Dienstverlening PTT nauwelijks minder 'Enkele bestuurders zijn de TSG liever kwijt dan rijk' Vrije teugel of gareel nodig voor Kinderopvang? Lampionnen verlichten smalstad Gorbatsjov gevaarlijk Rabo-zilver L. de Korte Conclusie provinciaal onderzoek naar reorganisatie postkantoren: t y Hü .,4 Rabobank niet in postkantoor St. Philipsland Proefuitzending Sloth van raad Vier mille voor het dierenasiel Donderdag 15 november 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Telegrafische postwissels, kentekenbewijzen en stam kaarten. Drie zaken waarin een postagentschap niet voorziet, zoals postkantoren dat nu wél doen. Maar de dienstverlening zal nauwelijks hoeven te verminderen. Dat is de conclusie van een door de provinciale griffie ingesteld onderzoek naar de sluiting van PTT- kantoren. Werkverschaffing Te afwachtend Geheim Bevoogding Gastouderproject Sociaal plan Fonds 23 mille Tekort 13 mille Optimale rust Niet objectief Ander bestuur Vruchtensap Benoeming bestuur Meerderheid commissie sociaal-cultureel werk: controleren Een meerderheid van de commissie sociaal-cultureel werk wil dat de gemeente actief controle uitoefent op de naleving van de verordening door de stichting Kin deropvang Tholen. w 11 W De Oesterschelp in Tholen komt leeg te staan nu het bestuur van de TSG alles in St. Maartensdijk wil gaan concentreren. Dat onderzoek gaat daarbij wel aan bepaalde feiten voorbij. Als agentschappen geen kentekenbe wijzen mogen afgeven én het kan toor Sint-Annaland wordt een agentschap, dan moeten inwoners van Tholen en Sint-Philipsland voor die zaak voortaan naar Ber gen op Zoom (óf kantoor Tholen moet bevoegd worden voor kente kenbewijzen). Garagehouders en particulieren kunnen voor kente kenbewijzen op Tholen en St. Phi- lipsland nu alleen in St. Annaland terecht; dat postkantoor is als eni ge op het eiland ook op zaterdag morgen geopend. De provincie concludeert verder dat de gevolgen voor de werkgele genheid in Zeeland van beperkte aard zullen zijn (48 arbeidsplaat sen met ongeveer 1388 uren), maar in sociaal opzicht knelpun ten zullen optreden. Het stafbureau economisch on- Alleen wethouder J. Versluijs, me vrouw M. Bijl-Vaders en J.H. Kers vonden dat niet nodig. De ge meente Tholen is verplicht deze verordening vast te stellen nu er een bijdrage van het rijk voor de kinderopvang in het vooruitzicht is gesteld. In de verordening zijn regels opgenomen ten aanzien van de kwaliteit van voorzieningen voor kinderopvang. De verorde ning is een model van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten. Het was commissielid P.C. Geuze die stelde, dat bij het vaststellen van een verordening en het verle nen van een vergunning aan de stichting Om een kindercentrum te openen, controle dient plaats te vinden. Versluijs vond dat de ver ordening geen controlesysteem vereist. Als de stichting de brand- voorschriften en bouwverordenin gen in acht neemt, is dat voldoende, zo stelde hij. "Mocht de coördinatrice daar aan twijfe len, dan kan ze de hulp van de ge meente inroepen". .Geuze was het er niet mee eens wanneer er geen actieve controle plaatsvindt. Hij wees erop dat er de afgelopen jaren wildgroei heeft plaatsgevonden. Geuze wilde we ten of de stichting al een vergun ning heeft aangevraagd. Volgens Versluijs was dit niet het geval. De wethouder zei dat er niet op elk vergunningenstelsel actieve con trole behoeft te worden losgela ten. "Dat zou een stukje werkverschaffing worden. De controle van de gebruikers is de beste controle". Geuze: "De klachten komen pas als de pap gestort is". Hij vond de houding van Versluijs te afwach tend. "Actief betekent dus onge vraagd op controle gaan", zo verwoordde Versluijs de opvatting van Geuze. P.J. Moerland stelde voor dat een controle uitgevoerd zou kunnen worden door een consulente van de stichting Kinderopvang Zee land. Versluijs vond dat niet de geëigende weg voor een controle. Mevrouw A. van der Sande-Sinke vond dat er van de controle ver- derzoek en datavoorziening van de provincie heeft eind september alle 61 beheerders van postkanto ren in de niet-stedelijke gebieden telefonisch benaderd voor gege vens (slechts 8 weigerden mede werking). De hoofdkantoren gaven namelijk uit het oogpunt van bedrijfsgeheim geen informa tie over werkgelegenheid, hande lingen en plannen per kantoor. Voor Tholen en Sint-Philipsland betekent de reorganisatie, dat al leen Tholen-stad een postkantoor houdt. Agentschappen komen er in Sint- Philipsland, Oud-Vossemeer, Sint- Annaland, Stavenisse en Sint- Maartensdijk, terwijl dat in Scherpenisse blijft. Sint- Philipsland uitgezonderd betekent het een verlies van 2.8 ar beidsplaatsen (van 40 uren). slag moet worden gedaan. Kers probeerde nog om de com missieleden tot andere gedachten te bewegen: "Ouders zijn zeer alert op de goede gang van zaken. Ze zijn mondig genoeg. Weten ze de weg niet meteen, dan vinden ze die heus wel". Versluijs was het volmondig met hem eens. De verordening van het VNG is volgens wethouder voldoende om mee te starten. Moerland zag er liever een aantal richtlijnen aan toegevoegd, maar Versluijs wil de stichting niet teveel bevoogden. "De stichting dient enige beleids vrijheid te houden". Moerland hield aan en stelde voor deze richtlijnen alsnog op te nemen. Versluijs antwoordde, dat er dan een collegebesluit voor nodig is. Hij vindt de richtlijnen veel te 'verstrekkend' voor de stichting. "Als er nadere regels worden op gelegd, dan kan dat enorme fi nanciële gevolgen hebben". Wel kunnen de richtlijnen volgens de wethouder bij de stichting aanbe volen worden. Hiermee kon Moerland instemmen. De commissie boog zich ook over een voorstel hoeveel ouders moe ten gaan betalen wanneer ze ge bruik gaan maken van het gastouderproject dat binnenkort op Tholen van start gaat en van de kinderdagopvang(volgend jaar augustus). Daarbij hecht het col lege veel waarde aan het gast ouderproject dat gespreid over de gemeente kan plaatsvinden in te genstelling tot de kinderopvang. Het college stelt dan ook voor het gastouderproject inkomensafhan kelijk te maken, net zoals dat bij een kinderdagverblijf wordt bere kend, dus hoe meer ouders verdie nen,des te meer ze betalen. Wordt deze regeling niet toegepast, dan wordt het plaatsen van een kind in een kinderdagverblijf in verhou ding goedkoper dan wanneer ouders gebruik maken van gastge zinnen waarvoor ze steeds hetzelf de bedrag moeten neertellen. Daar komt bij dat de exploitatie van een kinderdagverblijf duurder is. Om te voorkomen dat ouders De precieze norm die PTT Post hanteert bij de beslissing of een kantoor mag blijven, is volgens de directie eveneens geheim. In grote lijnen komt het er op neer, dat jaarlijks 40.000 geld-handelingen moeten worden verricht (was 30.000). Voor een agentschap geldt een ondergrens van slechts 2.500 handelingen. Het agent schap wordt door de PTT naar het aantal handelingen-betaald. De provincie sluit niet uit, dat bij omzetting van een postkantoor naar een agentschap een post beambte in dienst van een mid denstander treedt. Dat zou het verlies aan arbeidsplaatsen beper ken. Uit het onderzoek bleek ech ter, dat die bereidheid er bij de beheerders nauwelijks is, omdat ze menen er financieel fors op achteruit te gaan. Een door de PTT opgesteld sociaal plan voor ziet in het zoveel mogelijk aanbie den van gelijkwaardige banen elders. Wanneer die niet worden gevonden, zullen lagere functies geaccepteerd moeten worden. Met name voor gehuwde vrouwen speelt hierbij een rol, dat verhui zing soms noodzakelijk is. Een blijvend goede dienstverle- eerder gebruik gaan maken van het kinderdagverblijf(dat maar in één kern op Tholen komt)omdat het nu eenmaal voordeliger zou zijn, wil het college beide voorzie ningen gelijk behandelen. Het zou anders, zo meent het college, rechtsongelijkheid betekenen voor gebruikers van het gastou derproject. Om gastouders hetzelfde bedrag te garanderen, is een fonds nodig. Dit fonds is voor 1991 geraamd op 22.800 gulden. Het bedrag hangt af van het aantal plaatsen in het gastouderproject. In de begroting 1991 wordt uitgegaan van 10 plaatsen. Gemiddeld zal de ouderbijdrage voor een kinder dagverblijf 350 gulden per maand bedragen (bij een gezamenlijk in komen van 25.000 gulden per jaar). Het college wil ervan uit gaan dat voor het tweede kind een bijdrage van 50Wo wordt ge vraagd. De cijfers zoals die in de tabel zijn gepresenteerd, zijn over het algemeen gebaseerd op aanna mes en wekten bij de commissiele den enige onduidelijkheid. Volgens P. Geuze zitten in de be dragen de nodige risico's. Hij stel de dat het fonds wel eens onvoldoende zou kunnen zijn. Versluijs zei dat een en ander gestoeld was op een gemiddeld in komen van een echtpaar."Op zijn minst betalen ouders 76 gulden voor een hele dagopvang en maxi maal 976 gulden per maand. Het gemiddelde van 350 gulden ligt er tussen in." Mevrouw Van der Wal had moeite met de kosten voor het tweede kind van 50%. Ze vond die bijdra ge voor mensen met een krappe beurs moeilijk op te brengen. "Dat kan voor een drempel zor gen". Volgens Versluijs kan de al gemene bijstandswet hierin soelaas bieden. In 1991 wordt een tekort verwacht van 13.800 gulden. In 1992 raamt het college een positief resultaat van ruim 5.000 gulden omdat de stimuleringsbijrage van het rijk dan stijgt. Het tekort van ruim 13.000 gulden kan opgevangen worden door de ouderbijdrage te verhogen van 24% van het inko men tot 32% bij een salaris van boven de 1600 gulden per maand. De commissie kon hiermee ac- coord gaan. ning is afhankelijk van het feit of een geschikte middenstander ge vonden wordt die bereid is een agentschap in zijn winkel op te nemen. De werknemer in het agentschap is in dienst van de middenstander en niet van de PTT. De omvang van het dienstenpakket hangt af van het contract tussen PTT en agent schap. Negatief aspect van zo'n agentschap is, aldus het rapport van de provincie, dat geldzaken tussen de winkelende mensen moeten worden afgehandeld. Ook vervult nu een postkantoor een sociale functie in een dorp. Posi tief aspect is dat een agentschap langer open is dan de vaak 4 a 5 uren van de huidige kantoren. Het rapport verheelt niet, dat met na me in de kleinste woonkernen het een probleem kan zijn geschikte middenstanders te vinden om een agentschap bij onder te brengen. Het aantal handelingen bij de Thoolse postkantoren (uitgezon derd Sint-Maartensdijk) wordt beïnvloed door dienstverlening aan de gemeente (zoals voor aan vragen paspoorten e.d.). In 1985 betrof dat 4.129 handelingen, in 1986 4.233, het jaar daarop 3.327, in 1988 4.111 en vorig jaar 4.208 handelingen. Papieren erfgoed. Op 14 decem ber wordt in de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg een symposium gehouden over de problematiek rond de conserve ring en de restauratie van het pa pier als informatiedrager, getiteld 'Papieren erfgoed'. Dertien bibli otheken (verenigd in het WSF) hebben een onderzoek ingesteld naar de aard en de staat van het papieren erfgoed in hun collecties en presenteren die dag het resul taat. De Zeeuwse Bibliotheek koppelt hieraan op 15 december een open dag van de binderij en het restauratie-atelier, terwijl van 3 tot 22 december de expositie '13x anders' over ditzelfde onder werp te zien is. Voor de vijfde maal is maandaga vond in Sint-Maartensdijk de Sint Maartens iampionoptocht gehou den. Zo'n 250 volwassenen en kin deren liepen vanaf het bejaardentehuis Sint Maartenshof achter muziekvereninging Euter pe een rondje door het dorp. Voorzitter J. de Feijter van het evenementen comité Smalstad was zeer te spreken over de op komst. "Ruw geteld kwamen we op 125 lampiondragers. Het weer In zijn inleiding stond Van He- mert stil bij twee zaken die het af gelopen jaar meerdere malen de 'regionale pers' haalden. Hij doelde daarmee op de huisvesting van de TSG, het dalen van het aantal leerlingen en de uitspraken van bestuurders en beleidsmakers. "Volgens de landelijke trend was ook hier het aantal leerlingen da lende. Zoals het er nu naar uitziet, zal zich dat stabiliseren tot wat we nu hebben bereikt. De daling heeft niets te maken met het func tioneren van de school". Van He- mert wees erop dat één schoolgebouw voor de leerlingen en de schoolorganisatie noodza kelijk is. Voor die huisvesting staat het rijk niet meteen klaar om de geldbuidel open te trekken, aldus Van Hemert. Het bezuini gingsbeleid van de afgelopen de cennia betekende volgens de voorzitter dat scholen hun ouder bijdrage moesten verhogen. "Wat de TSG-ouderbijdrage betreft, zit die niet bij de hoogste" Van Hemert vind dat er rust moet komen aan het onderwijsfront. De vele commissies die de staats secretaris adviseren zaaien onrust: "Vernieuwen accoord, maar op. een verantwoorde manier en niet door commissies uitspraken te la ten doen die later door de minister of een kamermeerderheid worden teruggedraaid". Volgens Van Hemert hebben de mensen in de schoolorganisatie 'optimale rust' nodig. De schrij vende pers zou daar volgens hem toe kunnen bijdragen door posi tief te berichten. "Een kop als 'Rente moet TSG op de been houden' doet vermoeden dat deze op sterven na dood is. Niets is minder waar. De TSG is springlevend en is zeker niet van plan het bijltje er bij neer te gooien". Van Hemert is niet te spreken over de berichtgeving over de TSG de laatste weken: 'Het werkt storend op de mensen die in deze organi satie werkzaam zijn'. "Publiceert men maar een deel van de vele za ken waarmee de TSG heeft te ma ken, dan overziet men niet het was uitstekend. Dat lokt veel men sen naar buiten". Voor het eerst werd gestart en geëindigd bij het bejaardentehuis aan de Bloemen- laan. "Elk jaar proberen we een ander deel van het dorp te lopen. Sint Maartenshof heeft ons ge vraagd om een activiteit bij het huis te organiseren. Zodoende zijn we daar begonnen. In de zaal waren de mensen een spelletje bingo aan het spelen. Het was er behoorlijk druk". totaalbeeld zodat het verhaal niet objectief overkomt", zo stelde hij. Ook de bestuurders werden door Van Hemert kritisch onder de loep genomen. Die zouden een 'maximale inspanning moeten plegen om de TSG te doen groei en'. "Soms kan ik me niet aan de indruk onttrekken, dat enkele bestuurders de school liever kwijt dan rijk zijn". Mocht het voort gezet onderwijs op Tholen ver dwijnen, dan heeft dat een negatieve uitwerking op het inwo nertal en de werkgelegenheid op Tholen", zo besloot Van Hemert zijn openingswoord. Secretaris mevrouw Vroegop de Jonge deed verslag van de zaken waarmee de ouderraad zich het afgelopen jaar mee heeft bezigge houden. Uit haar verslag blijkt dat de ouderraad het school bestuur schriftelijk heeft gevraagd om de samenstelling van het be stuurscollege aan te passen. De raad adviseert om mensen uit het bedrijfsleven aan te trekken en zit ting te laten nemen in het bestuur 'zodat naast gemeenteraadsleden en leden van de Zuidelijke land- bouwmaatschappij (ZLM) ook het bedrijfsleven inbreng kan heb ben'. De ouderraad acht het van groot belang dat signalen uit het bedrijfsleven 'welke in het belang zijn voor de school en de leerlin gen direct doorgespeeld kunnen worden naar de school". De raad stelt dat ze met deze aanpassing parallel loopt met de ontwikke ling die landelijk plaatsvindt. "De bestuurswijziging is bedoeld om de school optimaal te bestu ren", aldus mevrouw Vroegop. De ouderraad nam afscheid van mevrouw J.J. van Oeveren uit Oud-Vossemeer en de heer J.A. van Popering uit Sint-Annaland. Beiden hebben de fusiebesprekin gen en de fusie zelf meegemaakt. "De or-vergaderingen waren toen vaak roerig en de meningen ston den wel eens lijnrecht tegenover elkaar", zo memoreerde Van He mert. Hij dankte beiden voor de samenwerking en bood een ge schenkbon aan, plus bloemen voor de echtgeno(o)t(e).. De twee nieuwe ouders die door de 82 stemgerechtigden werden gekozen Volgens De Feijter is het dit jaar gelukt het tempo van de muzikan ten iets te drukken. "Maar als er een mars geblazen wordt zijn ze moeilijk te beteugelen. Toch heb ik de indruk dat ze iets langzamer liepen dan vorig jaar zodat bijna iedereen het goed kon bij houden". Na afloop kregen de kinderen snoepgoed uitgereikt. Volgend jaar staat de lampionoptocht weer op het programma van het evene mentencomité. zijn: de heer D. Wessel (51 stem men) uit Sint-Annaland en me vrouw J.M. Brouwer-van der Pol (33 stemmen) uit Oud-Vossemeer. Na de pauze onderhield amateur historicus H. Elenbaas uit Tholen de 90 aanwezigen met een rondje Tholen op dia's. Hij vergeleek zijn dia's met 'ingedikt vruchten sap' en riep iedereen op om op de fiets naar de rhooie plekjes van Tholen te gaan en de auto vooral thuis te laten. In het kort schetste hij de ont staansgeschiedenis van het eiland en liet hij uit elke kern een aantal monumenten zien. Elenbaas boodschap was duide lijk: niet slopen, maar bewaren en vooral onder zijn leiding een wan deling door Tholen stad gaan ma ken. Bij. een aantal dia's liet Elenbaas de zaal raden waar ze gemaakt was. Elenbaas kreeg na afloop een dik applaus voor zijn zeer vermakelijke wijze van ver tellen. De gemeenteraad buigt zich maandag over een wijziging van de verordening Thoolse scholen gemeenschap. Het college stelt voor om de zittingsduur van alle leden gelijk te stellen met die van de leden van de gemeenteraad. Volgens de huidige redactie van de verordening worden de leden die niet tevens raadslid zijn steeds voor vier jaren benoemd. 'In de praktijk betekent dat dat er een sterke spreiding bestaat bij het be noemen van die leden', zo schrijft het college. Herbenoemingen die nen veelal gespreid plaats te vin den als gevolg van tussentijds aftreden. Het college wil de zit tingsduur voor alle leden gelijk la ten vallen. De bestuurscommissie en de Zuidelijke landbouwmaat- schappij gaan accoord met de voorgestelde wijziging van de ver ordening. Piet Bambergen. Op 22 november wordt in het dorpshuis te Rilland een try-out opgevoerd van het blijspel 'Pappie, hier ben ik', met o.a. Piet Bambergen en Rudi Fal- kenhagen. "Gorbatsjov is veel gevaarlijker dan zijn voorgangers. Hij is een perfecte bespeler van de wereld opinie." Dat zei de heer De Jong van de stichting 'Kom over en help' op een bijeenkomst van de SGP-studievereniging Calvijn in Stavenisse. Daar werd opgemerkt dat de Sovjet-president misschien (ongewild) krachten heeft losge maakt die hij niet meer in de hand heeft. Onderwerp van bespreking vormde 'Twee Duitslanden op weg naar een gezamenlijke nieuwe toe komst'. De stichting KOEH is ac tief in Oost-Europa en Oost-Duitsland. De Jong meende dat van de vroegere eenheid van het oostblok weinig meer te mer ken is. Hij smokkelde daarheen vroeger bijbels in de bodem van zijn camper. Omdat die camper soms werd gewogen, werden op de terugreis zandzakken meegeno men om hetzelfde gewicht te ver krijgen. Voorzitter J.W. Duvekot bezocht in de herfstvakantie Ber lijn, bekeek daar Checkpoint Charley en het museum waar al lerlei zaken liggen die herinneren aan de vluchtpogingen naar het westen. Tijdens de rondvraag kwam een stelling van Karl Marx aan de or de: godsdienst is opium voor het volk, het werkt remmend en ver slavend en het verdooft. In een uitgebreide vragenronde besprak men ook de voor- en nadelen van het oostblok, de vrijheid van godsdienst en een vrije markt economie. Op 27 november komt Calvijn bijeen in gebouw De Hoeksteen te Scherpenisse. Algemeen secretaris ir. J. v.d. Graaf van de Geref. Bond in de N.H. kerk bespreekt dan de politieke situatie in het I Midden-Oosten. De Rabobank ziet bij nader inzien af van aankoop van het postkan toor in de Wilhelminastraat te St. Philipsland, dat eigendom is van de gemeente. "Gezien de kosten en de ligging is het definitief afge blazen", zegt Rabobank-directeur W.H. Louwerse. "Om van het postkantoor een bruikbare bank te kunnen maken, zou het be staande pand gesloopt moeten worden. Gezien de ongunstige lig ging kiezen we dan bij nieuwbouw liever voor een andere plaats, meer in de dorpskom." Daarbij wordt gedacht aan de Voorstraat of verbouw van de voormalige directeurswoning naast de Rabobank aan de Schoolstraat. De gemeente wil de bank kopen voor uitbreiding van het gemeentehuis, waarbij dan het postkantoor(gemeentelijk eigen dom) als ruilobject kon dienen. Nu dat niet doorgaat, koopt de gemeente misschien minder van het bankgebouw. Door de ver plaatsing van het hoofdkantoor naar Tholen zit de Rabobank in St. Philipsland nu veel te ruim in haar jas. De Thoolse lokale radio-omroep Sloth is met proefuitzendingen begonnen ter voorbereiding op de officiële terugkeer. Maandaga vond wordt vanaf half acht de Thoolse raadsvergadering recht streeks uitgezonden. Een kwartier tevoren geeft gemeentevoorlichter F.A.P.M. Bakx een toelichting bij de agenda. Sloth is alleen nog via de ether te beluisteren en nog niet via de kabel. De Thoolse lokale radio ging december vorig jaar door interne moeilijkheden uit de lucht. Inmiddels is er aan de Bo termarkt een nieuwe studio inge richt, vanwaar uit zaterdag als proef ook een muziekprogramma werd uitgezonden. De'afdeling Bergen op Zoom van de dierenbescherming zamelde in de stad, in Halsteren en op Tholen f. 15.447,- in tijdens de jaarlijkse collecte. Van dat bedrag kwam f. 3.925,- van het eiland Tholen. De opbrengst per woonkern: Tholen f. 1.306,-, Sint-Maartensdijk f. 739,-, Sint-Annaland f. 587-,-, Poortvliet f. 439,-, Oud-Vossemeer f. 307,-, Scherpenisse f. 292,- en Stavenisse f. 257,-. Het grootste gedeelte van de opbrengst wordt gebruikt om het werk van het die renasiel te ondersteunen. L. de Korte Dhr. L. de Korte heeft donderdag avond de zilveren speld van de Ra bobank ontvangen. Tijdens een bijeenkomst in Hof van Holland te Tholen reikte de voorzitter van de Rabobank Tholen, dhr. J.L. van Gorsel, hem de onderschei ding uit ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum. Per 1 juli was het hoofd van de be- heerstechnische dienst van de Ra bobank Tholen 25 jaar in dienst. Tijdens de ledenvergadering in september werd daar al aandacht aan besteed en donderdag werd dat jn besloten kring nog eens overgedaan. De voorzitter noem de hem een zeer gewaardeerd me dewerker die de ontwikkeling van de bank gedurende een kwart eeuw van zeer nabij meemaakte. Hij nam het werk over van zijn nicht Lenie de Korte. Vanaf de handadministratie en verschillen de tussenschakels kwam Leen de Korte bij de volledige automatise ring zoals die momenteel in ge bruik is. In 1975 verhuisde hij tegen zijn zin naar St. Philips land, maar in maart van dit jaar kwam hij dankzij de verplaatsing van het hoofdkantoor weer terug in zijn vertrouwde Tholen. Begon hij 25 jaar geleden met 4 mensen voor de gehele bank, nu telt De Korte's beheerstechnische afde ling al 3 medewerkers. De voorzitter overhandigde de ju bilaris naast de gebruikelijke gra tificatie een bijdrage voor aanschaf van een computer. Kees de Wilde sprak een felicitatie uit namens de collega's en Pierre Belde namens de personeelsvere niging. Directeur W.H. Louwerse belicht te met verschillende kwinkslagen het werk van de jubilaris achter de schermen. Hij zorgde er mede voor dat de snelle groei vorig jaar verwerkt kon worden. Familieleden, persoonlijke vrien den en collega's van de Raboban- ken St. Maartensdijk en St. Annaland woonden de receptie bij. Maandagavond trok er een lampionoptocht door St. Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 9