AVC dames II verliest in het nieuw Stavenisse verslaat koploper Smerdiek 3 aan kop A A 1 Rennen om IJsselmeer Geen treffers Noad 2 Vosmeer 3 deelt punten Ik. autobedrijf krebbekx Donderdag 11 oktober 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 - vierde klas Tafdelingsvoetbal Moeizame winst Smerdiek 4 Thol.Boys 5 wint ruim Noad 5 pakt twee punten Veel doelpunten Vosmeer 4 Punt te weinig SPS 2 afd. voetbal Noad 2 scoort niet volleybal Nieuwe scheidsrechters Drie treffers Van der Reest Vosmeer mist kansen Benauwde zege Stavenisse CITROËN PRINS REINIERSTRAAT 3. STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Smerdiek 3 leidt WHS 4 klopt Stavenisse 2 Noad 3 buigt achterstand om korfbal Verlies Vosmeer 2 Vosmeer 3 een punt Emergo scoort niet Damesteam tegen Zeeuwse selectie vierde klas afdelingsvoetbal Vosmeer 5 machteloos Stavenisse 3 makkie voor Noad 4 SPS 4 mist afwerker WHS 5 scoort 50 keer zaalvoetbal Winst Bizarre Smerdiek 4 heeft tegen WC 7 een ver diende, maar moeizame 2-3 overwin ning behaald. De ploeg uit Halsteren startte furieus. Vanaf de aftrap liep de spits door de Smerdiek-defensie heen en schoot rakelings naast het doel. In het eerste kwartier hadden de blauw zwarten al met twee doelpunten achter kunnen staan, maar WC faalde in de afwerking. Smerdiek kreeg meer greep op de wedstrijd en het spel verplaatste zich naar de VVC-helft. Halverwege verraste de Halsterse ploeg de blauw zwarte verdediging echter met een counter, waaruit de linksbuiten 1-0 scoorde. Smerdiek verhoogde het tem po, waardoor WC onder druk kwam. Kansen voor Ko v.d. Griek, Jan Guil- jam, Kees v.d. Hoek en Huib Knuist leverden niets op. Pas in de laatste mi nuut kwam de gelijkmaker op het sco rebord. Ko v.d. Griek speelde zich vrij en schoot vanaf de rand van het straf schopgebied in de uiterste hoek. Na de rust bleef Smerdiek sterker. Jaap de Rijke en Tahar Allali stonden in het veld voor Piet de Jonge en Piet van Ast. De WC-doelman stopte ver schillende aanvallen van de bezoekers. Halverwege leverde een van de spaar zame counters van WC een doelpunt op. De Halsterse spits zou buitenspel hebben gestaan, maar de Smerdiek- grensrechter verzuimde te vlaggen en de scheidsrechter liet doorspelen. Maar tien minuten voor het einde kwam Smerdiek opnieuw langszij. Een lange pass van Huib Knuist be landde precies voor de voeten van Jan Guiljam, die de bal hard in de krui sing joeg. Smerdiek wilde meer en kreeg dat in de laatste minuut. Toen plaatste Jaap de Rijke een hoekschop precies op het hoofd van Jos Guiljam en deze liet de doelman kansloos (2-3). De vijfde keus van Tholense Boys handhaaft zich door de 1-5 overwin ning tegen FSV 7 op de tweede plaats in de vierde klasse B. Hoewel de Tho- lenaren meteen het initiatief namen, toonde het laaggeklasseerde FSV veel wilskracht. Na acht minuten kwam Tholen aan de leiding, doordat Jan van Mourik een voorzet vallend bin nenkopte. De Fijnaartse ploeg had één opvallend sterke speler. Deze soleerde na een kwartier door de verdediging en scoorde de gelijkmaker. FSV putte daaruit moed en probeerde door te drukken, maar de Thoolse defensie hield stand. Na een half uur scoorde Van Mourik uit een halve draai 1-2. Het had nog meer kunnen worden, maar Martin Dinkelberg en Emil Streng faalden in de afwerking. Na de rust pakte Tholen de draad weer op. Er werd nu beter bewogen. Bij FSV was de sterkste man uitge blust. Tholense Boys kwam via Piet Jansen op 1-3, waarna men de wed strijd naar zich toe kon trekken. Een eigen doelpunt van een in het nauw gebrachte FSV'er voerde de score ver der op. De eindstand werd bereikt na dat een doorgebroken Dinkelberg schuin voor het doel de bal inschoot. Johan van üijke kreeg nog mogelijk heden, maar schoot tot twee keer toe op de paal. Noad 5 speelde voor het eerst zijn thuiswedstrijd in, Nieuw-Vossemeer (terrein NVS) en dat pakte tegen Wis- senkerke 5 goed uit: een 4-1 over winning. In het eerste kwartier werd er al goed gecombineerd, maar de keeper hield zijn doel schoon. Noad viel wat terug en uit een counter opende Wissenker- ke de score. De paal stond een tweede treffer van de bezoekers in de weg. Net voor rust scoorde Rini Scherpenisse 1-1 op aangeven van Ton Buys. Na de thee stond Jan Kot in het veld voor Adrie Fonteijne. Noad kwam op voorsprong doordat aanvoerder An- dré van Westen een hoekschop van Hein Dijkema fraai inkopte. Wissen- kerke moest daarna komen, waardoor Noad voorin ruimte kreeg. De voor Jan van Dijke ingevallen Han Quist speelde Rini Scherpenisse in de diepte aan en deze zorgde voor 3-1. Noad ging door en Jan Kot bracht de eindstand op 4-1. De wedstrijd tussen de vierde keus van Vosmeer en Nieuw-Borgvliet leverde een doelpuntrijke wedstrijd op. Uit eindelijk trokken de Tholenaren met een 5-3 overwinning aan het langste eind. Al na vijf minuten kreeg Tony Lind- hout een uitstekende kans, maar zijn schot ging over. De daaropvolgende uittrap van Nieuw-Borgvliet werd goed opgevangen. De bezoekers kwa men via een mooieaanval op 0-1. Daarna deden zich aan beide kanten weinig kansen voor. Een schot van Frans Steijns ging over. In de 25ste mi nuut kon doelman Fred Janmaat door een goede redding een tegentreffer voorkomen. Uit de rebound kreeg Nieuw-Borgvliet opnieuw een goede kans, maar deze ging over.Na een half uur kwam een speler van de bezoekers oog in oog te staan met doelman Jan maat. De speler bleef koelbloedig en zette zijn elftal op 0-2. Even later haal de Bram v.d. Zande de bal van de doellijn en behoedde Vosmeer voor een grotere achterstand. In de tweede helft leverde een hard schot van Jan Burgers een hoekschop op. Uit de corner scoorde Frans Steijns met een halve volley de aan sluitingstreffer 1-2. Gelijk na de aftrap een goede aanval van Borgvliet wat re sulteerde in 1-3. Tony Lindhout kreeg een goede mogelijkheid om iets aan de achterstand te doen, maar zijn schot ging over. In de dertiende minuut scoorde Dré Aarnoudse voor Vosmeer 2-3. Halverwege de tweede helft kwam routinier Johan van Meer in het veld voor Wim Pons. Met nog een kwartier te spelen scoorde Jan Duine uit een vrije trap de gelijkmaker. Via de bin nenkant van de paal zette hij de Tho lenaren op 3-3. Via schoten van aanvoerder Jan Geuze en Tony Lind hout was Vosmeer tot tweemaal toe dicht bij een vierde doelpunt. Vijf mi nuten voor tijd scoorde Libaan Shiiq Doon Ahmed uit een vermeende bui tenspelpositie 4-3. In de laatste mi nuut bepaalde Tony Lindhout met een schot vanaf de middellijn de eindstand op 5-3. Piet Hage en Wim Vroegop uit Scherpenisse, Wim van Dijke en Henk Westerlaken uit Sint- Maartensdijk en Rien Fase uit Sint-Annaland doen zaterdag in Medemblik mee aan een estafette loop rond het IJsselmeer. De vijf atleten maken deel uit van een achtkoppige ploeg van atletiek- club Olympia uit Halsteren. De afstand die afgelegd moet worden is 387 kilometer. Het team hoopt daar tussen de 24 en 26 uren over te doen. De deelnemers mogen meerdere keren wisselen. Elke loper van Olympia wordt be geleid door de rest van het team in een busje en op de fiets. Na de start om tien uur 's morgens gaat de route via de Afsluitdijk naar Friesland, via de Veluwe, Utrecht en Amsterdam terug naar Me demblik. De deelnemers lopen voor en goed doel: de Nederland se Invaliden Sportbond. Tijdens de Singelloop in Breda legde Piet van Dijke uit Tholen de halve marathon af in 1.12.57 uur. Hij werd daarmee 31ste. Johan van Dijke uit Tholen deed over die afstand 1.22.02 uur. In de eerste klas verzamelde Noad 2 weer een punt door BLC 3 op 0-0 te houden. SPS 2 deelde de punten eveneens met BLC 2, waardoor de ploeg een punt achterstand oploopt op koploper Capelle. Gezien het veldspel en de kansen voor SPS 2 zou een overwinning tegen BLC 3 misschien verdiend zijn geweest, maar nu moest de Thoolse ploeg blij zijn dat zeven minuten voor het einde Peter Noordijke de gelijkmaker inkopte en daardoor een punt verdiende voor zijn ploeg. SPS was gewaarschuwd voor BLC 3, dat de in dezelfde klasse uitko mende tweede keus met 2-0 had verslagen. Hoewel SPS van plan was om aan te vallen, waren de eerste twee acties voor de thuisploeg. De tweede aanval werd door SPS niet goed wegge werkt, een afstandsschot werd door Wim Lindhout van richting veranderd en belandde in het SPS- doel. Even waren de Tholenaren de kluts kwijt, doch daarna zocht men met goed voetbal de aanval. De ploeg speelde echter te ge haast, waardoor veel ballen net naast of over gingen. Na de thee trok SPS opnieuw de wedstrijd naar zich toe, maar vooralsnog liet men de kansen op de gelijkmaker onbenut. Toen Daan Bolier de bal miste, kreeg BLC de enige kans in de tweede helft en scoorde daaruit 2-0. De achterhoede van SPS speelde daarna man tegen man. De naar voren geschoven Daan Bolier maakte zijn fout goed door uit een doorgekopte bal 2-1 aan te te kenen. Het veldspel van SPS bleef goed, maar in de afwerking miste de ploeg het geluk. Zeven minuten voor tijd bracht Noordijke, zoals gezegd, zijn ploeg toch nog langs zij. SPS 2 raakt daardoor een punt achter op Capelle 2. In de eerste klas heeft Noad 2 weer een punt gepakt door het doelpuntloze gelijkspel tegen BLC 2. De geel-groenen begonnen gemotiveerd aan het duel, dat door de straffe wind en twee hard werkende ploegen een spannende eerste helft te zien gaf. Echte kan sen schiep niemand zich, hoewel BLC enkele keren gevaarlijk was met afstandsschoten. Invaller doelman Frans Reijngoudt (A- junior) pakte de ballen echter zeer bekwaam. De tweede helft was voor Noad. Agressief in de duels en zeker niet verzwakt door de vervangingen: Arno Dieleman voor Ike Verwijs en Antoine Quist voor Ronny v.d. Ree. Halverwege kreeg Wim v.d. Ree een aantal goede kansen, maar de bal wilde niet in het net. Aan de andere kant bleef BLC wel gevaarlijk door snelle counters, doch telkens strandde men op de Noad-goalie. Spannend heen en weer voetbal leverde geen van bei de ploegen nog doelpunten op. Het tweede damesteam van de Thoolse volleybalvereniging AVC werd maandagavond in sporthal Meulvliet in nieuwe trainingspakken gestoken door autobedrijf Adrie van Burghfgeheel rechts) uit Tholen. Ondanks de nieuwe trainingspak ken van autobedrijf Adrie van Burgh heeft het tweede da mesteam van AVC maandagavond in de Thoolse sporthal Meulvliet met 1-3 verloren van De Berk I. De Putse ploeg was veel sterker dan de Thoolse dames, die met forse verschillen het nakijken had den. Voor de wedstrijd ging AVC nog stralend op de foto met spon sor Adrie van Burgh in de bloe metjes. Bestuurslid Jan van 't Hof bedankte hem voor de financiële steun voor de Thoolse volleybal vereniging en hoopte op een lang durige samenwerking. Daarna barstte op drie velden de volleybalcompetitie los met in de 2e klas heren in de eerste wed strijd van dit seizoen het treffen tussen AVC 2 en AVC 3. De Thoolse club heeft een herenteam meer kunnen samenstellen dan de vorige competitie dankzij de toe treding van nieuwe leden en de trouw van de dertigers en veerti gers. De routiniers vormen het tweede team, dat ondanks de vele ervaring, de eer aan het meer fa natieke, jongere team moest laten. In de eerste set won AVC 3 met 10-15 door goede aanvallen van Nantko Ruiter. Met twee andere spelers in het veld(alle acht moesten aan de bak komen) wa ren in de tweede set de rollen om gekeerd. De oude rotten passeerden onder de bezielende leiding van Henk Nieuwenhuis het derde team met 15-6. Dit bleek een uitschieter, want in de derde set maakte AVC 3 korte metten met het tweede team: 3-15. De ve teranen leken in de spannende vierde nog een gelijkspel te kun nen bevechten, maar het derde team won met 9-15 en daarmee was de eerste zege met 1-3 binnen. Het eerste herenteam van AVC speelde zaterdagmiddag in Meul vliet met 2-2 gelijk tegen Meilust 1 uit Bergen op Zoom. Verdere bijzonderheden ontbraken. Op 27 oktober is pas weer de eerste thuiswedstrijd. Zaterdag a.s. speelt het eerste da mesteam van AVC om 15.45 uur in de Thoolse sporthal Meulvliet tegen Zuvo 1. Ada v.d. Meer, Jos Gaakeer en Pieter van 't Hof uit Tholen zijn bij de NeVo- Bo geslaagd als volleybalscheidsrech- ter. De drie zijn lid van A.V.C. '87, de Thoolse volleybalvereniging die in sporthal Meulvliet competitie speelt. In de tweede klas boekte Stavenisse een opmerkelijk succes. Koploper Velocitas - die nog niet eerder in het bestaan een wedstrijd verloor - werd teruggewezen. In de eerste klas won Smerdiek opnieuw en blijft in de race om de periodetitel. Vosmeer verloor van naaste concurrent NSV. Smerdiek begon de wedstrijd te gen het Bergse ZPR zeer mat en ongeconcentreerd. Kees Lindhout moest derhalve al in de eerste mi nuut een redding verrichten op een afstandsschot. Smerdiek werd echter niet wakker geschud en kwam na vijf minuten achter te staan. Gelijk na de aftrap kreeg Alex v.d. Reest de kans op 1-1, maar hij faalde een meter of vijf van het doel. Smerdiek kreeg hier na legio kansen, die echter niet werden benut. Rond de 25ste mi nuut bekroonde Ab Poot een snel le aanval van rechts met een doelpunt. Na de gelijkmaker kwa men er opnieuw vele kansen voor de thuisploeg, maar de scherpte ontbrak voorin. Smerdiek kreeg via twee strafschoppen uitsteken de kansen om op voorsprong te komen, maar zowel Corné Stout- jesdijk als Addy Stoutjesdijk faal den vanaf elf meter.Corné schoot hoog over, terwijl Addy in de han den van de keeper schoot. On danks dat de blauw-zwarten deze scoringskansen niet benutten, wist men voor rust op voorsprong te komen. Alex v.d. Reest zette met een schuiver in de uiterste hoek de Tholenaren op 2-1. De tweede helft was nog maar en kele minuten oud, toen Smerdiek de voorsprong vergrootte naar 3-1, door weer een doelpunt van Alex v.d. Reest. Hierna was het verzet van ZPR gebroken. Van der Reest maakte nog 4-1. Dat de sco re niet groter uitviel was te danken aan de uitstekende Bergse doel man en aan het verprutsen van mooie kansen door Smerdiek. Door de overwinning is Smerdiek weer een stap dichterbij de perio detitel. Grootste concurrent is Olympia. Tot twee keer toe verscheen Ron Vaders alleen voor het doel, maar de NSV-keeper bleef hem de baas. Na een kwartier kreeg de thuis club de eerste mogelijkheid, maar de bal verdween hoog over het Vosmeer-doel. Tien minuten later was het wel raak voor NSV. Een als voorzet bedoeld schot van de zijkant verdween in de uiterste bo venhoek. Nog geen minuut daar na belandde een afstandsschot van Fred Hommel op de lat. Nog vóór de rust stond de lat ook een treffer in de weg na een kopbal van Frank Timmermans. Tevoren verprutste een vrij voor het doel staande Ron Vaders zijn derde scoringskans. Smerdiek 6 5 0 1 10 25- 5 Olympia'60 6 3 3 0 9 5- 2 SC Capelle 6 3 2 1 8 14- 5 BVC'54 6 3 12 7 8- 5 FSV 6 2 3 1 7 7- 5 Unitas '30 6 3 12 7 12-15 Seolto 6 14 1 6 8- 4 Vesting Boys 6 2 13 5 10-12 Sprundel 6 13 2 5 10-14 Rust Roest 6 12 3 4 4-16 DSE 6 0 2 4 2 4-14 ZPR'84 6 10 5 2 7-17 "Een hele fijne wedstrijd," zei scheidsrechter Van Broekhoven in de bestuurskamer na afloop van het treffen tussen NSV en Vosmeei. De arbiter behoefde niet één keer een vermaning te geven, zo sportief ging het in het veld toe. Toch waren de belangen groot, want in Nispen stonden de nummers één en twee tegenover elkaar. Vosmeer miste de fraaiste kansen en leed een 3-1 nederlaag, de eerste dit seizoen. De eerste twintig minuten waren duidelijk voor de Thoolse ploeg. De gehele tweede helft had NSV, gadegeslagen door oud-trainer Theo Moerland uit Sint- Annaland, een overwicht. On oplettendheid bij Vosmeer veroor zaakte binnen vijf minuten de 2-0. Van dichtbij verdween de bal in de benedenhoek. Vlak daarna kwam Vosmeer terug in de wedstrijd. De NSV-doelman ging de fout in, kwam veel te ver uit zijn doel en van de zijkant lobde Frank Tim mermans de bal op z'n gemak in het lege doel. Vervolgens verzuim de Vosmeer om door te drukken, op het door de regen gladde veld ontwikkelde zich een wat romme lige wedstrijd. Na een kwartier voorkwam doelman Sjak Hom mel een treffer door de bal nog net over de lat te tikken. Aan de andere kant stond de lat voor de derde keer een Vosmeer-treffer in de weg. Het schot was van Louis v.d. Laak, uit een afgeslagen hoekschop. Ook NSV had pech toen een ingekopte bal via de on derkant van de lat uit het doel sprong. Na een half uur kwam Jack Mosch in het veld voor Henk Potappel. Maar de snelle counters van NSV bleven gevaarlijk en vijf minuten voor het einde viel de be slissing. Uit een hoekschop ver dween de bal in de rebound in het Vosmeer-doel. Het lukte een moe gestreden Vosmeer niet om daar nog iets aan te doen. De toch al niet gelukkige Ron Vaders zag in de slotfase een kopbal net naast gaan. Door de nederlaag wisselt Vosmeer met NSV van plaats op de ranglijst. Voor de eerste perio de staan nog twee wedstrijden op het programma: uit naar Kaaise Boys en thuis tegen FC Bergen. Stavenisse heeft koploper Veloci tas '31 een gevoelige 1-2 nederlaag toegebracht. De Tilburgers speel den vorig seizoen voor het eerst in de zaterdagcompetitie en verloren al die tijd geen enkele wedstrijd. In een gelijkopgaande partij speelde Stavenisse vanuit de ver dediging en gaf geen kansen weg. Adrie Smits kreeg een kans om de score te openen, maar hij faalde alleen voor de keeper. Halverwege de eerste helft werd Paul Oosdijk na een solo gevloerd in het straf schopgebied en Nico Nooy faalde vanaf elf meter niet. Stavenisse kreeg de beste kansen om de voor sprong te vergroten, Velocitas kwam niet verder dan één hoek schop. De Stavenissenaren werd een strafschop onthouden nadat een doorgebroken Smits onderuit werd gehaald. Kort.,na de rust viel Richard Ge braad geblesseerd uit en Peter Stoutjesdijk kwam in de ploeg. Velocitas zette alles op de aanval, wat Stavenisse kansen opleverde via de counter. Na tien minuten bracht Wim Klippel met een af standsschot de stand op 0-2. Daarna werd het onnodig panie kerig in de Thoolse gelederen, met name de achterhoede speelde rommelig. Halverwege de tweede helft leverde dat een tegendoel punt op, waarna het moeilijk werd. Tot twee keer toe werd een doelpunt van Stavenisse wegens buitenspel afgekeurd (de tweede keer vlagde de Velocitas- grensrechter niet eens). Na vijf minuten in de blessuretijd had Stavenisse de wedstrijd definitief kunnen beslissen, maar de ploeg miste de toegekende strafschop. Twee minuten later klonk tot opluchting van de Tholenaren het eindsignaal. In de reserve derde klas staat Smerdiek 3 - samen met Alliance 2 - zon- |ïder puntverlies aan de leiding. De blauw-zwarten wonnen ruim van WC 3. WHS 4 besliste de derby tegen Stavenisse 2 in zijn voordeel (2-1) en ook Noad 4 behaalde twee punten. schopgebied, genomen door Peter Neele, belandde via de muur in het Sint-Annalandse doel. Vrederust Alliance Baronie Velocitas'31 SC Stavenisse 6- Internos 6- Dongen Right'Oh FCH Veerse Boys Advendo VVR 6- 6 6- 4 6- 4 6- 3 6- 3 6- 1 Advertentie I.M. Voor het duel tegen WC 3 schoof Smerdiek 3 nogal met de opstel ling. Van de grote spelersgroep kregen enkelen een vrije middag. Martin van Houdt stond nu laat ste man, Addy de Jonge voorstop per, Wim Scherpenisse kwam op het middenveld terecht en Bert Lindhout opereerde als cen trumspits. Na vijf minuten opende Bert Lindhout de score. WC liet het er niet bij zitten, was vooral op links gevaarlijk en maakte na een kwar tier gelijk. Het volgende kwartier bracht Lindhout met twee treffers de stand op 3-1. Na de thee kwam Philip Franke in het veld voor Dave Oostdijk. Uit een voorzet van Chris van Hemert kopte Franke binnen vijf minuten 4-1 binnen. Het leek een veilige voorsprong, maar WC kwam op zetten en zette Smerdiek onder druk. Toen doelman Richard Priem veel te lang met de bal bleef stuiteren, gaf de scheidsrechter een vrije trap en die werd door WC keihard ingeschoten (4-2). Er kwamen nog meer kansen, maar het liep voor de blauw zwarten goed af. Een kwartier voor tijd bracht Jaap Moerland - na een voorzet van Van Hemert - de stand op 5-2. Door de overwin ning gaat Smerdiek 3, samen met Alliance 2, aan de leiding met het maximale aantal punten. Het streekduel tussen WHS 4 en Stavenisse 2 werd gekenmerkt door veel werklust aan beide zij den. De Sint-Annalanders won nen met 2-1. WHS (in nieuwe shirts van reclamestudio Quality) begon sterk, maar moest gaande weg het initiatief aan Stavenisse laten. Dat leverde halverwege de eerste helft een doelpunt op. Een vrij trap op de rand van het straf- Na de rust golfde het spel op en neer. Stavenisse had een beter veldspel, maar WHS was met uit vallen gevaarlijker. Na een kwar tier scoorde William Quist uit een een-twee combinatie, zwaar ge hinderd door de doelman, de ge lijkmaker. Tien minuten later brak bij WHS André van Poort vliet op rechts door. Zijn voorzet kwam bij de eerste paal, waar Kees Mathijssen het leer hard langs de keeper schoot (2-1). Sta venisse zette hierna alles op de aanval en schiep zich enkele goede kansen (ondermeer via Peter Nee le), maar André van Ast hield zijn dóel schoon. WHS kreeg veel ruimte voorin, doch de mogelijk heden die dat in de laatste tien mi nuten opleverde bleven onbenut. Noad 3 keek in de wedstrijd tegen WC 4 al snel tegen een achter stand aan, maar won niettemin met 2-4. De ploeg uit Halsteren nam de leiding met een bekeken lob over de doelman. De Sint- Philipslandse aanvallers lieten het daar niet bij zitten. Wim van Nieuwenhuyzen scoorde de gelijk maker uit een voorzet van Sjaak Walpot. In de tweede helft werd de spits van WC de diepte ingestuurd en deze bracht de stand op 2-1. Noad ging meer druk uitoefenen en dat resulteerde in de tweede treffer van Van Nieuwenhuyzen. Even la ter bracht Jos van Splunter met een strak schot van net buiten het strafschopgebied Noad aan de lei ding. Enkele minuten voor het einde kwam René Reijngoudt al leen voor de Halsterse keeper. De ze keerde de inzet, maar de bal belandde voor de voeten van Van Nieuwenhuyzen en die tekende van dichtbij 2-4 aan. ■3r\ NSV 6 4 2 0 10 14- 5 Vosmeer 6 4 11 9 11- 8 Kaaise Boys 6 3 2 1 8 5- 5 Hoeven 6 3 12 7 17- 8 TPO 6 2 3 1 7 9-7 Meto 6 3 12 7 7-6 Groen Wit 6 2 3 1 7 8-8 FC Bergen 6 2 2 2 6 8-6 SC Welberg 6 2 13 5 7-11 HSC'28 6 114 3 6-9 Oudemolen 6 0 2 4 2 5-13 Vivoo 6 0 15 1 4-17 In de wedstrijd tegen FC Bergen zag Vosmeer 3 in de slotfase een voor sprong tenietgaan, zodat de ploeg met een punt genoegen moest ne men. Een niveau hoger verloor Vosmeer 2 opnieuw, zodat de positie op de ranglijst verder verslechterde. De tweede keus van Vosmeer leed tegen Roosendaal 3 een 0-2 neder laag. De Tholenaren hielden de eerste helft stand, maar benutten zelf de kansen niet. Toen na vijf minuten in de tweede helft de be zoekers de leiding namen, liep Vosmeer achter de feiten aan. Roosendaal scoorde daarna nog een keer. De positie van Vosmeer 2 op de ranglijst is daardoor verre van rooskleurig. De wedstrijd tegen FC Bergen 4 was nog geen minuut oud, toen Vosmeer 3 al op achterstand stond. De Bergse spits profiteerde van een te zachte terugspeelbal. Vosmeer was merkbaar aangesla gen en wist het doel niet te vinden. Halverwege de eerste helft voer den de Tholenaren de druk op, Jos de Wit miste maar net uit een voorzet van Edwin v.d. Zande. Een minuut voor de rust plaatste Kees Timmermans de bal op het hoofd van Rodger Luijs en deze kopte hard en laag in (1-1). De tweede helft begon Vosmeer van uit een gesloten verdediging. Na tien minuten schoot Kees Tim mermans vanuit een moeilijke hoek de bal laag voorbij de Bergse doelman. Uit diverse counters kregen Johan de Koning, Danker Kouwen en Edwin v.d. Zande nog goede scoringskansen. De Thool se defensie leek de zaak goed on der controle te hebben, maar vijf minuten voor het einde lobde de spits van FC Bergen de bal er overheen. Via de handschoenen van doelman Fred Hommel en de lat kaatste de bal terug in het veld en een inkomende Bergenaar schoot de gelijkmaker (2-2) binnen. Emergo speelde zaterdag tegen Alba tros 4. Albatros nam al snel de leiding en wist deze voorsprong formidabel uit te bouwen. De Thoolse korfbalve reniging deed verwoede pogingen om tot scoren te komen, maar mede door de harde wind in Hendrik Ido Am bacht misten de weinige schoten de korf. Albatros daarentegen bleef re gelmatig scoren. Bij rust keek Emergo al tegen een 8-0 achterstand aan. Uit eindelijk boekte Albatros een 12-0 overwinning. Het pupillenteam van Emergo draait wel goed. Door uitstekend samenspel werd de wedstrijd tegen DSO met 0-3 gewonnen. De punten werden ge maakt door Jaco Rip, Heidi Hartog en Kevin Meijer. Zaterdag spelen de pupillen weer tegen DSO 2 om 10.30 uur op het veld bij sportpark Haestinge. Het dameselftal van Vosmeer speelt maandagavond tegen de Zeeuwse selectie. Het oefenduel in Oud-Vossemeer begint om acht uur. Om te komen tot een nieuw Zeeuws dameselftal werd dinsdag in Kamperland een eerste selectie wedstrijd gespeeld. Daarvoor wa ren 26 speelsters van 9 clubs uitgenodigd. Het competitieduel tussen Vosmeer en WDS eindigde zon dag in 0-0. De hele wedstrijd had de ploeg uit Breda een veldover- wicht. Vosmeer verscheen dan ook maar sporadisch voor het doel van WDS. Halverwege de eerste helft behoedde keepster Conny v.d. Laak haar ploeg voor een achterstand. Uit een schot kon ze de bal nog net over de lat tikken. De laatste tien minuten kwam Vosmeer wat meer opzet ten, zonder echte kansen te scheppen. Na de rust eenzelfde spelbeeld. Na tien minuten belandde een schot van WDS op de lat. De ploeg uit Breda kon de verschil lende kansen niet succesvol afwer ken. De spaarzame uitvallen van Vosmeer bleven eveneens zonder resultaat, zodat het 0-0 bleef. BSC Hurwenen WDS'19 LFRKC DESK 5-9 5-8 6-7 5-6 6-6 Twinkle Stars 6-5 RKTVC 6-5 Marjola Girls 5-4 Vosmeer 5-4 VVR 6-4 Litta 5-2 Nationale werkdag landschap. De vierde nationale werkdag in het landschap wordt zaterdag 13 ok tober van 10-16 uur gehouden in het recreatiegebied Hollandsche Hoeve te Goes. De stichting Land schapsverzorging Zeeland opent hiermee het werkseizoen voor vrijwillig landschapsbeheer. Het thema is: moet de natuur inpak ken en wegwezen? In Goes wordt een drinkput ingepakt die na de onthulling geadopteerd wordt door twee basisscholen. De vijfde keus van Vosmeer kent een slechte seizoenstart. Het elftal heeft tot nu toe nog maar twee punten ver gaard, zij het met het nodige geluk, en heeft al heel wat tegendoelpunten moeten incasseren. Voorin is het elftal machteloos. De voornaamste oorzaak is het drastisch wijzigen van de ploeg ten opzichte van vorig seizoen. Vijf spelers voetballen nu een stapje hoger, waarmee tweederde van de toen veel scorende voorhoede is weggevallen. Dit seizoen lijkt de ploeg niet tot sco ren in staat, laat staan dat men kgnsen creëert, terwijl de defensie soms onno dige fouten begaat. Zoals zondag, toen maar liefst met 0-7 van Moe 12 (eveneens een ploeg met twee punten) werd verloren. Een foute terugspeelbal van Alfred Vis leidde het drama in. Vosmeer kreeg er daarna nog zes rond de oren, waaronder twee strafschop pen. Voorin was het enige wapenfeit een uitgespeelde actie van Ad Haver- mans, maar zijn inzet ging voorlangs. Door de nederlaag staat het team nu nog vaster op de onderste plaats en al leen een wonder lijkt het team dit sei zoen naar een overwinning te kunnen voeren. Het vierde team van Noad '67 maakte korte metten met Stavenisse 3. De Fluplanders versloegen de Tholenaren met 1-10. Het zag er in de eerste helft niet naar uit, dat de Sint-Philiplanders zo een grote overwinning in Stavenisse zou den behalen. Het spel van beide teams was niet bepaald indrukwekkend. Wil- co van Herk scoorde na een kwartier 0-1. Direct na de aftrap kwam Stave nisse op gelijke hoogte. Van Herk be paalde met zijn tweede treffer de ruststand op 1-2. Voor de tweede helft kwam John Stoutjesdijk bij Noad in het veld voor Kees Reijngoudt. Dit bleek een goede zet van leider Piet Bolier. Met Stout jesdijk kreeg Noad er een prima aan speelpunt bij. De combinaties liepen dan ook aan Fluplandse zijde beter dan voor de rust. Door op balbezit te spelen en op tijd diep te spelen werd Stavenisse onder druk gezet. De verde diging had zijn handen vol aan de rap pe Van Herk en Stoutjesdijk. Stavenisse werd totaal onder de voet gelopen. Door doelpunten van Stout jesdijk (3), Van Herk (2), Piet Geluk, Piet Bolier en Erik Poot werd de eindstand op 1-10 bepaald. Elftalleider Piet Bolier was na afloop dan ook zeer tevreden over de inzet van Noad. Unitas 2 begon tegen SPS 4 met de sterke wind in de rug. Dit leverde di rect gevaarlijke situaties op in de ach terhoede van SPS. De spits van Unitas was voorstopper Kees Wessels regel matig te slim af. En doordat laatste man Wim de Viet te kort achter Wes sels speelde, werd ook hij vaak op snelheid geklopt. Echter doelman Van de Werf deed zijn werk uitstekend en kon zijn doel lange tijd schoon houden. SPS miste van voren een goede afwer ker. De buitenspelers Joop de Boe en Johan Ligtendag trokken de bal wel goed voor, maar een scorende spits ontbrak. Unitas had in de eerste helft het beste spel en scoorde in de 25ste minuut de openingstreffer. Niet veel later liepen de bezoekers uit naar 0-2. Na de rust kreeg SPS meer kansen om te scoren. Versterkt met Johan de Groen voor Hans Elenbaas werd er meer aanvallend gespeeld. Dit leidde tot grote kansen, maar het doelpunt bleef uit. SPS moest zelfs toezien hoe Unitas uitliep naar een veilige 0-3 voorsprong. Wim de Viet kreeg een goede kans om de eer voor SPS te red den. Zijn kopbal uit een vrije trap werd door de doelman gestopt. Twee minuten later was het weer Wim de Viet alleen voor de keeper. Zijn bal ging nu over de ballenvanger. Unitas brak nog één keer uit en bracht de eindstand op 0-4.SPS had in deze wed strijd zeker een punt verdiend tegen het hoog geklasseerde Unitas, aldus een woordvoerder van het team. WHS 5 heeft na zes duels het heft in handen in de vierde klasse A. De Sint- Annalanders deden zaterdag wat ze wilden tegen Alliance 4. Het werd 9-0 en daarmee heeft WHS nu al vijftig keer gescoord. Spits Nico Hage maak te binnen een kwartier met twee tref fers aan alle illusies van de Brabanders een einde. Piet Ridderhof zorgde voor 3-0, waarna Hage zijn hattrick vol maakte. Op slag van rust misleidde Ridderhof met een breedtepass de complete Roosendaalse verdediging, zodat Han van Vossen gemakkelijk 5-0 kon aantekenen. Na de thee kwam Han Vroegop in het veld voor Jan Westdorp. De stormlo pen bleven aanhouden en via Piet Rid derhof, Nico Hage en Han Vroegop liep WHS uit naar 8-0. Theo Fase maakte aan een reeks missers voor open doel een einde door het net te vinden (9-0). Opnieuw schudde WHS zo een naaste belager van zich af. De enige ploeg die nog en bedreiging vormt is het Leurse Unitas. De eerst volgende wedstrijd vormt de confron tatie tussen beiden. Na 2 gelijke en 2 verloren spelen heeft Bizarre zijn eerste overwinning be haald in de thuiswedstrijd tegen Heer- Ie. De Brabanders begonnen de wedstrijd erg sterk. Een vrije trap kon slechts ternauwernood door doelman Franke worden gestuit. Naarmate de partij vorderde, trok Bizarre het initia tief naar zich toe. Dit resulteerde in een doelpunt van Erwin de Nijs, na aangeven van Alex v.d. Reest. Door onoplettendheden in de Thoolse de fensie kwam Heerle op gelijke hoogte en even later zelfs op voorsprong. Dit was echter maar van korte duur, want Erik Nieuwkoop schoot direct na de aftrap de 2-2 in de touwen. Na de thee liep Bizarre door doelpun ten van Marco v.d. Wielen (2x) en Er- win de Nijs uit tot een 5-2 voorsprong. Uit een scrimmage verkleinde Heerle de achterstand: 5-3. Daarna was het de beurt aan uitblinker Alex v.d. Reest, die Bizarre met twee treffers naar 7-3 schoot. Hassem Khattabi had de 8-3 op zijn schoen, maar hij zag z'n inzet door het houtwerk gekeerd. Het slotoffensief leverde Heerle nog twee doelpunten op. Eindstand: 7-5.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 21