Zevende Dan voor oprichter Wuijts van Thoolse judoclub A A 1 Ruim dertienhonderd gulden voor Unicef schetters Spectaculaire demonstratie trekt de aandacht Bridgeclub op Tholen VAKBEKWAME ELECTR0M0NTEURS HULPMONTEURS ELECTRO schetters 'Daar stonden ze met weer zo'n grote beker' Ik. autobedrijf krebbekx Derde lustrum nationale zwemvierdaagse in De Spetter Van Tilbeurgh wordt Zeeuws ploegkampioen Landinrichting Philipsland in de praktijk Bintje 17 cent Visdag voor gehandicapten Skigymnastiek advies- en installatiebureau Donderdag 13 september 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Stokken en messen vlogen in het rond, knetterende pistoolschoten maakten het voor de toeschouwers nog spectaculairder. Een demonstratie zelfverdediging met wapens van drie Engelsen luisterde zaterdagmiddag de viering van het 30-jarig bestaan van de Eerste Judo Club Tholen op. Jubileummarkt van Terre des Hommes 115 deelnemers Internationaal Prijzen Uitslagen CITROËN PRINS REINIERSTRAAT 3. STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Het was bij zwembad de Spetter vorige week druk. Als de nationale zwemvierdaagse gezwommen wordt, be tekent het dat in Tholen het seizoen bijna voorbij is. De deelnemers konden in de Spetter voor de vijftiende keer terecht, maar dat wil niet zeggen dat iedereen voor de vijftiende keer meedeed, dat zijn er enkele. Mevr. Quist zwom voor de zestiende keer, zij deed de eerste keer elders mee. Pannekoeken zoekt met SPOED wegens uitbreiding aantal opdrachten voor diverse werken in Brabant en Zeeland. Advies- en Installatiebureau Postbus 712, 4600 AS BERGEN OP ZOOM tel. 01640-34664 Groep Laura Ouwens tweede in talentenjacht Een gehavende groep van Jazzballet Laura Ouwens (slechts 7 van de 11 meisjes waren aanwezig) heeft dinsdagavond in Port Zélande de tweede prijs gewon nen tijdens de Zeeuwse finale van een landelijke talen tenjacht. In februari volgt nu de landelijke halve finale van Artist Contest 1990 in het Congresgebouw in Den Haag. Grote beker Voor Willem Wuijts uit Bergen op Zoom, één van de oprichters van de EJCT, was de toekenning van de 7e Dan het hoogtepunt van de jubileumviering. Arnold Da- vies(zelf 7e Dan), voorzitter van de Engelse Bushido, reikte de oor konde uit. Hij is sinds 1967 al 95 keer in Nederland geweest en kent de kwaliteiten van Wuijts van ver schillende internationale uitwisse- lingstoernooien. Johan van Heugten(6e Dan), se cretaris van de Independent Budo Matthé van Tilbeurgh uit Oud- Vossemeer is in Wilhelminadorp algemeen Zeeuws ploegkampioen geworden. Hij was tevens de beste bij de rondgaande ploegen (233 punten). Op de tweede plaats in het algemeen klassement eindigde de titelverdediger, Vossemeerder Piet Ooms. Deze werd eerste bij de wentelploegen (230 punten). Beide Tholenaren wonnen ook vorig jaar in de desbetreffende ca tegorieën. Op de derde plaats ein digde Koos Deurloo uit Tholen met 211.5 p. en Peter Smits uit Oud-Vossemeer werd met 155 p. zestiende. De broers Gerard en Ko Brooymans uit Tholen moesten wegens werkzaamheden verstek laten gaan bij de provinciale ti telstrijd. Van Tilbeurgh en Ooms doen donderdagmorgen mee aan de na tionale ploegwedstrijden. Deze worden in Zeewolde gehouden. Diezelfde dag zijn daar ook de Europese wedstrijden, alsmede vrijdag en zaterdag de wereldkam pioenschappen ploegen. De Thoolse titelstrijd staat voor 6 ok tober op de agenda. De Centrale Landinrichtingscom- missie(CLC) uit Utrecht, totaal 25 mensen, brachten vrijdag een be zoek aan St. Philipsland. Onder leiding van een landbouwer uit Groningen werd het concept- landinrichtingsplan aan de prak tijk getoetst. Na de ontvangst in dorpshuis de Wimpel werd gedu rende een uur met een bus heel in tensief St. Philipsland en Anna Jacobapolder doorkruist. Vanaf het Schelde-Rijnkanaal tot aan het Zijpe. Gezien het regenachtige weer stapte men nergens uit, maar onderweg werd op verschillende plaatsen gestopt, zoals bij Bruin tjeskreek. Voorzitter A.A. van Nieuwenhuijzen van de plaatselij ke landinrichtingscommissie gaf onderweg een toelichting voor de CLC, waarin vertegenwoordigers van de landbouw, natuurbescher ming, recreatie, alsmede ambtena ren zitting hebben. De directeur LNO(Van Weelderen) en de in specteur van de landinrichting in Zeeland(Okma) waren ook aan wezig. Na de rondrit stelde de commissie in de Wimpel tal van vragen. Na de maaltijd in de Druiventros ver gaderde de CLC verder in het dorpshuis, zonder de plaatselijke landinrichtingscommissie. Voor zitter Van Nieuwenhuijzen heeft niet de indruk dat er iets aan het plan zal veranderen. "De CLC heeft het erg serieus bekeken en ik verwacht een positieve reactie. In september 1991 kan dan de stem ming plaatsvinden." Wegens het 25-jarig bestaan van Terre des Hommes worden in Ber gen op Zoom op 28, 29 en 30 sep tember activiteiten georganiseerd. Op de derde verdieping van het warenhuis Vroom en Dreesmann is een jubileummarkt ingericht: informatiestands, een kunst markt, modeshows door leerlin gen van het Roncalli-college, een simultaanseance door schaak grootmeester John v.d. Wiel. Terre des Hommes biedt hulp aan kinderen in noodsituaties, on geacht ras, geloof of politieke overtuiging. Veiling Sint-Annaland, dinsdag 11 september. Bintje gewone 14-17, bonken 26, drielingen 9, kriel 52-55; Eigenheimer gewone 18-21; Bildstar gewone 18-21; Gloria ge wone 15-16, bonken 20; Irene ge wone 20. Aanvoer 153 ton. Federation(IBF), feliciteerde Wuijts met de promotie. "Na 11 jaar 6e Dan verdien je de 7e Dan gezien je inzet en buitenlandse contacten met onder meer Enge land en Frankrijk", zei de 1BF- secretaris. Na de opening kregen drie Engel se specialisten in zelfverdediging met wapens gelegenheid om hun kwaliteiten te tonen. Frank Ke- hoe(3e Dan), Carl Holland(2e Dan) en Giorgio Garzia. De En gelse club uit Deal, Dover en Mai denhead was met 17 leden in Tholen aanwezig. Verder waren er in de gymzaal aan de Zoekweg za terdag Franse judoka's uit Grave- lines, Belgen uit Berendrecht en Nederlandse deelnemers uit Rot terdam, Oosterhout, Dorst, Go- rinchem, Bergen op Zoom, Heerle, Huijbergen en Nieuw- Vossemeer. Totaal waren er 115 kinderen aan wezig die in de categorie tot 50 kg uitkwamen. Daarboven werden geen deelnemers toegelaten, an ders zou men qua tijd en ruimte in de knel komen. Voor de uitvoering was veel be langstelling van o.a. ouders van de jeugdige judoka's. In de Thoolse gymzaal trainen elke week 42 le den van 6 tot en met 20 jaar. Van 18.30 tot 19.30 uur de grootste groep van 30 junioren, vervolgens van 19.30 tot 21.00 uur de wat oudere jeugd met 12 deelnemers. "Wanneer ze op school veel huis werk krijgen, verliezen we meestal wat leden", legt Wuijts uit. "Wij Vlietsail. Op de Steenbergse Vliet wordt zondag de zeilwedstrijd Vlietsail '90 gehouden. Inschrij ven kan die dag tot 11.30 uur aan de Haven, waarna om 13.00 uur wordt gestart op de Visvliet. De finish is in de Steenbergse haven. doen echter veel voor de jeugd en stimuleren zowel nationaal als in ternationaal vriendschapsbanden. In tegenstelling tot de judobond, waar het veelal om beroepssport scholen en om geld en prestaties gaat, staat bij ons de sportieve ontspanning voorop. De kinderen betalen 80 gulden per jaar contri butie. Als we de zaalhuur kunnen opbrengen, is dat voldoende. Als er daarnaast nog wat benzinegeld overschiet voor de trainer, is dat meegenomen. We verdienen er niets aan. De jeugd staat centraal en na de wedstrijden hebben we een gezamenlijke fritesmaaltijd in zaal de Kroon, waar ook nog een disco is. Zondag is er een uitstapje naar de Efteling", aldus Wuijts. De trainer van de Thoolse judo club, Koos van Wezel uit Nieuw- Vossemeer, kreeg tijdens het jubi- leumtoernooi nog cadeaus van clubs uit Engeland, Rotterdam en Oosterhout. Wuijts heeft 9 Za- Zen verenigingen onder zijn hoe de. In Engeland vallen de soortge lijke clubs onder de Bushido en internationaal wordt het I.B.F. - dat 15 jaar bestaat - gevormd als tegenhanger van de judobond. Za-Zen, Bushido en I.B.F. be schouwen zich als amateurspor ters tegenover de professionals van de judobond. De Thoolse judoka's komen op hun beurt ook dikwijls in het bui tenland. Van 18 tot 21 oktober gaan ze naar Engeland en volgend jaar Pinksteren vier dagen naar Frankrijk. "We houden dat alle maal betaalbaar", benadrukt Wuijts, die ook al jaren samen werkt met clubs uit Denemarken en Spanje. Wegens onderbezetting vervielen zaterdag bij de meisjes twee klas sen. In de eerste klas werden maar twee prijzen toegekend, maar de twee grootste klassen bij de jon gens en de meisjes werden in twee groepen verdeeld, A en B. Om de voor de vervallen categoriën gere serveerde prijzen op te maken, Een demonstratie zelfverdediging met wapens van twee Engelse specialisten, zaterdag in de gymzaal aan de Zoekweg in Tholen. werden er nog wat extra prijzen toegekend. De Schelde. Bij zijn afscheid als plaatsvervangend voorzitter van de directie van de Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen is drs. C. Hartog (60) benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Hartog was sinds 1975 directeur financiële en economische zaken van het bedrijf. Arnold Davies, voorzitter van de Engelse Bushido, overhandigt Willem Wuijts, een van de oprich ters van de 30-jarige Eerste Judo Club Tholen, de oorkonde bij de zevende Dan. Advertentie I.M. Nu gingen voor de 250, 500 of 1000 meter ongeveer 185 deelne mers te water, verdeeld over ver schillende tijden en startblokken. Dat was allemaal prima geregeld. De badmeester liet de eerste zwemmers van start gaan, door hen een fijne vierdaagse te wen sen. "Rechts zwemmen, zoveel mogelijk schoolslag en elkaar niet hinderen", was daarbij de op merking. Vrijdagmidddag konden de deel nemers, toen hun opdracht uitge voerd was, bloemen in ontvangst nemen. Al voor de vijftiende keer stond aan het bad een bloe- menstalletje van Dalem. Vanwege dit derde lustrum had het badper- soneel voor een verrassing ge zorgd. Bloemist Jansen kreeg namelijk als aandenken man chetknopen en een dasspeld aan geboden, een cadeau waar hij zichtbaar niet op gerekend had. Bij het bad was vrijdagmiddag ook de trouwe ploeg vrijwilligers aanwezig die als een razende pan nekoeken bakte voor de zwem mers, terwijl ook de kijkers er een konden kopen. De opbrengst daarvan was voor Unicef. Aan de zwemvierdaagse was namelijk ook een sponsoractie verbonden voor Unicef. Mevr. C. van der Linde kreeg zaterdagmiddag van de ongeveer 40 deelnemers al een flink bedrag binnen, later groeide dat uit tot 1341,40. De School met de Bijbel uit Oud-Vossemeer droeg daarvan 358,75 bij, ter wijl Irene v.d. Meulen in haar een tje 114,50 inzamelde. Het volgende evenement dat op stapel staat is de slotmiddag in het bad. Naast de sporten als verkleed zwemmen, sprietlopen, enz. zal er (onder voorbehoud) in samenwer king met de afd. Poort- vliet/Scherpenisse/Tholen van Veilig Verkeer Nederland een on geval met auto te water worden nagebootst. Voor het publiek een leerzaam spektakel. De jeugd wordt uitgenodigd voor een zwemmarathon in het Sportfond sen bad te Klundert op 6 oktober. Zwemmers die door de bad meester capabel worden geacht worden door hemzelf uitge nodigd. Meisjes tot 25 kg: 1. Lucinda Verhee- zen, Bergen op Zoom 2. Elaine Struijk, Oosterhout Meisjes tot 32 kg: 1. Simone de Koek, Nieuw-Vossemeer 2. Maaike Dekkers, Tholen 3. Lartitia Luzza, Gravelines (Frankr.) 3. Marlies Selsig, Tholen Meisjes tot 36 kg A:l. Patricia de Waal, Rotterdam 2. Bianca Bijl, Tho len 3. Danielle Bakx en Shirley Bakx, Oosterhout Meisjes tot 36 kg B:l. Angela Nor man, Deal (Eng.) 2. Sharon Cassa, Oosterhout 3. Ingrid Franse, Heerle 3. Ilonka van Vossen, Tholen Meisjes tot 40 kg:l. Patricia de Waal, Rotterdam 2. Andrea Croyton, Deal (Eng.) 3. Wendy Neelen, Tholen 3. Jo anne Astrup, Maidenhead (Eng.) Meisjes tot 45 kg: 1. Alison Kemp, Maidenhead 2. Ilse van Reijen, Oosterhout 3. Natasja Scheijven, Oosterhout 4. Joan Astrup, Maiden head (Eng.) Meisjes tot 50 kg: I. Brenda Franse, Heerle 2. Claudia Goedegebuure, Tholen 3. Helene van Oorschot, Heer le 4. Mariëlle Deharte, Gravelines (Fr.) Jongens tot 22 kg: l.Ivo de Keijzer, Nieuw-Vossemeer 2. Bobby Kubista, Tholen 3. William de Bruijn en Ri chard de Bruijn, Bergen op Zoom Jongens tot 25 kg: 1. Alain Wattebled, Gravelines (Fr.) 2. Patrick Genart, Gravelines (Fr.) 3. Hugo Groeneveld, Tholen 4. Bart Beirnaert, Tholen Jongens tot 28 kg: 1. Vincenzo Cuva, Maidenhead (Eng.) 2. Nicolas Boudel- le, Gravelines (Fr.) 3. Benoit Deharte, Gravelines (Fr.), Akko Dijkstra en Sietse Dijkstra, Nieuw-Vossemeer Jongens tot 32 kg: 1. Antonio Cuva, Maidenhead (Eng.) 2. Jürgen Scheij ven, Oosterhout 3. Tommy van Buren, Oosterhout, Lodëvic Luzza, Graveli nes (Fr.) en Christian Binkhorst, Tholen Jongens tot 36 kg A: 1. Alexander Struijk, Oosterhout 2. Raoul Prada- pors, Rotterdam 3. Dennis Wouden berg, Bergen op Zoom en Klaas Huijbrechts, Heerle Jongens tot 36 kg B: 1. Graham Pellet, Dover (Eng.) 2. Mathieu Vanquellet, Gravelines (Fr.) 3. Jordy Hage, Tholen en Fabian Coppens, Bergen op Zoom Jongens tot 40 kg: 1. Rodrigo Prada- pors, Rotterdam 2. Guillaume Tro- chüt, Gravelines (Fr.) 3. Matty Voorbraak en Alexander Gieskes, Heerle Jongens tot 45 kg: 1. Jak Ovens, Mai denhead (Eng.) 2. Marcel van Don gen, Oosterhout 3. Lennard Berrevoets, Tholen en Pascal Wouden berg, Bergen op Zoom Jongens tot 50 kg: 1. Graig Munn, Dover (Eng.) 2. Danial Ovens, Mai denhead (Eng.) 3. Ronald Struijk, Rotterdam en Lee Sumton, Dover (Eng.). Mevrouw Van der Linde van Unicef neemt in de Spetter de eerste sponsorgelden in ontvangst die dankzij de Thoolse zwemvierdaagse voor Unicef beschikbaar kwamen. Een aantal gehandicapten uit de regio genoot vorige week van een onvergetelijke visdag op de Oosterschelde. Het initiatief hier toe werd genomen door de Li- onsclub Etten-Leur en de hengelsportjournalist Jan van Gent. Zij pakten een idee op van het Thoolse sport vissersbedrijf Moerland-v.d. Velde, dat deze tochten in het verleden een vijftal jaren maakte. De vissers maakten gebruik van de aangepaste boot De Hardi. De ze is normaal gestationeerd in Den Oever en vaart op de Wad denzee. Het is het eerste Neder landse schip dat is goedgekeurd voor gehandicapten. Door een dubbele romp is De Hardi bij ca lamiteiten bijna 100% veilig. Er is een lift aan boord waarmee rolstoelers ook bij minder goed weer zonder problemen naar be neden kunnen. Gelegenheidsschipper Piet Moer land nam dagelijks zo'n 20 gehan dicapten en hun begeleiders mee. De boot vertrok vanaf de Bergse- diepsluis naar bekende visstekken als de Zilverput en 't Windgat. Op de maandag werd er behoorlijk gevangen, één van de deelnemers haalde 40 vissen op! Dinsdag was een aantal bewoners van het ge zinsvervangend tehuis uit Sint- Annaland present, samen met mensen van Stella Maris uit Steenbergen. Ook leden van de Anib Tholen/Sint-Philipsland maakten, zij het individueel, ge bruik van deze voorziening. Boot, hengels en eten waren gratig voor de vissers. In de tien jaar dat De Hardi vaart, was het de tweede keer dat dit op deze manier ge beurde. Op dinsdag 9 oktober wordt in Haestinge te Sint-Maartensdijk een oprichtingsvergadering belegd door de Thoolse Bridgeclub. Aan de orde komen ondermeer de speelavond of -middag, de locatie, cursus, competitie. Belangstellen den kunnen inlichtingen verkrij gen bij Huib Bocxe (01666-2861) of Jan Terpstra (01670-64195). De ANWB begint in Bergen op Zoom en Roosendaal met cursus sen skigymnastiek. In 18 wekelijk se lessen van een uur wordt getracht de conditie op peil te brengen voor de jaarlijkse skiva kantie. Behalve een uitgekiend trainingsschema krijgen deelne mers tips over veilig skieën. In Bergen op Zoom begint de cursus op dinsdag 18 (één uur) en woens dag 19 september (drie uren) en in Roosendaal op maandag 17 sep tember (één lesuur). Voor infor matie tel. 01640-43850. Sollicitaties te richten aan: Advertentie I.M. "Nu zijn we op alle fronten uitge kozen: ballet, entertainment en sport," vertelt een gelukkige Lau ra Ouwens uit Oud-Vossemeer. Ze meldde zich voor de talentenjacht van Podium Showprodukties aan na het lezen van een advertentie. Enkele weken geleden won de groep de voorronde in Port Zélan de. "Iemand van het produktiebe- drijf wilde ons toen al meteen in een show hebben, groep én cho reografe," zegt Laura. De finale zou op 22 september zijn, maar maandagavond kreeg Laura telefonisch te horen dat ze de volgende avond al paraat moest zijn. "Dat was even diep ademhalen. Ik stond op het punt naar een cursus te gaan, dus hoe kon ik dat zo gauw organiseren. De meiden zitten overal, Amers foort, Breda en bovendien zitten ze met huiswerk." Laura Ouwens schakelde haar rechterhand Wil- ma Egelman in en die reisde dins- Pleegzorg. De Centrale voor pleegzorg Zuid-Holland/Zeeland is een bemiddelingsorganisatie voor pleeg- en opvangadressen. Het bureau in Middelburg is tij dens kantooruren bereikbaar, tel. 01180-14955. dagavond met zeven groepsleden af naar de Brouwersdam. Laura zelf kon niet mee, want ze moest lesgeven en dat kon op zo'n korte tijd niet veranderd worden. "Maar ik ben er 's avonds om half elf nog naartoe gereden en daar stonden ze met weer zo'n grote beker!" De groep voerde voor een zevenkoppige vakjury de dansnummers 'Mag het licht uit', 'Puttin on the ritz' en 'Slow start' uit. Met 184.5 punten (de winnaar had er 196.5 en de nummer drie 168.5) leverde dat de tweede plaats op. Er waren zeven kandidaten. "Een perfecte uitvoering, een uit stekende choreografie van Laura Ouwens en een opmerkelijke mu ziekkeuze," aldus het juryrapport. Voor de finale werkt Laura aan een Braziliaans shownummer. Het meedoen aan de talentenjacht was een aparte ervaring. "Het is een totaal andere wereld. Je krijgt te maken met artiesten, mensen die echt bezig zijn om door te stoten," vertelt Laura. Zij is zelf op dinsdag-, donderdag- en vrijdag avond weer met de lessen jazzbal let en aerobics begonnen. En op woensdagmorgen voor het eerst met een uur keep fit.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 13