Gemeente is halverwege met verkeersveiligheid Voor zesde keer Thools orkest Gierkarren voor opruimen van slik Auto van de weg door slik SC Stavenisse 2 met lege handen bij Noad rAPSALCN f r Thoolse turners succesvol bij springtournooi Donderdag 15 november 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Reductie verkeersslachtoffers 11.9 in plaats van 25% De gemeente Tholen is er tot nu toe niet in geslaagd het gewenste percentage te bereiken voor de actie -25% verkeersslachtoffers. De reductie bedraagt nu 11.9%, zo deelde wethouder J. van der Jagt dinsdagavond mee tijdens een voorlichtings bijeenkomst over landbouw en verkeersveiligheid. Ernstig letsel Jeugdige overmoed Niet geïrriteerd Geld voor proef met spuitstukken Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee- land(ROVZ) wil op Tholen een proef beginnen met spuitstukken voor gierkarren om vervuilde wegen schoon te maken. Utopie Geen vrijbrief Noad 3 aanvallend Verlies WHS 4 Smerdiek 3 haalt uit Gymnastiek Plaatselijk nieuws Bolus met bruune suuker BETAALBARE HAARMODE Keutjesavond Intocht Sinterklaas Afbreken weegbrug Bestrating Muijepolder Groen op industrieterrein Kruising Bloemenlaan/ Hogeweg bekeken Schoonmaken Rieburch Onderhoud Wouthoekweg Biljarten Klaverjassen Scherpenisse Muziek in Holland Huis GRIEPVACCINATIE patiënten DR. PADT aan de praktijk Langeweg 42 Winkelactie voor watertoren Bouw garage Veerdijkseweg Bestrating Scarpe Eelaan Gemaal nodig voor gemeentewerkplaats Palen voor fietsveer Poertvliet Biljarten GRIEPVACCINATIE vrijdag 16 nov. van 18.30 tot 19.00 uur aan de praktijk Vervuilde wegsloot Paasdijk Pomp De Striene wordt vernieuwd Sint- Burgerlijke stand Verkoping Spitter bekeurd Dammen Brandwonden WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL GEMEENTE SINT PHILIPSLAND Herfstconcert In de Wellevaete te St. Annaland werden zo'n dertig belangstellen den van half acht tot half elf over stroomd met informatie uit de praktijk. Met behulp van dia's toonde politieman S. Jongepier aan wat er allemaal mis is. Ook zaken die de gewoonste zaak van de wereld lijken - bijvoorbeeld met een ploeg achter een tractor op de openbare weg rijden - blij ken wettelijk verboden te zijn. "De wet past niet altijd bij het da gelijks gebeuren", gaf Jongepier toe, die velerlei adviezen gaf om landbouwwerktuigen verkeersvei liger te maken. Bij 3% van de verkeersongeluk ken in Zeeland zijn landbouw voertuigen betrokken, zo vertelde wethouder Van der Jagt. In de pe riode 1980 t/m 1986 zijn in onze provincie 471 ongevallen gebeurd waarbij landbouwvoertuigen wa ren betrokken, in 10 gevallen met dodelijke afloop en in 133 geval len met min of meer ernstig letsel. Veruit het grootste aantal geval- Op de Vrouwendij k bij Tholen is maandagmorgen een vrachtwagen van de weg geschoven. Chauffeur M.K. uit Tholen gleed in een bocht rechtdoor als gevolg van het door modder spekgladde wegdek. De auto bleef op het talud hangen en dreigde voorover te storten, een aantal meters omlaag. Met een tractor is de vrachtauto - die nau welijks schade had - weer op de weg getrokken. Landbouwer De R. kreeg een bekeuring omdat hij de weg na werkzaamheden niet had schoongemaakt. Op de Oudvossemeersedijk ont stond donderdag materiële schade na een botsing tussen een tractor en een auto. De tractor, bestuurd door C.K. uit Sint-Maartensdijk, wilde linksaf slaan en gaf richting aan, maar dat signaal bleef door het slik aan de lamp onzichtbaar !voor de achteropkomende J.H. uit Sint-Annaland. Die haalde de tractor op dat moment dan ook in, met de aanrijding als gevolg. len, 49%, werd geregistreerd als flankbotsingen bij in- en uitritten. Kop-staart botsingen waarbij doorgaans een verkeerd ingeschat te snelheid in het geding is, komt op 21% en frontale botsingen op 12%. De meeste ongevallen vonden plaats in het najaar en diverse on gelukken in relatie tot de land bouw gebeurden in verband met de aanwezigheid van slik op de weg, aldus Van der Jagt. Jongepier vulde de gegevens aan met statistieken, waaruit bleek dat de meeste ongelukken in oktober gebeuren, op vrijdag tussen twee en zes uur. Ongevallen met land bouwvoertuigen gebeuren voor meer dan 40% door bestuurders moed", zo beschreef de politie man de oorzaak. Van de ongelukken gebeurt 10% in de bocht, 30% op kruisingen en 60% op de rechte weg, waar van eenderde bij in- en uitritten. Landbouwvoertuigen moeten tij dig gezien worden, zodat marke ring en een goede verlichting onontbeerlijk zijn. Scherp uitste kende delen dienen goed afge schermd te worden. De maximale breedte van 2.60 m is in de praktijk met de brede landbouwwerktuigen achter haald, maar men dient bij over schrijding wel een ontheffing van provinciale waterstaat te hebben. Dat maakt de verkeersveiligheid niet groter, maar de eigenaar is dan juridisch wel meer be schermd. "De breedte van de landbouwvoertuigen is één van de grootste struikelblokken", aldus Jongepier. Hij behandelde uitvoerig de ver lichting, wieldruk, koppelingen en de snelheid, waarbij de aanpas sing van 16 tot 25 km ter sprake kwam. Opgemerkt werd dat 32 km beter de werkelijkheid bena dert, maar Jongepier zag daar in EEG-verband weinig kans voor. De actie voor grotere verkeersvei ligheid in de landbouw is ook voor de niet-agrarische wegge bruiker bestemd, zo legde wet houder Van der Jagt uit. "Ook van die zijde mag en moet een steentje tot een verkeersveiliger Tholen bijgedragen worden. In drukke seizoen(met name het oogstseizoen) dienen ook de ove rige weggebruikers zich bewust te zijn van een groter aanbod van het over het algemeen langzamere landbouwverkeer. In de praktijk dient dat neer te komen op tijdig vaart minderen, niet onverant woord inhalen en zeer zeker niet geïrriteerd gaan reageren", zei Van der Jagt. Hij kondigde aan, dat verkeersac- ties als voor de landbouw en voor anderen zoals 'Wij gaan weer naar school', 'Alcohol en verkeer: forget it', de autogordelcampagne en 'Ken je limiet 80, te hard rijden kost te veel' de komende jaren voortgezet zullen worden. ZLM-kringvoorzitter J.L. van Gorsel constateerde aan de hand van de door Jongepier genoemde gegevens, dat er veel te veel onge lukken met landbouwvoertuigen gebeuren. "Daar zijn we met el kaar verantwoordelijk voor." CBTB-voorzitter W.C. van Kem pen meende dat de afwezige land bouwers heel wat gemist hadden. Hij hoopte dat de belangstellen den de volgende dagen hun eigen werktuigen eens onder de loupe zouden nemen. Met het aanbie den van een stropdas aan de poli tiemannen Jongepier en Simonse sloot hij de voorlichtingsavond af. De play-in bracht muzikanten van heel Tholen en St. Philipsland een hele zaterdag bijeen. Na vanaf 's morgens negen uur kwartet met onder meer de diri- geoefend te hebben, begonnen de vijf muziekverenigingen van Tho len en St. Philipsland zaterdag avond om acht uur aan hun zesde play-in in de Wellevaete te St. An naland. In 1985 begon het gezamenlijke optreden daar ook, zodat Accelerando-voorzitter W.A. Boogaard de tweede play-in-ronde opende. Concordia Tholen en Concordia St. Philipsland waren weer met diverse muzikanten pre sent, Euterpe uit St. Maartens dijk, O.V.M. uit Oud-Vossemeer en de organiserende vereniging, de koninklijke fanfare Accelerando. Van elk play-in jaar werd een nummer uitgevoerd, aangevuld met nieuwe stukken. Elna Boon gaf een toelichting bij het pro gramma, dat door het bijna 100 leden tellende Thoolse orkest werd uitgevoerd. Er was tussendoor nog een gastoptreden van een saxofoon gent van Concordia Tholen, Marcel Hartendorp, die tevens saxofoonleraar is aan de Zeeuwse muziekschool. Niet allemaal zwa re stukken, maar ook een humo ristisch nummer met de knieën als instrument. Marcel Hartendorp zei nog wel eens terug te willen komen. Daarna kwam het Thools orkest o.l.v. Pierre van Broekhoven weer aan bod met onder meer een gra fisch nummer. De dirigent gaf een toelichting bij de strepen - geen noten - die op papier stonden. Bij dit korte nummer ging het ook meer om het ritme dan om de mooie klanken. Na uitvoering van de negen num mers bedankte voorzitter Boo gaard alle medewerkenden voor hun inzet. De vier gast- saxofonisten bood hij bloemen aan, evenals Elna Boon. Voorzitter M. van Damme van de Bond van Muziekgezelschappen op Tholen en St. Philipsland sprak ook een dankwoord. Alle instructeurs die 's morgens en 's middags de verschillende groepen hadden geleid, ontvingen bloe men. Niet alle dirigenten konden wegens verplichtingen elders aan wezig zijn, zodat er ook invallers waren. "Het was voor de muzikanten een vermoeiende dag", zei Van Dam me, "maar als je dan 's avonds zo'n mooi concert kunt brengen, dan geniet je als muzikant net zo als wij als luisteraars hebben ge daan. Het was een mooie, geslaagde avond", aldus Van Damme, die Accelerando nog feli citeerde met de eerste prijs op het concours in Middelburg. De met groene planten en bloemstukjes versierde sportzaal van de Wellevaete was door de vijf verenigingen en de belangstellen- den(veelal familieleden van de muzikanten) voor de helft gevuld. Dhr. S. Jongepier van de verkeers- groep van de rijkspolitie kondigde dat dinsdagavond aan tijdens een bijeenkomst in de Wellevaete te St. Annaland over landbouw en verkeersveiligheid. Slik op de wegen kan groot gevaar opleveren en daarom zei Jonge pier alle mogelijkheden te willen benutten. Hij complimenteerde Tholen dat men voorop loopt met de slik-stickers. "Maar haal ze ook weg wanneer de weg schoon is, anders vermindert het effect", zei de politieman. Hij had op de landbouwpraktijk- school in Schoondijke proeven ge daan met een machine(gemaakt van banden) om vervuilde wegen schoon te maken, maar die aan schaf is een behoorlijke investe ring. Praktischer vond Jongepier de situatie in Oost-Brabant en Limburg, waar o.a. in Berchem met spuitstukken goede resultaten worden behaald. De gemeente stelt ze beschikbaar en met de krachtige straal wordt een goede bijdrage geleverd aan het oprui men van slik. "Helemaal schoon is een utopie", aldus Jongepier, "maar een sliklaag van 4 cm over 200 meter is toch iets wat niet voor mag komen. Schoon schui ven is dan een eerste vereiste en vervolgens met de spuitstukken." ZLM-kringvoorzitter J.L. van Gorsel meende dat het ontbreken van voldoende giertanks op Tho len het knelpunt zal vormen. "Giertanks kun je hier op twee handen tellen." Besloten werd om dit binnen de landbouworganisaties nog eens te bespreken en eventueel in sa menspraak met loonwerkers naar een oplossing te zoeken. Het ROVZ is elk geval bereid tot fi nanciële medewerking. Wethouder J. van der Jagt bena drukte nog eens, dat het verboden is de weg te vervuilen. "Landbou wers die de vervuiling veroorzaken hebben de plicht de slik onmid dellijk te verwijderen. Het ge meentebestuur beseft wel degelijk, dat er in de praktijk zich situaties kunnen voordoen dat ge durende een korte tijd vervuiling van het wegdek niet of nauwelijks te voorkomen is. Het plaatsen van de waarschuwingssticker SLIK biedt weliswaar in zo'n geval iets meer veiligheid, doch kan nimmer betekenen dat daardoor een vrij brief ontstaat het slik maar te la ten liggen. Veel meer veiligheid zou kunnen uitgaan met officiële verkeersborden met daarop ge monteerd een zwaailicht. Een kostbare aangelegenheid die op korte termijn niet te realiseren is. Wellicht dat het ROVZ in sa menspraak met de landbouworga nisaties en de provincie tot een dergelijk veiliger aanpak kan ko men", aldus wethouder Van der Jagt. De reserves van Stavenisse bleven in Sint-Philipsland met lege handen staan na het treffen met Noad 3 (3-0). Smerdiek 3 blijft aan de leiding in de derde klas, terwijl Stavenisse en WHS 4 een middenmootpositie inne men. Voor zaterdag staat een beker- en inhaalprogramma gepland. In het treffen tussen Stavenisse 2 en Noad 3 kozen de Sint- Philipslanders duidelijk voor aan vallend voetbal. Dat leverde hal verwege de eerste helft een doelpunt op door Wim van Nieu- wenhuyzen. Hij schoot een voor zet van René Reijngoudt in het lege Stavenisse-doel. Na een kwar tier had Stavenisse-spits Frans Lindhout pech toen zijn boogbal- letje over de keeper doel miste. Na de rust kwamen bij Noad Rein en Denny Reijngoudt in het veld voor Wim van Nieuvyenhuyzen en Cenny Reijngoudt. Stavenisse had pech toen een schot van Erik Post net naast ging. Ondanks een aan tal omzettingen bij de Sint- Philipslanders scoorde Rein Reijngoudt 0-2 uit een vrije trap van Wim Verhage. De overmacht van Noad werd nog duidelijker nadat René Reijngoudt van links een voorzet gaf, waaruit Arjan Plekkenpol de eindstand op 0-3 bracht. WHS 4 is er niet in geslaagd ZPR 2 een punt af te snoepen. De groen-witten had voor het treffen te maken met een groot aantal af meldingen. Een gevaarlijker ZPR lenkele gevaarlijke situaties voor werd voor de rust bedwongen het doel van ZPR. De gelijkmaker door het goed hanteren van de leek een feit toen Kees Matthijs- buitenspelval. Kees Matthijssen sen een kwartier voor het einde al- was op weg naar de openingstref- leen voor de keeper verscheen, fer van WHS, maar via een over treding binnen het strafschopgebied voorkwam ZPR een doelpunt. De scheidsrechter ontging dit. Na een schot tegen het houtwerk nam ZPR tien mi nuten voor de rust alsnog de lei ding. De ploeg profiteerde na een vrije trap van het loslaten van de bal door doelman André van Ast. Na de rust was WHS de betere ploeg, maar men schiep zich geen scoringskansen. Pas halverwege, toen de aansluiting van het mid denveld beter werd, ontstonden maar hij miste. Willie Jeroense en Marco Elenbaas vielen nog in voor Chris van 't Hof en Mas Westdorp. Smerdiek 3 behaalde tegen DVO 4 een ruime 6-1 overwinning, waar mee het zich goed herstelde van de vorige week tegen Noad geleden nederlaag. Na tien minuten open de Mario Hartog de score. Smer diek kon naar hartelust aanvallen, maar DVO hanteerde de bui- tenspelval erg goed. Wim Scher- penisse wist die echter te omzeilen, wat 2-0 betekende. Nog voor de rust tekende Addy de Jong de derde Smerdiek-treffer aan. Na de thee was Jaap Moerland vervangen door Bert Lindhout. Via Wim Scherpenisse en Wim Vroegop liep Shierdiek naar 5-0 uit. DVO scoorde nog tegen, maar Wim Scherpenisse bepaalde de eindstand op 6-1. Wegens het 60-jarig bestaan van de gymnastiekvereniging Eendracht Maakt Macht te Terneuzen, werd er zaterdag een Zeeuws springtournooi georganiseerd. In totaal deden 600 turners aan dit festijn mee, waaronder deelnemers van Olympia uit Tholen en SHF uit Scherpenisse. De onderde len waarop de turners tegen elkaar uit kwamen waren: lange mat, minitrampoline en paard. Olympia uit Tholen ging met vijf eer ste prijzen naar huis. Bij de minitram poline tot 16 jaar, behaalde het tweede team een eerste prijs (15.1 p.). Olympia 1 (13.4 p.) kwam niet verder dan een derde plaats. De meisjes van SHF vie len met een vijfde plaats (12.2 p.) bui ten de prijzen. Op de minitramp voor jongens tot 12 jaar behaalde Olympia een gedeelde eerste plaats (11.6 p.). Bij de dames klasse twee (14.8 p.) ging de eerste prijs eveneens naar de Thoolse turners. Op de lange mat eindigden de dames van Olympia, samen met Volharding uit Goes, op een gedeelde eerste plaats (15.3 p.). De Thoolse meisjes tot 16 jaar werden op dit onderdeel derde (13.2 p.) Op de minitrampoline voor meisjes tot 12 jaar op niveau 3 viel zo wel het eerste als het tweede team van Olympia buiten de prijzen, met respectievelijk een achtste en vierde plaats (9 en 12.6 p.). Op de mini- tramp/paard eindigden de Thoolse meisjes tot 16 jaar op een vierde plaats (13 p.). Op dat onderdeel maakten de dames van Olympia het succes com pleet door opnieuw als winnaar (klas se 11, 14.9 p.) uit de bus te komen. VERVOLG VAN PAG. 2 De kleuters van de Benjamin- school brachten vorige week een bezoek aan bakker Schot. Gedu rende twee weken hadden ze aan dit onderwerp gewerkt, onder an dere met brooddeeg. Ook hadden ze zelf pannekoeken gebakken in de klas. Maar bij bakker Schot gingen de kinderen echte broodjes maken en bolussen rollen in 'bruune suuker'. Die kwamen la ter prachtig uit de oven. De ma chines en de ovens van de bakker werden eveneens bekeken. Elk kind kreeg een eigengebakken broodje en bolus mee naar huis. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Kaantjes, worst, spek, var kenspootjes, zwoerd, ribbetjes en stroopvet (eventueel met een stuk je kaas). Dat alles werd in Sint Maartenshof geserveerd tijdens de keutjesavond voor bewoners, dagverzorging, vrijwilligers en do nateurs. Ook werd een borreltje brandewijn geschonken en me vrouw Van Manen vertelde een verhaal over keutjesavond. Ieder een liet het zich goed smaken. Na afloop bedankte R. Nijssen het keukenpersoneel en de vrijwilli gers voor de goede verzorging. Om twee uur zaterdagmiddag ar riveert Sinterklaas met zijn zwarte Pieten aan de Groenedijk/Ple- vierlaan/Bloemenlaan, na per boot bij Gorishoek te zijn aange komen. Met Euterpe voorop volgt een rondgang door het dorp: Bloemenlaan, Hogeweg, Pr. Ken- nedystr., A. Schweitzerstr., W. Churchillstr., Hogeweg, Vier- meistr., Oosterscheldestr., J. van Beierenstr., F. van Borselenstr., Bloemenlaan, Onder de Linden, Oostsingel, R. Barnenstr., Wilhel- minastr., Zuidsingel, Molenstr., Kaaistr. en Markt. Daar verwel komt burgemeester Van der Mun- nik het gezelschap omstreeks 14.50 uur voor het gemeentehuis. Vervolgens vertrekt het gezelschap naar Haestinge, waar om half vier een kindershow begint van de Martino's (gratis toegang). Dat duurt tot ongeveer half vijf en dan is er voor elk kind een pre sentje en wat snoep. Op woensdag 21 november haalt muziekver. Euterpe weer oud pa- pier op. Advertentie I.M. Het bestuur van de Coöperatieve Weegbrugvereniging Landbouw belang B.A. uit Sint-Maartensdijk is in een brief door het college van burgemeester en wethouders mee gedeeld om bij het einde van de erfpacht op 1 maart 1991 de weeg brug af te breken. Het college wijst het verzoek van het bestuur tot verlenging af. Ook de raad wil dat de weegbrug uit de dorpskern verdwijnt. 'Motieven zijn en blij ven dat een weegbrug anno 1990 in het centrum van het dorp niet gewenst is wegens verkeers- en ge luidsoverlast. Bovendien worden de straten in de omgeving van de weegbrug regelmatig belast, waar door frequente herbestratingen noodzakelijk zijn", aldus de brief. Het college wijst erop dat de plaats op de Haven 'opgeleverd dient te worden tot het niveau van het omliggende terrein'. Al het ge bouwde, zowel boven als in de grond, dient door de coöperatie te worden verwijderd. Nu er een aantal nieuwe woningen aan de Plevierlaan en Westpoort in het bestemmingsplan Muije polder gereed zijn gekomen, wil de gemeente voor deze huizen bestrating aanbrengen. De gemeente heeft een plan op gesteld om struiken en bomen te planten op en om het industrieter rein. Het betreft een groenstrook aan de noordzijde ten behoeve van het schouwen, de aanplant van 16 populieren op het in dustrieterrein en de aanplant van lindebomen aan de zuidzijde van het terrein, in het dijktalud langs de Westkerkseweg. Volgens het college sluiten deze linden goed aan bij de linden die enkele jaren geleden zijn geplant langs de Go- rishoeksedijk. Het college zegt dat dit bomenplan 'met name ef fecten heeft voor het dorp Scher penisse' en niet voor het industrieterrein. De kosten zullen derhalve niet geheel ten laste ko men van de exploitatie van het in dustrieterrein. Het college zal een standpunt be palen over het veiliger maken van de kruising Bloemenlaan/Hoge- weg. Dat zal gebeuren aan de hand van een plan dat door de werkgroep verkeersaangelegenhe- den is gemaakt. De kosten van de aanpassingen op de kruising zijn nog niet bekend. Zijn die wel be kend en is de mening gehoord van de bewoners, dan zal het college een beslissing nemen over het her- inrichten van de kruising. In het voorjaar dienden bewoners uit de Bloemenlaan en omliggende stra ten een verzoek in om maatrege len te nemen het hard rijden door automobilisten in de buurt tegen te gaan en de kruising verkeersvei liger te maken. Om het verzoek te ondersteunen werden handteke ningen verzameld en aan het ge meentebestuur overhandigd. Voor 1991 zal 1830 gulden meer besteed worden aan het schoon maken van de openbare basis school De Rieburch. Het aantal uren schoonmaken en onderhoud wordt met drie uren uitgebreid omdat dit noodzakelijk is wegens de stijging van het aantal leerlin gen, zo stelt het college van burge meester en wethouders. De rijks vergoeding zal door het toe nemen van het leerlingental even eens stijgen omdat er nog voor slechts één lokaal leegstandskor ting geldt, in plaats van nu voor twee lokalen'. Voor het onderhoud van de Wout hoekweg wordt in de gemeentebe groting 1991 45.000,geraamd. Het werk stond voor 1990 op het programma maar is verschoven naar 1991 omdat er enige vertra ging is opgetreden in verband met ,onderzoek van de riolering ter plaatse. Het opknappen van de weg bestaat uit het aanbrengen van een deklaag vanaf de Provin- cialeweg tot de Bleekveldweg. In verband met de verwerking van asfalt wordt het werk nu in het voorjaar uitgevoerd. In plaats van het verbeteren van de Wouthoe kweg zijn er een aantal wegen bin nen de bebouwde kom herstraat die voor volgend jaar op het pro gramma stonden. In de competitie van biljartvereni ging Smerdiek werden 5 partijen gespeeld. De leider in de stand speelde niet om iedereen op gelij ke hoogte te laten komen met het aantal partijen. Uitslagen.' J. v.d.Berg - Chr. Hoek 10 - 7,14; J. v. Splunter - R. Bakker 4 - 10; K. Waasdorp - Chr. Hoek 10 - 10; J. v.d. Berg - Sj. Mijnsbergen 10 - 7,61; J. v. Splunter - M. Groos 10 - 7,33. Hoogste serie: M. Groos 14 car., kortste partij K. Waasdorp - Chr. Höek 19 brt., beste gemid delde M. Groos 2.00. Stand: 1. C. v. Gorsel 50 uit 5; 2. Sj. Mijnsber gen 47,11 uit 5; 3. K. Waasdorp 44,60 uit 5; 4. J. v.d. Berg 42,17 uit 5; 5. M. Groos 40,39 uit 5. De uitslag van de vrijdag gespeel de competitiewedstrijd van De Pendelaars luidt als volgt: 1. J. v. Splunter, 5331 p.; 2. J. v. Gorsel 5261 p.; 3. J. v.d. Werf 5155 p.; 4. W. Dane 4926 p.; 5. M. v. Blop- poel 4852 p.; 6. M. den Haan 4839 p.; 7. M. Kwaak 4684 p.; 8. J. v.d. Hoek 4549 p.; 9. A. Arts 4333 p.; 10. C. Landa 4027 p.; 11. Mw. Bronmans 4001 p.; 12. Mw. Fran ke 3933 p.; 14. J. Knuist 3260 p. In het Holland Huis verzorgden leerlingen van Han Jansens zater dag een muziekuitvoering. Een volle zaal met enthousiaste luiste raars hoorde de 28 nummers aan, die door 16 muzikanten ten geho re werden gebracht. Zij bespeel den orgel, accordeon en keyboard. Nummers als Grootvaders klok, Sneeuwwals, De klok van Arne- muiden, Rule Brittannia, Slaven koor en Tulpen uit Amsterdam brachten de handen van de aanwe zigen op elkaar. maandag 19 november van 18.00 tot 18.30 uur Advertentie I.M. De winkelactie van de mid denstandsvereniging Samen Sterk staat 22 november in het teken van het behoud van de watertoren aan de Langeweg. De waterleiding maatschappij heeft die niet meer nodig en mede door de hoge on derhoudskosten wil men ervan af. De dorpsgemeenschap en de mid denstandsvereniging proberen de karakteristieke toren te behouden. Daarvoor wil men met een bijdra ge van een kwartje per enveloppe met winkelweekbonnen een duw tje in de goede richting geven aan het gemeentebestuur. Er zijn 16 deelnemende winke liers, waar men van 22 november tot en met 1 december bij beste ding van 2,50 een zegel ont vangt. Vier zegels in een enveloppe maken in de bus bij de fa. Slager kans op een prijs van o.a. een vakantiereis van 400 gul den. Daarnaast is er nog een waardebon van 100 gulden, een dames- en herenhorloge, een dek- bedset, een koffiezetapparaat, enz. Kinderen tot en met 12 jaar kun nen de watertoren tekenen, waar mee ze kans maken op leuke prijzen. De tekeningen moeten voor 29 november bij de 16 winke liers binnen zijn. De prijsuitrei king is zaterdagavond 1 december om zeven uur op de Hoge Markt. De heer R. Reid mag van de ge meente een garage bouwen bij zijn woning aan de Veerdijkseweg. Tn het bestemmingsplan Buitenge bied is de bouw van een garage daar toegestaan wanneer een op pervlakte van maximaal 25 vier kante meter in acht wordt genomen. Reid wil echter 40 vier- kante meter bebouwen. Het colle ge acht dit aanvaardbaar en is bereid het bestemmingsplan hier voor te wijzigen. Nu de woningen 42 en 44 gereed zijn gekomen, wordt binnenkort een begin gemaakt met het bestra ten van dit gedeelte van de Scarpe Eelaan. Om de afvoer van de gemeente werkplaats te verbeteren, is het noodzakelijk het terreinwater via een riool te leiden naar eht be staande grote riool in de Lange weg. Dat stelt het college aan de raad om zo te voldoen aan de milieu-eisen. Tot nu toe wordt het water afgevoerd op een open sloot. Een directe lozing van het terreinwater is niet mogelijk on der vrij verval. Daarom dient er een gemaaltje te worden aange legd. Tevens is voor het wassen van auto's, wagens en machines een wasplaats met hellingbaan op genomen. Deze is voorzien van in strumenten om zand op te vangen en olie te scheiden. In het plan wordt ook de huisaansluiting van Langeweg 47 en het gasdrukre- gelstation op de gemeentelijke ri olering geregeld. De commissie openbare werken stemde al in met dit voornemen, maandag wordt het fiat van de raad gevraagd. Om schade dooi storm aan de steiger voor het fietsveer Gorishoek-Yerseke en de passan tensteiger te beperken, stelt het college voor een rij palen aan te brengen die als golfbrekers moe ten fungeren. Voor deze voorzie ning wordt een subsidie verwacht van 75%. Maandag wordt de raad gevraagd accoord te gaan met dit voorstel dat eerder in de commis sie openbare werken is besproken. Het college hoopt het werk dit jaar nog uit te kunnen (laten) uit voeren. Uitslagen Tolrust. J. Uijl-J.K. Elenbaas 6.67-10, A. Burgers-H. Anthonisse 10-9.44, A. Hage-K. Lisseveld 6.57-10, D. Sakko-J. Uijl 8.29-10, A. Burgers-A. Hage 5.5-10. Kortste partij (21 brt.) J.K. Elenbaas, hoogste serie (9 car.) A. Burgers en D. Sakko, beste gemid delde (1.8) A. Burgers. Advertentie I.M. De gemeente gaat in 1991 een aan tal woningen bij het carrosseriebe- drijf Elenbaas en garagebedrijf De Graaf aan de Paasdijkweg aansluiten op het rioleringsstelsel. Nu lozen de bedrijven plus de wo ningen nog op de sloot. Om de vervuiling van deze sloot op te heffen, is aansluiting op het ge meentelijk rioleringstelsel nood zakelijk, zo schrijft het college aan de raad. De verbinding zal ge leid worden van de Paasdijkweg naar de Paasdijkstraat, over het terrein van het carrosseriebedrijf. Er zijn geen extra maatregelen no dig om de vervuilde sloot te rei- ningen; de schoonmaak van de sloot valt binnen de normale werkzaamheden, aldus een woordvoerder van de gemeente. Maandag 19 november haalt de voetbalvereninging S.P.S. oud pa- pier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Het gemeentebestuur is van plan om de pompinstallatie voor cam ping De Striene te vernieuwen. Uit een onderzoek is namelijk geble ken dat een dubbele installatie no dig is. In 1984 is er in het buitengebied bij Strijenham een drukriolering aangelegd. Het pompstation dat toen voor de camping is aangelegd, heeft ech ter ruime tijd niet of slecht ge werkt. Dit heeft ertoe geleid dat vorig jaar één van de twee pom pen buiten gebruik is gesteld. Het college vraagt de raad maandag voor de dubbele installatie geld beschikbaar te stellen. MMsHSssm lanjj Geboorte: 14-10 Jan Leendert Adriaan zv A. Kempeneers en H.W. Geense. Huwelijk: 12-10 Abraham Ever- hardus Gijsbreght Dudok van Heel met Imke Johanna Bruggert. Overlijden: 29-9 Cornelis Mari- nus de Bruijn (60), 15-10 Abra ham Sentse den Braber (87), 27-10 Jacob Moerland (78). Zaterdag wordt in het gebouw van de Oud-Geref. Gemeente aan de Voorstraat een verkoping gehou den voor de (Mbuma)zending en gehandicapten. Van tien uur tot half vier kan een keus worden ge maakt uit handwerken, lingerie, banketstaven, oliebollen, boeren kaas, aardewerk enz. Ook is er een boekentafel. D. uit Bergen op Zoom is vrijdag bekeurd wegens het ongeoorloofd pierenspitten op de Slikken van de Heen, nabij de brugaanzet naar het voormalige werkeiland voor de Philipsdam. De slikken zijn eigendom van het Zeeuwse Land schap. Een beheerder van die stichting, tevens onbezoldigd poli tieambtenaar, had de Bergenaar al gesommeerd om te vertrekken, maar dat weigerde de man. Op de Krabbenkreekweg is zon dag vrachtwagenchauffeur W.O. uit Sint-Maartensdijk bekeurd. De APK van zijn voertuig bleek al vier maanden verlopen te zijn, op de aanhangwagen zat geen re gistratieteken, de man had geen geldig bewijs voor eigen vervoer en de tachograaf bleek al meer dan twee jaar niet te zijn geijkt. In de bekerstrijd van damvereni ging DSVF wordt de remisepartij tussen J. Noorthoek en J. Joppe opnieuw gespeeld met andere kleur. Als er dan nog geen beslis sing is, dan moet die vallen met sneldammen (dus iedere speler tien minuten). Andere beker uitslagen: A. Slager-J. Suurland 2-0, A. Verwijs-J. v.d. Velde en J. den Braber-G. v.d. Velde afgebro ken. L. v.d. Velde is vrijgeloot. Competitiestand: R. Tichem 5-9, J. Noorthoek 4-7, J. v.d. Velde 4-7, J. den Braber 6-6, J. Joppe 7-6, L. v.d. Velde 6-5, J. Suurland 7-5, A. Slager 2-4, A. Verwijs 4-3, G. v.d. Velde 6-3, W. Drenth 2-2, P. Reijngoudt 5-2, I. Verwijs 2-1. De collecte voor de Ned. Brand wondenstichting heeft f. 510,80. opgebracht. Gevers en collectan ten hartelijk dank daarvoor. De gemeente maakt bekend dat in verband met de viering van Dankdag voor het gewas op woensdag 21 november a.s. het huisvuil op vrijdag 23 november zal worden opgehaald. Advertentie I.M. Het chr. gem. koor Maranatha werkt zaterdagavond mee aan het herfstconcert van Deo Cantemus in Dinteloord. Beide koren staan onder leiding van C. van Dis uit Tholen. Ook de harmonie Volhar ding treedt op, en H. Prince bespeelt het orgel in de r.k. Petrus en Paulus kerk. Maranatha zingt ondermeer 'No- body knows' in een bewerking van R.C. de Heus en 'Ave verum cor pus' van E. Elgar, en samen met Deo Cantemus 'Tollite Hostias' van C. Saint-Saens. Het Dintel- oordse koor brengt de 'Turmbla- ser Messe' van F. Limbacher en 'De Profundis' van Chr. W. von Gluck, alsmede enkele kleine a ca- pella werken. De avond, die om half negen begint, is vrij toe gankelijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 23