Alleen goede zwemmers blijven over Lustrum invitatie-tournooi Smash '76 Kleuters laten zich wel horen Smerdiek bekert met negen man verder g Woensdag schoolvoetbal Zwemtocht Oosterschelde trekt maar 37 deelnemers Startsubsidie Bloevantho Goed gedrag 21 honden Vrij dagavond zesde Thoolse triathlon Emergo beperkt het verlies Weinig animo club titelstrijd Verkouteren en Suarez clubkampioen Donderdag 6 september 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Bijna binnen de gestelde twee uur kwamen 35 van de 37 deelnemers aan de Oosterscheldetocht over 4200 meter zaterdagmiddag bij de Poortvlietse Schelphoek uit het water. Onder goede omstandigheden kwam ie dereen veilig aan wal en dat was de organisatie heel wat waard na de situatie vorig jaar, toen er een ambu lance aan te pas moest komen. Twaalf boten Oh, mijn benen Worsteballetje Cognac Voor de vijfde maal organiseert tafeltennisvereniging Smash '76 zaterdag een invitatie-tournooi in de Welle- vaete te St. Annaland. De eerste keer werd dat georga niseerd naar aanleiding van het tienjarig bestaan van de enige tafeltennisclub op Tholen. du i venrubriek korfbal W* bekervoetbal SPS 2-Tholense Boys 3 3-0 tennis Clubkampioenschap jeugd Jacoba van Beieren "Het deelnemersveld selecteert sen, Hoogstraten, Brussel). Petra van Heugten uit Denekamp, die voor de derde keer meezwom, was de verste deelnemer. zich vanzelf", zei de Thoolse bad meester J. Jansen bij het verwel komen van de zwemmers op de glooiing voorbij het gemaal in Poortvliet. "Alleen de goede zwemmers blijven over. Deelname van 37 zwemmers vind ik prima", aldus Jansen. Bij organisatievoorzitter C.G. Vis ser viel de belangstelling tegen. "Ik had 75 deelnemers verwacht, maar vrijdag zat het tegen met het weer, wat zwemmers ervan weer houden heeft om in te schrijven. Vandaag is het reuze meegevallen. Stroom en wind mee en lekker warm. De zwemmers hebben geen kou gehad." De laatst binnenkomende zwem mer, de 68-jarige Han Boogaard uit Krabbendijke, complimenteer de de organisatoren. "Je voélt je veilig tijdens de tocht, want er is altijd een boot in de buurt. Dit evenement is goed georganiseerd." Op de controlelijst hadden de or ganisatoren ruimte voor 120 zwemmers, maar dat werd lang niet gehaald. De belangstelling loopt elk jaar terug: in 1987 nog 61, vorig jaar 48 en zaterdag 37. Daarvoor komen heel wat mensen op de been: brandweer, rijkspoli tie te water, Rode Kruis, onderwa tersportvereniging de Snotdolf uit Tholen en Dustie uit Roosendaal, scouting Heenetrecht en mede werkers van zwembad de Spetter. Zo'n 12 bootjes zorgden voor de begeleiding, waarbij via porto foons de verbindingen werden on derhouden. De 37 deelnemers die na het start sein van burgemeester Van der Munnik even na twaalf uur bij Gorishoek in het water gingen, kwamen uit Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, St. Maartensdijk, Stavenisse, Rilland, Krabbendijke, Dinteloord, Willemstad, Putte, Vlaardingen, Den Haag, Dene kamp en België(Brasschaat, Es- Rond kwart over één klom de eer ste zwemmer aan wal: de 32-jarige Robert de Greve uit België, die re gelmatig meedoet aan een triath lon. Hij noemde de omstandigheden 'heel goed'. Ge woon in zijn zwembad kwam Jos Kodde uit Tholen daar vlak ach teraan. Hij deed voor de eerste keer mee en overbrugde de 4200 meter vlot. "De temperatuur was goed", vertelde hij- monter. De jeugdige Poortvlietse atleet(o.a. triathlon) Jean Philippe Paap was derde. Hij deed voor de eerste keer mee aan de Oosterschelde- zwemtocht en zijn ouders volgden zijn verrichtingen vanaf de dijk met een verrekijker. "Het laatste stuk was behoorlijk pittig", liet Paap weten, die wat naar de kant was afgedwaald in plaats van de rechte lijn naar de aankomst te zwemmen. Vijf voor half twee arriveerde de eerste vrouw, Betsie van Dorst uit Tholen. De laatste meters waren zwaar, uitgeput kwam ze binnen. "Oh, mijn benen, ik kom er niet meer uit", klaagde ze, waarna zwemmer Jos Kodde en bad meester Jansen haar aan wal trok ken. Na de bloemen en een opkikkertje kwam Betsie van Dorst al gauw bij en keek ze - ge complimenteerd door haar sup porters - met voldoening terug op het volbrengen van de tocht. "Het laatste stuk lijkt het echter of je er nooit komt. De golven wegen dan wel zwaar. Het is ook moeilijk om recht te zwemmen", aldus de Thoolse, die de 4200 meter met de schoolslag aflegde. Tien minuten later volgden Anne- Betsie van Dorst uit Tholen, zaterdag de eerste vrouw in de Oosterscheldetocht, krijgt de bloemen van badmeester J. Jansen. miek Slootweg uit St. Maartens dijk en Corinne Visser uit Poortvliet. Gatze de Moed uit Stavenisse was er ook weer bij en voltooide blijkbaar op zijn gemak de Oosterscheldetocht. "Onder weg had ik wel zin in een worste balletje", zei de dorpsomroeper, vrijwillig molenaar en sportman laconiek. Burgemeester Van der Munnik complimenteerde zijn medewerker. "Het water was be ter dan vorig jaar", vertelde Gatze de Moed, die op de 4200 meter al le zwemslagen toepaste om te va riëren. De enige brandweervrouw in het Thoolse korps uit St. Maartens dijk overbrugt de afstand even eens, samen met mevr. Manneke. Ook mevr. Contant uit Tholen klaart de 4200 meter. Een aantal Belgen waren bij elkaar gebleven om gemakkelijker te zwemmen. "Het is te zeggen, als ik dit van te voren geweten had.....", zei één van de Belgen terwijl hij steunend en kreunend aan wal werd getrokken. De flinke groep belangstellenden verwelkomde de zwemmers tel kens met applaus als waardëring voor de prestatie. Er zijn uiteinde lijk maar twee uitvallers, waarvan één al vrij vroeg met kramp aan de kant moest. Wanneer het tegen twee uur loopt, zijn er maar een paar zwemmers meer in het water. Duikers zorgen voor de begeleiding. De organisa toren hebben een limiet van twee uur gesteld, maar de 68-jarige Han Boogaard uit Krabbendijke is er veel aan gelegen om de tocht te volbrengen. "Het zat hem een heel jaar dwars dat hij in 1989 de tocht niet uitgezwommen heeft", vertelde zijn vrouw. Vader Boo gaard wilde de prestaties van zijn zoons Jaap en Frans, die zaterdag ook meezwommen, evenaren. Mevr. Boogaard zwaait met de cognacfles wanneer haar man de wal nadert. Badmeester Jansen staat met de bloemen gereed. Rond tien over twee loeien de sire nes van de begeleidende schepen: Han Boogaard heeft het geklaard. Burgemeester Van der Munnik complimenteert de organisato ren." Gefeliciteerd dat het allemaal weer goed afgelopen is. Het was weer dik voor elkaar!" Oud-St. Annalander Han Boogaard(68) uit Krabbendijke, de oudste deelnemer aan de 4200 meter lange zwemtocht, gaat aan wal met hulp van de drie duikers die hem in de finale begeleid den. De eerste drie zwemmers die de 4200 meter voltooiden: in het midden winnaar Robert de Greve(32) uit België, links Jos Kodde uit Tholen die tweede werd en rechts Jean Philippe Paap uit Poortvliet die als derde aankwam. Zaterdag zullen vanaf 9.00 uur zestig tafeltennissers strijden om de titel. De deelnemers zijn ver deeld in vier klassen bij de heren senioren en een jeugdklasse. In de A-klasse is Christiaan van 't Hof de plaatselijke favoriet. Hij was winnaar in 1986 en tweede in 1987 en 1988. Zijn ex-teamgenoot Johan Snoep(Dordrecht) zal zijn grootste concurrent zijn. Verder zullen Jan Horst(Markiezaat), Ton van Oevelen en Piet Ridder hof tot de favorieten behoren. In de B-klasse zijn Hans van Dij- ke, Ad van 't Hof en Martin van de Klooster(allen Smash '76) de plaatselijke favorieten. Van 't Hof werd tweede in 1986, terwijl Mar- De studieclub Bloevantho heeft van de Thoolse gemeenteraad 1500 gulden startsubsidie gekre gen om de teelt van droogbloemen te stimuleren. Er was een nadelig saldo geraamd van 3475 gulden voor 1990. P. van Belzen pleitte ervoor om overlapping van soortgelijke za ken tegen te gaan. "Dat is geen luxe omdat het in de landbouw om een omschakelingsproblema- tiek gaat. Coördinatie werkt dan alleen maar gunstig en overzichte lijk. We groeien naar zo'n bunde ling toe", mede het RPF/GPV-raadslid. Wethouder J. Versluijs noemde de verschillende nieuwe teelten als bloemzaadteelt, droogbloemen en broccoli, alsmede de proef met zoet water zo divers, dat het apar te zaken zijn die onderzocht moe ten worden. "Bij de aanvraag van de bloemzaadtelers hebben we dat nog nagevraagd en er was geen kennis op dat terrein aanwezig. Onderzoek vraagt veel tijd en menskracht en de genoemde za ken en Bloevantho verdienen het om ondersteund te worden", zei de wethouder. Notuleren. Op 11 en 18 september organiseert de Zeeuwse Vrouwen raad een cursus notuleren. Deze wordt gehouden in Goes. Seizoensverlenging. Tot 15 okto ber kunnen ondernemers bij de Kamer van Koophandel aanvra gen indienen voor een bijdrage in projecten betreffende seizoensver lenging. Op de eerste sluitingster mijn in juni waren 13 aanvragen binnen, waarvan 7 uit Midden- en Noord-Zeeland (45 bedrijven, waaronder één aanvraag met 38 deelnemende bedrijven). Het pro ject beoogt de toeristenmarkt bui ten het hoogseizoen te laten groeien. tin van de Klooster de laatste ja ren steeds dichtbij een finaleplaats was. Cees de Blaay(Yerseke) is eveneens een kanshebber in de B-klasse. De nog jeugdige spelers Marco Saarloos en Rafael Fructuoso zouden in deze klasse wel eens voor een ver rassing kunnen gaan zorgen. De Reisduif, St. Philipsland, Peronne 1 september, in concours 416 duiven, eerste duif 1268.818 m/min. en laatste duif 1021.650 m/min. Comb. Bolijn 1, 2, 6, 8, 10, 12, 13, 14, 16, 19, 20, 22, 24, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 42, 45, 47, 48, 51, 57, 58, 61, 62, 65, 72, 77, 81, 84, 89, 96, 98, 99, 102, 103, 104(104 mee); Mevr. Quist en Zn. 3, 23, 32, 46, 52, 63, 66, 67, 69, 71, 80(21); G. Walpot 4, 26, 56, 60, 74, 75(12); J.C. Verwijs 5 en 59(20); Comb. Reijngoudt en Zn. 7, 91, 94(12); P. Wagemaker 9, 15, 21, 25, 27, 55, 68, 70, 90, 92(19); R. v.d. Reest 11, 28, 49, 50(27); A. de Zwart 17, 43, 53, 76, 82(23); J.D. Quist 18 en 73(10); C. Verwijs 36, 83, 85, 97(41); A. Faase 40 en 100(7); J. Walpot en Zn. 41, 64, 87(38); J. Quist 44 en 101(8); Comb. Reijngoudt 54(12); D. Meijer 78(12); Joh. Kosten 79, 86, 88(13); A. Kot 93 en 95(4). De Keisduif, Scherpenisse, Orleans 25 augustus, in concours 169 duiven, eer ste duif 13.44.54 u. is 1155.84 m/min. en laatste duif 15.29.39 u. is 903.64 m/min. J. Moerland 1, 8, 15, 19, 21, 32, 39, 48, 49; D. Menheere 2, 3, 9, 17, 24, 38; D. Uijl 4; J. v.d. Zanden 5, 12, 22, 26, 27; A. Moerland 6, 18, 29, 30, 31, 35, 40, 42, 45; R. Tasma 7, 13, 43; G. Larooij 10, 14, 34, 55; P. Potappel 11, 20, 25, 33, 41, 54; J.J. Bolier 16 en 52; W. Po tappel 23, 28, 46; L. de Koolaard 36, 37, 47, 50, 51; M. Potappel 53 en 56. In de C-klasse zijn de plaatselijke favorieten Adri Aarnoudse, Kees van Poortvliet, Jos IJzerman en David van Driel. In de D-klasse zijn Peter van Dij- ke en Jan den Engelsman de St. Annalandse kanshebbers. In de aspiranten-klasse moeten Henk Jopse, Johan Scherpenisse, Jacob Elenbaas en Wilbert Dunki Ja cobs de Thoolse eer hoog houden. Verder wordt er gestreden om de Wellevaete-trofee voor de beste vereniging. De deelnemende verenigingen zijn: Slagvast uit Kamperland, Yerseke, Arnemuiden, Scaldina uit Zierikzee, DIO uit Heerle, Smash '70 uit Noordhoek, Mar- kiezaat uit Bergen op Zoom, Ho- tak '68 uit Hoogerheide, TCS uit Steenbergen, Dordrecht, Woerden en Smas '76. De finales zijn gepland,om 16.00 uur. Een meisje waagt de sprong, één van de spelletjes tijdens de kleuterdag in de gymzaal te Poortvliet. "Al dat klein grut maakt zoveel lawaai dat we ons nauwelijks ver staanbaar kunnen maken bij het wisselen van de spelletjes", constateert voorzitter J.P. Smul ders van de Thoolse turnfederatie. Hij kondigt in de gymzaal van gastheer Excelsior aan de Burge- meet in Poortvliet zaterdagmor gen het volgende spelletje aan. Bus gooien, evenwichtsbalk, clownsrace, balgooien, torenbou- wen, skippy ballenrace, lepel lo pen, bal doorgeven, steppen, was ophangen, voelen, zaklopen, mid- getgolfen en ringwerpen. Het vijf tiende spelletje, waterdragen, verviel omdat de kleuterdag werd verplaatst van het grasveld naar de gymzaal. "Na de regen van vrijdagnacht was het te nat op het veld", vertel de Excelsior-voorzitter J.W. van Dijke. "Daarom moesten we met de 95 kinderen uitwijken naar de gymzaal." De kleuterdag telt deelnemers van Excelsior Poortvliet, SHF Schere- nisse, Kwiek Stavenisse, WIK St. Annaland, Spido Oud-Vossemeer, de Flippers St. Philipsland en Duiveland uit Oosterland. "Die laatste vereniging was er vorig jaar als proef bij en doet nu defi nitief met onze activiteiten mee", aldus Smulders. De 95 kinderen van 4 tot en met 7 jaar zijn in 12 groepen ingedeeld. Het programma bestaat uit twee delen, waarbij de etenspauze wordt besloten met een ijsje. Dat smaakte wel na zoveel inspanning. De kleuterdag was mede mogelijk door de inzet van vele begeleiders bij de verschillende verenigingen. De Thoolse turnfederatie had nog een jeugddag voor gymnasten vanaf 8 t/m 12 jaar willen organi seren, maar door omstandigheden is dat niet gelukt. Er staat nog wel een seniorendag gepland, 15 september op het sportveld of in de hal van loonbe drijf Den Engelsman te St. Anna land. Er worden 80 deelnemers vanaf 16 jaar verwacht. Er wordt onder meer een demonstratie rond- radturnen gegeven. De tweede keus van Smerdiek voetbalde dinsdagavond tegen WC 2 uit stekend. Met negen man behaalde de blauw-zwarten de overwinning en plaatsten zich daarmee voor de volgende bekerronde. In de openingsfase kwam WC goed uit de startblokken, maar na 10 minuten kwamen de Tholena- ren beter in de wedstrijd. Na een half uur zette Addy Stoutjesdijk Smerdiek op de verdiende 0-1 voorsprong. Daarna kreeg Smer diek verschillende scoringsmoge- In zwembad de Haestinge start vrijdagavond om zes uur de Thoolse triathlon. De deelnemers zullen achtereenvolgens 750 meter moeten zwemmen, 30 kilometer fietsen en 7 kilometer lopen. Vele triatleten hebben inmiddels al in geschreven. Piet van As en Theo Steketee zijn de plaatselijke vedet ten. In tegenstelling tot vorig jaar is de organisatie weer teruggestapt naar een recreatieve wedstrijd. Emergo begon de eerste wedstrijd van de competitie tegen PKC enthousiast en kwam door een afstandschot van Jan Duine verrassend snel op voor sprong. De Papendrechtenaren wisten snel daarop drie punten te scoren, waarvan één uit een strafworp.Marco van den Hoek en Maddy Muis maak ten de stand gelijk, maar Emergo kon niet verhinderen dat PKC met een voorsprong van 6-3 de rust in ging. Na de thee bouwden de Zuid-Hollanders door hun technisch betere spel de voorsprong verder uit. Dankzij Emer- go's goede verdediging, inzet en doel punten van Harry Verdult(2x),Maddy Muis en Marco van den Hoek, werd het verlies beperkt tot 10-7. De pupillen moesten tegen Ossen- drecht hard werken om de 2-2 eindstand te verwezenlijken. De doel punten werden gemaakt door Jitstke de Koning en Kevin Meyer. Volgens trainster Dicky van der Linden een te rechte uitslag omdat beide partijen goed speelden. Zaterdag speelt Emergo op het veld bij Haestinge om 16.00 uur tegen Good Luck 2. De pupillen spelen om 10.30 uur tegen Springfield. Woensdag wordt op het sport complex Haestinge te Sint- Maartensdijk het schoolvoetbal- tournooi gehouden voor de basis scholen van Tholen en Sint-Philipsland. Aan het evene ment nemen 10 basisscholen deel; 8 jongenselftallen, 11 jongens ze ventallen en 8 meisjes zeventallen. Er wordt in 6 poules gespeeld. De eerste wedstrijden beginnen om 12.30 uur. De finales vinden plaats om 16.50 uur. De deelne mende scholen zijn De Luyster uit Sint-Philipsland(l jongenselftal), De Schalm uit Stavenisse(2 jon gens zeventallen), De Casembroot uit Sint-Annaland(l jongens elf tal, 1 jongens zeventag en 1 meis jes zevental), CNS uit Tholen(2 jongens elftallen, 1 jongens zeven tal en 2 meisjes zeventallen), Ter Tolne uit Tholen(2 jongens elftal len, 1 jongens zevental en 1 meis jes zevental),Die Heenentrecht uit Oud-Vossemeer(l jongens zeven tal), De Eevliet uit Poortvliet(l jongens zevental en 1 meisjes ze vental), School met de Bijbel uit Poortvliet 1 jongens zevental) De Rieburch(2 jongens elftallen, 2 jongens zeventallen en 2 meisjes zeventallen), De Oosterschelde- school uit Scherpenisse(l jongens zevental en 1 meisjes zevental). lijkheden, maar men faalde in de afwerking. De beste kans was voor Frans Gabriëls na een com binatie met Addy Stoutjesdijk. De spits van Smerdiek schoot de bal echter naast." Na rust moesten de bezoekers al na twee minuten een tegentreffer incasseren. WC speelde de ach terhoede van Smerdiek compleet weg en scoorde de gelijkmaker. Daarna controleerde Smerdiek de wedstrijd. Met name op het mid denveld bleven ze de tegenstander uit Halsteren de baas. Na onenigheid met een tegenstan der werd Frans Gabriëls door de scheidsrechter uit het veld gestuurd, waardoor Smerdiek met 10 man de resterende minuten moest spelen. De Tholenaren moesten zich voor noodgedwon gen beperken tot countervoetbal, wat dertien minuten voor het ein de succus opleverde. Na een verre uittrap van doelman Franke zette Gert-Jan van Ham op rechts goed door. Na de doelman van WC te hebben uitgespeeld, scoorde hij voor Smerdiek het tweede doel punt. Met nog ruim 10 minuten te spelen deed Smerdiek er alles aan om de 1-2 voorsprong te behou den. Tot overmaat van ramp moest Peter Franke met een bles sure het veld verlaten. Doordat De instructiegroep Tholen van de ver eniging van fokkers en liefhebbers van Duitse herdershonden(VDH) hield woensdag ter afsluiting van de cursus gedrag en gehoorzaamheid een exa men voor beginners, gevorderden en de G G groep. Er hadden zich 21 combinaties ingeschreven.Keur- meester was mevrouw J. Verwey uit St. Maartensdijk. De instructeurs van ie dere groep traden op als examenlei der/ster. Uitslagen beginners; 1. J. Pruisen uit St. Maartensdijk met de dwergkees Roosje 87 pnt 2. R. van Wijmeren uit St. Maartensdijk met Murphi (Stafford Terrier) 85 pnt 3. M. Mol uit Poortvliet met Nardo (Duitse herder) 83 pnt 4. M. Hagenbeek uit Oud-Vossemeer met Boomer (Bobtail) 73 pnt. 5. H. de Korte uit Scherpenisse met Rocky (Labrador) 72 pnt 6. M. van Tiggele uit St. Maartensdijk met Droef (Labrador) 71 pnt 7. A. Vaders uit Oud-Vossemeer met Max (Lbra- dor) 70 pnt Gevorderden: 1. J. Pruisen met Peerke (terrier) 77 pnt 2. R. Pleune uit St.-Maartensdijk met Rocky (Kr.Pincher) 75 pnt 3. T. Rijnberg uit Oud-Vossemeer met Sa- scha (herder) 74 pnt 4. R. Wondergem uit Middelburg met Anka (Duitse her der) 73 pnt. G G groep: 1. T. Slager uit St. Annaland met Co- ran (Groenedaler) 86 pnt2. A. Groene- wegen uit St. Maartensdijk met Ceasar (Duitse Herder)83 pnt 3. J. Stoutjesdijk uit Tholen met Ulvia (Duitse herder) 83 pnt 4. M. Aarnoud se uit Oud-Vossemeer met Sarah (Bob tail) 78 pnt5. M. Schriever uit Halsteren met Aron (Duitse herder) 72 pnt. Dinsdag werden de nieuwe groepen in gedeeld. De nieuwe deelnemers aan de cursus - die tot 10 december gaat du ren -maakten kennis met de andere deelnemers en instructeurs. Smerdiek al gebruik had gemaakt van twee wissels, moest men met negen man de laatste vijf minuten uitspelen. Vlak voor het eindsig naal wist doelman Jacky Franke door een schitterende redding de spits van WC het scoren te ver hinderen. Smerdiek hield tot het verlossende eindsignaal met ne gen man stand. De reserves van SPS plaatsten zich door een 3-0 overwinning te gen rivaal Tholense Boys dinsda gavond voor de volgende bekerronde. Qua voetbal waren de SPS'ers duidelijk de betere ploeg, terwijl de organisatie bij Tholen niet geheel klopte volgens de lei der van SPS. "Het middenveld van Tholense Boys was met vijf man sterk bezet, maar werd nau welijks in het spel betrokken", concludeert Laban Hage. Na 30 minuten zette Hans Hage na aangeven van Rinus Slootma- ker, SPS op een 1-0 voorsprong. Vlak voor het rustsignaal kwam SPS via een cadeautje op 2-0, toen een verdediger van Tholen zijn eigen doelman passeerde. In de tweede helft ging de tweede keus van SPS op dezelfde voet verder. De ploeg werkte hard en kende weinig problemen met de Boys. Na 25 minuten scoorde Rinus Slootmaker, via een afstandschot, de derde treffer. Tholense Boys kreeg aan het einde van de wed strijd een schitterende kans, maar door prima werk van doelman Hage bleef de nul gehandhaafd. Met de 3-0 overwinning plaatste SPS zich voor de volgende beker ronde, en daar zal het volgens de leider niet bij blijven. "We gaan dit seizoen vopr de dubbel", aldus een optimistische Laban Hage. De technische commissie van Eegedi- ma werd voor het clubkampioenschap geconfronteerd met een teleurstellend aantal inschrijvingen. Doordat de deelnemers in de heren- en damesen kel na verlies van de eerste wedstrijd in het hoofdtournooi nog kunnen door schuiven naar een B- en zelfs een C- poule, worden er toch nog 144 wedstrijden afgewerkt (ook dames- en herendubbel en mixed dubbel). Maan dag werden er 90 verspeeld. De diverse geplaatste spelers wisten zich te hand haven: Robin Schoonen (herenenkel), Mireille Drenth (damesenkel), Jaap de Jonge/Cees Zuidweg en Leen van As/Cor Jacobs (herendubbel), Juul Zuidweg/Ria Rietkerk en Marjet Bakx/Nel Breker (damesdubbel), Cees en Juul Zuidweg en Leen van As/Ria Rietkerk (gemengd dubbel). Verras send was de vroegtijdige uitschakeling - door Bert v.d. Brink - van Cees Zuid weg in het herenenkel. Dit weekeinde vallen de beslissingen. Zaterdag werden de finales gespeeld van de clubkampioenschappen voor de jeugd van tennisvereniging Jacoba van Beieren. Dankzij het mooie weer kon er zonder vertraging worden gespeeld. De enige uitzondering was de finale van de meisjes enkel tot en met 17 jaar waar een van de finalistes door de griep was geveld. Deze wed strijd tussen Karin Bijl en Alexandra Padt zal zo spoedig mogelijk alsnog worden afgewerkt. In de B-poule van de meisjes tot en met 17 jaar was Nelieke Rip op de eer ste plaats geëindigd en Marielle Kers op de tweede. De jongens tot en met 17 jaar was een wedstrijd die de moei te waard was. Martin Oostdijk, die dit jaar voor het laatst als jeugdspeler meedoet, kwamen tegen Robert Padt uit. Na drie sets bleek dat vier jaar leeftijdsverschil erg groot is. Martin won de eerste prijs en Robert Padt ging verdiend met de tweede prijs naar huis. Ook de wedstrijd in poule B was span nend. Daar streden Gaby Hoek en Niels Bijl tegen elkaar en ze hadden eveneens drie sets nodig. Gaby Hoek won uiteindelijk deze boeiende partij. Bij de jongens tot en met dertien jaar ging de finale tussen Robert Padt en Niels Bijl. Robert Padt kwam hier als winnaar uit de bus. Bij de jongsten waren er te weinig deelnemers om twee verschillende poules te maken, waardoor er een mix poule ontstond. Winnaar werd Mat- thijs Steenpoorte en als tweede eindig de Saskia van de Graaf. De winnaars van de A poules werden verblijd met een beker met inscriptie en de tweede prijswinnaars gingen met een medaille naar huis, uitgereikt door voorzitter W. Brevet. De afgelopen twee weken zijn de jaar lijkse clubkampioenschappen van ten nisvereniging St. Annaland gehouden. De opkomst was mager; alleen de top van de club was goed vertegenwoor digd. Evenals vorige jaar werden bij de dames Gea Verkouteren en bij de heren Arie Suarez clubkampioen. Toch had Verkouteren meer tegen stand dan in vooragaande jaren. De jeugdige Miranda Heijboer maakte het Gea in de finale behoorlijk lastig. Nadat ze de eerste set met 6-4 had ge wonnen, leek ze de tweede set gemak kelijk naar zich toe te trekken. Miranda slaagde er echter in een tie break in de wachtte slepen. De tie break en dus de wedstrijd werd door de meer geroutineerde Gea gewonnen. Derde werd Mary Fase-Quist. Bij de heren werd Arie Suarez voor de vierde keer clubkampioen. Wederom was Leen Goedegebuure zijn tegen stander. Die werd met 6-1 en 6-3 ver slagen door een beter gemotiveerde Suarez. Derde werd Cent van Dijke, zodat deze spelers al vier jaar de top drie van de vereniging vormen. Volgend jaar kan de jeugd een bedrei ging vormen voor het trio: Tim van de Wal en de uit Tholen gekomen Carlo Heijboer. De mixed-dubbel zou op voorhand het klapstuk van de clubkampioenschap pen worden. Anita en Arie Suarez, al drie jaar kampioen, moesten het op nemen tegen tennisleraar Frans de Wit en Miranda Heijboer. Het gerouti neerde koppel Suarez wist het Thools- Vossemeerse duo verpletterend te ver slaan: de eerste set met 6-1. Na 5-0 in de tweede set verslapte de concentra tie. Frans en Miranda kwamen op 3-5. Het St. Annalandse duo maakte de partij uit en won de titel met 6-1 en 6-3. De damesdubbeltitel ging naar Miran da Heijboer en Riek de Wit. Zij ver sloegen in de finale Hanna Moerland en Mary Fase-Quist. De titel bij het herendubbelspel ging naar Cent van Dijke en Leen Goedege buure die Tim van de Wal en Frans de Wit in een spannende 3 setter ver sloegen. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 21