fes: NMS Plaatselijk nieuws VISSER VISHANDEL DEURLOO t Al UH N Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager II RENTEBIJSCHRIJVING EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 december 1990 Folders liggen klaar voor u in de winkel. Bestel tijdig. Kerstzangmiddag Kerstnachtdienst Kerstsamenzangdienst BETAALBARE HAARMODE MIRANDA Open huis Concordia Klaverjassen December spaaractie geslaagd w.a. donken KOOPSOMPOLIS Botsing Schoorsteenbrandje Oud' Vossemeer Hooi in brand Toneelavond Geen kabel t.v. industrieterrein Geldlening PDQ Engineering Biljarten Sint op i Heenetrechtschool Volkskerstzang Sint Annaland Welkom pastoraal medewerker Sinterklaasfeest op de Casembroot Dit alles bij uw Thoolse slagers J.A. Geilings, Tholen C. Slager, Sint-Annaland J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer J. Mosselman wint Kerstzang Sint de weg kwijt Nieuwe secretaris Wezen Armen Paardestal Langeweg Mestvocht in sloot Garages aan de Vijfzinnen Biljarten Weekend diensten Reservist Wesdorp gestopt Uitslag Jeugdwedstrijd Klaverjassen Geslaagd Kerstactie met mooie prijzen Scherpenisse Opening peuterspeelzaal Poortvliet Woningverbetering Noordstraat Sint op school Tegen boom Sint op school DAG EN NACHT 2 Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799 Voor de komende feestdagen verzorgen wij graag uw KOUDE SCHOTELS en BORRELGARNITUUR zowel VIS, VLEES of KAAS Advertentie I.M. De gezamenlijke koren van de Ge reformeerde Gemeente houden woensdag 26 december hun jaar lijkse kerstzangmiddag. De mede werkende koren zijn: jeugdkoor Shaloom o.l.v. Johan Melse, man nenkoor Rehoboth o.l.v. Rijk Rijkse eg gemengd koor Crescen do o.l.v. Piet Bout. De bijeen komst begint om 14.30 uur en wordt gehouden in de Rehoboth- kerk aan de Hoogaarsstraat. Ie dereen is hartelijk welkom. In de Gereformeerde Kerk aan de Doelweg wordt maandagavond 24 december een kerstnachtdienst ge houden waarbij ds. Hoffman uit Halsteren voorganger zal zijn. Aan deze dienst verleent ook het Ger. Gem. zangkoor Canticum o.l.v. I. Riedijk haar medewer king, terwijl er instrumentale be geleiding is door een koperensemble en organist W. van Kempen. Op 23 december organiseert men een jeugddienst waarin ds. De Groen uit Waarde voorgaat. De dienst begint om 17.00 uur en wordt vervolgd men gezamenlijke broodmaaltijd. Op 26 december is er zoals van ouds een kerstzangdienst die om 22.00 uur begint. Er wordt een kerstverhaal verteld en tevens ver leent zanggroep Vrederust haar medewerking. De Hervormde zangvereniging Immanuël organiseert op 21 de cember een kerstsamenzang in de Ned. Herv. Kerk. De nadruk ligt bij deze dienst vooral op de sa menzang van bekende kerstliede ren. Natuurlijk zingt het koor, o.l.v. J. Riedijk, ook enkele liede ren. De bijeenkomst begint om half acht en iedereen van harte welkom. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Muziekvereniging Concordia or ganiseert zaterdag van 14.30 tot 16.30 uur in het repetitielokaal in de Oudelandsepoort een open huis. Ter gelegenheid van de ingebruik name van de uitbreiding van het repetitielokaal heeft het bestuur van de vereniging een presentatie en een ledenwervingsprogramma samengesteld. Tijdens een twee uur durend promotieprogramma zullen alle aspecten van de vereni ging naar voren komen. Over alle instrumenten kunnen inlichtingen verkregen worden, terwijl deze ook door de leden van de vereni ging bespeeld zullen worden. En kele keren zal ook het dit jaar samengestelde leerlingen-orkest laten horen wat men geleerd heeft. Het samenspel heeft hierbij bij zondere aandacht. Ook de leden hebben in groepjes enkele mu ziekstukjes ingestudeerd om u hiervan deze middag te laten ge nieten. Behalve informatie over instrumenten kunt u ook informe ren naar de opleidingsmogelijkhe den via de Zeeuwse Muziekschool en de vereniging. Het bestuur hoopt dat velen, zowel ouderen als jongeren, kennis komen ma ken met de sfeer die de muziekbe oefening omringt. In Hof van Holland werd donder dagavond geklaverjast en W. Schot werd winnaar van deze competitiewedstrijd met 5145 punten, 2e P. Swarthof 5051 p., 3e M. Moeliker 4866 p. 4e C. Prince 4739 p., 5e L. Hage 4738 p. De ondernemers waren tevreden na afloop van de winkelweek. De omzet was o.a. zichtbaar aan de hand van het aantal ingeleverde spaarkaarten - 1 kaart betekent immers 'voor 50 gulden verkocht'. De Sint kon wegens drukke werk- Kerkstraat 14 4694 BX Scherpenisse Telefoon 01666 - 2979 Telefax 01666 - 3017 Advertentie I.M. Advertentie I.M. zaamheden woensdag 5 december niet aanwezig zijn in de stadhuis hal. Twee van zijn zwarte assisten ten namen de honneurs waar en samen met notaris Schot verzorg den zij de trekking van de prijzen. Het in grote getale opgekomen publiek was er getuige van dat de eerste prijs ter waarde van 1000 gulden aan waardebonnen naar S. van Duijn, Tichelaarseweg ging. De familie had trouwens nog een prijsje. De tweede prijs, groot 600 gulden aan waardebonnen, was voor H. v..d. Doel, (Abr. Crijns- senstr.), 400 gulden voor de fam. Porrey (Jhr. van Vredenburch- laan). Zij wonnen (ondanks de nauwkeurig controlerende nota ris) nog 2 prijzen. 250 Gulden ging naar C. v.d. Aarssen, 150 gul den naar W. Istha en 100, naar René van Ee. De 4 x 50 gul den, 10 x 25 gulden en nog 40 an dere prijzen werden eveneens bekendgemaakt en bij garage Bal konden de gelukkige winnaars ze afhalen. Ook onder het publiek werden weer extra prijzen van 25 gulden verloot. Op de Nieuwe Postweg deed zich dinsdag een aanrijding voor tus sen twee auto's. Over de weg reed een rij auto's met lage snelheid richting Tholen. J.M. reed achter C.G. en stopte niet tijdig, waar door hij tegen G. aanreed. D.Z. is zondag bekeurd, omdat hij een derde remlicht op zijn auto had. Het licht is in beslag genomen. A.P. werd donderdag op de Post weg bekeurd, omdat hij ging inha len terwijl er een doorgetrokken witte streep op de weg stond. Bij een snelheidscontrole op de Ten Ankerweg zijn 18 van de 225 gecontroleerde automobilisten be keurd. De hoogstgemeten snel heid was 86 km/u. Maandagavond ontstond er brand in de schoorsteen van de woning van A. de L. aan de Ten Anker- weg. De brandweerkorpsen van Tholen en Sint-Maartensdijk had den het vuur snel onder controle. De bewoner ondervond geen scha de van betekenis. Aan de Oudvossemeersedijk ston den zaterdag enkele rollen hooi, eigendom van dhr. V., in brand. De brandweer kwam er aan te pas om het vuur te blussen. In het weekeinde werd van twee auto's een ruit vernield. De eige naars misten geen spullen. Op de Puitsedijk werd de brom mer van M.B. uit Tholen in beslag genomen. B. reed in het donker zonder licht en bij controle bleek het motorvermogen van de brom fiets te zijn opgevoerd. Rederijkerskamer Eendracht geeft op 28 december de jaarlijkse to neeluitvoering in de Vossenkuil. Om acht uur wordt dan het blijspel 'Goossen en Moossen in dozen' gebracht. Dat speelt zich af bij een bedrijfje dat op de rand van het faillissement staat. Voor de rollen tekenen Hennie Pons, Peter Smits, Kees-Jan van Gorsel, Marlies Barends, Janny van Oor schot en Marleen van Treijen. De regie is in handen van Kees van Broekhoven. Muziekvereniging OVM haalt vrijdag en zaterdag a.s. oud pa pier op. Dhr. W.M. Lobbezoo krijgt even als in 1988 nul op rekest van b en w: op het industrieterrein wordt geen kabeltelevisie aangelegd. In 1988 dreigde hij zelfs met een kort geding of het inschakelen van de toenmalige ombudsman van de VARA, Frits Bom. In de akte van grondverkoop is geen enkele ge meentelijke verplichting opgeno men tot aanleg of levering van kabel t.v. "De claim van Lobbe zoo is nergens op gegrond", aldus b en w aan de gemeenteraad, tot wie de bewoner van Klaverveld zich nu heeft gericht om zijn ge lijk proberen te krijgen. "Er is noch een juridische, noch een mo rele basis om die voorziening tot stand te brengen." Geen enkel industrieterrein op Tholen heeft kabel t.v. In 1985 lie ten b en w Lobbezoo weten, dat hij een antenne mocht plaatsen. Lobbezoo diende een bouwver gunning in, maar verzuimde teke ningen te overleggen. Toen hij weigerde de verschuldigde leges te betalen, moest er volgens het col lege loonbeslag volgen. Lobbezoo mag nog steeds een antenne plaat sen, als hij de procedure voor een bouwvergunning maar goed volgt. Gedeputeerde staten van Zeeland heeft de gemeentelijke geldlening aan PDQ Engineering CAD Systems b.v. goedgekeurd. De raad had hiertoe in augustus besloten in verband met vestiging van het bedrijf uit Bergen op Zoom in de voormalige kleuterschool Hum melvreugd aan de Bou Kooij- manstraat. Uitslagen De Treffers: J. van Meer-J. Geuze 2-0 (beker). W. Pons-H. Hommel 2-0, J. Burgers- J. van Meer 0-2, P. Hommel-J. van Meer 0-2, J. Geuze-H. Hom mel 2-0, K. Hommel-L. van Wezel 0-2, C. Burgers-P. de Leeuw 0-2, J. Geuze-W. Pons 1-1, J. Etienne- W. Pons 2-0, J. van Meer-J. Geuze 2-0. Hoogste serie (19 car.) W. Pons en J. Geuze, kortste partij (58 car. en 21 brt.) J. Geuze en beste gemiddelde (2.96) W. Pons. Hof van Holland: B. Kruize-M. v.d. Leur 2-0, J. van Daalen-C. Boogaart 2-0, J. van Daalen-J. Bosters 2-0, J. de Koning-J. Bur gers 0-2, P. Gulden-J. Bosters 0-2, M. Vercammen-M. v.d. Leur 2-0, A. Fonteyne-B. Kruize 2-0, J. van Wezel-J. Hermans 0-2. Hoogste serie (11 car.) en beste gemiddelde (1.88) J. Hermans, kortste partij (11 brt.) A. Fonteyne. K.O.T. A-team: P. Moerland-A. Brusselaars 0-2, J. Schetters-M. Goudzwaard 2-0, H. van Daalen- W. Heijboer 2-0, J. van Daalen-A. Havermans 2-0, M. van Hees-P. Timmermans 2-0. Hoogste serie (16 car.) en kortste partij (19 brt.) J. van Daalen, beste gemiddelde (3.00) W. Heijboer. K.O.T. B-team: A. Zwegers-C. van Steenpaal 0-2, H. van Herpen-W. de Leeuw 2-0, P. de Jager-J. Kruf 0-2. Hoogste serie (10 car.), kortste partij (21 brt.) en beste ge middelde (2.04) H. van Herpen. Sinterklaas bracht met drie Zwar te Pieten een bezoek aan Die Hee netrechtschool. De dagen voorafgaande aan het bezoek van 5 december gebeurden er allerlei' vreemde dingen op school. Zo wa ren de kinderen van groep 5 en 6 op een morgen al hun boeken kwijt. Bij een ander nachtelijk be zoek had Zwarte Piet niets meege nomen, maar voor alle kinderen iets lekkers achtergelaten. Op 5 december arriveerde de hoge gast even voor negen uur 's mor gens, toen alle kinderen van de onderbouw al vol spanning zaten te wachten. Sinterklaas was zeer onder de indruk van alle eigenge maakte werkstukjes, die in de zaal waren opgehangen. Hij had ook gehoord dat de kinderen van de groepen 1 en 2 pepernoten hadden gemaakt en dat deze door een ouder waren gebakken. Tot half tien konden de kinderen laten zien wat ze - samen met de leerkrach ten - hadden ingestudeerd aan liedjes, toneelstukjes, gedichtjes en opzegversjes. Ook de Zwarte Pieten lieten van zich horen. Eén moest er zelfs in het verband, om dat hij met zijn hand in een mui- zeklem was terechtgekomen. Nadat alle cadeautjes waren uit gedeeld, vertrok het gezelschap. De hele morgen werd op video op genomen, zodat alle kinderen nog eens van dit feest kunnen nage nieten. De oudste leerlingen van de school vierden Sinterklaas in de eigen groep. Thuis waren allerlei grote en kleine surprises met bij behorende gedichten gemaakt. In de Sint Willibrorduskerk wordt op woensdag 19 december de jaarlijkse volkskerstzangdienst gehouden. Daaraan werken de Nederlands Hervormde, de Gere formeerde en de Rooms- Katholieke kerken mee, alsmede de Oud-Vossemeerse Muziekvere niging. Het thema van de dienst, die om acht uur begint, is 'Hoop en verwachting'. Dhr. Binnendijk is zondagmorgen als pastoraal medewerker verwel komd in de Hervormde Gemeen te. Hij volgt ds. Groenendijk op, die inmiddels een eigen predi kantsplaats heeft. Ds. A. Egas uit Poortvliet, die de dienst zondag morgen leidde, wenste de nieuwe pastoraal medewerker sterkte toe. Zeker nu er geen eigen predikant is. De kerkvoogden A.M. Wessels en P.J. v.d. Repe zijn herkozen in de Hervormde Gemeente, evenals de notabelen J.J. Ketting en E.W. van Vossen. De leerlingen van de Casembroot- school hebben sinterklaasfeest ge vierd. Vol verwachting klopte het hart van de kinderen toen Sint om half tien met z'n Piet de school binnenkwam. Onder accordeon begeleiding van mevrouw Goede- gebuure werd uit volle borst 'Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht' gezongen. De Sint nam vervolgens prachtige tekenin gen in ontvangst en hierna ging men naar de versierde zaal. De groepen 1 en 2 zaten nog maar net toen er heel hard op het kel- Donderdag, vrijdag en zaterdag 13, 14 en 15 december VARKENSFILET 1 kg15,00 PROCUREURLAPJES 1 kg12,00 KIPPEB0UTEN 1 kg5,50 EIGENGEK00KTE HAM 100 gram2,25 PALINGWORST 150 gram2,25 ROOKWORST 200 gram2,25 KROKETTEN 10 stuks4,00 Maandag en dinsdag 17 en 18 december RIBLAPPEN 1 kg15,00 HAMBURGERS 5 halen.4 BETALEN Woensdag 19 december GEHAKT met gratis kruiden 500 gram5,00 SOEPVLEES of HACHEEVLEES 400 gram5,00 "X i derluik Werd gebonsd. Piet rende met de kinderen naar de kelder en daar haalden zij zowaar twee Pie- j ten uit. De Pieten waren daar al een paar dagen ingesloten, maar gelukkig kwam nu alles weer goed en kon het feest beginnen. Alle kinderen mochten in groepjes naar de Sint komen. Hij vroeg de kinderen dan een liedje voor hem te zingen. De Pieten strooiden pe pernoten en Sint gaf ieder kind een cadeautje. Daarna kwamen de groepen 3 en 4 aan de beurt. De twee Pieten zochten hun strooi- goed en kwamen in de kelder te recht. Het luik viel dicht en weer konden ze er niet uit. De kinderen hielpen de Pieten echter uit hun donkere kelder. Enkele meisjes de den de Pieten wat dansjes voor, die zij dan probeerden na te doen. Sinterklaas vond dat de zomer voor de Pieten de geschikste tijd was om dansje in te studeren. Groep 3 had nog speciaal de Pie tensamba geleerd op muziek en hier danste iedereen op mee. Zelfs Sint wiegde mee op het ritme van de muziek. De groepen 5 t/m 8 vierden Sin terklaas in hun eigen lokalen. De kinderen hadden surprises voor elkaar gemaakt, voorzien van een gedicht. Zij werden nog op koek en limonade getracteerd. Om 12.15 uur was het feest afgelopen. Donderdag 20 december viert de hele school kerstfeest. Het bestuur van de IJsclub nodigt de leden uit voor de 64ste algeme ne jaarvergadering op vrijdag 14 december om 20.00 uur in Haven zicht. U kunt zich nog tot deze vergade ring als lid opgeven(tel. 2935) voor het nieuwe schaatsseizoen. Daarna wordt de contributie ver dubbeld. (Advertentie I.M.) In de onderlinge biljartcompetitie van De Hoop was J. Mosselman vooraf somber gestemd over z'n kansen tegen L. Menheere. Die vrees bleek totaal ongegrond te zijn, want z'n eerste overwinning in deze competitie kwam zonder veel problemen tot stand. A. Weij- ler was bijzonder in z'n sas met zijn zege op T. van Poortvliet in de kortste partij van de avond. E. van Poortvliet en H. Weij Ier kon den het niet bolwerken tegen de fris van de lever spelende D. Bult, die nog steeds ongeslagen is. Spel- technisch gezien was de partij tus sen G. Rijnberg en T. van Poortvliet de meest hoogstaande van de avond. Rijnberg kwam slechts één carambole te kort voor een remise. D. Bult - E. van Poortvliet 10-8.86, A. Weijler - T. van Poort vliet 10-5.66, J. Mosselman - L. Menheere 10-6.66, H. Weijler - D. Bult 6.28-10, A. van Poortvliet - M. Elenbaas 10-5, H. Weijler - M. Elenbaas 10-5.55, G. Rijnberg - T. van Poortvliet 9.77-10. Kortste partij: A. Weijler 13 beurten. Hoogste serie: T. van Poortvliet 13 caramboles. Beste gemiddelde: T. van Poortvliet 2.6 Advertentie I.M. weg een paardestal bouwen. Vol gens bestemmingsplan Kom heeft de grond de bestemming land bouw. B en W willen de bouw plaats de bestemming erf geven. Dit houdt in, dat het erf dan maximaal met 60 m2 mag worden bebouwd. Met deze paardestal blijft de bebouwde oppervlakte nog 2 m2 onder het toekomstige maximum van 16 m2. Woensdagavond om half acht wordt in de N.H. kerk een kerst zangavond gehouden. Daaraan wordt medewerking verleend door het chr. gem. koor VZOS én het kinderkoor Jong-VZOS uit 's- Gravenpolder, alsmede het chr. gem. koor Laudate Dominum. Zij staan allen onder leiding van Paul Heijboer. Organist is P. Priem en ds. H. Born verzorgt de meditatie. S.G Stavenisse haalt op dinsdag 18 december oud papier op. Advertentie I.M. Sint Nicolaas en Zwarte Piet kwa men op 5 december iets later dan gepland bij o.b.s. "De Schalm". De kinderen stonden voor de ra men te roepen en te schreeuwen, terwijl Sinterklaas en Zwarte Piet door de Schoolstraat dwaalden, maar zij hoorden niets. Piet belde aan bij dhr. W.. .Neele om de weg te vragen. Dhr. Neele wees hen de school en gaf hun een verrekijker. En jawel hoor, eindelijk zagen Sint en Piet de school. Intussen bonkten de kinderen nog harder op de ramen, maar die bleven ge lukkig heel. Dhr. W. Neele werd bedankt voor zijn hulp en Sint en Piet bezoch ten eerst de kleuters. Opvallend was, dat de kinderen bijna alle maal zelf iets voor Sint hadden meegebracht. Sinterklaas was dus echt jarig. Toen de kleuters ont dekten, dat Zwarte Piet stiekem hun schoentjes gevuld had, liep een kind spontaan naar Sint toe en zei: 'Je bent zó'n peer, Sin terklaas!! Nadat alle kleintjes een cadeautje hadden gekregen, bezochten Sint en Piet ook de andere kinderen. De hoogste groepen hadden hun surpriseochtend inmiddels gehou den, waar ze veel werk van ge maakt hadden. Van Sinterklaas kregen ze allemaal nog een ca deau. 't Was gezellig op 'De Schalm', vond Sinterklaas. Vol gend jaar komt hij weer, heeft hij beloofd. Dinsdag 18 december wordt voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De gemeenteraad beslist maan dagmiddag over de benoeming van een nieuwe secretaris ontvanger van de stichting de We zen Armen. Het bestuur heeft de heren D.L. Hage(Anna van Bour- gondiëstraat) en J.D. Kodde(Burg. Smithstraat) voorgedragen. Het salaris is 2000 gulden per jaar. De nieuwe secretaris volgt dhr. J. Leune op, die sinds zijn afscheid als gemeente-ambtenaar het voor hem zo vertrouwde werk heeft waargenomen in afwachting van andere statuten voor de Wezen Armen. Voorzitter M.Ph. van der Weele is wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd per 31 december statutair niet meer herkiesbaar. Het bestuur heeft de gemeente raad in alfabetische volgorde twee kandidaten voorgesteld: W.A. Boogaard(Voorstraat) en J.M. den Engelsman(Julianastraat). Bestuurslid W. Heijboer is her kiesbaar. Tegenkandidaat is N.J. Hage. Dhr. P.J. Koot wil aan de Lange- geen enkel bedrag goed had inge vuld. Negen kinderen hadden al les goed en onder deze deelnemers werden de geldprijzen verloot. De eerste prijs van 100 gulden ging naar Ramona Hartog uit de Pres. Rooseveltstraat, de tweede prijs van 50 gulden naar Marjolein Kloet uit de Gladiolenstraat en de derde prijs van 25 gulden naar Ri- anne van Houdt uit de Plevier laan. Prijzen van twintig gulden gingen naar Jos van Houdt, Jo han van Zetten, Heidi Hartog, Janneke Vroegop, Edwin van Zet ten en Jos Geluk. De kinderen met 4 en 5 fouten kregen een enve lop met tien gulden: Miranda en Sharon op den Brouw, Marieke de Bruijn, Chantal en Ramon Bijl, Eline Dorst, Bida en Willem-Jan de Feyter, Alexandra van Houdt, Hendrina Knuist, Jamie en Step hanie Koopman, Kalle Malda, Nick Meeuwissen, Arno Moer land, Patricia Scherpenisse, Simo- ne Scherpenisse, Ruben Steketee en Alexander Stoutjesdijk. Uit hopen mest op een akker van F. aan de Lageweg stroomde brui ne vloeistof in een aangrenzende sloot. Het waterschap nam monsters van het slootwater en te gen F. werd proces-verbaal op gemaakt. A.K. kreeg zondag een bekeuring, omdat zijn broodjeszaak na slui tingstijd nog open was. Dhr. P.J. van Houdt wil aan de Vijfzinnen twee garages bouwen. De volgens bestemmingsplan Kom maximaal toegestane te be bouwen oppervlakte wordt echter overschreden. B en W vinden dat echter aanvaardbaar en stellen de gemeenteraad voor om het bestemmingsplan te wijzigen. Dat geldt ook voor het verzoek van dhr. W. Vroegop, die zijn wo ning Oostvest 20 wil verbouwen. Volgens bestemmingsplan Kom is dat huis wegbestemd, maar op grond van het tot nu toe gevoerde beleid kan de woning blijven staan. Er zijn geen aanwijzingen dat het beleid in de naaste toe komst zal worden bijgesteld. In de competitie van biljartvereni ging Smerdiek wisselen de sterke en zwakke partijen zich af. Een sterke partij van Chr. Hoek tegen M. Groos en een zwakke tegen Jos v. Splunter, M. Groos sterk tegen J. v.d. Berg en zwak tegen Chr. Hoek. Weer winst in een regelma tige partij voor C. v. Gorsel. De uitslagen: Chr. Hoek - M. Groos 10.00 - 3,33, J. v.d. Berg - C. v. Gorsel 6,66 - 10,00, Chr. Hoek - J. v. Splunter 4,28 - 10,00, M. Groos - J. v.d. Berg 10,00 - 4,10. Hoogste serie: M. Groos en C. v. Dhr. M. Wesdorp heeft op zijn verzoek eervol ontslag gekregen als reservist bij de rijkspolitie. Er zijn nu nog 8 reservisten over. De vacature wordt niet vervuld in ver band met de landelijke reorgani satie van de politie en de mogelijke vorming van vrijwillige politie. Muziekvereniging Euterpe haalt woensdag 19 december oud pa- pier op. Advertentie I.M. Ter gelegenheid van het Sinter klaasfeest hield middenstandvere niging Smalstad een wedstrijd voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Zij moesten aan de hand van een lijst, bedragen invullen van verschillende artikelen die in de etalages van de 22 deelnemende winkeliers stonden uitgestald. Eenentachtig deelnameformulie ren werden hiervoor afgeleverd bij fa. J. v. Houdt Zn, terwijl er zo'n 200 lijsten de deur uit waren gegaan. Directeur W. Brevet van De Rieburch, die de uitslag woensdagmiddag bekend maakte, had verwacht dat er wel meer lijsten zouden worden ingeleverd. Hij zei tegen de ruim 50 kinderen die zich op de Markt hadden ver zameld, dat het leuk was te horen dat veel kinderen de winkels wa ren binnengestapt om uit te vissen wat een bepaald artikel kost. Van de 81 deelnemers was er één die Hoek - J. v. Splunter 16 brt. Hoogste gem: M. Groos 3,00. Stand: 1. C. v. Gorsel 90,00 uit 9, 2. J. v. Splunter 78,64 uit 9, 3. J. v.d. Berg 78,05 uit 10, 4. M. Groos 76,64 uit 10, 5. K. Waasdorp 74,60 uit 8. De uitslag van de vrijdag gespeel de inhaalwedstrijd van De Pende laars luidt als volgt: 1. C. Landa 5259 p., 2. A. Arts 5142 p., 3. Mw. Bronmans 5072 p., 4. J. v.d. Werf 4994 p., 5. J. Knuist 4848 p., 6. M. v. Bloppoel 4826 p., 7. J. v. Gorsel 4626 p., 8. J. v. Splunter 4529 p., 9. P. Bazen 4418 p., 10. M. den Haan 4378 p., 12. R. Waasdorp 4175 p., 13. W. Dane 4029 p., 14. P. v. Bloppoel 4008 p., 15. J. Guiljam 3906 p., 16. Mw. Franke 3768 p. Tussenstand na 8 spelweken: 1. J. v. Splunter 37.925, 2. J. v. Gorsel 37.411, 3. W. Dane 37.265, 4. L. Kampman 36.910, 5. J. v.d. Werf 36.897. Tussenstand marsenprijs: 1. W. Dane 11 marsen, 2. J. Knuist 10 marsen, 3. 3 personen met 9 marsen. Morgen wordt een normale com petitiewedstrijd gespeeld. Op vrij dag 21 december organiseert De Pendelaars haar jaarlijkse Kerst- klaverjaswedstrijd, waar iedereen welkom is. De aanvang is 20.00 uur in café Smerdiek. Gea v.d. Hoek is in het diacones- senziekenhuis in Eindhoven geslaagd stente. voor apothekersassi- Middenstandsvereniging Smalstad organiseert vanaf mor gen, vrijdag, tot en met zaterdag 22 december een kerstactie waar mee veel waardevolle prijzen te verdienen zijn. Bij elke besteding krijgt men bij de deelnemende winkeliers een zegel. Als men 20 zegels op het deelnameformulier plakt kunt u het, met vermelding van naam en adres, in de speciale bus bij de fa. Van Houdt op de Markt deponeren. De trekking is op zaterdag 22 december om 16.30 uur op de Markt. De hoofd prijs is 500,aan waardebon nen, de eerste prijs 250,aan waardebonnen en de tweede prijs 100,aan waardebonnen. Ver der zijn er nog tientallen leuke prijzen. Zaterdag 15 december en'bondag 16 december Tholen, Poortvliet, Oud Vosse meer en Scherpenisse (dr.Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. vd. Bel): dr. Noteboom/Smits, St. Anna land, tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP A. van Wijngaarden, Bergen op Zoom, tel. 01640-34329 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatieadvieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Hoogstr. 12, Tholen. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken: tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel.01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01110-13184 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma. en vr.avond 19-21 u. Do.mi. 14-16 u. Tel. tij dens spreekuren 01640-55878, in het weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 WERKGR. ALLEENSTAAND. Tel. 01662-2830 of 01676-3113 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Górsel 9 car. Körtste partij: chr^^°n<^T<^aë december t/m vrij dag 21 december donderdag 13 vrijdag 14 zaterdag 15 zondag 16 maandag 17 dinsdag 18 woensdag 19 donderdag 20 vrijdag 21 0.32 1.27 2.17 2.52 3.32 4.07 4.42 5.12 - 5.47 12.52 13.47 14.37 15.12 15.52 16.27 17.02 17.42 18.17 maandag 17/12 5.18 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Bel voor gecorrigeerde getijverwachtingen 01184-15600. Zondag 16 déé'ember THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verheul, Amersfoort 18.30 u. ds. Lammers HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Schot, Middelburg GEREF. KERK 10 u. ds. de Kok, Rotterdam 17 u. mevr. ds. Ouwehand, Bergen op Zoom CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND geen dienst R.K. KERK za 19 zo 10.45 u. ds. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 (H.A.) en 15 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout, CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis wo 19 december 20 u. Volkskerstzangdienst SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Codeé, Stellendam, (H.A.) 18 u. kand. de Koeijer GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst Donderdag 13 december 19.30 u. ds. van Stuijvenberg GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Born 18 u. kand. Emaus OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. van Loon wo 19 december 19.30 u. ds. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. drs. Steegman, Ridderkerk 19 u. ds. Barnhoorn, Strijen OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 u. ds. van Dalen, Halsteren 14.30 u. ds. de Kok, Rotterdam GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers 17 u. kand. Voets, Hazerswoude GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoekstra, Hoogerheide 15 u. ds. Schneider, Raams- donkveer van een heftruck. De bak, die met kindertekeningen was beplakt, ging af en toe omhoog en de Sint verloor bijna zijn mijter. De kin deren zongen uit volle borst en een van de Pieten speelde zelfs op een trompet. Daarna bezocht Sint kleuterschool De Blokkendoos en de Oosterscheldeschool. Het nieuwe onderkomen van peu terspeelzaal De Scarpejaantjes, aan de Westzeedijk, wordt zater dag officieel geopend door amb tenaar L. Andriesse van gemeentelijke ontwikkeling. Wet houder J. Versluijs houdt een toespraak. Dhr. M.J. van Houte uit Scherpe nisse wil de woning Noordstraat 22 verbeteren. Aangezien de bouwhoogte aan de achterkant met 1 meter wordt overschreden, is wijziging van het bestem mingsplan Kom nodig. B en W hebben Van Houte inmiddels ook subsidie toegekend voor deze wo ningverbetering. Nederlandse Middenstands Spaarbank Poortvliet over de periode 16 november 1989 t/m 15 november 1990 maandag 17, dinsdag 18 en woensdag 19 december van 9.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Dinsdag 18 december alleen van 9.00 tot 17.00 uur. Alle spaarbankboekjes meebrengen. Stoofstraat 21, Poortvliet. Uw medewerking wordt verzocht om op voornoemde data en tijdstippen de rente te laten bijschrijven. Op vijf december is Sint-Nicolaas met zijn Pieten weer in ons dorp geweest. Hij arriveerde in de bak Elke derde maandag van de maand, dus nu 17 december haalt voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. P. van W. belandde donderdag op de Postweg met zijn auto tegen een boom, doch kwam er zelf zonder kleerscheuren af. In een bocht kwam hij op de linkerweg helft terecht, corrigeerde en raak te toen in een slip. De auto werd zwaar beschadigd. Diezelfde dag deed zich een bot sing voor op de kruising Lage- weg/Paasdijkweg. A.F. reed vanuit de Paasdijkweg de kruising op en verleende daarbij geen voorrang aan W. van M., die uit de richting Tholen naderde. Er was alleen materiële schade. Bij een snelheidscontrole op de Advertentie I.M. Paasdijkweg werden elf overtre dingen (op 166 voertuigen) ge constateerd. De hoogstgemeten snelheid was 81 km/u. Sinterklaas en twee Zwarte Pieten bezochten op 5 december de Ee- vlietschool. Luid zingend stonden de kinderen hen 's morgens buiten op te wachten. De Sint bezocht i eerst de bovenbouw, waar hij een praatje met de kinderen maakte en cadeautjes uitdeelde. Na de koffiepauze kregen de kleuters be zoek van de goedheiligman. Daar ontdekte de Sint dat hij maar één Piet bij zich had. Na bellen met de hoofdpiet kwam de vermiste Piet binnen, gekleed in pyama. Hij had zich verslapen omdat hij de ZIE VERDER PAG. 11 Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 2