Zorg voor ouderen Lang leven de dorpen Toch nog erehaag voor de juffrouw HOORTOESTELLEN Zeeuwse Landschap koopt ruim 4 hectare van de Bruintjeskreek Jeugdleiders gediplomeerd Volleyballers niet accoord met vergoeding bestuursleden Symposium over Noord-Zeeland Donderdag 15 november 1990 IN BEHOEP De gevolgen van de omzetting van postkantoren in postagent schappen in Zeeland zijn beperkt als de huidige beheerders hun werk kunnen voortzetten in de agentschappen. Regio's COMMISSIES Pak even uw zakboekje AU DIC IE IMS PENSTRAAT 37, BERGEN OP ZOOM, TELEFOON 01640-45264 Vlakbij Grote Markt en Parkeergarage. De stichting Het Zeeuwse Landschap wil 4.88.20 hec tare kopen van de Bruintjeskreek in Sint-Philipsland. Gedeputeerde staten van Zeeland willen de helft bij dragen in de aankoopkosten van het natuurgebied, als mede in de kosten van achterstallig onderhoud. Bedrijvig Kapsalon uitgebreid ABDIJ i -m Voormalig ziekenhuis Sint Joanna, Goes. In het voormalig ziekenhuis Sint Joanna in Goes wil de Humanistische stichting ouderenhuisvesting Goes een woonzorgproject voor oude ren realiseren. In het gebouw moeten 42 woningen worden gemaakt, een gemeenschapsruimte, een logeerkamer en een ruimte voor een huismeester. De Humanistische stichting, die haar plannen ontwikkelt in nauwe samenwerking met de Huma nistische bouwstichting bejaar denhuisvesting, heeft de provin cie gevraagd financieel bij te springen. Gedeputeerde staten vragen de statencommissies wel zijn en bestuurszaken in te stem men met een provinciale bijdrage van 41.700 gulden vooreen coör dinator. De coördinator wordt de schakel tussen thuis wonende ouderen die hulp nodig hebben enerzijds en de Bevelandse instellingen voor gezinsverzorging, de organi saties voor wijkverpleging, de huisartsen en het verpleeghuis Ter Weel anderzijds. Ook wordt hij of zij het aanspreek punt voor de (adspirant)bewo- ners van Sint Joanna, hun familieleden en de hulpverleners die bij de bewoners over de vloer komen. De Humanistische stichting ou derenhuisvesting Goes krijgt van de gemeente het pand en 2 ton uit het stadsvernieuwingsfonds. Ook het rijk heeft een bijdrage toegezegd De statencommissie welzijn behandelt het gs-voorstel in haar vergadering van 19 no vember. De commissie bestuurs zaken volgt op 23 november. De commissies spreken zich ook uit over een bijdrage van bijna 20 duizend gulden voor de Huma nistische stichting Jacob Rogge veen in Middelburg. Het geld is nodig om te onderzoe ken of vraag en aanbod van zorg voor de bewoners van de aan leunwoningen bij het bejaarden oord in Middelburg met elkaar in overeenstemming zijn. Uit klachten leidt de stichting af, dat er wel wat mankeert, maar via Behalve een brochure heeft de provincie nu ook een diaserie met de naam Lang leven de dorpenOnderwerp van beide is het leven in kleine kernen en de voor- en nadelen die daaraan zijn verbonden. In de diaserie, die ook op videobanden beschikbaar is, komen dorps bewoners aan het woord, zoals voorzitter A. van Oosten van de dorpsraad Retranchement en buurtbus-chauffeuse T. Kuin-de Haan uit Ouwerkerk. De videobanden zijn te leen in de systemen VHS, Betamax, VCC-2000 en U-matic. De diaserie kan als onderdeel van een voorlichtingspro gramma voor groepen worden bekeken in het provinciehuis. Brochure en videobanden kunnen worden aangevraagd bij het provin ciaal informatiecentrum. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. Daar kan ook de film/videocatalogus van de provincie worden besteld. Aanvragen voor groepsvoorlichting kunnen worden gericht aan het bu reau voorlichting, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31395. IEUWS Meubelrama Interieurverzorging in Nieuwerkerk heeft bezwaar ge maakt tegen de weigering van ge deputeerde staten verklaringen van geen bezwaar te verlenen voorde (ver)bouw van het bedrijf. Dinsdag 20 november, 10.00 uur, hoort de Arob-commissie uit gs het bedrijf en het gemeente bestuur van Duiveland over het bezwaarschrift. De vof Lindenberg ng in Middel burg heeft bij gedeputeerde sta ten beroep ingesteld tegen de drank-en horecaverordening Mid delburg. De ondernemer en het gemeentebestuur worden ge hoord in een hoorzitting van de derde kamer uit gedeputeerde staten, dinsdag 20 november, 11.00 uur. Een inwoner van Zierikzee heeft beroep aangetekend tegen de be slissing van zijn gemeentebe stuur op een aanvraag voor alge mene bijstand. De tweede kamer uit gedeputeerde staten hoort partijen dinsdag 20 november, 11.20 uur. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. vraaggesprekken met de bewo ners en de hulpverlenende instan ties wil zij de precieze aard en omvang van de tekortkomingen achterhalen. Het onderzoek is uitbesteed aan de Universiteit van Nijmegen. Sluiting postkantoren Voorwaarde is daarbij wel, dat de beheerders in dienst kunnen ko men van de middenstanders in wier winkels het agentschap wordt gevestigd. Voor wie dat niet wil of kan, moet worden na gegaan of overplaatsing mogelijk is. Dat rapporteren gedeputeerde staten aan de statencommissie voor economische zaken naar aanleiding van vragen vanuit pro vinciale staten. Gedeputeerde staten komen in hun onderzoek op 48 postkanto ren die moeten worden omgezet in agentschappen. Het aantal wijkt af doordat de grote steden buiten het onderzoek zijn geble ven. Worden die erbij betrokken dan is het aantal 51, want in Mid delburg, Vlissingen en Terneu- zen worden wijkpostkantoren ook in agenschappen omgezet. Bij de 48 door de provincie onder de loupe genomen kantoren gaan bijna 1400 arbeidsuren ver loren. Bovendien moet rekening worden gehouden met verlies aan werk in de besteldienst, doordat er veranderingen kun nen optreden in de gebieden van de bestellers. Postagentschappen hebben een beperkter takenpakket dan post kantoren. Zo kunnen telegrafi sche postwissels, kentekenbe wijzen en stamkaarten er niet worden afgehandeld. Verder zijn er tussen agentschappen onder ling ook wel verschillen. Op het ene zijn bijvoorbeeld wel postbus sen en op een ander niet. De openstelling van de agent schappen zal doorgaans uitge breider zijn dan bij de postkan toren, doordat de openingstijden Dorpen, waar geen postkantoor of -agentschap is worden veelal bediend met de PTT-bus, zoals in Waterlandkerkje. nogal eens gelijk oplopen met die van de winkel, waarin het agent schap is gevestigd. Van de 8 postkantoren op Schouwen-Duiveland verdwij nen er 6 om terug te keren als postagentschap. Het zijn Bruinis- se, Oosterland, Nieuwerkerk, Brouwershaven, Renesse en Scharendijke. Op Tholen/Sint Philipsland zijn nu 6 postkantoren, waarvan er 5 worden omgezet in een agent schap: Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Oud-Vossemeer, Sint Philipsland en Stavenisse. Op Noord-Beveland veranderen drie postkantoren in agentschap pen: Kamperland, Kortgene en Colijnsplaat. Zuid-Beveland heeft nu, buiten Goes om, 15 postkantoren. Daar van moeten er 10 een agentschap worden: 's-Gravenpolder, Rilland, Wemeldinge, Kloetinge, Wolph- aartsdijk, 's-Heerenhoek, Hans-, weert, 's-Heer Arendskerke, Borssele en Ovezande. Op Walcheren zijn de postkanto ren van Middelburg en Vlissingen buiten beschouwing gebleven, hoewel in beide gemeenten een kantoor wordt omgezet in een agentschap. Alle 9 postkantoren buiten de ste den veranderen in agentschap pen: Arnemuiden, Koudekerke, De statencommissie voor wa terstaat en verkeer vergadert maandag 19 november, 13.30 uur. Besproken worden het groot onderhoud en reparatie van de dubbeldeks veerboot Prins Wil lem Alexander (Kruiningen-Perk- polder), een aanvullend krediet voor de reconstructie kruispunt Vierwegen, de aanschaf van drie noodaggregaten voor water schappen, het milieubeleidsplan Kerend tij en de afsluiting van stukken weg in verband met de reconstructie van het kruispunt Weg naar de Val/Julianastraat in Zierikzee. De statencommissie voor wel zijn vergadert maandag 19 no vember, 16.00 uur. Op de agenda staan de notitie sportmaand 1991, de organisa tiestructuur van september- cultuurmaand en voorstellen over het onderzoek naar de welzijns- instellingen. Verder zijn aan de or de bijdragen voor ouderenzorg in Goes en Middelburg (zie elders in deze rubriek), het uitgangspun tenplan en de inspraakverorde ning jeugdhulpverlening en sub sidies voor de stichting Overleg kindercentra Zeeland en het Zeeuws Museum. De statencommissie voor econo mische zaken bespreekt maan dag 19 november, 16.00 uur, het milieubeleidsplan Kerend tij, de vergaderstukken van de haven schappen Vlissingen en Terneu- zen en een bijdrage uit het toeristisch-recreatief ontwikke lingsfonds voor een fiets- en voet gangersbrug over de Grevelingen- sluis. Westkapelle, Oostkapelle, Se- rooskerke, Domburg, Zoutelande, Veere en Vrouwenpolder. In Zeeuwsch-Vlaanderen moe ten 15 kantoren het.veld ruimen voor agentschappen: Hoek, Zaamslag, Sluiskil, Sint-Jan- steen, Clinge, Koewacht, Aarden burg, IJzendijke, Philippine, Vo gelwaarde, Schoondijke, Bier vliet, Groede, Hoofdplaat en Cad- zand. Daarbij moet nog worden gevoegd een wijkpostkantoor in Terneuzen. Gedeputeerde staten hebben het rapport ook aangeboden aan de Vereniging van Zeeuwse Ge meenten. De commissie verpleeghuiszorg en gezondheidszorg voor oude ren en de commissie ziekenhuis zorg uit de provinciale raad voor de volksgezondheid vergaderen gezamenlijk op woensdag 21 no vember, 10.15 uur, in het Magnoli agebouw in Goes. Onderwerp van gesprek is de geri atrische zorgverlening in Zeeland. De commissie verpleeghuiszorg en gezondheidszorg voorouderen vergadert alleen verder over een verpleeghuisdependance met 60 bedden in Domburg. De commissie ziekenhuiszorg buigt zich dan over de afstem ming tussen ambulancehulpver lening en de hulp in het zieken huis. De commissie basisonderwijs en speciaal onderwijs van de provin ciale onderwijsraad vergadert woensdag 21 november, 14.00 uur. Aan de hand van overzichten van het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland wordt gepraat over het speciaal onderwijs en het basisonderwijs. De samenwer king tussen het regulier en het speciaal onderwijs ter voorko ming van de groei van het speciaal onderwijs komt ook aan bod, evenals de nota van antwoord natuur- en milieu-educatie. De commissie ambulancever voer van de provinciale raad voor de volksgezondheid vergadert donderdag 22 september, 14.00 uur in het Stadhuis van Vlissin gen, Stadhuisplein 2. De commissie wordt advies ge vraagd over de vervanging van ziekenauto's en over het sprei dingsplan voor ambulances. Alle vergaderingen zijn open baar. Met uitzondering van de commissie basis- en speciaal on derwijs beginnen zij met spreek recht voor het publiek. Tenzij anders bij de betreffende commissie vermeld, zijn de ver gaderingen in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Bijna ging het feestprogramma van de kinderen van de Ds. Aan- geenbrugschool uit Terneuzen de mist in. Want omdat zij de pont misten, waren ze eigenlijk te laat met hun erehaag voor juffrouw Conny Rijnberg die vrijdag in Tholen in het huwelijk trad met Peter Eikelboom, chemisch ana list te Terneuzen. Nadat het bruidspaar een extra ommetje had gemaakt, kwam alles toch nog op zijn pootjes terecht en konden kinderen en begeleiders getuige zijn van de huwelijksplechtigheid. A. Quist fungeerde als ambtenaar van de burgerlijke stand. Het ker kelijk huwelijk werd in de Rehoboth-kerk ingezegend door ds. A.J. Gunst. Tijdens de recep tie in de Wouwse Tol werd het paar verrast met leuke liedjes en cadeautjes. De bruid stond eerder voor de klas aan de Christian School in het Canadese Norwich. Erebogen van leerlingen bij het stadhuis in Tholen. Een dertigtal jeugdleiders van Thoolse en Sint-Philipslandse voetbalverenigingen ontving gis teravond in het gemeentehuis uit handen van wethouder P. van Schetsen een diploma. Zij volg den met succes de cursus jeugd voetbal spelleider, die acht avonden in beslag nam. De oplei ding was bijzonder praktijkge richt en werd georganiseerd door de Ned. Katholieke Sportfedera tie. Namens die organisatie voerde C.M. Voermans uit Roosendaal het woord. Een vergoeding van een tientje per bestuurslid per vergadering is door de ledenvergadering van vol leybalvereniging AVC '87 van de hand gewezen. Het voorstel kreeg veel kritiek van de leden. Doordat het punt niet op de agenda was vermeld, had niemand er tevoren over kunnen nadenken. Vergoe ding op declaratiebasis was niet op voorhand onbespreekbaar, omdat niet alle bestuursleden evenveel kosten maken. Besloten is dat het AVC-bestuur dit jaar nauwkeurig bijhoudt welke kosten men voor de vereniging maakt, waarna in de volgende jaarverga dering op dit punt wordt terugge komen. Voor de contributie-inning stapt de volleybalvereniging over op au tomatische incasso, om te ontko men aan de kosten die de banken voor het gebruik van accept girokaarten gaan berekenen. De 81 senioren, en van de 68 jeugdle den de C-jeugd en ouder, moeten daarvoor een machtiging onderte kenen. In het bestuur werden J. de Wilde en de dames J. Timmermans, L. Suurland en I. Hage gekozen. T. Hage trad uit het bestuur en R. Mees legde het secretariaat neer. De taakverdeling is nu als volgt: N. Breker (voorzitter), A. Tim mermans (jeugdvoorzitter), N. Klippel (penningmeester), J. Tim mermans (secretaresse), A. v.d. Zande (activiteitenbegeleidster), J. van 't Hof (jeugdzaken), R. Mees (lid), L.Suurland (notu- liste), J. de Wilde en I. Hage (re creanten). In de kascommissie namen A. van Damme en A. Goe- degebuure de plaatsen in van R. Lindhout en J. Melse. De 37 aanwezige leden stemden in met het huishoudelijk reglement, alsmede met de verslagen van se cretaris, jeugdcommissie en pen-, ningmeester. AVC sloot het seizoen 1989/1990 af met een na delig saldo van f. 5.437,48, terwijl een verlies van 7.100 gulden was begroot. Dankdag 21 nov. THOLEN 22, 29 nov. Cursus kruisvereniging 'een zieke verzorgen in eigen huis', Wijkgebouw 14-16 u. 17 nov. Zangmiddag voor gehan dicapten met mannenkoor 'Reho- both', kerkgebouw aanvang 14.30 u. 17 nov. Intocht Sint Nicolaas 18 nov. Truckerstrofe, visver. De Pieterman 20 nov. Excursie NCVB naar Intratuin Halsteren 30 nov. en 1 dec. Vogeltentoonstel ling, Meulvliet SINT-ANNALAND t/m 29 nov. Expositie stillevens en landschappen, bibliotheek 15 nov. Ouderavond Casembroot- school met spreker Greenpeace, 20 u. 16 nov. Kaartavond v.v. WHS, 20 u. in kantine 20 nov. Bewegingsleer 'ismakogie' met Plattelandsvrouwen, Welle- vaete 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 30 nov Tentoonstelling schil derijen, bibliotheek t/m 17 nov. Open huis Haestinge i.v.m. 20 jarig bestaan, laatste avond is er een feestavond 17 nov. Intocht Sint Nicolaas SCHERPENISSE 17 nov. 10e Bekerwedstrijd H.S.V. De Zeebaars Van Haaftenpolder 13.30-16.30 u. OUD-VOSSEMEER 16 nov. Bowlingavond in Leys- dream, Jong Vosmaer 17 nov. Rik- en wipavond v.v. Vosmeer, café De Hoop 17 nov. Intocht Sint Nicolaas 20 nov. Kaarten en sjoelen AVB, Vossekuil 20 u. 21 nov. Bingomiddag met ANBO in de Vossekuil POORTVLIET 19 nov. Geschiedenis van het glas, Plattelandsvrouwen, Café Tolrust 20 u. SINT-PHILIPSLAND 30 nov. Donoravond Rode Kruis, 18.30 - 21 u. BERGEN OP ZOOM 15 en 16 nov. Lustrum-musical 'Dear Fox', De Maagd 15 nov. Claw Boys heropent Wa terput, 16 u. 17 nov. Wave-festival, optreden van 4 bands, Botte Hommel, 21 u. 18 nov. Orgelconcert, Gertrudis- kerk 16 u. 18 nov. Apéritief concert, Elena Guilels aan de piano, Markiezen hof aanvang 12 u. 20 nov. Première Dendy Dance, de Maagd 20.15 u. 24 nov. Optreden The Serenes, Botte Hommel 22 u. film film film ROXY 1: Days of thunder - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do "20 u. Gremlins II - a.l. za, zo en wo 14 u. ROXY 2: I love you to death - a.l. vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20.15 u. Asterix en de knallende ketel - a.l. za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Another 48 hours - 12 jaar, vr 19 en 21.30 u., za 14 en 19 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., do 20 u. Driving miss Daisy- a.l., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Ghost - a.l. vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.45 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Pretty wo man - a.l. vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Frank en Frey - a.l. za, zo en wo 14 u. Al jarenlang het adres voor vakkundige en vertrouwde aanpassing van: Gediplomeerd FIDA lid Lid Ned. Vereniging voor Audiologie Gediplomeerd electrotechnisch Ingenieur. Met de auto voor de deur bereikbaar Ingang ook voor rolstoelen geschikt Indien nodig ook bezoek aan huis. Alle merken en typen hoortoestellen Leverancier van ziekenfondsen Vervaardiging van oorstukjes en mini-in-oor toestellen in eigen bedrijf Moderne test- en meetinstrumenten voor controle en aanpassing van Uw toestel. Gewaarborgde Service door: 1 Gratis halfjaarlijkse controle en service abonnement. Gratis Proefperiode. Het aan te kopen gebied bestaat het college dat uit de begroting uit 3.46.90 ha rietland en water en uit 1.41.30 ha weiland en ligt ten westen van de Rijksweg tot tegen de dijk van de Abraham Wisse- polder. Het gebied is eigendom van het Bureau Beheer Land bouwgronden en omvat gedeelten van de kadastrale percelen H 316 en H 439. De koopsom bedraagt f. 53.249,- en er zijn voor f. 3.727,- bijkomende kosten. Daarnaast is er achterstallig onderhoud (puin- en grondstort), waarmee f. 15.000,- is gemoeid. Het gebied is deels relatienotareservaat en deels traditioneel natuurgebied. Ze worden verkocht vrij van pacht en jachtrechten ^n met inbegrip van de aanwezige afrasteringen en hekken. Het aan te kopen gebied ligt ten noorden van een perceel dat al eigendom is van Het Zeeuwse Landschap, wat ook geldt voor het déél van de Bruintjeskreek ten oosten van de Rijksweg. Het pro vinciaal overleg aankoop en be heer natuurgebieden heeft g.s. positief geadviseerd over subsidië ring van de aankoop. Daarom stellen g.s. voor om f. 35.988,- bij te dragen. Voor dit jaar is echter geen geld meer beschikbaar, zodat 1991 wil halen (aankopen natuur terreinen en de reserve natuurbe scherming). Provinciale staten behandelen het voorstel op 14 de cember. In de toekomst wil Het Zeeuwse Landschap nog meer stukken van de Bruintjeskreek aankopen. Bo vendien wordt er in het kader van de landinrichting in het gebied wat aan natuurbouw gedaan en dat komt ook in beheer bij de stichting. Frank's Haarstudio aan de Grind weg in Tholen heeft uitgebreid. Er zijn nu 7 stoelen en 3 wasbakken beschikbaar, waar eigenaar Frank van Treijen met twee vaste krach ten en een leerling de cliëntele van dienst is. De kapsalon is tevens uitgekozen om het nieuwe pro- dukt Sunglitz te beproeven, een revolutionair kleursysteem van de Amerikaanse haarkunstenaar Fa- rouk Shami. Het middel onttrekt geen natuurlijk pigment aan het haar, maar voegt iets toe. Alle kleuren kunnen bereikt worden zonder de haarkwaliteit te bena delen en dat gaat tegen alle be staande theorieën in. Bij deze duurzame kleuring is permanen ten direct mogelijk, er blijven geen reststoffen in het haar, er is geen huidirritatie en de behande ling kan snel gebeuren. Naar aanleiding van het onder zoeksrapport 'Zeeland-Noord; ontsloten en in ontwikkeling' wordt op 22 november in Zierik zee een symposium gehouden. In het rapport zijn aanbevelingen ge daan om een regionaal werkgele genheidsbeleid te realiseren voor Schouwen-Duiveland en Sint- Philipsland. Op het symposium wordt over die aanbevelingen ge discussieerd. Het doel daarvan is om een breed draagvlak te schep pen waarmee de aanbevelingen kunnen worden omgezet in con creet beleid; zoveel mogelijk loka le en regionale betrokkenen motiveren en mobiliseren en een eerste aanzet geven tot een op te zetten regionale organisatie. Het symposium, georganiseerd door de Intergemeentelijke Socia le Dienst, begint om 16.30 uur in hotel Mondragon. Een drietal sprekers levert een bijdrage. Na de pauze is er een forumdiscussie, waaraan ondermeer de Poortvliet- se gedeputeerde De Boe (econo mische zaken) deelneemt. Als voorzitter van het symposium fungeert hoofdredacteur M.P. Dieleman van de Provinciale Zeeuwse Courant.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 7