Prachtige tekening past niet in luxe opzet bungalows Buitenzorg DIELEMAN B.V. Verschil van mening over subsidie voor glastuinbouw Bungalows 600-800 ml KINDERBOEKENWEEK JORRIE EN SNORRIE Meer banen in landbouw Bestemming Huis en Heem voor boerderij slecht ontvangen De fatdcK 'Kofo, Heijboer schrikt van grondprijs aan Veilingweg 'Laat u niet ontmoedigen' Nota Thoolse landbouw 2000 in discussie Kroonuitspraak plan Stoofweg medio 1991 Donderdag 11 oktober 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Wat de SGP en VVD betreft, mogen de schuren en de woning van boerderij Buitenzorg in Tholen gesloopt worden om plaats te maken voor 6 bungalows, rijk in het groen gelegen. PvdA en RPF/GPV willen dat het plan van Huis en Heem om - met handhaving van het- huis en de schuren - 16 wooneenheden te maken, na der wordt onderzocht. Het CDA, dat niet vertegenwoordigd was in de commissie ruimtelijke or dening, kan de doorslag geven. Fantastisch alternatief 'HE MENEER', Onvrede Muren goed Nuchter Ruime opzet Pracht en praal Meerwaarde? Land- Zeezicht Van boeken krijg je nooit genoeg en voor kleuters is er DE SCHRIJFSTER van Dick Bruna voor slechts 13.95 Boeken horen bij je Elk bedrijf dat zich op Tholen vestigt, krijgt naar gelang het aantal vierkante me ters en het aantal arbeidsplaatsen subsidie van de gemeente, maar de meerderheid van b en w vindt niet, dat dit ook voor glastuinbouw geldt. Geen douceurtje Te berustend Intensiever Veehouderij Thoolse ploegers alsnog in actie Aan het begin van de commissie vergadering zat het al tegen voor de mensen die zich inspannen om Buitenzorg te behouden. De voor zitter van Huis en Heem, drs. W. Heybroek, meende dat de verga dering pas om acht uur in plaats van half acht begon. Het spreek recht, dat elke burger aan het be gin van een vergadering heeft, was toen voorbij en de burgemeester wilde geen uitzondering maken. Temeer niet omdat hij weinig an dere ideeën verwachtte dan wo ningbouw. P. van Belzen(RPF/GPV) en M.A.J. van der Linde(PvdA) wilden toch graag de suggesties van Huis en De 6 bungalows die op de plaats van de schuren en de woning van de boerderij Bui tenzorg komen, krijgen elk 600-800 m2 grond. Het totale perceel is een kleine 9000 m2. De toegangsstraat en de groenstrook nemen de overige grond in beslag. De grond prijs is niet hoger dan in ande re delen van Tholen. Het stuk valt nog onder het exploitatie- gebied Buitenzorg I, maar de gemiddelde grondprijs van al le Buitenzorg-plannen wordt aangehouden. Heem horen en de enige mogelijk heid was toen om schorsing van de vergadering te vragen. Dat ge beurde en in tien minuten werden de raadsleden bijgepraat. Overigens was er al een tekening van het Huis en Heem-ontwerp, gemaakt door de Thoolse archi tect J. Boelhouwers, bij de ge meente aanwezig. Ambtenaar ruimtelijke ordening C. Nuyten was tevoren ingelicht, zo vertelde de initiatiefneemster voor het be- tiep de kwajongen. 'Wat is er joh", vroeg de meneer. 'Je verliest je voetstappen'... en 't jochie holde hard weg. De me neer lachte een beetje. En in eens schoot 'm te binnen dat hij van OPTICIEN VAN MIL gelezen had: Wij willen niet ons gezicht verliezen. Dus eerlijk adviseren, betrouwbaar blijven, brilmode-bij blijven en daarbij zo goedkoop mogelijk. En het vertrouwen in ons optiek-vakmanschap van ve len, willen wij niet verliezen. Dan zouden wij ons gezicht verliezen. Arn. van MIL Bergen op Zoom WOUWSESTRAAT 8 Advertentie I.M. SGP-raadslid K.A. Heijboer schrok woensdagavond in de commissie ruimtelijke ordening van een grondprijs van 42 tot 45 gulden per m2 voor het nieuwe bedrijventerrein in St. Annaland. Dit in het licht van andere bestem- mingsplannen(in de Slabbecoorn- polder in Tholen hoeft maar 35 gulden per m2 betaald te worden). Heijboer wilde inzicht in de bere keningen en pleitte voor een lage re grondprijs. Ambtenaar ruimtelijke ordening C. Nuyten noemde de prijs 'niet onaanvaardbaar hoog'. "We zul len de grond niet voortijdig aan kopen en braak laten liggen als er geen gegadigden zijn. Dan heb je nauwelijks renteverliezen en geen onacceptabele grondprijzen. We hebben ons in de exploitatie-opzet echt niet rijk gerekend", aldus Nuyten. De uitbreiding aan de Ceciliaweg omvat 6 1/2 ha. achter dranken handel Rijnberg. Pas in de laatste fase zullen de percelen richting Langeweg bebouwd worden. In de verdere toekomst kan de 2 1/2 ha. richting Oude Zeedijk er nog bij komen. Glastuinbouw is hier uit gesloten; dat kan aan de overkant van de Langeweg. Het nieuwe be drijventerrein wordt met een westelijke groenstrook ingepakt. B en W realiseren zich dat bedrij ven graag zichtbaar willen zijn, maar in een kleinschalige opzet vinden b en w een groenstrook functioneel. houd van de hoeve Buitenzorg, mevr. J. Meerman-Ottevanger, tij dens het spreekrecht. Zij sprak over 'een fantastisch alternatief'. "Het is een bijzonder mooi ont werp waarmee we erg gelukkig zijn, want 99% van de mondeling en schriftelijk benaderde mensen willen dat Buitenzorg blijft. Na vijf maanden wil ik er nu een punt achter zetten. Ik heb er mijn best voor gedaan en hopelijk wil de commissie Buitenzorg bewaren", aldus mevr. Meerman. Zij meldde nog dat dhr. Striek- wold, hoofd technische dienst van de woningstichting Beter Wonen, ook bij de plannen van Huis en Heem betrokken was. De finan ciële kanten van het alternatief van Huis en Heem waren mevr. Meerman onbekend en ook Hey broek kon daar geen uitsluitsel over geven. "Daar hebben we geen tijd voor gehad, maar dit is geen stap in het duister. Je zit met 16 wooneenheden veel gunstiger dan welk ander voorstel ook", al dus Heybroek. Burgemeester Van der Munnik was er niet van onder de indruk. "Ik vraag me af - met alle achting voor de architect - of dit zin heeft. Er zijn wat huisjes ingetekend, zonder financiële onderbouwing. Het is gewoon huizenbouw, niets nieuws." "Huis en Heem is toch ook niet van gisteren", zei Van der Linde. "Welke mogelijkheden zien zij die b en w niet zien? Misschien valt er met een ander idee subsidie te krijgen. Als het college zegt: er is niets haalbaar, financieel niet en ook planologisch niet; als er niets kan, dan maar groen en bunga lows." Van Belzen meende, dat de voor opgezette sloop slecht onderhoud van de woning en de schuren van Buitenzorg in de hand kan hebben gewerkt. Het bestemmingsplan was helemaal geënt op het ver dwijnen van de boerderij. De be volking van Tholen is kennelijk al jaren te laat. Men had deze zaak bij vaststelling van het bestem mingsplan moeten aankaarten en dat geeft nu een stukje onvrede." De burgemeester bevestigde, dat er vanaf het begin van sloop van de boerderij was uitgegaan. "De bouwkundige situatie is ook be labberd. Het ziet er gewoon be roerd uit, daar hoef je geen grote deskundige voor te zijn." In zijn toelichting voor de raadsleden gaf Heybroek een an dere lezing. "Echt rot is alleen het hout dat er al zoveel jaar in zit. De muren zijn goed, maar de kap constructie is slecht." Volgens de opzet van Huis en Heem blijft de totale structuur met de woning en de schuren ge handhaafd. "Die stijl blijft in het nieuwe plan, dat een synthese is van de meningen van de bevolking en van b en w. De 16 wooneenhe den - belangrijk meer dan in het plan van b en w - kunnen in fasen uitgevoerd worden. In het centrale deel komen appartementen voor ouderen. De bungalows daar om heen dienen als dekking van het centrale deel. Dit lijkt haalbare kaart", aldus Heybroek. Van Belzen beschouwde dit als 'een variatie op een thema'. "La ten we dit idee meenemen en toet- Burgemeester Van der Mun nik heeft de inwoners van Tholen opgeroepen zich niet te laten ontmoedigen wanneer ze tijdens inspraakprocedures geen gelijk krijgen. Hij maak te die opmerking in de com missie ruimtelijke ordening, waar mevr. Meerman tever geefs pleitte voor het behoud van de boerderij Buitenzorg. De burgemeester had zelf al een paar keer gebruik ge maakt van het spreekrecht tij dens een commissievergadering van provinciale staten in Middel burg. Pas was er nog schrifte lijk gereageerd op de nota 'Zeeland aan zet' en dat had tot ongenoegen van de Thool se burgemeester weinig uitge haald. "Er is 0.0% met de reacties van de gemeente gedaan door de provincie. Daarvan hou je een wrange smaak over. Je vraagt je af, of die escapades naar Middelburg wel zinvol zijn. De democratie is echter een groot goed en daarom moet je het slikken en weer maar doorgaan. Ook hier moet u niet teleurgesteld ra ken." De burgemeester zei waarde ring te hebben voor de in breng van burgers bij dit bestemmingsplan. "Als bestuurder ben je soms te van zelfsprekend bezig; we moeten een open oog en oor houden en wanneer mensen meeden ken, komt er toch wat los", zei de Thoolse burgemeester. sen op de haalbaarheid", meende hij. Van der Linde sprak over een 'zeer waardevolle synthese'. "Dit moet nader uitgewerkt worden; laat het meelopen bij de verdere procedure.'Hij vond de door b en w onderzochte suggestie van de inwoners om een kinderboerderij in Buitenzorg onder te brengen, nogal groot was opgezet. "Met twee personeelsleden erbij liegen de cijfers er niet om." Het PvdA- raadslid meende dat het plan van de VVV om een themapark op de vuilnisstortplaats Tuttelhoek in te richten, ook in Buitenzorg gereali seerd zou kunnen worden. Ook het eerder genoemde landbouw museum stipte hij nog aan. "Je bent er niet met rekensommen", zo hield Van der Linde b en w voor. Hij noemde Huis en Heem bij dit soort zaken 'inventief'. "In principe houd ik van meeden ken van burgers", zei VVD- raadslid J.L. van Gorsel. "Dat is een onderdeel van de leefbaar heid, maar nut en financiële haal baarheid moet je er wel bij betrekken. Al jaren staat de sloop van Buitenzorg op het programma en de boerderij is nu oud en ver sleten. Monumentaal heeft deze geen waarde meer. De woning was vroeger veel groter; het kapitaal deel is gesloopt. Voor zijn tijd was de schuur modern, nu is die rijp voor de sloop. We moeten nuchter zijn en gezien de omstandigheden en de kosten is het nu verstandiger om tot sloop over te gaan, als de rechten van de pachter wettelijk maar volledig gewaarborgd zijn", zei Van Gorsel. Hij had er moeite mee wanneer er nu al wat met de grond zou gebeuren. "Er zit nog 3 jaar pacht op en het huis is nog bewoond. Bovendien is er nog een stuk eigen grond dat de eigenaar moet kunnen beboeren", aldus het VVD-raadslid. Zijn voorkeur voor invulling van het bestemmingsplan ging uit naar 6 bungalows met weglating van de aan de Jhr. van Vreden- burchlaan geplande woning. SGP-raadslid K.A. Heijboer ging eveneens accoord met de 6 bunga lows van b en w. "Ik waardeer de inzet van de Thoolse inwoners, maar we moeten nuchter zijn. B en W hebben de zaak aardig beke ken." Heijboer was huiverig van inschakeling van een projectont wikkelaar, waaraan Huis en Heem dacht. De burgemeester zei in zijn beant woording, dat b en w zich na de sloop van Buitenzorg voor een ruime opzet met 6 bungalows heb ben uitgesproken, met een groenstrook richting Jhr. van Vre- denburchlaan. "Er moet een sa menhang zijn met de gehele bungalowwijk. Je doet de omlig gende woningbouw met een ande re opzet geweld aan. De bedoeling is om er een vrij rustig gebied van te maken. Daarom geen apparte menten of premiehuur woningen." Volgens de burgemeester heeft Buitenzorg 'helemaal geen histo rische waarde meer'. "Er staat qua soort gebouw bij de sloop niet veel op het spel." Gezien de discussie in de commissie ruimtelijke ordening lijkt het lot van Buitenzorg bezegeld: woning en schuren zullen over een aantal jaren gesloopt worden. Mogelijkheden als een kinder boerderij, een door Van der Linde genoemd regionaal educatief cen trum en een landbouwmuseum wees de burgemeester af. Volgens hem is de parkeerruimte e.d. daar totaal niet voor geschikt. Een door de VVV genoemd thema park was nog niet door b en w besproken. "Voor het college is het echter duidelijk welke kant het met Buitenzorg op moet. Wij wil len deze zaak niet nog eens een derde keer in de commissie bespreken", zo liet de burgemees ter weten. Van der Munnik merkte op, dat bungalowbouw oorspronkelijk voor het gebied van de boerderij Buitenzorg was voorzien, maar de Kroon willigde bezwaren van de bewoners - dhr. en mevr. Van Gor sel - in, waardoor goedkeuring aan dit stuk werd onthouden. "B en W zijn dus gehouden de bun galowbouw uit te voeren. In 1993 kunnen we over de grond beschik ken. Het bestemmingsplan wordt nu officieel ter visie gelegd met de mogelijkheid voor bezwaren. Dan komen er misschien nog ideeën naar voren", zei de burgemeester. Raadslid Van Gorsel was het met hem eens. "De tekening van Huis en Heem is prachtig en het idee best goed, maar het past niet in de stijl van plan Buitenzorg. Dit kan op elke plaats weggezet worden. Van de pracht en praal van het vroegere Buitenzorg vind je hierin niets meer terug. Er zijn heel wat agrarische bestemmingen in ons gebied die waardevoller zijn om behouden te worden", aldus het VVD-raadslid. Van der Linde en Van Belzen ble ven erbij om het plan van Huis en Heem nader uit te werken, maar de burgemeester voelde daar niets voor. "We stikken van het werk bij de afdeling bouwkunde. Als dit plan van Huis en Heem nu de vondst van de eeuw zou zijn, maar nu is het moeilijk om ons college te overtuigen. We hebben geen inzicht in de kosten en wat voegt het toe? Wat is de meer waarde van dit plan? Het stemt helemaal niet overeen met wat b en w willen, de filosofie van het college wordt geweld aan gedaan. Daarom moet ik Van Belzen en Van der Linde in hun twijfel la ten", concludeerde de Thoolse burgemeester woensdagavond in de commissie ruimtelijke orde ning. B en W beraden zich nu eerst over de adviezen van de commissie ruimtelijke ordening, waarna de procedure voor de bouw van 6 bungalows kan beginnen. Onder de titel 'Land- Zeezicht. Boe renbedrijf in Zeeland' is ter gelegen heid van de kinderboekenweek een boekje uitgegeven, dat belangstelling wil wekken voor de Zeeuwse boerde rij. Het is in de eerste plaats bedoeld voor de hoogste groepen van de basis school en kinderen in de brugklas van het voortgezet onderwijs. In woord en beeld wordt verhaald over de geschie denis van de hoeve Land- Zeezicht in Kamperland én meer algemeen over de landbouw en het landleven vroeger. Van de hoeve is een bouwplaat ge maakt, met de mogelijkheid er een nieuwe schuur aan toe te voegen of de schuur naar eigen inzicht tot een ma nege of camping te verbouwen. 'Land- Zeezicht. Boerenbedrijf in Zeeland' is een uitgave van De Kope ren Tuin te Goes en de Boerderij enstichting Zeeland. Het is verkrijgbaar in de erkende boek handel. In het kader van de kinderboekenweek organiseerden de Thoolse bibliothe ken taaldrukmiddagen voor de groe pen 6 t/m 8 van de basisscholen. Op 24 oktober (van 13.30 tot 16.30 uur) is in Tholen de laatste, over lievelings leesplekje. Taaldrukken is een bijzon dere manier om tot schrijven en zelf drukken van teksten te komen. Elke Annie M.G. Schmidt schreef GRATIS* voor jou Bij aankoop van 19.50 aan kinderboeken HOOGSTRAAT 14 - 16, 4691 CB THOLEN TELEFOON 01660 - 4150 FAX 01660 - 4085 Advertentie I.M. deelnemer kan een exemplaar van het ook wordt er één opgenomen in de eigen boekje mee naar huis nemen en bibliotheek-collectie. N "Gelijke monnikken, gelijke kap pen", zei raadslid P. van Belzen woensdagavond in de commissie ruimtelijke ordening. Zijn collega K.A. Heijboer vond, dat daarmee 'een wezenlijk element' was aan gestipt. J.L. van Gorsel wilde geen onderscheid maken tussen be drijfsleven en landbouw. Burgemeester Van der Munnik liet weten, dat het college niet denkt over premieverlening voor kassen bouw. "We doen het voor de be drijventerreinen, maar je moet een keer ophouden. Anders ga je een drempel over waarvan je niet weet waar die eindigt. Straks ko men de gezamenlijke camping houders of weer andere bedrijven. Het eind is zoek. Dit is teveel ge vraagd voor de overheid, maar de raad kan het daar wel of niet mee eens zijn", zei de burgemeester. B en W blijken zelf ook verdeeld. Wethouder J. Versluijs wil de ves tiging van kassen - onder nog na der te stellen voorwaarden - in een glastuinbouwcentrum wel subsi diëren. Hij vindt een financiële prikkel uit de gemeentekas verant woord gelet op de te verwachten arbeidsplaatsen. Van Belzen noemde glastuinbouw 'erg beleidsgevoelig'. Voorwaarde- scheppende maatregelen achtte hij op zijn plaats, met name de aanleg van gas, elektriciteit en wa ter. Bepaalde kanten van de glastuinbouw vond het RPF/GPV-raadslid ook 'gebieds- overstijgend'. "Waar we kunnen, zullen we voorwaardescheppende on dersteuning geven", antwoordde de burgemeester. Hij wees er nog op, dat er voor de veilingen St. Annaland en Scherpenisse die op bedrijventerreinen liggen, wel mo gelijkheden zijn om van de pre mieregeling gebruik te maken. "Zonder financiële middelen kun De werkgelegenheid in de Ne derlandse landbouw is het af gelopen jaar spectaculair gestegen, zo meldt het Finan cieel Dagblad van zaterdag. Volgens gegevens van het Eu ropees Bureau voor Statistiek hebben 10.000 werknemers in 1989 een baan gevonden in de landbouw. De totale werkge legenheid in deze bedrijfstak is met 0.7% gestegen tot 286.000. Deze ontwikkeling staat haaks op de algemene tendens in de rest van de E.E.G., waar een daling met 4.2% plaatsvond. In totaal zijn er nog net 9 miljoen men sen werkzaam in de EEG- landbouw, dat is 6.8% van de totale werkgelegenheid. je niet voorwaardescheppend be zig zijn", merkte raadslid J.L. van Gorsel op. Hij meende dat de pre mieregeling ook voor een glastuinbouwcentrum zou moeten gelden omdat je geen kassen op een industrieterrein kunt bouwen. M.A.J. van der Linde wilde de. kassenbouw niet voor gemeente lijke subsidie in aanmerking laten komen. "De premieregeling is een stimuleringsregeling voor vesti ging van bedrijven. Wanneer er voldoende economische motieven zijn, dan is subsidiëring water naar de zee dragen. Dan krijgt het de vorm van een douceurtje", zei het PvdA-raadslid. Aan het commentaar van b en w op de nota van de werkgroep landbouw Tholen 2000, besteedde Van Gorsel het meeste aandacht. Als één van de aanbieders van de nota zei hij 'met enige voorzich tigheid' te willen reageren. "Maar er is een stuk werkgelegenheid in het geding en behoud daarvan is meegenomen", zei Van Gorsel. De burgemeester had er geen pro bleem mee. Hij meende dat Van Gorsel zijn functies van ZLM- kringvoorzitter en raadslid goed kon scheiden. "Ik proef in de reactie van b en w op de nota landbouw Tholen 2000 een te berustende sfeer", zo bracht Van Gorsel naar voren. "Er is niet veel meer aan de land bouw te doen volgens b en w, want de problemen in de land bouw zijn een mondiale zaak. Onze fractie vindt, dat er voor de werkgelegenheid in de landbouw nog wel wat te doen valt", zei het VVD-raadslid. Hij stelde vast, dat ondanks de vrij forse concurrentie van sor- teerinrichtingen de veilingen toch nieuwe initiatieven ontplooien, onder meer in samenwerking met Slaplanten in een kas aan de Weg van Kodde te St. Annaland. de veiling Z.H.Z. te Barendrecht. Van Gorsel zei ook minder som ber gestemd te zijn dan b en w omdat de Tholenaren overwegend plantentelers zijn. Het VVD-raadslid meende dat het door b en w genoemde percentage van 13.1% van de beroepsbevol king dat in de landbouw werkt, een vertekend beeld gaf. "Het col lege had dat cijfer met andere ge meenten moeten vergelijken en relatief gezien is er op Tholen dan een groter deel van de beroepsbe volking in de landbouw werk zaam dan in andere delen van Zeeland. Hier is de landbouw in tensiever en zijn er ook betere mo gelijkheden", aldus Van Gorsel. PvdA-raadslid M.A.J. van der Linde daarentegen noemde het commentaar van b en w op de no ta van de Thoolse landbouw 'heel realistisch'. Hij kon zich er in vin den en wilde niet verder gaan met kamperen bij de boer en intensie ve veehouderij. Van der Linde vroeg zich af, waarom de land bouw niet meer werk maakt van de teelt van milieuvriendelijke produkten. "De mensen hebben daar geld voor over", zei het PvdA-raadslid. K.A. Heijboer wist niet welke ploeg hij op het commentaar van b en w moest reageren. Hij zei in elk geval niet beducht te zijn voor de intensieve veehouderij. "Waar om zouden we die weigeren? De industrie is ook allemaal niet even schoon. Als het voor een enkel be drijf is, heb ik er geen moeite mee, want de mest komt toch. Die is er nu al", aldus het SGP-raadslid. Hij hield Van der Linde nog voor, dat de Nederlandse boeren het meest milieuvriendelijk produce ren van Europa. In zijn beantwoording zei de bur gemeester, dat b en w 'goede aan dacht' geven aan de landbouw. "Ons commentaar is niet be rustend geschreven, maar we heb ben ons verstaan met mensen van de Landbouwuniversiteit en het Landbouw Economisch Instituut over de algemene ontwikkelingen in de landbouw. De Thoolse land bouw is immers een onderdeel van het Europese gebeuren en dat heeft tot ons commentaar geleid. Over nuances zijn echter verschil lende gedachten mogelijk", aldus Van der Munnik. Hij noemde de intensieve veehou derij 'vrij kwetsbare bedrijven voor meerdere zaken'. In tegen stelling tot Van der Linde zei de burgemeester nog niet te weten of de consument wel een hogere prijs voor milieuvriendelijke produk ten wil betalen. "Bij de eerste on derzoeken daarnaar is men nog niet optimistisch." Raadslid Heijboer stipte het bou wen van een kas op eigen grond nog aan. "De eerste signalen uit de landbouw geven aan, dat men dat voort wil zetten. B en W heb ben de discussie of dat verder in gebed moet worden, nog niet gevoerd", liet de burgemeester we ten. Het CDA was niet vertegenwoor digd in de commissie ruimtelijke ordening. De voorzitter deelde mee dat mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven afwezig was en ze bleek er niet in geslaagd te zijn om tijdig een vervanger te vinden. Over een half tot driekwart jaar wordt uitspraak van de Kroon ver wacht over bezwaren tegen bestemmingsplan Stoofweg. Be woners van de Anna van Bour- gondiëstraat hebben een geschil met de gemeente over de bouw van huizen achter hun patiobun galows. Met name de hoogte is in het geding. Maandagmorgen werd in Den Haag het bezwaarschrift behan deld o.l.v. staatsraad mr. Polak, oud-burgemeester van Amster dam. Van de bewoners was nie mand aanwezig, van de gemeente alleen ambtenaar ruimtelijke or dening C. Nuyten. Nieuwbouw van woningen vinden alle partijen wel aanvaardbaar, maar voor de nokhoogte moet een redelijke oplossing gevonden wor den. Er zou 4 meter boven de goothoogte gebouwd mogen wor den, maar de bewoners van de Anna van Bourgondiëstraat zijn daar niet voor. De hellingshoek zou nu naar beneden gebracht moeten worden, maar volgens de gemeente beperkt dat de bouw mogelijkheden en dat zoo' de adspirant bouwers en de gemeente die de grond moet verkopen, du peren. De bewoners hebben steeds aan gevoerd destijds een toezegging van de toenmalige burgemeester W. Baas gekregen te hebben, dat er alleen laagbouw plaats zou vin den. "Als een burgemeester wat tegen inwoners zegt, kun je dat niet zo gemakkelijk van tafel ve gen", merkte staatsraad Polak op. Ambtenaar Nuyten bracht daar tegenin, dat de burgemeester niet bevoegd was om die toezeggingen te doen. "De stichting Bouwbu reau Overheidspersoneel - de op drachtgever van de patiobungalows - wist dat ook", aldus Nuyten. De Kroon gaat zich nu over de uit spraak beraden. Afgelopen zaterdag moest de or ganiserende PJZ de wedstrijden afgelasten, maar zaterdag 13 ok tober wordt toch weer getracht om de regionale ploeg wedstrijden voor Tholen en St. Philipsland te houden. Dat gaat om 10.00 uur gebeuren aan de Langeweg te Oud- Vossemeer (bij Friderichs) en er hebben zich 13 deelnemers inge schreven. Zij worden beoordeeld door de deskundige heren M. Kosten, G. de Hond, L. Bakx, M. Stoutjesdijk, C. Burgers en I. Ha- ge. De kandidaten moeten hun vaardigheid bewijzen met rond gaande wentelploeg (4x), twee- scharige wentelploegen (5x), driescharige wentelploegen (3x) en één keer op de vierscharige wentelploeg. Verder zal er vanaf half twee gedemonstreerd worden door diverse landbouw mechani- satiebedrijven. Het publiek, dat gratis toegang heeft bij dit evene ment, kan dan verschillende staaltjes van praktijkploegen zien. De bekers worden na afloop uit gereikt in Tolrust te Poortvliet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 11