Gemeente reageert op kappersbond A A f Vervalsing competitie? Aspiranten kampioen k autobedrijf krebbekx 1 Ml IRAN IDA Eén aanmelding voor sportgala Vosmeer klopt SC Welberg rAPIAU)N Scheef gezicht op Tholen Donderdag 22 november 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Wende klas afdelingsvoetbal Thol.Boys 5 bedwingt koploper Ruime winst Noad 5 Drie treffers Nico Hage in derby Smerdiek 4-WHSÏ Wielrennen Thol. Boys 3 strijdlustig E Dulvenrubrlek Thoolse dansers naar Demogyjada Tentoonstelling Trouwe Duif Kleindieren expo's Plaatselijk nieuws Kasteelresten Bouw- en Houtbond FNV opgericht Sint- Maartensdijk Klaverjassen Siervelg weg Extra toegang industrieterrein B en W zetten ten aanzien van kapsalon Walraven de puntjes op de i in verband met een klacht van de lan delijke kappersorganisatie Anko. CITROËN PRINS REINIERSTRAAT 3. STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA 1 Geen hetze Zorgvuldig Rommelige entree J. Hartog beste Oosterscheldevisser Muziek in Sint Maartenshof Biljarten BETAALBARE HAARMODE Sint komt Magere vangst Bromfietser bekeurd Fikse schade Sint komt op bezoek Geslaagd Verkoping Herbestratingen Sint- Philipsland Winkelactie gaat van start Bloed geven Vijf mille Intocht Sint De vijfde keus van Tholense Boys heeft koploper Alliance 5 het eerste verliespunt toegebracht (1-1). De Tho- lenaren blijven in de vierde klas B op de tweede plaats staan met drie punten achterstand. De Roosendalers moesten na afloop van de partij toege ven dat ze deze competitie nog niet zo'n moeilijke tegenstander hadden- ontmoet. Alliance nam aanvankelijk het initia tief, maar dat was snel over. Aan Thoolse kant werd goed gecombineerd en langzamerhand trok men het spel naar zich toe. De verdediging hield de Roosendaalse voorwaartsen goed in zijn greep, wat af en toe leidde tot inti midatiepogingen. Na een kwartier kwam er een goede scoringskans. Piet Jansen schoof de bal naar Martin Dinkelberg, wiens schot door een ver dediger van de lijn werd gehaald. Vlak daarop kwam Alliance, tegen de ver houding in, uit een uitval op voor sprong. Na de rust nam Tholense Boys nog nadrukkelijker het initiatief en zette Alliance met de rug tegen de muur. Na tien minuten kon Piet Jansen alleen op het doel afgaan, maar hij schoot van te ver op het doel. Piet Kwist had koppend kunnen scoren, maar hij werkte de bal met zijn hand in het doel zodat de treffer werd afgekeurd. Na een half uur scoorde Piet Jansen de meer dan terechte gelijkmaker. Al liance moest nu helemaal terug en kreeg voorin geen voet aan de grond. Maar de Tholenaren wisten het net niet meer te vinden, een euvel wat de laatste weken vaker om de hoek komt kijken. De vijfde keus van Noad behaalde te gen Serooskerke 5 een ruime 1-5 over winning. Al in de derde minuut keken de Fluplanders tegen een achterstand aan. Slecht wegwerken van de verdedi ging werd door de spits van Seroosker ke direct afgestraft. Door het windvoordeel waren de Walcherenaren nog verschillende keren dicht bij een doelpunt. Prima reddingen van Kees Filius voorkwamen echter erger. Na een half uur kwam Noad langszij door een eigen doelpunt van Serooskerke. Een voorzet van Joes Fluijsmans werd door een verdediger in eigen doel gekopt. Voor de tweede helft kwamen André van Westen, Geert Verkerke en Henk Dijkema in het veld voor Adrie Fon- teijne, Tom Buijs en Han Quist. Met de wind in de rug zette Noad de tegen stander onder druk. Met een hard on houdbaar schot van Van Westen kwam Noad op een 1-2 voorsprong. Seroos kerke kreeg nog een uitstekende kans, maar een kopbal werd via een redding van Kees Filius gepareerd. Even later stelde Marco van Herk de zege veilig: 1-3. Met nog vijf minuten te gaan scoorde Van Herk opnieuw. Jan Kot bepaalde uiteindelijk de eindstand op 1-5. De vierde keus van Smerdiek moest het opnemen tegen de ongeslagen kop loper WHS 5. In de eerste helft was er sprake van een gelijkopgaande wed strijd met aan beide kanten goed voet bal, onder leiding van een goed fluitende scheidsrechter Rien Vroeg- op.In de twaalfde minuut zorgde spits Nico Hage voor de openingstreffer. Met een hard schot scoorde hij uit de eerste kans 0-1 voor de groen-witten. Smerdiek gaf zich na de snelle ope ningstreffer nog niet gewonnen en bood met veel inzet de koploper prima tegenstand. Na ruim een half uur le verde dit Smerdiek de verdiende ge lijkmaker op. Nadat Piet Bazen en Ko van de Griek in de afwerking hadden gefaald, bracht Jaap de Rijke de stand op 1-1. Enkele minuten later scoorde Smerdiek bijna weer, maar de bal ging rakelings naast het doel. Voor de tweede helft werd aan Smerdiek-zijde Piet de Jonge vervan gen voor Takar Allali. Een ongelukki ge wissel, want door balverlies van een pingelende Alliali kon Nico Hage op aanspelen van Han Vroegop WHS op een 1-2 voorsprong zetten. WHS voel de dat er mogelijkheden waren voor een beslissende derde treffer en zetten de blauw-zwarten onder druk. Smer diek stond met de rug tegen de muur. Na een kwartier werd een schot van Theo Fase door voorstopper Piet van Ast van richting veranderd, waardoor de bal ongelukkig in eigen doel ver dween: 1-3. Enige minuten later maak te Nico Hage zijn derde treffer, waarmee de stand op 1-4 kwam. Drie minuten voor tijd kon Smerdiek nog iets terug doen. Ko van de Griek kopte een corner van Kees van den Hoek pri ma in, waardoor de eindstand op 2-4 werd gebracht. Wielervereniging de Bidon hield haar jaarlijkse feestavond in clubhuis De Kaai te St. Maartensdijk. Voor de le den was er een prima koud buffet. "Rissen het eten door werden de prij zen uitgereikt van de verschillende klassementen. Via een verloting werd de clubkas gespekt. De voorzitter blik te met tevredenheid terug op het af gesloten seizoen. Nieuwe leden konden er worden ingeschreven, die trouw de clubritten bezochten. Voor de vrijwilligers was er als dank een bloemetje. Na het officiële gedeelte bleven de leden tot in de kleine uurtjes gezellig samen. Klassement 1990: 1. Piet Weijers 3244 kilometer, 2. Jos ©uiljam 3244 km, 3. Arie Bijl 3244 km, 4. Kees Eikelen boom 3192 km, 5. Martien Bogert 2875 km. Lekke banden: 1. Kees Bogaerts 5, 2. Piet Weijers 4, 3. Marco Kwaak, Pa trick Potter, Marien Stoutjesdijk en Martien Bogert allen 3. Precisietijdrit: 1. Adrie van de Ree -21.931, 2. Marco Knuist -44.307 en 3. Martien Bogert -60.0 Demarrages: 1. Marien Stoutjesdijk 108, 2. Jos Guiljam 101 en 3. Arie Bijl 81. Het loopt nog geen storm met de aanmeldingen voor het Thoolse sportgala. Tot en met maandag was er nog maar één kandidaat voor één van de gemeentelijke sportprijzen opgegeven. Vrijdag sluit de termijn, maar wethouder van sportzaken P. van Schetsen maakt er zich geen zorgen over. "De praktijk is, dat men op het laatste moment met aanmeldin gen komt. Het is koffiedik kijken, maar stel dat het aantal beneden de verwachting blijft, dan kan de commissie sport zelf kandidaten bij b en w aanbevelen." Volgens de wethouder wordt het sportgala zoals twee jaar geleden in Haestinge te St. Maartensdijk gehouden. Daar is een vast toneel en kan de opbouw van een tribune met inzet van gemeentewerken goed gebeuren. "We trachten het weer op dezelfde manier te doen als in 1989", aldus Van Schetsen. Streefdatum is 1 februari. Exclu sief de uren van ambtenaren van gemeentewerken bedragen de kosten 3800 gulden. De Zeeuwse Sportraad organi seert dinsdagavond in de Stenge te Heinkenszand een sportgala waarbij de aanmoedigingsprijs voor jong Zeeuws sporttalent wordt uitgereikt door gedeputeer de mevr. E. Maris-Koster. Geno mineerd zijn de dames S. Rottier, M. van Dorssen en M. Schipper. Evenals het weer ging de derde keus van Tholense Boys tegen Vre derust 2 stormachtig van start. Na de slechte seizoenstart toonde de Tholenaren veel vechtlust, het geen beloond werd met een knap pe 3-2 overwinning. Door goed combinerend voetbal kwam Tho lense Boys na ruim 20 minuten op een 1-0 voorsprong. De ope ningstreffer kwam op naam van Johan van Stee. Enkele minuten later kapte André Kousemaker zijn tegenstander uit en scoorde in de korte hoek 2-0. Nog voor rust kwamen de Tholenaren op 3-0 door een doelpunt van Julian Roman. Na de rust kwam Vrederust 2 pas goed in de wedstrijd. Dit leidde tot twee tegen doelpunten, waar door men de marge verkleinde tot één goal. Door een goede inzet en motivatie hield Tholense Boys in de slotminuten stand, waardoor de 3-2 winst een feit was. Vosmeer dames heeft de vierde bekerronde bereikt door SC Wel berg met 0-4 te verslaan. Die rui me uitslag zat er aanvankelijk niet in. Voor de rust had Welberg een licht veldoverwicht en Vosmeer schiep zich nauwelijks doelkan sen. Pas enkele minuten voor de rust was het raak. Diana Hendrik- se verlengde een ingooi en de bal zeilde onderdoor de lat. Voor alle zekerheid kopte Maja Vermaas de bal nog in het net, hoewel die de doellijn al was gepasseerd. Een minuut later rondde Anita Goede- gebuure een aanval af met een af standsschot, 0-2. Na de thee had Vosmeer een licht veldoverwicht. Halverwege be kroonde Anita Goedegebuure dat opnieuw met een schot van af stand. Na een half uur spelen werd regioklasser Welberg voor het eerst gevaarlijk. Door goed uitlopen voorkwam Conny v.d. Laak tot twee keer toe een tegen treffer. In de slotfase bepaalde Maja Vermaas de eindstand op 0-4, uit een hoekschop van Anita Goedegebuure. De jazzdansgroep van Laura Ou- wens is voor de vierde keer in suc cessie uitgekozen om mee te doen aan de landelijke Demogyjada. Zondagmiddag staan de 14 Thoolse dames in het Congresge bouw in Den Haag. Ze brengen het nummer 'Not only just to listen' op muziek van Steps Ahead. Laura Ouwens vertelt dat de groep voor dit adagio-nummer gekleed gaat in rokken met ver schillende tinten paars en zwarte pakjes. Die kleding past bij de sfeer van de muziek. In de regionale voorronde werd de groep van Laura Ouwens uitgeko zen op grond van de choreografie, muziekkeuze, originaliteit, kle ding, presentatie en uitstraling. De Thoolse dames vormen één van de 20 groepen die in Den Haag voor het voetlicht treden. Laura Ouwens is er trots op. "Het is nogal wat om vier jaar lang op landelijk niveau te presteren. Dit jaar zijn er enkele nieuwe meisjes bij en toch behaalt de groep weer zo'n resultaat." In zaal de Kroon in de Visstraat is za terdag de jaarlijkse tentoonstelling van de postduivenvereniging de Trou we Duif gehouden. De zaal was gezel lig aangekleed met bloemen van Bloemenhal van H. Jansen. Er waren 31 inzenders, meer dan vori ge keer. Er waren deze keer ook 12 in zenders van buiten de vereniging. Keurmeester W. Wassenaar uit Abcou de kreeg door dit grote aantal deelne mers 240 duiven te keuren, 's Avonds draaide de voorzitter Jac. van Dijke aan het rad van avontuur en daardoor gingen velen met smakelijke prijzen naar huis. Het geluid werd verzorgd door Tasma uit Poortvliet. Uitslagen: Klasse I oude doffers 1. C.J. v.d. Berge zn., 2. J.C. Wielaard, 3. J. Toetenel, 4. J.C. Verwijs, 5. C. Moeliker zn., 6. A. van Haaften, 7. J. Toetenel, 8. Com. Bolijn, 9. C. Laban zn., 11. J.C. van Dijke, 12. M. de Graaf. KI. 2 Oude duivinnen 1., 2. en 3 A. van Haaften, 4. J. de Rij ke, 5. J.C. van Dijke, 6. M.P. van Haaften zn., 7. J. Noom. Klasse 3, jarige doffers 1. C. Laban zn., 2. J.C. van Dijke, 3. F. Bal, zn., 4. J. Hol, 5. J. deRijke, 6. A. Bustraan, 7. C. Laban zn.. klasse 4-jarige duivinnen 1. J. Noom zn., 2. J.C. Verwijs, 3 en 4 P. Laban, 5. Alex en William v.d. Vlies, 6. L. v.d. Hoofd. Klasse 5 jonge doffers 1. A. van Haaften, 2. J. de Rijke, 3. P. Laban, 4. J. Toetenel, 5. P. Laban, 6. L. v.d. Kleijn, 7. J.C. van Dijke, 8. F. Bal, 9. L. Soomers, 10. J. Toetenel, 11. M. van Haaften zn., 12. S. Vermaas zn., 13. C. Laban zn., 14. C.J. v.d. Ber ge zn., 15. J. Hol. Klasse 6 jonge duivinnen 1. L. Soomers, 2. P. Laban, 3. L. Soo mers, 4. J. Kegge, 5. J. Toetenel, 6. J. de Rijke, 7. F. Bal zn., 8. C. Moeliker zn., 9. S. van Haaften. Klasse 7 late doffers 1. A. van Haaften, 2. A. Bustraan. Klasse 8 late duivinnen 1. A. van Haaften, 2. A. Bustraan. De 8 jeugdleden mochten ook ieder 5 dui ven inzetten, daarbij waren de resulta ten als volgt: 1. Herman Bal, 2. Jan van de Berge, 3. David Noom, 4. Christiaan Moeliker, 5. Chris-Jan van Haaften, 6. Alex en William v.d. Vlies, 7. Maurice Laban, 8. Jacco v.d. Kleijn. WHS deed aan competitieverval sing door de wedstrijd tegen Beve landers zaterdag af te gelasten. Die beschuldiging uitte de voor zitter van Bevelanders zaterdaga vond in de sportuitzending van omroep Zeeland. Hij vond dat er een straf voor WHS bedacht moest worden omdat de wedstrijd voor de tweede keer was afgelast. De voorzitter van Bevelanders wil de daarover een brief naar de hoofdconsul van de KNVB schrij ven. Hij had ook WHS-consul L.F. Stols gebeld, vanwie hij te ho ren kreeg, dat het St. Annalandse sportveld 's morgens goed was. 'Maar als het eens gaat regenen', zou die de voorzitter van Bevelan ders hebben laten weten. Woorden die de WHS consul fel bestrijdt. "Het veld was 's mor gens al onbespeelbaar, hetgeen ik ook de voorzitter kenbaar heb ge maakt. De manier waarop hij mijn woorden verdraait noem ik onbeschoft. Ik heb niets met be langen van WHS te maken. Als consul neem ik de beslissingen van wel of niet spelen en niet het bestuur", aldus een verontwaar digde consul van WHS. Voorzitter G.T. Bril van WHS liet weten, dat zijn collega van Beve landers zaterdagmorgen om negen uur in St. Annaland had moeten zijn. "Er is van onze kant perti nent geen sprake van competitie vervalsing. Zoals de waard is, vertrouwt hij zijn gasten", aldus Bril. Dat WHS in verband met blessu res en vakantie veel spelers zou missen, was volgens Bril niet van belang geweest bij de beslissing van de consul. "Tegen Arnemui- den hadden we al veel blessures en die wedstrijd hebben we gewon nen. WHS heeft drie elftallen in de KNVB en heeft spelers genoeg. Onze jongens zullen nu zo gemo tiveerd zijn, dat de punten wel eens in St. Annaland kunnen blij ven als Bevelanders op bezoek komt", aldus een strijdvaardige WHS-voorzitter. "Het zal overigens wel vaker voorkomen dat er bij WHS niet gespeeld kan worden. De velden zijn immers niet best. Door de aanleg van een nieuw zandveld door Oranjewoud heeft WHS veel op het hoofdveld moeten trainen, wat het veld niet ten goede komt. Een deskundige kwalificeerde het veld 'als veel te zacht'. Als bestuur hebben wij overwogen of wij deze verwijten zo maar moeten nemen. Wij hebben besloten om dit niet te doen, maar de Bevelanders 22 de cember op het veld een lesje te le ren", meent voorzitter Bril. Van 12 tot 2. Vrijdag 23 november wordt het KRO lunchprogramma 'Van twaalf tot twee' rechtstreeks uitgezonden vanuit de Stoelemat in Bergen op Zoom. Er zijn gratis toegangskaarten verkrijgbaar voor dit radioprogramma, dat wordt gepresenteerd door Ted de Braak. Verder werken o.a. mee het Oeral Kozakkenkoor en Eddy Christiani. Bij een tentoonstelling voor klein- diersportfokkers te Steenbergen werd Benjamin Kooijman uit Tholen alge meen kampioen bij de hoenders, met een Hollandse krielhaan. Tevens werd Benjamin beste bij de jeugd met een Hollandse krielhen en had ook de bes te haan. Manuël Kooijman uit Tholen werd in de C-klasse de beste bij de jeugd met een Ned. hangoor dwergkonijn, ko nijn grijsbont. Dhr J. v.d. Hout uit Sint-Maartensdijk behaalde met zijn Barneveldse Kriel hen een eerste prijs. Dhr J. Donken kreeg een eerste prijs met zijn duivin, ras Duitse Modena Shietti. Bij de jeugd behaalde Benja min Kooijman een derde prijs met zijn konijn en Yvonne Scherpenisse ccn tweede prijs met haar rode Nieuw Zcc- lander.De voorzitter dhr. J. Gecrs uit Steenbergen sprak van een zeer geslaagde tentoonstelling. Manuël Kooijman uit Tholen nam met haar Ned. hangoordwergkonijn deel aan een tentoonstelling in Klaas waal. Hij werd daarhet mooiste dier van de jeugdleden' en had het mooiste dier op één na bij de dwergrassen. Bij een tentoonstelling van K.S.V. Ani mo uit Halsteren behaalden de Thool se leden eveneens mooie resultaten. Kampioen kleine rasse werd de combi natie Scheldestroom uit Sint- Maartensdijk, met een bruin konijn. Patricia Scherpenisse uit Sint- Maartensdijk werd kampioen dwer grassen met een pool-roodoog. Mevr. N. de Wilde uit Scherpenisse werd kampioen bij de jeugdleden met een Duitse Hangoor konijn zwart. Bij de duiven vielen de heren C. Loos en J. Donken uit Tholen weer in de prijzen met hun Duitse Modena Shiet- ti's. Dhr C. Loos behaalde met zijn duivin een tweede prijs en dhr. J. Don ken met zijn doffer een derde prijs. De collectieprijzen gingen naar: mevr N. de Wilde, comb. Scheldestroom, Patricia Scherpenisse, Marieke Bolier, Yvonne Scherpenisse, comb. Scherpe nisse, dhr. J. Donken en dhr. Cloos P.P. prijzen ontvingen: comb. Schel destroom en Patricia Scherpenisse, R- prijzen gingen naar de heren C. Loos en J. Donken. Voorzitter B. Scheerders complimen teerde Tholen met de uitstekende kwa liteit van de dieren. De aspiranten van tafeltennisvereni ging Smash '76 hebben één wedstrijd voor het eind van de competitie het kampioenschap behaald. Johan Scherpenisse, Jacob Elenbaas en Henk Jopse stelden via een ruime 9-1 overwinning op Back Hands de titel veilig. Jacob Elenbaas verloor zijn eerste partij, maar daarna bleven de jeugdspelers van Smash ongeslagen. Johan Scherpenisse en Henk Jopse behaalden een 100 score. Ook het eerste team van Smash '76 presteerde goed. De Thoolse tafelten nissers kunnen zich op gaan maken voor een promotie-degradatieduel op zaterdag 8 december. Tegen Vice Versa '51 werd een mooie 7-3 overwinning geboekt. De uitslag kwam tot stand, door ondermeer drie overwinningen van Hans van Dijke, die weinig proble men kende met zijn tegenstanders. Sa men met Ad van 't Hof behaalde hij ook de winst in de dubbel. Van 't Hof schreef nog twee winstpartijen achter zijn naam, terwijl Marco Saarllos op één overwinning bleef steken. Voor het tweede team zit de competitie er bijna op. Van Markiezaat uit Ber gen op Zoom werd met 7-3 gewonnen. Jos IJzerman had met drie overwin ningen een groot aandeel in de winst. Volgend seizoen blijft Smash 76 2 in de zesde klas spelen. Het derde team speelde tegen Vice Versa 5-5 gelijk. Invaller Wim Slager stelde het punt voor de Tholenaren veilig. Hij wist alle partijen te winnen. De welpen hebben hun competitie beëindigd met een 18-0 verlies tegen Belcrum. Puntloos eindigden zij op een laatste plaats. Voor dit team is het echter belangrijker om ervaring op te doen, dan te winnen. Programma: 24/11: TCO 1-Smash '76 1, TCO 2-Smash '76 2 en TCS 5-aspiranten. 23/11: TCO 2-Smash 76 2. sen twee mannen op het havenpla teau. C.W. liep daarbij kneuzingen en schaafwonden op. Hij liet zijn hond uit, toen J. v.d. B. uit zijn auto kwam. Tussen bei de mannen doet zich al langer een conflict voor, wat eerder uitmond de in een rechtszaak. De vechten den kwamen ook nog terecht op de motorkap van de auto van G.B. uit Poortvliet. Drie cafébezoekers moesten v.d. B. - die nog een twee de keer achter W. aanging - van W. afhalen. Raadslid M.A.J. v.d. Linde wil dat de gemeente de kasteelresten van het slot Stavenisse gaat bescher men. Hij stelde dat maandaga vond bij de wijziging van het monumentenregister. B en W zul len zich er eerst over buigen, maar Van der Linde wilde er bij voor baat aandacht voor vragen omdat er nu geen beleid is voor de oude fundamenten. Hij wilde de kasteelrestanten laten conserveren tot er een definitieve bestemming aan gegeven wordt. In café Smits is dinsdagavond een afdeling van de Bouw- en Hout bond FNV opgericht. De leden (34) hebben een voorlopig afde lingsbestuur gekozen: J. Hage, voorzitter, P. Lindhout, penning meester en bestuursleden J. van Poortvliet en C. van Haaften. Als penningmeester en plaatselijk ver tegenwoordiger voor het Sociaal Fonds Bouwnijverheid is J. Geuze gekozen. De 34 leden waren lid van de afde ling Sint-Maartensdijk, maar nu kan iedereen vanaf 1 januari in Stavenisse terecht voor de aan vraag werkloosheidsuitkering en het uitbetalen van vakantiegeld. Leden kunnen dan bovendien op hun eigen afdelingsbestuur een beroep doen voor rechtsbijstand. De uitslag van de vrijdag gespeel de inhaalwedstrijd van De Pende laars luidt als volgt: 1. J. van Gorsel 5417 p.; 2. M. den Haan 5201 p.; 3. Mw. Franke 4937 p.; 4. W. Dane 4916 p.; 5. J. van Zetten 4903 p.; 6. Mw. Bronmans 4832 p.; 7. L. Kampman 4671 p.; 8. A. Arts 4667 p.; 9. J. van Splunter 4589 p.; 11. P. Bazen 4036 p.; 12. R. Waasdorp 3944 p.; 13. M. van Bloppoel 3933 p.; 14. C. Landa 3679 p. De tussenstand na 6 speel dagen luidt: 1. J. v.d. Werf 28.481 p.; 2. M. v. Bloppoel 27.958 p.; 3. W. Dane 27.714 p.; 4. J. v. Splun ter 27.655 p.; 5. L. Kampman 27.181 p. De strijd om de marsen- prijs wordt aangevoerd door M. v. Bloppoel, W. Dane en M. den Haan, allen 7 marsen. Van de auto van S., die dinsdag bij Haestinge stond, is een siervelg gestolen. J.W. uit Bergen op Zoom is zater dag op de Sportlaan bekeurd om dat zijn auto niet APK gekeurd was. Er komt een tweede ontsluitings- weg naar het industrieterrein. De ze wordt tegelijkertijd met de bochtafsnijding - bij Scherpenisse - van de Provincialeweg verwezen lijkt. Voordat de gemeenteraad zich over het plan buigt, behan delt de commisie ruimtelijke orde ning dat maandagavond in een openbare vergadering. Advertentie I.M. "Een kapper uit Oud-Vossemeer heeft de Anko ingeschakeld en ons gemeld dat Walraven een ille gale kapsalon is", zegt ambtenaar ruimtelijke ordening C. Nuyten. "B en W hebben de Anko meege deeld, dat de kapsalon niet zo maar gesloten wordt. Wij willen eerst activiteiten ontwikkelen om de zaak te legaliseren. Daarvoor is destijds een procedure met de middenstands federatie afgespro ken. Een onafhankelijk onder zoek is nodig om te kijken of kapsalon Walraven er in Oud- Vossemeer nog bij kan. Wanneer andere bedrijven daardoor in moeilijkheden komen, kunnen we niet verder. Is er wel ruimte, dan moeten b en w kapsalon Walraven toestaan." Inmiddels heeft het marktonder zoek plaatsgevonden, maar bij b en w zijn daarover vragen gerezen. Daarom gaat de burgemeester maandag met Walraven praten. Nuyten spreekt tegen dat de helft van de kappers op Tholen illegaal gevestigd is, dus in een pand met een woon- in plaats van een be- drijfsbestemming. "Als we in con tact komen met zaken die strijdig zijn met het bestemmingsplan, moeten we dat oppakken. Maar we gaan geen hetze voeren en kap pers en pedicures die op zolderka mertjes werken, opsporen. De activiteiten moeten naar buiten toe goed waarneembaar zijn." De ambtenaar ruimtelijke orde ning bestrijdt ook, dat het pand van Walraven voorheen een be- drijfsbestemming had. "In 1988 is plan Kom Oud-Vossemeer juri disch onherroepelijk geworden. Voor die tijd is er een ambtenaar geweest die het gebruik van de panden heeft bekeken en de kap salon was toen een woning. Van daar dat de woonbestemming in het bestemmingsplan is geko men." De lijst met handtekeningen vor men juridisch en planologisch volgens Nuyten 'geen relevant ge geven'. Wanneer kapsalon Walra ven zich in een bepaald marktsegment begeeft - het kap pen van lange haren, haarstukjes, lage prijzen - kan dat volgens de ambtenaar bij de beslissing 'mee wegen'. "We moeten gewoon zorgvuldig te werk gaan", aldus Nuyten. "De kappersorganisatie Anko kan im mers naar de Arob-rechter stap pen en wanneer we het bestemmingsplan gaan wijzigen, kunnen ze ook bezwaar maken." Raadslid M.A.J. van der Linde betreurt het dat er zo weinig aan beplanting gedaan wordt op het industrieterrein. Hij zei dat maan dagavond bij de behandeling van het voorstel om 16 populieren aan te planten. "Dat mag nauwelijks een naam hebben." Van der Linde betreurde het, dat de groenstrook van 15 meter is losgelaten. "Ge dane zaken nemen geen keer. Het heeft er wel toe geleid, dat de en tree van St. Maartensdijk wat rommelig is geworden." Behalve de 16 populieren op het industrie terrein komen er in het dijktalud van de Westkerkseweg lindebo men. In een volle zaal van het clubhuis van de Oosterscheldevissers, café Smerdiek, zijn vrijdagavond de bekers uitgereikt aan de best ge plaatsten op de ranglijst. Bij de senioren won J. Hartog, bij de da mes B. Aarden en bij de junioren D. Klaasse. Senioren: 1. J. Hartog 697 p; 2. A. Aarden 659; 3. M. van Gorsel 654; 4. R. Buys 653; 5. J. van Eene naam 646; 6. R. Vermaas 637; 7/8 Th. Hengstmengel en Ph. Ver maas 631. Dames: 1. B. Aarden 591 p; 2. R. Vermaas- Quist 576; 3. I. van Poll 664. Junioren: 1. D. Klaasse 682 p; 2. A. Brinkman 676; 3. Johnny Noom 664. Uitslag 10e wedstrijd:l. Joh. Po- tappel 660 p; 2. J. Hartog 640; 3. H. Poot 549; 4. I. van Poll 480; 5. M. van Gorsel 465; 6. B. Aarden 450; 7. W. van Oudenaarde 385; 8. W. Vermaas 355; 9. R. Vermaas 305; 10. Th. Hengstmengel 305. Junioren: 1. Johnny Noom 510. In bejaardencentrum Sint Maar tenshof wordt woensdagavond een muziekavond gehouden. Me dewerking verlenen: Gerdien Schot (orgel), Ramon Bijl (keybo ard), Lian Gebraad (orgel accordeon), Geertrude Moerland (accordeon), Jeannet de Vos (ac cordeon), Corine Vermeulen (or gel), bejaardenkoor Nieuw Leven (zang) en Rudi Nijssen (voor dracht). De bedoeling van deze avond is om de bewoners van Sint- Maartenshof een gezellige avond te bezorgen onder het geluid van bekende oude liedjes. In de competitie van biljartvereni ging Smerdiek werden 5 partijen gespeeld. De leider in de rang schikking wön voor de zesde keer op rij, zodat hij nog steeds on geslagen is. Uitslagen: J. v.d. Berg - M. Groos 5,12-10,00; M. Waasdorp - J. v. Splunter 5,50-10,00; Chr. Hoek - C. v. Gorsel 7,61-10,00; K. Waas dorp - J. v. Splunter 10,00-8,75; M- Waasdorp - G. Geuze 6,00 - 10,00. Kortste partij: K. Waasdorp - J. v. Splunter 15 brt.; Hoogste serie: K. Waasdorp, G. Geuze en M. Groos 9 car.; Beste gemiddelde: M. Groos 3,33. Stand: 1. C. v. Gorsel 60,00 uit 6 partijen; 2. K. Waasdorp 54,60 uit 6 partijen; 3. M. Groos 50,39 uit 6 partijen; 4. J. v. Splunter 49,08 uit 6 partijen; 5. J. v.d. Berg 47,29 uit 6 partijen. Scherpende Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. en viel daardoor. Hij werd nog naar het ziekenhuis gebracht, maar bleek niets te mankeren. Zaterdag is het weer zover. Sint- Nicolaas en zijn Pieten komen naar ons dorp. De bonte stoet wordt om twee uur bij de waterto ren verwacht. Met muziekvereni ging Euterpe uit Sint-Maartens dijk wordt een rondgang door het dorp gemaakt. Om kwart voor drie is Sint-Nicolaas in het Hol land Huis, waar hij veel kinderen en ouders hoopt te begroeten. De organisatie van de middag is in handen van de dorpsgemeen schap, de middenstandsvereniging en de beheerscommissie. De tiende bekerwedstrijd van H.S.V. De Zeebaars vond plaats aan de Van Haaftenpolder. De 28 deelnemers haalden ruim 5,5 kilo vis op de kant, wat een mager re sultaat genoemd kan worden. De 5,5 kilo vis bestond uit 11 bovenmaatse- en 5 ondermaatse botten die door de helft van de deelnemers, 14, gevangen werd. De uitslag was: I. J. Vriens - 770 p.; 2. Mevr. T. Deurloo-Bos - 735 p.; 3. J. van Tiggele - 720 p.; 4. M. Bijl - 650 p.; 5. H. Giljam - 615 p.; 6. Danny Bijl (jeugd) - 550 p.; 7. Stig Dos sing - 515 p.; 8. J. Bijl - 440 p.; 9. R. Anemaet - 230 p.; 10. H. Suur- land - 150 p.; 11. S. Quist - 150 p.; 12. C. de Graaf - 50 p.; 13. Mevr. T. Poot-Ligtendag - 50 p.; 14. C. Tichem - 50 p. De elfde en tevens laatste beker wedstrijd van dit seizoen zal ge houden worden aan de Anna Vosdijkpolder bij St. Annaland op zaterdag 1 december van 13.30 tot 16.30 uur. J.U. uit Poortvliet is donderdag op de Molenweg staande gehouden. Zijn bromfiets bleek een te groot vermogen te hebben. Verder pro duceerde het rijwiel teveel geluid, was het stuur te breed en ontbrak een bel. Bromfietser E.B., eveneens uit Poortvliet, kwam vrijdagavond ten val op de kruising Provinciale- weg/Spuidamstraat. B. reed rich ting Sint-Maartensdijk, toen de tegemoetkomende automobilist L.G. uit Poortvliet linksaf de Spuidamstraat inreed zonder voorrang te verlenen. B. week uit Twee auto's raakten vrijdagmid dag flink beschadigd bij een aan rijding op de kruising Lageweg/Paasdijkweg. W.K. uit Middelburg sloeg vanaf de Paas- dijkweg linksaf de Lageweg in. Plotseling werd hij van achteren aangereden door mevrouw A. de K. uit Scherpenisse. K. had haar niet zien aankomen, doordat een aanhangwagen met lading het uit zicht belemmerde. De wagen is la ter op verzoek van de politie verplaatst. Uit de auto van L., die in de Julia- nastraat stond, is de radio gesto len. De daders vernielden een ruit om in het voertuig te kunnen komen. Bij een snelheidscontrole op de Paasdijkweg zijn twee van 46 ge controleerde automobilisten be keurd. Zij reden respectievelijk 65 en 78 km/u. Mevrouw S.G. werd donderdag bekeurd omdat ze in de Deestraat op een brommer reed en geen helm droeg. Sint-Nicolaas en zijn gevolg komt zaterdag om twee uur aan bij de Paasdijkweg. Daar wordt hij ho pelijk opgewacht door veel kinde ren en hun ouders. Vervolgens maakt Sint samen met muziekver eniging Accelerando een rond gang door het dorp. Om drie uur geeft poppentheater Pardoes voor de kinderen tot en met 12 jaar in 't Ouwe Raed'uus een voorstel ling. Daar worden tevens de prijs winnaars van de tekenwedstrijd bekendgemaakt. De jeugd kan de tekeningen nog tot en met vrijdag 30 november inleveren bij de win kel van de familie Visser aan de Markt. Sint-Nicolaas zal de win naars van drie leeftijdsgroepen een prijs overhandigen. Voor ieder kind is er ook nog een ver rassing. Aan de afdeling nieuwe informa tica van de streekschool in Bergen op Zoom is C. Goedegebuure ge slaagd voor applicatiegebruiker. De stichting Adullam houdt van daag van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.30 uur in vereni gingsgebouw Eben Haëzer van de Nederlands Hervormde Kerk een verkoping. De opbrengst is bestemd voor de geestelijk- en li chamelijk gehandicapten. Ieder een is hartelijk welkom. Straatmakersbedrijf C.A. Scher penisse uit Sint-Annaland gaat voor 64.452,15 herbestratingen uitvoeren in de Zuidstraat, Lan- gestraat, Burgemeet en bij het parkeerterrein aan de Burg. van Doornstraat. Morgen, vrijdag, begint de winkelactie, waarmee ook dit jaar weer mooie prijzen te winnen zijn. Tot en met woensdag 5 de cember ontvangt u bij de deelne mende winkeliers bij besteding van elke vijf gulden een zegel. Als u tien zegels op het formulier heeft geplakt en u het inlevert, dingt u mee naar één van de prij zen. De eerste trekking vindt plaats op 29 november, de tweede trekking op 3 december en de hoofdtrekking op 7 december. De hoofdtrekking is om 20.00 uur in de Druiventros. De hoofdprijs is 1000^aan waardebonnen. De tweede prijs is een waardebon van 500,en de derde tot en met veertiende prijs zijn kleinere geld bedragen. De deelnameformulie ren kunt u uiterlijk tot en met 7 december deponeren in de beken de bussen bij drogisterij Jansen en P. van de Reest levensmiddelen. Het Rode Kruis organiseert op vrijdag 30 november van half ze ven tot negen uur een bloedafna me avond in De Wimpel. Gezonde inwoners die tussen 18 en 65 jaar oud zijn kunnen daar een halve li ter bloed afstaan. Men kan zich ook tevoren melden bij A. van Dijke (Schoolstraat 28), waarna men een oproep ontvangt. De verkoping voor de Mbuma- zending en gehandicapten heeft zaterdag netto 5.162,55 opge bracht. In het gebouw van de Oud Ger. Gemeente opende ouderling Hoek met gebed, schriftlezing en meditatie. Daarna begon de ver koping, waar het gezellig druk was en alles grif van de hand ging. Ouderling Hoek sloot 's middags met schriftlezing en gebed, waar na mevrouw Verwijs-Hoeflaken iedereen bedankte voor de mede werking. Sinterklaas heeft laten weten dat hij Flupland niet is vergeten. Op 1 december rond de klok van half vier vaart hij de haven binnen langs de pier. Muziekver. Concordia en de drumband blazen zich blauw aan de wa terkant. Sint en Piet stappen in een koets en gaan, met de muziek voorop, door het dorp recht op de Wimpel aan. Daar is er een gezellig samenzijn voor de kinderen van groot tot klein. Als je dit feest mee wilt beleven moet je je bij drogisterij Jansen opgeven. Tussen een jeugdserie en de zend tijd voor politieke partijen was vrijdagavond Tholen op de televi sie te zien in de reeks 'Het gezicht van Nederland' van de NOS. On der het motto 'Een verken ningstocht langs dorpen en steden' begon het menu met lams oren. In enkele flitsen passeerden het snijden, de verkoop bij groen teman Koos Hage, het bereiden van lamsoren en zeekraal door kok Piet Nelisse en het smakelijk verorberen van het zeebanket door dhr. Pleune en mevr. Van der Reest de revue. De bokkepoten van De Waal en de zilveruien van Polderman wer den getoond als binnendijkse pro- dukten van Tholen. Onder klokgelui kwamen alle ker ken in beeld met de begeleidende tekst, dat de religie van grote bete kenis is geweest, dus voltooid te genwoordige tijd. Opvallend was de grote aandacht die aan de ramp werd geschon ken, met name door de oude beel den. Waren die niet van Goeree in plaats van Stavenisse? Dhr. van Prooijen kwam aan het woord en de Koning Haakonwoningen wer den getoond, maar de vis langs de Provincialeweg, het monument dat aan de ramp herinnert, werd weer niet getoond. Veel aandacht kreeg ook de be graafplaats in St. Annaland met gemeentebode/lijkdienaar C.A. Weijler, een dubbelfunctie die de programmamakers van Uniepers uit Abcoude kennelijk heel inte ressant vonden. Dé Streek VVV Eiland Tholen, opdrachtgever van de volledig door de gemeente gesubsidieerde film, denkt daar anders over. Er komt een aangepaste versie zon der historische rampbeelden en grafstenen. De beelden van de waterrecreatie, de sportvisserij en de duiksport blijven wet gehandhaafd. Veel vis sers zullen daar echter niet op af komen, want op de t.v. zag men geen levende paling of levende bot. Zo dood als een pier hingen de vissen aan de hengels. Het was te mooi om waar te zijn, zoals ook de uitspraak van de Belgische dui ker, dat de kreeft zo mooi was om te fotograferen en filmen. Of Nederland nu met het dorp of de stad Tholen te maken kreeg, Veronica-medewerker Leo v.d. Goot die de tekst van Jan Vos uit sprak, zal het een zorg wezen. Dat bleek ook bij de uitspraak van het dialect voor St. Maartensdijk en praetuusje. Het smidsklokje in Oud- Vossemeer is altijd een gewild on derwerp, evenals de banden met de Amerikaanse president Roose velt. Alleen werd die tekst uit gesproken bij beelden van de Twee Stoven in Tholen. Dat kwam meer voor, want de tekst dat de gemeente veel succes boekt met de werving van nieuwe bedrijven bij beelden van de aloude onderne mingen De Waal en Polderman, komt voor Tholenaren vreemd over. Daar waren de opnamen kenne lijk ook niet voor bedoeld, want Nederland moest weten dat linge riefabrikant Tim pa op zijn eigen manier afrekent met het beeld van een stijf en streng eiland. Er is ook voorgoed afgerekend met de beslotenheid en het isolement waarin Tholen volgens de pro grammamakers zo lang verkeerd heeft. Tholen wil afrekenen met de reputatie van geïsoleerd en wat achtergebleven gebied, zo werd gezegd. Zou de VVV dit scheve gezicht van Tholen ook meenemen in de aangepaste versie? Opvallend was hoe weinig er van het landschap van Tholen te zien was. Het agrarisch gebied, de ka rakteristieke dijken. Keetie Hage was nog uit Beveland opgetrom meld om te herinneren aan de wie- lerroem van de familie Hage en de fraaie boerderij met de ovale ra men. Toen was er nog even dijk te zien, zoals ook de Pluimpotféén van de mooiste plekjes van Tho len) en de bloemzaadteelt in beeld kwam. De paarden van Brooij- mans doen het ook altijd goed evenals het oude ambacht op de scheepswerf van de gebr. Van Dui- vendijk. Tholen kwam een kwartier op de televisie, maar of dit nu - ondanks alle mooie opnamen - 'het ge zicht' van Tholen was? Laten we 't maar op een willekeurige ver kenningstocht houden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 21