THOLENDERWIJS fftOlEN informatierubriek van de gemeente tholen MAANDAGMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD OUDEREN VRAGEN AANDACHT VOOR VERVUILING BUSHOKJES HINDERWET: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERP- OPHEFFEN VERKEERSMAATREGELEN IN DE KERN POORTVLIET Donderdag 13 december 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 BELANGRIJKE MEDEDELING VAN 17 T/M 20 DECEMBER: GEEN VERSTREKKING VAN: RIJBEWIJZEN PASPOORTEN UITTREKSELS PERSOONSREGISTER C.A. SPREEKUUR B EN W Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 17 december a.s. komt de Thoolse gemeenteraad voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering, aanvang 14.00 uur, is openbaar.Elke belangstel lende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: -Wijziging belastingverordeningen i.v.m. inwerkingtreding Invorde- ringswet 1990; Op 1 juni 1990 is de Invorderingswet 1990 in werking getreden. Dit is gebeurd bij de Invoeringswet Invorderingswet 1990. Door middel van de Invoeringswet wordt de invorderingswet ook van toepassing op de heffingen van de gemeente. Een en ander heeft gevolgen voor het proces van invordering van de gemeentelijke belastingen. Een aantal belangrijke wijzigingen zijn: invorderingsmaatregelen. In een dergelijke systeem heeft de ontvanger dezelfde bevoegdheden als andere schuldeisers. Daarenboven heeft hij nog de beschikking over bijzondere bevoegdheden. De keuze van het open systeem betekent o.a. dat de ontvanger voortaan het failissement van de belasting schuldige kan aanvragen. De verjaringstermijn van belastingvorderingen is voorts verlengd van drie jaar naar vijf jaar. De Invorderingswet 1990 is mede bedoeld om de rechtspositie van de belastingschuldige te verbeteren. Naast de introductie van diver se /mogelijkheden om naar de rechter te stappen is er een belangrijke wijziging aangebracht in het zogenaamde 'bodemrecht'. Dit recht behelst dat de fiscus beslag mag leggen op alle goederen die bij een belastingplichtige aanwezig zijn, dus óók op goederen van derden. Van deze vorm van invordering kan door de gemeente echter geen gebruik worden gemaakt. Bij uitstel van betaling is de gemeente gehouden invorderingsrechte te berekenen. Ingeval de invorderingsrente een bedrag van f 25,— niet te boven gaat wordt de rente niet in rekening gebracht. De nieuwe Invorderingswet maakt dat de gemeente belastingsveror deningen op onderdelen gewijzigd dienen te worden. Het gaat om de verordening hondenbelasting, woonforensenbelasting, leges, lijkbe- zorgingsrechten, afvalstoffenheffing en reinigingsrechten, rioolrech ten, liggelden voor pleziervaartuigen in de (jacht)havens te Tholen, Sint-Annaland en Stavenisse. De raad wordt gevraagd dienovereen komstig te besluiten. -Vaststelling kwijtscheldingsbeleid voor de gemeentelijke be lastingen, In de gemeente Tholen wordt, met toepassing van de normen die de rijksbelastingsdienst hanteert, in voorkomende gevallen op verzoek kwijtschelding verleend van aanslagen opgelegd in de: - rioolrechten, afvalstoffenheffing en hondenbelasting (voor de eer ste hond). Tevens wordt aan belastingschuldigen die hiervoor in aan merking komen kwijtschelding verleend van de opgelegde aanslagen onroerend-goedbelasingen. Deze bevoegdheid berust echter niet bij de gemeenten, maar bij de ontvangers van de rijksbelastingen. Met ingang van 1992 komt deze bevoegdheid naar de gemeente. De hoofdlijnen van het kwijtscheldingsbeleid van de rijksbelastingen zijn op grond van de Invorderingswét 1990 vastgelegd in de Uitvoe ringsregeling Invorderingswet 1990. In het kort komt de regeling hierop neer: Kwijtschelding wordt verleend indien bij verzoeker geen betalingsca- piaciteit aanwezig is. Voor de berekening van de betalingscapaciteit moet eerst het netto-inkomen worden bepaald. In beginsel komt men thans voor volledige kwijtschelding in aaanmerking als het net to besteedbaar inkomen per maand lager is dan: voor echtparen en samenwonenden f 1355,—voor één-oudergezinnen f 1195,—voor alleenstaanden met een eigen huishouding f 885,—; voor woning delers f 780,—. Om verzoekers in staat te stellen onvoorziene noodzakelijke uitgaven te bekostigen, wordt slechts 80% van de betalingscapaciteit op geëist. Als gevolg van de inwerkingstreding van de Invorderingswet 1990 is via een wijziging van de gemeentewet bepaald dat kwijtschelding wordt verleend door burgemeester en wethouders en dat zij hierbij gebonden zijn aan de kwijtscheldingsnormen zoals die in de Invorde ringswet zijn vervat. De raad wordt voorgesteld het verlenen van kwijtschelding te beper ken tot aanslagen opgelegd in de rioolrechten, afvalstoffenheffing en hondenbelasting (eerste hond) (e.e.a. per 1 januari 1991) en vanaf 1992 aan dit rijtje toe te voegen de aanslagen opgelegd op grond van de onroerend-goedbelastingen. -Garanderen geldlening voetbalvereniging W.H.S.; Ter financiering van de kosten van een lichtinstallatie heeft voetbal vereniging W.H.S. besloten tot het aangaan van een geldlening van f 20.000,— bij de plaatselijke Rabobank. Looptijd 20 jaren, rente 10,1% per jaar. De raad wordt voorgesteld voor deze lening garant te staan. -Begrotingsoverschot 1990; het definitieve begrotingsoverschot over het dienstjaar 1990 be draagt f 180.000,—. In de meerjarenbegroting 1992-1994 is geen rekening gehouden met afschrijving op de boekwaarde van f 600.000,— van het bestaande Montesorischoolgebouw te Tho len. Besloten is eventuele batige saldi van de diensjaren 1990 en 1991 voor dit doel te wenden. De raad wordt voorgesteld het begrotingsoverschot 1990 f 180.000,— te bestemmen voor extra afschrijving van bovenver meld gebouw. -Aanbrengen groen c.a. 1e fase 'Buitenzorg lil' te Tholen; In het bestemmingsplan 'Buitenzorg III', 1e fase, kan thans worden overgegaan tot het aanbrengen van groen c.a. Het opgestelde plan voorziet in: het planten van bomen in de Meanderlaan, Pergola en Oranjerie: 87 naaldbomen en 21 sierperen; de aanleg van een speelterreintje voor kinderen van 3-7 jaar: zitbank je, wip, glijbaantje en een veerelement; beplanten van overhoeken en taluds. Een ander element in het plan is het groen bij de waterpartij langs de rand van het bestemminsplan en de aanwezige bedrijfsbebou- wing. Voorgesteld wordt het planten van sparren met als onderbe planting een bodemdekk'end groen. De kosten van een en ander zijn door verschillende oorzaken f 60.000,— hoger dan de raming in de exploitatie-overschot op 'Bui tenzorg lil', 1e faste van ruim f 150.000,— De raad wordt voorgesteld het benodigde krediet beschikbaar te stellen. -Extra krediet voor de verbreding van de weg Poortvliet-Sint- Annaland, bij de kostenraming voor de verbreding van de tertiaire weg Poortvliet-Sint-Annaland (T13) is ten onrechte uitgegaan van een provinciaal subsidiepercentage van 90% voor het gehele werk. Een deel van de genoemde weg ligt namelijk binnen de bebouwde kom waarvoor slechts 45% subsidie wordt verleend. In verband daarmee is eenbedrag van f 73.000,— aan extra krediet benodigd. De raad wordt verzocht dit extra krediet te dekken uit de reserve openbare werken. -Verordening kinderopvang gemeente Tholen. Met ingang van 1 januari 1990 is de stimuleringsmaatregel kinderop vang in werking getreden. De gemeenteraad van Tholen heeft inmid dels besloten om aan de in onze gemeente opgerichte en werkzame stichting met ingang van 1 oktober 1990 subsudie te verlenen. Aan da rijksbijdrage is de voorwaarde verbonden dat de gemeente raad vóór 1 januari 1991 een verordening vaststelt waarin regels zijn opgenomen ten aanzien van de kwaliteit van voorzieningen voor kin deropvang. Inmiddels is een dergelijke verordening in concept opgesteld. In de verordening wordt onder Kinderopvang verstaan: het op een of meer dagen per week, buiten de eigen huishouding, in georganiseerd veband en tegen geldelijke vergoeding bieden van onderdak, verzorging en begeleiding gedurende meer dan twee uur per dag, aan gelijktijdig vijf of meer kinderen afkomstig uit meer huishoudens vanaf nul jaar tot het moment waarop zij het basison derwijs verlaten. Onder Gastouderopvang wordt verstaan: het door een gastouder op een of meer dagen per week, binnen de eigen huishouding van de ouder(s)/verzorger(s), in georganiseerd verband en tegen geldelijke vergoeding bieden van onderdak, verzor ging en begeleiding gedurende meer dan twee uur per dag, aan ge lijktijdig maximaal vier kinderen (inclusief de eigen kinderen onder de vier jaar) afkomstig uit meer huishoudens vanaf nul jaar tot het mo ment waarop zij het basisonderwijs verlaten. Het in het leven roepen van een kwaliteitsverordening, zoals de on derhavige, is met name bedoeld voor de nieuwe vormen van kinder opvang die gerealiseerd gaan worden en die vallen onder werkingsfeer van de stimuleringsmaatregel. Die nieuwe vormen zijn: kinderdagverblijf; gastouderopvang en buitenschoolse opvang. Op gemerkt wordt nog dat de peuterspeelzalen niet vallen onder de in de verordening genoemde begripsomschrijving kinderopvang. De peuterspeelzalen beperken hun doelgroep tot kinderen van 2-5 jaar. De raad wordt voorgesteld de 'Verordening Kinderopvang' vast te stellen. -Subsidieverzoek van de Stichting Kinderopvang Tholen e.o. voor 1991. Door de gemeenteraad is op 29 oktober jl. een besluit genomen om voor 1990 subsidie toe te kennen aan de Stichting Kinderopvang Tholen e.o. De subsidie voor 1990 had maar betrekking op de perio de 1 oktober tot en met 31 december 1990, terwijl in die periode nog slechts een aanzet wordt gegeven tot de activiteiten. Voor 1990 fcfan dus geen reëel beeld worden verkregen van de exploitatie over een volledig jaar die gebasseerd is op een volledig activiteitenpakket. De door de Stichting Kinderopvang ingediende begroting voor het exploitatiejaar 1991 heeft een vollediger beeld, alhoewel ook nog niet compleet. De door de stichting ingediende begroting is door het colege van burgemeester en wethouders om redenen van diverse aard aangepast/bijgesteld. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat op grond van de aangepast begroting 1991 de kinderopvang in de gemeente Tholen op een verantwoorde wijze ontwikkeld kan worden. Hoewel er in 1991 sprake is van nadelig saldo (7 2708,— ontstaat er voor de ja ren na 1991 een gunstiger financieel beeld. Dit nadelige saldo dient de stichting te activeren op de balans welke bedrag in 1994 kan wor den afgeschreven ten laste van de voordeliger saldi over dat jaar. Het college stelt de gemeenteraad in meerderheid voor (wethouder Van der Jagt (SGP) is uit principiële redenen tegen) aan de Stichting Kinderopvang Tholen e.o. een subsidie te verstrekken van f 84.000,-. -Aanleg zandtrainingsveld te Sint-Annaland; Op de lijst van in uitvoering te nemen werken 1991 is de renovatie van ht trainingsveld te Sint-Annaland opgenomen voor een bedrag van f 170.000,—. In dit verband heeft het gemeentebestuur mede werking toegezegd voor de aanleg van een (proef-)zandtrainingsveld te Sint-Annaland in 1990 door de firma Oranjewoud. Dit veld zal na een proefperiode van een jaar voorzien worden van een nieuwe defi nitieve toplaag, hetgeen in 1991 zijn beslag zal krijgen. Bepaald werd voorts dat de betaling van de aanlegkosten voor het eerst zal plaats vinden in 1991, uitgaande van een bedrag van f 21,45 per m2 (prijspijl 1990). Bij de realisering van genoemd (proef-)zandtraininggsveld zou zonder grondafvoer het nieuwe veld 38 cm hoger komen te liggen dan het naastgelegen noodveld. Een en ander werd als bezwaarlijk erva ren, zodat afvoer van de vrijkomende grond heeft plaatsgehad en is gebruikt voor het ophogen van de bouwgrond van het industrieter rein Slabbecoornpolder te Tholen (kosten f 17.740,—). Bij het nieu we veld zijn bovendien nog enkele aanvullende werkzaamheden uitgevoerd: nieuwe beplanting en plaatsen van een ballenvanger. In totaal vergt het project een uitgaaf van f 167.940,—. De raad wordt voorgesteld een krediet van f 150.200,— beschik baar te stellen uit de reserve sportvoorzieningen en een bedrag van f 17.740,— ten laste van het industrieterrein Slabbecoornpolder. -Onderzoek haalbaarheid overdekte zwemaccomodatie; Op 13 december 1989 heeft het comité 'Overdekt zwembad' een of- ficeel verzoek ingediend om te komen tot een overdekte zwemvoor- ziening in de gemeente Tholen. Het verzoek ging vergezeld van 5626 handtekeningen om deze wens kracht bij te zetten. Dit verzoek is voor het college van burgemeester en wethouders aanleiding ge weest om een (globaal) onderzoek in te stellen naar de stichtings- en exploitatielasten van een eenvoudige overdekte zwemvoorziening, naast de handhaving van de twee reeds aanwezige openlucht zwembaden. Het onderzoek heeft aangetoond dat rekening moet worden gehou den met een gemiddelde aannemingssom van een overdekte zwem- accommodatie, inclusief de ingrijpende wijzigingen van de laatste ja ren, van 4 miljoen gulden en een gemiddeld exploitatietekort, exclu sief kapitaallasten, van 3 ton. Uit financiële overwegingen acht het college de bouw van een volwaardige overdekte zwemaccomodatie niet verantwoord. De stichting van een eenvoudig overdekt instructiebad (10.00 x 15.00 meter) gaat, zo leerde onderzoek, bij 2 miljoen gulden kosten en levert een jaarlijks exploitatietekort op van bijna 1 ton. In een der gelijk bad mag volgens de K.N.Z.B.-normen niet afgezwommen wor den voor de diverse zwemdiploma's, terwijl er per tijdseenheid zich maximaal 25 personen in het water mogen bevinden. In meerderheid acht het college de bouw van een eenvoudig overdekt introductie- bad, mede gelet op de jaarlasten, niet doeltreffend door de zeer ge ringe attractiviteit. Wethouder R van Schetsen (P.v.d.A.) is, evenals de commissie sport, voorstander van een nader onderzoek naar de haalbaarheid van een eenvoudig overdekt instructiebad (afmetingen 8.00 x 25.00 meter). Burgemeester en wethouders stellen de raad voor in te stemmen met het meerderheidsstandpunt van het college. -Commentaar op brief Poortvlietse ondernemers over ontwikke lingsmogelijkheden kern Poortvliet; In een uitvoerige brief vraagt een aantal ondernemers uit Poortvliet specifieke aandacht voor de ontwikkelingsmogelijkheden van de kern Poortvliet. De brief is met name ingegeven door het idee dat Poortvliet niet die aandacht krijgt die het naar de opvatting van de ondernemers verdient. Aan de hand van een aantal concrete voor beelden is getracht te illustreren in welke mate de belangen van de kern Poortvliet onvoldoende aandacht krijgen. De brief word thans, aan de hand van een uitgebreid commentaar door het college, in de gemeenteraad aan de orde gesteld. Via het commmentaar hoopt het college te hebben duidelijk ge maakt dat hen het belang van de kern Poortvliet zeer ter harte gaat. Naast grote aandacht voor de rondweg Zuid zullen ook andere in spanningen worden gedaan om tot een evenwichtige en gezonde ontwikkeling te komen van de kern Poortvliet, uiteraard met inacht neming van reeds eerder bepaalde randvoorwaarden. In de periode van maandag 17 december tot en met donder dag 20 december wordt op het bureau Burgerzaken van de gemeente Tholen nieuwe computer-programmatuur geïnstal leerd. Dit betekent dat in die periode het computersysteem buiten gebruik zal zijn en als gevolg daarvan diverse admi nistratieve handelingen niet mogelijk zijn. Een deel van deze handelingen heeft directe gevolgen voor de Thoolse burgerij. Zo kunnen er in die periode geen rijbewijzen, paspoorten, uit treksels uit het persoonsregister, attestaties de vita (bewijzen van in leven zijn), bewijzen van Nederlanderschap e.d. worden klaargemaakt. Wij dringen er bij het publiek op aan voor bovenbedoelde za ken zoveel mogelijk deze week een beroep te doen op het bu reau Burgerzaken. Feit is namelijk dat op vrijdag 21 december het gemeentehuis slechts in de ochtenduren geopend is en maandag 24 december de gehele dag gesloten zal zijn. Volumebesluit 1991 op grond van de Wet op de Stads- en Dorps vernieuwing. Jaarlijks dient het volumebesluit ingevolge de Wet op Stads- en Dorpsvernieuwing te worden vastgesteld. Het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft bekend ge maakt dat voor de gemeente Tholen in 1991 een stadsvernieuwingsbudget is gereserveerd van f 1.332.471,—. Dit bedrag kan nog worden vermeerderd met f 40.000,— zoals dit reeds in de begroting 1991 voor stads- en dorpsvernieuwing was op genomen. Voor de verdeling van het budget van f 1.372.471,— is de onderstaande opgezet gemaakt. Bijdragen aan door eigenaren van de panden bewoonde woningen welke worden verbeterd c.q. verbouwd f 550.000,— Reservering bijdragen verhuis- en herinrichtingskosten voor de be woners van huurwoningen f 21.000,— Als gevolg van uit te voeren groot onderhoud aan huurwoningen van de stichting 'Beter Wonen' (42 woningen x f 500,— kan een bijdra ge in de herinrichtingskosten worden toegekend. Rioleringswerken in stadsvernieuwingsgebieden f 100.000,— Het enige rioleringswerk dat in de lijst van uit te voeren kapitaalwer- ken 1991 is opgenomen is de aanleg van bergingsriolen te Tholen (Zuid-Oudaan, Vossemeersepoort). Uit het stadsvernieuwingsfonds zijn voor de financiering van dit project geen gelden gereserveerd, aangezien rekening werd gehouden met een daling van het stadsver nieuwingsbudget. Dit blijkt gelukkig niet het geval zodat in de voor gestelde reserve van 1 ton wordt bepleit. De aanleg van de bergingsriolen in Tholen (geraamde kosten f 1.700.000,—) zouden volledig uit het stadsvernieuwingsbudget betaald moeten worden. Door het merendeel van de uitvoerings kosten te financieren uit de algemene middelen behoeft de uitvoe ring van deze werken geen onnodige vertraging op te lopen. Plankosten procedures beschermde stadsgezichten Tholen en Sint- Maartensdijk f 40.000,— De afwikkeling van de definitieve aanwijzing is een langdurgie ge schiedenis. Op de proceduregang kan echter van gemeentewege nauwelijks invloed worden uitgeoefend. Navraag bij de Rijksdienst voor Monumentenzorg leerde dat de aanwijzing voor beide kernen in de loop van 1991 zal worden afgerond. Voor de in de toekomst te voeren planprocedures wenst het college zoasl gebruikelijk een be drag van f 40.000,— te reserveren. Verwerving van gronden en panden en verplaatsing van milieuhin- derlijke bedrijven f 661.500,— De raad wordt voorgesteld met het volumebesluit 1991, zoals bo venstaand nader toegelicht, in te stemmen. Tentoonstelling van luchtfoto's van Tholen van 1928 heden. De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO), regio Tholen heeft bij het gemeentebestuur aandacht gevraagd voor de vervuiling van de bushokjes (abri's) en de directe omgeving van die hokjes. Vastgesteld is dat permanent resten papier, plastic, blikjes en ander afval worden neergegooid. Daardoor ontstaat regelmatig een zoda nig verloederde situatie, dat er mensen zijn die om die reden minder geneigd zijn gebruik te maken van de hokjes. En dat kan natuurlijk niet de bedoeling zijn. Van de zijde van de gemeente wordt er alles aan gedaan om boven omschreven situaties te voorkomen. Bij voortduring wordt afval op geruimd, papierbakken leeggemaakt en plantsoenen gereinigd. Ondanks deze maatregelen blijft vervuiling optreden met het nega tieve effect op het gebruik van de bushokjes. Burgemeester en wethouders doen dan ook een ernstig beroep op de gebruikers van de bushokjes en in het bijzonder op de scholieren, om bushokjes en omgeving daarvan zo schoon mogelijk te houden. Een vriendelijk doch dringend verzoek: Maak gebruik van de ter plaatse aanwezige papierbakken. Ze staan er niet voor niets! De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders van Tholen vinden plaats op maandag 17 december 1990 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schet sen en J. Van der Jagt houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Het spreekuur van wethouder J. Versluijs komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. Vanaf maandag 17 december tot en met vrijdag 18 januari a.s. wordt in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk een tentoonstelling van luchtfoto's van Tholen georganiseerd onder de titel 'Tholen in vogel vlucht'. De te exposeren foto's hebben betrekking op de periode 1928 tot heden. Met name in 1990 is door het gespecialiseerde nrppuil/l/lllflril luchtfotografiebedrijf Slagboom Peeters prachtig nieuw materiaal dEouHIKKINGEN vervaardigd, onder andere van de zeven Thoolse woonkernen. Dit laatste materiaal kan door bezoekers van de tentoonstelling wor den nabesteld. De prijzen daarvoor zijn afhankelijk van de gewenste formaten. De tentoonstelling is gratis toegankelijk en wel van maan dag t/m vrijdag van 9-12 uur en van 14-17 uur, met uitzondering van de vrijdagmiddagen. In een reeks van jaren zijn in de woonkern Poortvliet diverse ver keersmaatregelen getroffen. Onlangs hebben burgemeester en wet houders de verschillende verkeersmaatregelen geëvalueerd, waarbij is gebleken dat een aantal maatregelen overbodig zijn (geworden). Besloten is dan ook de desbetreffende maatregelen op te heffen en wel voorlopig voor een proeftijd van 3 maanden. Onderstaand geven wij aan om welke verkeersmaatregelen het gaat: Julianastraat In 1969 is er in deze straat een gele streep aangebracht en wel aan de oostzijde vanaf perceel genummerd 30 tot aan de splitsing met de Deestraat. Deze streep is aangebracht omdat de bocht met een vrachtwagencombinatie moeilijk te nemen zou zijn. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat deze maatregel achterhaald is. Destijds is voor deze straat ook een parkeerverbod in gesteld voor de westzijde. Aangezien het hier een 'gewone' woonstraat betreft met een breedte van 5 meter wordt een parkeer verbod niet noodzakelijk geacht. Pad gelegen tussen Stoofstraat en Hogedorpstraat Bij dit pad staan 2 borden met de aanduiding voetpad. Het pad zal zodanig worden gereconstrueerd, dat het pad het karakter van voet pad krijgt. Het gevolg daarvan is dat de borden niet langer nodig zijn. Zuidstraat Het pad dat in deze straat ligt zal eveneens zodanig worden aange past dat de borden met de specifieke aanduiding 'Voetpad' niet lan ger meer nodig zijn. Het parkeerverbod dat voor de noordzijde van de Zuidstraat geldt zal worden opgeheven, omdat in de praktijk blijkt dat er geen directe behoefte bestaat aan handhaving van het verbod. Paasdijkstraat Formeel geldt er een parkeerverbod voor beide zijden van het gedeel te Paasdijkstraat gelegen tussen Molenstraat en Achterstraat. Aan de westzijde staan er geen borden; hier liggen een aantal parkeer vakken. Aan de oostzijde staan de desbetreffende borden er wel maar kunnen, gezien de breedte van de straat, achterwege blijven m.a.w. het verbod wordt opgeheven. Nadere inlichtingen Indien u behoefte hebt om nadere informatie over het opheffen van de hierboven omschreven verkeersmaatregelen kunt u contact opne men met het bureau algemene zaken van de gemeente-secretarie, mevr. A. Cats, tel: 01666 - 8311. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 24, tweede lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bekend, dat zij voornemens zijn gundig te beschikken onder oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op de aanvragen om een vergun ning ingevolge de Hinderwet van: a. de firma J. Elenbaas, Paasdijkweg 11 te Poortvliet voor het oprichten en in werking hebben van een carosseriefabriek/scha- deherstelbedrijf gelegen aan de Paasdijkweg 11 te Poortvliet; b. automobielbedrijf J.D. de Graaf, Paasdijkweg 19 te Poortvliet, voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning in verband met het uitbreiden/wijzigen van de herstelinrichting voor motorvoertuingen en motorbrandstoffen gelegen aan de Paasdijkweg 9 te Poortvliet; c. waterschap Tholen, Onder de Linden 7 te Sint-Maartensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een werk- plaats/machineloods/opslagterrein gelegen aan het Havenplein 22 te Sint-Annaland,; d. palingrokerij P.M. Scherpenisse, Nieuwlandseweg 5 te Sint- Annaland voor het uibreiden/wijzigen van een viswerkend be drijf gelegen aan de Nieuwlandseweg 5 te Sint-Annaland; e. de heer C.A. Bijl, Nijverheidsweg 9 te Sint-Maartensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een transportbedrijf ge legen aan de Nijverheidsweg 9 te Sint-Maartensdijk; f. rombouts Kunstof Techniek; Slabbecoorweg 3 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een werkplaats voor het verwerken van kunststoffen gelgen aan de Slabbecoornweg 3 te Tholen; g. loonbedrijf Van de Klundert B.V.; Klaverveld 2 te Oud- Vossemeer voor het oprichten en in werking hebben van een in richting voor berging en onderhoud van werktuinen, alsmede voor de opslag van kunstmest en bestrijdingsmiddelen gelegen aan het Klaverveld 2 te Oud-Vossemeer. De ontwerpbeschikkingen, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 14 decemnber 1990 geduren de een termijn van veertien dagen ter inzge op de secrearie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint- Maartensdijk. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschik king, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerpbe schikkingen. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlij ke gevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. 13 december 1990 Burgemeester en wethouders van Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 5