SPS 2 houdt stand Gelijkspel Vosmeer 2 Veel meer prijzen ondanks minder inzendingen bij de Vogelvrienden Koppositie Smerdiek wankelt Uien 28 cent Raadslid Van Gorsel verzorgt opening voor tiende keer Smerdiek 2 weer aan kop Thoolse renners sterk in veldrit Blessuregolf breekt dames op Eerste prijs Ronny de Graaf Donderdag 15 november 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Vierde klas afdelingsvoetbal Vosmeer 4 heer en meester Vosmeer 5 wint met negen man Noad 5 ongeslagen Gelijkspel Smerdiek 4 Ruim verlies Noad 2 SPS 2 blijft ongeslagen Punt voor Vosmeer 2 Verlies Vosmeer 3 geflatteerd Met 40 vogels minder dan in 1988 hadden de Vogel vrienden in Oud-Vossemeer vrijdag nog 3 prijzen meer dan de vorige onderlinge tentoonstelling. Een uitste kende kwaliteit dus bij een verminderde kwantiteit. Pit Puntverlies Smerdiek Vosmeer wint fortuinlijk Stavenisse mist inzet A. den Engelsman Kleurwedstrijd Uitslagen Korfbal Ruime winst Emergo Judo Vierde klas afdellngsvoetbal Arbiter lusteloos bij Thol.Boys 5 Stavenisse 3 beperkt schade Winst SPS 4 Tafeltennis Winst voor Smash In de tweede rit voor de Zeeuwse vel- dritcompetitie hebben de Thoolse ren ners goede resultaten geboekt. In Wemeldinge legde amateur Corné Stoutjesdijk beslag op een keurige vijfde plaats. Bij de liefhebbers/vete ranen klasseerde Niek op den Brouw uit Sint-Maartensdijk zich op een fraaie tweede plaats. Hoewel Steenbergen 7 aanvankelijk wat sterker was dan Vosmeer 4, wer- den de rollen al snel omgedraaid. Vosmeer won uiteindelijk met liefst 10-2. Na tien minuten opende Libaan Shiiq Doon Ahmed de score, waarna Jan Duine op fraaie wijze voor 2-0 zorgde. Vlak daarna had Steenbergen pech met een schot op de lat. Uit een aanval zette Rien Wessels de bal voor op Ahmed, maar diens schot werd door de keeper naast getikt. Na een half uur rondde Jan Duine goed af, 3-0. Een volgende aanval van Vosmeer leverde de thuisclub drie hoekschop pen op, waarvan de laatste werd inge kopt door Leen Moerland. De aftrap van Steenbergen belandde hierna aan de zijkant van het doel. Dré Aarnoud- se wilde de bal wegkoppen, maar deed de bal in eigen doel belanden (4-1). Drie minuten voor de rust scoorde Ahmed 5-1 en twee minuten later be paalde Johan Geuze de ruststand op 6-1. Na twee minuten in de tweede helft opnieuw een treffer, van Jan Duine. Nadat Ahmed in het strafschopgebied onderuit werd gehaald, benutte Duine de penalty. Door doelpunten van Wil lem Pons en Johan Geuze werd het 10-1, waarna Steenbergen nog tegen- scoorde. De vierde Vosmeerkeus scoorde in tien wedstrijden al 34 keer.1 Topscorer is Jan Duine met 10 doel punten. Een grote nederlaag leek onvermijde lijk voor Vosmeer 5, dat met slechts negen spelers (twee kwamen er niet opdagen) aantrad tegen Schutters 3. j Verrassend lang bleef de nul op het scorebord en door de verre uittrappen van doelman Ramon Kooien profi teerde Kees Heijboer enkele malen, echter zonder resultaat. Tegen de ver- wachting in nam Vosmeer de leiding. Tonny van Wezel kopte een hoekschop van Kees Heijboer binnen. In de tweede helft bleef Sphutters aan dringen. Op het moment dat Vosmeer na alle krachtsinspanningen dreigde in te storten, scoorde Arjan Hagenaars met een schot van 20 meter 2-0. Deze stand bleef op het scorebord staan, zo dat keeper Kooien voor het eerst dit seizoen zijn doel schoon hield. Noad 5 heeft zijn koppositie verste vigd, door de nummer twee VCK 5 met 4-2 te verslaan. De Sint- Philipslanders staan nu drie punten voor: 15 punten uit 8 wedstrijden. Vanaf het begin zette Noad de bezoe kers goed onder druk. Uit een hard af standsschot van Geert Verkerke liet de keeper de bal los, waarna een oplet tende Jan Kot 1-0 aantekende. Maar vijf minuten later kwam VCK langszij uit een aanval over links. Noad was aangeslagen en daarvan profiteerden de gasten. Ze kwamen opnieuw over links en schoten hard 1-2 binnen. In de tweede helft werd Adrie Fontey- ne gewisseld voor Kees Verstrate. No ad zette VCK vast op de eigen helft. Scherpenisse schoot nog op de paal, maar de bal wilde er niet in. De verde diging van VCK hield stand. Bij Noad werd verdediger Tom Buys gewisseld voor de aanvallende middenvelder Han Quist. Dieze zorgde met goede voorzetten voor nog meer gevaar. Na een half uur ging Joes Huysmans goed door en hield aan zijn actie een hoek schop over. Die werd genomen door Jan van Dijke en vervolgens door Ab Westdorp hard ingekopt (2-2). Met nog tien minuten te gaan zette Noad alles op alles. Geert Verkerke speelde André van Westen aan en deze nam de bal ineens op de slof 3-2. VCK was ge klopt en vijf minuten voor het einde kopte Van Westen een vrije trap van Jan van Dijke in (4-2). Smerdiek 4 liet het tegen Unitas 3 een beetje afweten: 1-1. Aanvankelijk lie ten de blauw-zwarten zich meeslepen in het trage spel van de thuisclub, maar via de snelle buitenspelers Piet Bazen en Philip Franke schiep men zich de eerste kansen. Langzaam maar zeker verhoogde Smerdiek de druk op het Leurse doel en na een half uur was het raak. Franke trok voor naar Jan Guiljam. Diens broer Jos maakte het goed af met een zuiver schot. Daarna hadden de Tholenaren Unitas de ge nadeklap moeten geven, maar alleen voor de keeper wachtte Jan Guiljam te lang. Na de rust kwamen Rien Joppe en Ko v.d. Griek in het veld voor Piet Bazen en Philip Franke. Smerdiek opende sterk. Rechtsbuiten Tahar Allali brak alleen door, maar schoot te slap in. Even later legde hij terug op Huib Knuist, wiens harde schot via de bin nenkant van de paal terug in het veld kwam. Halverwege stond de scheids rechter in de weg bij een pass van Knuist op Kees v.d. Hoek. De bal stuitte precies voor de voeten van een Unitas-speler die meteen uithaalde en doelman Theo Rijnberg kansloos liet (1-1). De Tholenaren trokken massaal ten aanval, maar Guiljam, Allali en v.d. Hoek faalden in de afwerking. Het laatste kwartier was Unitas via de counter nog gevaarlijk, maar het bleef 1-1. Unitas had in de beginfase nog pech omdat een speler zijn enkel ver draaide en uitviel met waarschijnlijk een enkelbreuk. SPS 2 handhaaft zich aan de kop van de ranglijst in de eerste klas, met één punt voorsprong. Noad 2 daarentegen heeft de goede lijn niet voortgezet en verloor zaterdag opnieuw. De via de Thoolse veilingen bij ZHZ in Barendrecht verkochte ui en noteerden de volgende prijs: maat 40/60 klasse II f. 27,50 en maat 60/80 klasse II f. 28,10 per 100 kilo. Noad 2 leed tegen Good Luck 3 een ruime 0-4 nederlaag. In tegen stelling tot de bezoekers kon Noad zijn draai niet vinden. Na een kwartier kwamen de Sint- Philipslanders beter in de wed strijd, maar Good Luck nam on verwacht de leiding. De Noad-doelman kreeg de bal niet onder controle na een onverwacht schot van rechts, liet deze los en de Brabantse spits profiteerde. Nauwelijks van die tegenslag be komen scoorde Good Luck een tweede doelpunt, waarmee de wedstrijd beslist leek. Toch waren er kansen voor Noad. Zowel Wim v.d. Ree als Ronnie v.d. Ree zagen schoten op de kruising belanden. De veelpratende arbiter Horst mans maakte een zwakke indruk. De hele tweede helft was voor No ad en iedereen wachtte op een Sint-Philipslands doelpunt. Maar dat bleef uit, terwijl de eerste de beste aanval van Good Luck wél raak was: een lob van 20 meter verdween onder de lat (0-3). Daar na vielen er gaten in de Noad- defensie, doch Good Luck ver prutste vele kansen, hoewel de eindstand op 0-4 werd bepaald. Met een 3-1 overwinning op Oni 2 is de tweede keus van SPS nog steeds ongeslagen. SPS speelde in de eerste helft zeker niet overtui gend. Onistartte feller, combi neerde goed en kreeg dan ook in de beginfase de betere kansen. Na een kwartier kwam SPS beter in de wedstrijd en gaf minder kansen weg. Er kwamen zelfs leuk opge zette aanvallen van de Tholena ren, maar Oni opende de score na slecht wegwerken door de SPS- verdeding. In de rust besloot SPS meer op de aanval te gaan spelen en leider La- ban Hage zette een extra spits in het veld. Dit resulteerde na tien minuten al in de gelijkmaker van Jaco Jansen op aangeven van Wout van As. SPS kreeg de betere kansen na de thee, maar het veldspel was nog niet overtuigend genoeg. Na 25 minuten maakte de doelman van Oni een blunder door een voorzet van Wout van As niet te onderscheppen. De uit het eerste teruggezette Michel Lis- seveld profiteerde uitstekend en scoorde beheerst 1-2. De laatste 20 minuten speelde SPS goed voet bal. Vijf minuten voor tijd be paalde Peter Noordijke op aangeven van Luc van Vossen de eindstand op 1-3. Over twee weken krijgt SPS de nummer twee, BLC 2 op bezoek. Die staat één punt achter de Thoolse lijstaanvoerder. Raadslid J.L. van Gorsel feliciteert generaal kampioen A. den Engelsman Azn. met zijn uitstekende blauwfazantje. Rechts voorzitter L. Vroegop van de Vogelvrienden. De tweede keus van Vosmeer heeft opnieuw een punt gepakt door 1-1 te spelen tegen Alliance 3. Vosmeer 3 speelde een goede wedstrijd tegen koploper Kruisland 2, maar verloor nadat men met tien man kwam te staan. Vosmeer 2 heeft de punten ge deeld met het lager geklasseerde Alliance 3 (1-1). Het was geen bes te partij in Roosendaal, waar de tweede keus gehandicapt aantrad omdat diverse spelers moesten worden afgestaan aan het eerste team. Alliance nam de leiding, maar de gelijkmaker kwam tot stand uit een hoekschop van Ri chard Kooien, die meteen in het doel verdween. Vosmeer 3 kon het tegen koploper Kruisland 2 niet bolwerken en ver loor met 6-3. De tegenstander drong de Tholenaren een vreemde 3-4-3 opstelling op, door zelf met twee spitsen te spelen. Vosmeer speelde gedurfd aanvallend en met veel inzet, en was dikwijls op de helft van de thuisclub te vin den. Veel kansen werden niet weg gegeven, een hard schot van Johan de Koning kwam nog het dichtst bij de doelman. Vosmeer- werd overmoedig en de Kruisland- se spits strafte dat af. Hij speelde drie man uit en scoorde uit een moeilijke hoek. Na een half uur had het goede combinatiespel van Vosmeer succes. Kees Timmer mans trok een aantal verdedigers Door de 2-3 overwinning tegen Good Luck 4 is Smerdiek weer al leen aan de leiding gekomen in de tweede klasse reserve. Smerdiek, dat een klein veldover- wicht had, kwam na een kwartier op voorsprong. Addy Stoutjesdijk werd in het strafschopgebied on deruit gehaald en Gert-Jan van Ham benutte de penalty. Smer diek kreeg volop kansen de score op te voeren, maar het ontbrak de ploeg aan een echte afmaker. Na de rust scoorde Peter Franke uit een hoekschop 0-2. Kort daar op werd het 0-3 toen Jan Schrier op links doorbrak en Gert-Jan van Ham afrondde. Good Luck kwam terug via een buitenspel doelpunt. Toen de Brabanders nog een keer scoorden kreeg Smerdiek het benauwd, maar het eindsignaal klonk tot ieders opluchting. De blessuregolf bij Vosmeer da mes komt maar niet ten einde. Vi- vi de Wit is het volgende slachtoffer en daardoor togen de Thoolse voetballers met slechts negenen naar Tiel voor het treffen tegen RKTVC. In de eerste helft kon de thuisclub het veldover- wicht niet in doelpunten uitdruk ken. Sterker nog, Vosmeer kreeg twee prima scoringskansen via Anita Goedegebuure en Maja Ver maas. Maar doelpunten bleven uit. Na een half uur stond de lat een treffer van RKTVC in de weg. Na de rust eenzelfde spelbeeld. Vosmeer verdedigde bekwaam en hield stand tot twintig minuten voor het einde. Toen opende de thuisclub de score en tien minuten later kwam daar een tweede tref fer bij. Dat betekende de genade klap voor Vosmeer, dat een enorme inzet toonde in dit duel. Enkele minuten voor het eindsig naal werd het nog 3-0. Doordat Litta won van VVR, is Vosmeer hekkesluiter geworden in de hoofdklasse. mee naar het centrum, waarna Jos de Wit zich via een één tweetje met John Hommel vrij kon spelen en de gelijkmaker liet aantekenen. Vosmeer zette de thuisclub verder onder druk, maar kon een tweede treffer niet verhinderen en tegen de verhou ding in werd het nog 3-1 voor de rust. In het begin van de tweede helft bracht Jos de Wit met een solo zijn team terug in de wedstrijd (3-2). Even later kopte Danker Kouwen resoluut de gelijkmaker in. Kruisland was van slag en Vosmeer maakte goed gebruik van de vleugels. Een voorsprong hing in de lucht, maar toen viel li bero Edwin v.d. Zande geblesseerd uit en moest Vosmeer (door ge brek aan wissels) met tien man verder. Kruisland benutte de ge kregen ruimte en troefde het moe gestreden Vosmeer nog drie keer via de vleugels af. Een geflatteer de uitslag van een aan weerskan ten prima wedstrijd, waarin Vosmeer 3 bleek te zijn gegroeid naar een goed ingespeeld elftal. De enige smet op de 17de ten toonstelling was het ontbreken van een jeugdkampioen. "Dat is echt jammer", aldus bestuurslid I. Potappel. "Voor het eerst sinds onze oprichting in 1972 hebben we geen jeugdkampioen. De keur meesters lieten weten, dat ze het echt niet waard waren. Daarente gen toonden de senioren gemid deld een hele goede kwaliteit." Voorzitter L. Vroegop on derstreepte dat in zijn welkomst woord. "We hebben een prachtige onderlinge tentoonstelling met vogels van een zeer hoge kwali teit." Hij bedankte de mid denstand voor de steun bij de organisatie. "Dat was ontzettend leuk. De Vogelvrienden zijn ook niet meer weg te denken in Oud- Vossemeer." De voorzitter zette raadslid J.L. van Gorsel nog in het zonnetje omdat hij voor de tiende keer de tentoonstelling opende. "U doet dat zo bijzonder graag, dat u er zelfs wat voor opzij zet. Ik hoop dat u het nog vaak komt doen", zei voorzitter Vroegop, die een boek aanbood. Voor mevr. Van Gorsel waren er bloemen. "Ik ben er eigenlijk een beetje verlegen mee", antwoordde Van Gorsel. "Dat ik de opening voor de tiende keer deed, wist ik beslist niet. Ik. kom hier graag omdat het een plezierige vereniging is. Er is sfeer en er zit ook pit in. Volgens de vier keurmeesters hebben de 207 vogels van 24 inzenders een voortreffelijke kwaliteit. Men jut elkaar op en ook bij tentoonstel lingen elders werden al mooie re sultaten geboekt. Ik ben ook blij dat deze vereniging in 1991 de dis trictstentoonstelling mag organi- Met twee punten uit drie wedstrijden verliest Smerdiek duidelijk terrein op de concurrentie. Na de puntende- iing tegen Vesting Boys moeten de blauw-zwarten nu Olympia naast zich dulden. Stavenisse verloor voor ei gen publiek diet 0-1 van Veerse Boys, waardoor de Thoolse tweedeklasser de aansluiting met de top mist. Na het gelijkspel tegen Capelle volgde voor Smerdiek opnieuw een zware wedstrijd tegen de nummmer drie, Vesting Boys. Smerdiek begon de eerste minuten met goed combinatiespel, dat ech ter geen doelpunt opleverde. Net als de drie voorgaande wedstrij den verslapte gedurende de wed strijd de concentratie. Vesting Boys profiteerde hiervan optimaal door tweemaal te scoren in een tijdsbestek van tien minuten. Smerdiek kreeg voor rust twee op gelegde kansen, maar deze werden door Alex v.d. Reest en Addy Stoutjesdijk niet benut. Daardoor ging de thuisploeg voor de derde maal met een 0-2 achterstand de rust in. Na rust een fel Smerdiek dat Vesting Boys vastzette op eigen helft. Na ongeveer twintig minu ten draaide Addy Stoutjesdijk na een goede pass van Van der Reest van zijn tegenstander weg en scoorde 1-2. Vesting Boys kon doelman Kees Lindhout geen en kele keer bedreigen. Tien minuten na de 1-2 scoorde Smerdiek de verdiende gelijkmaker. Addy Stoutjesdijk omspeelde zijn te genstander en gaf een perfecte pass op Corné Stoutjesdijk, die beheerst inkopte (2-2). Scheids rechter Otto stuurde een speler van Vesting Boys uit het veld, wat tot een woede-uitbarsting van de trainer leidde. Arbiter Otto voelde zich niet op zijn gemak en onder brak de wedstrijd voor tien minu ten. De afkoelingsperiode was duidelijk ten nadele van Smer diek, dat juist in een fase verkeer de dat men mogelijkheden had op de winst. In de laatste minuten konden de Tholenaren de man- meer situatie niet uitbuiten en moest men zich tevreden stellen met de puntendeling. Over twee weken staat de topper tegen mede koploper Olympia op het pro gramma. Smerdiek 10 6 2 2 4 14 31-11 Olympia'60 10 5 4 1 14 12- 5 FSV 10 5 3 2 13 13-10 SC Capelle 10 3 6 1 12 16- 7 Vesting Boys 10 5 2 3 12 16-14 Unitas'30 10 4 2 4 10 15-20 BVC'54 9 4 1 4 9 14-11 Sprundel 9 3 3 3 9 14-17 Seolto 10 1 6 3 8 9-7 Rust Roest 9 2 2 5 6 7-21 ZPR'84 10 2 1 7 5 9-22 DSE 9 0 4 5 4 4-15 Een gehandicapt Vosmeer had te gen Meto over geluk niet te kla gen. In de laatste minuut van de wedstrijd kwam de thuisclub op een gelukkige manier aan de win nende treffer, zodat de aansluiting met de top gehandhaafd blijft. Als zondag de inhaalwedstrijd, thuis tegen FC Bergen, gewonnen wordt, delen de oranje-zwarten de eerste plaats met NSV. Door blessures en schorsingen miste trainer Roger Withagen vier basisspelers. Hij moest een beroep doen op Arno Deurloo en Anton de Koning van het tweede team. De beginfase van het duel was duidelijk voor de bezoekers uit Hoogerheide. Binnen tien minu ten deelde Meto al een waarschu wing uit, een inzet sprong via de lat uit het Vosmeer-doel. Na twaalf minuten was het raak. De Thoolse defensie werkte de bal onvoldoende weg, waardoor de gevaarlijke linkerspits van Meto hard kon inschieten. Toen tien mi nuten later Ron Vaders werd ge haakt in het strafschopgebied, legde de prima leidende scheids rechter Van Broekhoven de bal op de stip. Leo Havermans bracht zijn ploeg op gelijke hoogte, zij het dat de paal een handje hielp. Daarna ontwikkelde zich een snel op en neergaande wedstrijd. Vlak voor de rust nam Meto opnieuw de leiding. De bal werd voor het Vosmeer-doel gebracht, de verde diging aarzelde en met een hard schot werd doelman Hommel kansloos gelaten. In de tweede helft bleef een Vosmeer-offensief aanvankelijk achterwege. Meto hield het hoge tempo uit de eerste helft niet vol en kreeg dan ook beduidend min der doelkansen. Vosmeer boette aan aanvalskracht in doordat Ron Vaders geblesseerd uitviel. Ad van Poortvliet was zijn vervanger. Halverwege werd een goede Vosmeer-aanval beloond. Van dichtbij tekende Frans Verhees 2-2 aan. Tien minuten daarna werd het via een uitval 3-2. Hans Vogel miste nog, maar Anton de Koning werkte de bal alsnog over de lijn. De treffer werd echter afgekeurd omdat de grensrechter (ex-betaald voetbal scheidsrechter Hopmans) vlagde voor buitenspel, wat het beslist niet was. De Koning viel vijf minuten voor het einde ook geblesseerd uit en werd vervangen door A-junior Jacco Vaders. Het harde werken van Vosmeer won het in de laatste minuut alsnog van de techniek van Meto, terwijl eigenlijk iedereen al met een ge lijkspel vrede had. Leo Haver mans nam een vrije trap, de bal zeilde richting doel'zonder dat één speler die raakte. Frans Verhees probeerde te schoppen, gleed over het leer en gaf dat daardoor zo'n effect dat het onderdoor de Bra bantse keeper over de lijn rolde. Die gelukstreffer (3-2) betekende alsnog twee punten voor Vosmeer. NSV Vosmeer Meto Groen Wit Kaaise Boys Hoeven TPO FC Bergen SC Welberg Oudemolen HSC'28 Vivoo 10 6 4 0 9 6 2 1 9 5 13 10 3 5 2 10 4 3 3 9 4 2 3 10 3 4 3 9 2 4 3 9 2 3 4 10 2 3 5 10 3 1 6 9 0 2 7 16 22- 9 14 17-11 11 13- 9 11 14-14 11 8-11 10 25-14 10 14-13 8 12-12 7 11-16 7 13-20 7 13-20 2 8-23 In de thuiswedstrijd tegen Veerse Boys speelde Stavenisse ongemo tiveerd en met veel te weinig inzet. Daarbij moest men het doen zon der Paul Oosdijk (geschorst).en Nico Nooy (geblesseerd), wat een gemis bleek. De Tholenaren speel den weliswaar aanvallend, maar echt overtuigend was het niet. Een persoonlijke fout van een verdedi ger zorgde voor de enige treffer in de wedstrijd. Veerse Boys kon een pass voorlangs het doel onder scheppen en 0-1 scoren. Na dat doelpunt hielden de bezoekers de verdediging gesloten. Datzelfde beeld gaf de tweede helft te zien. Adrie Smits en Mar tin Potappel kregen weliswaar en kele kleine kansen, maar doelpunten kwamen er niet. Het laatste kwartier begonnen de Tho lenaren een alles-of-niets offen sief, maar dat was veel te laat. "Als de ploeg vanaf het begin zo gespeeld had, was er niets aan de hand geweest. Nu moet het hele team zich deze nederlaag aanreke nen," aldus leider Bert v.d. Jagt. Dongen 10-11 Veerse Boys 10- 9 Right'Oh 9- 6 Advendo 10- 6 FCH 10- 4 VVR 10- 4 seren. Dat is toch een hoogtepunt bij de Vogelvrienden. Gefelici teerd en veel succes", zei raadslid Van Gorsel, die vervolgens vanuit de foyer de deuren van de ten toonstellingszaal opende. Met een blauwfazantje van 91 punten werd A. den Engelsman Azn. uit St. Annaland algemeen kampioen. Al vaak viel hij in de prijzen, maar nog nooit was hij generaal bij de Vogelvrienden. Voor het eerst ontving hij het bondskruis. Den Engelsman won ook de wisselbeker bij de derby's en de wisseltrofee bij de overige vogels met een blauwfazant van 91 punten. W.J. Jeroense uit St. Annaland won de wisselbeker bij de kanaries met goudgeel 90+ punten. Er waren 207 vogels, 40 minder dan bij de vorige onderlinge in 1988. Vorig jaar was er een natio nale tentoonstelling in Oud- Vossemeer. Er waren vrijdag in de Vossenkuil heel veel eerste en tweede prijzen: 95 tegenover 92 in 1988. J. Kouwen uit Steenbergen zorgde met twee ijsvogels voor een pri meur. Nog nooit eerder waren die te zien op een tentoonstelling van de Vogelvrienden. De vogeltentoonstelling werd vrij dagmorgen bezocht door groep 7 en 8 van de drie Vossemeerse ba sisscholen. 's Middags kwamen er 44 oudere inwoners kijken. Voor de schooljeugd was er een kleurwedstrijd. Iedereen kon een specht inkleuren. Miranda Klippel schreef er ook nog wat bij: 'Ik ben de mooiste specht, ik ben kort en recht en ik ben de beste huis knecht'. De 6 prijswinnaars ont vingen schoolartikelen. Van de School met de Bijbel: 1. Janneke Roggeband 2. Joans Riemens 3. Jacorien van Gorsel. St. Anthoni- usschool: 1. Maaike Veraart 2. Erik Hopmans 3. Piet Schoep. Die Heenetrechtschool: 1. Karin Uyl 2. Miranda Klippel 3. Ilse van Gorsel. Zebravinken: kampioen P. Potappel met zwartmasker 89 p, 2xle met 88 p zwartmasker en le met bruinmasker 88 p, M. Jeroense met oranje- borst/zwartborst bruin mannen le met 89 p. Tropische vogels, kampioen A. den Engelsman met blauwfazantje 91 p, le met Mexicaanse roodmus 89 p, 2e met Mexicaanse roodmus 88 p, 2e met roodsnavelspitsstaart 88 p; M. Berkey le met rijstvogel 89 p, 2e met rijstvo- gel 88 p; L. Berkey 2e met rijstvogel 88 P- Derby: kampioen A. den Engelsman met blauwfazantje 91 p; J.P. Jeroense le met geelivoor 90 p; W.J. Jeroense 23 met goudgeel 90 p. Grasparkieten oek: J. Walhout met opaline cinnamon grijs 88 p en 2e met opaline cinnamon grijs 88 p; J. Kou wen 3e met cinnamon grijsgroen 88 p. Stammen: kampioen J. Neele met mo zaïek geel 363 p, W.J. Jeroense le met goudgeel 362 p, N. Klippel 2e met re- cessief wit 360 p. Pigmet z.r.: kampioen W. Jeroense met goudagaat 89+ p en 2e met gou dagaat 88 p. I. Potappel 3xle met goudisabel 89 p en 2x2e met goud- isabel 88 p. Open klasse: 1. Potappel le met goudi sabel 89 p. Vetstof wit: kampioen N. Klippel met recessief wit 90 p, 6xle met recessief wit 89 p, M. Berkey le met dominant wit 89 p en 2x2e met dominant wit 88 p, J. Neele 2e met recessief wit 88 p. Vetstof geel: kampioen W.J. Jeroense met goudgeel 90+ p, le met goudgeel 90 p en 4x2e met goudgeel 89 p, J.P. Jeroense 2xle met goudgeel 90 p, 2xle met geelivoor 89 p, 2e met goudgeel 89 p en 3x2e met geelivoor 89 p, C.J. de Korte 4x2e met goudgeel 89 p. Mozaïek: kampioen J. Neele geel 90 p, 4xle met geel 90 p en 2x2e met 89 p. Postuurkanarie: kampioen L. Berkey met border 90 p, 4xle met border 89 p en 6x2e met border 88 p, I. Potappel 2x2e met border 88 p, L. Vroegop le 0.e.k. met goudgroen 90 p en 2e pig met z.r. met goudgroen 88 p, J. Zwage- maker le met goudlizart 89 p en 2e met gloster corona 88 p. Parkieten: A. Ketting 2e met halsband 88 p, J. Kouwen 2e met bours 88 p, J.J. Geuze in open klasse met turquoisine 2e met 88 p. Vlakparkieten: kampioen J. Walhout met pastel 90 p, le met pastel 89 p, 4x2e met 88 p en 2e met grijs 88 p. Jeugdprijzen: R. Zwagemaker le o.e.k. met dominant wit 89 p, P.J. Vroegop 2e met zebravinken grijs poppen 88 p en Jaco Kouwen 2e met ijsvogel 88 p open klasse tropische vogels. Klassementsprijzen: over 10 vogels en voor de jeugd over 5 vogels: 1. J. Neele, Oud-Vossemeer 892+ p 2. J.P. Jeroense, St. Annaland 892 p 3. W.J. Jeroense, St. Annaland 889+ p 4. N. Klippel, Oud-Vossemeer 887 p 5. L. Berkey, Oud-Vossemeer 885 p 6. J. Walhout, St. Annaland 882 p 7. C.J. de Korte, Scherpenisse 882 p 8. I. Po tappel, Oud-Vossemeer 881 p 9..A. den Engelsman, St. Annaland 878 p 10. R. Zwagemaker, Oud-Vossemeer 436 pil. P.J. Vroegop, Oud-Vossemeer 435 p. Keurmeesters: J. Verkaart uit Steen bergen en A.P. Kools uit Zuidzande voor de kleur- en postuurkanaries, als mede H. Bakker en F. v.d. Vugt, bei den uit Roosendaal, voor de parkieten en tropen. Vrederust 10-16 Alliance 9-13 Baronie 10-13 SC Staven. 10-12 Velocitas'31 10-12 Internos 10-12 Voor de Thoolse korfbalvereniging Emergo begon afgelopen weekend de zaalcompetitie, waarin men met drie seniorenteams en een pupillenteam van de partij is. Emergo 1 speelde zijn eerste wedstrijd tegen Vios 2 in Klundert. Deze matig spelende tegenstander was geen partij. Bij rust had Emergo al een 0-6-. voor sprong bereikt, waarna men in de" tweede helft gemakkelijk uitliep naar 0-10. Bij deze ruime voorsprong ver slapte Emergo enigszins, waardoor Vi os tweemaal kon tegenscoren. Een laatste opleving van Emergo bracht de eindstand uiteindelijk op 2-12. Doel puntenmakers: Dicky v.d. Linden (4x), René van Haaften (3x), Marco v.d. Hoek (2x), Maddy Muis, Jan Duine en Tino Jansen. Het tweede team wist na een prima wedstrijd 2 punten te pakken tegen Korbatjo 3. Bij de rust had men al een 5-0 voorsprong opgebouwd. Door een uitstekende inzet van de spelers wist men uiteindelijk voor eigen publiek met 8-3 te zegevieren. Doelpuntenma kers: Karin Verduit (3x), Renate Breu- re, Irene Roelse, Arie Jansen, Kees en Peter Klomps. Het derde team moest tegen Schelde- vogels 5 de punten delen. In een ener verende wedstrijd met discussies over scheidsrechterlijke beslissingen en het soms onbeheerste spel van de Schelde- vogels, werd het na een 2-4 achter stand toch nog 5-5. Doelpuntenmakers: Kees Klomps (3x), Peter Klomps en Wilma Oostrom. De pupillen mochten voor Emergo de spits afbijten. Zij kregen het voor hen veel te sterke Voltreffers op bezoek. Ondanks de sterke tegenstander kreeg men toch nog wat kansen, maar men was te haastig met de afwerking, waardoor de schoten onzuiver waren. De verdediging deed ook erg zijn best, maar kon niet voorkomen dat de Vol treffers met 0-6 won. Zaterdag speelt alleen het derde team van Emergo in Middelharnis tegen Good Luck 5. De vijfde keus van Tholense Boys kwam tegen Dinteloord 5 niet verder dan een gelijkspel (1-1). Het was één van de mindere wedstrijden van de Tholenaren, maar de scheidsrechter drukte ook een stempel op het treffen. De aangestelde arbiter kwam niet op dagen, zodat na een half uur wachten (reglementair) uiteindelijk een Dintel- oorder bereid werd gevonden de lei ding op zich te nemen. Veel zin had de man er niet in, want hij kwam 90 mi nuten lang niet meer dan enkele me ters uit de middencirkel en liep constant met de handen in zijn zak ken. Na de rust blies hij ook voortdu rend wanneer Dinteloord-spelers appelleerden voor Thoolse overtredin gen. Tholense Boys begon te gemakkelijk aan het duel en in de beginfase moest doelman Jan v.d. Vlies twee keer han delend optreden. Na een kwartier na men de Tholenaren het initiatief over en dat werd beloond. Na slecht weg werken van de bal scoorde Ton Deur loo in de rebound 0-1. Na de thee kwamen Ad Nelisse en Martin Dinkel- berg in het veld voor Kees Deurloo en Piet Kwist. Het spel van de Tholena ren werd er niet beter op. Na tien mi nuten verscheen Dinkelberg alleen voor de keeper, maar hij durfde niet te schieten, gaf de bal aan Piet Jansen, die speelde terug op Dinkelberg maar kreeg het leer opnieuw en schoot toen naast. Achterin hield Tholen de zaak goed dicht. Vijf minuten voor het ein de leverde een aanval van Dinkelberg opnieuw niets op. Toen een Dinteloor- der appelleerde voor hands kende de op de middenlijn vertoevende 'arbiter' een vrije trap toe op de rand van het strafschopgebied. Via de muur werd de bal van richting veranderd en ver dween in het Thoolse doel, 1-1. In de slotfase scoorde Piet Jansen nog, maar de treffer werd afgekeurd omdat de scheidsrechter een overtreding had geconstateerd. Koploper WHS 5 heeft geen steek la ten vallen tegen het in de onderste re gionen verkerende Stavenisse 3. Stavenisse was duidelijk naar Sint- Annaland gekomen om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Dat ge lukte de gasten vrij aardig, vooral doordat WHS verzuimde om van de ruimte op de vleugels gebruik te ma ken. Na 20 minuten lag een vrije trap net buiten het zestien metergebied ten grondslag aan de overwinning van dit grotendeels saaie duel. Theo Fase schoot de bal hard en zuiver in de ver ste hoek (1-0). Tien minuten voor rust werd een voorzet van Wim van Vossen op ongelukkige wijze door Ko Smits in eigen doel gewerkt. Na de thee maakten bij WHS de vleu gelbacks Ad Lindhout en Kees Heij boer plaats voor Leen v.d. Ouden en Piet van Dijke. Stavenisse bleef hard nekkig weerstand bieden en creëerde door misverstanden in de WHS ach terhoede zelfs enkele snelle counters. De overtuiging en souplesse ontbraken om tot scoren te komen. WHS daaren tegen bouwde zijn voorsprong verder uit, door een doelpunt van gelegen- heidsspits Jan Westdorp, die een voor zet van Han Vroegop kon inkoppen (3-0). Een kwartier voor tijd was weer een voorzet van Han Vroegop aanlei ding tot juichen. Zijn pass werd door Theo Fase van dichtbij keihard inge- knald. WHS bleef aandringen, maar kon niet meer tot scoren komen. Eindstand 4-0. In een gelijkopgaande wedstrijd tus sen SPS 4 en Vrederust 3 bepaalden de keepers de uitslag. SPS won met 3-1. Beide ploegen zochten vanaf de aftrap de aanval. Door afmeldingen stonden bij SPS de jeugdspelers Erwin Feijtel, Carlo Heijboer, Pieter Abrahamse en Peter v.d. Male in het veld. Na tien mi nuten bereikte linksback Piet v.d. Werf met een verre bal de rechtsbuiten Car lo Heijboer en die faalde niet. Bij di verse aanvallen van Vrederust moest doelman Lené v.d. Werf gestrekt naar de hoek. Tien minuten voor de rust werd de Thoolse defensie verrast en het stond 1-1. Na de thee speelde Vrederust minder, waardoor SPS een paar keer dicht bij een treffer was. Maar de doelpunten vielen uit twee dode spelmomenten. Eerst werd een vrije trap van Rens Elenbaas door de doelman zelf in het doel gewerkt. En een kwartier voor tijd verzilverde Rien Schipper op nieuw een vrije trap. Vier Thoolse judoka's deden in Rot terdam mee aan een jeugdtournooi wegens het twintigjarig bestaan van het Ravennest. De 80 deelnemers ston den onder leiding van W. Wuijts. Ron ny de Graaf behaalde bij de deelnemers tot 30 kilo een eerste prijs, terwijl Patricia de Graaf tweede werd bij de judoka's tot 40 kilo. Het eerste team van Smash '76 won met 3-7 van Markiezaat 5 uit Bergen op Zoom. Ad van 't Hof bleef on geslagen. Rafaël Fructuoso speelde verdienstelijk met twee winstpartijen. Hans van Dijke bleef onder zijn ni veau met slechts éénmaal winst. Het dubbel Van 't Hof/Van Dijke won eveneens. Het vlaggeschip van Smash heeft nog slechts twee punten nodig om een promotieduel op 8 december te mogen spelen. Stand: 1. Smash '70 7-12, 2. Smash '76 6-9, 3. T.C.O. '78 6-6,4. Vice Versa 7-3, 5. Markiezaat 5 6-2, 6. Belcrum 0-0. De aspiranten kunnen zaterdag de titel behalen in de derde klas aspiranten. Bij winst op Back Hands 6 zullen Ja cob Elenbaas, Johan Scherpenisse en Henk Jopse promoveren naar de twee de klas. De heenwedstrijd tegen Back Hands eindigdein een 8-2 over winning. Programma zaterdag: Smash 1-Vice Versa 6, Smash 2-Markiezaat 7, Smash 3-Vice Versa 8, aspiranten- Back Hands 6 en de welpen tegen Bel crum. Aanvang wedstrijden om 14.00 uur. Voor het tweede team van'Smash zit de tweede plaats er niet meer in. Tegen Backhands moest minimaal een ge lijkspel worden behaald en ondanks de 5-3 achterstand zat dat er nog steeds in. Adrie Aarnoudse won de voorlaatste partij, maar David van Driel verloor met 21-19 de derde set. In de voorgaande partijen hadden Aar noudse en Jos IJzerman éénmaal en Van Driel twee keer gescoord, waarvan één partij na een 20-11 achterstand in de derde set!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 21