Gemeente stimuleert met 110.000 gulden Verzorgd en blij Accountantskantoor ZLM sluit in Sint-Annaland Nieuwe vorm van zelfstandig wonen In 1991 33 huizen Goed zicht met erker in aanleunwoningen Dijkgraaf uit scherpe kritiek op rijksoverheid Huur van 515 gulden Gemiddelde leeftijd 75 Veiligheid voor kinderen Donderdag 20 december 1990 4 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Subsidie voor verhuizing en voorzieningen De gemeente Tholen heeft voor de 22 aanleunwonin gen van Beter Wonen totaal 110.000 gulden subsidie beschikbaar gesteld. Cadeau voor Ten Anker Stemmen van lezers i Wachtlijst Zorg op maat Gewone medeburgers Wel ruimte voor kwijtschelding maar wat minder Bij verhuizing Over verantwoordelijkheid beheer waterkeringen "Verwerpelijk en onbegrijpelijk," zo kwalificeerde dijkgraaf I.C. Hage van het waterschap Tholen de houding van de rijksoverheid, waar het gaat om de verantwoordelijkheid bij het onderhoud van de water keringen. Wateraccoorden Fosfaten maken water voedselrijk U - i V Wethouder J. van der Jagt maakte dat vrijdagmiddag bekend bij de feestelijke uitreiking van de eerste sleutel aan dhr. Deurloo. Voor specifieke voorzieningen die aan de woningen zijn getroffen voor de huisvesting van ouderen is 30.000 gulden toegekend. Voorts is 80.000 gulden verstrekt om de bewoners van de te slopen bejaar denwoningen in de Machteld van Gelrestraat door middel van een vergoeding van 4000 gulden te sti muleren hun woning te ontrui men. "Vandaag hebben wij kunnen constateren, dat alle inspanningen niet tevergeefs zijn geweest", zo bracht wethouder Van der Jagt naar voren. "Er is een uniek pro ject tot stand gekomen. Dat is een felicitatie waard voor de initiatief nemer, de stichting Beter Wonen, maar in het bijzonder is het een gelukwens waard voor de toekom stige bewoners. Die zijn het meest gebaat bij het welslagen van dit project. Van harte proficiat", zei de wethouder. Hij sprak nog over het toenemen de aantal ouderen en de doorstro ming, waarbij ouderen bereid zijn te verhuizen. "De nieuwe woning moet 'dan wel voldoende comfort bieden en in een prettige woon omgeving staan. De ligging ten opzichte van allerlei voorzienin gen is van groot belang. Winkels, kerken, banken en niet te vergeten goed bereikbare bushaltes moeten goed bereikbaar zijn. Deze aan leunwoningen voldoen aan die voorwaarden. Daarnaast kan de bewoners nog iets worden gebo den wat voor Tholen uniek is. Ze kunnen gebruik maken van een uitgebreid servicepakket dat wordt geleverd door Ten Anker. Dat geeft de huizen een extra plus en maakt ze extra aantrekkelijk voor het huisvesten van ouderen. Het gemeentebestuur is mede daarom bijzonder blij met dit project. Van meet af aan hebben wij ons ingezet voor de 22 aan leunwoningen. Er is intensief en inventief overleg gevoerd en fi nanciële obstakels uit de weg ge ruimd", aldus wethouder Van der Jagt. Voorzitter Elenbaas van Beter Wonen dankte wethouder Van der Jagt voor de inspanningen van het gemeentebestuur. "Bijna alles is geruisloos verlopen." De voorzit ter was met name ook dankbaar voor de 4000 gulden verhuispre mie. "Er komt nogal wat voor kij ken als je op de leeftijd van de bewoners van de bejaardenwonin- gen in de Machteld van Gel restraat in één jaar twee keer moet verhuizen", aldus Elenbaas. Hij zei nog dat Beter Wonen het op prijs zou stellen ook bij andere bejaardentehuizen zo'n project aanleunwoningen te verwezenlij ken. Beter Wonen heeft ter gelegenheid van de eerste sleuteluitreiking van de 22 aanleunwoningen Ten An ker geluidsapparatuur aangebo den. Voorzitter L.A.M. Elenbaas overhandigde de audioset aan di recteur Aertssen van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland. De SVRZ-directeur zei zichzelf ook geluk te willen wensen met 'dit unieke project'. "Na de servi ceflat, het verzorgingstehuis en de aanleunwoningen komt in 1992 het verpleeghuis erbij. In mei of juni kunnen ze met de bouw be ginnen." Elenbaas voor ir. Van Hunnik een drankje aan en dhr. Deurloo worst met een fles jonge klare. "Ik ga er vanavond maar direct aan beginnen", zei de oudste be woner onder veel hilariteit. Wethouder Van der Jagt feliciteert dhr. Deurloo in zijn nieuwe aanleunwoning. "Het is een pracht woning", vertelde de oudste bewoner van de 22 aanleunwoningen. "Ik hoop hier nog lang de deur van het slot te kunnen doen." Na jaren in de Machteld van Gelrestraat te hebben gewoond wordt dit jaar het wachten nog beloond Daar ik als oudste bewoner nog verhuizen mag gaan naar een nieuwe woning in de Prins Clauslaan Verwonderd was ik hoe dit alles in korte tijd tot stand werd gebracht maar er werd ook hard gewerkt, met man en met macht Onder de hoede verkeer ik al 12 1/2 jaar van de stichting Beter Wonen, tot volle tevredenheid en ik hoop dat dit zo zal blijven, ook in de toekomstige tijd Ook over de service heb ik niets te klagen, want ze staan klaar voor je, alle dagen Gestegen zijn we ook naar prinselijke naam, want Prins Clauslaan klinkt toch wel een beetje voornaam Over de woningen wilde ik ook nog even spreken, want dat we geen tuintje meer hebben, is al gebleken Ook een kleine bergruimte gaat het worden in plaats van een schuur en toch is er een redelijk hoge huur! Maar de benaming aanleunwoning stelt ons wat geruster dat als we hulp nodig hebben, er een broeder komt kijken of een zuster Je hoeft alleen maar op een knop te drukken en dan moet het met de gediplomeerde hulp van Ten Anker toch tukken In de nieuwe flat en de nieuwe Prins Clauslaan zullen er de nodige veranderingen komen gaan Maar ik spreek de hoop uit voor de nieuwe bewoners en voor mij: maak de veranderingen draaglijk, zodat wij hier kunnen wonen, ver zorgd en blij! (Voorgedragen door de oudste bewoner van de aanleunwoningen, de 88-jarige J.L. Deurloo) In de Eendrachtbode van 13 de cember las ik over twee scholen die 1000 gulden kregen als prijs voor de verkeersveiligheid. In een apart stukje vertelde Marieke Prosman: 'Er moet wel altijd een stoep zijn, daar kun je dan spelen zonder dat ze over je heen rijden'. Weet u dat de toenmalige wethou der Koopman op voorspraak van dhr. Van 't Hof(zonder kinderen) in de Nieuwstraat te St. Annaland juist de stoep liet weghalen en dus de straat levensgevaarlijk liet ma ken voor kinderen en ouderen. Eén van uw reporters heeft 28 sep tember een stukje geschreven waaruit je kunt proeven, dat hij het er mee eens was. Zou het niet veiliger zijn om deze misstanden aan de kaak te stellen en zo mee te werken aan meer vei ligheid voor kinderen en ouderen? A.P. van Dorp Nieuwstraat 45c St. Annaland Ir. Van Hunnik van het ministerie van volkshuisvesting feliciteert dhr. Deurloo als oudste bewoner van de aanleunwoningen. VERVOLG VAN PAG. 1 voldoende gedifferentieerd te zijn zodat we onze doelgroep kunnen helpen aan een geschikte woning. Het toekomstig nieuwbouwbeleid is vooral gericht op huisvesting van ouderen. Op dit moment is een kleine 20% van onze huizen geschikt voor ouderen. Een pro ject als deze 22 aanleunwoningen zorgt voor een flinke doorstro ming, zoals dat eerder het geval was bij de opening van het nieuwe verzorgingstehuis Ten Anker. Door het volgen van diverse ver- huisketens zijn wij ervan over tuigd, dat daardoor ook weer andere woningzoekenden een juiste woning kunnen vinden." Elenbaas constateerde, dat er vol doende sociale huurwoningen voor gezinnen zijn op het eiland, hoewel Tholen enigszins een uit zondering vormt met een wacht lijst van een half tot een vol jaar. "We hopen daar binnenkort wat aan te kunnen doen." De behoefte aan jongerenhuis- .vesting is bij Beter Wonen niet groot, zodat aan de vraag ruim schoots voldaan kan worden door de mutatiegraad. De voorzitter van Beter Wonen zei het ontstaan van de aanleunwo ningen mede te danken te hebben aan de stichting Verpleeg-' ëh Rusthuizen Zeeland, die in juni 1988 de uitbreiding van Ten Anker presenteerde. De 20 bejaardenwo ningen aan de Machteld van Gel restraat stonden daarvoor in de weg. Sloop en terugbouw zou bestudeerd moeten worden. En thousiast geworden door de totale opzet van het nieuwe Ten Anker ging Beter Wonen aan de slag en na overleg met de gemeente en de constatering dat de 20 huizen in de M. van Gelrestraat met aan zienlijke onderhoudskosten te maken zouden krijgen, werd besloten tot bouw van de aanleun woningen. "De hoogte van de huur en de bescherming van de belangen van de 20 huurders in de M. van Gelrestraat hebben voor Beter Wonen steeds voorop gestaan. Met het uiteindelijke re sultaat kunnen wij redelijk tevre den zijn, doch van belang is, wat de nieuwe huurders daarvan vin den", aldus voorzitter Elenbaas. Elenbaas keek uit naar de bouw van het verpleeghuis bij Ten An ker, wat mede een bijdrage kan le veren aan het totale aanbod van zorg op maat. Hij beschouwde de 22 aanleunwoningen als een eerste zet in de goede richting van een project verzelfstandigd wonen. "Wat ons betreft, mogen er meer dere volgen. In ons beleidsplan 1990 spraken wij over sociaal wo nen op maat in de gemeente Thq- lenl Voor de. ouderenhuisvesting kan daar aan toegevoegd worden: maatwerk voor wonen en zorg in de gemeente Tholen", aldus de voorzitter van Beter Wonen. De hoofdingenieur- directeur(HID) van de volkshuis vesting in Zeeland, ir. H.J. van Hunnik, filosofeerde over de be grippen bejaarden, ouderen en het meer deftige senioren, terwijl bui ten Ten Anker de machines ronk ten bij de in aanbouw zijnde recreatiezaal. Van Hunnik zei moeite te hebben met de etikette ring van bevolkingsgroepen. "Ouderen zijn toch gewone mede burgers. Ze hebben wel specifieke problemen, maar de meeste oude ren kunnen zich heel goed redden. Er is een betere koppeling nodig tussen huisvesting en zorg. Ge schikte bejaardenwoningen heb ben 3 kamers en zijn traploos", aldus Van Hunnik. Hij noemde de veilige woonomge ving zoals bij Ten Anker een goed voorbeeld van de invulling van een algemeen en specifiek beleid. De HID vertelde, dat inmiddels 22% van de Nederlandse bevol king tot de groep ouderen be hoort, wanneer men 55 jaar als uitgangspunt neemt. Op je 50ste kun je echter al lid worden van een ouderenbond en als je 45 bent spreekt men al van oudere werk nemers. Van Hunnik wilde tenslotte nog kwijt, dat hij met enige zorg de komende bezuinigingsronde van het rijk tegemoet zag. Het echtpaar Hage, sinds 1947 woonachtig op het Oudeland, was de eerste bewoner van de aanleunwoningen bij Ten Anker. Een 'droevige constatering' noem de raadslid I.C. Moerland de me dedeling van wethouder P. van Schetsen dat er bij de nieuwe kwijtscheldingsregeling voor ge meentelijke belastingen en rechten wel eens mensen buiten de boot kunnen vallen. Er is wel ruimte voor ontheffin gen, verzekerde de wethouder, maar Moerland noemde 't een beknotting dat er minder bij gestuurd kan worden. Raadslid A. den Haan vond het wat vroeg om 180.000 gulden van het begrotingsoverschot 1990 al te besteden aan de extra afschrijving van de Montessorischool in Tho len, die nog voor zes ton in de boeken staat. "En straks gaan we nog een gebouw afschrijven dat er niet meer is", voorspelde P. van Belzen. Wethouder Van Schetsen vond het niet voorbarig. Hij stelde ook, dat er bij een gesloopt gebouw door gegaan wordt met afschrijven. Bij bespreking van het Samenwer kingsverband Welzijnszorg de Be- velanden/Tholen stemde de SGP om principiële redenen tegen in verband met subsidie voor de in stelling Tegen Haar Wil. De huur van de 22 aanleunwo ningen is ondanks 30.000 gul den subsidie van de gemeente nog 515 gulden. "We zijn er van overtuigd dat dit geen laag bedrag is", zei voorzitter Elenbaas van Beter Wonen. "De meeste bewoners beho ren nog tot de groep ouderen die naast de AOW-uitkering maar een klein pensioen ge nieten. Gezien de ontwikke lingen in de maatschappij mag verwacht worden dat de inkomenspositie van de toe komstige groep ouderen zal veranderen." Elenbaas meende dat indivi duele huursubsidie uitkomst kon bieden, al zit het rijk ook niet zo best bij kas. De kale huur is 465 gulden. Voor gebruikmaking van het kabelnet, het onderhoud van de tuin, een glasverzekering en de zusteroproepinstallatie die aangesloten is op Ten An ker moet 50 gulden per maand betaald worden. Beter Wonen heeft 19 van de 22 aanleunwoningen verhuurd. Met enige kandidaat-bewoners wordt nog overleg gevoerd. Verwacht wordt, dat in januari alle huizen verhuurd zijn. De gemiddelde be- woningsgraad van de aanleunwo ningen is 1.5, dat wil zeggen in de helft van de huizen zitten twee mensen, terwijl in het andere deel één persoon verblijft. De gemiddelde leeftijd is 75 jaar. Voor de toewijzing heeft Beter Wonen enkele extra voorwaarden gehanteerd: in principe ouder dan 65 jaar, de huidige wijze van hui vesting, mogelijke doorstroming seffecten en opname van ega in Ten Anker. Vijf van de negentien huurders woonde eerder in een bèjaarden- woning in de Machteld van Gel restraat. Andere bewoners van de inmiddels gesloopte huizen zijn naar het verzorgingstehuis of de serviceflat van Ten Anker gegaan. Vijf woningen in de Machteld van^ Gelrestraat waren aan jongeren verhuurd. Die hebben elders ver vangende huisvesting gekregen. In 1991 mogen er op Tholen 28 en op St. Philipsland 5 huizen met subsidie gebouwd worden. Voor dorpsvernieuwingsprojecten in Poortvliet en Scherpenis- se(Weststraat) kunnen 14 wonin gen gebouwd worden. Daarnaast zijn 8 premiekoopwoningen toe gezegd en 6 vrije sectorwoningen. St. Philipsland krijgt volgend jaar geen huurwoningen, maar alleen 5 premiekoopwoningen. In totaal kunnen er in Zeeland 496(dit jaar 489) huizen met sub sidie worden gebouwd. De ge meenten hadden er 893 gevraagd. Bij de woningverbetering kan na genoeg aan de vraag worden vol daan: 1985 huizen voor totaal 32.6 miljoen gulden. Dit jaar was dat heel wat minder: 23 miljoen. Al leen voor de woningen gebouwd na 1968 is de vraag voor verbete ring aanzienlijk groter dan het aanbod: 686 in plaats van 53. Op Tholen worden maar liefst 64 woningwetwoningen uit de perio de 1946-1968 verbeterd. Op St. Philipsland zijn dat er 6. Van de vooroorlogse huizen worden er op Tholen 6 verbeterd en op St. Phi lipsland 3. a.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan: Eendrachlbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland of aan uw bezorger. Architect P. Wisse van architectenbureau Wisse Tuinhof Slemmer uit Vlissingen heeft bij de eerste sleuteluitreiking meegedeeld, dat het ont werpen van de aanleunwoningen heel wat passen en meten had gekost. "De woning moest geschikt zijn voor minder validen en dan moet je rekening houden met een rolstoel met een draaicirkel van anderhalve meter. Dat geldt voor de gang, keuken en badkamer. In de slaapkamer hebben we een concessie moeten doen. Je kunt nu niet aan beide kanten van het ledikant met een rolstoel komen. Anders zou de slaapkamer net zo groot moeten worden als de woonkamer", zei architect Wisse. De totale oppervlakte bedraagt 55 m2 met een woonkamer van 20 m2, slaapkamer van 14 m2, keu ken van 8 m2, badkamer van 4.5 m2, berging van 4 m2, alsmede een hal en portiek van 4.5 m2. Alle 22 huizen zijn op de hoogte van de aanrecht na, geschikt voor minder validen. Ze hebben een ei gen c.v., water, centrale antenne en een zusteroproepinstallatie, aan gesloten op Ten Anker. Het por tiekje is voorzien van een buitenlicht met ingebouwde licht sensor. De voordeur komt uit op het bin nenterrein, waar wat vertier is. De woonkamer kijkt uit op de straat en dankzij de erkers is het zicht van de bewoners aanzienlijk veel beter dan met een plat raam, zo maakte de architect duidelijk. Hij constateerde, dat er met alle voorzieningen bij elkaar een uniek centrum aan het ontstaan is, waar de zorg optimaal kan zijn. Voor hoofdaannemer Adr. de Kok uit Bergen op Zoom was dit niet het eerste project in Tholen. De serviceflat van Ten Anker werd ge bouwd, evenals het pas geopende verzorgingstehuis. Het oude Ten Anker werd gezet door Hoppen brouwers, welk bedrijf inmiddels door Adr. de Kok is overgenomen. "We zijn het dus eigenlijk aan de traditie verplicht dat we volgend jaar ook het verpleeghuis van Ten Anker gaan bouwen", zegt pro jectleider dhr. Fassart van aanne mer Adr. de Kok. Als voorbeelden noemde Hage de afschaffing van de 80-10-10 rege ling en van de regeling BWO (be scherming waterstaatswerken in oorlogstijd), alsook het ter discus sie stellen van de 60% onder houdsbijdrage voor de waterkeringen. "Deze houding staat haaks op de voorziene ont wikkelingen ten aanzien van de zeespiegelrijzing," zei Hage giste renmiddag in De Wellevaete te Sint-Annaland, waar de Algeme ne Vergadering van het water schap bijeenkwam. De dijkgraaf haalde er de notitie 'Wassend wa ter' van rijkswaterstaat bij, waar in wordt voorspeld dat in de toekomst miljarden guldens nodig zijn 'om in ons landje de voeten droog te houden'. "Daarna wordt duidelijk aangetoond dat bij dijk- beheer bovenwaterschappelijke belangen tn het geding zijn die niet afgewenteld mogen worden op de regionale beheerders." De gang van zaken rondom 80-10-10 regeling werd door Hage uitvoerig belicht. De regeling houdt in, dat bij calamiteiten zo als oever- en dijkvallen het rijk 80% van de kosten voor zijn reke ning neemt, de provincie en het waterschap ieder 10%. Van die re geling wil het rijk af. Dat wil de instandhouding van de duinen langs de Noordzeekust voor 100% gaan bekostigen en tegelijk de re geling afschaffen. Na felle pro testen vanuit het Zeeuwse gaat het rijk de 100% regeling ook op de Westerscheldekust toepassen. Maar voor de Oosterschelde kan nog slechts worden teruggevallen op de normale 60% onderhouds bijdrage. Door gedeputeerde sta ten is nu een bijdrage van 30% in het vooruitzicht gesteld, waardoor de eigen bijdrage van de water schappen ook in de toekomst tot 10% beperkt blijft. Hage sloot niet uit dat zelfs de 60% bijdrage nog eens ter discus sie komt. Ten allen tijde verplicht het rijk zich echter de bijdrage voor buitengewone werken te handhaven. De wet- en regelgeving op het ge bied van waterbeheer en milieube leid zal de komende jaren de nodige inspanning van het water schap vragen, liet de dijkgraaf de hoofdingelanden weten. Er moe ten wateraccoorden worden geslo ten voor het uitslaan van polderwater op rijkswater en - voor zover van toepassing - ook voor het inlaten van water. Ook moet een zoutboekhouding wor den bijgehouden en waterbe heersplannen worden opgesteld. De kwaliteit van het water wordt eveneens onder de loep genomen. Bestrijding van verontreiniging aan de bron alsmede beter wer kende zuiveringsinstallaties zijn daarbij aan de orde. Hage ging ook nog in op de nieu we Waterschapswet, die op 14 no vember door de Tweede Kamer is aangenomen. Zowel op het gebied van de bestuurssamenstelling als van de kostentoedeling komen er daardoor ingrijpende veranderin gen voor de waterschappen. "Wa terschappen hadden eertijds de zorg voor de waterkering, beheer den een suatiesluis en enkele hoofdwaterlopen voor de afwate ring, en strooiden grind op de we gen om deze begaanbaar te maken en te houden. Dat type water schap bestaat niet meer. Een veel breder takenpakket wordt ons toe vertrouwd. Dat vereist een bredere aanpak, dat vraagt een moderne vorm van besturen en financie ren," aldus Hage, die zei het wa- terschapsbestel nieuwe stijl met vertrouwen tegemoet te zien. Dijkgraaf I.C. Hage zet vraagte kens bij het verwijderen van drie kwart van de aanwezige fosfaten uit afvalwater. "In de Stuurgroep Oosterschelde vernam ik, dat de visstand in de Oosterschelde te rugloopt als gevolg van toenemen de voedselschaarste. Die schaarste zou veroorzaakt worden door ge brek aan fosfaat. Als dat zo is - en dat moet toch te onderzoeken zijn lijkt mij - dan vraag ik me af of we zinvol bezig zijn," zei Hage gisterenmiddag tot de algemene vergadering van hoofdingelanden. Drie van de vier Thoolse rioolwa terzuiveringsinstallaties lozen op de Oosterschelde. "Fosfaathou dend effluent lozen betekent in dat geval een bijdrage leveren aan het biologisch evenwicht, steun aan de visserij en besparing van een extra heffing voor onze inge landen," aldus Hage. De dijkgraaf deelde verder mee, dat het tweede deelplan van het basisplan watervoorziening in voorbereiding is. Binnenkort vindt overleg plaats met de be langhebbende grondgebruikers in het gebied Sint-Annaland. Het deelplan Sint-Philipsland is niet voor de jaarwisseling gereed als gevolg van de verlate goedkeuring van de hoofdingelanden, terwijl ook niet tijdig alle grond kon wor den aangekocht. Omstreeks 15 januari 1991 sluit het kantoor van de Accountants unie ZLM in de Voorstraat te St. Annaland. De drie medewerkers verhuizen naar het in mei geopen de kantoor aan de Dahlia- straat/Pomonalaan in Bergen op Zoom. De reorganisatie past binnen de landelijke tendens van opheffing van postkantoren en banken. Au tomatisering is ook voor de ZLM het sleutelwoord voor deze con centratie van de activiteiten in Bergen op Zoom. "Daar hebben we één van de mo dernste accountantskantoren van West-Brabant met 20 medewer kers", zegt directeur J.J.C. Zegers. "We zijn er volledig toegespitst op de huidige eisen en hopen onze dienstverlening daar te kunnen optimaliseren. Het ideaalbeeld voror een accountantskantoor is tussen de 20 en 30 medewerkers." De ZLM zette in St. Annaland destijds het boekhoudbureau van de Boerenleenbank, later Raiffei- senbank voort. Van het kantoor in de Bierensstraat verhuisde men la ter naar de Voorstraat, waar in de voormalige showroom van garage Dekker een kantoor werd inge richt. De bovenverdieping was archief- en vergaderruimte. Dat pand gaat de ZLM na 15 januari verkopen. De Accountantsunie ZLM heeft veel klanten in de agrarische sec tor, maar daarnaast ook nogal wat ondernemingen uit het midden- en kleinbedrijf, alsmede particulieren van Tholen en St. Philipsland. "Het feit dat je er gens gevestigd bent, is een pluspunt voor je aantal klanten", aldus directeur Zegers. Hij ziet de verhuizing naar Bergen op Zoom echter niet als een minpunt voor de Thoolse klanten. "We zijn in ons nieuwe kantoor aan de noord kant van Bergen op Zoom per au to zeer goed bereikbaar. Dat is geen 'enkel probleem. In een half uur zijn we ook bij de klant", al dus directeur Zegers. In het kantoor aan de Voorstraat werken personeelsleden uit St. Annaland, Scherpenisse en St. Maartensdijk. V! V 1 lllSiÉit N I: He: kantoor van de Accountantsunie ZLM in de Voorstraat te St. Annaland gaat half januari dicht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 15