Mei - Sportmaand Zeelandbrug Geen achterpaden meer op Tholen? Zeeuwen begeleiden koningin Malle Mat in Haestinge Dikke eerste prijs voor Accelerando Kampioenschap bier brouwen Huis en Heem en Meestoof in Hulst Donderdag 1 november 1990 Vrijdag 9 en dinsdag 13 november wijden provinciale staten aan de begroting 1991. In de tweedaagse vergadering komen het beleid en het daarmee gepaard gaande geld uitgebreid aan bod. Replieken OM M I SS i i;s TWijfels over koerswijziging b en w Wethouder J. van der Jagt kreeg de commissie open bare werken dinsdagavond niet over de streep om in te stemmen met het plan om bij nieuwe bouwplannen achterpaden achterwege te laten. Radicaal Wat fraais 't Past niet meer Poortvliet PAK EVEN UW, ZAKBOEKJE Je moet het gezien hebben, bij... ABDIJ Tot 1 december kan bij de provincie subsidie worden gevraagd voor activiteiten die de maand mei in Zeeland tot Sportmaand maken. Zoals september inmiddels bekend staat als cultuurmaand, moet mei de sportmaand worden. De komende mei moet dat zijn beslag krijgen. Topsport, grootschalige evene menten, meerdaagse activitei ten, cursussen in de sport en een provinciale sportprijs zijn de elementen die aan bod komen met als belangrijk nevendoel meer toeristen naar Zeeland te lokken. In de nota sportmaand 1991 geeft het dagelijks bestuur van de provincie aan wat zoal tot de mogelijkheden behoort. Sportwedstrijden en sportde- monstraties van nationale en in ternationale sporters kunnen bijvoorbeeld voor een subsidie in aanmerking komen. Om de rich ting te bepalen geven gs aan, dat het moet gaan om het ni veau van eredivisie, zoals bij voetbal, volleybal, tafeltennis en hoofdklasse, zoals bij atletiek, hockey en korfbal. Ook een wie- lerklassieker hoort tot de moge lijkheden. Grootschalige evenementen worden vooral op watersportge bied voorzien. Zeeuwse wa tersportactiviteiten in mei zou den eenzelfde soort reputatie moeten krijgen als de Sneek week. Overigens worden ande re sporten niet uitgesloten. Gs geven aan, dat gewerkt wordt aan een concours hippique met een internationaal karakter, dat enkele dagen in beslag neemt. Onder meerdaagse activiteiten worden onder meer verstaan fiets- en wandelvierdaagsen. Een invalshoek kan ook zijn de activiteiten op een bevolkings groep te concentreren, zoals ouderen of gezinnen met nog niet schoolgaande kinderen. Via arrangementen zouden ver schillende sporten kunnen wor den aangeboden. Sportcursussen en -trainingen, te geven door professionele sporters kunnen ook toeristen trekken. De gedachten gaan uit naar golf-, surf, tennis- en deltavlieg-instructieweken. Een extra activiteit op provinci aal niveau is het jaarlijks be schikbaar stellen van een aanmoedingsprijs voor jeugdig sporttalent. De prijs wordt in mei uitgereikt, bijvoorbeeld tijdens een sportontmoetingsdag, waar bij steeds een tak van sport cen traal staat. Voor mei 1991 is een ton provin ciaal geld beschikbaar, voorop gesteld dat provinciale staten dat bedrag in de begrotingsver gadering (9 en 13 november) daartoe bestemmen. Het bedrag wordt opgedeeld in 30 duizend gulden voor publici teit en voorlichting en 70 dui zend gulden voor activiteiten. Om voor een subsidie in aanmer king te komen geldt als voor waarde dat het om nieuwe sportactiviteiten moet gaan, die bovendien bijdragen aan verlen ging van het toeristenseizoen. Uiteraard moet de sportieve ac tie in mei zijn beslag krijgen. Een uitloop naar juni is evenwel mo gelijk. De evenementen moeten worden gedragen door een goed publiciteits- en promotieplan en er wordt uitgegaan van een goe de organisatorische basis. Bij de beoordeling van de verzoe ken wordt gekeken naar sprei ding over de provincie en binnen de maand. Voor topsport en grootschalige en meerdaagse activiteiten is er een subsidie van ten hoogste vijftig procent in de exploitatie kosten. De subsidie geldt niet voor prijzengeld, de post diver sen en consumpties. Voor sport cursussen wordt ten hoogste de helft van de instructiekosten betaald. De organisatie van Mei-Sport- maand is in handen van de Zeeuwse Sportraad en de Pro vinciale VVV. Subsidie-aanvragen kunnen worden ingediend bij Gedepu teerde staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middel burg. Zoals gemeld sluit de ter mijn op 1 december. IEUWS Begrotings vergadering Voordat vrijdag 9 november de financiële debatten beginnen, wordt mevrouw J.A. Jorritsma- van Oosten (D66) als statenlid beëdigd. Mevrouw Jorrjtsma is de opvolgster van mevrouw J.L.A. Boogerd-Quaak. De zeven fracties uit provinciale staten krijgen elk tien minuten de tijd om een toelichting te ge ven op de algemene beschou wingen. De beschouwingen zijn vanaf volgende week dinsdag openbaar. De sprekersvolgorde is: Partij van de Arbeid (PvdA), Staatkun dig Gereformeerde partij (SGP), Christen Democratisch Appèl (CDA), Reformatorische Politieke Federatie/Gereformeerd Politiek Verbond (RPF/GPV), de heer Van Waterschoot (voorheen Politieke Partij Radikalen, PPR), Volkspar tij voor Vrijheid en Democratie (VVD) en Democraten 66 (D66). De leden van het dagelijks pro vinciebestuur - het college van gedeputeerde staten - krijgen per persoon drie kwartier om op de schriftelijke beschouwingen en de mondelinge toelichtingen te reageren. Iedere gedeputeer de behandelt daarbij de onder werpen die op zijn of haar werkterrein (portefeuille) betrek king hebben. De voorzitter - de commissaris van de koningin - doet dat voor zijn beleidsterrei nen: openbare orde en veilig heid. Daarmee is dan de eerste verga derdag, rond vijf uur 's middags, ten einde. Dinsdag 13 november, is het woord^ weer aan de fracties in provinciale staten. Zij dienen het dagelijks bestuur van repliek op de antwoorden die vrijdag op de algemene beschouwingen en toelichtingen zijn gegeven. De spreektijd is nu afhankelijk van de grootte van de fractie. De grote fracties (CDA, PvdA, en VVD) krijgen elk twintig minu ten, de andere, kleinere fracties krijgen elk een kwartier. Dezelf de sprekersvolgorde wordt aan gehouden als bij de toelichting op de algemene beschou wingen. De duplieken van het college van gedeputeerde staten volgen na de lunchpauze. De zitting wordt van twaalf tot drie uur geschorst om de antwoorden te kunnen voorbereiden. De uiteindelijke vaststelling van de provinciale begroting wordt rond zes uur verwacht. De openbare vergaderingen op 9 en 13 november beginnen bei de om 10.00 uur. Plaats van sa menkomst is de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. Het al of niet afschaffen van tolheffing op de Zeelandbrug is onder werp van gesprek in de begrotingsvergadering van provinciale sta ten op 9 en 13 november. Het dagelijks bestuur van de provincie stelt voor om veelvuldige gebruikers van de brug een laag tarief te laten betalen via 20- en 40-rittenkaarten. De prijs voor een enkele reis wordt verhoogd. Tol of geen tol ter discussie in begrotingszitting provinciale staten De nieuwe tariefstelling geldt al le motorvoertuigen. Er wordt geen aparte regeling gemaakt voor inwoners van Schouwen- Duiveland. Nieuw wordt een 40-rittenkaart. Op die kaart wordt het tarief lager dan op de al bekende 20-rittenkaart. Gs stellen als nieuwe ritprijzen voor: Personenauto's enkele reis f 5,- (nu f 4,-) 20-rittenkaart f 1,50 (f 2,-) 40 rittenkaart f 1,25 Lichte vrachtauto's enkele reis f 7,- (f 6,-) 20-rittenkaart f 2,50 f 3,-) 40-rittenkaart f 2,25 Zware vrachtauto's enkele reis f 8,- (f 7,-) 20-rittenkaart f 3,50 f 4,-) 40-rittenkaart f 3,25 Voor motor- en scooterrijders verandert er niets: het tarief blijft f 1,-. Met de voortzetting van de tol heffing willen gedeputeerde sta ten bereiken, dat het renteloos voorschot van ruim 16,7 miljoen gulden dat de provincie aan de nv Provinciale Zeeuwse Brug- maatschappij (PZBM) heeft ver strekt, wordt terugbetaald. Op basis van de voorgestelde tarieven wordt voorzien, dat het voorschot eind 1999 verrekend kan worden. In die opzet is ver der rekening gehouden met een provinciale bijdrage in 1991 en 1992 van een half miljoen gul den. De provincie reserveert op haar eigen begroting voor die ja ren 1,2 miljoen gulden voor groot onderhoud uit de post voor de wegen. Per het jaar 2000 beschikt de PZBM over een fonds groot onderhoud van 18 miljoen gulden. Over eventuele automatisering van de tolinning schrijven gede puteerde staten, dat er ook steeds een bemande tolpoort moet zijn. Via dat loket moeten de enkele reizen worden betaald. Buitenlanders met vreemde va luta kunnen daar dan ook te recht. Een derde tolgaarder zou beschikbaar moeten zijn om eventuele storingen in de auto maten te kunnen opvangen. De automatisering bespaart bru to ongeveer 3.500 werkuren of 120.000 gulden per jaar. De netto-besparing is 85.000 gul den per jaar. Het verschil zit in de onderhoudskosten voor de au tomaten. Hoewel een meerderheid uit pro vinciale staten tijdens commis sievergaderingen heeft laten weten voorstander te zijn van af schaffing van de tol, vragen gs de staten met het voorstel in te stemmen. De vertegenwoordi gers van de staten in de algeme ne vergadering van aandeelhou ders in de nv PZBM zijn vervol gens gehouden aan de staten- uitspraak. n De provinciale milieuraad verga dert woensdag 7 november, 19.00 uur, in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De raad bespreekt het ontwerp- milieuprogramma 1991, waarin een bestemming wordt gegeven aan ruim 1,8 miljoen gulden ex tra die Zeeland van het rijk krijgt. Een belangrijk deel van het geld is bedoeld voor de verwijdering van afvalstoffen en voor voor lichting en educatie op milieu gebied. De vergadering is openbaar. IM Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Zaterdag werden in de Vroone te Kapelle de Zeeuwse kampioen schappen wijn en bier maken ge houden. Uit I4l inzenders bleek dhr. Wagenaar uit Middelburg van Luctor et Fermento de beste wijnmaker. Dhr. Schrier uit Waar de van de Deltabrouwers werd kampioen bier brouwen. Het gilde met de beste resultaten was Luctor et Fermento, waarvan er ook op Tholen leden zijn. Voor het eerst organiseerden Huis en Heem en de Meestoof geza menlijk een excursie. Een goed idee, bleek zaterdag. Er hadden zich voor de geplande excursie naar Hulst namelijk 29 deelne mers aangemeld die met eigen ver voer naar de stad van Reinaert de Vos kwamen. De ochtenduren werden gebruikt om onder leiding van VVV-gids Bom de stadswallen te bekijken. Veel bewondering had men voor de geheel ingegraven overblijfse len van de Oude, ook wel Dobbele Poort genaam. Deze poort, een onderdeel van de keten van stadspoorten en muren die tussen 1615 en 1621 werden aangelegd op last van de aartshertogen Isabella en Albertus van Oostenrijk, is na ontdekking op prachtige wijze ge conserveerd. Ook bekeek men de walkorenmo- len, die uit 1792 stamt en het streekmuseum De Vier Ambach ten, dat sinds 1979 is onderge bracht in het voormalige vluchthuis van de Duinenabdij. Het museum geeft o.a. een goed overzicht van de geschiedenis van Oost-Zeeuws Vlaanderen, in het bijzonder Hulst en het Land van Hulst. Tijdens de broodmaaltijd werden de onderlinge contacten verstevigd en plannen voor verde re excursies gemaakt. Tenslotte volgde een bezoek aan de basiliek van St. Willibrord, waarvan de bouw in 1200 begon. Maar van de eerste kerk zijn slechts vier zware torenpilaren en enkele fragmenten van het oude transept overgeble ven. Haar huidige vorm kreeg de kerk, waarvan de torenspits in 1944 door granaatvuur getroffen werd, in de 15e eeuw. Over de ge schiedenis van de kerk kwam men heel wat te weten, trouwens over heel Hulst werd men deze dag veel wijzer. Heel Haestinge stond woensdag middag op z'n kop. Dat was de schuld van de clown Malle Mat, die door Uit op Tholen was uitge nodigd om de kinderen van het eiland te vermaken. De ervaring had geleerd dat Malle Mat daartoe in staat was. Al eer der was hij te gast bij de beheers commissie van het Holland Huis, in Scherpenisse en ook daar raak te de jeugd niet uitgepraat over deze vrolijke muzikale en gooche lende clown. Met zijn grappen kreeg hij de hele zaal mee, zelfs de volwassenen moesten eraan gelo ven, dit tot groot vermaak van de jeugd. "Malle Mat kan alles", al thans zo zei hij zelf. Maar een truc om limonade te maken viel in het water, of liever gezegd het wa ter viel in de zaal. En ook de mu ziek die gemaakt werd bleek nogal eens nep te zijn. Uit op Tholen heeft elk jaar een speciale jeugd- Vrijstaande woningen - zoals hierin de Huygensstraat te St. Annaland - zonder achterpad zullen weinig problemen opleveren, maar bij rijenbouw verwacht de commissie openbare werken wel moeilijkheden. Het college is van zins om in de toekomst alleen openbare voetpa den aan te geven op de tekening van de kavel. Deze kavels worden op deze manier verkocht aan ma kelaars of projectontwikkelaars. De nieuwe bewoners moeten dan zelf maar oordelen over de aanleg van een achterpad. Willen ze dit aanleggen, dan moeten ze daar zelf voor zorgen. Dit zou ook moeten gelden voor de stichting Beter Wonen. Het college noemt deze koerswij ziging radicaal, maar ziet het als een terugkeren naar een vroeger algemeen gebruikte methode. Hierdoor zullen de kosten van aanleg niet meer drukken op de exploitatie van het plan. Ook scheelt het de gemeente onder houd. Het plan is onder meer ingegeven door het feit dat het bouwen van huizen tegenwoordig flexibeler plaatsvindt dan enkele jaren gele den. Het college wijst erop, dat er bij vrijstaande woningen of twee onder-een-kap vaak geen behoefte is aan achterpaden, terwijl die wel zijn aangelegd. Om hier een eind aan te maken, wil het college dit achterwege laten, maar de com missie deed dat niet zomaar. Het voornaamste bezwaar betrof het zelf aanleggen van paden door de betrokken particulieren. "De een wil gewassen grinttegels, de ander klinkers. Hoe los je dat op", zo vroeg P. van Belzen (RPF/GPV) zich af. "Kunt u dat allemaal wel overzien?" Ook M.A.J. van der Linde(PvdA) zag er 'wat fraais uitgroeien'. W.C. van Kempen nam het op voor iemand die midden in een rijtje woont. "Hoe moet die dan achterlangs?" De commissieleden zagen wel in, dat het geen problemen oplevert bij vrijstaande, halfvrijstaande of twee-onder-een-kap woningen, maar voorspelden moeilijkheden over de aanleg, het onderhoud en de overdracht bij verkoop. Amtenaar W.A. Blaas legde uit, dat in Buitenzorg III niet in alle gevallen prijs gesteld werd op door de gemeente aangelegde ach terpaden. "Het past niet meer in het woningbouwstramien. We zit ten paden te plannen die men niet wil." Blaas wees erop, dat in ande re gemeenten de aanleg van ach terpaden overgelaten wordt aan bijvoorbeeld woningbouwvereni gingen. M.J. Klippel(SGP) vroeg of de ge meente wel eens klachten had ge kregen van mensen die zelf de paden aanlegden en onderhou den. Van der Jagt zei, dat er geen klachten bekend waren. Volgens Van der Linde is de sop de kool niet waard. Ook J. van den Heu- vel(VVD), W.C. Van Kem- pen(CDA) en Van Belzen bleven twijfels houden. Van der Jagt zeg de toe, met de materie terug te ko men naar de commissie. Het college zal volgens de commissie met een betere beschrijving moe ten komen, waar wel en waar niet een achterpad wordt aangelegd. "Op een eerste prijs hadden we wel gerekend, maar dat we deze punten zouden halen, daarop had niemand durven hopen." Accelerando-voorzitter W.A. Boogaard is heel tevreden met de resultaten van de St. Annalandse koninklijke fanfare op het KNF- concours in Middelburg. Zaterdag behaalde Accelerando daar in de afdeling uitmuntendheid 303 pun ten, 15 punten boven het mini mum voor een eerste prijs en slechts 3 punten van promotie ver wijderd. Voor het verplichte werk Tapas de Cocina van Kees Vlak werden 151 punten vergaard van de drie jury leden: C. Vlak, J. Koops en H. Warnas. De solo van alt saxofonist Bram Goedegebuure werd met waardering genoemd. Voor het keuzewerk Motions for winds van André Waignein, dat in de Middelburgse Concert- en Ge hoorzaal als eerste nummer werd uitgevoerd, kreeg Accelerando 152 P- Naast de goede technische uitvoe ring prees de jury de muzikale op vatting. "Dirigent Pierre van Broekhoven kreeg er twee negens voor en dat is zeer goed", aldus voorzitter Boogaard. Met 303 p haalde Accelerando bijna 8 1/2 gemiddeld. "We hebben op het goede moment kunnen pieken", constateert de voorzitter. "Ze nuwachtig waren we niet, maar op de heenreis was de spanning goed voelbaar. Iedereen zat op het puntje van z'n stoel en dat heeft een goede jurywaardering met lo vende woorden opgeleverd. We hebben de twee nummers ook nog nooit zo goed gespeeld als op het concours. Alle muzikanten die we rijk zijn, hebben ook mee kunnen doen", aldus Wil Boogaard. Volgend jaar komt er niets van concoursbezoek in verband met de viering van het 110-jarig bestaan van Accelerando. Op 10 november staat eerst de play-in met de zusterverenigingen in de Wellevaete nog op het program ma. middag in Haestinge, een traditie waarmee men nog jaren door moet gaan, zo bleek uit de reacties in de zaal. Ook in 't Ouwe Raed'uus was de zelfde middag een clown te gast. De beheerscommissie deed 120 kinderen een plezier met het op treden van clown Luco. Deze hield de jeugd op aangename wijze bezig. Bij het staatsbezoek van Koningin Beatrix en Prins Claus aan Ier land (30 oktober tot 2 november) zal een Zeeuwse delegatie oesters presenteren. Op uitnodiging van het hof zal de in klederdracht gestoken delegatie tijdens een door het Nederlandse hof aange boden bijeenkomst in Dublin de Zeeuwse oesters opensteken en presenteren. De delegatie bestaat uit de dames A.M. Louwerse uit Middelburg (hoofd keuken provinciehuis), A.W. Dingemanse-Dieleman en W.J. van Wageningen-Dieleman uit Westkapelle, M.M. Kole-Mol uit Hansweert, A. Oostdijk- Lindenberg uit Yerseke en J.J. Ventevogel uit Arnemuiden en de heren H. Oostdijk, A. Pekaar en I.J. de Wee uit Yerseke en K.J. van IJsseldijk uit Hansweert. Als be geleider treedt op kabinetsmede werker R.W. Swerus. Het gezelschap ging dinsdagmid dag vanuit Middelburg naar Den Haag, waar het overnachtte in het paleis Noordeinde om woensdag vanaf vliegveld Valkenburg naar Ierland te vertrekken. Vandaag rond zes uur wordt het gezelschap weer in Middelburg verwacht. MTS verhuisd. De Antonie Kel dermans MTS in Bergen op Zoom betrekt deze maand een nieuw ge bouw. Dat staat aan de Nobellaan en wordt geopend door gedepu teerde mevr. J.L.M. Baartmans- van den Boogaart. De Bergse MTS werkt samen met Repro- Centrum Bergen op Zoom in een ontwerpwedstrijd. De opdracht is een verplaatsbaar cafetaria te ont werpen dat voldoet aan een pak ket praktische en budgettaire eisen. Een deskundige jury beoor deelt de ontwerpen en kent een geldprijs toe. THOLEN 7, 14, 22, 29 nov. orga niseert Kruisvereniging de cursus 'een zieke verzorgen in eigen huis', Wijkgebouw 14-16 u. 3 nov. Cabaretestafette met Ma- cronder, Lebbis en Jansen, Meulvliet 10 nov. Oriëntatierit MAC, start Zoekweg 19 u. 12 nov. start cursus Kruisvereni ging 'aanstaande ouders', Wijkge bouw van 19.45 - 21.45 u. 14 nov. Kreatieve avond NCVB, Visnet 19.30 u. 17 nov. Toneelavond, Meulvliet 17 nov. Zangmiddag voor gehan dicapten met mannenkoor 'Reho- both', kerkgebouw aanvang 14.30 u. 20 nov. Excursie NCVB naar Intratuin Halsteren 30 nov. en 1 dec. Vogeltentoonstel ling, Meulvliet SINT-ANNALAND 3 nov. Play-inn concert, Wel levaete 6 nov. Creatieve avond Platte landsvrouwen, café van Dijke 15 nov. Ouderavond Casembroot- school met spreker van en over Greenpeace, 20 u. STAVENISSE 8 nov. Vergadering SGP studie ver. Calvijn SINT-MAARTENSDIJK 3 nov. Zanguur in Herv. Maar tenskerk i.v.m. kerkhervorming, aanvang 19 u. 10 nov. Sint Maartenslampionop- tocht 19 u. SCHERPENISSE 3 nov. 9e Bekerwedstrijd H.S.V. De Zeebaars aan Anna Vosdijk- polder 14.30-17.30 u. OUD-VOSSEMEER 2 nov. Sport- en Spelavond Jong Vosmear, Vossekuil 19.30 u. 3 nov. 9e Clubwedstrijd 't Schar retje, van Haaftenpolder 20 nov. Kaarten en sjoelen AVB, Vossekuil 20 u. 21 nov. Bingomiddag met ANBO in de Vossekuil SINT-PHILIPSLAND 7 nov. Plattelandsvrouwen orga niseren een koffie-ochtend in de Druiventros, aanvang 9.15 u. 30 nov. Donoravond Rode Kruis, 18.30 - 21 u. BERGEN OP ZOOM 14 okt. t/m 11 nov. Expositie Kunst uit Oost-Europa, Markie zenhof 1 nov. Doldwaze komedie 'mosterd na de maaltijd', De Maagd 2 en 3 nov. Paul van Vliet, De Maagd 9, 10 en 11 nov. Gezellentoneel brengt 'no sex please!', de Maagd 10 nov. Concert Opera ensemble Balcantorium, Markiezenhof 10 nov. Optreden van P.I. Man Memre Buku, Botte Hommel 22 u. film film film ROXY 1: Die hard II - 12 jr., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. ma t/m do 20 u."> Gremlins II - a.l. za, zo en wo 14 u. ROXY 2: Robocop II - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20.15 u. Aste- rix en de knallende ketel - a.l. za, zo en wo 14 u. CINEMAGTUEEL 1: Another 48 hours - 12 jaar, vr 19 en 21.30 u., za 14 en 19 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., do 20 u. Romeo - a.l., ma t/m wo 20 u. CINEMACTUEEL 2: Ghost - a.l. vr 19 en 21.45 u., za 14, 19 en 21.45 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Pretty wo man - a.l. vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Frank en Frey - a.l. za, zo en wo 14 u. ...de openhaard mag weer gewoon gezellig zijn: een lekker knapperend vuurtje. De Schelde heeft de open haard die u zoekt en die past bi) uw budget. Kom maar kijken en ontdek de veelzijdigheid van de Schelde. E 5 Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 7