Rode Kruis huldigt scheidende voorzitter Andere zuivering kost 2 1/2 miljoen Driemaal cabaret, driemaal succes Henk Roggeband verguld met drukke receptie bij jubileum RSÜCKEN Buitendienst-medewerker 25 jaar bij Cebeco Zuidwest Ruim twee ton voor bejaarden Nog nooit was'n PFAFF met onder- en boventransport zo voordelig Donderdag 8 november 1990 EENDRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT 9 Zilveren medaillegesp en oorkonden voor A. van den Hoek (65) Uitbreiding Budelpack onmogelijk Tot schrik van Budelpack blijkt verplaatsing van de zuiveringsinstallatie in Poortvliet 2 1/2 miljoen gulden te kosten. "Het is financieel absoluut onverantwoord op zulke dure grond uit te breiden", zegt directeur E.Ph. Nieuwkerk. "Klein van gestalte, maar zijn daden benne groot". Zo typeerde voorzitter en kringcommissaris N.M. Bollen van het Zeeuwse Rode Kruis de 65-jarige A. van den Hoek uit Scherpenisse donderda gavond in het Holland Huis, waar de verschillen de geledingen van de vere niging en anderen afscheid namen van Van den Hoek die 22 jaar ac tief is geweest in de afde ling Tholen van het Nederlandse Rode Kruis. Thoolse kousen Volhardend Oude legerwagen Milieu Wat het Meulvliet-publiek betreft mogen de vier caba retiers van zaterdagavond kamerbreed het theater in. Want zowel Hester Macrander als de heren Lebbis en Jansen en Vincent Bijlo hadden veel succes. Open plekken "Het mooiste cadeau is wel de receptie, want samen met de relaties heb ik 25 jaar mijn werk kunnen doen." Dat zei Henk Roggeband uit Tholen vrijdagavond in een vol dorpshuis in St. Annaland, waar hij zijn zilve ren jubileum als buitendienst-medewerker bij Cebeco Zuidwest vierde. Uitstekend district Geen franje Elke week bloemen Sprookjes Overtrokken PFAFF SPECIALIST De scheidende voorzitter A. van den Hoek met zijn onderscheidingen en de Henri Dunant in het klein, afscheidscadeautje van het Jeugd Rode Kruis. Voor zijn verdiensten werd Van den Hoek door Bollen namens het hoofdbestuur onderscheiden met de zilveren medaille van het Rode Kruis, de op één na hoogste on derscheiding binnen de vereni ging. Daarnaast ontving de scheidende voorzitter van de afde ling de medaille voor 10 jaar trou we dienst (plus de gesp voor 20 jaar trouwe dienst) met de bijbe horende oorkonden. Ongeveer 100 mensen woonden het afscheid bij dat opgeluisterd werd door het Smalstads Mannenkoor. Van den Hoek werd in 1968 secre taris van de afdeling. Die functie bleef hij vervullen tot half juni 1983, terwijl hij vanaf november 1983 tot november 1984 vice- voorzitter was. Daarna werd Van den Hoek voorzitter. In die hoedanigheid ontving hij gisteren in Tholen de gasten op de J.Henri Dunant en zal hij op 27 november voor het laatst de alge mene vergadering voorzitten. Bollen prees Van den Hoek van wege zijn doorzettingsvermogen. "U heeft veel werk verzet en veel moeilijkheden gekend maar U veerde iedere keer weer op". Vol gens Bollen was Van den Hoek een trouw bezoeker van de verga deringen. Ook maakte hij deel uit van de landelijke notulencommis- sie van het Rode Kruis. "Voor het Rode Kruis bent U één van die on misbare bouwstenen waarop de vereniging steunt". Bollen be dankte ook mevrouw Van den Hoek en één van hun dochters die enige tijd optrad als ambtelijk se cretaris van de Thoolse afdeling. Bollen zei het een goede zaak te vinden dat alle geledingen van de vereniging waren uitgenodigd. Volgens de kringcommissaris kent de Thoolse afdeling actieve leden hetgeen wordt weerspiegeld in het Welfarewerk (met 24 vrijwilli gers), het Jeugd Rode Kruis (met 11 jonge deelnemers) en de colon ne (met 60 vrijwilligers). In totaal telt de afdeling nu 1300 leden. Toen Van den Hoek 22 jaar gele den bestuurslid werd bedroeg dit aantal 200. De afdeling heeft vol gens Bollen een grote verantwoor delijkheid voor de bevolking en moet alert zijn op de ontwikkelin gen die er plaatsvinden. Fondsen werving is daarbij van groot belang. Bijvoorbeeld om zieke mensen in staat te stellen op va kantie te gaan. In 1989 maakten 6 Tholenaren gebruik van deze mo gelijkheid. Als voorbeelden van de actieve afdeling noemde Bollen onder meer de actie couveuse, de sponsorloop en de wandeltocht, plus het proefproject modulaire opleidingen. "De ambulance dienst is uitgegroeid naar een pro fessionele aanpak. Dat is een goede zaak. Houden zo, zeker als het ook financieel haalbaar blijft", zo Bollen die voor dat werk Van den Hoek bedankte en de secretaris H. Brinkman. Landelijk telt het Rode Kruis 1 miljoen leden. Er zijn binnen de organisatie 15.000 vrijwilligers ac tief en 300 beroepskrachten. De omzet is 85 miljoen op jaarbasis. Bollen noemde dit een 'levende zaak' en benadrukte dat het 'crea tief omgaan met fondswerving' voor het Rode Kruis van groot be lang is. Hij riep op om mee te doen aan de premie obligatielening die de vereniging heeft ingesteld om de kas te spek ken (vooral de internationale ta ken eisen steeds meer geld). "Mochten er nog Thoolse sokken of oude kousen zijn met geldelijke inhoud, zet ze dan om in obliga ties", aldus Bollen die even stil stond bij de Rode Kruismissie naar Bagdad van vorige week, om de Nederlandse gijzelaars huma nitair en medisch bij te staan. Namens het bestuur van het Rode Kruis en de stichting ambulance dienst Tholen en omstreken sprak secretaris en ceremoniemeester H. Brinkman Van den Hoek toe. De ze prees Van den Hoek vanwege zijn bestuurlijke kwaliteiten. Vol gens Brinkman is het Van den Hoeks verdienste geweest dat hij de organisatie professioneler heeft gemaakt, ondermeer door het in stellen van 'taakbestuursleden' (die over een eigen begroting be schikken en jaarlijks verantwoor ding afleggen). Die taakafbakening is volgens Brink man van belang nu men 'steeds verder gedecentraliseerd moet gaan werken'. Van den Hoek heeft volgens de se cretaris in al die jaren getracht een eenheid te vormen tussen de ver schillende onderdelen (colonne, welfare, jeugd rode kruis) en het ambulancevervoer. Daarin heeft Van den Hoek veel tijd gestoken, maar ook diens echtgenote. Hij bedankte haar hartelijk voor al hetgeen zij gedaan heeft voor de vereniging en bood haar een bloemstuk aan. Brinkman bedankte Van den Hoek voor de inzet die hij in 22 jaar heeft getoond voor het Rode Kruis en de ambulancedienst. "Het is geen gemakkelijke keus geweest om een punt achter het werk te zetten. Meerdere keren heeft u gezegd dat u het schip wil de verlaten als alles organisato risch rond was. Ondanks dat er nog enkele hobbels genomen die nen te worden, is het moment aangebroken dat u bewust af scheid neemt als bestuurslid". Hij bood Van den Hoek een schilderij (fazant in winterlandschap) aan en sprak de hoop uit dat de fami lie in de vrije tijd zal genieten van de hobby's. Namens de gemeente Tholen be dankte burgemeester H.A. van der Munnik de vertrekkende voor zitter. Hij typeerde Van den Hoek als: 'maatschappelijk betrokken, geduldig, degelijk en stabiel en volhardend'. Die eigenschappen maakten het Van den Hoek moge lijk dit werk zo lang te doen. Van der Munnik noemde Van den Hoek een 'zware Steunpilaar' van het Rode Kruis, waarvoor een be langrijke plaats is weggelegd in de nieuwe organisatie van de ram penbestrijding. Dat betekent vol gens de burgemeester een erkenning van de kwaliteit van de vrijwillige hulpverleners. Hij bood een envelop met inhoud aan. Namens het personeel van de am bulancedienst bedankte J. van Houdt Van den Hoek voor de prettige samenwerking. Van Houdt keek nog even terug op de geschiedenis van de dienst die eerst als onderdeel van het Rode Kruis functioneerde, maar waar voor sinds enkele jaren een aparte stichting bestaat en waarbij Van den Hoek betrokken was. Binnen de dienst zijn gediplomeerde krachten aangenomen; de ambu lance is uitgerust met een couveu se die door acties en giften bijeen is gebracht door de Thoolse be volking, zo memoreerde Van Houdt. Ook de nieuwe monitor noemde hij als een verantwoorde investering die onder leiding van Van den Hoek is aangeschaft. Van Houdt betrok ook het tuinieren van Van den Hoek in zijn dank woord. "Rijden we met de ambu lance richting Scherpenisse met toeters en bellen en de heer Van den Hoek is ijverig bezig in zijn groentetuin (langs de Provinciale- weg - red.) dan komt hij even over eind en zwaait hij ons uit. De chauffeur en de verpleegkundige kijken elkaar aan en zeggen: Oh, Van den Hoek is de ritten weer aan het tellen, er komen weer cen ten in de la". Namens het ambulancepersoneel bood Van Houdt een autowas- borstel aan. Voor zijn vrouw was sr een doos bonbons. Ook de Welfare zette Van den Hoek in het zonnetje. Mevrouw H.C. van Burg-Dorst bedankte de voorzitter voor de medewerking die hij de Welfare gaf als dat no dig was. Door middel van een sketch bood de Welfare Van den Hoek een schort aan, zodat hij zich meer met het koken kan be zighouden, plus ovenwanten. Mocht hij vermoeid raken van de culinaire arbeid dan kon een fles wijn voor enige ontspanning zor gen. Een groepje dames van de Welfare voerde vervolgens een to neelstukje op. Van den Hoek bedankte op zijn beurt alle sprekers voor de hulde die hem ten deel was gevallen. In de organisatie die een 'grote om vang' heeft gekregen zijn volgens Van den Hoek bijna alle takken vertegenwoordigd. Ruim 20 jaar geleden was er ook al sprake van een ambulancedienst. Dat gebeur de in een oude legerwagen bestuurd door Treurniet uit Sint- Maartensdijk. "Het Rode Kruis kende steeds een burgemeester als voorzitter. Het begon met Bou- wense, daarna Van Boeijen en Baerends. Toen ik voorzitter werd dacht ik: misschien word ik nu ook nog eens een keer burgemees ter", zo schertste Van den Hoek. De scheidende voorzitter was bij zonder getroffen door de medaille van het hoofdbestuur. "Daar ben ik echt wel trots mee". In de 22 jaar dat Van den Hoek actief was binnen het Rode Kruis zijn er harde noten gekraakt. "Maar ik heb altijd in het oog ge houden dat het in het belang van het Rode Kruis moest zijn". Het is voornamelijk de ambulan- cetak die volgens Van den Hoek veel energie heeft geëist. "Het was moeilijk om vrijwilligers te krij gen. Er stond geen vergoeding te genover, dat staat in het reglement maar de mensen vroegen toch al snel naar een onkostenvergoeding. Daarom is er een afzonderlijke stichting voor opgericht om zo doende geen moeilijkheden te krijgen met de statuten van het Rode Kruis (op 1 juli 1988). Een belangrijk element in het bestuur was voor Van den Hoek het instellen van taakbestuursle den. "Je moet de leden een stuk verantwoordelijkheid geven. Dat is prettig voor de werkkring. Door de band genomen is dat ook een zinvoller besteding van de bestuurstaak". Volgens Van den Hoek is het ech ter niet alleen aan de voorzitter te danken dat de vereniging goed draait. "Je moet dat nuchter zien. Er is gewoon een goed bestuur in zijn totaliteit. Er is goed overleg". De verschillende activiteiten die^bij de afdeling zijn ondergebracht stellen grote eisen aan het bestuur. "Wil je daaraan leiding geven, dan is dat een zware opgaaf. Je krijgt wel eens tegenwerpingen, maar als alles ja en amen is dan zit er geen bezieling in de club". Hoewel Van den Hoek statutair nog vijf jaar kan aanblijven, acht hij de tijd rijp afstand te nemen van het voorzitterschap. "Je krijgt te maken met generatiever- schillen. Het wordt voor mij moeilijker om die gedachten te volgen. De nieuwe generatie moet de kans krijgen zijn gedachten goed uit te leven. Nu opstappen betekent ook dat ik vertrouwen heb in het bestuur". Namens de brandweer woonden L. Steenpoorte en R. Weggemans de avond bij. Het kringbestuur van de EHBO was vertegenwoor digd door T. en G. Heijboer. Ook kringsecretaris J.J. Marteijn was aanwezig. Van den Hoek blijft op andere terreinen actief; als secretaris ontvanger van de Nederlands her vormde kerk en als voorzitter van de tuchtcommissie KNVB zuid-I. De avond *was tevens bedoeld om afscheid te nemen van dokter R.H. Padt uit Poortvliet. Hij be kleedde de functie van colonne commandant. Padt was die avond echter verhinderd. J. Kurvers van het Jeugd Rode Kruis wordt op 1 december be noemd tot provinciaal jeugdcoör- dinator. Op die dag neemt voorzitter N.M. Bollen van het Rode Kruis Zeeland afscheid. Budelpack, waterschap en ge meente pleegden dinsdagmiddag overleg over de situatie op het Poortvlietse bedrijventerrein. De zuiveringsinstallatie zit het ont- stuimig groeiende verpakkingsbe drijf in de weg. De tekeningen voor het laatste uitbreidingsplan op de nog beschikbare grond zijn bij de gemeente ingediend. Om verder te bouwen aan het bestaan de complex is alleen het terrein van de zuiveringsinstallatie nog geschikt. Nu die mogelijkheid is afgesneden moet Budelpack ver der kijken. "Het was een knappe teleurstel ling voor ons", aldus Nieuwkerk. Dijkgraaf I.C. Hage erkende dat het 'een gesprek zonder resultaat' was. "De zuivering voldoet goed, ook al is het één van onze oudste installaties. Er is geen behoefte om de bestaande situatie te wijzi gen, want klachten van omwonen den hebben we ook niet. Budelpack wil uitbreiden, maar financieel is dat voor ons erg moeilijk. Wij kunnen de burgers niet het gelag laten betalen." De dijkgraaf zegt wel bereid zijn om medewerking te geven. "Maar het waterschap is geen koptrekker. Het initiatief moet van het bedrijf uitgaan. Ik weet ook niet wat de gemeente eraan gelegen is gezien de werkgelegenheid van Budel pack. Nu was er onvoldoende in zicht dat er op korte termijn wat gaat veranderen", aldus Hage. Nieuwkerk heeft nog hoop op de nieuwe milieuwetgeving waardoor de bestaande Poortvlietse zuive ringsinstallatie misschien niet te handhaven is. "Anders is het nau welijks realistisch nog over ver plaatsing te spreken. Met subsidiepotjes van een ton kom je moeilijk aan de 2 1/2 miljoen. De conclusie is, dat ons meerjaren plan vlakbij het bestaande bedrijf niet uitvoerbaar is", aldus Nieuw kerk. Maar ook Jan Pieterse, die deze cabaretestafette presenteerde, zou geen slecht figuur slaan. Zijn 'aan elkaar praten' van het programma was dermate succesvol dat dit zelfs uitliep. Het aanstormend ta lent, zoals Pieterse de cabaretiers noemde, had meteen een eigen pu bliek, blijkens de reacties na af loop. Sibbel en Jansen - want dat is de eigenlijke naam van het duo - scoorden het hoogst wat de lach- machine betreft. Zij, maar ook de blinde Bijloo, pakten de actuali teit bijzonder herkenbaar op. Alle medewerkenden aan de avond wa ren het Leidse cabaretfestival ge passeerd. Hester Macrander, op piano bege leid door Geert Bremer, liet in haar eerste solo-optreden haar veelzijdigheid zien: haar 'suffra gettelied', boven op de barricaden voor het vrouwenrecht, maar ook de stoere verleider en de ietwat gefrustreerde dame die graag 'bij' wil blijven en daarom alles volgt wat in de literatuur, het theater en op t.v. verschijnt. Lebbis en Jansen hebben in hun produktie bewust open plekken, die per dag worden ingevuld. Iets waarin ze uitstekend slaagden, want wat wil je als cabaretier nog meer: De Klerk die in Nederland is en dan naar Tholen moeten waar mevrouw De Klerk op be zoek was. Dan moet je toch wel over de wortels struikelen! Alle actualiteiten, van Saddam Hus sein tot asielzoekers, Braks en mi lieu; onderwerpen waarover je als jong talent en heleboel kwijt kunt. En het mooiste: volgende week staat er weer wat anders in de schijnwerper. De handicap van Vincent Bijloo - uit de doeken gedaan in 'Made in braille' - werd door hem op een bepaalde manier gekoesterd. Zijn escapades op het toneel, die bij het publiek soms gevaarlijk over kwamen maar allemaal gepland waren, zijn teksten - actueel zoals over zijn bezoek aan de Dalem- sestraat waarin hij het huis van mevr. Van Houdt toch niet kon zien - zijn mededeling over het akoestische braille van Horo- witsch en zijn liedjes, ze hadden allemaal iets in de richting van zijn visuele handicap. Maar ook de maatschappij-kritische noot ontbrak niet, zoals in het stuk ovr het ypzeggen van de uitkering. En als Uit op Tholen een extra avond op het programma zou zet ten, mag dat voorlezen uit eigen werk door Jan Pieterse zijn. Hu mor van de bovenste plank! Zo lang de voorraad strekt 't Werd een prachtig geschenk, want een lange rij klanten, colle ga's en familie kwam Roggeband feliciteren en van cadeaus voor zien. "Ik wist niet dat je zoveel supporters had en bij de dames lig je ook nog goed", zei districts voorzitter J.A. van Nieuwenhuij- zen uit De Heen. Hij reikte de jubilaris de gouden speld van Ce beco uit. In oktober 1965 trad de toen 21-jarige Roggeband in dienst bij de Cavetho. "Een keurige, jonge kerel", zo had Van Nieuwenhuij- zen uit het archief opgediept. In 1965 begon er ook een nieuwe di recteur, J. de Boer, die A. Heij boer na twintig jaar opvolgde. Roggeband werd na een interne opleiding bij Cavetho manusje van alles. "Een flinke jonge vent, geliefd bij zijn klanten, geducht bij de concurrenten", zo vertelde voorzitter Van Nieuwenhuijzen. Hij vergeleek de jubilaris met een soort pittbull terrier. "Maar dan geen gevaarlijke. Je hebt je ge bied, dat na de fusie behalve Tho len ook St. Philipsland en West-Brabant omvat, uitgebouwd tot een uitstekend lopend district. Bij een heleboel klanten lig je als Jantje Beton. In de week van 12 tot 18 november vindt de nationa le jeugdcollecte plaats, beter be kend als de actie van Jantje Beton. Het vierduizendste project dat uit dit fonds wordt gereali seerd is het clubgebouw van de Vlissingse Speeltuinvereniging. het ware midden in bed door je grote kennis van het hele boeren bedrijf. Behalve adviseur gewas bescherming, had je ook kennis van de automatisering. Goede wijn behoeft geen krans en dat gaat ook zeker letterlijk op, want het zelf maken van wijn is je hob by, waarmee je zelfs in de prijzen valt", aldus voorzitter Van Nieu wenhuijzen, die hoopte op een nog hele lange, goede samenwer king. Hij betrok ook mevr. Roggeband in de hulde. "De vrouw is een stil le kracht achter de schermen, die telefoontjes van gemakkelijke en moeilijke klanten in ontvangst neemt", zei de voorzitter. Hij vond dat mevr. Roggeband eigen lijk ook een gouden speld ver diend had, maar Van Nieuwenhuijzen moest nu vol staan met bloemen. De nieuwe algemeen directeur, A.W. Bierens, stelde vast, dat Rog geband meer dan de helft van zijn leven bij Cebeco had doorge bracht. "Dat is een heel eind, maar sommige dagen vliegen om." Bierens ging ook in op de reorga nisatie bij Cebeco. "Het is een moeilijke tijd voor de landbouw en voor Cebeco. Met het ontslag van 100 mensen hebben we een ge weldige aderlating gedaan. Samen met onze leden en klanten zullen we het gaan maken en mijn taak is het om van onze 200 personeelsle den 200 medewerkers te maken door ze een stuk enthousiasme bij te brengen. Sinds 1 oktober is Ce beco nieuwe stijl aan het draaien met korte lijnen naar de boer. Niet teveel franje en rompslomp en dat is Henk Roggeband op het lijf geschreven", zei de nieuwe al gemeen directeur. Namens het personeel en de per soneelsvereniging bood Cor Quist de jubilaris bloemen aan, alsmede vier kaartjes. Daarmee kon Henk Roggeband in december elke week een bos bloemen voor zijn vrouw kopen. "Een vrouw betekent na melijk heel wat voor een buitendienst-medewerker", aldus Quist. "Ook hier, waar de zeer rustige Ria de drukke Henk veel steun gaf." Quist stelde, dat Roggeband zijn onderscheiding verdiend had om dat hij het vertrouwen in 25 tro penjaren bij Cebeco had waargemaakt. "Je was een kei in het opbouwen van nieuwe ontwik kelingen, of het nu in de fruitteelt of de akkerbouw was. De erw tenstudieclub, de mais- en uien- kern, de potmachine, het vlieg tuigspuiten, oliën en brandstoffen, je was altijd fana tiek bezig. In het zaken doen, ken de je geen grenzen. Als er wat te verdienen viel, dan was je erbij. Zo handelde je zelfs in bitterbal len, kippepoten en koelkasten", zei Quist onder grote hilariteit. De personeelsvertegenwoordiger noemde Roggeband sympathiek, klantgericht, praktisch en kri tisch. "Zo fungeerde je bij storin gen als oproepkracht, maakte je gepast misbruik van de admi nistratie en bleef je je verzetten te gen een antwoordapparaat. Je liet er eerder sprookjes uit 1001 nacht op draaien." Terug naar de werkelijkheid zei Quist, dat de laatste vier jaar bij Cebeco van een stroomversnelling sprake is. "St. Annaland was 24 jaar je werkplek, maar je verhuis de inmiddels naar Dinteloord, wat altijd een periode van aanpassing vergt." Tenslotte kwam het cadeau van de personeelsvereniging, een fietsen- drager, die werd binnengedragen door de heren W. Goedegebuure en A.M. Guiljam, oud-collega's van Roggeband in het kantoor St. Annaland. Verkoopleider Tom v.d. Meer Henk Roggeband en zijn vrouw ontvingen vele felicitaties met het zilveren Cebeco-jubileum zoals hier van dhr. Boonman. Men bleef daarna nog gezellig bij een in het volle dorpshuis. De re ceptie werd door 175 mensen bezocht. Ten behoeve van de bejaarden op Tholen is door de gemeenteraad voor volgend jaar ruim twee ton beschikbaar gesteld. Daarvan is 90.000,- voor het woonzorgpro ject in Stavenisse bedoeld, 82.560,- komt ten goede aan de stichting Welzijn voor Ouderen en 33.291,- aan de warme maaltijd voorziening. De bejaardensocië teiten krijgen samen 13.695,-: Tholen 415,-, Poortvliet 1.600,- Scherpenisse ƒ415,-, Sint- Maartensdijk 4.500,-, Sint- Annaland 3.500,- en Oud- Vossemeer 3.265,-. Voor bejaar- denreizen is 4.500,- uitgetrok ken, voor alarmering bejaarden/gehandicapten ook 4.500,- en voor Meer bewegen voor ouderen 3.700,-. De Algemene Ned. Invalidenbond (Anib) kan maximaal 3.582,- aan subsidie tegemoet zien, de Zonnebloem in Tholen 783,- en in Oud-Vossemeer 1.540,-. Voor de vrijwilligersgroep Graag Ge daan is 1.115,- beschikbaar. De EHBO-verenigingen in Sint- Maartensdijk, Stavenisse en Sint- Annaland krijgen respectievelijk 1.100, 940 en 1.155 gulden subsidie. De nieuwe F>faff dualmatic 955 is een wonder van vernuft. Met onder- en boventransport, waardoor de stof niet meer kan verschuiven. Dat is net wasvoor u. Nooit meer rimpelen, lubberen, lelijke naden of ongelijke motieven. Voor maar 1.499,- heeft Je maakt 't met u nu de perfectie van onder- en boventransport De nieuwe Pfaff U k t\ k k staat voor u klaar in de winkel. fr 1 NAAIMACHINES.... SINDS 1928 ONS VAK Kortemeestraat 17 midden in 't Vierkantje Bergen op Zoom Tel. 01640-35878 Roggeband zag de 25 Cebeco- jaren niet als een verdienste van hem. "Ik heb het samen met onze relaties gedaan en daarom is deze receptie ons feest." Hij dankte de begeleiders in zijn beginjaren, di recteur De Boer en Ko v.d. Weele, alsmede Wim Goedegebuure en Bram Guiljam als 'aller steun en toeverlaat'. noemde de jubilaris 'een man waar je niet omheen kunt'. "Hij zei het altijd recht voor zijn raap; recht is recht en krom is krom. Dank voor je steun en een goede toekomst gewenst", zo besloot Van der Meer. "Een beetje overtrokken was het wel", zei Henk Roggeband in zijn dankwoord tot de sprekers. "Ten eerste ben ik erg dankbaar, dat ik de gezondheid ontving om mijn werk met plezier te doen. Ik ben ook in een gezin opgegroeid, waar werken hoog in het vaandel stond. Mijn vader van tachtig jaar heeft nu nog geen vrije zaterdag."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 9