Plaatselijk nieuws VISSER BEAUJOLAIS PRIMEUR Slijterij Sturris GESLOTEN Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 november 1990 Tholen Vanaf vandaag de bij Hoogstraat 2 01660-2237 Tholen Duivententoonstelling Geen vergoeding ophogen bouwgrond Sint en middenstand Juwelier Mireille Botermarkt 18 Rode Kruisschip Alarminstallatie mik school De Veste Electriciteit Slabbecoornpolder Teveel zand Patiënten DR. KALE en DR. MELLEMA Klaverjassen Foto-expositie Sint op woensdag Lantaarnpalen Buitenzorg III Leerlingensetjes Zaterdag 24 november zijn wij wegens omstandigheden Juwelier Mireille Botermarkt 18 Tholen 01660-2028 Diefstal mistlampen Brommer uit verkeer Magnetron als prijs Pech in naselectie Subsidie kinderkoor Geld voor jeugdraad Verkoop kleuterschool Woningbouw Quartier BIEFSTUK ROSBIEF OF BIEFLAPPEN TARTAAR BOTERHAMWORST GEKOOKTE LEVER EIGEN LEVERWORST KROKETTEN 250 gram7.25 500 gram10.95 5 halen4 betalen 100 gram1.15 100 gram1.15 250 gram1.75 10 stuks4.00 MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kg17.00 RUNDERGEHAKT MET GRATIS KRUIDEN 1 kg10.00 250 gram. GEHAKT 250 gram SOEPVLEES MERGPIJP samen 6.95 Dit alles bij uw Thoolse slagers J.A. Geilings, Tholen C. Slager, Sint-Annaland J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer Woensdag 21 november zijn alle slagers i.v.m. dankdag GESLOTEN Vosmeer zoekt jeugdleiders Zoetendijk kaal Biljarten Iedereen is nodig Sint- Annaland Bestrating Bouw Rabobank gegund GRIEPVACCINATIE Op dinsdag 20 november van 14.00-15.30 uur en van 19.00-20.30 uur dokter A.C.J. Noteboom. Morgen begint winkelactie Peuterspeelzaal verrast Brandwonden Biljarten VANAF VANDAAG hebben wij de BEAUJOLAIS PRIMEUR voor u in voorraad. Slijterij-wijnhandel DE GOUDEN LEEUW Predikbeurten Scholen naar vogelexpo Veilingweg 50 km Riolering Sanering Klippelstraat Sinterklaas Herstel voetpad op begraafplaats Bos Krans bestolen Weekend diensten DAG EN NACHT Advertentie I.M. De Trouwe Duif houdt zaterdag de jaarlijkse tentoonstelling in ca fé De Kroon in de Visstraat. Er zijn ongeveer 200 duiven van de eigen leden, alsmede van andere Thoolse en Sint-Philipslandse ver enigingen te zien. Voor de eigen jeugdleden is er dit jaar een apar te klassering. De expositie is zater dag van vier tot tien uur gratis toegankelijk. Dan draait ook het rad van avontuur en rond tien uur vindt de trekking van de verloting plaats. De heer A.J.J. Heijmans uit Tho len krijgt geen vergoeding van de gemeente voor het ophogen van bouwgrond op zijn perceel Oran jerie 19. Dat had hij de gemeente om verzocht. Heijmans kocht grond van Projectbouw Zeeland. De gemeente maakte het kavel bouwrijp. Volgens Heijmans was er onvoldoende grond en moest hij grond aan laten voeren om op de gewenste hoogte te komen. Vol gens de gemeente is het 'vermoe delijk' de aannemer geweest die grond uit de bouwput naar elders heeft afgevoerd. 'De raad acht geen termen aanwezig om de kosten van het ophogen van uw bouwperceel door derden voor re kening van de gemeente te ne men', zo schrijft de gemeente aan Heijmans. Dat andere percelen van gemeentewege wel met teel aarde zijn afgewerkt, zoals Heij mans in zijn brief beweerde, bestrijdt het college. Zaterdagmiddag om twee uur ar riveert Sinterklaas met zijn gevolg traditiegetrouw per boot. Het ge zelschap zal worden opgewacht door het bestuur van de Onderne- mefsvereniging, Concordia en honderden kinderen. Na een rondrit verwelkomt loco-burge meester P. van Schetsen de Spaan se bisschop officieel. Aansluitend organiseert Concordia in Meul- vliet een feestmiddag voor de jeugd. Ook op 17 november begint de Sinterklaas-actie van de mid denstand. Tot en met 5 december wordt bij elke vijf gulden beste ding weer een stadhuiszegel gege ven. De kaarten kunnen worden ingeleverd bij drogist Jansen en fa. De Vos. Vrijdagavond 30 no vember is de eerste trekking en worden ook onder het aanwezige publiek prijzen verloot. Op woensdag 5 december om vijf uur vindt in de stadhuishal de tweede trekking plaats, met ook dan weer prijsjes voor het publiek. Advertentie I.M. Het Rode Kruisschip de J. Henri Dunant legde woensdagmiddag om vijf uur in de haven aan. Aan boord waren zo'n 70 gasten uit de regio Dordrecht, vrijwilligers en verplegend personeel. Zij werden 's avonds verwelkomd door afde lingsvoorzitter A. v.d. Hoek. Het Thoolse Rode Kruis bood een programma aan, dat bestond uit een muzikaal optreden van Jean- net de Vos en Lian Gebraad. Zij lieten op accordeon en orgel vele bekende liedjes horen, wat bij de aanwezigen geweldig aansloeg. Donderdagmorgen vervolgde het schip zijn reis. Het college vraagt maandag de raad om meer geld uit te trekken voor het aanpassen van de alarm installatie in de m.l.k. school De Veste. In de begroting voor 1990 was 708 gulden beschikbaar gesteld, maar een nadere studie heeft uitgewezen dat met dit be drag de ruimte aan de achterzijde van de school niet voldoende kan worden beveiligd. 'Een veel betere oplossing is om de huidige ruimte van de conciërge hiervoor ge schikt te maken', zo schrijft het college. De uitvoering van dit plan vergt 4010 gulden. De uitbreiding van het electrici- teitsnet op het industrieterrein Slabbecoorn gaat 125.000 gulden kosten. De PZEM heeft dit in een offerte de gemeente voorgerekend (het bedrag is exclusief omzetbe lasting). Het college vraagt maan dag de raad dit geld beschikbaar te stellen omdat uitbreiding nood zakelijk is. Het electriciteitsnet is berekend op 100 KvA per hectare. Voor betreffende 4e fase, die on langs bouwrijp is gemaakt, is 600 KvA nodig voor 6 ha be drijfsterrein. Vrachtwagenchauffeur L.M., van het bedrijf B. uit Sint- Maartensdijk, werd vrijdag op de Grindweg staande gehouden. Zijn auto bleek 100% meer zand te vervoeren dan de toegestane hoe veelheid. Door die overbelading bleek de remvertraging van de auto te zijn gehalveerd. Het teveel aan lading moest ter plaatse wor den gelost alvorens M. zijn weg mocht vervolgen. Een prima resultaat. Dat vond de politie van een grootscheepse al coholcontrole die geen enkele overtreder opleverde. Van zater dagavond tien uur tot zondag morgen vier uur controleerden vijf rijdende patrouilles met name bij Sint-Annaland en Tholen en op de instromende wegen (brug, Oesterdam). gelegenheid tot inenten tegen griep op maandag 19 november om 13.30 uur. Kosten: f 40,—; indien een med. indicatie op kosten van het MZB Advertentie I.M. De dames H. Kurvers en M. Ley- dekkers scoorden donderdaga vond het hoogst bij het klaverjassen in Hof van Holland, met respectievelijk 5557 en 5209 punten. Daarna volgden W. Schot 5103 p., A. van As 5099 p. en M. Moeliker 4951 p. In de openbare bibliotheek kun nen bezoekers deze maand genie ten van een aantal zwart/wit- en kleurenfoto's van Ab de Laater uit Halsteren. Al eerder was daar werk van hem te zien. Nu worden natuuropnamen van de zee ge toond, maar ook is er een stilleven en een foto van paarden. Aan de geëxposeerde foto's van deze amateurfotograaf (als freelancer verbonden aan Branbants Nieuwsblad) is voor belangstel lenden een serie boeken en ander informatiemateriaal over fotogra fie toegevoegd. Twaalf middenstanders organise ren, samen met badmintonclub Batho, een kleurwedstrijd voor kinderen t/m 8 jaar. Voor dezelf de leeftijdsgroep komt Sinterklaas woensdag 28 november van twee tot vier uur in de Gasthuiskapel. Hij beloont ondermeer de kleur platen. Verder houdt clown Pina- rio de kinderen bezig. De kleurplaten zijn gratis ver krijgbaar bij de twaalf deelne mende winkeliers en kunnen daar tot 24 november worden ingele verd. Op de achterkant kunnen de kinderen zelf een tekening maken. De leukste wordt dan uitgekozen als kleurplaat voor volgend jaar. De plaat van dit jaar werd ont worpen door Susan Cornelisse. Het college vraagt maandag de raad om krediet voor het plaatsen van 11 lantaarnpalen in Buiten zorg III. Het betreft 4 lichtmasten aan de Meanderlaan 2, in het in- steekstraatje in dezelfde laan, 4 in de Oranjerie en 1 op het parkeer- terreintje in de Pergola. De Eben Haëzerschool krijgt van de gemeente geld voor het vervan gen van zogenaamde leerlingen setjes. Het gaat om 21 stuks. In totaal had het bestuur van de Advertentie I.M. school gevraagd om 4663 gulden en 20 cent. Volgens het 'bekosti gingsstelsel basisonderwijs' ligt de norm lager: ƒ4414,41. In de be groting is al rekening gehouden met een uitgaaf van 1000 gulden zodat het college voorstelt het resterende bedrag van 3414,41 beschikbaar te stellen. Van een vrachtwagen van firma Nefs uit Lepelstraat, die in het weekeinde geparkeerd stond aan de Voltstraat, werden de mistlam pen weggenomen. Die hadden een waarde van f. 500,-. Van een haspel, die op het einde van de Slabbecoornweg lag, werd 44 meter grondkabel weggehaald. De Delta Nutsbedrijven is daar door voor f. 2.500,- gedupeerd. De brommer van A.P. is maandag voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Het rijwiel bleek teveel geluid te produceren, een te hoog motorvermogen te hebben en een te grote wielbasis. Op de Grindweg werd zondag me vrouw W.S. bekeurd, omdat ze reed in een auto met daarop groe ne kentekenplaten (zogenaamde handelaarsplaten). Ook de eige naar van de auto, garage B., kreeg een bekeuring. D.U. uit Poortvliet, J.R. uit Rot terdam, R.D. uit Sint-Annaland en I.D. uit Tholen zijn donderdag bekeurd omdat hun auto niet tij dig APK gekeurd was. Een magnetronoven is de eerste prijs in de Sinterklaas-actie van de middenstandsvereniging. Verder dingen deelnemers mee naar een tuinset, een steengrill, set terra cotta bloempotten, pannenset, Playmobil piratenschip en disco microfoon. Gedurende de actie, die duurt van 19 november t/m 1 december, worden dagelijks (uit gezonderd 21 november) vier waardebonnen van 25 gulden ver loot. De vijftien deelnemende winkeliers verstrekken bij elke bestede vijf gulden een bon. Deze kan worden) gedeponeerd in de bus voor de winkel van P. de Wil de. Zaterdagmiddag 1 december om half vijf trekt Sinterklaas in de Vossenkuil de prijzen. De Sint is dan al de hele middag in de plaatselijke winkels aanwezig geweest. De eerste naselectiewedstrijd voor het wereldkampioenschap kust- hengelen is voor de vissers van h.s.v. 't Scharretje niet best verlo pen. Door de hoge loting stonden zij aan het einde van het parcours en dat bleek naderhand niet de beste stek. J. Verhees en M. Rijn berg klasseerden zich als 22ste en 23ste. J. Bosters had een slechte dag en eindigde op een gedeelde laatste plaats. De definitieve plaatsing gebeurt na de tweede se lectiewedstrijd, die op 24 novem ber op de pier bij Wijk aan Zee wordt vervist. In de wedstrijd om de grote prijs van Cadzand vielen zondag zes le den van 't Scharretje in de prij zen. De dag stond in het teken van de kleine vis, zoals de driedradige meun die veel werd gevangen. Toch waren er ook mooie vissen: de winnaar ving een gul van an derhalve kilo en de nummer twee een bot van 40 cm. Nummer drie werd Tholenaar W. Burgers, die een maatse tong ving van 38 cm. 1. Graauwmans werd eerste dame. De prijswinnaars van 't Scharret je: 3. W. Burgers 836 p., 9. M. Rijnberg 683 p., 13. C. Burgers 600 p., 27. R. Lindhout 450 p., 28. I. Graauwmans 442 p., 56. J. Ver hees 305 p. Muziekvereniging OVM haalt a.s. vrijdag en zaterdag oud papier 2P- Advertentie I.M. Het kinderkoor krijgt 750 subsi die van de gemeente om het tekort in de exploitatie te dekken. Het koor had om deze subsidie ge vraagd voor de activiteiten in 1991. Het college stelt maandag de raad voor om het bedrag ten laste van de post onvoorzien op te nemen. De jeugdraad van de hervormde en gereformeerde kerk kan een subsidie van 1190 gulden voor 1991 verwachten voor haar activi teiten op het gebied van jeugd- en jongerenwerk. Het college beant woordt hiermee het verzoek van de jeugdraad om een gemeentelij ke bijdrage. Het bedrag komt ten laste van de post onvoorzien. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad maandag voor om het vrijstaande gebouw aan de Dorpsweg 11 (voorheen ge bruikt als kleuterschool) te verko pen aan de heer M. Franken uit Tholen. Het pand is bij inschrij ving te koop aangeboden. Fran ken was de hoogste bieder. Het college vond de geboden prijs 'aanvaardbaar, gezien het ter zake uitgebrachte taxatierapport'. De gemeenteraad wordt maandag gevraagd het bestemmingsplan Kom te herzien om het mejuf frouw J.J.G. de Reus mogelijk te maken een woning te bouwen aan het Quartier. Ze wil bouwen op Donderdag, vrijdag en zaterdag 15, 16 en 17 november: Maandag en dinsdag 19 en 20 november Advertentie I.M. grond met bestemming 'tuin'. Het college vermeldt dat er reeds eer der de toezegging is gedaan om ter plaatse woningbouw te plegen. De jeugdafdeling van voetbalvere niging Vosmeer zit hopeloos verle gen om vrijwilligers. Tijdens de algemene ledenvergadering, vrij dag, deed het jeugdbestuur een oproep aan met name de selec tiespelers om zich beschikbaar te stellen. Voorzitter A.J. Hommel onderstreepte dat. Ook in zijn openingswoord én bij het sluiten van de vergadering benadrukte Hommel, dat leden zich terwille van het verenigingsleven voor functies beschikbaar zouden moe ten stellen. Uit de vergadering meldde zich spontaan één vrijwil liger aan. De bijeenkomst, die door 41 leden werd bezocht, kende een vlot ver loop. Het voorstel om het bestuur met twee leden uit te breiden naar zeven, kreeg de instemming van de vergadering. De drukke werk kring van de zittende bestuursle den maakt die versterking nodig. Voorzitter Hommel werd bij ac clamatie herkozen voor drie jaar. In de kascommissie werden F. Hommel Pzn., B. Quist en A. Vis benoemd. Tijdens de vergadering, die begon met een minuut stilte voor het overleden lid A. Goudzwaard, werden veertien leden gehuldigd' wegens hun langdurig lidmaat schap. Een tegel voor een onafge broken lidmaatschap van 25 jaar kregen J. Etienne, J.F. Hommel, J.J. Hommel en J. Schetters. Veer tig jaar lid waren P. Etienne, J.J. Havermans, F.P. Hommel, Jac. Hommel, P.F. Hommel, P.J. Hommel, C. de Leeuw, W. de Leeuw, W. Timmermans en J. Ver- reijen. Zij kregen een speciale pla quette. De trofee voor het beste trainings- bezoek werd in ontvangst geno men door L. Havermans, topscorer van de selectie was het afgelopen seizoen R. Vaders en van de lagere elftallen R. Kooien. Naar de actieve leden werd een oproep gedaan beter op het mate riaal te letten, omdat nu bij trai ningen regelmatig ballen zoekraken. Aan de Zoetendijk worden op dit moment de meer dan 20 jaar oude populieren gekapt. Staatsbosbe heer, eigenaar van de bomen, is na de stormen dit voorjaar begonnen met kappen naar aanleiding van klachten over dood hout op de weg. Daarvoor komen eerst de dijken in aanmerking waarover een doorgaande weg loopt. Een medewerker van Staatsbosbeheer uit Middelburg laat weten dat de verkeersveiligheid voorop staat bij het bepalen van de volgorde van kappen. Dat gebeurt gefaseerd, om totale kaalslag te voorkomen. Op de Zoetendijk moeten volgens het beplantingsplan bomen met een korte omlooptijd (populieren of wilgen) terug worden geplant. K.O.T., achtste bekerfinale: W. de Leeuw-P. de Jager 0-2, M. Potappel-H. van Herpen 2-0, A. Kruf-M. Goudzwaard 0-2, J. Schetters-A. Zwegers 0-2, H. van Daalen-P. Moerland 2-0, J. Kruf- J. van Daalen 0-2, A. Havermans- P. Timmermans 2-0, A. van Daalen-M. van Hees 2-0. Kortste partij (20 brt.) A. van Daalen, hoogste serie (12 car.) en beste ge middelde (1.90) P. Timmermans. K.O.T. B-team: J. Kruf-A. Kruf 2-0, C. van Steenpaal-A. van Daa len 2-0, A. Zwegers-M. Potappel 0-2, H. van Herpen-P. de Jager 2-0. Hoogste serie (7 car.) en beste gemiddelde (2.15) H. van Herpen, kortste partij (16 brt.) M. Po tappel. Treffers: J. Burgers-H. Hommel 0-2, K. Hommel-J. Etienne 2-0, J. Geuze-C. Burgers 0-2, L. van Wezel-J. van Meer 2-0. Hoogste serie (18 car.) H. Hommel, kortste partij (69 car. in 20 brt.) en beste gemiddelde (3.45) C. Burgers. Poedelaars: J. Plandsoen-J. van Meer -8/-8, B. Kruize-T. Schot 3/+1, D. Hendrikse-J. Her mans -24/7, W. den Ouden-J. van Driel -29/-15, H. Vaders-P. van Gastel -2/+9, D. Vaders-B. Kruize -9/-5, J. Wessels-L. Klippel 0/-9. Hoogste serie (12 car.) H. Vaders. Hof van Holland: J. de Koning-J. Bosters 0-2, J. Burgers-C. Boo- gaart 0-2, B. Kruize-P. Gulden 2-0, J. Hermans-M. Vercammen 0-2, J. van Wezel-M. v.d. Leur 0-2, J. Hermans-C. v.d. Laak 2-0, P. de Ronde-C. v.d. Laak 2-0, A. Fonteyne-J. van Daalen 2-0. Hoogste serie (9 car.) C. v.d. Laak, beste gemiddelde (1.74) en kortste partij (19 brt.) J. Bosters. In de Ned. Herv. kerk wordt zon dagavond de laatste jeugddienst van dit jaar gehouden. Ds. G. Bikker, legerpredikant uit Ermelo, koos als thema voor de dienst: Iedereen is nodig. Tijdens de dienst, die om half zeven begint, zingt het interkerkelijk jeugdkoor Polyhymnia onder leiding van H. Droogers-Vogel een viertal num mers. Bij de woningen Bierensstraat 69 t/m 77 wordt de definitieve bestrating aangelegd. Straatma- kersbedrijf N. de Rijke uit Sint- Maartensdijk voert dit werk uit voor 15.760,50. - /f"': Het bestuur van de Rabobank heeft de uitbreiding van de bank door middel van een bovenbouw op de achterkant van het bestaan de pand gegund aan aannemings bedrijf Nortier uit Poortvliet voor 186.500 gulden, exclusief btw. On der het bestek valt ook een aan passing van de begane grond. De bouw begint eind februari of eer der bij een open winter. In het bericht over de aanbeste ding is vorige week de prijs van bouwbedrijf Krijger uit Poortvliet weggevallen. Dat was 250.648 gul den. Advertentie I.M. Onder het motto 'Activa denkt aan de kleintjes' begint de mid denstandsvereniging morgen met de winkelactie. Na het gezinsver vangend tehuis vorig jaar is nu peuterspeelzaal Olleke Bolleke ge kozen om wat extra's te doen. Bij de 30 deelnemende winkeliers krijgt men bij besteding van vijf gulden een bon. Met tien bonnen in een witte enveloppe maakt men kans op verschillende prijzen: speelgoed e.d. voor de jeugd en waardebonnen voor de ouderen. De eerste trekking is 24 november door St. Nicolaas in de Wellevae- te, de eindtrekking 1 december aan de Ring. Dan wordt de hoofd prijs van 750 gulden aan waarde bonnen uitgedeeld. De enveloppen kunnen in de bus bij de fa. Pleune. Daarnaast is er nog een extra at tractie, waarbij men een win tersportvakantie voor 2 personen kan winnen. Daarvoor moet men het totale bedrag van bij Hommel in de Voorstraat 3 geëtaleerde arti kelen, omgerekend in Amerikaan se dollars naar de koers van 16 november bij de Rabobank, op schrijven en in een bus bij Potter- Koopman aan de Ring doen. De winkelactie duurt van vrijjdag 16 november tot en met zaterdag 1 december. In peuterspeelzaal Olleke Bolleke was het maandagmorgen al een beetje Sinterklaas. De peuters en de leidsters werden verrast door voorzitter M. Poot en secretaris W. Pleune van de middenstands vereniging Activa, die drie ca deaus hadden meegebracht: twee kinderfietsjes en een loopauto. "De peuterspeelzaal is er best ver eerd mee", liet bestuurslid mevr. Goedegebuure-Weggemans weten. "Dit geschenk van Activa geeft aan dat de peuterspeelzaal bij het dorpsgebeuren hoort en daarmee zijn we ingenomen." De bestuursleden van de mid denstandsvereniging maakten dui delijk, dat de cadeaus vooruitlopend op de winkelweek alvast werden uitgereikt om het motto van de Sinterklaasactie de onderstrepen: Activa voor Olleke Bolleke. Het uitpakken van de cadeaus was voor de kinderen een festijn. De peuterspeelzaal telt 2 groepen van 17 kinderen en 1 groep van 14 peuters. Olleke Bolleke is 5 och tenden open. Er staan nog 10 kin deren op de wachtlijst. De collecte van de Ned. Brand wondenstichting heeft f. 860,10 opgebracht. Gevers en collectan ten hartelijk dank daarvoor. Uitslagen Havenzicht. B. de Man- A. Jeroense 1-8.53, H. Dijkema sr.-D. den Engelsman 9.61-10, A. Westdorp-F. den Ouden 10-7.27, K.J. Weijler-B. Huibrechtse 10-5.41, F. Dom-D. den Engels man 10-2.30. Beste gemiddelde (1.83) en hoogste serie (10 car.) A. Westdorp, kortste partij (14 car.) F. Dom. De stand: J. Vroegop 56.00 (7), A. Jeroense 43.16 (5), A. Westdorp 39.77 (5), K.J. Weijler 38.75 (4) en F. Dom 30.00 (3). A. van Poortvliet leverde in de competitie van De Hoop twee spannencle partijen af. Vooral de strijd tegen H. Weijler was leuk om te zien. Door het missen van de nabeurt bereikte Weijler net geen remise. R. Smits verloor vrij kansloos van Weijler. D. Bult speelde voor de tweede opeenvol gende keer de kortste partij van de avond. M. Elenbaas werd daarvan het slachtoffer. Uitslagen: M. Elenbaas-D. Bult 3.88-10, A. Weijler-M. Elenbaas 10-3.33, C. Menheere-A. van Poortvliet 10-8.67, T. van Poortvliet-E. van Poortvliet 10-7.14, A. van Poortvliet-H. Weijler 10-9.71, H. Weijler-R. Smits 10-5.60. Hoogste serie (9 car.) A. en T. van Poort vliet, korste partij (18 brt.) D. Bult, beste gemiddelde (1.5) T. van Poortvliet. Voorstraat 50 Advertentie I.M. Het bestuur van Vogelvreugd heeft de basisscholen uitgenodigd om de vogelexpositie te bezoeken, die op 30 november en 1 december in Meulvliet in Tholen wordt ge houden. Onder de 300 geëxpo seerde vogels is een aantal edelpapegaaien, zo deelde voor zitter M. Guiljam donderdag avond mee tijdens een vergadering in Havenzicht. Toen werden ook de formulieren voor de tentoonstelling ingeleverd. Tij dens het kweekpraatje bleek dat de meeste leden goede resultaten hadden behaald met de kweek. Het college van burgemeester en wethouders wil dat de Veilingweg binnen de bebouwde kom-grens komt te vallen. Hierdoor komt de maximumsnelheid op 50 kilome ter per uur te liggen. Het opknap pen van de weg is opgenomen in de meerjarenplanning. Het rioleringsplan dient volgens he college nader onder de loupe te worden genomen Dit in het kader van de verordening kwaliteitsbe heer oppervlaktewateren Zeeland Een extern bureau heeft van de te verrichten werkzaamheden een prijsopgave gedaan Het college stelt de raad voor 23.700 gulden hiervoor beschikbaar te stellen (ten laste van de post onvoorzien). De gemeente heeft het perceel van de heer R. Calkhoven aan de Klip pelstraat 9 aangekocht. Dit is no dig om een gedeelte van deze straat te saneren. Een en ander past binnen het stadvernieuwings- budget 1990. De onderhandelin gen tussen de gemeente en de eigenaar hebben tot een accoord geleid waarbij Calkhoven schade loos gesteld wordt op basis van 'aankoop van vervangende wo ning'. De commissie onroerende zaken heeft ingestemd met deze transactie. Het college vraagt de raad, die er maandag over verga dert, accoord te gaan met de ge volgde handelswijze. Via de Klippelstraat zou er een toegang moeten komen naar een bungalowterrein voor recreatiewo ningen in de Kleine Suzanna- polder. Zondag 18 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. J. van Dijk 18.30 u. kand. Emaus Woensdag 21 november Dankdag 9.30 u. ds. van Dijk 19 u. ds. van Dijk HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. de Graaf, Waalwijk Woensdag 21 november Dankdag 19 u. ds. Voordouw, 's Gra- venzande GEREF. KERK 10 u. dhr. Stam, Dordrecht 17 u. ds. Kakes, Goes Woensdag 21 november Dankdag 10 u. ds. Tevel, Rotterdam 19 u. ds. Kamp, Zwijndrecht CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard Woensdag 21 november Dankdag 10 u. ds. Boogaard 18.30 u. ds. Tanis GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst Woensdag 21 november Dankdag 10 en 19 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND geen dienst R.K. KERK za 19 zo 10.45 u. ds. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder 18.30 u. ds. Bikker, Ermelo, jeugddienst Woensdag 21 november Dankdag 10 u. ds. Maasland, Axel 19 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 u. ds. Talsma, Breda 18.30 u. ds. Bikker, Ermelo, jeugddienst Ned. Herv. Kerk Woensdag 21 november Dankdag 10 u. ds. v.d. Spek, Krabbendijke 19 u. ds. de Kieviet, Numansdorp CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard Woensdag 21 november Dankdag 10 en 14.30 u. ds. Tanis, Sliedrecht 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst Woensdag 21 november Dankdag 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Verhoeks R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. van Bergen Bravenboer 18 u. kand. de koeijer, Stellendam Woensdag 21 november Dankdag 10 en 18 u. ds. Vergunst, Rid derkerk GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst Woensdag 21 november Dankdag 9.30, 14 en 18 u. ds. van Stuij- venberg GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst Woensdag 21 november Dankdag 9.45 en 14.15 u. leesdienst 19.30 u. ds. Verhoeks, Arne- muiden STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. Verboom, Ooltgensplaat 18 u. ds. van Spanje, Herkingen Woensdag 21 november Dankdag 10 u. ds. Born 19 u. ds. Lammers OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst Woensdag 21 november Dankdag 10, 14.30 en 19 u. ds. Muilwijk SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Roos, Leerbroek 14.30 u. eerw. heer Groen, Som- melsdijk Woensdag 21 november Dankdag 9.30 en 14.30 u. ds. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Quartel, Gouda 19 u. ds. v.d. Veer, Gouda Woensdag 21 november Dankdag 19 u. ds. Boogert, Bergen op Zoom OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst Woensdag 21 november Dankdag 9.30, 14 en 19 u. ds. v.d. Meer, Krimpen a/d IJssel GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. v.d. Herik, Strijen aan de raad. Het bedrag wordt ten laste gelegd van de post on voorzien. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over vier arriveert Sinterklaas in de Haven. De kindervriend wordt daar opgewacht door het Sinter klaascomité en muziekvereniging Euterpe. Tevoren, vanaf 14.45 uur, is er een feestmiddag voor de jeugd in De Stove. De beheers commissie presenteert dan de kin dershow van Robbie en clown Bucco (inclusief organist). Deze middag is gratis toegankelijk. Om een gedeelte van het voetpad op de algemene begraafplaats aan het Bos te herstellen is 6000 gul den nodig. Dit schrijft het college van burgemeester en wethouders Mevrouw M.V. heeft bekend dat ze in 1988, vorig jaar en dit jaar geld heeft weggenomen dat toebe hoorde aan de hervormde zen- dingskrans. Een woordvoerder van de politie deelt mee dat het om een klein geldbedrag gaat. De vrouw is na verhoor weer in vrij heid gesteld. In het weekeinde is aan de Nijver- heidsweg de auto van M. v.d. A. uit Putte opengebroken. Uit het linkerportier werd het slot verwij derd en er werden hoofdsteunen weggenomen. ZIE VERDER PAG. 23 14.30 u. ds. van Bergen Bra venboer Woensdag 21 november Dankdag 9.30 en 19 u. van Bergen Bra venboer GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst Woensdag 21 «november Dankdag 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14 u. ds. Beens, bediening H.D. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Wijnmaalen 18 u. ds. Wijnmaalen Woensdag 21 november Dankdag 10 en 19 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout 14.30 u. ds. Schneider, Raams- donkveer Woensdag 21 november Dankdag 10 u. ds. Noordhof, 's Graven polder 19 u. ds. van Dijke, Oost-Kapelle GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst Woensdag 21 november Dankdag 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Venema, Elspeet SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers 17 u. ds. Lammers Woensdag 21 november Dankdag 9.30 u. ds. Lammers 19 u. ds. v.d. Pol, Dinteloord GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst Woensdag 21 november Dankdag 9.30, 14.30 en 18 u. ds. Karens OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst Woensdag 21 november Dankdag 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. v.d. Meer, Wekerom ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. de Bie, 's Gravenpolder 15 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout Woensdag 21 november Dankdag 19 u. ds. Griffioen, Klundert Zaterdag 17 november en zondag 18 november Tholen, Poortvliet, Oud Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. vd. Bel): dr. Noteboom/Smits, St. Anna land, tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. de Groot, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-2545 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP M. Bomans, St. Philipsland, tel. 01677-3232 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Hoogstr. 12, Tholen. TUBERCULOSEBESTR. Rijdende bus GGD, Molenvliet- sestr. 11, Tholen, elke do. 13-14.30 u. Afspraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken: tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel.01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01110-13184 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma. en vr.avond 19-21 u. Do.mi. 14-16 u. Tel. tij dens spreekuren 01640-55878, in het weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 WERKGR. ALLEENSTAAND. Tel. 01662-2830 of 01676-3113 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 15 november t/m vrij dag 23 november donderdag 15 2.07 - 14.17 vrijdag 16 2.42 - 14.57 zaterdag 17 3.17 - 15.32 zondag 18 3.52 -16.07 maandag 19 4.22 - 16.37 dinsdag 20 4.52 - 17.17 woensdag 21 5.22 - 17.47 donderdag 22 5.57 - 18.22 vrijdag 23 6.27 - 19.02 zaterdag 17/11 10.01 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Bel voor gecorrigeerde getij verwachtingen 01184-15600. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 2