijd voor ouderen georganiseerd. De ongeveer 50 bezoekers werden ontvangen met koffie en gebak en verwelkomd door mevr. Van der Vlies. De samenzang werd op or gel begeleid door de heer A. Groendijk. De dames F. van Dis en N. Bijl la zen het Lucas-evangelie, terwijl mevr. Quist een overdenking hield. Mevr. Proost las het kerst verhaal, en daarna volgde een goed verzorgde broodmaaltijd. De opbrengst van de traditionele collecte was deze keer voor Rusland. Na de maaltijd was er een optre den van een muziekgroepje onder leiding van mevr. Zwaan, terwijl het kinderkoortje van Immanuel enkele kerstliederen zong. Ook bestond de gelegenheid voor de aanwezigen om graag gehoorde kerstliederen te laten spelen door de organist, waarbij men mee kon zingen. De avond werd met dankgebed besloten door mevr. M. van der Vlies-van Stee. In De Wingerd werd donderdag middag een adventsbijeenkomst gehouden voor de ouderen. De opkomst was uitstekend, bijna 70 personen luisterden deze middag naar de liturgie die als thema had 'Hij is gekomen, Hij komt'. De declamaties en schriftlezingen werden door de bezoekers van de ouderencontactmiddag zelf uitge voerd, terwijl dominee Van Dijk de meditatie hield. Mevrouw Van Dijk las een vrij verhaal, met de titel 'Geen plaats'. Er werd deze middag veel samen gezongen, met orgelspel van mevr. E. Rogge band, terwijl er een ruime pauze was voor onderlinge contacten. De vogelwerkgroep van de Na- tuurvereniging kwam zaterdag tij dens een excursie wel aan zijn trekken. De excursie voerde via de Philipsdam, Grevelingendam naar de Haringvlietdam en de Brou- wersdam, en leverde een keur aan vogels op, waarvan sommige in zeer grote getale. De deelnemers stopten enkele ma len op de Philipsdam om de daar verblijvende famingo's te observe ren. Het zijn volgens P. Stols waarschijnlijke ontsnapte exem plaren uit parken of iets derge lijks. Ze vinden de Philipsdam dus een aantrekkelijk gebied. Er waren ook veel rotganzen, en pijlstaarteenden. Bij Den Bommel waren op een weiland zelfs zes verschillende soorten ganzen te zien, nl. de riet gans, kolgans, Canadese gans, brandgans, Indische gans en sneeuwgans. Deze laatste soort is uniek, hoogst waarschijnlijk zijn dit ook ontsnapte exemplaren. Ook zagen de vogelaars geringde ganzen, waarvan zij met de tele scoop de gekleurde ringen konden lezen. Deze informatie kan dan worden ingeleverd om de route van dergelijke vogels te registre ren. Brandganzen die de deelne mers onderweg zagen, zijn op Tholen zelden te zien. "Soms zijn ze hier aanwezig, maar dan is het echt omdat er elders bv. veel sneeuw ligt", aldus Stols. Ook de grote aantallen ganzen waren inponerend, 10.000 is de moeite waard. Aan de Noordzeekant van de Brouwersdam zag men eiereenden en zwarte zee-eenden. Een ex traatje was de grijze zeehond die men kort onder de kant zag zwemmen. Logisch dat iedereen, en vooral ook de nieuwe deelnemers, bij zonder enthousiast waren na deze excursie. Op 12 januari is er weer een ganzen-expeditie. De vorige voorzitter van de Na- tuurvereniging, R. Dingemans, maakte in februari-maart een reis van ruim drie weken naar Equa- dor, de Galapagos-eilanden en het tropisch regenwoud. Woensdaga vond liet hij in het Koffiehuisje een groot aantal bezoekers meege nieten van deze interessante reis door middel van dia's met daarbij een reisverslag. Dingemans vertelde het een en an der over de cultuur van het land en toonde daarbij de afstamme lingen van de Inca's, maar ook in dit land leven 42 verschillende vol ken. De meisjes en vrouwen wil den liever niet op de foto, soms lukte dat, na loven en bieden, wel. Daarna vloog het gezelschap naar de paradijselijke Galapagos- eilanden, het gebied waar Darwin zijn onderzoekingen deed. Het gezelschap bezocht o.a. Santa Cruz. Dit vooral uit lava bestaan de eiland is zo beschermd, dat slechts 1500 bezoekers per week worden toegelaten. Dingemans liet plaatjes van reuzenschildpad- den zien, reuzenkrabben, lavarei gers en diverse leguaansoorten. Ook waren er opnamen van het Darwininstituut waar o.a. een 150 jaar oude reuzenschildpad leeft. De natuurvrienden genoten van dia's waarop de blauwpoot Jan van Gent, waarbij duidelijk te zien was waarom het dier zo heet, de masker Jan van Gent, de fre gatvogel, maar ook enorme cac tussen. De groep ging ook op excursie in het Amazonegebied en genoot van schitterende vogels en vlin ders, maar dikwijls moest men halsbrekende toeren verrichten om paden te kunnen volgen. Alle aanwezigen hadden bijzon der genoten en Dingemans werd als dank een attentie overhandigd. Uitslagen Hof van Holland: J. Burgers-A. Fonteyne 2-0, J. Bosters-J. Hermans 0-2, J. van Wezel-P. van Treijen 2-0, B. Kruize-J. Hermans 0-2, M. Vercammen-J. de Koning 0-2. Hoogste serie (12 car.) J. Bosters, beste gemiddelde (1.76) en kortste partij (17 brt.) J. Hermans. K.O.T. A-team: J. Schetters-W. Heijboer 0-2, H. van Daalen-A. Havermans 2-0, J. van Daalen-A. Brusselaars 2-0, M. Goudzwaard- P. Timmermans 2-0. Kortste par tij (22 brt.) M. Goudzwaard, hoogste serie (17 car.) en beste ge middelde (3.48) W. Heijboer. K.O.T. B-team: A. Kruf-C. van Steenpaal 0-2, W. de Leeuw-A. Zwegers 0-2, J. Kruf-H. van Her pen 2-0, A. van Daalen-M. Potap- pel 2-0. Hoogste serie (7 car.) C. van Steenpaal, kortste partij en beste gemiddelde J. Kruf. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. In de rooms-katholieke kerk aan de Dorpsweg wordt maandag 24 december om zes uur een gezins kerstdienst gehouden. Het kerst verhaal wordt uitgebeeld door alle kinderen van de Sint Anthonius- school. Toneelvereniging Sint Joseph is aan het repeteren voor de premiè re van het blijspel 'Met kompli menten van de sjeik', geschreven door Hans van Wijngaarden. De opvoering vindt plaats op 19 janu ari om half acht in de Vossenkuil. 's Middags is de generale repetitie. Sint Joseph heeft Cees Aanraad uit Bergen op Zoom aangetrokken als nieuwe regisseur, bovendien spelen twee nieuwkomers mee: Pe ter Uytdewilligen en Henny de Jonge. De Koninklijke fanfare Acceleran do houdt aanstaande zaterdag om 20.00 uur een kerstconcert in de Sakofahal aan de Bierensstraat. De zaal is vanaf 19.30 uur geo pend. Toegang gratis. Maandag 24 december wordt voor de Zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Dhr. W.A. Boogaard is maandag middag door de gemeenteraad be noemd als nieuw bestuurslid van de Wezen Armen. Hij kreeg 11 stemmen tegenover dhr. J.M. den Engelsman Mzn. 6 stemmen. De benoeming was nodig in verband met het aftreden van dhr. M.Ph. van der Weele per 31 december, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd statutair niet meer herkiesbaar is. Dhr. W. Heijboer werd met alle 17 stemmen herkozen. Als nieuwe secretaris-ontvanger werd dhr. D.L. Hage(directeur van de veiling) benoemd. Ook hij kreeg alle 17 stemmen van de ge meenteraad. In de competitie van Havenzicht werd door een slechte opkomst slechts één partij gespeeld: F. den Ouden-D. den Engelsman 2.72-10. Laatstgenoemde had het beste ge middelde (1.72), de kortste partij (22 brt.) en de hoogste serie (7 car.). De stand aan de kop veran derde door deze uitslag niet, F. Dom bleef leider in het klasse ment. In de competitie van De Hoop was R. Smits niet echt blij, want om van Stavenisse te komen en vervolgens drie nederlagen op rij aan de broek te krijgen, daar word je niet vrolijk van. A. Weij- ler liet geen spaan heel van A. van Donderdag, vrijdag, zaterdag en maandag 20, 21, 22 en 24 december KERSTROLLADES RUND per kg, vanaf17,00 KERSTROLLADES VARKENS per kg, vanaf15,00 VARKENSFILET 500 gram7,75 BIEFSTUK 250 gram7,25 C0BURGER RAUWE HAM 100 gram2,25 GEGRILLDE HAM 100 gram2,50 GEBRADEN ROSBIEF 100 gram2,95 ZALMSALADE 100 gram2,25 EISALADE 150 gram2,25 1 RUSSISCH El 600 gram4,95 V Advertentie I.M. Poortvliet en L. Menheere won zonder al te veel moeite van M. Elenbaas. Uitslagen: M. Elenbaas-L. Menheere 6.11-10, T. van Poortvliet-J. Mosselman 10-9.64, A. Weijler-A. van Poort vliet 10-3.67, R. Smits-D. Bult 7.60-10, R. Smits-E. van Poort vliet 5.20-10, G. Rijnberg-R. Smits 10-6. Kortste partij (20 brt.) E. van Poortvliet, hoogste serie (14 car.) en beste gemiddelde (2.1) T. van Poortvliet. Het bestuur van tennisclub Sint- Annaland heeft contacten gelegd met een nieuwe trainer, zo werd meegedeeld tijdens de algemene ledenvergadering. Daar werd voorzitter Cent van Dijke met 22 stemmen voor twee jaar herkozen als voorzitter, en met evenveel stemmen werden Corrie Bazen en Arie Borst in het bestuur gekozen. In zijn openingswoord keek de voorzitter terug op een geslaagd jaar, met prima resultaten in de districtscompetitie. Bij de tour- nooien zou meer de nadruk ge legd moeten worden op het recreatieve aspect, omdat nu het verschil tussen recreatie en presta tie bij de deelname tot uitdruk king komt.. Voor de om en nabij 170 leden blijft de contributie, al dus de voorzitter, relatief laag, ze ker gezien de luxe van een kunstgrasbaan. De vergadering herbenoemde Saar Goedegebuure, Leen Goede gebuure' en Arie Suarez in de tech nische commissie en voegde Siem Snoep en Corrie Bazen toe. Ook de jeugdcommissie werd herko zen. deze bestaat uit Dieneke van Dijke, Willie de Rijke, Marry Fase en Hanna Moerland. Meegedeeld werd dat de formulieren voor de districtscompetitie voor 7 januari ingeleverd moeten zijn. Bij de rondvraag werd gesteld dat het bestuur niets aan sponsoring doet. Dit werd ter harte genomen. Ook werd gevraagd om bij de in deling van de wedstrijden reke ning te houden met de sterkte. Voor het echtparentournooi wer den afspraken gemaakt over het vervangen van de partner als deze een keer ontbreekt. In haar welkomstwoord tijdens de kerstviering van de Plattelands vrouwen ging presidente mevrouw De Wilde dinsdag in op het we reldgebeuren van het afgelopen jaar, de hereniging van de beide Duitslanden en de dreiging in de Golf met de gijzelingen in Irak. Zij hoopte dat er bij alle leed en verdriet in de wereld ook nog re den is tot dankbaarheid. Na voor lezing van het kerstevangelie was er samenzang van 'Komt allenLte- zamen', waarna mevr. N'. Goede gebuure een gedicht voordroeg. Na de broodmaaltijd zong het Thoolse NCVB-koor onder lei ding van D. Letzer vijf kerstliede ren, na de pauze gevolgd door nog eens vijf nummers. Daarna ver trok het koor, omdat er nog een tweede optreden in Poortvliet op het programma stond. De muzi kale begeleiding, op piano, was in handen van mevr. C. Goedegebuure-Lanooy. Na een gedicht door mevr. M. Poot-Moerland las mevr. T. de Boer-Donia een prachtig kerstver haal. Er werd nog een drankje en een hapje genuttigd en mevr. N. Goedegebuure las een gedicht. Na het 'Ere zij God' bedankte vice- presidente mevr. S. Hage allen die een bijdrage hadden geleverd aan deze bijeenkomst. Op 29 januari is de jaarvergade ring van de Plattelandsvrouwen. De kerstzangavond in de N.H. kerk mocht zich zaterdag in een goede belangstelling verheugen. Er was sprake van een goede uit voering dor VZOS en ook het kin derkoor was leuk. De nummers werden afgewisseld met samen zang, schriftlezing en gebed en een meditatie door ds. H. Born uit Stavenisse. André Keijer bracht een fraaie orgelsolo ten gehore. VZOS voerde het programma van zaterdag maandagavond nog eens uit in het ABG te Bergen op Zoom. In de pauze werd met en kele bewoners gepraat, want er zitten ook een aantal Sint- Annalanders in het ABG waaron der twee oud-leden van VZOS. Namens het tehuis bedankte dhr. Sterk het koor in dichtvorm, waarna werd besloten met samen zang van 'Ere zij God'. Voorzitter P. Mosselman zei het fijn gevon den te hebben dat VZOS de avond mocht verzorgen. Hij bedankte mevrouw L. Pleune, die bij afwe zigheid van de eigen dirigent de leiding op zich nam, en dhr. Bin nendijk voor de orgelbegeleiding. Het gemeentebestuur heeft aanne mingsbedrijf C.W. van Haaften uit Stavenisse het grond- en bestratingswerk gegund voor de woningen Westpoort 10 tot en met 16 en Plevierlaan 29 tot en met 31 in het bestemmingsplan Muije polder. Van Haaften gaat de klus uitvoeren voor 23.060 gulden en 10 cent. De HSV "De Oosterscheldevis- sers" delen u hierbij mede, dat er dit jaar geen oliebollen worden ge bakken. Advertentie I.M. In de competitie van b.v. Smerdiek leek lijstaanvoerder C. van Gorsel tegen Sj. Mijnsbergen tegen zijn eerste nederlaag aan te lopen, maar met een sterke tweede helft trok hij de partij alsnog naar zich toe. Uitslagen: J. v.d. Berg-M. Waasdorp 10-6, Sj. Mijnsbergen- J. van Splunter 10-5, G. Geuze-K. Waasdorp 10-9.20, C. van Gorsel- Sj. Mijnsbergen 10-9.52, M. Waasdorp-M. Groos 8.50-10. Hoogste serie (12 car.) en beste ge middelde (2.14) M. Groos, kortste partij (20 brt.) Sj. Mijnsbergen-J. van Splunter. De stand: 1. C. van Gorsel 100 uit 10, 2. J. v.d. Berg 88.05 uit 11, 3. K. Waasdorp 83.80 uit 9, 4. J. van Splunter 83.64 uit 10, 5. Sj. Mijns bergen 83.28 uit 9. De kerstviering van de Platte landsvrouwen werd, in een feeste lijk versierd Haestinge, door 34 leden bezocht. In haar openings woord sprak presidente mevr. Moormans over de wens naar vre de, die met kerstmis gesymboli seerd wordt, maar waaraan de rest van het jaar niet meer wordt ge dacht. Voor en tijdens de kerst maaltijd werd de bijeenkomst opgeluisterd met zang van Lya en Rien van Górsel, met pianobege leiding van Lianne Gebraad. Zij brachten Franse, Duitse, Engelse en Russische kerstliederen ten ge hore. De sfeervolle avond werd besloten met het zingen van 'Stille nacht'. Het Smalstads Mannenkoor ver leende zaterdag medewerking aan een studiedag voor mannenkoor dirigenten in Utrecht. De dag stond in het teken van het Interna tionaal Koorfestival, dat in juni in Arnhem wordt gehouden. Alle daar deelnemende koren (waaron der het Smalstads Mannenkoor) dienen een keuze te maken uit een aantal verplichte werken. Die mu ziekstukken werden ingeleid door één van de componisten, waarna een dertigtal dirigenten onder lei ding van dirigent-componist J. Reuland aan drie van de composi ties werkte. De studiedag werd besloten met de integrale uitvoering van de stukken door het Smalstads Man nenkoor. Hoewel de groep van J. Wesdorp hiervoor pas in oktober werd gevraagd, zei men volmon dig ja en studeerde de lastige com posities in een zeer korte tijd in, naast de toch al drukke agenda. SNK-directeur J. Vranken had hier aan het einde van de dag veel waardering voor. Van de studiedag is door de KRO een reportage gemaakt, waarbij ook het concert van het mannen koor is opgenomen. De uitzen ding hiervan vindt begin volgend jaar plaats. Ook is het Smalstads Mannenkoor door de KRO uitge nodigd om volgend jaar een radio-opname van eigen repertoi re te maken. In 1987 behaalde het Smalstads Mannenkoor tijdens het Interna tionaal Koorfestival de derde plaats in een rij van 19 deelne mende mannenkoren. Muziekvereniging Euterpe en het Smalstads Mannenkoor verzorgen zaterdag weer een volkskerstzang in Haestinge. Daarbij zullen ook de stilaan vaste medewerkende burgemeester Van der Munnik en pastoor Van den Brüle aanwezig zijn. Daarnaast zal ds. D.A. Snij der uit Oud-Vossemeer een medi tatie uitspreken en Jeanet Verkerke verzorgt de declamatie. Evenals voorgaande jaren zal er een samenzang zijn van bekende kerstliederen, begeleid door Eu terpe. De zaal is al om half zeven open, waarna Euterpe om zeven uur met het voorprogramma be gint. Om half acht opent burge meester Van der Munnik de avond. De toegang is gratis, er wordt gecollecteerd om de kosten (zaalversiering) te bestrijden. Een eventueel batig saldo wordt voor een goed doel bestemd. In het weekeinde zijn onbekenden via een raam binnengedrongen bij Fresh Products aan de Nijver- heidsweg. Uit een bankkast ver dween ongeveer tweeduizend gulden. De technische recherche heeft een onderzoek ingesteld. De uitslag van de vrijdag gespeel de competitiewedstrijd van De Pendelaars luidt als volgt: 1. J. v.d. Hoek, 5571 punten; 2. A. Arts, 5137 punten; 3. M. den Haan, 5071 punten; 4. W. Dane, 4715 punten; 5. J. v.d. Werf, 4649 punten; 6. Mw. Franke, 4633 pun ten; 7. P. v. Bloppoel, 4470 pun ten; 8. J. v. Gorsel, 4401 punten; 9. L. Kampman, 4393 punten; 10. J. Knuist, 4383 punten; 11. H. Zwagemaker, 4331 punten; 12. C. Landa, 4155 punten; 13. J. Guil jam, 3875 punten. Morgen (vrijdag 21 december) or ganiseert De Pendelaars haar jaarlijkse kerstklaverjaswedstrijd. Iedere klaverjasliefhebber kan aan deze wedstrijd mee doen. Aanvang 20.00 uur in clubhuis Café Smerdiek. De eigenaar van een groene da mesfiets kan zich melden bij de politie. Het rijwiel werd woensdag gevonden bij het Groene Kruisge- bouw. Aart-aannemingsbedrijf N. de Rij ke uit Sint-Maartensdijk is door het gemeentebestuur van Tholen het bestraten van de weg voor de huizen aan de Scarpe Eelaan 42 en 44 in het bestemmingsplan West gegund voor 17.182 gulden en 50 cent. J. Vriens is met 671 punten alge meen kampioen geworden van hengelsportvereniging De Zee baars, tweede werd S. Quist met 666 p. en derde D. Tichem met 658 p. Bij de dames won mevr. T. Poot-Ligtendag met 616 p. de titel voor de tweede opeenvolgende keer, vóór J. Munter-Geluk (589 p.) en T. Deurloo-Bos (587 p.). Bij de jeugd prolongeerde Johan Bijl zijn titel eveneens, ondanks een gebroken been vergaarde hij 596 p. Tweede werd Helmar Munter (587 p.) en derde Danny Bijl (578 p.). De prijs "voor de grootste vis was voor A. Munter, die een pa ling ving van 1030 gram. De Hoo- gesteger trofee voor de meeste onder- en bovenmaatse vis was voor J. Vriens, die er 24 ving. De aanmoedigingsprijs ging naar A. v.d. Hoek. Hij ving slechts één visje en verzamelde uit zeven wedstrijden maar 513 punten. Al le prijswinnaars werden, na het nuttigen van een mosselmaaltijd, gehuldigd in het Holland Huis. Aan de Van Haaftenpolder werd het seizoen zaterdag afgesloten met een boutwedstrijd. De 32 deelnemers haalden 11.5 kilo vis op de kant. Zoals een ware kampi oen betaamt, veroverde J. Vriens ook hier de eerste plaats met 1850 gram. Tweede werd L. Poot met 1460 gram en derde mevr. T. Deurloo-Bos met 1030 gram. Uit de schuur van N. aan de Paas- dijkweg verdwenen tussen 12 en 17 december een zadel en een halster. Ter ondersteuning van het club werk houdt het Interkerkelijk jeugdwerk op 28 december een oliebollenactie. Vanaf half tien komen de kinderen van de oudste groep langs de deur met versge bakken oliebollen. Ook kan men ze zelf afhalen op het adres Stoofstraat 7. Visclub De Knorhaan is per 1 ja nuari a.s. aangesloten bij de Del tafederatie. Het daarvoor benodigde aantal leden (60) is in middels ruimschoots gehaald, want 72 vissers meldden zich bij iivvUCMM" Ti Zaterdag 22, zondag 23 december en Kerstmis 25 en 26 december Tholen, Poortvliet, Oud Vosse meer en Scherpenisse (dr.Padt): za en zo dr. Teijgeler, Tholen, tel. 01660-2016 di en wo dr. de Looze, Oud- Vossemeer, tel. 01667-2400 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. vd. Bel): za en zo dr. Jansen, St. Maartens dijk, tel. 01666-4126 di en wo dr. v.d. Bel, St. Maartens dijk, tel. 01666-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: za en zo dr. van Doesburg, St. Philipsland, tel. 01677-2500 di en wo dr. van Doesburg, tel. 01677-2500 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP za en zo D. Willebrands Bakker, Bergen op Zoom, tel. 01640-33723 di en wo G. Bakker, Bergen op Zoom, tel. 01640-37302 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatieadvieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Hoogstr. 12, Tholen. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIENTENVER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken: tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel.01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01110-13184 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma. en vr.avond 19-21 u. Do.mi. 14-16 u. Tel. tij dens spreekuren 01640-55878, in het weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. J ÜU84-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Franke, gem.huis St. M'dijk, tel. 01666-8208 WERKGR. ALLEENSTAAND. Tel. 01662-2830 of 01676-3113 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 december t/m vrij dag 28 december donderdag 20 5.12 - 17.42 vrijdag 21 5.47 - 18.17 zaterdag 22 6.22 - 18.47 zondag 23 6.57 - 19.27 maandag 24 7.37 - 20.12 dinsdag 25 8.27 - 21.07 woensdag 26 9.27 - 22.12 donderdag 27 10.32 - 23.32 vrijdag 28 11.47 - 23.57 dinsdag 25/12 4.13 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Bel voor gecorrigeerde getijverwachtingen 01184-15600. Zondag 23 december, Kerstmis 2f en 26 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Emaus 18.30 u. ds. van Dijk di 9.30 en 18.30 u. ds. J. van Dijk wo 9.30 u. ds. Haverkamp, Nieuw-Lekkerland HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. van Wingerden, Breda ma 22.30 u. ds. Hoffman, Halste ren; Kerstnachtdienst di 10' u. ds. de Bie, 's- Gravenpolder GEREF. KERK 10 u. ds. Jansen, Breda 17 u. ds. Groen, Waarde ma 22.30 u. ds. Hoffman, Halste ren Kerstnachtdienst di 10. u. ds. Hoekstra, Hoo- gerheide wo 10 u. zangdienst CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. Boogaard di 10 en 18.30 u. ds. Boogaard wo 9.30 u. leesdienst De Knorhaan aan. Door de aan sluiting zal de vereniging nu ook een visplaats toegewezen krijgen. De Deltafederatie en de Ned. Ver. v. Sportvissersfederaties (NWS) presenteerden gisteren in Middel burg de viskaart Zeeland- Waterland-Visland. De viskaart heeft tot doel de sportvissers over de vismogelijkheden in de provin cie te informeren, de recreatie in en het toerisme naar Zeeland te vergroten en een verantwoord om gaan met de natuur te bevorderen. De uitslag van de eerste helft van de competitie 90/91:1. J.K. Elen- ZIE VERDER PAG. 25 GERFF. GUM. 10 en 18.30 u. ds. Melis 14.30 u. leesdienst di 10 en 16 u. ds. Gunst wo 10 u. ds. Gunst 14.30 u. zangdienst NED. PROT. BOND geen dienst di 10.45 u. mevr. Heerema, Waalwijk R.K. KERK za geen avonddienst zo 10.45 u. ds. H. Mis ma 20 en 24 u. Kerstnachtdienst di 10.45 u. ds. H. Mis wo 15 u. kinderdienst OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. van der Pol, Dinteloord 18.30 u. ds. Snijder di 10 u. ds. Snijder 18.30 u. Geref. predikant wo 16.30 u. Kerstfeest zondags school GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Willemstad 15 u. ds. §chneider, Raamsdonk di 10 en 18.30 u. ds. Noordhof CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard 18.30 u. leesdienst di 10 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard wo 10 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst di 10 en 14.30 u. leesdienst wo 10 u. leesdienst R.K. KERK za geen avonddienst zo 9.30 u. H. Mis ma 18 u. gezinsdienst 22 u. Kerstnachtdienst di en wo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder 18 u. kand. Emaus di 10 u. ds. Scheepmaker, Middel- harnis 18 u. ds. Born wo 10 u. ds. Groenendijk, Dussen GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst di 9.30 en 14 u. leesdienst wo 9.30 u. ds. v.d. Poel GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst di en wo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Stoutjesdijk, Dordrecht 18 u. ds. ten Klooster, Middel- harnis di 10 u. ds. Born 18 u. kand. Buitelaar, Rotterdam wo 18.30 u. Kerstfeest zondags school OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst di 9.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Muilwijk wo 9.30 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. de Groot, 's- Grevelduin-Capelle 14.30 u. ds. van Rossem, Waarder di 9.30 en 14.30 u. ds. van Loon wo 9.30 u. ds. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH an 10 u. ds. de klerk, Utrecht 19 u. ds. den Breejen, Kapelle ma 22 u. ds. Baas, Fijnaart di 10 u. ds. Siderius, Oosterhout 19 u. Kerstfeest zondagsschool OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst di 9.30, 14 en 18 u. leesdienst wo 9.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst di 9.30 en 14 u. leesdienst wo 9.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Budding, Elspeet di 9.30 en 14.30 u. ds. van Bergen Bravenboer 18.30 u. Kerstfeest zondagsschool wo 9.30 u. ds. van Bergen Bra venboer GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst di 9.30 en 14 u. ds. Beens wo 9.00 u. ds. Beens POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas di 10 en 18 u. ds. Egas wo 10 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 u. ds. Vos, Halsteren 14.30 u. ds. Moolenaar, Ul- venhout ma 21 u. dhr. Hartkamp, Brielle di 10 u. dhr. Walfiout, Breda GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Melis, Nieuw- Beijerland di 10 en 14.30 u. leesdienst wo 11 u. ds. Beens SINT PHI LIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. leesdienst 17 u. ds. Lammers di 9.30 en 17 u. ds. Lammers wo 18 u. kerstfeest zondagsschool en jeugdclub GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst di 9.30 u. leesdienst 15 u. stud. Visscher OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst di 9.30 en 18.30 u. leesdienst wo 9.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. de Bie, 's-Gravenpolder 15 u. ds. Visser, Bergen op Zoom di 10 u. ds. van Krimpen, Dor drecht 17 u. Kerstzangdienst Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 2