Slechts SPS begint met overwinning T9PSC®RER ar Afdelingsclubs openen competitie succesvol Noad debuteert met nederlaag Ook twee punten voor reserves Tholense Boys en WHS 3 TREFZEKER WHS - ZWART WIT C1000 P.M. Gunter Smerdiek haalt flink uit; ook Stavenisse en Vosmeer winnen Donderdag 6 september 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 De eerste competitiedag bracht van de standaardelftal len alleen SPS de overwinning. In de vierde klas werd debutant Kruiningen met 3-1 verslagen. Noad leed te gen GPC een 1-4 nederlaag. In de derde klas liet Tho lense Boys zich verrassen door nieuwkomer WC (3-1) en in de tweede klas kon WHS weinig klaarmaken te gen het gedegradeerde Hoek (5-1). voetbal programma voetbal uitslagen Zaterdag 14.30 u. Ruime nederlaag WHS Onterecht verlies Thol. Boys Verdiende zege SPS knvb voetbal Noad-doelman uit veld gestuurd WHS 2 met lege handen y Verrassende winst Thol.Boys 2 Winst verjongd WHS 3 Smerdiek heeft debutant Unitas op de eerste competi tiedag een verpletterende nederlaag toegebracht (8-1). Daarnaast misten de blauw-zwarten nog twee straf schoppen. Stavenisse wees Right 'Oh met 4-2 terug en Vosmeer versloeg Groen Wit met 1-0. Drie penalties Smerdiek Sponsoring Dacomex afd. voetbal Goed debuut Vosmeer Winst voor Stavenisse Thol. Boys door Smerdiek geklopt du i venrubriek Op de eerste competitiedag werd er in zeven wedstrijden al 19 keer gescoord door Thoolse en Sint- Philipslandse voetballers. Daar van namen de afdelingsclubs 13 doelpunten voor hun rekening. De clubs moesten 16 tegentreffers in casseren, zodat er per wedstrijd gemiddeld vijf doelpunten te no teren vielen. Topscorer was Addy Stoutjesdijk (Smerdiek) met 3 treffers, gevolgd door clubgenoot Alex v.d. Reest en Nico Nooy (Stavenisse) met 2 doelpunten. Eén keer werd het net gevonden door Rien Voshol, Da vid Joppe en Jan de Graaf (SPS), Jaap van Oudenaarde (Noad), Jan Groenewegen (Tholense Boys), Arie Suarez (WHS), Ron Vaders (Vosmeer), Robert van Splunter, Jan de Viet en Peter Franke (Smerdiek), Richard Ge braad en Adrie Smits (Stavenisse). Zaterdag 8 september uur WHS-Zwart Wit(Kaland) 14.30 Thol.Boys-Meeuwen 14.30 Nieuwdorp-Noad(Dessens) 14.30 AZVV-SPS(Bruynooge) 14.30 Arnemuiden 2-WHS 2(vdLaar) 14.30 Dinteloord 2-Thol.Boys 2(Koeyvoets) 14.30 PTT 2-WHS 3(vdLinde) 12.30 Rust Roest-Smerdiek(Geeven) 14.30 Dongen-Stavenisse(Christ) 15.30 K'vangers 2-SPS 2(vAndel) 14.30 Family B.2-Noad 2(Samueis) 11.30 SPS 3-Good Luck 4(Thomassen) 14.00 PTT 3-Thol.Boys 3(vdHeyden) 15.00 Smerdiek 2-Klundert 3(Slabbekoorn) 14.30 Klundert 4-Smerdiek 3(Voogt) 14.30 WC 4-Stavenisse 2(vdHulst) 12.30 Noad 3-Alliance 2(Smit) 16.15 WHS 4-DVO 3(Roodenburg) 15.00 SPS 4-Thol.Boys 4(Bastiaansen) 14.30 Stavenisse 3-Internos 3(Coppens) 14.30 Noad 4-Alliance 4(Opree) 14.15 WC 6-WHS 5(Wezenberg) 13.00 Thol.Boys 5-Internos 4(Cops) 12.30 Smerdiek 4-K'vangers 4(vdKieboom) —14.30 Noad 5-Oostkapelle 4 12.30 Zondag 9 september uur Oudemolen-Vosmeer(Kamp) 14.30 Vosmeer 2-Grenswachters 2(Brooymans) 14.30 Vosmeer 3-Lepelstr.B.2(Bastiaansen) 12.30 Bergen 5-Vosmeer 4 11.00 Moe 11-Vosmeer 5 10.00 Vosmeer d.-Twinkle St.(Mathyssen) 10.00 Rimboe-Vosmeer d2(Severynen) 10.00 Maandag 10 september uur Bizarre-v.Oers(mvl) 20.00 SHF-Mangnus(Mvl) 19.00 Bristol-Caraco B. 22.15 TWeede kl.: Hoek-WHS 5-1. Derde kl.: VVC-Tholense Boys 3-1. Vierde kl.: SPS-Kruiningen 3-1, Noad- GPC 1-4. Tweede kl. res.: WHS 2-Almkerk 2 2-4. Derde kl. res.: Tholense Boys 2-Hoek 2 2-0, WHS 3-Oostkapelle 2 1-0. Eerste kl. afd.: Vosmeer-Groen Wit 1-0, Smerdiek-Vesting Boys 8-1. Tweede kl. afd.: Stavenisse-Right 'Oh 4-2. Eerste kl. res. afd.: Noad 2-BLC 3 1-3, SPS 2-Family Boys 2 3-0. Tweede kl. res. afd.: Schutters 2-Vosmeer 2 3-2; Tholense Boys 3-Smerdiek 2 0-2, Dinteloord 3-SPS 3 4-4. Derde kl. res. afd.: Klundert 2-Vosmeer 3 0-1; Alliance 2-WHS 4 3-1, ZPR 2-Noad 3 1-0, Smerdiek 3-VVC 4 4-3, Stavenisse 2-FSV 3 0-3 Vierde kl. res. afd.: Vosmeer 4-Lepelstraatse B. 3 0-1, Vosmeer 5-Dosko 7 2-2; Internos 3-Noad 4 4-3, Internos 4-Smerdiek 4 1-1, Tholense Boys 4-Vrederust 3 3-1, Chrislandia 4-Tholense Boys 5 0-16(1), FSV 6-Stavenisse 3 1-11, WHS 5-SPS 4 9-0. Dames: Vosmeer 2-Val Aan 13-1. Sander Goedegebuure: supporters zijn van harte welkom Sint-Annaland Advertentie I.M. WHS staat na de rentree in de tweede klas met beide benen op de grond. De 5-1 uitslag in en te gen Hoek liet qua duidelijkheid niets te wensen over. Het uit de eerste klas gedegradeer de Hoek overrompelde de Sint- Annalanders in de eerste helft vol ledig. De groen-witten waren angstig aan het duel begonnen, wat door de tegenstander prima werd uitgebuit. Het verzwakte WHS - dat door blessures en ziek te Iman en Johan van de Repe, Danny Vroegop en Dies de Witte moest missen - keek na ruim 10 minuten al tegen een achterstand aan. Uit een rommelige situatie voor het doel van WHS wisten de spelers van Hoek het eerste doel punt aan te tekenen. De Sint- Annalanders probeerden na de te gentreffer iets te ondernemen en kregen ook scoringsmogelijkhe- den. Sander Westdorp kreeg een kans, maar zijn schot ging net over de kruising. Een fout van doelman Scherpe- nisse was de aanleiding voor het tweede doelpunt van de thuisploeg. Peter Scherpenisse kon de bal niet wegstompen, waarna de sterk spelende Paul van Buuren WHS op een 2-0 achter stand zette. Een individule fout van een WHS-speler stond ook aan de basis van het derde doel punt. Verdediger Wim Vermaas kon geen afspeelmogelijkheid vin den, waarna hij de bal verspeelde aan Alex Lourens. Met een mooie lob over doelman Scherpenisse zette deze Hoek na ruim een half uur op een veilige 3-0 voorsprong. Trainer Theo Moerland strafte de fout van Wim Vermaas direct af door hem te wisselen voor de jeugdige Johan Elenbaas. WHS kon echter in de eerste helft niets terugdoen en ging met een 3-0 stand de rust in. Na rust speelde WHS duidelijk beter. De ploeg wist dat het niets meer te verliezen had en kon vrij uit spelen. Arie Suarez redde de eer voor de Sint-Annalanders door na rust het enige doelpunt voor WHS te scoren. WHS kreeg kleine kansjes op 3-2, maar het doelpunt bleef uit. Uit buitenspel positie stelde Arthur Huizen in de 66ste minuut de winst definitief veilig. Mare de Kunder bepaalde uiteindelijk de eindstand op 5-1. In de tweede helft bracht trainer Theo Moerland Leo Quist in het veld, die hiermee zijn eerste ken nismaking had met het tweede klas voetbal. WHS kan zich na het 'ingecalcu leerde' verlies tegen Hoek op gaan maken voor de wedstrijd tegen Zwart Wit '28, voor eigen pu bliek. Opnieuw een moeilijke op gave, want evenals Hoek speelde deze tegenstander vorig seizoen nog in de eerste klas. Een verzwakt Tholense Boys - zonder Leon van Elzakker en John Nieuwkoop - is de competi tie tegen WC '68 met een 3-1 ne derlaag begonnen. Met name in de eerste 20 minuten was Tholen se Boys duidelijk de betere ploeg. De Tholenaren combineerden goed, terwijl WC als nieuwko mer in de derde klas een angstige indruk maakte. Rien Broeren kreeg voor Tholense Boys de eer ste goede kans, toen de doelman van WC de bal door zijn benen liet gaan; maar hij kwam niet tot scoren. Aan de andere zijde veranderde Anton Quist met het hoofd een inzet van een VVC-speler van richting en passeerde doelman Alex Hogendoorn. De op een knullige manier ontstane 1-0 ach terstand betekende voor de Boys een enorme tegenvaller. Vijf mi nuten later kwam WC geheel on verdiend op een 2-0 voorsprong. Bij een vrije trap van rechts bleef Hogendoorn in het doel staan, waarna de spits van WC de veel kleinere Anton Quist in de lucht de baas bleef en 2-0 binnenkopte. Voor de rust kreeg Jan Groenewe gen een uitstekende kans voor de tegentreffer, maar hij faalde in de afwerking. In de tweede helft bracht trainer Cees de Maertelare Ben Schot in het veld voor Anton Quist. De Thoolse ploeg maakte nu een meer solide indruk. Het was op nieuw Jan Groenewegen, die op aangeven van Rien Broeren een uitstekende mogelijkheid kreeg. De spits stond echter in deze eer ste competitiewedstrijd niet op scherp en miste weer de kans. Ze ven minuten voor het einde was hij dan toch produktief voor de ploeg. Nadat zijn kopbal werd te gengehouden, kon hij in de re bound scoren. De Tholenaren gingen op zoek naar de gelijkma ker. Het laatste doelpunt van deze wedstrijd viel echter aan de ande re kant. Een struikelende Alex Hogendoorn moest toezien hoe een speler van WC - uit bui tenspelpositie - de eindstand op 3-1 bepaalde. Tegen nieuwkomer Kruiningen ging SPS snel en aanvallend van start en zette de tegenstander on der druk. Kopballen van Wim de Groen en Bram Hage zorgden al meteen voor gevaar. Na een kwar tier was het raak. Een vrije trap van Dick Uijl kwam op het li chaam van Bram Hage, waarna Rien Voshol de terugspringende bal hard en strak inschoot. Hal verwege de eerste helft kwam Da vid Joppe, op aangeven van De Groen, alleen voor de keeper doch schoot net naast. Even later miste ook Kees van Steenis. Met nog tien minuten te gaan kwam een Kruiningse speler oog in oog te staan met doelman Rene Uijl, die het schot stopte. Op goed aange ven van Van Steenis scoorde Da vid Joppe kort voor de rust 2-0. In de laatste minuut verzuimde Jop pe, alleen voor de keeper, om op nieuw te scoren. In de tweede helft kwam Jan Elenbaas in het veld voor de ge blesseerde Bram Hage. Met scho ten van Uijl, Elenbaas en Van Steenis begon de thuisclub goed, maar Kruiningen kwam steeds be ter in zijn spel en zette SPS onder druk. Dat leidde tot gevaarlijke si tuaties voor het doel. Halverwege scoorde de Bevelandse ploeg 2-1 nadat de bal slecht werd wegge werkt. De gelijkmaker hing in de lucht. Vijf minuten voor het einde kwam Jan de Graaf in het veld voor Jan Elenbaas. Drie minuten voor tijd scoorde De Graaf op aangeven van Dick Uijl met een mooie kopbal 3-1. Een opluchting voor SPS, maar een domper voor de bezoekers, die de hele tweede helft domineerden. De goed lei dende scheidsrechter Pekaar hoef de deze middag niemand te noteren. Voor de wedstrijd presenteerde SPS het nieuwe tenue, trai ningspakken en tassen, beschik baar gesteld door de nieuwe hoofdsponsor, woninginrichting Bouman-Potter. Noad '67 is de competitie begon nen met een 1-4 nederlaag tegen GPC uit Vlissingen. Na 25 minu ten kwamen de bezoekers op een 0-1 voorsprong, waarna men al snel de tweede treffer scoorde. In de eerste helft kreeg Hans Polder man een uitstekende kans om voor Noad te scoren. De nieuwe aanwinst, overgekomen van Vosmeer, miste echter alleen voor de keeper. Eén minuut voor tijd scoorde GPC opnieuw en bracht hiermee de ruststand op 0-3. Voor de tweede helft bracht trai ner Jan Verreijen Erwin Kot in het veld voor Marco van Herpen. Na rust kregen Ronnie van Rhee en Leo Zuidweg scoringskansen, maar het tegendoelpunt bleef uit. Jaap van Oudenaarde maakte de belangrijke aansluitingstreffer en bracht de stand op 1-3. Noad zette alles op de aanval, terwijl GPC zich beperkte tot de counter. De Vlissingers behaalden hiermee succes en wisten op 1-4 te komen. Vlak voor tijd kregen de bezoe kers een uitstekende kans voor een vijfde doelpunt. Ten koste van een overtreding belette doelman Wil- co van Herk de tegenstander de weg naar het doel. Scheidsrechter Verhoeks stuurde de vervanger van Huib van Westen uit het veld, waarna Bram Filius voor de laat ste minuut diens positie overnam. Eindstand 1-4. Noad '67 is in beroep vrijgespro ken van de boete van 500 gulden (waarvan 300 gulden voorwaarde lijk, met een proeftijd van twee jaar) die het van de tuchtcommis- sie had gekregen. De straf kreeg de Fluplandse club aanvankelijk naar aanleiding van de gestaakte wedstrijd tegen SSV vorig seizoen. Een goede start van WHS 2 lever de tegen Almkerk 2 geen punten op. Na twee minuten opende een goed doorzettende J. Mosselman de score voor de groen-witten. Met een prima spelende Dick Saarloos leek er geen vuiltje aan de lucht, maar na onvoldoende wegwerken van de bal door een verdediger kwam Almkerk langs zij. Halverwege resulteerde een aanval via de vleugel in een voor zet van Peter Saarloos, waaruit Johan Sturris scoorde (2-1). Er M WSÊSMB9BmBÊÊ Het eerste elftal van SPS presenteerde zaterdag de nieuwe outfit. Woninginrichting Bouman-Potter - at meer dan 70 jaar in Poortvliet gevestigd - is de nieuwe hoofdsponsor van de voetbalclub. Het bedrijf stelde shirts, broeken, kousen, trainingspakken en tassen be schikbaar voor de vierdeklasser. Wegens ziekte van L. Overbeeke neemt W. van Haaf ten het leiderschap van SPS waar (Advertentii LM.). volgde een gelijkopgaande wed strijd, maar door twee enorme blunders in de verdediging gaf WHS de wedstrijd nog voor de rust uit handen (2-3). De verdedi ging - uitgezonderd A-junior D. Moerland - speelde heel de wed strijd zwak. Na de rust probeerde WHS door te drukken, maar een vrije trap vanaf 20 meter betekende 2-4. Met nog 25 minuten te spelen kwam A-junior Leon van 't Hof in het veld om de vleugel te be mannen. Laatste man Thijs Fase werd gewisseld, zodat achterin man tegen man werd gespeeld. Maar verder dan een schot van Johan Sturris (binnenkant paal) kwam WHS niet. Tholense Boys 2 heeft een verras sende 2-0 overwinning behaald te gen favoriet Hoek 2. Tegen de technisch sterkere ploeg probeerde Tholen met hard werken grip op het spel te houden. Dat lukte het eerste kwartier niet, maar doel man Kees Schot voorkwam doel punten. Door nog beter te storen op het middenveld kon Tholense Boys vervolgens gelijke tred hou den met de bezoekers en kreeg zelfs enkele kleine scorings kansen. Na tien minuten in de tweede helft verhuisde de lichtgeblesseerde Erik Nieuwkoop van het midden veld naar de spits. Aanvaller An- dré Prince werd door coach Piet v.d. Vlies naar de kant gehaald en Henk Boxhoorn werd ingezet op het middenveld. Dat pakte goed uit, want de opbouw op het mid denveld liep beter en bij het storen van de Hoek-aanval nam Toon Jansen het voortouw. Er kwam een mogelijkheid voor Hans de Korte, maar zijn vrije trap werd uit de hoek getikt. In de twintigste minuut verzilverde De Korte een voorzet, wat een domper beteken de voor Hoek. 't Ging hierna be ter lopen bij Tholense Boys en tien minuten voor het einde speel de Boxhoorn Nieuwkoop aan, die de bal over de uitgelopen doelman lobde (2-0). Een verdiende over winning voor de Boys, hoewel men vooraf voor een punt had ge tekend. In de tweede helft werd Kees de Jonge nog vervangen door Marco van Velzen. Een sterk verjongd WHS 3 trad aan tegen de tweede keus van Oostkapelle, waardoor tevoren weinig over de afloop gezegd kon worden. Gedurende de eerste helft had WHS het betere van het spel en de beste kansen, maar de af werking was onvoldoende. Daar door werd de rust met 0-0 bereikt. Het eerste gedeelte van de tweede helft speelde Oostkapelle aanval lender, maar mede door goed kee perswerk van Peter Smits bleef de nul gehandhaafd. Tien minuten voor het einde viel de beslissing. Abby Hommel werd op maat aan gespeeld door Leo Mosselman en liet de Walcherse doelman kans loos (1-0). Het eerste elftal van Smerdiek met André en Martin van Damme van uienhandel Dacomex, die de voetbalploeg in het nieuw stak. (Advertentie I.M.) Smerdiek heeft de wedstrijd tegen het gepromoveerde Unitas '30 met maar liefst 8-1 gewonnen. Toch misten de blauw-zwarten Frans Ista en Noud Hogendoorn wegens schorsing en blessure. Al na enke le minuten kreeg Smerdiek de eer ste van drie penalties, maar Corné Stoutjesdijk schoot de bal op de paal. Pas tien minuten voor de rust werd er gescoord, Robert van Splunter schoof de bal beheerst langs de Etten-Leurse doelman. Na de thee kwam Jan de Viet in het veld voor Hans Lindhout. Na twee vloeiende aanvallen op rechts stond het binnen tien minu ten 3-0 dankzij Alex v.d. Reest. Het verweer van Unitas was ge broken, bovendien werden twee spelers door de arbiter uit het veld gestuurd. Jan Schrier miste voor Smerdiek nog een strafschop (de tweede), waarna de blauw zwarten desondanks naar 8-1 uit liepen. Doelpuntenmakers waren Addy Stoutjesdijk (3x), Jan de Viet en Peter Franke. Voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen Rust Roest, rijdt er een bus voor spelers en supporters naar Eindhoven. "Hopelijk valt er nog meer van de kar bij Dacomex", zei Smerdiek- trainer Kees Stoutjesdijk zater dagmorgen in de kantine van de uienhandel in St. Maartensdijk. Directeur M. van Damme stak Smerdiek 1 helemaal in het nieuw met shirts, broeken, kousen en warming-up shirts. Onder het ge not van koffie met een bolus werd de nieuwe uitrusting bewonderd. "We zijn erg blij met deze spon sor van het eigen dorp", zei trai ner Stoutjesdijk. "Dank voor de grote steun van Dacomex, want je kunt geen voetbalvereniging meer draaiende houden zonder spon sors. De verzorging van de spelers moet optimaal zijn om goed te presteren, zeker met ploegen diensten. Met goede verzorging moeten we de clubliefde terug zien te krijgen." Stoutjesdijk stelde, dat Smerdiek met de stimulans van Dacomex de professionele kant op gaat. "We gaan keihard aan het werk om te promoveren naar de KNVB. Als iedereen weer fit is, moeten we het afdelingsvoetbal vaarwel kunnen zeggen", aldus de trainer. Doelman Kees Lindhout bood mevr. Van Damme een bloemetje aan, waarna de Dacomex- directeur vertelde, dat hij wat te rug wilde doen voor zijn perso neel. "Onze mensen staan dag en nacht klaar en ik voelde het als een verplichting wat voor hun vrijetijdsbesteding te kunnen doen. Dan denk ik aan Adrie Kloet, bestuurslid van Smerdiek, de fam. Van den Hoek en de fam. Schrier, die nauw bij de voetbal betrokken zijn. Het is ook leuk om dit in het eigen dorp te kun nen doen." Van Damme zei te hopen, dat Smerdiek de vechtersmentaliteit van Dacomex zou hebben. "Nooit opgeven en er lekker te genaan. Ik wil er wel een voor waarde aan verbinden: wees het waardig. Als sponsor wil ik niet bij vechtpartijen betrokken raken. Dat zou ik vervelend vinden", al dus Van Damme, die toezegde 'tot in lengte van jaren' deze sponso ring te zullen voortzetten. Vosmeer is in de eerste klas gede buteerd met een 1-0 overwinning tegen Groen Wit. De Bredase ploeg bleef weliswaar tot de laat ste minuut zoeken naar de gelijk maker, maar men kreeg de bal niet achter doelman Sjak Hommel. In de beginfase werd aan Vosmeer zijde goed gevoetbald, maar naar mate de wedstrijd vorderde werd het spel onrustiger. Scoringskan sen waren er aan beide kanten. Zo werd een schot van Frank Tim mermans van de lijn gehaald. Doelman Hommel keerde een vrije trap van Groen Wit met de vuisten. Er kwamen nog meer kansen om te doelpunten, maar verdedigingen en keepers stonden hun mannetje. Ook na de rust stonden twee ge lijkwaardige ploegen in het veld, met iets betere kansen voor de thuisclub. Een fraaie kopbal van Frank 'Timmermans werd nog gestopt, maar na ruim een kwar tier was het raak. Louis v.d. Laak (even later gewisseld voor Dick den Hollander) speelde Frank Timmermans aan, die kopte de bal door en Ron Vaders tikte 1-0 binnen. Verdere kansen wisten de oranje-zwarten niet te benutten, ook al omdat Groen Wit veel op buitenspel speelde. Aan de andere kant weerstond de Vosmeer verdediging de Bredase aanvallen eveneens, zodat beide punten op Tholen bleven. Een prima opste ker voor het naar de afdeling ge degradeerde Vosmeer. Vrijdagavond sloot trainer R. Wit hagen de voorbereiding af met een nabespreking en een gezellige avond voor de selectie. Vooraf gaand daaraan bood de heer J. Walpot van RVS-verzekeringen beide elftallen tassen aan. Stavenisse heeft in de eerste com petitiewedstrijd het bezoekende Right 'Oh met 4-2 verslagen. De thuisploeg begon goed en na on geveer een kwartier verzilverde Ni co Nooy koppend een voorzet van Paul Oosdijk. Er kwamen nog meer kansen, maar toen het tegen de rust wat minder liep konden de bezoekers tegenscoren. Ook na de rust was het betere spel voor Stavenisse. Het werd 2-1 door Richard Gebraad, die een te ruggelegde bal van Adrie Smits (na een voorzet van Oosdijk) in schoot. Maar meteen daarna kop te Right 'Oh de gelijkmaker binnen. Er ontwikkelde zich een gelijkopgaande partij met kleine kansen aan weerszijden. Na een handsbal kreeg Stavenisse een strafschop, waaruit Nico Nooy de stand op 3-2 bracht. Een fel aan vallend Right 'Oh werd daarna nog maar één keer gevaarlijk, maar doelman Rien Smits redde op de lijn. Kort voor tijd kon Ri chard Gebraad goed doorgaan, hij speelde Adrie Smits aan en die bepaalde de eindstand op 4-2. In de tweede klas reserve begon de competitie meteen met een derby tussen Tholense Boys 3 en Smer diek 2. Vooral in het eerste kwar tier had Smerdiek moeite met de Tholenaren, maar al snel kwam men beter in de wedstrijd en dat resulteerde in enkele kansen. Na een half uur rondde Addy Stout jesdijk een aanval van de blauw zwarten fraai af (0-1). Hierna ging de strijd een beetje gelijk op, maar Smerdiek was toch de betere ploeg. Na de rust wilde een fel Smerdiek de zege veilig stellen. Er werd goed gecombineerd en men was vooral gevaarlijk met de counter. Ook Tholen bracht gevaar, maar doelman Jacky Franke weerhield de ploeg van scoren. Na een kwar tier passte Jan-Kees v.d. Hoek naar Addy Stoutjesdijk. Die nam het leer mee naar de achterlijn en zette voor op Frans Gabriels. De ze kopte met een zweefduik de bal achter de Thoolse doelman (0-2). De Trouwe Duif, Tholen, Peronne 1 september, 279 duiven van 18 deelne mers, los 11.00 u. met een veranderlij ke wind, eerste duif 13.35.17 u. is 1288.448 m/min. en laatste duif 14.09.24 u. is 1057.306 m/min. L. Hage 1, 3, 22, 33, 37 45; Joh. Deur- loo 2, 32, 51; M.J. Laban en Zn. 4, 20, 24, 47; C. Laban AZN 5 en 66; J. Noom en Zn. 6, 12, 49, 52, 54, 65, 69; C.J. v.d. Berge en Zn. 7, 26, 27, 36, 44, 46, 60, 61, 64; P. Laban 8, 10, 14, f8, 21, 35, 41, 58, 62; C. Moeliker en Zn. 9, 38, 50, 53, 67; J. Baaij 11, 13, 42, 55; J. Toetenel 15, 19, 29, 48, 56; Gebr. v.d. Vlies 16; Joh. Kegge 17, 23, 40; C. La ban 25 en 68; L. v.d. Klein 28, 30, 39, 43, 59; J.M. van Dijke 31 en 57; M.P. van Haaften en Zn. 34; F. Bal en Zn. 63 en 70. De Zwaluw, Oud-Vossemeer, Peronne 1 september, 223 duiven van 23 deel nemers, los 11.00 u. met een zuid westen wind, eerste duif 13.41.24 u. is 1259.203 m/min. en laatste duif 14.23.34 u. is 995.756 m/min. P. Hommel 1, 2, 14, 16, 18, 28, 35, 54, 55; A.P Keijzers 3, 7, 21, 37, 43; J. Kruf 4, 5, 48, 52; D. Havermans 6, 8, 13, 29; J. Buitenhuis 9 en 44; M. de Graaff 10 en 36; D. Vaders 11, 45, 53; Capelle-Burgers 12 en 32; Jos en J. Va ders 15, 17, 27, 41, 50; J. Potappel 19 en 38; R. Voormeulen 20, 33, 56; A. Capelie 22, 24, 49; Frank Hommel 23; J. Schetters 25 en 30; Mevr. v.d. Mark 26; P van Ballegooij 31; J. Egberts 34; C.A. Hommel 39 en 42; P. Vis 40 en 46; J. van Ballegooij 47 en 51. De Keisduif, Scherpenisse, Cambrai 25 augustus, in concours 460 duiven, eerste duif 12.10.17 u. is 1267.59 m/min. en laatste duif 12.34.31 u. is 1068 m/min. D. Menheere 1, 5, 7, 11, 36, 55, 57, 76, 107, 153; J. v.d. Zanden 2, 3, 12, 26, 27, 35, 46, 47, 61, 63, 65, 74, 77, 100, 137, 141, 144, 147; P. Potappel 4, 14, 23, 32, 48, 50, 59, 71, 105, 127, 138; J.J. Bolier 6 en 72; M. Potappel 8, 25, 30, 43, 68, 111, 140; R. Tasma 9, 67, 120, 148; P. Bevelander 10, 85, 98, 106, 109; C. Bolier 13, 40, 122, 128, 145, 149; A. Moerland 15, 34, 39, 44, 51, 87, 89, 95, 110, 114, 118, 131; J. Moer land 16, 17, 19, 21, 22, 24, 28, 29, 33, 41, 42, 45, 58, 64, 66, 70, 73, 81, 93, 102, 142; A. Hage 18, 60, 79, 119, 124, 132; L. de Koolaard 20, 37, 38, 54, 56. 62, 75, 86, 90, 94, 103, 108, 121, 129, 136, 146; L. Hage 31, 49, 92, 112, 117, 133, 135; A. Leunis 52, 83, 84, 123, 125, 126; A. van Haaften 53 en 150; J. op den Brouw 69, 115, 116, 139; A. Riedijk 78, 88, 104, 130; D. Uijl 80, 99, 113; W. Potappel 82; C.D. Uijl 96 en 134; P Suurland 143, 151, 152. De Keisduif, Scherpenisse, Peronne 1 september, in concours 387 duiven, eerste duif 13.42.18 u. is 1227.31 m/min. en laatste duif 14.39.45 u. is 906 m/min. J. Moerland 1, 10, 14, 17, 39, 46, 52, 61, 76, 88, 97, 98, 105, 110, 118, 126, 129; P. Bevelander 2, 62, 70, 74; J. v.d. Zanden 3, 5, 7, 12, 23, 24, 40, 42, 49, 55, 58, 65, 66, 72, 77, 78, 84, 86, 89, 93, 94, 95; L. de Koolaard 4, 8, 28, 32, 64, 73, 81, 91, 92, 96, 119; L. Hage 6, 13, 47, 53, 56; A. Leunis 9, 11, 45, 111, 113; D. Menheere 15, 19, 20, 35, 37, 43, 57, 59, 90; J.J. Bolier 16, 121, 122; M. Potappel 17 en 48; A. Moerland 21, 27, 30, 41, 50, 51, 60, 80, 85, 100, 115, 124, J. op den Brouw 22, 25, 87, 123; P. Potappel 26, 69, 79, 99, 101, 103, 108, 116, 120, 125, 127, 128; A. Hage 29 en 31; D. Uijl 33; C.D. Uijl 34, 68, 83, 102, 112; A. Riedijk 36, 67, 75; G. Larooij 38; C. Bolier 44, 54, 104, 117; K. Lisseveld 63; A. van Haaften 106, 108, 114. De eerste wedstrijd van Noad 2 in de eerste klas is niet succesvol ver lopen. Tegen BLC 3 uit Den Bosch werd thuis met 1-3 verloren. Een nadeel voor het elftal is dat het ie dere week nog teveel moet schui ven in de opstelling. Ten opzichte van de bekerwedstrijd tegen Zwa- luwe 4 was het team op maar liefst zes posities gewijzigd. Dat was vooral in de beginfase tegen BLC goed te zien. De passing was slecht verzorgd en dat gaf geen echt goed samenspel te zien. De voorsprong die BLC voor rust nam was dan ook verdiend. Toch kwam Noad nog in de eerste helft terug. Iman Fase werd goed aan gespeeld en met een snoeihard af standsschot tekende de aanvoerder de gelijkmaker aan. Een klein kwartier na rust kwam BLC opnieuw aan de leiding. No ad probeerde gelijk te maken; Wim v.d. Ree schoot net over en invaller André van Westen miste eveneens een kans. Een kwartier voor tijd zette BLC via een goed uitgespeelde goal de wedstrijd de finitief naar z'n hand (1-3). Positief in deze wedstrijd was, dat Marco Verkerke zich als kandidaat-laatste man goed staande hield. Als het lukt om binnen korte tijd een constant elf tal binnen de lijnen te krijgen, kan dit tweede team veel beter. De eerstvolgende twee weken blijft dit echter een moeilijke zaak, om dat er nog teveel spelers in de se lectie zijn, die (nog) niet beschikbaar zijn.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 17