THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente tholen VERGADERING COMMISSIE WELZIJN EN ONDERWIJS VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN Bermpaaltjes WAT LIGT TER INZAGE? GEMEENTEHUIS GESLOTEN SPREEKUUR B W UITGEBREIDE OPENINGSTIJDEN WINKELS I.V.M. SINTERKLAAS Dienstverlening voor vandalisme Donderdag 22 november 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 DINSDAG 27 NOVEMBER: MAANDAG 2D NOVEMBER: DINSDAG 27 NOVEMBER: Stemmen van lezers Gorbatsjov gevaarlijk? Minder verslaafden alcohol bij ZCAD Commissaris krijgt 'Johan de Brune' Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op dinsdag 27 november a.s. komt de commissie welzijn en onder wijs voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering, aanvang 15.30 uur, is openbaar. El ke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: Verordening kinderopvang gemeente Tholen Met ingang van 1 januari 1990 is de stimuleringsmaatregel kinderop vang in werking getreden. De gemeenteraad van Tholen heeft inmid dels besloten om aan de in onze gemeente opgerichte en werkzame stichting met ingang van 1 oktober 1990 subsidie te verlenen. Aan de rijksbijdrage is de voorwaarde verbonden dat de gemeente raad vóór 1 januari 1991 een verordening vaststelt waarin regels zijn opgenomen ten aanzien van de kwaliteit van voorzieningen voor kin deropvang. Inmiddels is een dergelijke verordening in concept opgesteld. De commissie wordt gevraagd daarover een advies uit te brengen. In de verordening wordt onder Kinderopvang verstaan: het op een of meer dagen per week, buiten de eigen huishouding, in georganiseerd verband en tegen geldelijke vergoeding bieden van onderdak, verzorging en begeleiding gedurende meer dan twee uur per dag, aan gelijktijdig vijf of meer kinderen afkomstig uit meer huishoudens vanaf nul jaar tot het moment waarop zij het basison derwijs verlaten. Ouderbijdrage voor kinderopvang en gastouderproject Bij het vaststellen van de ouderbijdrage voor kinderopvang en het gastouderproject is het uitgangspunt dat een en ander, ongeacht het inkomen van de ouders/verzorgers, betaalbaar moet zijn. Over de bij drage moeten dan ook afspraken gemaakt worden. In de ouderbij dragetabel die in dit verband is opgesteld wordt geregeld welk bedrag ouders moeten bijdragen in de kosten van het kinderdagver blijf en het gastouderproject. De hoogte van de bijdrage is afhankelijk van het inkomen; hoe hoger het inkomen, hoe hoger de eigen finan ciële bijdrage. De laagste bijdrage is bij hele dagopvang f 76,— per maand (bij een netto-inkomen van f 1600,— per maand). De hoog ste bijdrage is bij hele dagopvang f 976,— per maand (bij een netto inkomen van f 4500,— of hoger per maand). Voor beide vormen van kinderopvang (kinderdagverblijf en gastou derproject) geldt dezelfde ouderbijdragetabel. De commissie wordt gevraagd advies uit te brengen. Subsidieverzoek van de Stichting Kinderopvang Tholen e.o. voor 1991 Door de gemeenteraad is op 29 oktober jl. een besluit genomen om voor 1990 subsidie toe te kennen aan de Stichting Kinderopvang Tholen e.o. De subsidie voor 1990 had maar betrekking op de perio de 1 oktober tot en met 31 december 1990, terwijl in die periode nog slechts een aanzet wordt gegeven tot de activiteiten. Voor 1990 kan dus geen reëel beeld worden verkregen van de exploitatie over een volledig jaar die gebaseerd is op een volledig activiteitenpakket. De door de Stichting Kinderopvang ingediende begroting voor het exploitatiejaar 1991 heeft een vollediger beeld, alhoewel ook nog niet compleet. Het onderstaande overzicht geeft de inkomsten, uit gaven en de te verwachten stimuleringsbijdrage in 1991 aan. De door de stichting ingediende begroting (1e kolom) is door het col lege van burgemeester en wethouders om redenen van diverse aard aangepast/bijgesteld (2e kolom). Begroting 1991 Begroting 1991 Begroting op k.o.-plaatsen stichting aangepast (12-14 en 15 plaatsen g.o. op jaarbasis 1. Huisvestingskosten 21.650,- 15.850,- 25.650,- II. Organisatiekosten 10.500,- 8.600,- 8.600,- III. Scholing 1.000,- 1.000,- 2.000,- IV. Activiteitskosten 5.800,- 5.800,- 11.350,- V. Personeelskosten 91.999,- 62.358,- 141.500,- VI. Retributiefonds 9.000,- 22.800,- 34.200,- VII. Nevenactiviteiten 300,- 300,- 500,- Totale uitgaven 140.249,- 116.708,- 223.800,- Inkomsten 46.100,- 30.000,- 111.000,- Nadelig exploitatiesaldo 94.149,- 86.708,- 112.800,- Te verwachten bijdrage op grond van stimule ringsmaatregel 84.000,- 84.000,- 112.000,- (1992) 140.000,- (1993) Onder Gastouderopvang wordt verstaan: het door een gastouder op een of meer dagen per week, binnen de eigen huishouding of binnen de huishouding van de ouder(s)/verzor- ger(s), in georganiseerd verband en tegen geldelijke vergoeding bie den van onderdak, verzorging en begeleiding gedurende meer dan twee uur per dag, aan gelijktijdig maximaal vier kinderen (inclusief de eigen kinderen onder de vier jaar) afkomstig uit meer huishou dens vanaf nul jaar tot het moment waarop zij het basisonderwijs verlaten. De verordening is bedoeld voor de handhaving van de kwaliteit van de kinderopvang in de gemeente Tholen. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat op grond van de aangepaste begroting 1991 de kinderopvang in de gemeente Tholen op een verantwoorde wijze ontwikkeld kan worden. Hoewel er in 1991 sprake is van een nadelig saldo f 2708, ontstaat er voor de jaren na 1991 een gunstiger financieel beeld. Dit nadelige saldo dient de stichting te activeren op de balans welk bedrag in 1993 kan worden afgeschreven ten laste van de voordeliger saldi over dat jaar. Het college zal de gemeenteraad in meerderheid voorstellen (wet houder Van der Jagt (SGP) is uit principiële redenen tegen) aan de Stichting Kinderopvang Tholen e.o. een subsidie te verstrekken van f 84.000, De commissie wordt om advies gevraagd. Op dinsdag 27 november a.s. komt de commissie openbare werken voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis- te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering, aanvang 19.30 uur, is openbaar. El ke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staat: De herinrichting van de Henry Dunantstraat te Sint-Maartensdijk Voor de herinrichting van de Henry Dunantstraat te Sint- Maartensdijk is een plan opgesteld. De werkzaamheden zullen bestaan uit het verwijderen van de bestaande verharding, het aan brengen van klinkers in het voetgangersgebied, gitruittegels voor de parkeerplaatsen en de betonklinkerkeien voor de rijbaan. Het geheel wordt aangelegd op hetzelfde niveau, terwijl de parkeer plaatsen wisselend aan beide zijden van de straat zijn gesitueerd waardoor sprake is van een asverschuiving. Zowel aan de zijde van de Hogeweg als aan de zijde van de Oosterscheldestraat is een inrit constructie geprojecteerd. Over het plan is tijdens een op 23 oktober jl. gehouden hoorzitting overleg gevoerd met de bewoners van de straat. Dit overleg heeft er toe geleid dat vier extra parkeerplaatsen in het plan zijn opgenomen. De commissie wordt om advies gevraagd. In verband met het komende Sinterklaasfeest mogen de winkels in onze gemeente langer geopend zijn dan normaal het geval is. Voor een goede gang van zaken vermelden wij onderstaand de gewijzigde openingstijden: woensdag 28 november t/m vrijdag 30 november van 5.00 tot 21.00 uur. zaterdag 1 december van 5.00 tot 17.00 uur. maandag 3 december en dinsdag 4 december van 5.00 tot 21.00 uur. woensdag 5 december van 5.00 tot 18.00 uur. N.B. Bovenstaand schema geeft slechts een overzicht van de tijden waarop de winkels geopend mogen zijn. Let dus op de eventuele me dedelingen die door de verschillende middenstandsverenigingen worden gedaan! De openingstijden i.v.m. Kerstmis en de jaarwisseling worden in de loop van de maand december in deze rubriek gepubliceerd. Op verzoek van de regiocommis sie, ondernemingsraad en leiding van de BBA zijn er onlangs reflec terende bermpaaltjes geplaatst langs de weg van Sint-Annaland naar Sint-Maartensdijk. Dit is door de chauffeurs van de BBA met grote blijdschap ontvangen. Omdat er per werkdag 38 keer een bus over deze weg rijdt en hierbij gelede bussen zitten met een capa citeit van 125 personen, hoeven wij niet verder uit te leggen hoe belangrijk deze bermpaaltjes zijn. Vooral bij slechte weersomstan digheden, mist e.d. Wij zijn het waterschap en dege nen die hieraan hebben meege werkt dan ook erg dankbaar voor deze snelle oplossing. Dit komt natuurlijk ook de verkeersveilig heid van iedere weggebruiker ten goede. Al wordt daar, gezien de breedte van de weg, nog dikwijls veel te hard gereden. Namens alle BBA-chauffeurs nog maals hartelijk dank en drie hoe raatjes voor het waterschap. M. Bazen, Schoolstraat 51, Sint-Annaland. Graag wil ik reageren op het ver slag van de SGP-studievereniging Calvijn onder de kop 'Gorbatsjov gevaarlijk'. Is hij inderdaad een beer in schaapskleren? Je kunt je afvragen of Stalin en zijn opvol gers zo vreedzaam waren. Wat Gorbatsjov doet, is politiek voe ren. Daar is hij president voor. Tot op heden heeft hij alleen de poli tieke problemen die door zijn voorgangers veroorzaakt zijn, te ruggedraaid. Dat de moeilijkhe den nog niet opgelost zijn, komt door de ontzettend grote achter stand die het grote land op allerlei gebied heeft. De oorzaak daarvan is het systeem dat door de heren altijd in stand gehouden is. Vroe ger leek er eenheid in het Oost blok, maar die is er eigenlijk nooit geweest. Die werd in stand gehouden met tanks: in Oost- Berlijn, Boedapest en Praag. Dankzij Gorbatsjov gaan die tanks nu weg. Dat de voorzitter van de SGP- studievereniging, dhr. Duvekot, in het museum bij Checkpoint Char- ly was, is ook te danken aan de glasnost en perestrojka. Bijbels smokkelen is ook niet meer nodig, maar misschien hebben ze mede aan het proces van ontspanning bijgedragen. Ik ben benieuwd wat er de 27ste november wordt beweerd, bij voorbeeld over de Amerikaanse president Bush. B.J. van Oost Gareelmakersdreef 24 Tholen Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) schreef vorig jaar 470 cliënten in, terwijl er nog 584 ingeschreven stonden uit 1988. Er werden 415 cliënten uitgeschreven, zodat er per 1 januari van dit jaar 639 overbleven. Van hen waren er 398 (62%) verslaafd aan alcohol, 156 (24%) aan opiaten, 15 (2%) aan cocaïne, 10 (1.5%) aan medicij nen, 7 aan amfetaminen en 8 aan cannabis. Het aantal alcoholcliën ten daalde ten opzichte van 1988 met 7% (toch zit het nog zo'n 10% boven het landelijke cijfer), maar het aantal amfetaminen-, cannabis- en cocaïnecliënten nam toe. Van de vorig jaar nieuw inge schreven cliënten was bijna een kwart tussen 40 en 49 jaar oud, bijna 19% tussen 35 en 39 jaar en 13% tussen 25 en 29 jaar. Meer dan de helft van de alcoholpa- tieënten is tussen 35 en 49 jaar oud en meer dan eenderde van de drugspatiënten is de 30 gepas seerd. Het aantal vrouwelijke cliënten van het ZCAD bedroeg 23%. Het regiobureau Oosterschelde (Tholen en Sint-Philipsland, Schouwen-Duiveland, Noord- en Zuid-Beveland) te Goes organi seerde met succes twee rookcur- sussen. De refusal-groep - die twee keer per week bijeenkwam - was voor een vaste groep mensen een grote steun op weg naar een alco holvrij bestaan. Driemaal per week werd aan een groep van on geveer 25 mensen methadon ver strekt. Verder werd voor deze groep geëxperimenteerd met het aanbieden van activiteiten. Een psychologiestudent die in Goes stage heeft gelopen, heeft onder meer een onderzoek gedaan naar gokverslaving. In december werd het regiobureau samengevoegd met dat van Walcheren. In het bestuur van het Zeeuws jConsultatiebureau voor Alcohol en Drugs heeft H. Venekamp uit Tholen zitting. L. v.d. L. uit Oud-Vossemeer is tot 75 uur dienstverlening bij een houtrecyclingbedrij f veroordeeld. De Haagse gerechtshof veroor deeld hem in hoger beroep tot die straf in verband met vernielingen in zijn woonplaats. De jonge man had 's nachts onder invloed van alcohol auto's bekrast, een auto mobilist bedreigd en een hek ver nield. De Middelburgse politierechter had hem eerder tot vier weken gevangenisstraf ver oordeeld. De Vossemeerder was daarvan geschrokken en ging met succes in hoger beroep. Hij be loofde niet meer te drinken omdat hij zich zo had misdragen. Commissaris der koningin dr. C. Boertien ontvangt morgenmiddag de bundel 'Johan de Brune de oude' uit handen van acht auteurs. Johan de Bru- ne(1588-1658) was advocaat en raadspensionaris van Zeeland van 1649 tot zijn overlijden. Hij maakte naam als schrijver en dichter, waarbij de invloed van Cats duidelijk merkbaar was. Zijn belangrijkste werken zijn: Hemel- feest, Emblemata of Zinnewerck en Bancketwerk van gode gedach ten. De bundel is een uitgave van het Zeeuws Genootschap der We tenschappen onder redactie van de commissie archief en werken. Op maandag 26 november a.s. komt de commissie ruimtelijke orde ning voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering, aanvang 19.30 uur, is openbaar. El ke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: Discussie over locatie bos in het kader van de ruilverkaveling Toen enkele jaren geleden landbouwgrond beschikbaar kwam in de Muijepolder te Sint-Maartensdijk werd op basis van een aantal goe de argumenten besloten ter plekke een eerste aanzet te geven tot de aanleg van een bos. Daarbij was beleidsuitgangspunt dat dit bos ver der zou moeten worden uitgebreid, in principe gekoppeld aan het be schikbaar komen van landbouwgronden. Aan de goedkeuring van dit 'bosplan' verbond de gemeenteraad de voorwaarde dat een integrale visie zou worden ontwikkeld om ook elders in de gemeente bosplan nen te ontwikkelen. Bij de ontwikkeling van die visie bleek al vrij snel dat de aanleg van een 6-tal 'dorpsbosjes', zoals die in de wandeling worden betiteld, een groot financieel beslag dreigde te leggen op de financiële midde len van de gemeente. Ij-Het was het gemeentebestuur bekend, dat in het kader van de thans op Tholen in voorbereiding zijnde administratieve ruilverkaveling gel den konden worden aangewend voor landschapsversterking. Ge tracht is dan ook inzicht te krijgen in de aanleg- en exploitatiekosten van een dorpsbos van circa 5 ha in of nabij elke woonkern (met uit zondering van Sint-Maartensdijk). In weerwil van rijkssubsidies moet worden vastgesteld dat er per dorpsbos rekening moet worden ge houden met een minimale jaarlijkse last van circa f 32.000,— of ruwweg een jaarlijkse exploitatielast (6 dorpsbossen) van circa 2 ton. En dan nog ontstaan voorzieningen die de kwalificatie 'bos' nauwelijks verdienen. Öp grond van allerlei overwegingen hebben burgemeester en wet houders vastgesteld dat een plan tot aanleg van 6 dorpsbossen niet verantwoord is. Desondanks is er toch ingespeeld op de mogelijkhe den die de administratieve ruilverkaveling biedt. Een alternatief lijkt aanwezig in de vorm van het creëren van aantrekkelijke wandel- en fietsroutes via bestaande polderwegen. Die wegen kunnen land schappelijk worden versterkt door het aanleggen van laanbeplanting en struweel. Aan die optie zal getracht worden gestalte te geven. Een andere optie openbaarde zich tijdens het overleg met de Consu lent voor Natuur en Landschap. Daarbij kwam vast te staan dat de ontwikkeling van twee bossen van formaat op Tholen een beter al ternatief zou zijn. Dan ontstaat er immers een voorziening die 'body' heeft. De ecologische toevoeging is in dat geval interessant en waar devol te noemen. Het maatschappelijk gebruik zal veel hoger liggen, omdat daadwerkelijk geruime tijd in het bos gewandeld kan worden. Landschappelijk is het een belangrijke toevoeging en als het dan bo vendien in aansluiting op een bestaand natuurgebied (de Pluimpot) tot stand komt, betekent het óók nog een belangrijke drukverlichting voor dat gebied. Inmiddels is door de Consulent voor Natuur en Landschap medege deeld dat in beginsel mogelijkheden aanwezig zijn voor de ontwikke ling van twee grote bossen van circa 20 a 25 ha, waarbij het leeuwedeel van de kosten voor rekening van het rijk komen. En dat alles te realiseren in het kader van de ruilverkaveling, waarbij een ge ringe bijdrage van de gemeente wordt verwacht. Burgemeester en wethouders geven in meerderheid de voorkeur voor een locatie nabij het natuurgebied de Pluimpot. De wethouders Van Schetsen en Versluijs denken aan een projectie van het bos in Stavenisse, zulks met het oog op een goede spreiding van recreatie ve voorzieningen. De tweede locatie, nabij de stad Tholen, kent een unanieme voorkeur. De commissie wordt om advies gevraagd. Bespreking nieuw bedrijventerrein Tholen/Oud-Vossemeer Toen de kredietvotering ten behoeve van het nieuwe industrieterrein 'Welgelegen' aan de orde kwam hebben enkele raadsleden gepleit voor een nadere bespreking in de commissie ruimtelijke ordening. Via een apart stuk worden de commissieleden van de belangrijkste motieven voor die keus op de hoogte gebracht. Van een ontwikkeling van het industrieterrein Slabbecoornpolder in noordelijke richting met een capaciteit van 7 8 ha is met name op basis van landschappelijke bezwaren afgezien. Vastgesteld werd dat het bedrijventerrein in die vorm als een 'lang gerekt lint' van Tholen naar Oud-Vossemeer zou gaan lopen, hetgeen om genoemde reden onaanvaardbaar zou zijn. Vervolgens is beoordeeld welke andere locaties in het vizier komen voor de ontwikkeling van een nieuw industrieterrein met een ge wenste capaciteit van 20 25 ha. Op basis van een aantal uitgangspunten en randvoorwaarden zijn een 2-tal locaties getoetst: 1. de locatie Dee (nabij de aansluiting op de Oesterdamweg); 2. de locatie Welgelegen aan de Provincialeweg Tholen - Oud- Vossemeer tegenover het huidige industrieterrein Slabbecoorn polder. Uit de toetsing kwam een absolute voorkeur voor de locatie Welgele gen naar voren. De externe bereikbaarheid van de plek is gunstig door de directe nabijheid van de Provincialeweg en de aansluiting op het Brabantse wegennet. De ruimtelijke en landschappelijke inpas sing is gunstig in die zin dat het minder zal domineren in het open landschap als de locatie Dee. Een bijzonder waardevol gegeven van deze locatie vormt het feit dat op korte afstand alle nutsvoorzienin gen (gas, water, electriciteit, rioolwaterzuivering, telecommunicatie- middelen) aanwezig zijn. Als gevolg van deze en nog een aantal niet nader te noemen eigen schappen ontstaat een basis tot een aanvaardbaar grondkostenni- veau. Juist een relatief lage grondprijs vormt een belangrijk gegeven, een factor die van doorslaggevend belang is voor een juiste concur rentiekracht. Volumebesluit 1991 op grond van de Wet op de Stads- en Dorps vernieuwing Jaarlijks dient het volumebesluit ingevolge de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing te worden vastgesteld. Het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft bekend ge maakt dat voor de gemeente Tholen in 1991 een stadsvernieuwingsbudget is gereserveerd van f 1.332.471,—. Dit bedrag kan nog worden vermeerderd met f 40.000,— zoals dit reeds in de begroting 1991 voor stads- en dorpsvernieuwing was op genomen. Voor de verdeling van het budget van f 1.372.471,— is de onderstaande opgezet gemaakt. Bijdragen aan door eigenaren van panden be woonde woningen welke worden verbeterd c.q. verbouwd f 450.000,— Reservering bijdragen verhuis- en herinrichtings kosten voor de bewoners van huurwoningen f 21.000,— Als gevolg van uit te voeren groot onderhoud aan huurwoningen van de stichting 'Beter Wonen' (42 woningen x f 500,— kan een bijdrage in de herinrichtingskosten worden toegekend. Rioleringswerken in stadsvernieuwingsgebieden f 100.000,— Het enige rioleringswerk dat in de lijst van uit te voeren kapitaalwerken 1991 is opgenomen is de aanleg van bergingsriolen te Tholen (Zuid- Oudaan, Vossemeersepoort). Uit het stadsver nieuwingsfonds zijn voor de financiering van dit project geen gelden gereserveerd, aangezien reke ning werd gehouden met een daling van het stadsvernieuwingsbudget. Dit blijkt gelukkig niet het geval zodat in de voorgestelde reserve van 1 ton wordt bepleit. De aanleg van de bergingsriolen in Tholen (ge raamde kosten f 1.700.000,— zouden volledig uit het stadsvernieuwingsbudget betaald moeten worden. Door het merendeel van de uitvoerings kosten te financieren uit de algemene middelen behoeft de uitvoering van deze werken geen on nodige vertraging op te lopen. Plankostenprocedures beschermde stadsgezichten Tholen en Sint-Maartensdijk f 40.000,— De afwikkeling van de definitieve aanwijzing is een langdurige geschiedenis. Op de procedure gang kan echter van gemeentewege nauwelijks invloed worden uitgeoefend. Navraag bij de Rijks dienst voor Monumentenzorg leerde dat de aan wijzing voor beide kernen in de loop van 1991 zal worden afgerond. Voor de in de toekomst te voeren planprocedures wenst het college zoals gebruikelijk een bedrag van f 40.000,— te re serveren. Verwerving van gronden en panden en verplaat sing van milieuhinderlijke bedrijven f 661.500,— De commissie wordt om advies gevraagd. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de heer R. Reid, Veerdijkseweg 1 te Scherpenisse voor het bou wen van een garage op het perceel kadastraal bekend Scher penisse, sektie M, nummer 589, plaatselijk gemerkt Veerdijkseweg 1. Dit plan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkre gen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onderhavige plan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 23 november 1990 tot 7 december 1990 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge meentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelij ke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 22 november 1990 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik Vaststelling volumebesluit 1991 Wet op de Stads- en Dorps vernieuwing Vanaf 22 november 1990 ligt tot en met 26 november 1990 voor elke belangstellende ter inzage in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk het voorstel tot vaststelling van het volu mebesluit 1991 ingevolge de Wet op de Stads- en Dorpsver nieuwing. In dat voorstel is de prioriteit van een aantal stadsvernieuwingsactiviteiten weergegeven. Voorts wordt daarbij concreet aangegeven voor welke sectoren gelden worden gereserveerd. Het gaat daarbij om de volgende sectoren: - Bijdragen ten behoeve van de verbetering van woningen. - Plankostenprocedures beschermd stadsgezicht Sint- Maartensdijk en Tholen. - Verwerving van gronden en panden en verplaatsing van milieuhinderlijke bedrijven in stadsvernieuwingsgebieden. - Rioleringswerken in stadsvernieuwingsgebieden. - Bijdrage verhuis- en herinrichtingskosten. Op maandagavond, 26 november aanstaande, om 19.30 uur, wordt voorafgaande aan de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening een hoorzitting gehouden. Een ieder krijgt alsdan de gelegenheid inhoudelijk op het voorstel te reageren. Direct na de hoorzitting bespreekt de commissie in een open bare vergadering het voorstel. Rekening houdend met de ge maakte opmerkingen zal de commissie een standpunt bepalen en een advies uitbrengen aan het college van burge meester en wethouders. Op grond van dat advies formuleert het college een voorstel aan de raad. Tijdens de raadsvergadering van 17 december 1990 kan het volumebesluit 1991 definitief worden vast gesteld. Sint-Maartensdijk, 22 november 1990 Burgemeester en wethouders van Tholen Lijsten met het onkruid knolcyperus De burgemeester van de gemeente Tholen maakt bekend dat op het gemeentehuis voor een ieder gedurende één maand ter inzage ligt de lijsten van terreinen waarop het onkruid knolcyperus is aangetoond. Ingevolge de regeling teeltverbo den knolcyperus geldt voor deze terreinen een verbod op de teelt van de volgende gewassen. a. alle bol- of knolvormende bloemgewassen; b. alle houtige gewassen, vaste planten, bloemisterijgewas sen en groentegewassen, voor zover zij worden geteeld met het doel de gehele of gescheurde plant of onder grondse delen daarvan elders uit te planten, of voor we- deruitplant in het verkeer te brengen; c. alle akker- en tuinbouwgewassen, waarvan ondergrondse delen worden geoogst of meegeoogst; d. graszoden. Ingevolge een verordening van het Landbouwschap geldt een reinigingsplicht voor werktuigen die gebruikt zijn op met knolcyperus besmette percelen. Sint-Maartensdijk, 22 november 1990 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de heer M.J. van Houte, Scaldisstraat 25 te Scherpenisse voor het verbouwen van een woning op het perceel kadastraal be kend Poortvliet, sektie N, nummer 371, plaatselijk gemerkt Noordstraat 22. Dit plan is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, ver gunning te verlenen voor het onderhavige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 23 november 1990 tot en met 6 decem ber 1990 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge meentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelij ke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 22 november 1990 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Aanvraag vergunning voor aanleg van een tijdelijk slibdepöt Door de Provinciale Waterstaat te Middelburg is een aanvraag ingediend om vergunning voor de aanleg van een tijdelijk slib depöt aan de Zwarteweg te Tholen op een perceel kadastraal bekend sectie P. nrs. 228, 229 en 230, ter grootte van circa 3,4 ha. Deze bestemming is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders zijn voornemens met toepas sing van artikel 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen voor de duur van maximaal 3 jaar. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 23 november tot en met 6 december 1990 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. Het plan van inrichting ligt gedurende deze termijn ter ge meentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelij ke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 22 november 1990 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. In verband met de arbeidsduurverkorting voor het gemeenteperso- neel is het gemeentehuis vrijdagmiddag 23 november 1990 gesloten en tevens telefonisch niet bereikbaar. Houdt u daar rekening meel! De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 26 november 1990 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders J. van der Jagt en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Het spreekuur van wethouder P. van Schetsen komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 5