Mini-rotonde Potjes Letten op landbouwtrekkers Behoud hoogaars Nieuwe predikant Welfaredag Rode Kruis M Ontwikkelingssamenwerking Dorp zonder een school loopt leeg I X BHHOKl' Taal drukken in bibliotheken Foto-expositie watersnoodramp in Stavenisse Donderdag 27 september 1990 Vorige week donderdag is de actie Letten op landbouwtrekkers begonnen in de tuinbouwveiling in Kapelle. Begrip Attentie OM M I SS I KS PLAATSELIJK NIEUWS .PLAATSELIJK NIEUWS v: Aanrijding Dempen sloot Deestraat SINT- PHILIPSLAND Uitslagen Makreel Groei Prinses Beatrixfonds Vernieling tractoren Verkoping Noad verhoogt contributie &e (faldcK 'Kofi, Jeugdappèl Tholen Herbenoeming leden commissie TSG PAK EVEN UW ZAKBOEKJE ABDIJ Verkeerstellingen bij Potjes In de eerste helft van oktober wordt begonnen met het ombouwen van het kruispunt Potjes tot mini-rotonde. Het kruispunt in de wegen Oostburg-Cadzand en Breskens-Sluis wordt gerekend tot de tien ge vaarlijkste in de provincie. Niet het aantal maar de aard van de ver keersongelukken heeft het die reputatie bezorgd. Het kenmerkende van mini- rotondes of mini-verkeersplei nen, zoals ze officieel heten, is dat het verkeer op de rotonde voorrang heeft op het verkeer dat van de toeleidende wegen komt. De situatie is daardoor overzich telijker en veiliger dan bij de rotondes-oude-stijl. Bovendien wordt de verkeersstroom vlotter afgewikkeld. Een ander voordeel van het mini- verkeersplein is dat passanten worden gedwongen sneldheid te minderen. De middencirkel van het plein heeft een veel kleinere straal (7,5 meter) dan de oude verkeerspleinen, waardoor de kromming sterker wordt. Boven dien staan de toeleidende wegen haaks op het plein, zodat een scherpe bocht moet worden ge maakt om op de rotonde te ko men. Bij de rotondes-oude-stijl werden de toeleidende wegen ra kend aan de cirkel gelegd om het verkeer een zo snel mogelijke doorstroom te bieden. Potjes wordt niet de eerste mini- rotonde in Zeeland. Er zijn er al in Vlissingen-Oost, Hansweert, Ter- neuzen, Westerschouwen en Zie- rikzee. Tegelijk met de verbetering van Potjes wordt een halve kilometer van de weg Breskens-Sluis ver vangen. De weg komt anderhalve meter lager te liggen en het fiets pad wordt drie meter breed ge maakt. De lagere ligging van de weg geeft een beter zicht op de nieuwe kruising. De aansluitende weg Potjes-Cadzand wordt over ruim anderhalve kilometer verbe terd. Zowel de weg als het fiets pad worden verbreed en er komt een bredere berm tussen de rij baan en het fietspad. Het werk is gegund aan Aug. Van Dijck-Petit Wegenbouwmaat schappij in Middelburg. De totale kosten zijn geraamd op drie mil joengulden. Hl De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt vrijdagmid dag 28 september tweemaal zitting in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De bijeenkomsten zijn openbaar. De heer J.G. Bik uit Son wordt ge hoord over zijn bezwaarschrift te gen het bestemmingsplan totale herziening Schotsman-Ruiter- plaat van de gemeente Wissen- kerke. De heer Bik is het niet eens met de bebouwingsvoorschriften voor bijgebouwen. Ook het ge meentebestuur krijgt gelegen heid zijn standpunt toe te lichten. De zitting begint om twee uur. Om half drie worden gehoord de heren K.A. en mr. J. ter Horst uit respectievelijk Oostenberk en Hil versum. Namens caravanbezit- ters uit Nederland en Duitsland treedt op mr. L.J. den Hollander uitMiddelharnis. Onderwerp van gesprek is een bezwaarschrift tegen het be stemmingsplan Duinpolder van de gemeente Westerschouwen. De bezwaarden vinden, dat ter reinen waarop caravans staan ook met zoveel woorden de be stemming caravanterrein moe ten krijgen in het plan. De ge meenteraad geeft de voorkeur aan natuurgebied. Tot 1 december kunnen bij gedeputeerde staten van Zeeland verzoeken worden ingediend voor subsidie in kosten van ontwikkelingssamen werking. Groepen, organisaties of instellingen in Zeeland die zich op re gionaal of provinciaal niveau voor hulp aan de derde wereld inzetten, kunnen een beroep doen op de regeling voor activiteiten die volgend jaar hun beslag moeten krijgen. Er is 51.000 gulden te besteden, maar de steun kan ook bestaan uit ambtelijke hulp, bijvoorbeeld bij technische of planologische projecten. Het geld moet worden gebruikt voor daadwerkelijke ontwikke lingssteun. Bovendien kan een deel worden besteed aan voorlichting over het project in de eigen regio. Geprobeerd moet worden zoveel mo gelijk met andere organisaties samen te werken. Gegevens over de ac tiviteiten en hun draagwijdte moeten uit de aanvraag blijken. Gedeputeerde staten beslissen nog voor het eind van het jaar op de subsidieverzoeken. Aanvragen die na 1 december binnenkomen, wor den niet in behandeling genomen. IEUWS Gedeputeerde J.D. de Voogd van waterstaat en verkeer en direc teur drs. E.T.A. Maerman van de Coöperatieve Veiling Zeeland "plakten" een magnetische stic ker op de trekker van een fruitteler die zijn waar ter veiling bracht, waarmee de actie officeel was begonnen. Medewerksters van het voorlichtingsteam van Veilig Verkeer Nederland deelden ver volgens stickers uit aan de fruit telers. Het doel van de actie is land- bouwverkeer en alle andere ver keersdeelnemers begrip te vra gen voor eikaars positie op de weg. Voorzitter W. de Jager van de vei ling zei tijdens de bijeenkomst de situatie van beide kanten te ken nen. Als automobilist zei hij soms geïrriteerd te zijn als zijn pad wordt gekruist door een trekker. Zittend op de trekker ergert hij zich wel aan de capriolen die sommige automobilisten uitha len om hem te passeren. Als iedere weggebruiker pro beert zich in te leven in de situatie van de ander kunnen ongelukken worden voorkomen, aldus De Jager. Gedeputeerde De Voogd memo reerde dat vorig jaar rond de hon derd ongelukken werden gere gistreerd, waarbij landbouwvoer tuigen waren betrokken. Drie kwart van de ongelukken gebeurt buiten de bebouwde kom. Daar ook vallen de meeste gewonden. In 1989 waren er geen dodelijke ongelukken met landbouwtrek kers. In het totale Zeeuwse ver keer vielen toen 53 doden en 1150 gewonden. De meeste ongelukken met trek kers en andere landbouwvoertui gen zijn in de oogstperiode - de maanden augustus tot decem ber. Voor een deel kan dat worden toegeschreven aan de weersom standigheden in het najaar en aan het korten van de dagen. De gedeputeerde, die ook voor zitter is van het Regionaal orgaan verkeersveiligheid Zeeland, zeg de toe dat via die organisatie geld beschikbaar kan worden gesteld voor de ontwikkeling van appara tuur om de wegen slikvrij te ma ken. Op het ogenblik wordt met verschillende methoden geëxpe rimenteerd. In de begrotingsvergadering (no vember) beslissen provinciale staten over een bijdrage van 35 duizend gulden per jaar in de stichting Behoud Hoogaars in Vlissingen. Met het geld koopt de provincie het recht om vijftig da gen per jaar gebruik te maken van een hoogaars en haar be manning. De stichting stelt zich ten doel drie schepen in de vaart te hou den: een klein hoogaarsjacht, een groot hoogaarsjacht en een vis sershoogaars. Via de schepen kan de Zeeuwse maritieme traditie worden uitge dragen. Het provinciaal bestuur kan voor representatieve en promotionele activiteiten vijftig dagen per jaar aanspraak maken op de schepen. Afhankelijk van het doel en de grootte van het gezelschap kan uit een van de typen worden gekozen. Gedeputeerde staten schrijven aan provinciale staten dat het te duur is een eigen schip aan te schaffen. Het voorlichtingsteam van Veilig Verkeer Nederland trekt de pro vincie in om stickers met de tekst Letten op landbouwtrekkers uit te delen aan weggebruikers en hen te wijzen op het belang van de ac tie. Verder worden weggebruikers geattendeerd via stickers op de auto's van de rijkspolitie en van de kantonniers van provinciale en rijkswaterstaat en de water schappen. De scholen van voort gezet onderwijs, de openbare bi bliotheken en gemeentelijke openbare gebouwen zijn voorzien van affiches met de tekst Letten op landbouwtrekkers. Langs de provinciale wegen in Zeeuwsch- Vlaanderen zijn borden geplaatst. In de dag- en nieuwsbladen wordt van tijd tot tijd met de slogan geadverteerd. De actie Letten op landbouwtrek kers is een initiatief van het dis trict Zeeland van de rijkspolitie. Veilig Verkeer Nederland, afd. Zeeland, de gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouw schap en het provinciaal bestuur. Stickers met de tekst Letten op landbouwtrekkers zijn verkrijg- De statencommissie voor water staat en verkeer vergadert maan dag 1 oktober, 13.30uur. Agendapunten zijn de verbetering van gedeelten van de weg Bres kens-Sluis, de fietsoversteek- plaats Sint Laurens en de over dracht van beheer en onderhoud van wegen aan het havenschap Vlissingen. De vaarwegverorde ning Kanaal door Walcheren en de ruilverkaveling Schoondijke zijn ook onderwerp van gesprek. De provinciale raad voor de volks gezondheid vergadert maandag 1 oktober, 14.15 uur. Plaats van samenkomst is het gebouw van het Ziekenfonds, Achter de Hout tuinen 8, Middelburg. Groepsverztorging in bejaardente huizen, dependances van ver pleeghuizen bij bejaardenoorden in Tholen, Krabbendijke en Mid delburg en renovatie en spreiding bij De Sterre in Clinge zijn de agen dapunten. Ook wordt gesproken over algemene zwakzinnigen in richtingen (AZI). baar bij het provinciaal informa tiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. Zij kunnen ook worden afgehaald bij de kanto ren van de dienstkringen van pro vinciale waterstaat: Zierikzee, Havenpark 8; Goes, Kloetingse- weg 46; Middelburg, Het Groene Woud 1Axel, Zuidsingel 4. Maandag 1 oktober, 16.00 uur, vergadert de statencommissie voor economische zaken. De commissie buigt zich over ver hoging van de subsidie voor de stichting Recreatiewerk Zeeland, de gebruikersovereenkomst met de stichting Behoud Hoogaars, het acquisitieplan en de Euregio Scheldemond. De vergaderstukken van de ha venschappen Vlissingen en Ter- neuzen komen ook aan bod. De provinciale planologische commissie vergadert woensdag 3 oktober, 10.00 uur, in het ge bouw van de PPD, Groenmarkt 13, Middelburg. De concept-notitie woningbouw 1990, de streekplanuitwerking kust West-Zeeu wsch-Vlaanderen en het Zeeuws milieubeleidsplan Kerend tij worden besproken, evenals de nota regio's zonder grenzen - het regionale beleid voor de jaren 1991-1994. Alle vergaderingen zijn openbaar. De statencommissies komen bij een in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. Zij be ginnen met spreekrecht voor het publiek. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 PLAATSELIJK NIEUWS gens Verhoeven is recht niet (of moeilijk) te omschrijven. Het zijn regels waar ieder zich aan dient te houden. Recht is geen saaie stof, alus de spreker. Wetten bestonden al in de tijd van de Romeinen. Tij dens de tijd van Napoleon werden de wetten opgeschreven die nu nog, na veranderd te zijn, worden toegepast. Aan de hand van voor beelden gaf Verhoeveen inzicht in de manier waarop de kantonrech ter te werk gaat, soms zijn er grappige zaken, soms pietlutti- ge.Alle gewone zaken tot een be drag van 5000 gulden worden door de kantonrechter behandeld. Na de pauze beantwoordde de rechter de vragen. Iedere derde vrijdag in de maand heeft de kan tonrechter zitting in Tholen. Pre sidente mevrouw Van Dalen bedankte mr. Verhoeven voor de duidelijke uiteenzetting en over handigde hem vruchten van eigen bodem. Er waren 18 leden aanwezig. In de Stoofstraat ontstond mate riële schade bij een aanrijding tus sen twee personenauto's. A.M.W. reed daar en stopte om linksaf de Smidsstraat in te slaan. De achter op komende P.J. v.d. W. uit Scher- penisse zag dat te laat en reed achterop W. Voor het bestemmingsplan d'Ee II heeft de gemeente bouwgrond verkocht. Om dit gedeeltelijk bouwrijp te maken, is het noodza kelijk de grond van het perceel te verwijderen. Deze overtollige aar de kan vervoerd worden naar het industrieterrein Slabbecoorn in Oud-Vossemeer. Verder is het no dig dat er een gedeelte van een sloot langs de Deestraat wordt ge dempt. Ook zullen er straatkolken worden aangebracht. De gemeen teraad spreekt er maandag over. De wedstrijd van hengelsportvere niging de Makreel leverde zater dag 6.5 kilo vis op en de volgende uitslagen:l. J.P. Kaashoek 1124 p 2. G.P.H. Terlouw 928 p 3. G. Vos hol 822 p 4.A. Verwijs 676 p 5. J.van Moort 499 p 6. C. van Moort 326 p 7 .H. den Engelsman 326 p 8. L. Quist 324 p 9. T. Geu ze 304 pJeugd: 1. Jan Buijs 686 p 2. Arend v.d. Reest 344 pHet aan tal deelnemers was 21. De collecte ten bate van het Prin ses Beatrixfonds bracht f 1233,35 op. Dat is meer dan vorig jaar toen 1169,70 werd opgehaald. In 1988 was de opbrengst 1179,60. De minderjarigen M.G. en W.K. hebben tegenover de politie be kend, betrokken te zijn geweest bij de vernielingen aan enkele tracto ren op het industrieterrein enige maanden geleden. Op de Philipsdam is zondagavond I.E. bekeurd, omdat hij een glad de linker voorband aan zijn auto had. De hervormde vrouwenvereniging houdt zaterdag van tien uur tot half vijf in De Wimpel de jaarlijk se verkoping. Er is van alles te koop, van zelfgemaakte artikelen tot oliebollen. Voetbalvereniging Noad'67 moet de komende jaren een voorzichtig financieel beleid voeren. Bouw van nieuwe kleedlokalen en aan leg van het tweede veld maakten het nodig een extra geldlening af te sluiten. De contributie gaat per 1 oktober voor de senioren met 10 gulden per seizoen omhoog en bij de jeugd met 5 gulden. Dat bleek vrijdagavond tijdens de algemene ledenvergadering, waar voorzitter A. van Dijke 35 leden begroette. Secretaris G. Noort- hoek blikte terug op een druk sei zoen met verwezenlijking van be langrijke zaken als nieuwe kleedlokalen en het tweede sport veld, dat na een voorspoedige aanleg goed groeit. Voor het eerst nam Noad een jeugdtrainer in dienst en de jeugdcommissie or ganiseerde diverse activiteiten naast het voetballen. Het tweede elftal werd kampioen en promo veerde naar de eerste klas. Bij de jeugd hesen de D-pupillen de kampioensvlag. Het succesvolle toneelstuk van de activiteitencom missie trok een volle Wimpel. De leden machtigden het bestuur om het onderhoud van de velden uit te besteden aan een deskundig bedrijf. Tevens werd het sein op groen gezet voor de aanschaf van een maaimachine. Met ingang van dit jaar neemt Noad het onder houd over van de gemeente, waar voor de voetbalvereniging circa 24.000 gulden ontvangt van het gemeentebestuur. De periodiek aftredende secretaris Noorthoek werd met 34 stemmen en 1 blanco herkozen. Het ver trekkende bestuurslid Han Quist werd door de voorzitter bedankt met een attentie. Hij had zich met name voor de kleedlokalen inge zet. Een opvolger kwam er nog niet. Na een vrije stemming werd Marco Verkerke met meerderheid van stemmen gekozen, maar hij bedankte. Toen vervolgens D. Ha- ge werd gekozen, vroeg die een dag bedenktijd, maar ook hij zei nee, zodat er nog een vacature is. Bij de rondvraag kwamen er nog diverse zaken aan de orde. 'Boeken horen bij je', dat is het thema van de Kinderboekenweek van dit jaar. In 1955 werd die voor het eerst georganiseerd. Tijdens deze Kinderboekenweek, die traditioneel in oktober gehou den wordt, worden in de eilande- lijke bibliotheken en uitleenposten weer diverse activi teiten georganiseerd. Zo is er voor de kinderen van de groepen 1 t/m 3 een kleur- wedstrijd, de kleurplaten kunnen in alle vestigingen worden op gehaald. Kent u de verzameling boekenleg gers van mej. Blaas uit Tholen? Zij heeft er honderden, allerlei materialen, uit vreemde landen, enz. maar de kinderen van de groepen 3 t/m 5 mogen er nu zelf gaan maken. De mooiste exempla ren verdienen een prijs. Voor de kinderen van de groepen 6 t/m 8 is er weer iets nieuws. Zij gaan taaldrukken. Mevr. Cootje Hou- dijk uit Bergen op Zoom gaat hel pen bij het maken van gedichten, korte verhalen en daarna zullen er gezamenlijk boekjes van worden gemaakt. Eén exemplaar voor het kind zelf, een voor de bieb. In St. Maartensdijk gaat dat ge beuren op 3 oktober over Opa's en Oma's, in St. Annaland op 10 ok tober over 'Geheimen' en op 24 oktober in Tholen over 'Je favo riete leesplek'. De bijeenkomsten zijn tussen 13.30 uur en 17.30 uur in de bi bliotheken. Tijdens deze kinder boekenweek-activiteit zullen de desbetreffende bibliotheken voor het overige publiek gesloten zijn. Er kunnen slechts 25 kinderen aan deze leuke vorm van creativi teit meedoen. In de vestigingen kan iedereen de bekroonde boeken bekijken. 'IK BEN TOCH NIET ZO HAPPY MET DIE GOEDKOPE BRIL" "Dan begrijp ik niet waarom je 'm gekocht hebt, Tinus. Je bent soms écht een 'rare' Tinus." Oom keek z'n neef lachend aan. "'t Was ook dom van mij, achter af bekeken." "Een bril is meer dan een montuur. En vaak is het waar; waar ze met goedkoop rommelen, lichten ze ook de hand met het vakman schap. En, dat heb jij nou weer eens ervaren, weinig geld is vaak duur leergeld. Jij gelooft toch ook niet dat een kostuum van f 200,— net zo goed is als dat van f 500,—? Kijk en daarom blijf ik bij OPTICIEN VAN MIL, omdat die in z'n vak en met voorraden bij blijft." Am. van MIL Bergen op Zoom WOUWSESTRAAT 8 Advertentie I.M. Het Zeeuwse Rode Kruis houdt op 11 oktober in de Prins van Oranje te Goes de kringwelfare- dag. Na de opening door kring commissaris N.M. Bollen volgen inleidingen over het thema 'De mogelijkheden van dagopvang en verzorging in de provincie Zee land'. Na de lunch treedt de caba retgroep Handje Pepermuntje voor het voetlicht met 'Ouder zijn en verliefd worden'. Een optreden van het Seniorenorkest Zeeland besluit de dag. Vrijdagavond a.s. wordt in de Grote Kerk in Tholen het jaarlijk se jeugdappèl van de hervormd- gereformeerde jeugdverenigingen gehouden. Medewerking verlenen de kinderkoren van Goedereede en St. Annaland. Ds. J.H. Lam- mers uit St. Philipsland verzorgt de opening, ds. J van Dijk uit Tholen de sluiting. HGJB- jeugdwerkleider N.T. Schipper van de regio het zuiden spreekt over 'eerst zien en dan geloven'. De bijeenkomst begint om half acht. Ypsilon. De vereniging van ouders en familieleden van chronisch- psychotische of schizofrene men sen houdt op 2 oktober een informatie-avond in 's-Heer Hen drikskinderen. Een psychiater van het PZZ spreekt er over diagno sestelling. Informatie tel. 01100-12221. Ds. D.A. Snijder(40) uit het Zuid-Hollandse Abbenbroek op Voorne-Putten doet zondag 4 november intrede als hervormd predikant in Oud-Vossemeer. Hij wordt bevestigd door consulent ds. A. van Herk, die zelf zondag 30 september afscheid neemt van de Hervormde Gemeente St. Annaland. Stiefouders. Fiom-Zeeland begint 26 september met een gespreks groep voor stiefouders, als vervolg op drie dit voorjaar gehouden thema-avonden. De gespreks groep komt tien keer in Middel burg bijeen. ESLAAGD DUS GEFELICITEERD Connie Lindenberg uit Tholen en Ineke Kwaak uit St. Maartensdijk slaagden voor de opleiding be- jaardenhelpende. Zij kregen hun opleiding via de PBVE. Het college van burgemeester en wethouders stelt voor om me vrouw M. van Gorsel-de Oude uit Oud-Vossemeer en de heer M.C.J. Kosten uit Tholen te herbenoe men als leden van de bestuurcom- missie Thoolse scholengemeenschap voor voort gezet onderwijs. Beiden zijn per 1 juli 1990 aftredend. Volgens de verordening die de raad in 1986 voor deze commissie heeft be paald, heeft de Zuidelijke Land bouw Maatschappij (ZLM) de bevoegdheid drie leden voor te dragen voor benoeming. Beide le den zijn opnieuw door de stands organisatie voorgedragen. B en W zullen de Vereniging van Nederlandse Gemeenten op de hoogte stellen van de gevolgen die schaalvergroting in het basison derwijs op Tholen heeft. Af schriften worden gestuurd aan gedeputeerde staten van Zeeland en de Vereniging van Zeeuwse Ge meenten. Het college zegt dat in antwoord op schriftelijke vragen van de Thoolse raadsfracties van RPF/GPV en de PvdA. Overigens vinden b en w het nog voorbarig om actie te ondernemen omdat het om een ambtelijk rapport over de schaalvergroting van het basis onderwijs gaat. De politiek moet zich nog buigen over deze materie. Het college is het met de beide raadsfracties eens, dat een basis school één van de basisvoorzie ningen voor een dorpsgemeenschap is. "Zonder een basisschool achten wij het ge vaar groot, dat er een leegloop van de dorpen op gang komt. Nu is de aanwezigheid van een school nog één van de argumenten waar om men zich in een dorp vestigt. De basisschool is voor een ook op langere termijn welvarende dorps gemeenschap onmisbaar", aldus b en w van Tholen. THOLEN 30 sept. Comp. wedstrijd Visver. De Pieterman, Salamander 1. 4 okt. NCRV-avond, koor en sa menzang, aanv. 19.30 u. Grote Kerk 10 okt. NCVB streekvergadering, Meulvliet 11 okt. Wesdorp, v. Dis en v. Gurp, klassiek, zang en piano, 20.15 u. Gasthuiskapel 13 okt. Puzzeloriëntatierit MAC, start Zoekweg aanvang 19 u. 22 okt. Regiovergadering KNVB Markiezaat, kantine Tholense Boys 27 okt. Excursie Huis en Heem; Zeeuws-Vlaanderen, verzamelen op de markt 28 sept. Jeugdappèl Tholen m.m.v. kinderkoor St. Annaland 29 sept. Rondgang of concert muz. ver. Concordia 2 okt. Najaarsvergadering AM BO, Visnet 14 u. SINT-ANNALAND t/m 15 okt Expos. 'Messen en flessen', de Meestoof di t/m za 15-17 u. 1-25 okt. Expos, olieverfschilde rijen, bibliotheek 13 okt. Concert Euterpe en Acce lerando, aanv. 19.30 u. Sakofahal SINT-MAARTENSDIJK t/m 31 okt.Tentoonstelling 'Le zen', bibliotheek 2 okt. Vergadering SGP Studie vereniging, dhr. W.G.F. Geerlings spreekt over Zuid-Afrika, aanvang 19.30 u. in Calvijn 3 okt. Najaarsmodeshow, St. Maartenshof aanvang 13.30 u. 6 okt. Open dag waterschap 10 okt. Zangavond met Laudate Dominum, St. Maartenshof 19 u. SCHERPENISSE 6 okt. 8e Bekerwedstrijd H.S.V. De Zeebaars, Haaftenpolder 6 okt. Prüfungsexamen voor alle werkhonden met stamboom 11 okt. Handwerkmiddag, Hol land Huis 13.45-15.45 u. OUD VOSSEMEER 6 okt. H.S.V. 't Scharretje, Haaf tenpolder. 20 okt. Bingo t.b.v. restaur. R.K. Kerk, 19.30 u. Vossenkuil BERGEN OP ZOOM 29 sept. Optreden reggae band Johnny Baby, 22.30 u. De Botte Hommel 6 okt. Jubileumconcert, Stadsschouwburg De Maagd 7 okt. Ned. Pianosextet, 12 u. Markiezenhof filmfilmfilm ROXY 1: Die hard II - 12 jaar, vr en za 18.45 en 21.30 u.,zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Look who's talking - a.L, za, zo en wo 14 u. ROXY 2: Wrong bet - 12 jaar, vr en za 19 en 21.30 u, zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20.15 u. Plat voet z'n vriendjes - a.L za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Total recall - 12 j. vr en za 19 en 21.30 u.,zo 16.30, 19 en 21.30 u„ di t/m do 20 u. Camille Claudel - ma 20 u. Gremlins II - a.l. za, zo én wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Another 48 hours - 12 j., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19, 21.30 u„ zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di endo 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Pretty wo man - a.L, vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Ook honden gaan naar de hemel - a.l. za, zo en wo 14 u. Twee kindergezichtjes achter een raam. Angstig en nieuwsgierig kijken ze naar buiten. Het is één van de 18 foto's, gemaakt in Sta venisse in februari 1953, die tot 20 oktober te zien zijn in het ir. J.W. Topshuis op Neeltje Jans. Een amfibievoertuig vóór hotel Goedegebuure, een rijtje wonin gen vlak achter de dijk, kinderen zittend in een roeiboot aan de wa terlijn. Een beeld van hoe het was in die dagen na de watersnood ramp in het Thoolse dorp. De ra vage die het water aanrichtte, het ruimen van kadavers van verdron ken vee. Maar ook het inspecteren van de getroffen dijk en het her stelwerk aan de zeewering worden getoond. Een indrukwekkend beeld van de ellende die Stavenisse bijna veertig jaar geleden trof. De foto's zijn gemaakt door de nu 80-jarige fotografe Eva Besnyö, die in de dertiger jaren een voor aanstaande rol vervulde in de Nieuwe Fotografie. Gedurende september en oktober wordt haar Zeeuwse werk - in het kader van de Zeeland Cultuurmaand - op vijf plaatsen in de provincie geëx poseerd, gegroepeerd om de the ma's zeewering, landbouw, klederdracht, feest en waters noodramp. Hopenlijk bevinden de overige vier exposities zich in een betere entourage dan die van de waters nood in het Topshuis. Want dat de organisatoren van Zeeland Cul tuurmaand voor deze treffende beelden niets beters wisten te vin den dan twee wanden van de cof feeshop in het Topshuis, zal de geïnteresseerde bezoeker beslist als storend ervaren. Als hij de ex positie überhaupt weet te vinden, want een verwijzing naar het werk van Besnyö ontbreekt op het voormalige werkeiland eveneens.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 7