GESLOTEN Plaatselijk nieuws DUIVEN- TENTOONSTELLING VISSER VISHANDEL DEURLOO Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 november 1990 Tholen VERSE TONG 14.00 Steeds voorradig DE BESTE ZEEUWSE PALING EN MOSSELEN Diverse aanbiedingen in de winkel Burgerlijke stand Jantje Beton Klaverjassen Expositie vogels Inschepen Henri Dunant Banken oorlogsmonument Koggedek opgeknapt Kerstboom gevaarlijk Rijbewijs afgenomen Auto terecht Oud' Vossemeer Burgerlijke stand Oversteken fietsers Biljarten Beplanting Ph. van Dorpstraat MAGERE RUNDER- OF SUCADELAPPEN 1 kg. .17,00 250 gram SOEPVLEES 250 gram GEHAKT MERGPIJP samen6,95 GEBRADEN VARKENS FRICANDEAU CORNED BEEF RAUWKOSTSALADE FRIKANDELLEN RUNDVLEES MET RANDJE VET 1 kg13,50 SPEKLAPPEN 1 kg6,95 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN RUNDGEHAKT met gratis kruiden 1 kg SCHOUDERKARBONADE 1 kg Dit alles bij uw Thoolse slagers J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer -x J.A. Geilings, Tholen C. Slager, Sint-Annaland Vuilnis laten staan Plattelandsvrouwen van nu Geslaagd Burgerlijke stand Rijverbod Verkoop grond Biljarten Dijkovergang bij camping Tennissers bowlen Sint bij Wik Prijzen kleurwedstrijd Wim Smith bij Rode Kruis Stavenisse Burgerlijke stand Burgerlijke stand Oud papier JAARLIJKSE TENTOONSTELLING Plattelandsvrouwen staan stil bij Jan Mankes Weekend- diensten De bibliotheek is 5 december Biljarten. Werken zonder vergunning H. Dunantstraat verandert DAG EN NACHT Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799 1 kg Advertentie I.M. Geboorten: 11-9 Tariq zv A. Za- kriti en T. Boudou, 12-9 Dimitri Anthony zv J.C. Moeliker en L.M. Kooijman, 12-9 Izaiik Adriaan zv I.A. Quist en C.M. v.d. Vreede, 18-9 Debby dv H.J. Boogaart en P.M. Clarijs, 19-9 Alessandro zv R. Snijders en J.L. Nieuwenhuize, 30-9 Johannes Adriaan zv P.H.J. de Rond en A. Geuze, 30-9 Cyn thia Elvira Cornelia dv C.L.A. van Poortvliet en P.C.A. Beuke- laer, 1-10 Catharina dv J.M. Zwa- gemaker en I. van Opstal, 1-10 Leentje dv J. van Binsbergen en L.Vroegindeweij, 2-10 Abraham Teunis zv A.P. van Oudenaarde en J. Polak, 7-10 Vincent zv M. van der Male en M.M. Kon, 7-10 Mark Johannes zv J.P. van Wee- nen en N. den Hartigh, 13-10 Jo hannes Dirk Paul zv J.D. Bogert en P.L. van Thillo, 19-10 Stefan zv W.P. Bout en S.P. van Ast, 21-10 Elizabeth Sara Christina dv A.J. Vader en D.C. Kauffmann, 30-10 Jacob Job zv P.J. de Kok en J.J. Schot, 30-10 Adriaan zv C.L. de Graaf en G. Schot, 2-11 Jeltje Hendrika Elizabeth dv L.J. Ti- chem en D. Viergever, 4-11 Corne lls Jacobus zv C.J. van den Berge en W. Waaijer. Overlijden: 6-9 Johannis Willem Quist (84), 12-10 Franciscus Adri aan de Kok (85), 21-10 Marinus Bogert (82), 28-10 Gerardus Anto- nius Schouw (62). Huwelijken: 10-7 Hafid Al Bachi- ri (38) met Mahjouba Al Hor (18), 22-8 Herman Gerard Bovenberg (24) met Barbara Ariëtte van Leeuwen (21), 31-8 Antonius Mar- tinus Lammerse (44) met Johanna Cornelia Aalbrechtse (40), 7-9 Anton Goossen van Os (24) met "Jacqueline Caföline va'riHui'Zén 20-9 Paulus Michaël Marinus Goorden (28) met Johanna Cor nelia Maria van Beers (24), 22-9 Frans Reinier Jonkman (26) met Audrey Buyck (24), 28-9 Jacob Adriaan de Vos (27) met Philippi- na van Zetten (22), 28-9 Arie Ja kob Schot (30) met Maatje Johanna Knuist (26), 4-10 Gerar dus Antonius Schouw (62) met Gerdina Helena van Biezen (48), 5-10 Arie Kornelis Bout (28) met Janna Maria Donken (20), 12-10 Pietër Marinus Klippel (26) met Pieternella Cornelia van Zetten (26), 19-10 Willem Marinus An- thonie Fase (25) met Johanna Francisca Cornelia Oerlemans (20), 19-10 Rochus Cornelis Zoe- teman (25) met Catharina Corne lia Duijnkerke (22), 26-10 Jacob Leendert Hage (22) met Janna Cornelia van Belzen (22), 2-11 Jan Jacob Vos (21) met Johanna Christina de Visser (17). De collecte voor het nationaal jeugdfonds (Jantje Beton) heeft f. 1.068,90 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk dank daar voor. De klaverjascompetitie van Hof van Holland leverde de volgende stand op: 1. W. van de Berge 5089 punten, 2. P. Swarthof 4860 p, 3. W. Schot 4830 p, 4. mevr. J. van Gink 4784 p en 5. mevr. M. Leydekkers 4516 P- Op 22 december houdt Hof van Holland een open klaver- jastoernooi. Vrijdag en zaterdag kan het pu bliek in Meulvliet gratis zo'n 300 vogels bewonderen. De vogels, waaronder kanaries, tropische vo gels en parkieten, zijn eigendom van leden van vogelvereniging Vo gelvreugd. De openingstijden zijn vrijdag van 19.00 uur tot 22.00 uur en zaterdag van 13.00 uur tot 22.00 uur. Zaterdagavond om on geveer tien uur zal burgemeester Van der Munnik de trekking van de loterij verrichten. Het bestuur heeft in schoolverband de leerlin gen van de basisscholen uitge nodigd. Raadslid mevrouw J.M Deurloo- van Broekhoven vroeg dinsdag tij dens de vergadering van de com missie welzijn en onderwijs aandacht voor de steiger waar jaarlijks de Henri Dunant aan legt. Zij wees erop dat het schip volgend jaar vier keer wil aanme ren. Mevr. Deurloo vroeg het col lege de steiger aan te passen voor rolstoelgebruikers. Volgens haar was dat al eerder kenbaar ge maakt, maar het wordt nu urgent omdat er vaker aangelegd zal wor den. Wethouder J. Versluijs wees erop, dat de steiger van rijkswa terstaat is. Hij vroeg of het orga niserend comité hierover een brief wil schrijven zodat de zaak in be handeling kan worden genomen. Extra zitbanken in de buurt van het monument voor de gevallenen in het Bosje bij Schuttershof. Daar vroeg mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven om tij dens de vergadering van de com missie welzijn. Ze zei dat verschillende ouderen daarom ge vraagd hadden. "Er staat nu wel een bank die gericht is op het mo nument, maar het gaat nu om een paar banken die uitkijken op de Ten Ankerweg." Het bestuur van de w.s.v. de Kogge bespreekt met de gemeente plan nen om te komen tot ligplaatsen voor jeugdboten. Men zou zeer gebaat zijn met een jollen-steiger. Dit werd vrijdagavond tijdens de 22e ledenvergadering op het Kog gedek aan de leden meegedeeld. Verder werd besloten dat het club huis, dat thans in eigen bezit is, een onderhoudsbeurt behoeft. De benedenverdieping zal een face lift krijgen, terwijl er een kan toortje voor de havenmeester ge realiseerd zal worden. De algemene gebruikersruimte, een service voor passanten, wordt eveneens gemoderniseerd. Een punt van. discussie was of deze veranderingen rigoreus moesten worden aangepakt, of wat behou dender. Dit laatste was volgens de bestuursleden verstandiger, gezien de huidige ontwikkelingen in de watersport. Voorzitter J. Boelhouwers had aan het begin van de avond het af gelopen seizoen kort nabe- schouwd. Daarbij kwam ook het aspect 'watersport en milieu' naar voren, een gegeven waar men niet meer omheen kan. Met de gemeente was gesproken over milieu voorzieningen zoals glasbakken en olie- opvangbakken, aldus de voorzitter. "Maar we moeten af wachten wat ons wordt toe gespeeld, de gemeente heeft nog niet gereageerd". De Kogge is als Oosterscheldegebruiker ook be trokken bij de speciaal daarvoor ingestelde stuurgroep. De huishoudelijke zaken die deze avond ter tafel kwamen werden door de aanwezigen voor kennis geving aangenomen: pachtsom van de haven, contributie, liggel- (21), 14-9 Hermanus Smit (21) met Maria Catharina MinhSèM (2Ï)?1 "den en winterberging bleven on veranderd. Over de passanten tarieven was nog enige discussie. Het systeem van de vrijwillige bijdrage werd door enkele leden aangevochten, maar het bestuur zag dat als klantvriendelijk optreden. "We moeten geen drempels maken, en voor de passanten, ook dit jaar bleken dat weer bijna 2100 boten te zijn, zijn we toch ook een stuk je promotie Tholen. Men blijkt hier graag te komen." De kalender voor het komend sei zoen toont weinig wijzigingen ten opzichte van andere jaren: Nieuw jaarsreceptie, openingstocht, vistocht, Keeten A-race, Kogge Cup, barbecue, sluitingstocht. In maart zal een echtpaar een reis verslag geven van een 2 jaar du rende wereldreis. Omdat het verlichte kerstboompje op zijn dashboard de aandacht van bestuurder J.A. uit Oud- Vossemeer kon afleiden, werd het door de politie in beslag geno men. A. kreeg zondag op de Grindweg een bekeuring voor de ze overtreding. D.v.d. A. werd maandagavond be keurd, omdat hij met zijn brom mer zonder licht én over het trottoir reed. Mevrouw A. v.d. J. reed die avond met haar auto een straat in, een verbodsbord nege rend. Het kostte haar een be keuring. De politie stelt nog een onderzoek in naar de vrachtauto, die vermoe delijk schade heeft veroorzaakt aan de auto van J. de R. uit Arkel. Die trof maandag zijn auto in de Wattstraat aan met van achteren een ingedeukte zijkant. Mevrouw v.d. P. raakte op de Kaaij bij het wegrijden met haar auto de auto van v.d. M. Ze had dat niet gemerkt en was verder ge reden. In de auto van v.d. M. zat een klein deukje. Donderdagnacht zijn in de Kerkstraat twee bromfietsers be keurd omdat ze door die straat re den, wat niet is toegestaan. Het rijbewijs van J.B. is zaterdag nacht door de politie ingevorderd, nadat de man onder invloed van alcohol in de Kon. Julianastraat met zijn auto tegen de paaltjes van de verkeersheuvel was gere den. B. bleek 2.2 promille alcohol in zijn bloed te hebben en kreeg een rijverbod van maar liefst twaalf uren. G.R. uit Sint- Maartensdijk betaalde zondag morgen een boete van 250 gulden, nadat hij op de Postweg onder in vloed achter het stuur was aange troffen. A.K. reed vrijdagmiddag tegen een verkeersbord in de Grindweg. Wegrijdend van een tankstation raakte hij de macht over het stuur kwijt, maakte een flinke slinger beweging en kwam tegen het bord tot stilstand. Op de splitsing Ten Anker- weg/Jhr. van Vredenburglaan reed A.M. uit Halsteren diezelfde mid dag met zijn vrachtwagen een paal op de verkeersheuvel omver. M. moest uitwijken voor een bromfiets die over de weg reed en plots overstak naar het fietspad. De bromfietser reed door en is tot nu toe niet achterhaald. De 15-jarige S. v.d. H. liep een gekneusde voet op, toen ze vrij dagmiddag in de Eeweg werd aan gereden door een auto. Dat gebeurde in de bocht vlakbij Mo lenvliet. Automobilist J. de R. haalde in die bocht een fiets in en kwam zodoende te ver naar links, waarbij het tegemoetkomende meisje werd geraakt en ten val kwam. Haar fiets was volledig vernield. De auto van A.G., die vorige week dinsdag op klaarlichte dag werd gestolen in de Pr. Bernhardstraat, is terecht. Het voertuig werd don derdagavond in Bergen op Zoom aangetroffen. Geboorten: 2-9 Ruud zv P. van Beusichem en L. Verweij, 7-9 Adriaan Jan zv A.J. van Houdt en M.J. Aarnoudse, 7-9 Rebecca Ma ria Diana dv L.W.C. van der Lugt en M.J.I. Vriesma, 10-9 Jeffrey Gerardus Adrianus zv G. Drie- huijs en P.T.M. Huijgens, 25-9 Wilhelmina Adriana Maria dv M.J.M. Tholenaar en A.A. Heij- boer, 14-10 Izaak Jacobus zv A.J. van Daalen en H.H.J. Heijboer, 21-10 Laurens Cornelis Maria zv A.C. Geluk en E.M.A. Aernoudts, 23-10 Janna dv P.J. de Boer en M.J. Aarnoudse, 24-10 Geertruida Maria Maatje dv R.L. Vaders en P.M. Hommel. Overlijden: 22-9 Cornelia de Wilde-Meeuwse (68), 12-10 Jacob Laurens van Dijke (85), 21-10 Jo hannis Leendert Pollie (76). Huwelijken: 2(1-8 Adriaan Geerts (20) met Maria Anna Clasina Zee man (19), 31-8 Dirk Marinus van Driel (24) met Margaretha Grietje Pieternella de Bruin (22), 31-8 Willem Johannes Louis Douw (26) met Helena Petronella Maria van Bavel (23), 31-8 Jeroen Franci scus Diependaal (25) met Corne lia Elisabeth Maria van Leeuwen (23), 5-10 Johannes Laurentius Maria Botermans (28) met Mar tha Maria Anna Helena Govers (21), 19-10 Dirk den Hollander (26) met Johanna Carolina Schoonen (25). ~Raad'slid"JlL. van GöVsel vroeg ;;]%andagavond tijdqi}s„de com missie ruimtelijke ordening aan dacht voor de fietsers die Onder de Molen moeten oversteken wan neer ze uit de richting Tholen ko men. Hij wees erop, dat het 50 kilometerbord op die plek de fietsters het zicht beneemt op het aankomend verkeer. Van Gorsel stelde voor dit bord een paar me ter te verplaatsen, verder op het fietspad of op de dijk. Uitslagen De Treffers: J. Geuze-P. Hommel 2-0, J. Burgers-J. Etien- ne 0-2, P. de Leeuw-J. van Meer 1-1. Hoogste serie (10 car.) J. van Meer, kortste partij (55 car. in 22 brt.) en beste gemiddelde (2.55) J. Etienne. Hof van Holland: P. de Ronde-P. Gulden 0-2, P. van Treijen-J. van Daalen 2-0, C. v.d. Laak-J. de Ko ning 0-2, P. Gulden-J. Hermans 0-2, C. Boogaart-J. Bosters 2-0, M. v.d. Leur-J. Burgers 0-2, P. van Treijen-C. Boogaart 2-0. Hoogste serie (11 car.) en beste gemiddelde (1.76) J. de Koning, kortste partij (15 brt.) P. van Treijen. De Poedelaars: J. Plandsoen-W. den Ouden -10/-29, T. Schot-J. Wessels -4/-2, A. v.d. Houten-H. Vaders -1/-19, D. Vaders-D. Hen- drikse +10/-13, J. Hermans-B. Kruize -6/+6, L. Klippel-J. van Driel -5/+11, P. van Gastel-J. van Gorsel +13/+3; L. Klippel-D. Hendrikse -11/-18, J. Wessels-D. Vaders +8/-4, A. v.d. Houten-J. Hermans +3/+13, B. Kruize-W. den Ouden -8/-23, H. Vaders-J. Plandsoen -38/-11. K.O.T. B-team: J. Kruf-A. van Daalen 2-0, C. van Steenpaal-P. de Jager 2-0, H. van Herpen-A. Zwegers 0-2. Hoogste serie (16 car.) J. Kruf, kortste partij (24 brt.) A. Zwegers, beste gemiddel de (1.58) H. van Herpen. B. en w. hebben besloten dat er beplanting komt tussen de schuurtjes aan de Ph. van Dorpstraat en de achterliggende sloot. De niet fraai ogende schuurtjes worden daardoor mo gelijk aan het zicht van de bewo ners van de Dorpsweg onttrokken. Het waterschap had geen overwe gende bezwaren tegen het inplan ten van de 3.5 meter brede strook, vertelde wethouder J. v.d. Jagt dinsdag in de commissie openbare werken op een vraag van W.C. van Kempen. Er moet nog een plan met kostenraming worden op gesteld. Het waterschap heeft wél laten weten dat de betreffende sloot een primaire waterloop is, die in het kader van het verfij ningsplan zoet watervoorziening in de toekomst waarschijnlijk ver breed zal worden. In dezelfde commissie vroeg M.J. Klippel naar de verbreding van de weg naar Poortvliet Donderdag, vrijdag en zaterdag 29, 30 november en 1 december 100 gram2,25 100 gram1,50 150 gram2,25 10 stuks4,50 Maandag en dinsdag 3 en 4 december Woensdag 5 december 10,00 8,50 Advertentie I.M. (Duivekeetseweg-Hogeweg). De wethouder was er niet gerust op dat het zou lukken om daarvoor de gevraagde w.s.w.-subsidie te krijgen. Komend voorjaar ver wachtte hij meer duidelijkheid daarover. In de Pr. Mauritsstraat en de Weelhoekstraat zijn vrijdag twee inwoners bekeurd, omdat ze huis vuil op de stoep hadden staan. Dat wordt die dag niet opgehaald, maar altijd op woensdag. In ver band met Dankdag kwam de vuil nisauto vorige week echter op dinsdag. Maandagavond werden twee au to's licht beschadigd bij een aan rijding op de hoek Zilverstraat/F.D. Rooseveltstraat. D.G. kwam uit de Zilverstraat en verleende geen voorrang aan de van rechts komende V.V. uit Steen bergen. In de Vierwindenstraat is zondag een bekeuring uitgedeeld aan ie mand die zijn auto daar met alle vier wielen op het trottoir had ge parkeerd. Tijdens een koffie-ochtend, don derdag in de Vossenkuil, bogen de Plattelandsvrouwen zich over het thema 'plattelandsvrouwen van nu'. Mevrouw B. de Boer uit Co- lij nsplaat hield hierover een korte inleiding. Daarna moesten de aanwezigen in groepsverband een drietal vragen beantwoorden: Wat betekent het voor u om op het platteland te wonen? Wat zijn voor u de positieve kanten daar van? En wat de negatieve kanten? Als afsluiting las mevrouw De Boer een gedicht van Nico Scheepmaker. Presidente mevr. Y. Heestermans bedankte de spreekster met een bloemetje voor haar bijdrage. Een drietal medewerkers van Ser vice Super is in Breda geslaagd voor de vleeswarencursus. Het zijn mej. R. Beens uit Scherpenis- se, mevr. A. Heijboer en dhr. H. Roggeband. Geboorten: 12-9 Leendert Johan nes Hendrik zv P.M. van Driel en C.A. van Haaften, 28-9 Ewoudia Mathilda dv M.J. den Engelsman en N. Goedegebuure, 8-10 Neeltje Jacoba dv J.M. Heijboer en H.A. van Driel, 8-10 Anne dv R. van Dijk en F.A. Visser, 10-10 Jitske dv J.J.M. Havermans en C. van Midloo. Overlijden: 11-9 Hendrik Bijvank (74), 23-9 Cornelis Bartel Willem Hartog (59), 25-9 Maartje van Splunter-Gunter (86), 26-9 Johan na Pieternella Goedegebuure- Goedegebuure (80), 23-10 An dreas Willem Kloet (90), 25-10 Machelina Verschuure-Andriesse (68). Huwelijken: 24-8 Gabriel Johan nis Vroegop (24) met Ida Jannetje Moerland (21), 24-8 Maarten Baaij (22) met Catherina Cornelia Dane (19), 5-9 Abraham Johannes Gunter (22) met Jozina Johanna Hage (21), 14-9 Dingenus Dekker (23) met Corina Jannetje van den Boogaart (20), 27-9 Leendert Jo hannes van Herk (21) met Lydia Geertruida van de Repe (20), 26-10 Adriaan Dingenus den En gelsman (35) met Maartje Anna van der Klooster (24), 26-10 Adri aan Heijboer (23) met Cornelia Adriana Bruijnzeel (21), 2-11 Jan Kees Schot (25) met Johanna Eli zabeth Hordijk (20), 9-11 Cornelis Pieter van Dijke (26) met Helena Maria van Haaften (23). Zondagmorgen kreeg H. v.d. E. uit Oud-Gastel een rijverbod van vijf uren. Hij werd in de Stoofweg staande gehouden en bleek met een glaasje teveel op achter het stuur te zitten. De auto van mevrouw A.B. is vrij dagmiddag door een vrachtauto van de straat het trottoir opge duwd en daarbij flink beschadigd. Chauffeur I.L.P. uit Tilburg reed vanaf de Hoenderweg achteruit de Cureestraat in en zag de gepar keerde auto niet, omdat die juist in de dode hoek zat. Het gemeentebestuur heeft bouw grond in het bestemmingsplan Stoofweg verkocht aan bouwbe drijf Muller-Franke, S. Westdorp en C.G. Goedegebuure. Uitslagen Havenzicht: B. de Man- H. Dijkema sr. 5.75-10, J. Vroegop-D. den Engelsman 7.50-10, F. den Ouden-A. Jeroense 8.18-10, F. Dom-A. Westdorp 10-2.50, B. Huibrechtse-H. Dijke ma sr. 7.50-10. Kortste partij (16 brt.) F. Dom, beste gemiddelde (2.6) en hoogste serie (11 car.) H. Dijkema sr. De stand: 1. J. Vroe gop 63.50 uit 8, 2. F. Dom 58.57 uit 6, 3. A. Jeroense 53.16 uit 6, 4. A. Westdorp 52.27 uit 7, 5. K.J. Weijler 51.87 uit 6. In de competitie van De Hoop won A. Weijler overtuigend van E. van Poortvliet (10-6.29). Gesmeerd loopt-het ook voor D. Bult, die in alle vier de ronden de kortste partij heeft gespeeld. Vrij dag bond hij A. van Poortvliet aan de zegekar (3.85-10). In de slotpartij maakten de oudgedien den H. Weijler en G. Rijnberg er een spannende, maar ook langdu rige match van. Rijnberg won nipt (10-9.43). L. Menheere-T. van Poortvliet 9-10. Kortste partij (19 brt.) A. Weijler, hoogste serie (8 car.) en beste gemiddelde (2.2) T. van Poortvliet. Camping de Krabbenkreek heeft bij gedeputeerde staten ontheffing gevraagd voor de aanleg van een dijkovergang tussen de camping en de buitenkant van de zeedijk. De trap dient om het passeren van de dijk door recreanten, wat nu al ook al plaatsvindt, te concentre ren en te vergemakkelijken. Het buitendijkse gebied ter plaatse be hoort tot de gebieden die - in het kader van de in te voeren toegan kelijkheidsregeling - zijn aange duid als vrij toegankelijk. Het dagelijks bestuur van de Stuur groep Oosterschelde heeft met de aanleg van de dijkovergang in gestemd. De activiteitencommissie van ta feltennisvereniging Smash '76 or ganiseerde zaterdag een bowlingtournooi. Zo'n dertig le den bowlden er flink op los op de banen van Leysdream in Roosen daal. Na afloop reikte Wim Sla ger in De Wellevaete de wisseltrofee uit aan de twee kam pioenen, waarna nog gezellig werd nagepraat. Eindstand heren: 1. D. van Strien, 2. W. Slager, 3. Chr. van 't Hof en P. van Dijke. Dames: 1. W. van Dijke, 2- C. v.d. Steen, 3. P. v.d. Klooster. Sinterklaas brengt dinsdagmiddag m?t zijn Pieten een bezoek aan gymvereniging Wik. Van vier tot vijf uur is hij in De Wellevaete voor de kleutergroep en de leden die op de basisschool in groep 3 zitten. Vaders en moeders zijn ook welkom, maar die moeten vanaf de tribune toekijken. Dinsdagmiddag zijn de prijzen uitgereikt van een kleurwedstrijd bij drogisterij Bram Goedegebuu re. Uit 155 inzendingen werden in vijf leeftijdscategoriëen een prijs uitgereikt. Nicole van Dijke uit de Julianastraat in de groep tot en met 3 jaar, Annelies Gunter van de Molendijk tot 5 jaar, Daniëlle van Beveren uit de Huygensstraat tot en met 7 jaar, Ariënne Goede gebuure uit de Schoolstraat in de groep tot en met 9 jaar en Ciska Menheere uit de Tuinstraat in de categorie vanaf 10 jaar. Alle meis jes kregen een spelletje. De kleur wedstrijd vond plaats in het kader van de toetreding van Bram Goe degebuure tot de Stip drogistenor ganisatie. Wim Smith, zoon van de oud burgemeester van St. Annaland, was dinsdagavond in zijn functie van waarnemend chef staf van het Rode Kruis in Zeeland op Tholen. In Meulvliet woonde hij de jaar vergadering van het Thoolse Rode Kruis bij. Geboorten: 18-9 Sanne Adriana dv A.P.M. van der Helm en W.A. Molenaar, 22-9 Jozina Willemina dv W.C. Oosdijk en J.A. Mijnster, 30-9 Jan zv I.J.J. de Vos en R.H. Dorst, 6-10 Arend Adriaan zv L.J. de Rijke en I.N. Rijstenbil, 17-10 Harmen Leendert zv A.L. de Rij ke en G. de Ruiter, 24-10 Jacoba Cornelia dv J. Ponsteen en H. de Ruiter. Overlijden: 18-8 Kaatje Jannetje Goedegebuure-Dorst (82), 6-9 Martina Maria van Prooijen-van Zanten (82), 28-9 Neeltje Adriana Hendrikse-Burgers (76). Huwelijken: 24-8» Marinus Hu- brecht Klippel (31) met Jannetje Dingena Hage (22), 21-9 Willem Marinus Moerland (24) met Alida Cornelia Sigabertha Joosen (21), 12-10 Dingenus Marinus Moer land (30) met Catharina Christina Maria Willemse (27), 19-10 Jacob Geuze (23) met Suzanna Neeltje Neele (20). Maandag 3 december wordt er voor de zending oud papier op- gehaald. Advertentie I.M. Geboorten: 3-9 Elisabeth Jacoba Paulina dv M.C. Uijl en J.J.N. de Wit, 13-9 Jacky Justin zv J.H. La- grand en S.C.L. Kassels, 24-9 Sa- kina dv A. Ahouchi en T. El Bouazzaoui, 25-9 Maria Helena dv N. Slager en P.E. Moeliker, 2-10 Rick zv P.J. Polderman en K.T. Moerland, 10-10 Hendrika Cornelia Elizabeth Jannetje dv D.W. Anthonisse en A. Lindhoud. Overlijden: 24-8 Neeltje Johanna Quist-van de Velde (91), 24-8 Jo hannes Lucas Bronmans (70), 31-8 Cornelis Pieter Vermeulen (84), Maatje Janna van der Hoofd- Baaij (87), 25-9 Petronella Elisa beth Jacoba Nonner-van Spron- sen (69), 28-9 Cornelis Lisseveld (73), 10-10 Johannes Cornelis van Splunter (63), 11-10 Danker Scher- penisse (84), 23-10 Jacobus Maris van Gorsel (88), 24-10 Gerard Hendrik Polderman (75). Huwelijken: 7-9 Zeger Teunis Tak (25) met Neeltje Martha Lindhout (25), 14-9 Philippus Hendrik Ver maas (20) met Chrisje Helena Pie ternella van Haaften (20), 22-9 Frank Maria Paul Baetens (26) met Renate Cornelia Petronella Openneer (24), 28-9 Christiaan Geert Bruijnzeel (24) met José Cornelia Maria van Halen (23), 5-10 Herman Marinus Kloet (23) met Adriana Cornelia van Driel (20), 12-10 Petrus Antonius Marie Withagen (23) met Elisabeth Neeltje Overbeeke (25), 19-10 Hendrikus Mutsers (55) met Gos- sina Sieske Struik (41), 2-11 An- dries Peter Dirk Willem den Hartog (25) met Sara Johanna Elizabeth Knuist (23), 9-11 Mari nus Klaasse (49) met Elfriede Henriëtte Damen (47). De leden van muziekvereniging Euterpe hebben 5.772 kilo oud papier opgehaald. RV. de Zwaluw houdt zaterdag 1 december de in café SMERDIEK op de Markt. Er zijn ongeveer 200 duiven van eigen leden, alsmede van andere Thoolse en St. Philipslandse verenigingen te zien. De tentoonstelling is zaterdag vanaf 14.00 uur toegankelijk. Dan draait ook het rad van avontuur en rond 22.00 uur vindt de trekking van de grote verloting plaats. Advertentie I.M. Kunsthistoricus Jan de Lange uit Den Haag heeft donderdag voor de Plattelandsvrouwen een lezing gehouden over het werk en leven van de kunstschilder Jan Mankes (1889-1920). De heer de Lange vertelde in z'n inleiding dat hij z'n academische opleiding had afge rond met een studie over Jan Mankes. Momenteel houdt dhr. De Lange zich ook bezig met he dendaagse kunst. Na een korte pauze werden aan de hand van dia's de schilderijen van Mankes bekeken en toegelicht. Jan Man kes werd in Meppel geboren, ver huisde naar Delft en ging vervolgens in Friesland wonen. Het was een man van de natuur. Hij hield kippen, ganzen en gei- Zaterdag 1 december en zondag 2 december Tholen, Poortvliet, Oud Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2400 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. vd. Bel): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. de Groot, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-2545 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP Verkouteren, St. Annaland, tel. 01665-3366 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en jnformatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Hoogstr. 12, Tholen. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIENTENVER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken: tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel.01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01110-13184 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma. en vr.avond 19-21 u. Do.mi. 14-16 u. Tel. tij dens spreekuren 01640-55878, in het weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 NAZORG BORSTMAPUTATIE di 4 dec. contactochtend z.huis L'berg, tel. 01640-78000 tst. 316 WERKGR. ALLEENSTAAND. Tel. 01662-2830 of 01676-3113 STORINGEN ENERGIE TeL 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 november t/m vrij dag 7 december donderdag 29 vrijdag 30 zaterdag 1 zondag 2 maandag 3 dinsdag 4 woensdag 5 donderdag 6 vrijdag 7 0.07 1.07 1.57 2.47 3.37 4.27 5.17 6.07 6.52 12.27 13.27 14.17 15.07 15.57 16.47 17.37 18.27 19.22 zondag 2/12 8.47 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Bel voor gecorrigeerde getijverwachtingen 01184-15600. Zondag 2 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. van Dijk, bediening H.A. 18.30 u. ds. van Dijk, dankzeg ging H.A. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Hoekstra, Hoogerheide GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Linden, Klundert 17 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND geen dienst R.K. KERK za 19 zo 10.45 u. ds. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. Krol, Gorinchem CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10 en 18.30 u. ds. Verhoeks 14.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Verwaard, Sliedrecht 18 u. ds. van Vreeswijk, Slik kerveer GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst Donderdag 6 december 19.30 u. ds. v.d. Net GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Born, bediening H.A. 18 u. ds. Bom, dankzegging H.A. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. van Loon, voorberei ding H.A. 14.30 u. ds. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. v.d. Veer, Gouda 19 u. dhr. Rouw, Ouwerkerk OUD GEREF, GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. van Bergen Bravenboer, voorbereiding, H.A. 14.30 u. ds. van Bergen Braven- boer GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en ,18 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout 14.30 u. ds. v.d. Linden, Klundert GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers, bediening H.A. 17 u. ds. Lammers, nabetrachting H.A. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vos, Halsteren, bedie ning H.A. 15 u. ds. Massier, Fijnaart i.v.m. onderhouds werkzaamheden Advertentie I.M. ten. Deze dieren zijn dan ook vaak terug te zien in zijn schilde rijen. Kunsthistoricus De Lange: "Bij de schilderijen van Mankes gaat het niet om de uiterlijkheden maar om het wezenlijke van het landschap." Een belangrijk thema bij Mankes is het zelfportret ge weest. Karakteristieke trekken van zijn gezicht heeft hij lichtjes over dreven. Een en ander is duidelijk waarneembaar bij het bekijken van een foto. Voor de ruim 20 aanwezigen was het een zeer boei ende avond en zal voor sommigen een bezoek aan het gemeentemu seum in Arnhem, waar de werken van Mankes te zien zijn, tot gevolg hebben. Woensdag brachten de Platte landsvrouwen een bezoek aan In- tratuin in Numansdorp. Na ontvangst met koffie was er uitleg over de tuinen en een demonstra tie kerststukjes maken. Verder werd de techniek Quilten gede monstreerd en werden allerlei ma terialen voor een nostalgische kerst getoond. Daarna was het vrij winkelen en omstreeks 17.00 uur keerde het gezelschap terug naar huis. In de competitie van Smerdiek boekte de leider in de stand zijn zevende opeenvolgende overwin ning zodat hij nog steeds ongesla gen is. De mooiste partij was voor J. v. d. Berg tegen Waasdorp. In slechts 17 beurten met een hoog ste serie van 9 speelde hij zijn par tij uit. Uitslagen; M. Waasdorp - J. v.d. Berg 5,00 - 10,00; J. v. Splunter - S.J. Mijnsbergen 10,00 - 9,04; C. v. Gorsel - M. Waasdorp 10,00 - 6,00; M. Groos - K. Waasdorp 7,75 - 10,00; S.J. Minsbergen - M. Waasdorp 7,61 - 10,00. Hoogste serie; J. v.d. Berg 9 car. Korste partij; M. Waasdorp - J. v.d. Berg 17 brt. Hoogste gem.; J. v.d. Berg 2,29. Stand: 1. C. v. Gorsel, 70,00 uit 7 partijen. 2. K. Waasdorp, 64,60 uit 7 partijen. 3. S.J. Mijnsbergen 63,76 uit 7 partijen. 4. J. v. Splun ter, 59,08 uit 7 partijen. 5. M. Groos, 58,14 uit 7 partijen. 6. J. v.d. Berg, 57,29 uit 7 partijen. F.E.B. is zondag bekeurd, omdat hij in een bedrijf aan de Pluim- potweg met een zaagmachine aan het werk was. Het bedrijf had geen vergunning om op zondag te mogen werken en de directeur meldde de politie telefonisch van uit Rotterdam dat hij zijn werkne mer geen opdracht had gegeven om op zondag te werken. B. over trad daarmee de arbeidswet. De commissie openbare werken stemde dinsdag in met het plan om de Henri Dunantstraat op nieuw in te richten. Komend voor jaar wordt het werk uitgevoerd. De straat wordt een soort woon erf, met inritten aan zowel de kant van de Oosterscheldestraat als de Hogeweg. In het voetgangersge- ZIE VERDER PAG. 5 Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 2