Smerdiek verstevigt koppositie Erebogen voor jeugdleider Het hoogste lied voor HDTV Ruime zege van SPS 2 Smerdiek 2 langszij koploper Noad overwint WHS Spado-cross Nieuwe leden door open dag Concordia Nederlaag voor Stavenisse tegen Alliance Kerstmis 1990 0 Trainer weg bij SC Stavenisse Eerste winst dames Vosmeer Arbiter vergalt voetbalplezier bij Vosmeer 2 Donderdag 20 december 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Foto's bestellen ViertIe klas afdelingsvoetbal Vosmeer 4 blijft winnen Gelijkspel Vosmeer 5 Winst SPS 4 Drie treffers Smerdiek 4 Revanche Thol.Boys 5 Kersttournooi Door een ruime 5-0 overwinning op DSE heeft Smerdiek zijn koppositie in de eer ste klas verstevigd. Doordat de concurrentie niet verder kwam dan een puntende- ling kan Smerdiek, door te winnen van Rust Roest, met drie punten voorsprong de tweede helft van de competitie ingaan. Stavenisse leed in de tweede klas een 2-1 nederlaag tegen Alliance. Smerdiek rolt DSE op Afdelingsvoetbal Verlies gehandicapt Stavenisse Derde verlies Smerdiek 3 Noad 3 klopt WHS 4 Uit Nazareth ging 't paar op pad Naar Bethlehem, hun vaderstad. Dat deden zij maar zelden, De keizer gaf een telbevel, Dus ook dit paar dat moest toen wel Zich onverwijld gaan melden. Het werd voor hen een lange tocht. Hij had een ezeltje gekocht. Zijn vrouw was in verwachting. Het beestje stapte heel gedwee En zij reed rustig op hem mee. Voor haar was 't een verzachting. In Bethlehem was voor het paar Geen kamer vrij, geen wiegje klaar. Wat moesten zij beginnen? Zij werd wat bang, bedroefd en moe, Want alle deuren bleven toe En niemand liet hen binnen. Zo kwamen zij in 't open veld. Haar zwangerschap was uitgeteld. Zij kon niet langer wachten. Toen zagen zij een stal, een schuur, Maar zij was in dit late uur Aan 't einde van haar krachten. Ze zijn de stal toen ingegaan En zagen daar een kribje staan. Ik weet niet wat zij zeiden. Hij zag ook hooi en in een wip Ging hij met hooi en voederkrib Een heel klein bedje spreiden. In deze stal, 't was middernacht, Kwam 't Kindje, eeuwen al verwacht, En ieder moest dit horen. Een engel riep met luide stem: "Kom naar de stal in Bethlehem, Want Christus is geboren!" Atletiek Will u een in de E.B. gepubli ceerde folo graag zelf hebben? Dal kan, als hel om foto's van onze eigen redactie gaal. Bel of schrijf naar Eendrachlbode. Postbus 5, 4697 ZG Sint Anna- land, tel. 01665-2752 en u krijgt uw foto-herinnering thuis. Vosmeer 4 heeft de vierde keus van HSC met 2-0 verslagen. Al de eerste helft waren de Tholenaren duidelijk beter, maar door missers van Bram v.d. Zande, Koos Capelle, Jan Duine en Toni Lindhout bleef het 0-0. Enkele minuten voor de rust werd een voorzet van Bram v.d. Zande door Jan Duine rechtstreeks ingeschoten. Ook na de onderbreking maakte Vosmeer de dienst uit. Na een half uur gaf Lind hout een verre voorzet, Libaan Shiiq Doon Ahmed aarzelde niet en tekende 2-0 aan. Vlak voor het einde kreeg HSC een prima kans, maar de bal ging naast. Op een hard bevroren veld nam Vosmeer 5 het op tegen Val Aan 3, twee ploegen die aan elkaar gewaagd waren. Vele duels werden dan ook op het middenveld uitgevochten, beide ploegen vergaarden evenveel kansen en schoten er ieder één in. Val Aan opende na tien minuten de score. De Heense spits omzeilde de buitenspel- val en kon vrij voor doelman Kooien inschieten. Tien minuten later bracht Ad Havermans, na een knappe solo, de stand weer op gelijke hoogte. Uit gezonderd een kans voor Johan de Koning gebeurde er in de eerste helft niet veel meer. Na de thee strandden beide ploegen voortdurend rond de zestien meterlijn, zodat er van echte grote kansen geen sprake meer was. In het verslag van vorige week, tegen Moe 11, stond dat Ad Havermans drie keer en Danker Kouwen twee keer scoorde. Maar dat was juist omge keerd: Kouwen drie keer en Haver mans twee keer. De vierde keus van SPS speelde tegen het jeugdige FSV 6. Ondanks het leef tijdsverschil boden de Tholenaren pri ma tegenstand. Na zeven minuten kon Rien Schipper na een combinatie met Rien Hage en Kees Poot, de bal voor trekken, waarna de inlopende Jos Hooglugt simpel 1-0 kon aantekenen. Bij FSV ontbrak de ervaring om tot een goede tegenaanval te komen. Na bijna een half uur speelde Rien Schip per vanaf links de vrijstaande Jan Ou- desluijs aan. Deze was niet egoistisch en speelde nadat hij vijf man had uit gespeeld Jos Hooglugt aan, die van dichtbij 2-0 kon scoren. Een terechte stand voor het sterk combinerende SPS. Rens Elenbaas en Rien Hage kre gen voor rust goede kansen, maar de score bleef 2-0. In de tweede helft kreeg FSV meer ruimte, maar echte gevaarlijke situa ties deden zich niet voor. Met een knappe redding tikte doelman Van der Werf de bal tegen de paal, waardoor deze enige kans van FSV geen doel punt opleverde. Na 35 minuten werd Jos Hooglugt binnen het strafschop gebied onderuit gehaald, waarna hij zelf vanaf elf meter de bal hard naast de verkeerde kant van de paal schoot. Vlak hierna ontweek Rens Elenbaas de buitenspelval en zette SPS op een 3-0 voorsprong, wat teVens de eindstand betekende. Smerdiek 4 ging op bezoek bij het laaggeklasseerde ZPR 3, maar men was gewaarschuwd want de ploeg had juist gewonnen. Hoewel de blauw zwarten de wedstrijd volledig in de hand hadden, moest men attent blij ven voor de spaarzame uitvallen. Hal verwege opende Ko v.d. Griek de score uit een aanval over rechts. Daarna faalde Piet van Ast, die alleen op de keeper afging. Maar v.d. Griek om speelde verdediging en doelman en scoorde 0-2. Smerdiek had het af moe ten maken, maar verschillende kansen werden om zèep geholpen. Door een verkeerde terugspeelbal zou ZPR bij na hebben gescoord, doch de bal ging voorlangs. Na de rust kwamen Piet Bazen en Ta- har Allali in het veld voor Pierre Tröster en Sjaak Moerland. Men nam echter de zaak te nonchalant op. Na vijf minuten schoot v.d. Griek net naast. Smerdiek geloofde het wel, ZPR kwam daardoor wat meer aan de bal doch kreeg geen uitgespeelde kan sen. Misschien had scheidsrechter Cops ZPR een strafschop moeten ge ven toen hun doorgebroken spits door twee verdedigers tegelijk werd aange pakt. Een kwartier voor het einde kwam er aan alle onzekerheid een ein de. Uit een pass van Piet Bazen scoor de opnieuw ko v.d. Griek (0-3), waarna Smerdiek de wedstrijd rustig uitspeelde. Tholense Boys 5 revancheerde zich te gen Kogelvangers 4 voor de tot nu toe enige nederlaag en versloeg de ploeg uit Willemstad met maar liefst 8-0. Aanvankelijk miste Gonnie van As en kele kansen, maar na tien minuten opende Piet Jansen de score. Hij schoot onhoudbaar in de bovenhoek. Na een kwartier rondde Martin Din- kelberg een uitval goed af, 2-0. Kogel vangers werd kort gedekt door de Tholenaren en dat irriteerde de Bra banders. Ze gingen veel praten en har der spelen, maar de arbiter bleef stoïcijns onder dat alles. Nog voor de rust zorgden Leen van As en Piet Jan sen voor 4-0. In de tweede helft verving Ben van Olffen de al vroeg in de wedstrijd ge blesseerd geraakte Piet Quist. Thoien nam wat gas terug en Kogelvangers vertraagde de wedstrijd door te probe ren de bal vast te houden. Een schot van Emil Streng belandde via binnen kant paal in het doel (5-0), waarna Tholense Boys het tempo weer op voerde. Via Piet Jansen, nogmaals Streng en Toon Baaij werd de ruime 8-0 winst bereikt. SPS organiseert in de Kerstweek een zaalvoetbaltournooi in sporthal Meul- vliet te Thoien. Het programma is als volgt: Maandag 24 december: F-pupillen, poule 1 van 8.45 tot 10.15 uur (vier elf tallen), poule 2 van 10.15 tot 11.45 uur (vier elftallen). E-pupillen, poule 1 van 12.00 tot 14.15 uur (vijf elftallen).El-pupillen, poule 2 van 14.15 tot 17.15 uur (zes elftallen). Donderdag 27 december: D-pupillen van 8.45 tot 13.00 uur zeven teams). C-junioren van 13.00 tot 17.15 uur (ze ven teams). Vrijdag 28 december:B-junioren van 8.45 tot 11.15 uur (vijf teams).A- junioren 11.30 tot 14.00 uur (vijf teams).Jeugdleiders 14.30 tot 17.00 uur. DSE legde in het treffen tegen koploper Smerdiek sterk de na druk op de verdediging. Geruime tijd gelukte het de ploeg uit Etten- Leur om de sterke voorhoede van Smerdiek in bedwang te houden. De Thoolse elf had wel een veld- overwicht, maar kreeg weinig doel kansen. Het doelgevaar dat er kwam, ontstond vooral onder im puls van Huib Uijl. -De vaak be kritiseerde speler speelde een perfecte wedstrijd. Na een pass van Jan de Viet kapte Uijl enkele spelers uit en gaf een goede voor zet op Alex v.d. Reest, die net naast kopte. Schoten van Corné Stoutjesdijk en Alex v.d. Reest konden het verzet van de Braban ders ook niet breken. Vooral door uitstekend keeperswerk van de sluitpost van DSE duurde het tot de 44ste minuut eer de Tholena ren op voorsprong kwamen. Na goed voorbereidend werk van Jan de Viet en Noud Hogendoorn kopte Ab Poot Smerdiek pal voor rust op een verdiende voorsprong. In de tweede helft bleek DSE uit geblust en konden de blauw zwarten de score simpel uitbou wen tot 5-0. In de vijfde minuut kopte Addy Stoutjesdijk een voorzet van Jan de Viet in. Met een schitterend schot vanaf ruim 20 meter scoorde Corné Stoutjes dijk enkele minuten later de derde treffer. DSE kon geen vinger meer in de pap krijgen. Met een kopbal van Addy Stoutjesdijk op aange ven van Huib Uijl kwam de ploeg van trainer Kees Stoutjesdijk op 4-0. Na een half uur stond Huib Uijl ook aan de basis van het vijf de doelpunt. Na een mooie solo bracht hij Addy Stoutjesdijk in stelling die met een vernietigend hard schot de eindstand op 5-0 be paalde. Smerdiek 13 9 2 Olympia '60 14 7 5 FSV 13 6 6 SC Capelle 13 3 9 Seolto 13 4 6 BVC '54 13 6 2 Vesting Boys 14 5 4 Unitas '30 14 5 3 Sprundel 14 4 5 Rust Roest 13 2 4 ZPR '84 14 3 2 DSE 14 0 7 2 20 41-12 2 19 20-13 1 17 19-14 1 15 18- 9 14 17- 7 14 22-16 14 20-23 13 19-25 13 19-27 9-26 8 14-28 7 8-26 Na het verlies tegen Family Boys herstelde SPS 2 zich zaterdag licht tegen SEOLTO 3. SPS, hoewel niet compleet, scoorde na 12 mi nuten na een voorzet van Kees de Graaf, die Hans Elenbaas afrond de 0-1. SPS bleef met goed voetbal het doel van Seolto bestoken. Een dieptepass van Wout van As he rijkte Peter Noordijke en deze schoot SPS naar een 2-0 voor sprong. Na de rust vergrootte de Poortvlietse ploeg de voorsprong met een doelpunt van Michel Lis- seveld: 3-0. Vier minuten later profiteerde Seolto van een verde- digingsfout. Invaller Luc van Vos sen was te laat om 3-1 te voorkomen. Beide partijen kregen daarna nog enige kansen maar het bleef bij een ruime overwinning voor SPS. Zaterdag speelde Smerdiek 2 voor de derde keer dit seizoen tegen het tweede elftal van VVC'68. Voor de blauw/zwarten een belangrijke wedstrijd; bij verlies zou Smer diek 4 punten achterop raken op WC. In het begin van de eerste helft bezorgde de voorhoede van WC de achterste linie van de uit- club handen vol werk. Tot uit gespeelde kansen kwam het niet. Na tien minuten zwichtte Smer diek onder de druk van WC, hoewel de club uit de smalstad be ter in zijn spel kwam. Keeper Franke werd tijdens een VVC- actie zwaar gehinderd waardoor hij niet kon voorkomen dat WC op voorsprong kwam. Smerdiek, enigszins aangeslagen, loerde op de gelijkmaker maar Frans Ga briels en Addy Stoutjesdijk had den geen geluk. Na de thee hervatte Smerdiek moedig de strijd. Men speelde gedurfd, waardoor de Halsterse keeper veelvuldig in de problemen werd gebracht. WC kon het hoge tem po van de Smerdiekenaars niet be houden. Tien minuten voor tijd schoot Addy Stoutjesdijk vanuit een drukke doelmond in. De bal werd van de lijn geschopt maar Jacco Priem reageerde alert en bracht Smerdiek op gelijke hoog te. Vijf minuten later bewees Frans Gabriels zijn kracht in de lucht en kopte hard in. Door deze 2-1 overwinning deelt Smerdiek de koppositie met WC. Een gehandicapt Stavenisse (vier basisspelers ontbraken) verloor met 2-1 van Alliance. Toch begon nen de Tholenaren sterk, al na vijf minuten kopte invaller Erik Post de bal van dichtbij over. Alli ance nam de leiding door uit een hoekschop in te koppen. Vlak daarna werd het 1-1. De doorge broken Paul Oosdijk werd neerge legd en Wim Klippel schoot de vrije trap in de touwen. De Roo sendalers hadden een licht over wicht, maar invaller-doelman Jaap de Vos hield met goede red dingen zijn doel verder schoon. Ook na de rust was Alliance veel in balbezit, maar Stavenisse gaf geen kansen weg. Halverwege sloeg het noodlot toe. Van dicht bij werd de bal tegen de hand van Martin Potappel geschoten, waar na de arbiter de bal op de stip leg de. Uit de strafschop scoorde Alliance de - winnende - treffer. Even later moest Potappel na een overtreding het veld verlaten. Met tien man ging het bij Stavenisse goed lopen, doch doelpunten ble ven uit. Paul Oosdijk kreeg nog een goede mogelijkheid uit een voorzet van Peter Stoutjesdijk, maar hij kon het niet afmaken. Vrederust 14-24 Dongen 14-11 Alliance 13-21 Veerse Boys 14-11 Baronie 14-21 Right'Oh 13- 9 SC Stavenisse 14-17 Advendo 14- 8 Internos -14-16 FCH 14- 7 Velocitas '31 14-15 14- 6 Aan het einde van dit seizoen ver trekt trainer Jos van Loenhout bij SC Stavenisse. Hij sluit dan een periode van drie jaar af bij de af delingstweedeklasser. Beide par tijen vonden zo'n periode lang genoeg. Het bestuur van de voet balclub heeft nog geen contacten over de opvolging van Van Loenhout. De tiende competitiewedstrijd heeft het damesteam van Vosmeer de eerste overwinning gebracht. LFRKC uit Waalwijk werd met 2-1 verslagen. Na de rust hield de Thoolse verdediging - soms met kunst- en vliegwerk - de voor sprong vast. Heel dat tweede be drijf speelde zich op de Vosmeer-helft af, maar RKC kwam niet verder dan een schot op de lat. Ook dook doelvrouwe Conny v.d. Laak de bal nog een keer prima uit de hoek. Het enige wat Vosmeer tegenover dit Bra bantse offensief kon stellen was een solo van Anita Goedegebuure. Zij schoot de bal echter naast. Voor de rust nam de thuisclub in een op- en neergaande wedstrijd de leiding. Vivy de Wit opende van dichtbij de score en Rosema- rie Pons tekende 2-0 aan. RKC kwam niet verder dan een schot vlak over het doel. Maar meteen na de rust profiteerden de Waal wij kse dames van een misser in de verdediging, wat 2-1 betekende. De derde keus van Noad heeft de derby tegen WHS 4 met 0-3 gewon nen. Smerdiek 3 leed in de derde klas een 2-1 nederlaag. WHS 4 heeft het treffen met het hoger geklasseerde Noad 3 met 0-3 verloren. De groen-witten tra den met vier invallers aan. De eer ste helft was duidelijk voor WHS, dat enkele keren dicht bij de ope ningstreffer was. Kees Matthijsen schoot vanaf de vijf meterlijn hoog over, nadat een afstands schot van Dick de Witte voor zijn voeten belandde. Noad kreeg twee scoringskansen. Eerst kopte Cen- ny Reijngoudt een voorzet van Arjan Plekkenpol over en daarna schoot ook Rein Reijngoudt, al leen voor het doel, de bal over de lat. Na de thee maakte Noad het spel en was WHS niet meer te herken nen. Het onvoldoende wegwerken van de bal was de oorzaak van het eerste doelpunt van de Sint- Philipslanders. Alleen voor de keeper faalde Rein Reijngoudt dit keer niet. De groen-witten pro beerden wel wat terug te doen, maar ze konden niet verhinderen dat Noad naar 0-3 uitliep. Voor zetten van René Reijngoudt wer den verzilverd door respectievelijk Wim van Nieuwenhuyzen en Rein Reijngoudt. WHS gaat daardoor met 9 punten uit 13 wedstrijden (negende plaats) de winterstop in. Smerdiek 3 miste voor het duel te gen DVO 3 maar liefst zeven spe lers door blessures, werkzaamheden en een schorsing van Chris van Hemert. Zodoende moesten van Smerdiek 4 Jos Guil- jam en Rien Joppe en de jeugdspelers Niels Hage en Arjan van Bloppoel opdraven. Het zag er in het begin van de wedstrijd niet naar uit dat Smerdiek met de derde nederlaag geconfronteerd zou worden. De Tholenaren had den een groot veldoverwicht, maar echte kansen deden zich niet voor. Toch was Niels Hage dicht bij de openingstreffer, toen hij op een dieptepass goed doorging en alleen voor het doel verscheen, maar hij schoot tegen de doelman op. Na rust ging Wim Scherpenisse mee in de aanval, maar dit leverde weinig effect op. Tegen de verhou ding in kwam DVO aan de leiding, toen een verdediger van Smerdiek de bal in eigen doel werkte. Uit een corner van Rien Joppe scoor de Niels Hage de gelijkmaker. Smerdiek zette DVO goed onder druk, maar de afwerking ontbrak. Vijf minuten voor tijd maakte de thuisploeg de beslissende tweede treffer (2-1), waardoor de winst in Roosendaal bleef. Met groen-witte bogen verwelkomden jeugdleden van voetbalvereniging WHS leider Henk Keur van de El-pupillen, die vrijdag zijn ja-woord gaf aan José Quaak. P.M. van Eekelen In een tumultueuze wedstrijd heb ben Vosmeer 2 en FC Bergen 2 de punten gedeeld (1-1). Tumultueus niet vanwege het getoonde spel, maar vanwege het optreden van scheidsrechter Leenders. Deze stuurde twee Vossemeerders en een Bergenaar naar de kant en boekte ook nog twee spelers. Halverwege de eerste helft moest Marco Hendrikse het veld rui men. Wegens het omverlopen van een tegenstander, noteerde de ar biter op het formulier, maar vriend en vijand zagen Hendrikse een lichte schouderduw geven waarvan diens opponent nauwe lijks uit balans raakte. Op dat mo ment leidde Vosmeer met 1-0 door een treffer van Rodger Luijs. Nog geen minuut na het wegsturen van Hendrikse kreeg FC Bergen een strafschop, nadat een Bergenaar zich fraai liet vallen. De zwakke arbiter trapte er met twee benen in en de gelijkmaker was een feit. Vosmeer kwam naderhand nog goed weg toen een schot van de bezoekers op de lat stuitte. Inmid dels was Peter Vogel in de ploeg gekomen voor Richard Kooien. Na tien minuten in de tweede helft werd de doorgebroken Ad van Poortvliet neergelegd en kon ook een Bergenaar zich gaan douchen (opmerkelijk genoeg kon deze speler naderhand simpel in de dug-out gaan zitten, zonder dat de arbiter daartegen optrad). Vosmeer oefende een enorme druk op het Bergse doel uit, maar de defensie liet geen steek vallen. Datzelfde gold aan Vosmeer-zijde. Na een half uur faalde de arbiter opnieuw. Hij lette voor de zo veelste keer niet op bij een vlagsig- naal van de grensrechter en corrigeerde zijn fout met een op- gooibal. Daarbij schopte Rodger Luijs naar de mening van de man in het zwarte pak niet naar de bal maar naar een tegenstander, en kon zodoende ook vertrekken. Het eindsignaal kwam vervolgens voor iedereen als een verlossing. Een aantal Tholenaren deed mee aan de Spado-cross in Bergen op Zoom. Op het landgoed Lievensberg was een fraai parcours uitgezet over 10.3 kilo meter, met daarin een flinke zware heuvel. De resultaten: Piet van Dijke 35.35 min., Arvid Gaakeer 38.30 min., Piet Hage 39.22 min. en Rien van Ak keren 49.08 min. De leden van het Sint-Annalandse jeugdkoor zitten in de schoolbanken gereed. Links treffen techni ci de laatste voorbereidingen voor de televisie-opnamen. Eén minuut opnametijd was er nodig, maar twee uur lang zongen de leden van het Sint-Annalandse jeugd koor het hoogste lied voor de camera van HDTV. Het nieuwste medium, high definition televisie, moet be kendheid krijgen en daarvoor is een promotiefilmpje nodig. Het bezoek van mevrouw De Klerk aan Thoien bracht streekmuseum De Meestoof onder de aandacht. Enkele dagen na het bezoek stond daar al iemand van HDTV op de stoep, die het hele gebouw bekeek. In verband met de technische voorzieningen werd uitein delijk het schoollokaal uitverkoren als opnameruimte. Vóór de banken werd een soort rails gelegd, waar overheen de camera werd geduwd. Extra lampen en enkele schermen zorgden voor het juiste licht. Dirigente Lia Pleune moest achter de camera gaan staan en bleef aanvankelijk buiten beeld. Later in de middag werden met een vaste camera achterin het klaslokaal opnamen van mevrouw Pleune gemaakt, zodat die konden worden ingemonteerd. De geluidstechnicus vond een plaats je net buiten het lokaal, in de schuur. Die was deze middag overigens behoorlijk tochtig. Vanuit de regiewagen buiten kreeg de cameraman zijn aanwijzingen. "Dat meisje niet in beeld, want zij zingt steeds niet mee. En dat meisje volgt aldoor de camera," klonk het uit de mond van regisseur Peter Dekkers. Om aan ongedwongen beelden te komen, liet de cameraman een zogenaamde proef tóch opnemen. Hij was bang dat de kinderen - wanneer ze wisten dat het om een opname ging - extra gespannen en zenuwachtig zouden reageren. Uit alle opnamen worden de beste shots genomen en daarvan een stukje film gemonteerd. Nadat de opnamen gereed waren, mochten de kinderen (het eerste Nederlandse koor dat op HDTV te zien zal zijn) in de regiewagen kijken naar de opgenomen beelden, leder kind kreeg nog een presentje. Donderdag maakte de ploeg van HDTV opnamen bij General Electric Plastics in Bergen op Zoom. Niet alleen jeugd, maar ook enke le volwassenen hebben zich tij dens de open dag aangemeld als lid bü de Kon. muziekvereniging Concordia te Thoien. Met dat re sultaat was dirigent Marcel Har tendorp in zijn nopjes. Zaterdag werden nog twee zaken uit het meerjarenplan van de vere- niging gepresenteerd: de uitge breide oefenruimte aan de Oudelandsepoort en het leerlingen- orkest, dat geleid wordt door Ad van Bavel. Die optredens werden ondersteund door enkele meer er varen muzikanten. Niettemin bleek de opzet van het leerlingen orkest geslaagd. Wekelijks wordt een uurtje gestudeerd en gespeeld onder leiding van Van Bavel, om dat alleen maar thuis of op de muziekschool oefenen niet genoeg stimuleert. Het open huis was op diverse scholen aangekondigd en de jeugd reageerde enthousiast op de uitdaging 'Wie kan er geluid uit een klarinet krijgen?' Daar was zelfs een kleine verrassing aan ver bonden. In de lokalen (voor de gelegen heid mocht gebruik worden ge maakt van de ruimte van de peuterspeelzaal), die vol hingen met wervende kreten, kon men kennismaken met de verschillende docenten van de muziekschool. Zij gaven tussendoor een staaltje van hun kunnen ten beste. De hele oefenruimte zag er aan trekkelijk uit, niet alleen door de nieuwbouw, maar ook doordat men de op het toegangshek staan de ijzeren figuren geaccentueerd had (door er een witte achter grond bij te maken). Het is de be doeling dat dit zo blijft. Trompetgeschal in het repetitielokaal van Concordia Thoien tijdens de open dag van de muziekve reniging. t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 21