Smerdiek slaat zijn slag Noad 3 wint nipt Reserves van SPS niet langer aan kop Nieuw bestuur bij Jacoba van Beieren Natuur krijgt een kans bij Krammersche Slikken Familie Hooglander in Sint-Philipsland Demonstratie jazzdansen F-pupillen van Noad kampioen Veel treffers bij Vosmeer reserves Zes judoprijzen Donderdag 29 november 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Vierde klas Noad 5 herfstkampioen Vosmeer 4 kansloos Vosmeer 5 in de misère Nipte winst Smerdiek 4 Thol.Boys 5 benut penalty's Vosmeer blij met punt Afdelingsvoetbal Stavenisse zegeviert Smerdiek verslaat concurrent INveede verIi^-Smerdigg^„ 511' ll Je moet het gezien hebben, bij... Noad 3 spannend Vosmeer 3 buigt achterstand om Gelijkspel Noad 2 Eerste verlies SPS 2 Smerdiek 2 verliest koppositie Steenpoorte volgt Brevet op na 24 jaar Kantine Banen draaien Winst Noad 4 WHS 5 pover Archipel Bij verhuizing Door een administratieve handeling kwam de familie Hooglander in 1857 in Sint-Philipsland terecht. De Anna Jacobapolder - waar het gezin van Louis Hoog lander woonde - werd toen namelijk overgeheveld van de gemeente Bruinisse naar de gemeente Sint- Philipsland. Twee jaar later verhuisden de Hooglan ders uit de Polder naar het dorp, zo staat te lezen in het Familieboek Hooglander, dat is samengesteld door Elly Jesse-Hooglander uit Amsterdam en Frans Hoog lander uit Papendrecht. Noad 5 blijft koploper in de vierde klas A van de Zeeuwse competitie. Brouwershaven 3 werd met 0-3 versla gen. Met name in de eerste helft speel de Noad sterk, met een verdediging die bijna niet te passeren is. Op links stichtten Rob Houdé en Tom Buys veel gevaar. De eerste treffer kwam van Ab Westdorp, die een vrije trap langs de muur in het doel joeg. De Brouwers- havense voorhoede kreeg geen kans, hoewel een verkeerde terugspeelbal van Geert Verkerke door doelman Fili- us ternauwernood uit de hoek werd gedoken. Na een half uur nam Kees Verstrate de bal uit een hoekschop me teen op de schoen en scoorde 0-2. Vijf minuten voor de rust ging de bal op de stip nadat Rini Scherpenisse was ge vloerd, maar Ab Westdorp faalde en de doelman kon de bal wegstompen. Na de thee werden aan weerskanten veel kansen gemist. Met name spits Scherpenisse kwam keer op keer alleen voor de keeper, maar zonder resultaat. Jan van Dijke had alleen voor het doel evenmin succes. Na een verdedigings- fout maakte Rini Scherpenisse er 0-3 van. Vijf minuten voor het einde speelde Chiel v.d. Est de doelman uit, maar de bal kwam tegen de paal. Noad 67.5 Oostkapelle 4 Brouwersh. 3 VCK 5 Wissenkerke 2 Bevelanders 4 Serooskerke 6 Duiveland 4 Meeuwen 6 Bruse Boys 4 ZSC 3 10 9 1 9 7 2 8 6 1 9 5 0 7 4 1 7 3 0 8 4 0 8 2 1 9 2 0 9 2 0 10 0 0 10 0 19 35- 7 0 16 49- 9 1 13 20-10 10 26-20 9 24-14 8 12-14 8 21-21 5 17-31 4 13-28 4 14-35 0 5-40 Hoewel Divo 4 in het duel tegen Vosmeer 4 duidelijk sterker was, duur de het ruim een half uur voor de Din- teloorders de score openden. Binnen drie minuten verscheen de tweede tref fer op het scorebord. Ook in de tweede helft was Divo de meerdere, maar Vosmeer verdedigde goed. Pas halver wege kon de thuisclub opnieuw sco ren. Vosmeer kreeg hierna wel wat meer greep op de wedstrijd, maar schiep zich geen echte kansen. In de laatste minuut liet de Thoolse keeper de bal uit zijn handen glippen, waarna een Divo-speier 4-0 binnentikte. Door twee disciplinair geschorsten en een speler die niet op kwam dagen sierden slechts negen namen het spe lersformulier van Vosmeer 5 voor het uitduel tegen Nieuw-Borgvliet 6. Veer tien dagen geleden wonnen de oranje- zwarten nog met eenzelfde aantal spe lers, maar daarin had men dit keer minder vertrouwen. Het werd een 5-0 nederlaag. Niettemin bood Vosmeer een uur lang goed tegenspel, en kreeg slechts één - dubieuze - treffer te verwerken. Aan vallend waren de Tholenaren machte loos; Ton van Wezel miste op een haar na de gelijkmaker uit de enige goede kans. Halverwege de tweede helft detft* de Borgvliet de genadeklap ü!t,"ï-fr'' Vervolgens liep de thuisclub simpel naar 5-0 uit. De spelers van Vosmeer bogen zich na afloop over de vraag of het elftal zo verder moet gaan, want de motivatie daarvoor is bij velen ver te zoeken. Smerdiek 4 heeft hekkesluiter Chrislandia 4 met 3-2 verslagen. De blauw-zwarten konden precies elf man op de been brengen, dankzij de be reidwilligheid van Sjaak Moerland. Smerdiek onderschatte de tegenstan der en liet zich meeslepen in het trage spel, terwijl de Tholenaren het juist van snelheid moeten hebben. Halver wege kwam Chrislandia op voor sprong doordat een Smerdiek-speler een beslissing van scheidsrechter Opree bleef becommentariëren, ter wijl het spel verder ging. Vijf minuten later was Ko v.d. Griek de Heijningse verdediging te snel af en hij liet de kee per kansloos (1-1). Smerdiek was ster ker en na een half uur rondde Piet Bazen een combinatie goed af. Daar na verzilverde Huib Knuist een hoek schop van Jaap de Rijke. Maar de scheidsrechter stond er te ver vandaan en had niet gezien dat de bal via de lat een halve meter achter de doellijn viel, dus bleef het 2-1. Na de rust kwam Jos Guiljam in het veld voor Huib Knuist. Smerdiek trok ten aanval, maar pas na een kwartier vergrootte Tahar Allali de voorsprong. Een kwartier voor het einde profiteer de Chrislandia van een fout in de ver dediging, 3-2. De Brabanders waren zelfs dicht bij de gelijkmaker, maar de bal bleef vlak voor de doellijn liggen en Piet de Jonge ruimde op. Met een schot op de paal door Kees v.d. Hoek eindigde een slechte wedstrijd in een nipte overwinning. Tholense Boys 5 begon wat laconiek aan de ontmoeting met Unitas 3 en keek binnen tien minuten tegen een achterstand aan. Een terugspeelbal van Leen van As ketste tegen de paal en werd vervolgens in het lege doel ge schoten. Hoewel de Tholenaren het initiatief hadden, konden ze niet echt druk uitoefenen. Bovendien liet de af werking, wanneer er kansen kwamen, te wensen over. Halverwege benutte Piet Quist een strafschop (1-1), nadat Martin Dinkelberg van achteren was aangevallen. Na de rust verhuisde Leen van As van de laatste positie naar de voorhoede. Tholen voetbalde beter dan de bezoe kers, echter tot aan de zestien meter- lijn en dan faalde men. Leen van As had pech toen hij de keeper omspeelde en de bal inschoot, want via het been van de doelman ging het leer naast. Piet Jansen kon alleen op het doel af gaan, maar schoot van te ver. Een handsbal van een Unitas-speler lever de opnieuw een strafschop op en Piet Quist zette zijn ploeg op voorsprong (2-1). Unitas ging steeds harder en on vriendelijker spelen, waarbij vooral de Thoolse voorwaartsen het moesten ontgelden. Wijselijk floot de arbiter het duel enkele minuten te vroeg af, zodat Tholense Boys een magere over winning behaalde. In de eerste klas blijft Smerdiek het goed doen. Naaste concurrent voor de titel, Olympia, werd in eigen huis naar een 1-4 nederlaag gespeeld. Een niveau lager behaalde ook Stavenisse beide punten. Vosmeer moest bij HSC met een gelijkspel genoegen nemen, maar had geluk dat ook NSV een punt verspeelde. Vosmeer heeft tegen HSC '28 een gelijkspel (2-2) behaald en mag met dat resultaat de hantjen dichtknijpen. Tot twee keer toe moesten de Tholenaren een ach terstand wegwerken. Vosmeer be gon aan het treffen zonder de geblesseerden Ron Vaders en Fred Hommel en mét Richard Voshol in de basis. Het eerste kwartier was voor de thuisploeg, hoewel Vosmeer een goede doelkans kreeg. Een door Frans Verhees doorgekopte ingooi werd door Henk Potappel gemist. HSC nam de leiding via een uitval, waarbij de arbiter het vlagsignaal (voor buitenspel) van de Vosmeer- grensrechter negeerde. Hoewel Vosmeer na die treffer wat feller ging spelen, schiep men zich nau welijks doelkansen. Veelvuldig werd balverlies geleden. Tien mi nuten voor de rust kopte Richard Voshol een voorzet van Potappel net over. Na de thee zocht Vosmeer meteen de aanval en dat leverde na vijf minuten de gelijkmaker op. Frank Timmermans kopte de bal voor en Henk Potappel schoot die in de bovenhoek. Na dat doelpunt liet Vosmeer zich echter terugdringen. HSC wist van enkele misverstan den bij de Tholenaren niet te pro fiteren. Zo ging een bal vlak voorlangs het doel en schampte een tweede de paal. Tien minuten voor het einde kwam Arno Deur- loo in het veld voor Richard Vos hol. Uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied nam de ploeg uit Heerle opnieuw de lei ding, de bal verdween in de uiter ste bovenhoek. Twee minuten later kopte Frank Timmermans de gelijkmaker binnen uit een vrije trap van Frans Verhees. NSV Vosmeer Meto Groen Wit Hoeven Kaaise Boys FC Bergen TPO Oudemolen SC Welberg HSC'28 Vivoo 11 6 5 0 17 23-10 11 6 4 1 16 20-14 11 6 2 3 14 16-11 11 3 6 2 12 16-16 10 4 3 3 11 27-16 114 3 4 112 6 3 113 5 3 113 3 5 10 2 4 4 113 2 6 110 3 8 11 9-13 10 14-14 9 15-14 9 18-22 8 12-17 8 15-22 3 11-29 De scheidsrechter drukte nadruk kelijk zijn stempel op het treffen tussen Internos en Stavenisse. Hij liet in de tweede helft 12 minuten langer spelen bij een 0-1 stand voor de Tholenaren. Dat doelpunt viel al na zes minuten in de eerste helft. Een uittrap van doelman Smits werd door Richard Gebraad verlengd en verdween van zo'n 30 meter in het doel. Twee minuten later scoorde Adrie Smits. De ar biter wees naar de middenstip, maar op appel van de Etten- Leurse grensrechter werd de tref fer alsnog afgekeurd. Een veel aanvallender Stavenisse kwam niet meer tot scoren. Na de rust kreeg doelman Rien Smits nog een boeking voor tijdrekken. De twee punten gingen echter mee naar Tholen. Vrederust 11-18 Dongen 11-9 Alliance 10-17 Veerse Boys 11-9 Baronie 11-15 Advendo 11-8 SC Stavenisse 11-14 Right'Oh 10-6 Velocitas'31 11-12 FCH 11-5 Internos 11-12 VVR 11-5 Smerdiek heeft medekoploper Olympia met 1-4 verslagen. Al na enkele minuten schoot Addy Stoutjesdijk de bal door de benen van de keeper, uit een steekpass van Alex v.d. Reest. Vanuit de af trap verscheen de Brabantse spits alleen voor doelman Kees Lind- hout, maar die redde goed. De achterhoede van Olympia was het zwakke punt en Smerdiek profi teerde daarvan. Jan de Viet on derschepte een pass en schoot via de paal 0-2 binnen. De voorhoede van de thuisclub werd door Smer diek goed in bedwang gehouden. Via Corné Stoutjesdijk, Jan de Viet en Jacky op den Brouw kwa men er kansen om de score op te voeren, doch zonder resultaat. De grensrechter van Olympia stak De derde keus van Noad heeft een krappe 2-1 overwinning behaald te gen WC 3. Stavenisse 2 werd weggespeeld door DVO 4: 11-1. Smerdiek 3 kreeg de tweede nederlaag van dit seizoen te slikken. Door het vroege aanvangstijdstip (12.30 uur) miste Smerdiek 3 tegen FSV 3 verschillende spelers we gens hun werk. Smerdiek - met Jos Guiljam in de basis - was de meest aanvallende ploeg, maar kreeg weinig uitgespeelde kansen doordat Wim Scherpenisse geen ruimte kreeg. Een minuut voor de rust nam FSV de leiding. Een vrije trap werd door Wim Vroegop weggewerkt, maar de bal beland de bij een Fijnaarter en diens voorzet werd ingekopt. Na de thee zette FSV de Tholena ren onder druk en kwam op 2-0 door het inkoppen van de bal uit een aanval over rechts. De gebles seerde Philip Franke werd gewis seld voor Martin Lindhout. Deze werd laatste man, zodat Wim Vroegop zich met de aanval kon bemoeien. Nu kwam FSV onder druk te staan. Tonny v.d. Werf leek te gaan scoren, maar werd door de doelman onderuit ge haald. Bert Lindhout benutte de strafschop om 2-1 aan te tekenen. Vlak daarna viel Lindhout gebles seerd uit, maar Smerdiek bleef de wedstrijd beheersen. Bijna kwam men gelijk, doch een kopbal van Vroegop ging net naast doordat een Fijnaarter de bal nog met het hoofd kon beroeren. Het beteken de de tweede nederlaag voor Smerdiek 3. ...de open haard mag weer gewoon gezellig zijn: een lekker knapperend vuurtje. De Schelde heeft de open haard die u zoekt en die past bij uw budget. Kom maar kijken en ontdekde veelzijdigheid van de Schelde. 4 E Advertentie I.M. Noad 3 heeft in een spannende wedstrijd met 2-1 gewonnen van WC 3. In een gelijkopgaand duel kwam WC via een counter aan de leiding. Noad miste voor de rust het geluk om op gelijke hoog te te komen. Sjaak Walpot schoot van afstand op de lat. Na de thee kwam Frans Reijngoudt in het veld voor Piet Geluk. De Fluplan- ders speelden nu beter dan in het eerste bedrijf. Rein Reijngoudt gaf vanaf het middenveld een dieptepass op Wim van Nieuwen- huyzen die bekwaam de gelijkma ker inschoot. Even later schoot dezelfde speler de bal op de paal, het leer stuitte via de knie van Re- né Reijngoudt opnieuw tegen de paal. Noad bleef aandringen en scoorde in de 35ste minuut 2-1. René Reijngoudt draaide in het strafschopgebied handig van zijn verdediger weg en schoot de bal op aangeven van Sjaak Walpot hard tegen de touwen. Met deze 2-1 score werden de Fluplanders zenuwachtig en liet men zich in de achterhoede terugdringen. Een goed keepende Wilco van Herk hield Noad in de slotfase staande en stelde de twee punten veilig. De regio Zeeland van de KNGB organiseert zaterdag in Heinkens- zand een jazzdemonstratiedag. In 36 dansnummers wordt getoond hoe wervelend ritmisch gym nastiek kan zijn. Vierhonderd deelnemers tonen veelal hun keuze-oefeningen waarmee zij hun vereniging op wedstrijden presenteren. Aan deze demodag, die om 13.15 uur begint in De Stenge, is geen wedstrijdelement verbonden. veelvuldig zijn vlag omhoog, wat Smerdiek mede verhinderde om te scoren. Ook na de rust was Olympia veel aan de bal, maar niet gevaarlijk. Dat in tegenstelling tot de ra zendsnelle counters van Smer diek. Na een kwartier scoorde Addy Stoutjesdijk 0-3. Een pass van Corné Stoutjesdijk bereikte hem na een overstapje van Alex v.d. Reest. Met een afstandsschot vanaf zo'n 20 meter kwam Olym pia terug tot 1-3. Maar Smerdiek sloeg snel terug. Een pass van Hans Lindhout bereikte Huib Uijl en die; tekende met een droge knal 1-4 aan. Door dit resultaat gaan Smerdiek en FSV met 16 punten aan de lei ding, maar de ploeg uit Fijnaart heeft een wedstrijd meer gespeeld. Smerdiek FSV SC Capelle Olympia'60 Vesting Boys Unitas'30 BVC'54 Seolto Sprundel Rust Roest DSE ZPR'84 11 7 2 2 16 35-12 12 6 4 2 16 16-11 12 3 8 1 14 17- 8 11 5 4 2 14 13- 9 11 5 3 3 13 16-14 11 5 2 4 12 18-22 10 4 2 4 10 15-12 11 2 6 3 10 11- 7 11 3 4 4 10 17-22 10 2 2 6 6 9-24 11 0 6 5 6 6-17 11 2 1 8 5 9-24 Door een 4-3 overwinning op WC '68 zijn de F-pupillen van Noad '67 de eerste voetbalkampi oen in de regio geworden. Het was een spannende wedstrijd voor het oog van vele ouders en suppor ters. Benjamin Suurland scoorde al snel 1-0, maar WC gaf zich niet zomaar gewonnen. De snelle Halsterse spits bracht beide ploe gen weer op gelijke hoogte. Benja min bracht Noad opnieuw op voorsprong, maar WC zette daar voor de rust nog twee doelpunten tegenover (2-3). Het begeerde kampioenschap werd de Sint- Philipslanders zeker niet cadeau gedaan. Na de rust zette Noad al les op de aanval. Een kwartier voor tijd scoorde Benjamin Suur land zijn derde doelpunt en Kees Vroegop maakte het karwei vlak voor tijd af: 4-3. Daarna was het feest in de kanti ne. De hele ploeg - bestaande uit Jeroen Reijngoudt, Michel v.d. Reest, Harm Verwijs, Kees Vroe gop, Erik v.d. Hulst, Barend Wal let, Benjamin Suurland, Michiel v.d. Est en Robin Kot, alsmede lei der Stanny v.d. Velde - nuttigde het kampioensmaal, bestaande uit friet, frikandellen en cola. Na mens het bestuur bood voorzitter A.M. van Dijke alle spelertjes'een fraai diploma aan en ook leider v.d. Velde kreeg een attentie. In een doelpuntrijke wedstrijd deelden de reserves van Vosmeer en Cluzona de punten (4-4). Hoe wel de ploeg uit Wouw met een of fensief begon, opende Vosmeer halverwege de eerste helft de sco re. Uit een hoekschop kopte Rod ger Luijs de bal in het net. Maar nog voor de thee bracht Cluzona de stand in evenwicht. Na een minuut in de tweede helft belandde een voorzet van Adrie Capelle meteen in het doel, 2-1. Beide ploegen bleven de aanval zoeken en na een kwartier was Cluzona de gelukkige en maakte er 2-2 van. Maar opnieuw nam Vosmeer de leiding. Adrie Capelle schoot een vrije trap fraai langs de paal in het doel, ongrijpbaar voor de keeper. Uit het tegenof fensief kwam Cluzona al snel op gelijke hoogte en enkele minuten voor het einde zelfs op 3-4. De wedstrijd leek verloren voor Vosmeer, maar het team bleef vechten. Bij een aanval drongen de oranje-zwarten door tot bij het strafschopgebied, waar John v.d. Klundert onderuit werd gehaald. Adrie Capelle herhaalde zijn hu zarenstukje en schoot de vrije trap opnieuw hard achter de doel man, met een zuivere hattrick. Er werd enkel nog afgetrapt, maar Vosmeer pakte toch weer een punt. Al in de eerste minuut van de ont moeting tussen Vosmeer 3 en DSE 2 kreeg Jos de Wit een kans om de score te openen, maar zijn te ge haast schot ging over het doel. Aan de andere kant had Piet Pot appel voor de derde achtereenvol gende week een sterke spits tegen over zich. Uit een counter na een kwartier opende deze de score. Schoten van Jos de Wit en John Hommel leverden Vosmeer niets op. Een misverstand na een half uur betekende 0-2 voor DSE. Vlak voor rust schoot debutant Leon Havermans vanaf de zestien meterlijn fraai in de linker boven hoek (1-2). Na de thee toog Vosmeer aan het werk om de achterstand weg te werken. Uit een scrimmage scoor de Leon Havermans opnieuw. Potappel hield de Brabantse spits nu goed onder controle. Een DSE'er verscheen alleen voor het doel, maar schoot naast doordat doelman Hommel de hoek goed verkleinde. Halverwege passte Tim van Mierlo op Jos de Wit. Die bracht de bal in het doelge bied, waar Danker Kouwen niet faalde en 3-2 aantekende. Vosmeer loerde op de counter, ter wijl DSE veel risico's nam. Vijf minuten voor het einde soleerde Jos de Wit, na een lange pass van Johan de Koning, en bepaalde de eindstand op 4-2. Door de 1-5 nederlaag tegen BLC 2 moest SPS 2 de koppositie op de ranglijst van de eerste klas afstaan aan de ploeg uit Den Bosch. Noad 2 deelde de punten met Olympia 2. De tweede keus van Noad speelde een uitwedstrijd tegen Olympia uit Dongen. In de beginfase ble ken beide ploegen aan elkaar ge waagd. Na een kwartier gaven de Fluplanders de wedstrijd onnodig uit handen. De organisatie in de verdediging klopte niet, waardoor de thuisploeg een 2-0 voorsprong opbouwde. Voor rust kon Noad de achterstand wegwerken door doelpunten van Wim v.d. Ree en Arno Dieleman. Na rust werd er een afwachtende houding aangenomen. Omdat beideverenigingen er niet roos kleurig voorstaan was men tevre den met de 2-2 stand. Wim van de Ree kreeg een uitstekende kans om Noad op voorsprong te zetten, maar miste een penalty. Bram Kot kwam halverwege de tweede helft in het veld voor Jeroen Breeman. Een gouden wissel, want met een hard schot scoorde Kot 2-3. Olympia zette een slotoffensief in en maakte drie minuten voor het eindsignaal de gelijkmaker (3-3). SPS 2 is de koppositie in de eerste klas kwijtgeraakt door een ruime 1-5 nederlaag tegen naaste con current BLC 2. De ploeg uit 's- Hertogenbosch heeft nu één punt meer dan SPS: 19 om 18. Leider L. Hage weet de eerste nederlaag van dit seizoen aan 'domme fou ten' en was verder niet helemaal tevreden over het optreden van scheidsrechter Potappel. "We hebben niet door de scheids verlo ren, maar ik heb hem wel eens be tere partijen zien fluiten," aldus Hage. Zaterdag kwam een gespannen SPS er niet aan te pas tegen een furieus startend BLC. Een verde- digingsfout leverde de bezoekers het eerste doelpunt op. De SPS- doelman kopte de bal voor de voeten van een BLC-speler, die het leer vervolgens in het doel lobde. SPS kreeg een unieke kans op de gelijkmaker, maar René van Vos sen faalde op kinderlijke wijze. Fouten in de verdediging bezorg den BLC na een half uur de 0-2. Na de thee was aanvallen de enige manier voor SPS om wat aan de achterstand te doen. Maar al in de eerste minuut betekende een ver keerde terugspeelbal van Kees de Graaf de genadeklap. Een aanval ler pikte de bal op en scoorde 0-3. SPS ging risico's nemen, BLC maakte daarvan gebruik om naar 0-5 uit te lopen. Hans Elenbaas redde tenslotte de eer, 1-5. Door 1-1 te spelen tegen Vrederust 2 heeft Smerdiek 2 de koppositie in de tweede klas moeten afgeven aan WC 2. Smerdiek, dat tobt met blessures van Frans Gabriëls en Marco Kwaak en een schorsing van Jan-Kees v.d. Hoek, had geen enkel probleem met het laagge klasseerde Vrederust, maar ver speelde niettemin een punt. Al in de eerste helft faalden de spitsen Addy Stoutjesdijk en Gert-Jan van Ham meerdere malen. Hal verwege kwam Jaco Priem na een goede actie alleen voor de keeper, maar schoot de bal tegen deze op. Na tien minuten in de tweede helft nam Smerdiek de leiding. Een voorzet van Stoutjesdijk van rechts werd door Van Ham inge kopt. Een minuut later kopte Ad dy Stoutjesdijk uit een voorzet van Peter Janse 2-0 binnen, maar de treffer werd afgekeurd omdat een overtreding was geconsta teerd. Kansen kwamen er genoeg. Hanifi Benjilali lobde de bal net over het doel en Peter Franke gaf een te zwakke inzet. Tien minuten voor het einde kreeg Vrederust de eerste kans van de wedstrijd en benutte die meteen: 1-1. Smerdiek kon aan die stand niets meer ver anderen. In de sporthal te Heerle werd een Sinterklaastoernooi voor kinde ren tot en met 12 jaar georgani seerd waaraan werd deelgenomen door 80 jongelui. Tien daarvan kwamen uit Tholen, de rest was afkomstig uit Nieuw Vossemeer, Huijbergen, Heerle, Oosterhout en Bergen op Zoom. De Thoolse judoka's namen in to taal 6 prijzen mee: Jongens: Ron- ny de Graaf 9 jaar le prijs, Paul Musters 8 jaar 3e prijs. Meisjes: Ilonka van Vossen 10 jaar 2e prijs, Bianca Bijl 10 jaar 3e prijs, Tina Fortuin 9 jaar 3e prijs, Angela van Vossen 7 jaar 3e prijs. Zij kregen de prijzen overhandigd door de Sint met zijn knechten. Leen Steenpoorte is maandagavond gekozen als nieuwe voorzitter van tennisvereniging Jacoba van Beieren in St. Maartensdijk. Dhr. Steen poorte maakte als secretaris al deel uit van het bestuur. Hij volgt W. Brevet op, die het na 24 jaar voorzitterschap welletjes vond. Aan dhr. Brevet werd voor zijn grote verdiensten voor de tennisvereniging het ere- lidmaatschap toegekend. Er waren nog meer mutaties in het bestuur. Ludy v.d. Ven(niet her kiesbaar), Ad Buermans, Aad Broekhuizen en Ineke Brevet ga ven te kennen ook tussentijds te willen aftreden. Volgens dhr. Steenpoorte zijn er echter geen bestuurlijke problemen. "Alle te rugtredende bestuursleden heb ben een geloofwaardige reden om hun functie ter beschikking te stellen." Het bestuur heeft zich daarna wel beraden op een nieuwe samenstelling. Na rijp beraad is besloten het aantal bestuursleden tot 5 terug te brengen: Leen Steen poorte voorzitter, Hans Poot se cretaris, Marcel Bentvelzen en Lies Swiderski leden. Uit het verslag van de wedstrijd commissie bleek dat de tennisver eniging op sportief gebied wel een goed seizoen achter de rug heeft. Enkele teams eindigden op de tweede plaats in de rangschikking. Minder positief was het yerslag van de jeugdcommissie. Het jeugdledental liep terug tot 29. Fi nancieel was er een klein negatief saldo. In de kascommissie kwam A. Buermans in de plaats van G. Meeuwsen. Ook kwam naar voren dat de 'be manning' van de kantine het afge lopen jaar de nodige problemen had opgeleverd. Het bestuur en de kantinecommissie moest ervaren dat een groot aantal leden zijn plichten in deze niet kent. Dit was voor het bestuur de reden om de bestuurszetel van voorzitter kanti necommissie te schrappen. Bij een opstelling, zoals de afgelopen ja ren, achtte men het niet verant woord iemand met deze ondankbare taak te belasten. Het gevolg hiervan is dat het bestuur en de 23 aanwezige leden van me ning waren dat er een beperkte openstelling moet komen. Het bestuur heeft ook gesprekken gevoerd met de gemeente om de banen twee en drie te draaien om het terras te kunnen vergroten. Dit heeft niet tot een positieve beslis sing geleid. Wel wordt volgend jaar het hekwerk vernieuwd. Wan neer dit is uitgevoerd, behoort draaien financieel gezien tot de onmogelijkheden. Men is echter van mening dat dit essentieel is voor het publieksvriendelijker maken van het park. Daarom gin gen de leden accoord met voorstel om dan de banen voor eigen reke ning te draaien. De ledenvergadering werd geslo ten door de nieuwe voorzitter, die iedereen opriep om in het nieuwe seizoen mee te helpen de terug loop in leden om te buigen in groei. Noad 4 bleek in het treffen tegen FSV 6 duidelijk de betere ploeg. De spelers combineerden goed en stelden de doel man vele keren op de proef. Na vele doelpogingen schreef Martin den Bra- ber met een hard schot de ope ningstreffer achter zijn naam. Enkele minuten later was de in goede vorm verkerende Den Braber weer produk- tief en bracht de score op 2-0. Na de rust hetzelfde beeld. Noad zocht de aanval op, terwijl FSV loerde op de counter. Een gevaarlijk stuite rend schot van FSV werd door keeper André Fonteijne prima gekeerd. Ben v.d. Hoorn trof halverwege de tweede helft doel, maar zijn treffer werd afge keurd wegens buitenspel van Stoutjes dijk. In de slotfase schiep Noad zich nog legio kansen. Gebrek aan concen tratie weerhield Noad er van de score op te voeren. Leider Piet Bolier vond de 2-0 enigszins teleurstellend gezien de vele kansen in dit duel. Ondanks pover spel heeft WHS 5 zijn koppositie in de vierde klas A ver sterkt. De Tholenaren wonnen met minimaal verschil (2-3) van Vrederust 3, maar naaste belager Unitas 2 ver loor van Alliance 4. WHS kon zater dag geen echte vuist maken door het ontbreken van Nico Hage (naar WHS 2), Wim van Vossen en Dies den En gelsman (geblesseerd), terwijl een drietal spelers met de nasleep van griep te maken had. Beide ploegen wa ren aan elkaar gewaagd, maar Piet Ridderhof verzilverde een pass op maat van Han Vroegop en dat bete kende 0-1. Vrederust maakte gelijk uit een duidelijke buitenspelpositie. Na de rust verving Mas Westdorp Ed die van Ast. Omzettingen in de voor hoede en op het middenveld leidden niet meteen tot verrassende resultaten. Een teruggelegde bal van rechterspits Piet Ridderhof werd ongelukkigerwijs door een Vrederust-verdediger in de eigen touwen geknald (1-2). Even later nam Wim Snoep een voorzet van Kees Koopman op de wreef en scoorde 1-3. Daarna kwamen de Sint-Annalanders danig in de problemen. Uit een hoek schop passeerde Vrederust met een kopbal gelegenheidsdoelman Marco Elenbaas, waardoor de 2-3 eindstand was bereikt. Rijkswaterstaat heeft een plan gemaakt voor de aanleg van vijf eilandjes voor de kust van Goeree- Overflakkee, op de Krammersche Slikken. Bij de Krammersche Slikken, ten oosten van de Krammersluizen en tegenover de uitmonding van het Schelde-Rijnkanaal in het Kram mer/Volkerak, worden op dit mo ment vijf eilanden met een totale oppervlakte van 30 hectare ge maakt. In het ondiep water bij Goeree-Overflakkee gaat daar door een moerasgebied ontstaan. Dat biedt extra kansen voor vo gels en vissen en geeft een extra bescherming tegen afkalving van de drooggevallen slikken. De aanleg is een gezamenlijk pro ject van rijkswaterstaat Zeeland en het consulentschap natuur, mi lieu en faunabeheer. Het is één van de eerste concrete voorbeel den van de uitwerking van een nieuw beleid, gestoeld op het na tuurbeleidsplan en de derde, nota waterhuishouding. Met het pro ject 'Natuurontwikkeling Kram mersche Slikken-West' worden extra kansen gegeven aan de na tuur onder en boven water. De werken nemen vijf maanden in beslag. Als een archipel komen vijf eilan den in het ondiepe water te liggen. Ze worden gemaakt met zand uit de directe omgeving. Tussen de ei landen wordt een geulenpatroon gegraven. Via deze geulen kunnen de vissen naar de diepere delen van het meer zwemmen. Tussen de waterplanten, die vooral in de rustig delen massaal zullen gaan groeien, komen voor vissen uitste kende paaigebieden. De eilanden zullen de eerste jaren nog kaal zijn. In de loop der tijd verandert dat en gaan biezen, riet a.u.h. tijdig een adreswijziging sluren aan: Kendrachlhodc, Postbus 5, 4697 Z. SI. Anna land ol' aan uw bezorger. en wilgen bezit nemen van het ter rein. Na het maken van de eilan den is rust in het gebied een belangrijke voorwaarde voor het vestigen van bijzondere vogel soorten, zoals de lepelaar en de visarend. Tussen de waterplanten zal een apart leefwereld ontstaan met een veelsoortige visstand. Hierin is voor de snoek een belangrijke plaats ingeruimd. Deze vissoort levert een grote bijdrage aan het tegengaan van ongewenste hoge aantallen brasem. Hierdoor wordt een vertroebeling van het water voorkomen en zullen watervlooi en eventuele algenontwikkeling beter in toom houden, een manier van natuurbeïnvloeding die actief biologisch beheer wordt genoemd. Het rijkelijk met kopieën van oude akten geïllustreerde familie boek noemt als oudste naamdra- gers Jan en Willem (waarschijnlijk broers), die om streeks 1600 in Goes woonden. De nakomelingen van Jan worden na der uitgewerkt. Zij kwamen in Kruiningen terecht, vervolgens in de polder van Namen (Zeeuws- Vlaanderen) die in 1715 onder wa ter liep. De familie week toen uit naar Axel en later Zaamslag. De Hooglanders waren landarbei ders. De in 1803 te Zaamslag geboren Louis Hooglander vestigde zich omstreeks 1850 in Anna Jacoba polder; aanvankelijk ook als ar beider, maar naderhand was hij metselaar. Het gezin van Louis telde veertien kinderen, waaron der de zoons Francois, Geleijn, Pieter en Jan. Van hen overleed alleen Geleijn (getrouwd met Ja coba Cornelia Kunst) in Sint- Philipsland. De andere drie trok ken naar Amsterdam. Door een verschrijving van een ambtenaar gaan de nazaten van Pieter en Jan als Den Hooglander door het le ven. Momenteel wonen niet veel Hooglanders meer in Sint- Philipsland. De samenstellers van het familie boek hebben ook gezocht naar een verklaring van hun familie naam. In het Friese Sneek fun geerde al in 1573 een Hooglander als secretaris en rentmeester. De naam zou een bewoner van het Hoogland aanduiden. Er bestaat een gemeente Hoogland in Utrecht, en in Zeeland lag Hoge- lande bij Grijpskerke. Ook in de Beemster ligt een gehucht Hoog land.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 19