Beter Wonen verkoopt geen huizen Commissie ziet door bomen bos niet meer 'Nu de kans voor een bos' Nieuwe weg industrieterrein Sint-Maartensdijk Optiehandel met basisdoos Lego Wanneer gemeente Sint-Philipsland haar woningbezit overdraagt B. en W zullen zelf knoop moeten doorhakken over bos op Tholen Dorpsgemeenschap Sint-A nnaland: Vijftig Thoolse beleggers bijeen Donderdag 29 november 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT DNB gepikeerd over bemoeizucht gemeente Tholen Huurders van een woning in Sint-Philipsland zullen hun huis niet langer kunnen kopen. De woningstich ting Beter Wonen te Tholen, die het gemeentelijk wo ningbezit van de kleinste Zeeuwse gemeente mogelijk overneemt, voelt daar niet voor. De commissie ruimtelijke ordening reageerde maan dagavond verdeeld op het voornemen van het college op Tholen, twee bossen aan te leggen van 20 tot 25 hectare. Rondje kuieren Ingewikkeld Ouderen Huurderving Bezwaren Gebakken peren Lening Financieel aantrekkelijk Geen klagers/vragers Meer dan 50 leden van 5 van de 7 Thoolse beleg gingsstudieclubs zijn dinsdagavond in de Gouden Leeuw te St. Annaland ingelicht over aandelenopties. Particulieren Risico's afdekken Cursus 8 De gemeente Tholen wacht op een brief van Delta Nutsbedrijven(de opvolger van PZEM en WMZ) waarin duidelijkheid wordt ver schaft over het aantal werknemers van de vestiging Tholen dat naar Zierikzee moet. In eerste instantie ging het om vijf mensen. Later bleek dat het nutsbedrijf 14 Thoolse -standplaatsen wil opdoe ken. B en W schreven daarover een brief en raadslid P. van Belzen wilde weten of er al een onder houd tussen het college en de DNB-directie had plaatsgevon den. "De mensen zijn ongerust", zei het RPF/GPV-raadslid. "Er heeft een gesprek plaatsge vonden", zei wethouder J. Ver- sluijs. "De directie voelde zich nogal voor de voeten gelopen. Er is nog geen volledige duidelijk heid over de categoriën werkne mers die naar Zierikzee gaan, of het fitters zijn of anderen. Hier over zal de DNB-directie ons een brief schrijven", aldus wethouder Versluijs. Woningwetwoningen in St. Philipsland die worden overgedragen aan de Thoolse woningstichting Beter Wonen. Het college wilde van de commis sie weten of ze een keus wilde ma ken tussen verschillende locaties die een rol kunnen spelen in het kader van de administratieve ruil verkaveling. Het college zelf is na melijk verdeeld over de plaats van aanleg van een bos. Burgemeester H.A. van der Munnik en wethou der J. van der Jagt (SGP) kiezen voor Sint-Maartensdijk, wethou- .der J. Versluis (CDA) en P. van Schetsen (PvdA) voor Stavenisse. Eensgezind is het college over een bos bij het stadje Tholen. Tijdens de bespreking bleek, dat er voor Smurdiek gedacht wordt aan twee locaties: uitbreiding van het bosje (van 2 hectare) in de Muijepolder of een bos aan de noordkant van het dorp tussen de Hogeweg en de Provincialeweg, van ongeveer 15 hectare (ongeveer tussen de begraafplaats en de ri oolwaterzuiveringsinstallatie). De twee grote bossen zouden aange legd en onderhouden worden door Staatsbosbeheer. Volgens de gemeente, die dan alleen de ber men moet schoonhouden, is dit financieel veel aantrekkelijker dan de aanleg en het onderhoud van zogenaamde dorpsbosjes van 5 hectare bij iedere kern (behalve Sint-Maartensdijk). Van die klei ne bosjes had het college al afge zien, zo deelde de burgemeester mee. Wat Stavenisse betreft zei Van der Munnik dat het 'bijna ondenkbaar' is om daar dicht bij de kern een bosje aan te leggen vanwege de vele huiskavels. De enige plek zou zijn de ijsbaan, maar daartegen zijn bezwaren van milieu-organisaties. Volgens de burgemeester kan het ook niet langs de Oosterschelde vanwege aanvliegroutes van vogels. Me vrouw J.M. Deurloo-van Broek hoven (CDA) zei juist blij te zijn iets voor Stavenisse te kunnen doen. "Los van het oordeel van de wethouder wil ik voor Stavenis se blijven kiezen". J.L. van Gorsel (VVD) pleitte voor de aanleg van dorpsbosjes. "Vooral voor ouderen is het be langrijk dat ze een rondje kunnen kuieren. Die bosjes verlevendigen de dorpen en ze zijn beter in te passen". Volgens Van Gorsel kun nen dergelijke bosjes aangelegd worden op gronden die bij de ruil verkaveling vrij komen. "Die grond hoeft niet gekocht te wor den. Dat kunt U beter onderzoe ken", zei Van Gorsel, die niet zo ver wilde gaan om een keus te ma ken voor de plaats van een groot bos. "Dat is de taak van de land inrichtingscommissie". De libe raal zei beplanting wel essentieel te vinden, maar twijfelde aan de inpasbaarheid van beplanting langs polderwegen, zoals het col lege wil. Van Gorsel kantte zich tegen een bos dat midden op het eiland zou worden aangelegd. Daarmee zouden de belangen van de boeren teveel worden geschaad. Van der Munnik vreesde dat de bosjes van Van Gorsel niet groter worden dan 'een rij van 8 bomen'. Van Gorsel antwoordde dat het afhing van de ruimte. "Bij het ene dorp kan het om 1 hectare gaan, bij een ander dorp om 4 hectare". PvdA-er M.A.J. van der Linde vond de verdere uitbouw van het Muijebos bij Sint-Maartensdijk het meeste gewenst. Overigens stelde hij dat het bosbouwbeleid van de gemeente 'wat mager' wordt gepresenteerd. Van der Lin de wil aan beide zijden van de Pluimpot bomen zien verrijzen: in de Geertruidapolder en in de Mui jepolder. "Dan krijg je een afwis selend gebied met bos, water en hoogteverschillen". Wordt er een bos aangeplant op de door Van der Linde genoemde plek dan wil de PvdA 'degelijk beheersmaatre gelen treffen in het natuurreser vaat De Pluimpot'. Voor het stadje Tholen zag Van der Linde geen locatie: "Hoewel Tholen nog niet aan de orde is zie ik niet waar zo'n bos zou moeten komen". Een bosje van 5 hectare in de Suzan- napolder bij Sint-Annaland achtte de PvdA-er te klein. "Daar kun je één rondje in doen. Een beetje trimmer vliegt er de ene kant in en de andere kant weer uit". Voor Sint-Annaland zag Van der Linde meer heil in de aanplant van bo men en struiken in de kern en de directe' omgeving. Hij reageerde daarmee op de brief van de Dorpsgemeenschap Sint- Annaland die de commissieleden (behalve de voorzitter en de amb tenaren C. Nuijten en H- van Veen) hadden ontvangen en waar in de aanleg van een bosje wordt bepleit. Commissielid K.A. Heijboer (SGP) bleek verrast te zijn door de plannen van het college. Hij vergeleek de werkwijze van het college met het werk van een land inrichtingscommissie die een voorontwerp-plan maakt, maar waarbij de gevolgen voor de 'agra rische wereld' terzijde worden ge schoven. Burgemeester Van der Munnik moest toegeven dat het 'allemaal een beetje ingewikkeld was'. "De gemeente beslist niet wat er bii de ruilverkaveling gebeurt. Het gaat nu om de meningsvorming omdat wij een adviseur hebben zitten in de commissie. Staatsbosbeheer heeft gezegd dat er op de ijsbaan in Stavenisse geen mogelijkheden zijn. Als kreekbedding heeft dat terrein een bijzondere ecologische waarde". Hij herhaalde de stand punten die in het college leven: een bosje in Stavenisse ter verster king van de recreatieve ontwikke ling of een versterking van het bos in de Muijepolder waardoor ook Scherpenisse meeprofiteert en dat kan afleiden van het natuurge bied. Volgens de voorzitter was de aanleg van een bos in de Oude- landpolder ten noorden van Smurdiek pas donderdag ter spra ke gekomen. Hij wees er nog maals op dat de dorpsbosjes (in zijn woorden hbutopstanden) de gemeente teveel geld kosten. "We moeten ze dan gaan onderhouden als plantsoenen. Daar hebben we vanaf gezien. Toen kwam Staats bosbeheer met het voorstel twee grote bossen aan te leggen. Staatsbosbeheer heeft ook gezegd dat het voor Sint-Annaland niet meer kan, maar voor de drie an dere blokken wel". (Sint- Maartensdijk, Tholen en Oud- Vossemeer). Volgens de burge meester kan de aanleg uitsluitend plaatsvinden via een administra tieve ruilverkaveling: "Anders doen we het niet. We hebben nog nooit zo'n lage post onvoorzien gehad als dit jaar. Het einde van de financiële mogelijkheden komt in zicht. We moeten vergeten dat we naast de twee grote bossen ook kleine bosjes aanleggen". Van der Munnik wees erop dat er bij het blok Sint-Annaland door de ge meente beplanting wordt inge bracht langs de Dorpsweg, de Jan Karelsweg en de Havenweg. Wij praten hier niet namens de landin richtingscommissie", antwoordde Van der Munnik Heijboer. Van Gorsel vond dat Staatsbosbe heer slecht bekend staat als het gaat om het onderhoud van hun terreinen. Hij stelde dat er te ge makkelijk over de oudere inwo ners van Tholen heen werd gesproken. "Het college laat te snel de dorpsbosjes los. Goed in gepast bij het dorp moet het mo gelijk zijn". Een bos van 15 hectare vond Van Gorsel het over wegen waard maar 25 noemde hij te groot. Van der Linde bleef de notitie te oppervlakkig vinden. Hij was er wel van overtuigd dat een bosje bij Stavenisse niet mogelijk zal ZIE VERDER PAG. 14 Ook kan Beter Wonen niet ac- coord gaan met de regel dat wo ningen eerst drie maanden leeg moeten staan, voor ze verhuurd kunnen worden aan mensen die niet voldoen aan de gestelde crite ria. Niettemin boog de gemeente raad zich gisterenavond over een voorstel (niet gesteund door wet houder Walpot) om het woning bedrijf over te dragen aan de Thoolse stichting. Streefdatum daarvoor is 1 januari a.s. In maart al besloot de Sint- Philipslandse raad in mëerderheid (de SGP was tegen) om het ge meentelijk woningbedrijf in prin cipe af te stoten en onderhandelingen te beginnen met Beter Wonen. A.P. Kornaat (PVAB) pleitte er toen voor om het kopen van een verhuurde wo ning door de huurder mogelijk te J,aten blijven. .Maar Beter Wonen vindt dat voor woningwetwoningen niet juist. De 'aantrekkelijke' en goedkoopste woningen worden op die manier aan het sociale woningbestand onttrokken, terwijl de vraag naar die woningen juist toeneemt. Ver der verbrokkelt het woningbezit, met alle gevolgen vandien voor onderhoud en renovatie. Handha ving van het kooprecht zou toeval lige huurders van zo'n pand bevoordelen, aldus Beter Wonen, dat vindt dat er premie-regelingen zijn voor adsprirant-kopers van een huis. Wanneer een woning drie maan den leeg blijft als gevolg van de toewijzingscriteria in Sint- Philipsland (inwoner, oud inwoner, (regionaal) economisch gebonden), vindt Beter Wonen dat de gemeente moet opdraaien voor de huurderving. B. en w. hebben de raad gisteren voor gesteld om de criteria van de wo ningstichting - die in grote lijnen overeenstemmen met de nu in Sint-Philipsland gehanteerde - over te nemen, waardoor het leegstandsrisico door Beter Wo nen wordt gedragen. De stichting wijst dan voortaan de woningen toe. De gemeente houdt wél de voor bereiding en het beleid van de re novatie en de woningbouw in eigen hand, hoewel Beter Wonen In een brief van de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland aan de leden van de commissie ruimtelijke ordening vraagt het bestuur aandacht voor de aanleg van een bos bij het dorp. Voorzitter J.W. van Popering wijst erop, dat Sint-Annaland na Scher penisse volgens de gemeentelijke Groennota de minste bomen telt: 512 tegenover Tholen 2919. Bij Sint-Maartensdijk is de Muijepol der er bijgekomen. "De meest groene kernen willen b en w nog meer in het groen zetten, waar door de achterstand van o.a. Sint- Annaland alsmaar groter wordt. Hoe is dat te rijmen met spreiding van voorzieningen en aandacht Dit punt in de Provincialeweg tussen Scherpenisse en St. Maartensdijk moet in de toekomst veel stiller worden door een bochtafsnij ding, waaraan b en w ook een nieuwe ontsluiting van het industrieterrein willen verbinden. VERVOLG VAN PAG. 1 Variant 1 bestaat uit een verlengde Nijverheidsweg die in noordelijke richting buigt en aansluit op de 'afgesneden' bocht in de Provincia leweg ten oosten van de boerderij van J. Noom. Kosten van dit tracé zijn 465.000 gulden. Variant 2 is dezelfde Nijverheids- weg die een oostelijke richting volgt en langs het Pluimpotterrein van Scherpenisse aansluit op de Spuidam. Deze weg zou dan 10 ineter uit het erf van de heer J. Machura lopen. (De vorige ei genaar van de woning met schuur aan de Provincialeweg la, aanne mer J. Moerland, verkaste naar het bedrijfsverzamelgebouw om dat hij geen toestemming kreeg van de gemeente om er zijn be drijf te vestigen.) De kosten van deze verbinding bedragen 500.000 gulden. Van der Munnik lichtte toe dat de huidige eigenaar al had laten we ten bezwaar te zullen maken tegen het plan van het college."Met alle gevolgen vandien, want wordt het later dan 1994 dan kunnen we de aansluiting wel vergeten", aldus de burgemeester. Om variant 1 aan te kunnen leg gen, dient de gemeente grond van- Domeinen te kopen. Of die bezwaren zullen maken kon Van der Munnik niet zeggen. Raadslid K.A. Heijboer(SGP) vond dat de aansluiting in de nieuwe flauwe bocht wegens de verkeersveiligheid niet is aan te bevelen. J.L. van Gorsel(VVD) was het met Heijboer eens. De li beraal zei dat de aansluiting op de Spuidam zijn voorkeur heeft. Me vrouw J.M. Deurloo-van Broek- hoven(CDA) vond dat dat ook een betere oplossing, maar kon zich ook vinden in de aansluiting bij Noom wanneer er meer aan dacht wordt geschonken aan de verkeersveiligheid. M.A.J. van der Linde zei weinig voor de aansluiting op de Spui dam te voelen omdat daarmee de kern Scherpenisse zwaar wordt belast. De burgemeester wees er nog eens op, dat het procederen van ge noemde eigenaar zo lang kan du ren, dat de bochtafsnijding de gemeente wel eens aan de neus voorbij zou kunnen gaan. Om de dwarsverbinding verkeersveilig te maken, worden voorsorteervak- ken in het wegdek opgenomen, zo lichtte hij toe. Verder deelde hij mee, dat provinciale waterstaat minder moeite heeft met de aan sluiting op de Spuidam dan met de dwarsverbinding naar Noom. De raadsleden bleven bij hun eer der ingenomen standpunten waar op de burgemeester ervoor waarschuwde dat wanneer variant twee mislukt(doordat er bezwaren worden gemaakt die veel tijd op eisen) de gemeente met de gebak ken peren komt te zitten als de gemeente zelf naderhand de in- voegstroken voor variant 1 moet gaan aanleggen. Van Gorsel meende dat er nog wel enige tijd was en vond het moeilijk in te schatten hoe het indienen van be zwaren zou verlopen. Heijboer opperde de gedachte om de in- en uitrijstroken aan de Spuidam aan te leggen in afwachting van de uit slag van de procedure. Van der Munnik bestreed dit. "Er moet nu een besluit worden genomen want het wegprofiel moet in het bestemmingsplan worden ingete kend." De bochtafsnijding van de Pro vincialeweg bij Scherpenisse wil het college van burgemeester en wethouders aangrijpen om het in dustrieterrein van Sint- Maartensdijk beter te ontsluiten. De gemeente heeft daarvoor een plan gemaakt: het doortrekken van de Nijverheidsweg in oostelij ke richting naar de Spuidam, te Scherpenisse op tien meter af stand van het erf van J. Machura aan de Provincialweg IA (zie fo to), of een aftakking van de ver lengde Nijverheidsweg in noordelijke richting die aanslui ting moet geven op de nieuw aan te leggen weg. Deze tweede variant is volgens het college ingegeven door het feit dat de heer Machura te kennen heeft gegeven tegen het wijzigen van het bestemmingsplan in beroep te gaan. Het college is bang dat dit de voortgang zal bemoeilijken en vreest de zaak niet voor 1994 pla nologisch klaar te hebben, waar door de provincie afziet van de aanleg van de bochtafsnijding. In de commissie ruimtelijke orde ning werden de voor en tegens van beide aansluitingen besproken. daar bij betrokken wordt. Alleen als er voor gerenoveerde woningen geen kopers zijn, worden die aan de woningstichting overgedra gen.De paden achter de woningen blijven eigendom van de gemeen te, omdat er ook particuliere wo ningen aan grenzen. Om de paden op te knappen betaalt Beter Wo nen de eerstkomende drie jaar in totaal f. 35.000,- aan de gemeente. De ruim 130 woningen en een twintigtal garages worden tegen de boekwaarde overgedragen aan Beter Wonen, dat ook de lenin gen, algemene bedrijfsreserve en het onderhoudsfonds overneemt. Omdat de bedrijfsreserve daalt door hoofdzakelijk de rentefactor op het onderdeel renovatie, wordt aan Beter Wonen een lening ver strekt van maximaal f. 850.000,-. Daardoor komt die reserve op een acceptabel niveau. De lening (te gen 6% rente en met een looptijd van 12 jaar) kan verminderen door het voeren van een actief verkoopbeleid ten aanzien van re novatiewoningen. Het bestuur van Beter Wonen wordt na de overdracht met twee personen uitgebreid. Namens de huurders wil het gemeentebestuur G.C. Quist voordragen en namens de woningeigenaren L.I. Bolier uit Anna Jacobapolder. voor alle kernen van de gemeente (nota 2000)?" De dorpsgemeenschap wijst erop, dat er via de ruilverkaveling in Sint-Annaland snel een bos kan worden aangelegd. Financieel is dat ook aantrekkelijk omdat grond en aanleg van het bos door het rijk betaald worden, aldus Van Popering. De aanleg van het bos stond in het oorspronkelijke voorontwerp maar b en w schrap ten dat 'in verband met vermeen de dure onderhod'. Het bestuur wijst erop dat het on derhoud niet zo duur is als de ge meente denkt omdat het niet als een 'rozeperk-onderhoud' gezien moet worden, zo haalt de Dorps gemeenschap een uitspraak aan van mevrouw Pijl, consulente bos- en landschapsbouw. Het bos kreeg ook steun van de heren M.Ph. van der Weele en P.M. Scherpenisse tijdens de ruilverka velingsavond. Een bos naast de camping De Krabbekreek doorsnijdt het land bouwgebied niet, aldus Van Pope ring. "Waarom b en w de commissie bang willen maken met 6 bossen van 2 ton is ons ook een raadsel. Een voorziening die er al is, hoef je.toch niet aan te leggen en misschien willen andere ruil- verkavelingsblokken geen bos." Verder vraagt de Dorpsgemeen schap om aandacht te besteden aan het sloperbedrijf van Jeroense aan de Hoenderweg in verband met het fonds dorpsvernieuwing. Mevrouw M. Boogaard-Bolier uit Sint-Annaland, bestuurslid van de Dorpsgemeenschap, maakte ge bruik van het spreekrecht om de brief aan de commissie toe te lich ten. Voorzitter H.A. van der Mun nik zei van geen brief te weten, maar de raadsleden in de commis sie hadden hem wel ontvangen. "Er zijn niet alleen raadsleden, maar ook een burgemeester en wethouders," zei Van der Munnik tegen de spreekster. De brief zou alsnog vermenigvuldigd worden en aan de burgemeester worden uitgereikt. "We zijn geen dorp van klagers en vragers," zei mevrouw Boogaard, "we doppen graag onze eigen boontjes. We hebben goede voor zieningen, een goede mid denstand, een goede veiling en een goed verenigingsleven. Toch zien we het een en ander achteruit gaan. Voor een zwemdiploma moet je naar elders, het postkan toor verdwijnt, het openbaar ver voer wordt minder. We zouden graag het bos willen zoals dat is voorgesteld op de voorlichtings bijeenkomst voor de ruilverkave ling." Mevrouw Boogaard noemde ook de jachthaven. "Daar hebben we niet veel aan omdat Sint- Annalanders geen jachten heben. We profiteren daar niet van mee. Het is wel een mooi gezicht maar als inwoner heb je er niet zoveel aan." Voor inwoners van het dorp die een eindje willen kuieren, bestaan er volgens mevrouw Boo gaard niet veel mogelijkheden. "Sint-Annaland is niet rijk aan groen. Er is nu gelegenheid om een bos aan te planten." Burgemeester Van der Munnik be dankte de spreekster en zei dat de brief niet in de vergadering be handeld zou worden. De woning Karreveld 14 zal na overdracht aan Beter Wonen niet gauw vergeten worden. Het was in St. Philipsland de langst leegstaande gemeentewoning, die tenslotte als opvang voor asiel zoekers gebruikt werd. Dhr. P.J. Ruitenberg, hoofd afde ling voorlichting van de E.O.E. Optiebeurs in Amsterdam, en be leggingsadviseur E.S. Israël van de ABN/Amro Bank legden de basisbeginselen uit. "Het grootste probleem is, dat optiebeleggers zich in de markt begeven zonder theoriekennis", zei Ruitenberg. "Het is nodig dat je de grondbe ginselen kent en zoals met een ba sisdoos Lego, kun je dan een paar mooie gebouwtjes neerzetten", zo bleef de optie-voorlichter in Sin terklaasstemming. Er zijn veel misverstanden over opties, stelde Ruitenberg. "Het zijn geen tovermiddelen, je moet er geen wonderen van verwachten. Er is wel koerswinst mee te beha len en extra inkomen. Verder kan het aandelenpakket ermee be schermd worden." Een optie is het recht om iets te kopen of te verkopen;. Via de Op tiebeurs is de looptijd, uitoefen prijs en de hoeveelheid onderliggende waarde gestan daardiseerd. Opties kwamen al voor in de tijd van Aristoteles en bij de Verenig de Oost-Indische Compagnie. Amsterdam volgde in 1978 het voorbeeld van Chicago. Volgens onderzoekingen is een optiebelegger een man van 43 jaar met een hoge opleiding en 2 kin deren. "Een oude yup met een de fensieve beleggingsinstelling", zei de E.O.E.-voorlichter. Op de Op tiebeurs komt 65% van de omzet van particulieren. Deed 76% van de aandeelhouders eigenlijk nooit wat aan de portefeuille, met opties moet je actief bezig zijn. In tegen stelling tot aandelen is de looptijd van een optie ook altijd beperkt. Behalve opties op 27 Nederlandse aandelen zijn er in Amsterdam ook opties op obligaties, valuta, edelmetalen en de aandelenindex. - Er zijn altijd twee partijen: de ko per en de schrijver(afgever). Men betaalt of men krijgt premie. Een koper van een calloptie kan maxi maal zijn premie en de kosten ver liezen. Callopties zijn er wanneer stijgende koersen verwacht wor den, putopties voor dalende koer sen. Het afdekken van risico's bij aan delen is volgens Ruitenberg de al lerbelangrijkste functie van opties. "Institutionele beleggers doen dat al lang, de particulieren volgen nu. Wil je wat in opties doen, dan moet je een duidelijke visie op het onderliggende aan deel hebben." De voorlichter toonde voorbeel den met koerswinsten van 183% bij opties tegenover 7% bij aande len in dezelfde periode. En hoe vreemd het ook klinkt: bij een koersdaling van het aandeel werd via putopties 74% koerswinst be haald. Ruitenberg benadrukte de nood zaak van kennis en discipline. "Je moet de moed kunnen opbrengen om zowel verlies als winst te ne men. Nog veel meer dan de aan deelhouder moet je bewust en nuchter te werk gaan. Probeer eerst papieren posities in te nemen voordat je werkelijk in de praktijk begint", adviseerde de E.O.E.- voorlichter. Hij bestreed dat optiehandel een soort roulette zou zijn. "Opties kun je altijd nog terughalen, bij het rouletteballetje gaat dat niet." De Optiebeurs staat onder toe zicht van het ministerie van fi nanciën. Bij de discussie kwam o.a. naar voren, dat er voor niet op de Op tiebeurs verhandelde aandelen ook een soort opties(haussepre- mie en baissepremie) mogelijk zijn via premiemakelaars. Dit af hankelijk van bepaalde ontwikke lingen, zoals onlangs bij Nutricia en Centre Pares. Voorzitter M.C.J. Kosten van de gezamenlijke beleggingsstudie clubs bedankte de heren Ruiten berg en Israël voor hun leerzame en onderhoudende programma met een kist vol Thoolse produk- ten. Bij voldoende belangstelling wordt er een optiecursus gegeven, zo liet voorzitter Kosten nog we ten. Hij betreurde het dat er twee clubs niet meedoen aan de geza menlijke bijeenkomsten, waarvan vorig jaar de eerste plaatsvond. "Voor een spreker van ver is het plezierig wanneer er veel mensen zijn." Hij stelde vast, dat de clubs het de laatste tijd moeilijk hebben om dat beleggen niet zo aantrekkelijk is gezien de sterk gedaalde aande lenkoersen. Maandag begon voor de clubs een beurscompetitie die in het teken van opties staat. Men kan fictief 50.000 gulden beleg gen. De competitie duurt tot 19 april. Daarnaast wordt er 5 of 12 fe bruari 1991 een bezoek gebracht aan de Diamantbeurs in Antwer pen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 8