Smerdiek periodekampioen Anna Jacobapolder middelpunt honden A A 1 Weer nul op rekest overdekt zwembad SPS 2 zet Noad opzij Smerdiek 2 deelt punten Stavenisse 2 wint ruim Wissenkerke Nationale titel border collie K. autobedrijf krebbekx Fikse nederlaag Vosmeer dames Smash 1 houdt promotiekans Donderdag 25 oktober 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 vierde klas afdelingsvoetbal Krappe winst Thol.Boys 5 Smerdiek 4 rijk beloond Vrederust stuit Noad 4 WHS 5 moeizaam Noad 5 koploper Smerdiek wint eerste periode Periodetitel lonkt naar Vosmeer i** afd. voetbal Stavenisse middenmotor CITROËN PRINS REINIERSTRAAT 3. STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Belangrijke winst Vosmeer reserves Wethouder Van Schetsen ziet nog opening De meerderheid van b en w ziet het echt niet zitten: een overdekt zwembad op Tholen is financieel niet verantwoord. Alleen wethouder P. van Schetsen ziet nog een kans voor een overdekt bad van 8x25 meter zoals in Fijnaart. 25 zwemmers Tekort 3 ton Stavenisse 2 wint Noad 3 deelt punten Smerdiek 3 ongeslagen vierde klas afdelingsvoetbal Vosmeer 4 scoort voor rust Vosmeer 5 verrast koploper tafeltennis Smash haalt in De vijfde keus van Tholense Boys heeft tegen WC 7 een benauwde 3-2 overwinning behaald. Van meet af aan namen de Tholenaren het initiatief, waardoor WC niet aan aanvallen toe kwam. Het leverde talrijke kansen op, maar zelfs de fraaiste en gemakke lijkste werden door de Thoolse voor hoede verknoeid. Na een kwartier rondde Piet Jansen een combinatie doeltreffend af. Vlak daarop kopte Leen van As uit een voorzet 2-0 bin nen. Tholen ging wat nonchalanter spelen en toen een verdediger de bal verkeerd op het hoofd kreeg profiteer de de Halsterse spits en tekende 2-1 aan. Een minuut voor de rust stapten de Thoolse verdedigers naar voren om een tegenstander buitenspel te zetten, maar invaller-scheidsrechter A. Quist liet - ondanks protesten - doorspelen en WC kwam op gelijke hoogte. Na de pauze probeerde Tholense Boys de bakens te verzetten, doch dat ver liep moeizaam. Hoewel men het betere van het spel had, beet WC nu meer van zich af en was enkele keren ge vaarlijk dicht bij een doelpunt. Tho len kreeg opnieuw fraaie kansen, maar benutte ze niet. Pas zes minuten voor tijd speelde - de voor Leen van As in gevallen - Toon Baaij de Halsterse ver dediging uit, gaf voor op Piet Jansen en die maakte er 3-2 van. Bij de Thole naren was na de rust ook Jan van Mourik nog in het veld gekomen voor Johan Kwist. De vierde keus van Smerdiek had aan Seolto 4 een gelijkwaardige tegenstan der. De gemiddelde leeftijd van Seolto lag wel aanzienlijk lager, maar deson danks gaf Smerdiek prima tegenstand. Na twintig minuten kwam Seolto na een goed opgezette aanval op voor sprong. De thuisploeg bleef echter hard werken wat na tien minuten de gelijkmaker opleverde. Na een afgesla gen aanval kwam de bal bij Jaap de Rijke, die de bal prima voorgaf op Al- Ali, die koelbloedig de 1-1 scoorde. Bij de gasten nam de irritatie toe, terwijl de Tholenaren moed uit de gelijkma ker putten. Na de thee waren de eerste twintig mi nuten voor Smerdiek. Halverwege de tweede helft kwam echter Seolto sterk opzetten. Vooral een uitstekend kee pende Theo Rijnberg voorkwam een tegendoelpunt. Onverwacht maakte Smerdiek de winnende treffer. Jan Guiljam speelde drie tegenstanders uit waarna hij Jaap de Rijke in kansrijke positie aanspeelde. De Rijke faalde niet en zette met een hard schot Smer diek op een 2-1 voorsprong. Een ge lijkspel had de verhoudingen in het veld beter weergegeven.Smerdiek kampt overigens met een luxe probleem. Door de toename van het aantal spelers zijn er veel wissels of kunnen er spelers helemaal niet spe len, wat voor hen niet prettig is. Na een reeks overwinningen met grote cijfers moest Noad 4 zaterdag zijn meerdere erkennen in het laaggeklas seerde Vrederust 3. Doordat de Berge-, naren zorgvuldiger "Omsprongen met de kansen liepen ze voor de rust naar 0-2 uit. Na de pauze bleven de ploegen aan elkaar gewaagd. Via een counter scoorde Vrederust een derde keer. Een vierde treffer werd op advies van de grensrechter afgekeurd wegens bui tenspel. John Stoutjesdijk redde de eer voor Noad en bepaalde de eindstand op 1-3. Aan de reeks klinkende uitslagen van WHS 5 kwam zaterdag een einde. Te gen Unitas 2 haalden de Sint- Annalanders slechts een krappe 0-1 overwinning. De doelpuntenmachine haperde bij WHS tegen de nummer twee van de ranglijst. WHS kon het spel niet maken en moest met man en macht de aanvallen van Seolto weren. De spits bezorgde het centrum van de verdediging handenvol werk en doel man Dies den Engelsman moest diver se malen in actie komen. De bezoekers hadden vaak onnodig balverlies, wat leidde tot heftige onderlinge discus sies. Na een half uur was het toch WHS dat op voorsprong kwam. Na dat eerder Nico Hage tegen de lat had gekopt, trof een afstandsschot van Theo Fase wel doel. Net voor rust kon Jaap Kodde via goed storend werk de bal bemachtigen. Zijn inzet van dicht bij belandde in het zijnet. In de tweede helft nam Eddie van Ast de plaats in van de uitgebluste voor stopper Kees Koopman. WHS bleef via snelle aanvallen constant de kan sen missen. Met name Nico Hage had een duidelijke off-day. Een kwartier voor tijd moest doelman Den Engels man gestrekt naar de hoek om een in zet van Unitas te weren. Vlak voor tijd speelde Nico Hage zich prima vrij en kon zo Jan Westdorp in stelling bren gen. Die draalde te lang, waardoor zijn inzet van de doellijn kon worden gehaald. Na het laatste fluitsignaal konden de groen-witten opgelucht adem halen. Door de moeizame 0-1 overwinning blijft WHS 5 ongeslagen koploper. De vijfde keus van Noad kreeg van Duiveland 4 weinig tegenstand. In de eerste minuten leken de Fluplanders het nog moeilijk te krijgen. *kl in de vierde minuut kwam Duiveland op voorsprong. Na 20 minuten scoorde Rini Scherpenisse op aangeven van Van Westen de gelijkmaker. Enige mi nuten later was de in goede vorm ver kerende Rini Scherpenisse opnieuw produktief. Na een mooie solo bracht hij de stand op 1-2. Duiveland kwam er niet meer aan te pas. Na een half uur scoorde Rini Scherpenisse zijn hattrick uit een pass van Jan van Dij- ke. Met de 1-3 stand gingen beide teams ook de rust in. In de tweede helft speelde Noad prima samen en speelde het Duiveland van de mat. Vlak na rust scoorde Joes Huysmans met een afstandsschot 1-4. Jan van Dijke zag zijn inzet eveneens beloond met een doelpunt, waardoor de stand op 1-5 kwam. Met nog 15 mi nuten te spelen kon Jan Kot de score nog opvoeren, maar hij faalde in de afwerking. Ook Geert Verkerke presteerde het om voor een leeg doel over te schieten. Met een loeihard schot bepaalde Rini Scherpenisse uit eindelijk de eindstand op 1-6. Noad 5 staat nu alleen aan de leiding in deze Zeeuwse competitie met 11 punten uit 6 wedstrijden. Officieel is het nog niet zover, maar als je zelf mag verliezen en de concurrent dan met een verschil van 16 doelpunten moet winnen, kan gerust gezegd worden dat Smerdiek de eerste periodetitel in de eerste klas vero verd heeft. Een fraai succes voor de blauw-zwarten. In de zondagcompetitie kan Vosmeer hetzelfde bereiken, maar alleen als concurrent NSV punten laat liggen. In de tweede klasse zag SC Stavenisse de laatste - theore tische - kans op het periodekampioenschap verloren gaan. Smerdiek lijkt na de 1-2 overwin ning tegen Seolto zeker van de pe riodetitel. Alleen als Olympia zaterdag met zestien(!) doelpun ten verschil wint én de blauw zwarten verliezen, komt de titel niet in de smalstad terecht. Dat kan dus eigenlijk niet meer misgaan. In Zevenbergen begon Smerdiek in een 3-5-2 opstelling. De begin fase was aan Thoolse kant geza pig, maar Seolto had niet de macht om hiervan te profiteren. De eerste uitgespeelde kans was voor Smerdiek. Corné Stoutjes dijk slalomde door de verdedi ging, maar daarna ging zijn lob net mis. Vervolgens kregen de Tholenaren vat op de wedstrijd. Een afgeslagen hoekschop van Se olto werd door de Smerdiek- verdediging tot bij Addy Stoutjes dijk gebracht. Die passeerde enke le tegenstanders, zette voor en Corné Stoutjesdijk rondde kop pend af, 0-1. Daarna ging een schot van Addy Stoutjesdijk nog over. Seolto was slechts gevaarlijk met een vrije trap op de zestien meterlijn en met de hoekschop pen. Na de rust probeerde Seolto de ge lijkmaker te forceren, maar de ploeg kreeg geen uitgespeelde kansen. In plaats daarvan werd het na een goed uitgevoerde coun ter 0-2. Ab Poot werd de diepte in gestuurd. Hij schoot de bal langs de keeper waarna Corné Stoutjes dijk het leer slechts hoefde in te tikken. Jan de Viet kreeg kort daarop de kans op een derde tref fer, maar hij faalde van tien meter afstand. Smerdiek kwam in de verdrukking nadat Seolto met een fraai schot 1-2 scoorde. Ondanks de druk gaf de Thoolse verdedi ging geen krimp, zodat beide pun ten mee naar de smalstad gingen. Smerdiek 7 6 0 1 12 27- 6 Olympia '60 7 3 4 0 10 5- 2 SC Capelle 7 3 3 1 9 14- 5 FSV 7 3 3 1 9 10- 7 Unitas '30 7 4 1 2 9 13-15 BVC '54 7 3 1 3 7 10- 8 Vesting Boys 7 3 1 3 7 11-12 Seolto 7 1 4 2 6 9-6 Sprundel 7 1 3 3 5 10-15 ZPR '84 7 2 0 5 4 8-17 Rust Roest 7 1 2 4 4 4-17 DSE 7 0 2 5 2 4-15 Zondag kan Vosmeer de eerste pe riodetitel binnenhalen. Dan moet het wel winnen van FC Bergen, maar bovendien moet NSV (dat een beter doelsaldo heeft) mini maal een punt laten liggen tegen Kaaise Boys. Een hele ommekeer niettemin. Vorig seizoen constant - en tevergeefs - vechtend tegen de gradatie, draait Vosmeer nu van meet af aan mee in de top van de eerste klas. De Tholenaren speelden in Fij naart een goede wedstrijd. In de beginfase leidde dat niet tot doel kansen, terwijl het betere veldspel van de thuisclub eveneens geen re sultaat opleverde. In de 26ste mi nuut kreeg Kaaise Boys de beste kans van de wedstrijd, maar een in vrijstaande positie voor het Door een ruime 7-1 overwinning tegen de reserves van Noad '67 houdt SPS 2 de tweede plaats in de eerste klas reserve vast. Zater dag ontmoet men koploper Ca pelle 2 dat een punt voorsprong heeft. .Een niet compleet Noad 2 begon goed en kon het de ploeg uit Poortvliet/Scherpenisse precies een kwartier moeilijk maken. Daarna kwam SPS los. Uit een aanval over rechts zette Jan v.d. Reest de bal voor, de Noad- doelman sloeg die weg, maar het schot van Wout van As dat volgde betekende 1-0. De thuisploeg bleef aandringen, waardoor Noad nog al eens aan de noodrem moest trekken. Halverwege nam Jan Elenbaas op links een vrije trap rechtstreeks op het doel. Spits Pe ter Noordijke liep weliswaar in, maar tikte de bal toch niet aan en deze schoof zo in het doel (2-0). Tien minuten daarna zette Jan Elenbaas uit een hoekschop de bal voor, waarna een Noad- verdediger die in het eigen doel werkte. Vijf minuten voor de rust bracht Peter Noordijke de 4-0 op het scorebord, waarmee de wed strijd eigenlijk al gespeeld was. Na de thee zorgde Jan v.d. Reest voor een spectaculair moment. Hij probeerde een hakbal te ge ven, maar tot zijn eigen verbazing belandde het leer opnieuw voor zijn voeten, waarop hij zonder twijfelen 5-0 inschoot. SPS nam hierna duidelijk gas terug. Na twintig minuten redde Noad de eer uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. De bal werd langs de muur naar de vrijstaande spits gespeeld en die tekende beheerst 5-1 aan. De Sint-Philipslanders probeer den wel aan te vallen, maar ze hadden niet de kracht het SPS moeilijk te maken. Vijf minuten voor het einde kreeg SPS een strafschop, die door doelman Rien Hage werd benut. Twee mi nuten later bepaalde Jaco Jansen de eindstand op 7-1. doel aangespeelde speler legde de bal opzij voor een collega waarna de bal een prooi werd van doel man Sjak Hommel. Twee minuten later viel de treffer aan de andere kant. Fred Hommel gaf de bal voor in een overvol doelgebied, waar Ron Vaders het leer met een zachte tik over de lijn werkte. Even daarna opnieuw gevaar bij een vrije trap van Kaaise Boys net buiten het strafschopgebied. Het harde schot verdween naast het doel. De goed fluitende scheids rechter Busio bestrafte een aange schoten handsbal van Bas Quist met een strafschop. De al weken in vorm zijnde doelman Hommel stopte de inzet echter. Eenzelfde overtreding aan de andere kant werd even later niet bestraft. In de vierde minuut van de tweede helft had Vosmeer pech toen de paal een tweede treffer in de weg stond. Maar een minuut later was het wel raak. Uit een hoekschop van Frans Verhees schoot Ron Va ders de bal in de touwen (0-2). Met goed gegroepeerd spel weerstond Vosmeer daarna de thuisclub, die in een kort tijds bestek wel een achttal hoekschop pen mocht nemen. Halverwege kwam bij Vosmeer Hans Vogel in de ploeg voor Frans Verhees. Vijf minuten voor het einde leek de thuisclub nog wat terug te doen via een treffer, maar daarbij werd doelman Hommel dermate zwaar gehinderd, dat het doelpunt te recht werd afgekeurd. De wed strijd was gespeeld. Vosmeer hield voor de derde keer de nul en heeft al zes punten meer dan vorig sei zoen na zeven wedstrijden. Ook werd zes keer meer gescoord en kreeg men twee doelpunten min der tegen. NSV 7 4 3 0 11 16-7 Vosmeer 7 5 1 1 11 13-8 Hoeven 7 3 2 2 8 19-10 Groen Wit 7 2 4 1 8 10-10 Kaaise Boys 7 3 2 2 8 5-7 TPO 6 2 3 1 7 9-7 Meto 6 3 12 7 7-6 FC Bergen 7 2 3 2 7 10- 8 SC Welberg 7 2 2 3 6 9-13 HSC'28 7 2 1 4 5 9-11 Oudemolen 7 0 2 5 2 7-16 Vivoo 7025 2 6-19 Stavenisse is er niet in geslaagd om Vrederust te stuiten op weg naar de periodetitel. De Bergena- ren wonnen met 4-1 en gaan alleen aan de leiding, terwijl Stavenisse terugzakt naar de middenmoot. De Thoolse ploeg kende een goe de start. Binnen vijf minuten leek Martin Potappel te gaan scoren, maar zijn inzet werd van de lijn gehaald. Heel de eerste helft was Stavenisse veel en goed in de aan val, maar zonder resultaat. Hal verwege miste Martin Neele een bal, waardoor een Bergse aanval ler alleen voor doelman Smits ver scheen en 1-0 aantekende. Er ontwikkelde zich een gelijkop- gaande, leuke wedstrijd. Na drie minuten in de tweede helft werd Paul Oosdijk door de arbiter uit het veld gestuurd, waardoor de Tholenaren met tien man verder moesten. Vrederust kwam op 2-0 doordat Rien Smits de bal losliet en de thuisploeg daarvan profiteerde. Daarna liep Vrederust in acht minuten tijd naar 4-0 uit en was de wedstrijd beslist. Dat Hans Lindhout twee minuten voor het einde nog tegen- scoorde, was slechts interessant voor de statistieken. Vrederust 7-12 Right'Oh 7- 6 Alliance 7-11 Dongen 7- 6 Baronie 7-10 FCH 7- 4 Internos 7-10 Veerse Boys 7- 3 Velocitas '317- 8 Advendo 7- 3 SC Stavenisse7- 8 VVR 7- 3 De nummer twee van de ranglijst, Hurwenen, bleek voor Vosmeer dames een maatje te groot. De Thoolse hoofdklasser ging in het Gelderse dorp met 6-0 ten onder. Na een kwartier spelen kwamen er vijf minuten waarin het duel werd beslist. Drie verdedigingsfouten van Vosmeer betekenden evenzo veel doelpunten van de thuisclub. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. In de vijfde minuut werd Vivi de Wit in de diepte aan gespeeld door Anita Goedegebuu- re. Ze kwam alleen voor de keeper, maar via de onderkant van de lat kwam de bal terug het veld in. Na de rust beheerste Hurwenen de wedstrijd. In de zesde minuut lob- de de spits de bal over keepster Connie v.d. Laak. Halverwege werd het 5-0 en in de laatste mi nuut nog 6-0. Door de nederlaag is Vosmeer op de voorlaatste plaats van de ranglijst aangeland. Een perceel bouwland met groen- bemesting aan de Langeweg te Anna Jacobapolder was zaterdag het wedstrijdveld voor de 19 deel nemers aan het nationaal kam pioenschap voor border collies. Oorspronkelijk zou de titelstrijd voor de veedrijvershonden in au gustus in Noord-Brabant plaats vinden, maar toen was het veel te warm voor de schapen. Er werd naar een uitwijkadres gezocht in een minder warme maand en dankzij J. Boudeling kwam men zaterdag in Anna Jacobapolder terecht. Hij doet zelf mee aan wedstrijden en was met zijn bor der collie tijdens de voorronden ook geselecteerd voor het natio naal kampioenschap. Als mede organisator kon hij nu echter niet meedoen. De opdracht voor de 19 deelne mers bestond uit het ophalen van 5 schapen op 250 meter afstand. De dieren moesten door een poort van 8 m, achterlangs de herder en 100 m over links. Vervolgens dwars het veld over door poorten. De 5 schapen moesten daarna gesplitst worden in 3 en 2 scha pen, die later weer samengevoegd werden om ze tenslotte in 'de pen'(een hok) te drijven. Elke oefening duurde een kwartier en iedere hond kreeg verse scha pen. De drie beste deelnemers kwamen in de finale met een moeilijker parcours en 10 scha pen. Uiteindelijk riep de jury Van der Zweep uit Renkum met 143 punten als winnaar uit voor Terpstra uit Hallum mt 133 p. De Jonge uit Leek werd derde. Hij verloor in de finale een schaap. De enige Zeeuwse deelnemer, Stu art uit Krabbendijke,behaalde een 8ste plaats. De drie beste deelnemers ontvin gen rond vijf uur bij de prijsuit reiking elk een beker. Het was voor de eerste keer dat er nationale kampioenschappen voor border collies in Anna Jaco bapolder gehouden werden. Mede door het fraaie weer was er goede belangstelling van door de deelne mers meegebrachte supporters en voorbijgangers. Advertentie I.M. Het laaggeklasseerde Vosmeer 2 heeft goede zaken gedaan door de reserves van NSV met 3-1 te klop pen en die ploeg daardoor twee punten achter zich te laten. Vosmeer heeft nu vier punten uit zeven wedstrijden in de tweede klas. Een niveau lager vormde het tref fen tussen Vosmeer 3 en Welberg 2 een sleutelduel, omdat de winnaar de aansluiting bij de top zou be houden. De verliezer daarentegen belandde in" de brede midden moot. Vosmeer begon voortva rend. Na twintig minuten kwam Jos de Wit alleen voor de keeper. Hij zag dat Kees Timmermans in een nog betere scoringspositie stond, legde de bal terug en Tim mermans schoot laag in. Maar de treffer werd wegens vermeend bui tenspel afgekeurd. De teleurstel ling werkte door in het spel, combinaties liepen niet goed. De voorwaartsen van Welberg werden vooruit gestuurd door de verre uittrappen van hun doelman en dat had twee keer succes. Eerst had doelman Fred Hommel de bal niet klemvast en vervolgens werd hij kansloos gepasseerd door een goed schot net onder de lat (0-2). Na de rust kon Vosmeer geen goed georganiseerd voetbal op de mat leggen. Individuele pogingen om een doorbraak te forceren, strandden op de goed gesloten Welberg defensie. Een schot van Kees Timmermans ging net naast. Halverwege de tweede helft ont stond een patstelling toen Welberg het wel genoeg vond en Vosmeer niet beter kon. Een gevoelige ne derlaag voor de oranje-zwarten. Scheidsrechter Malipaard was de boosdoener zaterdag in het tref fen tussen de reserves van Smer diek en Chrislandia. In de tweede helft van het duel zou hij, aldus de woordvoerder van de blauw zwarten, steeds tegen Smerdiek fluiten. Tien minuten voor het einde zou hij ten onrechte een doelpunt van de thuisclub hebben afgekeurd (het stond toen 2-1). Ook werd een speler van Smer diek uit het veld gestuurd. Het du el eindigde in 2-2. Smerdiek begon feller. Na enkele minuten zag Gert-Jan van Ham de Heijningse doelman te ver voor zijn doel staan, maar hij schoot naast. Na een kwartier nam Smer diek de leiding. Een verre uittrap van doelman Franke werd door Addy Stoutjesdijk in de voeten van Van Ham gekopt en die joeg de bal in de kruising. Vlak daarna werd het 2-0. Marco Kwaak speel de Jacco Priem aan, die vervol gens Addy Stout jesddijk bediende. Deze passeerde de laat ste man en stifte de bal over de doelman heen. Vervolgens liet Smerdiek een aantal kansen onbe nut. Vijf minuten voor de rust tik te Jan Schrier een tegenstander in het strafschopgebied aan. De bal ging op de stip en dat betekende 2-1. Tien minuten kwam de derde Smerdiek-treffer tot stand. De doelman van Chrislandia beoor deelde een hoekschop van Smer diek verkeerd, waarop Izak Hage van dichtbij de bal in de touwen tikte. De arbiter keurde de treffer echter wegens buitenspel af, ter wijl - aldus de Smerdiek-zegsman - een speler van Chrislandia nog op de doellijn verkeerde. Drie mi nuten voor tijd omspeelden de gasten de buitenspelval en teken den de gelijkmaker (2-2) aan. Dat is de conclusie van b en w naar aanleiding van het verzoek van het comité overdekt zwem bad, dat 13 december vorig jaar 5626 handtekeningen aanbood. In 1984 had een soortgelijke werk groep zich ook al eens tot het ge meentebestuur gericht met de wens van een overdekt zwembad. PvdA en VVD vroegen vorig jaar om een hernieuwd onderzoek en dat is ingesteld. B en W bekeken overdekte zwem baden in Wervershoof, Nieuw koop en Stellendam met enkele recreatieve voorzieningen. Verder werden louter en alleen instructie- baden bezocht in Nieuwerkerk, Fijnaart en Kruiningen. Dit laat ste bestaat nog alleen op papier. Verder heeft het ministerie van WVC cijfers van 270 zwemaccom- modaties gegeven en leverde het adviesbureau voor zwembaden en sportgelegenheden A.E.M. uit Pa- pendrecht de nodige on dersteuning. A.E.M. kwam met een plan voor een eenvoudig overdekt instructie- bad van 10x15 meter. De stich- tingskosten daarvan zijn 2 miljoen gulden, het jaarlijkse ex ploitatietekort bijna een ton.Bouw bij één van de twee openluchtbaden zou gezamenlijk gebruik van de machines kunnen opleveren en recreatieve activitei ten zou eveneens gunstig uitwer ken op de exploitatiekosten. De vraag naar een meervoudig en langdurig te gebruiken overdekt zwembad neemt volgens A.E.M. echter toe. Het adviesbureau acht daarom een eenvoudig overdekt instructiebad op termijn niet doeltreffend en daarom niet doel matig. Die conclusie onderschrijven b en w. In een bad van 10x15 kan bo vendien niet volgens de KNZB- normen afgezwommen worden voor de diverse diploma's. Er mo gen zich dan ook maar 25 mensen in het bad bevinden. Een groter bad kost gemiddeld 4 miljoen gulden en heeft een ge middeld exploitatietekort(zonder kapitaallasten) van 300.000 gul den. "Dat is financieel niet ver antwoord", aldus b en w. Wethouder Van Schetsen is voor stander van een nader onderzoek naar de haalbaarheid van een een voudig overdekt instructiebad van 8x25 m, zoals in Fijnaart. De bur gemeester en de wethouders Van der Jagt en Versluijs vinden dat niet nodig. Zo'n klein bad is, me de gelet op de jaarlasten, door de zeer geringe attractiviteit niet doeltreffend en daarom financieel evenmin verantwoord. De commissie sport bespreekt het rapport dinsdagavond. Zie ook Tholenderwijs. In de derde klas boekte Stavenisse 2 een ruime 0-4 overwinning tegen WC 3. Smerdiek 3 bleef ook nu ongeslagen: 2-3 winst tegen ZPR. No ad 3 deelde de punten met Klundert. Stavenisse 2 heeft de wedstrijd te gen WC 3 met 0-4 gewonnen. Al vrij kort na de aftrap trok de Thoolse ploeg de wedstrijd naar zich toe, wat diverse kansen ople verde om de score te openen. In eerste instantie lukte dat niet, tot halverwege de eerste helft Gijs Vermaas met een strakke voorzet van links Frans Lindhout in staat stelde koppend het eerste doel punt te scoren. Nog voor het rust- signaal kon Gijs Vermaas uit een pass van Peter Neele 0-2 aan tekenen. In de tweede helft probeerde WC de stand recht te trekken door meer de aanval te zoeken. Maar Rien Klippel maakte aan deze il lusie een einde door uit een vrije trap het beslissende derde doel punt te maken. Frans Lindhout voerde de score daarna nog op naar 0-4. Noad 3 moest in de thuiswedstrijd tegen Klundert 4 genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel. Na vijf mi nuten al kwamen de bezoekers op voorsprong. Om die achterstand weg te werken gingen de Sint- Mevr. De Klerk bij het uitstappen voor het gemeentehuis in St. Maartensdijk. Ze kan het bijna niet geloven in Nederland te zijn, op Tholen, de geboorteplaats van haar voorouders. De oudste Thoolse voorvader van Marike de Klerk-Willemse was de rond 1760 in Oosterland geboren Leendert Adriaanse Willemse. Hij kwam in 1786 vanuit Fijnaart naar Sint-Maartensdijk, meldden wij in de Eendrachtbode van 23 augustus. Voor streekarchivaris H. Uil van Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland was dat aan leiding om een nader onderzoek in te stellen. Hij publiceerde het voorlopige resultaat daarvan dins dag in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Leendert Adriaanse Willemse werd op 24 juli 1760 in Oosterland geboren als jongste kind van Adriaan Willems en Anna Reij- nierse Bakker. Adriaan kwam in 1747 in Oosterland wonen, hij was afkomstig uit Wissenkerke op Noord-Beveland. Ook zijn vrouw was op dat eiland geboren, in 1719 in Colijnsplaat. Het echtpaar kreeg in Oosterland zeven kinde ren: vijf zonen en twee dochters. Adriaan Willems overleed kort na de geboorte van Leendert en in 1768 (Leendert was toen 8 jaar oud) volgde zijn vrouw hem in het graf. Die was inmiddels her trouwd met de korenmolenaar Pieter van den Blinck, die op zijn beurt weer hertrouwde met Elisa- bet Treurniet. Van den Blinck werd voogd over de nagelaten kin deren van Adriaan Willems en na zijn overlijden in 1773 nam de Oosterlandse smid Jozua Tak die taak over. Mevr. De Klerk bij het uitspreken van haar rede in de Grote Kerk van Tholen. Niet alleen de wortels van me vrouw De Klerk liggen in Zeeland, maar ook die van de staatspresi dent van Zuid-Afrika zelf. De PZC meldt dat in Serooskerke op Walcheren op 11 oktober 1671 Abraham de Clercq werd geboren. Deze trok op 17-jarige leeftijd naar Zuid-Afrika. Van hem stamt president Frederik Willem de Klerk af. Philipslanders vaak te gehaast te werk. Maar na een kwartier kwam Noad langszij. Rein Reijngoudt kopte de bal in uit een hoekschop van Wim van Nieuwenhuyzen. Na de rust kwamen René en Cen- ny Reijngoudt in de ploeg voor Jos van Splunter en Wim van Nieuwenhuyzen. De thuisclub bleef aanvallen, maar een doel punt kwam er niet meer. René Reijngoudt kopte de bal nog in de handen van de keeper, terwijl Rein Reijngoudt voorlangs en over het doel van de tegenstander schoot. Door de 1-1 handhaaft Noad zich op de zesde plaats in de derde klasse. Smerdiek 3 heeft, zonder Martin van Houdt, Wim Vroegop en Ton- ny Klomps, een benauwde 2-3 overwinning behaald op het sterke ZPR 2. Daar zag het in het begin van de wedstrijd niet naar uit, want de Bergenaren begonnen sterk en zetten Smerdiek volledig onder druk. Na tien minuten kwam er meer evenwicht en kon ook Smerdiek aan aanvallen gaan denken. Centrale middenvelder Dick Soomers kwam goed in de wedstrijd. Hij speelde Wim Scherpenisse aan en die zorgde voor 0-1. De blauw-zwarten ble ven geconcentreerd voetballen en na een half uur scoorde Scherpe nisse - opnieuw op aangeven van Soomers - 0-2. Smerdiek bleef de aanval zoeken. Soomers speelde de mee opgekomen Addy de Jon ge aan, die er met een schuiver 0-3 van maakte. Aanvallen van ZPR smoorden in de verdediging. Bij na werd de voorsprong nog groter, maar de paal stond een foute te rugspeelbal na slecht uitverdedi gen in de weg. Na de thee kwam Bert Lindhout in de ploeg voor Soomers. Hij stond in de spits en Scherpenisse verhuisde naar het middenveld. Een aanvallend ZPR drukte Smerdiek in de verdediging. Hal verwege leverde dat een doelpunt op. De voor Martin Lindhout in gevallen Mario Hartog verspeelde de bal en een schot betekende 1-3. Een sterker wordend ZPR ver toonde gaten in de verdediging, wat kansen opleverde voor Tonny v.d. Werf, Chris van Hemert en Wim Scherpenisse. Vijf minuten voor het einde kwam ZPR op 2-3, Smerdiek kreeg het steeds be nauwder. In de achtste minuut van de blessuretijd kregen de Ber genaren een goede kans op de ge lijkmaker. Een fout van doelman Richard Priem leverde een vrije trap op de rand van het zestien metergebied op. De bal werd kei hard in de muur geschoten, vol gens de scheidsrechter tegen een hand zodat hij een strafschop toe kende. Tot opluchting van de blauw-zwarten werd die overge schoten. Door de overwinning blijft Smerdiek 3 ongeslagen. Vosmeer 4 klopte Dosko 6 met 1-4. Aanvankelijk had Dosko eeen licht voordeel, maar na tien minuten kopte Wim Heijboer de bal uit een voorzet van Tony Lindhout in het net. Vosmeer hield de teugels in handen en kwam via de alleen doorgaande Jan Duine op 0-2. Hierna weinig uit gesproken kansen. Een hard schot van Lindhout bracht de bal via de onder kant van de lat terug in het veld, waar na ze tot hoekschop werd verwerkt. Hieruit kopte Jan Geuze de bal over het doel. Vosmeer bleef de betere ploeg en scoorde een minuut voor de rust 0-3 door Johan Geuze. In de tweede helft verscheen een her boren Dosko op het veld, dat binnen tien minuten de achterstand verklein de (1-3). Vosmeer kon geen vuist ma ken, zodat de Bergenaren de betere kansen hielden. Goed werk van doel man Fred Janmaat en laatste man Rien Wessels, alsmede slecht afwerken door Dosko hielden de stand hetzelf de. Halverwege werd Tony Lindhout in het strafschopgebied onderuit ge haald. Via de handen van de keeper schoot Jan Duine de penalty in het doel: 1-4. Het restant van de wedstrijd leverde geen van beide ploegen nog kansen op. Met veel inzet en karakter versloeg Vosmeer 5 koploper NVS uit Nieuw- Vossemeer. Een verrassend resultaat voor de vijfde keus van Vosmeer, die pas de eerste winst in de competitie boekte. NVS had bovendien nog geen enkel verliespunt. Door blessures moest Vosmeer gebruik maken van spelers uit andere elftallen voor deze derby. In de eerste helft kreeg Vosmeer verrassend genoeg enkele goede moge lijkheden. Peter Moerland, Ad Haver- mans en Rien van Zetten konden echter deze kansen niet benutten. Li- baan Shiiq Doon Ahmed was na een half uur wel doeltreffend en zette Vosmeer op voorsprong. Voor rust kwam lijstaanvoerder NVS toch nog langszij, via een snel genomen vrije trap. Na rust zocht NVS de aanval op en be perkte Vosmeer zich tot de counter. Uit een vlijmscherpe counter scoorde Ad Havermans na een kwartier 1-2. NVS gaf zich niet gewonnen en kreeg uitstekende kansen op de gelijkmaker. Doelman Ramon Kooien speelde ech ter een uitstekende wedstrijd en hield Vosmeer staande. In de zenuwslopen de slotfase hielden de Tholenaren stand, waarmee koploper NVS het eerste verlies moest incasseren. Op de helft van de N.T.T.B.- najaarscompetitie staan de Smash teams er beter voor dan vorig seizoen. Het eerste team ontliep vorig seizoen de degradatie naar de vijfde klas. Nu maakt het vlaggeschip van Smash '76 aanspraak op een mogelijk promo tieduel. Stand: 1. Smash '70 4-8, 2. Smash '76 4-5, 3. T.C.O. '78 4-4, 4. Markiezaat 4-2, 5. Vice Versa 4-1, 6. Belcrum 0-0. Persoonlijke resultaten: Hans van Dij ke 67% score, Ad van 't Hof 60%, Marco Saarloos 56% en Rafaël Fruc- tuoso 17%. Het tweede team staat op een vierde plaats geklasseerd in de zesde klas. Het zal echter veel moeite kosten om terug te keren naar de vijfde klas. De tweede keus heeft een loodzwaar pro gramma voor de boeg. Het derde team staat eveneens vierde in de zesde klas. Van degradatie is op dit moment zeker geen sprake meer. De aspiranten verloren zaterdag van hun grootste belager Tanaka 5 uit Etten-Leur. Ondanks deze nederlaag presteert dit team uitstekend. Jacob Elenbaas, Henk Jopse, WilbertDunki- Jacobs en Johan Scherpenisse kunnen zich gaan opmaken voor het kam pioenschap. Programma: Smash 1 vrij, Smash 2-Sios, Smash 3-Witac, aspiranten-Sios. In het competitievrije weekeinde heeft tafeltennisvereniging Smash uit St. Annaland twee inhaalwedstrijden gespeeld. Alleen de jeugd kwam hier bij in actie en nu al is duidelijk, dat de adspiranten zich normaal gesproken kunnen opmaken voor het kampioen schap. Na de vorige keer met 6-4 van Tanaka gewonnen te hebben, werd er zaterdag 5-5 gelijk gespeeld. Smash blijft na dit eerste puntverlies nog 2 punten voor op Tanaka. De resterende partijen moeten gewonnen kunnen worden. De wedstrijd kende vele drie setters waarin beide teams evenveel ge luk kenden. Deze keer was het niet Henk Jopse, maar Johan Elenbaas die de meeste partijen won. Jopse, die zich alleen beperkte tot het terugspe len, won door zijn geringe inspiratie slechts één partij. Elenbaas scoorde twee keer en Johan Scherpenisse één maal. De welpen hebben nog duidelijk te weinig ervaring. Deze keer werden zij met 18-0 verslagen door Vice Versa 51. Programma 27 oktober in sportzaal de Wellevaete: Smash '76 1-Belcrum 9, Smash 2-Sios 4, Smash 3-Witac 1, adspiranten Smash-Sios 3, welpen Smash-Witac a. Provinciale aankopen. In het Zeeuws Museum, de kloostergang en de crypte van de Abdij te Mid delburg wordt tot 4 november een selectie kunst geëxposeerd, de laatste 15 jaar door de provincie gekocht van in Zeeland werkende kunstenaars. Directie PZEM. De huidige direc teur van de WMZ, ir. P. Stoter, is tevens benoemd tot directeur van de PZEM. Hij vervult beide func ties tot de fusie een feit is. Stoter volgt ir. A. Tiktak op, die werd benoemd tot directeur van de Elektriciteits- Produktiemaatschappij Zuid- Nederland (EPZ).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 19