Stremming Kruiningen-Perkpolder Stamreeks Marinus Cornelis Meerman ABG knapt kamers op Op zoek naar voorouders via gemeentearchief Tholen Expositie over rijzing van de zeespiegel Open dag van gezondheids centrum Goes Donderdag 13 september 1990 Vrijdag 21 september, 10.00 uur, vergaderen provinciale staten Restauraties van Zeeland. Plaats van samenkomst-is de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. De vergadering is openbaar. OMM ISSI KS Zeeland aan zet Jaarstukken Zorg Emancipatie IN HEllOEP Gieterij Schaapskudde Burgerlijke stand Start dammers Slik op weg PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Actuele kaart Golf-crisis DOOR J.RB. ZUURDEEG ABDIJ I EÜWS .Ox/fo./Q Komend weekeinde geen gemotoriseerd snelverkeer via Krui- ningen - Perkpolder. Zaterdag 15 en zondag 16 september kunnen alleen voetgangers en (brom)fietsers worden overgezet op het veer Kruiningen-Perkpolder. De verbinding is gestremd voor (vracht)auto's, motoren en scooters. In het weekeinde worden de laadbruggen in Kruiningen en Perkpolder gerepareerd. Voetgangers en (brom)fietsers worden overgezet met het ms Stad Veere. Zij worden via de zijsteiger ingescheept, zowel in Kruiningen als in Perkpolder. Er wordt volgens de normale dienst regeling gevaren. Dat wil zeggen, dat de eerste boot zaterdag om 7.00 uur vanaf Kruiningen en om 7.30 uur vanaf Perkpolder ver trekt. De eerste boot op zondag vaart om 8.00 uur vanaf Kruinin gen en om 8.30 uur vanaf Perk polder. Mochten zich tegenvallers voor- Automobilisten en motór en doen, dan kan zondagavond tele- ^•cooterrijders wordt geadviseerftt Jpnisch nadere informatie wor- in het weekeinde via Vlissingen- den ingewonnen op de veerplei- kens wordt de twee dagen vol gens de dienstregeling met twee boten gevaren. Als het verkeers aanbod daartoe aanleiding geeft, kan de tweede boot zaterdag al om 7.20 uur (vertrek Vlissingen) worden ingezet. Zondag is dat om 8.20 uur. De werkzaamheden gaan dag en nacht door. Maandag 17 septem ber moet het karwei zijn geklaard, opdat dan de gewone dienstver lening weer kan worden geboden. Breskens of via Antwerpen te rij den. Op de lijn Vlissingen-Bres- nen in Kruiningen (01130-1466) en Perkpolder (01148-1234). De provinciale commissie voor het waterbeheer vergadert don derdag 13 september, 10.00 uur. Besproken worden de beleids analyse/milieu-effectrapportage Veerse meer en de evaluatie van het waterbeheer op het Zoom meer. Dinsdag 18 september 19.00 uur, vergadert de commissie basis- en eerste-lijnsgezondheidszorg uit de provinciale raad voor de volks gezondheid. Bedrijfsgezondheidszorg, spoe deisende medische hulpverle ning, thuiszorg en de keuze van de huisarts staan op de agenda. De commissie verpleeghuiszorg en gezondheidszorg voor oude ren uit de provinciale raad voor de volksgezondheid vergadert woensdag 19 september, 10.15 uur. Besproken worden groepsverzor- ging in tehuizen, het verpleeghuis Tholen en een verpleeghuisde pendance in Krabbendijke. De afdeling voortgezet onder wijs uit de provinciale onderwijs raad vergadert woensdag 19 september, 14.00 uur. De agenda was bij de samenstelling van deze rubriek nog niet bekend. De provinciale milieuraad be spreekt donderdag 20 septem ber, 10.00 uur, het Zeeuwse milieu-beleidsplan Kerend tij. In het plan wordt aandacht be steed aan de milieuthema's ver spreiding, verzuring, verwijdering en verstoring in relatie tot de land bouw, bedrijven, consumenten, recreatie en toerisme, verkeer en vervoer en energievoorziening. Ook wordt aangegeven welke middelen de verschillende over heidsinstanties ten dienste staan om milieuproblemen op te lossen. Tot 1 oktober kunnen reacties op Kerend tij schriftelijk worden in gediend bij gedeputeerde staten. De vergaderingen van de com missies uit de provinciale raad voor de volksgezondheid zijn in het Magnoliagebouw in Goes; zij beginnen met spreekrecht voor het publiek. De andere vergaderingen zijn be legd in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. Alle bijeenkomsten zijn openbaar. Staten- ;i i vergadering In de vergadering worden de ge loofsbrieven onderzocht van de heer J. van Dam uit Vlissingen. j Uit het onderzoek moet blijken of de PvdA-kandidaat tot de staten kan worden toegelaten als opvoF ger van mevrouw C. Visser uit I Hengstdijk. De procedure is voorgeschreven in de kieswet en de provinciewet. Aan het eind van de vergadering wordt afscheid genomen van me vrouw Visser. In de nota Zeeland aan zet wordt de ontwikkeling van de provincie tot rond de eeuwwisseling aan gegeven. Onderdelen die aan bod moeten komen zijn onder meer de realisering van een Zeeuws sportcentrum, de aan leg van een vaste oeververbin ding Westerschelde, recreatieve- educatieve dagattracties en be houd en versterking van het mi lieu. De staten wordt gevraagd met de nota in te stemmen, waarna da plannen verder kunnen wordenf uitgewerkt. De rekening 1989 van de provin cie sluit met een batig slot van ruim 1,2 miljoen gulden. De staten wordt geadviseerd het bedrag toe- te voegen aan de algemene reser ve. Uit de jaarstukken 1989 van de Provinciale Stoombootdiensten Zeeland blijkt, dat de veerverbin- dingen ruim 50 miljoen gulden Emancipatiebeleid in statenvergadering. hebben gekost. Daarva neemt het rijk ruim 31 miljoen gulden voor zijn rekening. De vervoersop- brengsten komen op bijna 19 mil joen gulden. De staten wordt gevraagd goed keuring te verlenen aan de jaarre kening 1989 van de Stichting Economische Ontwikkeling Zee land (SEOZ). Er is een batig slot van bijna 328.000 gulden. De staten beslissen over een waarderingssubsidie voor de kring Zeeland van het Nederland- Se Rode Kruis ter gelegenheid van het 125-jarig jubileum in 1992. Het regionaal overlegorgaan zwakzinnigenzorg Zeeuwsch- Vlaanderen krijgt, als de staten er mee instemmen, 48.000 gulden om de samenwerking in de regio nader gestalte te geven. Een subsidie van 55.000 gulden wordt voorgesteld voor een pro ject, waarbij lichamelijk en gees telijk gehandicapten thuis ver zorgende en huishoudelijke hulp krijgen. Het gaat om een experi ment van de provinciale vereni ging Het Zeeuwse Kruis, de stichting Crossroads, de stich ting Aanvullende Thuiszorg in Zeeland en de instellingen voor gezinsverzorging. Een bedrag van 12.000 gulden is nodig om de rentelasten te kun nen voorfinancieren van de res tauratie van het tongewelf in de Grote Kerk van Zierikzee. Voor de restauratie van standerd molen De Hoed in Waarde wordt een subsidie van bijna 140.000 gulden gevraagd. Andere restauratiesubsidies tot een totaal van bijna 297.000 gul den betreffen het voormalig Gast huis in Vlissingen en de korenmo lens in Schoondijke, De Koren bloem in Zonnemaire, De Onder neming in Wissenkerke en De Haas in Zierikzee. Op alle beleidsterreinen van het provinciaal bestuur is nagegaan welke emancipatiegerichte maat regelen voor vrouwen kunnen De gemeenteraad van Reimers- waal vindt dat rioleringswerk voor de PC-basisschool De Ze vensprong in Krabbendijke door de school zelf moet worden be taald en dat de gemeente hiervoor niet aansprakelijk is. De gemeenteraad van Valkenisse is dezelfde mening toegedaan voor de aanschaf van overgordij nen voor de PC-basisschool Im- manuël in Koudekerke. De schoolbesturen zijn het met die opvatting niet eens en hebben daarom beroep aangetekend bij gedeputeerde staten. De derde kamer uit gs hoort partij en dinsdag 18 september. De Rei- merswaalse zaak dient om 10.00 uur en die van Valkenisse om 10.20 uur. Een inwoner van Aardenburg heeft beroep ingediend tegen de beslissing van zijn gemeente bestuur op een aanvraag algeme ne bijstand. De tweede kamer uit gedeputeer de staten hoort de juridisch verte genwoordiger van de aanvrager en het gemeentebestuur op dins dag 18 september, 10.40 uur. De beroepzittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. worden getroffen en welke kos ten daaraan zijn verbonden. De weerslag daarvan is de nota vrou- wenemancipatiefacetbeleid deel II. Aan provinciale staten wordt voorgesteld de nota vast te stel len en een bedrag van een ton te verdelen over een in te stellen fonds sociale veiligheid (25 dui zend), vrouwenhulpverlening (12,5 duizend), meisjesactivitei ten (25duizend), opstellen streef cijfers (12,5 duizend) en cursus sen emancipatie beleidsmede werkers (25 duizend). De Zeeuwse Vrouwenraad wordt omgebouwd tot een algemeen provinciaal steunpunt voor vrou wenwerk en vrouwenemancipa tie. Om het proces zo goed moge lijk te laten verlopen wil de Vrou wenraad deskundigheid kopen en daarvoor wordt een provinciale bijdrage gevraagd. Het voorstel is ruim 25.000 gul den beschikbaar te stellen. De staten wordt gevraagd goed keuring te hechten aan de over dracht van aandelen in de Gieterij Middelburg bv aan Thomassen International bv in Rheden. De aandelen zijn nu in het bezit van de Stichting Economische Ont wikkeling Zeeland (SEOZ). Het zijn er 2.450 die voor duizend gul den per stuk nominaal moeten overgaan. De stichting Zeeuwse schaaps kudde wil nieuwe schapen ko pen, omdat de kudde heeft te kampen met de besmettelijke zwoegerziekte. De staten wordt voorgesteld een renteloze lening van 13.000 gulden beschikbaar te stellen. Het geld moet in jaar lijkse termijnen worden terug betaald. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 433Ï EW Middelburg telefoon 01180-31402 ke dag van vijf tot acht uur trainingen. Alleen het geld ont breekt", aldus Drenth." Tijdens een informatie-avond, die bezocht werd door 24 van de 80 senioren, werd het competitiepro gramma 1991 en aanmelding bij de tennisbond KNLTB besproken. Afgesproken werd, dat alles voor de ledenvergadering in februari geregeld moet zijn. De tennisclub heeft inmiddels een huurovereenkomst met de ge meente gesloten voor 10 jaar. Vastgelegd is, dat de banen niet op zondag bespeeld mogen wor den. "Daar hebben we water in de wijn gedaan", aldus Drenth, "maar verder zijn er geen van de eerst door de gemeente gestelde voorwaarden opgenomen. Zo zijn er geen bepalingen over het ge bruik op christelijke feestdagen", aldus Drenth. Geboorten: 3-8 Leendert Gerrit zv P. van Vossen en P.J. Rijnberg, 3-8 Cornelis Gerrit zv P. van Vossen en P.J. Rijnberg, 6-8 Helena dv J.M. Steijn en N. van Duuren, 18-8 Marijke Wilhelmina Marjan dv P.C.A. Versluijs en M. de Wil de, 28-8 Nehemia zv J. van der Reest en J.C. Kaashoek. Huwelijk: 17-8 Johannes Verwijs met Dingena Aberdina van Vossen. DSVF begint weer met dammen op de dinsdagavond in De Wim pel. Voor zowel jeugd als ouderen worden onderlinge competities georganiseerd en ook is het moge lijk om in Zeeuws verband te dammen. Op 25 september om ze ven uur houdt DSVF de jaarver gadering. De politie trof vrijdagmiddag slik aan op de Rijksweg, ter hoogte van de Oudeweg. Omdat het niet zoveel was, ruimden de wetsdiena- ren het zelf op. Nu de bietencam pagne weer op gang is gekomen, wordt de controle op landbouw- verkeer en slik op de weg ver scherpt. Donderdagmorgen opent gedeputeerde J.D. de Voogd in Kapelle de actie 'Letten op land bouwtrekkers', een initiatief van- rijkspolitie, VVN, provinciebestuur en gewestelijke raad voor Zeeland van het land bouwschap. THOLEN 30 sept. Comp. wed strijd Visver. De Pieterman, Sala mander 1. 15 sept. Puzzeloriëntatierit MAC, start Zoekweg. 27 okt. Excursie Huis en Heem; Zeeuws-Vlaanderen, verzamelen op de markt 17 sept. Vistocht voor gehandi capten, inl. rolstoelcentrale afd. Tholen-St. Philipsland 01650-60284 28 sept. Jeugdappèl Tholen, m.m.v. kinderkoor St. Annaland 29 sept. Rondgang of concert muz. ver. Concordia SINT-ANNALAND t/m 15 okt Expos. 'Messen en flessen', de Meestoof di t/m za 15-17 u. 3-27 sept. Expos, olieverfschilde rijen en aquarellen, bibliotheek 15 sept. Gezamenlijk concert VZOS en Accelerando, 19.30 u. Wellevaete 20 sept. Voorlichtingsbijeenkomst glastuinbouwprojectvestiging, 19.30 u. Wellevaete SINT-MAARTENSDIJK t/m 30 sept. Tentoonstelling va kantiefoto's, bibliotheek 18 sept. Mosselmaaltijd, St. Maartenshof, 17.30 u. 6 okt. Open dag waterschap SCHERPENISSE 15 sept. 7e Bekerwedstrijd H.S.V. De Zeebaars, Haaftenpolder. OUD VOSSEMEER 22 sept. H.S.V. 't Scharretje, Haaftenpolder. 22 sept. Wandel tochten van 5, 10 en 15 km. 26 sept. Spellenmiddag ANBO, 14 u. Vossenkuil SINT PHILIPSLAND 22 sept. Muziekfestival en taptoe, 15 en 19 u. BERGEN OP ZOOM 2 t/m 30 sept. Expos, olieverf schilderijen, Markiezenhof 16 sept. Grote Internationale Dagruilbeurs, De Stoelemat 16 sept. Derde concert van orgel cyclus 1990, 16 u. Kerk van de Goddelijke Voorzienigheid 22 sept. Concert Jacob Obrecht, 14 u. Markiezenhof film film film ROXY 1: Bird on a wire - a.l., vr* en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20.15 u. Look who's talking - a.l., za, zo en wo 14 u. ROXY 2: The hunt for red Octo ber - a.l., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16, 18.45 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. De Reddertjes - a.l. za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Total recall - 12 j. vr en za 19 en 21.30 u.,zo, 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Gremlins II - a.l. za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Another 48 hours - 12 j., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19, 21.30 u„ zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Pretty wo man - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Ook honden gaan naar de hemel - a.l. za, zo en wo 14 u. Studeren. 'Studeren aan universi teit en hogeschool' is het thema van een bijeenkomst die het regio naal verband Zeeland van de Ver eniging voor christelijk weten schappelijk onderwijs en de Ho geschool Zeeland op 17 september om 19.45 uur beleggen in de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg. Op Neeltje Jans is in Delta Expo een wisselexpositie te zien, gewijd aan de zeespiegelrijzing. De vaste tentoonstelling heeft 2000 jaar waterbouw in Nederland als on derwerp. De wisselexpositie wordt vanmiddag geopend door een schooldirecteur uit Rotterdam- Alexanderpolder. Die polder is het diepst gelegen punt van ons land. Het Magnoliagebouw in Goes, het nieuwe gezondheidscentrum tegenover het NS-station, houdt zaterdag een open dag. Tussen 10 en 12 uur zijn de professionele werkers van organisaties en instel lingen te gast en van één tot vijf uur zijn de Zeeuwse inwoners van harte welkom. Diverse organisa ties maken van de gelegenheid ge bruik zich te presenteren, zo geven 30 patiëntenverenigingen acte de présence. Rondom thema's zoals tandver- zorging, voeding en hygiëne wor den zaterdag video-opnamen en diaseries getoond. Instellingen die activiteiten verzorgen zijn onder meer Het Zeeuwse Kruis en de GGD. Laatstgenoemde heeft in het Magnoliagebouw een voor lichtingscentrum (geopend op werkdagen van 8.30 tot 17 uur) met computerverbindingen naar de Zeeuwse bibliotheek, het lan delijk centrum gezondheidsvoor lichting en -opvoeding en enkele universiteiten. Vrijdag gaf staatssecretaris H.J. Simons van WVC een persconfe rentie in het gebouw. Hij was in Zeeland om met gedeputeerde W. Don en diverse geledingen uit de gezondheidszorg overleg te voe ren. Het Magnoliagebouw in Goes biedt onderdak aan de Federatie van Ouderverenigingen, de GGD- Zeeland, de kruisvereniging Noord-Beveland en Zuid- Beveland-West, het Patiëntenplat form Zeeland, het Zeeuwse Kruis, de Riagg, de regionale instelling voor de geestelijke gezondheids zorg in Zeeland, het Zeeuws con sultatiebureau voor alcohol en drugs en de Zeeuwse stichting voor gehandicaptenbeleid. Ook zijn in het gebouw een logopedie praktijk en een praktijk oefenthe rapie voor Mensendieck ge vestigd. Het verpleeghuis ABG te Bergen op Zoom gaat weer verbouwen. Het betreft de laaste fase in een langer lopend project. In het A- blok van het tehuis worden alle bedskamers verbouwd. De eigen technische dienst zal de kamers vernieuwen. Bewoners moeten daardoor tijdelijk verhuizen, maar keren terug in een gereno veerde kamer met meer privacy. De technische dienst heeft per ka mer vijf werkdagen nodig. Op het formaat 60 x 80 cm heeft de Zeeuwse uitgeverij Den Boer een actuele kaart over het gebied van de Golf-crisis in het Midden- Oosten uitgegeven. De inval van Irak in Koeweit is uitgegroeid tot één van de ernstigste conflicten na de Tweede Wereldoorlog. Dage lijks wordt de spanning in het olierijke gebied door velen op de hele wereld gevolgd. Ook in Ne derland, mede gezien de betrok kenheid van de Koninklijke Marine, die met twee fregatten in de Golf aanwezig is. Op de kaart zijn in kleur geografi sche gegevens, gebergten, zeëen, havens, steden, oliepijpleidingen, enz. aangegeven. Met eigen noti ties is de actualiteit van dag tot dag aan te geven. De kaart is voor 9,90 verkrijg baar in de boekhandel. Lasopleiding. Vanavond (donder dag) om half acht is er in de streekschool West-Brabant te Ber gen op Zoom een informatie avond over de nieuwe lascursus sen: booglassen beklede electrode, mig-mag lassen, tig lassen, auto geen lassen. De naam Meerman komt in de doop- en trouwboeken van de kerken op het eiland Tholen voor het eerst voor in het trouwboek van Poortvliet in 1679. Dat jaar ging Tenijntje Ja cobs Meerman jonge dochter van Heinkenszand in onder trouw met Gillis van Overmeer. Kort daarna wordt de naam Meerman ook genoemd in de doopboeken van Stavenisse. St. Maartensdijk en Scherpenisse. In het archief van de weeska mer van Oud-Vossemeer wordt ai in 1640 een Marinus Cornelis Meerman genoemd en in het doopboek van Steenbergen een Jacob Meermans in 1598. Hun familierelatie is (nog) niet bekend. P.J. Meertens geeft in zijn boek werkje Zeeuwse Familienamen aan dat de naam Meerman op twee manieren kan zijn ont staan. Namelijk als een met man samengestelde veldnaam. In dit verband wijst hij op de vele Zeeuwse familienamen die op man eindigen. De naam kan ech ter ook zijn oorsprong vinden in de naam van een huis of her berg. Meerminnen en meerman nen zijn wezens die onder andere in Zeeuwse sagen voor komen. De oudste en meest be kende is die van Westenschou- wen. Deze luidt als volgt. Op een dag werd door vissers in netten een meermin gevangen. De meerman die haar volgde zag haar op de kade sterven. Hij wierp toen een handvol zand in de haven en profeteerde Schouwen, Schouwen 't sal je rouwen. Dat je mijn vrouwe houwe! 't Rieke Schouwen sal vergaen. Alleen de toren blijven staen! In het wapen van Schouwen ziet men een meermin en een meer man die elkaar zwemmend de hand reiken. Ook het wapen van de familie Meerman voert een meerman. Het is niet bekend hoe oud dit wapen is doch er is een afdruk van een lakstempel van 1806 bewaard gebleven. 1. Cornelis (Meerman), geboren ca. 1580. Deze heeft vermoede lijk in St. Maartensdijk gewoond. 2. Marinus Cornelisse Meer man, geboren circa 1610, overle den Oud-Vossemeer 1674. Het weeskamerarchief van (Oud)- Vossemeer bevat zijn boe- delstaat van 1640 (Las. 5598 B/27). Hij verklaarde dat jaar zijn kind te zullen opvoeden. Zijn (eerste) vrouw zal dus in 1640 zijn overleden. Dat jaar was zijn boedel na aftrek van schulden 60 waard. Bij zijn overlijden in 1674 was dat 684.16.2 waar bij 290 aan contant geld. In deze boedelstaat wordt ook een winkel genoemd waar zout, zeep, kaas e.d. werd verkocht (Las. 5586 fol. 235v). Vermoedelijk is Marinus tussen 1640 en 1650 gehuwd met Mat- gen Stoffels. Deze huwde na de dood van haar man in 1674 met Pieter Cranck. Uit het huwelijk van Marinus en Matgen zijn twee kinderen geboren, namelijk Cornelis in 1651 en Stoffel. Eerstgenoemde huwde met Jan- neken Jobs. 3. Stoffel Marynissen Mee man, geboren (Oud-Vossemeer 1657, overleden Oud-Vossemeer in 1704 of eerder. Na de dood van zijn vader werd hij opgeleid tot wagenmaker. In 1695 was hij schepen. Hij huwde, (Oud- Vossemeer in 1689) met Neel- tgen Jobsen, een zuster van bo vengenoemde Janneken Jobs, geboren in 1668 als dochter van Job Gommertsen en Saertge Jans (Las. 5586 fol. 226v-228). 4. Marinus Meerman, geboren (Oud-Vossemeer) circa 1695, begraven aldaar 26 september 1768. Hij huwde, (Oud-Vosse meer circa 1723) Maria Engelse van der Linde, begraven Oudr Vossemeer 23 maart 1778. Zij was een dochter van Engel Aer- noutse van der Linde en Anna Strooms. Het echtpaar woonde in 1727 aan de Ring nabij het rechthuis (Las. 5598 R fol. 23). 5. Christoffel Meerman, ge doopt Oud-Vossemeer 9 januari 1724, overleden Tholen 8 mei 1812, oud 88 jaar. Hij huwde, (Oud-Vossemeer 1751) Cathalina Linthout, gedoopt Oud-Vosse- meer 25 december 1728, overle den Tholen 7 maart 1806. Zij was een dochter van Jacob Lint hout en Laurina Marinusse. Christoffel werd 29 juli 1742 als poorter van Tholen beëdigd. Hij was lid van het gilde van tim merlieden, metselaars enz., ook wel het St. Jozefgilde genoemd. Na 1788 wordt hij in de gilde- boeken niet meer genoemd. 6. Jacob Meerman, gedoopt Tholen 12 september 1752, sla ger, overleden Tholen 20 okto ber 1819. Hij huwde, Tholen 27 april 1781 Tanna Elizabeth van den Bogert, gedoopt Tholen 3 oktober 1756, overleden aldaar 12 augustus 1831, dochter van Jacob van den Bogert en Johan na Susanna Lonke. 7. Marinus Meerman, gedoopt Tholen 16 november 1800, vleeshouwer, overleden Tholen 12 augustus 1889. Hij huwde, Tholen 21 september 1825 Cor nelia van Hooren, geboren Tho len 10 april 1806, overleden aldaar 6 december 1891. Zij was een dochter van Hubregt van Hooren en Catharina van Akkeren. 8. Huibregt Meerman, geboren Tholen 27 januari 1836, slachter in de Brugstraat, overleden Tho len 7 maart 1904. Hij huwde, Tholen 5 oktober 1864 Jacoba Johanna Greep, geboren Tholen 21 juli 1842, in 1905 vertrokken naar Rotterdam. Zij was een dochter van Jacobus Marinus Greep en Josephine Marquerite Casper. 9. Marinus Meerman, geboren Tholen 26 september 1865, tim merman, overleden Tholen 17 ja nuari 1941. Hij huwde, Tholen 14 mei 1891 Cornelia Johanna Boertje, geboren Bergen op Zoom 29 mei 1867, overleden aldaar 31 augustus 1930. Zij was een dochter van Jan Boertje en Cornelia de Jager. 10. Marinus Cornelis Meerman, geboren Tholen 16 november 1904. De Hoogstraat in Tholen met het 16de eeuwse woonhuis van Jacob en Marinus Meerman. Het pand is vermoedelijk kort na het maken van deze foto in september 1889 gesloopt. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 7