'We gooien met honderduizenden guldens of het maar niets is" Stemming zoet water Hoofdingelanden waterschap bang van kosten zoet water Ruimte... Waterschap zit met het Veerhuis in de maag Amendement district V GOES Van Nieuwenhuijzen: twee begrotingen rommelig tafereel Subsidie 40% is niet zeker SLEEPTREND IS DÈ SPECIALIST! Houding g.s. droogteschade teleurstellend Aanbesteding Zuiveringslasten stijgen jaarlijks met vijf gulden Waterschapsdag op 6 oktober Basisplan St. Philipsland vlak voor eerste spa jaar uitgesteld Donderdag 6 september 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Het grote verschil tussen de oorspronkelijke(1.6 mil joen gulden) en de meer definitieve begroting(2.3 mil joen) van het basisplan zoetwatervoorziening St. Philipsland vormde donderdagavond een te grote drempel voor de krappe meerderheid(21-17) van het waterschap Tholen. Geen cent meer Juiste cijfers Erg zuur Waterleiding Niet keihard Begroting vertoont ernstige gebreken9 De aanleg van het basisplan zoet water op St. Philips land is minstens voor een jaar uitgesteld. Vlak voordat aannemingsbedrijf Aarts en Uytdewilligen de eerste spa in de grond zou steken, nam de algemene vergade ring van het waterschap Tholen met 21 tegen 17 stem men een voorstel van district V(St. Philipsland) aan. Daarmee werd een lelijke streep door de voornemens van het dagelijks bestuur gehaald. Delfplan veertien dagen voorsprong Blamage WATERBEDDEN Eigenheimer 24 ct. Je moet het gezien hebben bij... De 21 hoofdingelanden waren zo danig geschrokken van de kostenstijging van 40% (640.000 gulden) op St. Philipsland, dat ze geen vertrouwen hadden in het vervolg van het basisplan op Tho len. Ze vreesden het ergste voor het geschot en het dagelijks bestuur moest eerst maar eens de uitvoering van het basisplan op Tholen tot op de komma uitreke nen. Het feit, dat de aanbesteding de geraamde kostenstijging van 640.000 tot 200.000 gulden(minus de 40% rijkssubsidie netto nog 120.000 gulden) had terugge bracht, deed de St. Philipslandse hoofdingelanden niet van mening veranderen. Ze bleven bang voor tegenvallers. Dijkgraaf I.C. Hage Geschrokken Dijkgraaf I.C. Hage zei ook 'da nig geschrokken' te zijn van de uitkomst van de herziene begro ting voor het basisplan St. Phi lipsland: 2.3 in plaats van 1,6 miljoen gulden. "Zo'n afwijking is niet gering. Omdat we met veel andere cijfers uit de bus kwamen dan begroot was, hebben we de tweede begroting door de Heide- mij. en de Landinrichtingsdienst laten toetsen. Het grondverzet blijkt veel meer te kosten omdat er op St. Philipsland veel meer zand zit dan bij boringen was ge bleken. De afvoer van dat meerde re zand kost 134.000 gulden extra. Het zand waar wij ons in verslikt hebben, zien sommige aannemers als een zeer negatieve post, maar de laagste inschrijver ziet het als een aftrekpost. Na de gigantische kostenoverschrijding waren we dan ook erg gelukkig met de laagste inschrijver. Dat valt ons gewoon mee. Op Tholen kan het mee- of tegenvallen: 't kan alle kanten opgaan, want met de uit voering van het basisplan zijn we 6 tot 10 jaar bezig en op de ren testand kun je dan moeilijk voor uitlopen", zei de dijkgraaf. 1t. *sa 8 Hoofdingelande A.A. van Nieuwenhuijzen uit Anna Ja- cobapolder A.A. van Nieuwenhuijzen merkte op, dat er een 'superdemocrati- sche procedure' is gevoerd. "Ge durende 12 jaar is er enorm veel voorlichting en inspraak geweest. Hoofdingelanden hebben, gedra gen door hun achterban, een be slissing genomen op basis van 25 gulden per ha. en geen cent meer. We hadden vertrouwen in het bestuur en dachten dat de begro ting centimeter-getrouw was. Dat blijkt niet zo te zijn en na een gesprek met onze gezworene(bur- gemeester T.A. Vogel-red) hebben we een amendement gemaakt om uitvoering van het basisplan St. Philipsland aan te houden. De cij fers moeten voor het gehele water- schapsgebied gegeven worden, dus ook voor Tholen. De aanbesteding werpt nu een heel ander licht op de eerste be groting, maar we zijn toch niet erg gelukkig met deze manier van ver gaderen.(de dijkgraaf maakte de uitslag van de 's morgens gehou den aanbesteding donderdaga vond bekend-red). Het is een rommelig tafereel op deze wijze. We gooien met honderdduizenden guldens of het niets is. Dit alles komt bij mij moeilijk en moei zaam over", zei Van Nieuwen huijzen. De dijkgraaf zei zo eerlijk en reëel mogelijk informatie gegeven te hebben. "We hebben u geen rad voor de ogen gedraaid. De presen tatie is misschien niet zo, maar met de uitslag van de aanbeste ding zijn we toch bijzonder geluk kig. De aannemerij kan er geweldig onderdoor en wij kun nen nu de juiste cijfers geven. Een maand eerder was er misschien een verkeerde wending aan het ba sisplan gegeven, maar na alle on gelukkige cijfers hebben we nu het resultaat van de aanbesteding. Is het dan wel zo zinvol dat het amendement wordt gehand haafd?", aldus dijkgraaf Hage. Hij was bereid om een schorsing in te lossen voor overleg door de indieners van het amendent, de hoofdingelanden van district V(St. Philipsland). ~L. de Oude wilde eerst nog verder discussiëren. Hij vroeg zich af, of het verstandig geweest was om de Heidemij. in te schakelen voor de tweede begroting, want dat vergde Het waterschap Tholen overlegt met rijkswaterstaat over de over name van de voorhaven met het veerplein en het voormalige café 't Veerhuis te Anna Jacobapolder. Hoofdingelande L.J. Koopman informeerde donderdagavond naar de nadere voorwaarden. "Er zijn nog wat onduidelijkheden over, waar nog nader overleg over plaatsvindt", antwoordde dijk graaf I.C. Hage. "We zijn hele maal niet gelukkig met het gebouwft Veerhuis)", aldus de dijkgraaf. Hoofdingelande A.G.M. Wisse wees op de risico's van een hele diepe put bij één van de twee strekdammen. "Dat moet heel duidelijk geregeld worden met rijkswaterstaat", vond hij. De dijkgraaf liet weten, dat er ge zocht wordt naar een positieve oplossing. Hoofd technische dienst J.A. Dees vulde aan, dat de onder- houdsstaat van de strekdammen, zinkstukken en bestratingen wordt bekeken. Via een afkoop som moet het onderhoud voor de toekomst geregeld worden. Alles bij elkaar gaat het om een be hoorlijke oppervlakte. De veerha ven met steiger blijft eigendom van rijkswaterstaat. In verband met een eventueel toekomstige dijkverzwaring wil het waterschap liefst geen gebouw overnemen, 't Veerhuis wordt nu nog bewoond. Tijdens het overleg moet daar voor een oplossing komen. De motie van district V(St. Phi lipsland) voor uitstel van het ba sisplan zoet watervoorziening is donderdag met 21 tegen 17 stem men door de algemene vergade ring van het waterschap Tholen aangenomen. Er werd hoofdelijk over gestemd. Voor: P.K.M. Stouten, M. Suurland, M.J. de Rooij en J.A.C. Gaakeer uit Stavenisse, mevr. J.A. Snoep- Overbeeke uit St. Annaland, L.C. Groenewege en L.J. Koopman uit St. Maartensdijk, A. Duijnhou- wer uit Scherpenisse, J.J. Goense, J.J. van der Slikke en M.A.J. v.d. Linde uit Tholen, H. van Westen, mevr. A.J. Nortier-Rijstenbil, M. Bijl uit Poortvliet, G.L.D. Gaa keer uit Oud-Vossemeer, A.A. van Nieuwenhuijzen, B. Vermue, A.G.M. Wisse, L. de Oude, S. Wa- gemaker en P.C.A. Versluijs uit St. Philipsland. Tegen: L. Hage uit St. Annaland, J.L. Noom en E. Hage uit Scherpenis se, A. Abrahamse en J.K. Elen- baas uit Poortvliet, D. Vermaas uit St. Maartensdijk, M.J. Boon man en M.M. Punt uit Oud- Vossemeer, K. Geluk, J.J. de Wil de, mevr. M. Dijkslag-Jansen en M.J. Stoutjpsdijk uit Tholen, als mede de leden van het dagelijks bestuur I.C. Hage, J.L. van Gor- sel, A.C. Breure, mevr. A.F. van Nieuwenhuijzen-Nelemans en T.A. Vogel. Verhinderd: Niet aanwezig waren donderdaga vond A.P.M.M. van Gurp(dage- lijks bestuurslid), alsmede de hoofdingelanden H.A.P. Bar- ten) Dienst der Domeinen), J. Ver sluijs uit Scherpenisse en mevr. J.P.A. de Kok uit St. Philipsland. een ton. De Oude zette ook een vraagteken bij de stelling van de dijkgraaf, dat na de aanbesteding de juiste cijfers beschikbaar wa ren. "Is de uitslag niet toevalliger wijs gunstig uitgevallen omdat de aannemer weinig werk had?" M.J. de Rooij en M. Suurland wa ren het volledig met De Oude eens te zijn en A.G.M. Wisse vroeg zich af, of het waterschap de (zand)on- dergrond van St. Philipsland wel goed kende. M.A.J. van der Linde noemde het 'erg zuur' dat de herziene begro ting ver boven de oorspronkelijke raming uitkomt. "Hoe zal dat bij de andere deelgebieden op Tholen uitpakken? Uitvoering van het ba sisplan zou voor gezinswoningen 10 gulden of 19% extra water schapslasten betekenen. Zal dat nu niet meer worden? Er zijn grenzen, want het gebouwd is minder bij zoet water betrokken dan de agrarische bedrijfstak", zei Van der Linde. L.J. Koopman stelde vast, dat in twee mooie zomers de noodzaak van zoet water was aangetoond. "Maar het moet wel betaalbaar zijn en de kosten moet je leggen waar ze horen!" Hij was benieuwd naar de ramin gen voor Tholen, waar nog veel deelgebieden zijn. "Worden de kosten dan geen miljoen meer, want de 40% voor St. Philipsland valt al bar tegen. Wat wordt het preciese bedrag, want de aan besteding is nu wel meegevallen, maar het is nog een tegenvaller", aldus Koopman, die meer inzicht in de taxatierapporten en grond prijzen voor St. Philipsland wilde De inwoners van Tholen en St. Philipsland moeten er rekening mee houden, dat de zuive ringslasten de eerste jaren met mi nimaal 5 gulden per vervuilingseenheid(v.e.) zullen toe nemen. Dijkgraaf I.C. Hage zei dat donderdag bij de vaststelling van de zuiveringslasten voor 1991. De hoofdingelanden stemden unaniem in met een verhoging van 7 gulden: 65 in plaats van nu 58 gulden per v.e. "Het is een forse verhoging, maar niet onredelijk", zei hoofdinge lande M.A.J. van der Linde, die de 65 gulden 'noodzakelijk' vond. Hij vroeg zich wel af, of de onder houdskosten van de zuiverings installatie die nu voornamelijk tot de verhoging aanleiding geven, eenmalig zijn of blijvend. De dijkgraaf meende, dat met een jaarlijkse verhoging van 5 gulden rekening moet worden gehouden. "Overigens zitten we met onze zuiveringslasten nog gunstig ge zien de 82, 90 en zelfs 110 gulden elders in Zeeland", aldus de dijk graaf. L. de Oude stelde voor om meer te reserveren voor toekomstige ver hogingen. "Laten we die pijn nu even lijden", zei de hoofdingelan de uit St. Philipsland. De dijkgraaf voelde daar niets voor. "Iedere Nederlander is in staat om zijn eigen spaarcenten te bewaren. Een sterkere verhoging van de zuiveringslasten is nu niet nodig, want we moeten niet op de zaken vooruitlopen. Er zijn nog vele ongewisse factoren, maar het wordt fors duurder", aldus de dijkgraaf. "Achteraf is het spijtig dat de hoofdingelanden de indruk had den dat de 40% subsidie zeker was. Misschien hadden we er meer de nadruk op moeten leggen, want er was geen toezegging over. Ik erken die tekortkoming", zei dijkgraaf I.C. Hage donderdaga vond in het Holland Huis te Scherpenisse. Hij reageerde daarmee op vragen van M. Suurland en A.A. van Nieuwenhuijzen over de ingeko men stukken naar aanleiding van de vergadering van 6 juni. Suur land had toen zijn verwondering uitgesproken over een brief van de directeur Landinrichting te Utrecht, waarbij de rijkssubsidie van 40% afhankelijk werd gesteld van de begrotingsomstandigheden en de op het moment van indie nen van de bestekken geldende subsidies en normen. "Jammer dat er misverstand over is", zei de dijkgraaf. "Was er een vraag over gesteld, dan hadden we antwoord gegeven. Het spijt me dat niemand geïnformeerd heeft of die 40% subsidie zeker was. Per onderdeel krijgen we subsidie bij het indienen van de bestekken. Daarbij is een rendementscriteri um nodig", aldus de dijkgraaf, die geen moeilijkheden zag. Van Nieuwenhuijzen was er toch niet gelukkig mee dat in een vori ge vergadering bij een vraag over de ingekomen stukken de ontdek king werd gedaan dat de 40% rijkssubsidie niet zeker is. hebben gezien de 218.000 gulden voor grondaankopen. De dijk graaf wilde dat toestaan, al was hij er uit een oogpunt van privacy voorzichtig mee. "Onze raming was niet zo reëel", stelde hoofdingelande M.M. Punt vast. De uitslag van de aanbeste ding en het verschil van 34 mille tussen de laagste en daaropvol gende inschrijver maakte zijns in ziens de situatie beter. Hij begreep echter niet, dat er 50.000 gulden extra nodig waren omdat een wa terleiding niet was voorzien. "Die lag door een perceel van een parti culier en dat was niet bij het wa terschap bekend", antwoordde hoofd van de technische dienst J.A. Dees. De dijkgraaf liet De Oude weten, dat het basisplan zonder inscha keling van de Heidemij. nog niet zover zou zijn geweest. "We wil den in een periode dat de minste schade ontstaat, het basisplan uit voeren en dat is nu. Bij inschake ling van de Heidemij. kregen we bovendien 40% subsidie van die kosten. Aangezien het geld voor het basisplan St. Philipsland ge reed ligt, hebben we alles op alles gezet om dit werk te kunnen uit voeren." Tijdens de landelijke water schapsdag staat ook het Polder huis in St. Maartensdijk open voor belangstellenden. "We geven een stukje voorlichting voor de bevolking", zei dijkgraaf I.C. Ha ge op vragen van hoofdingelande mevr. M. Dijkslag-Jansen. "Van uit het Polderhuis komt er een routebeschrijving naar de West- kerkseberg bij Scherpenisse, een voorbeeld van hoe vroeger het ge vecht tegen het water werd ge voerd. Daarna kan men naar Gorishoek, waar een voorbeeld is van een oeverafschuiving. Vervol gens gaat men terug richting St. Maartensdijk voor een bezoek aan de rioolwaterzuiverings installatie en gemaal de Noord", aldus de dijkgraaf. Hoofdingelande P.C.A. Versluijs uit St. Philipsland, hier tijdens zijn installatie, vergeleek het zetten van de eerste spa voor zoet water met het springen van een wolkenkrabber. Hage zei 'met vuur te bestrijden dat de deelplannen op Tholen zo veel duurder uitvallen'. "We kun nen niets garanderen, maar het hoeft niet altijd tegen te vallen." De Oude: "Moeten we op basis van deze vaagheden besluiten ne men?" Suurland bleef bang voor tegen vallers op Tholen en Koopman benadrukte nog eens, dat de eerste raming toch met 40% was over schreden. "Als een aannemer het werk voor niets wil uitvoeren, is dat een meevaller, maar het ver schil van 40% tussen de eerste en tweede begroting is een feit." De dijkgraaf: "De inspanning om op Tholen de kosten minder te overschrijden, zal er zijn, maar of het lukt, is vers twee. Ik laat me niet verleiden tot keiharde afspra ken over die inspanningsverplich ting. De angst over hogere kosten is gerechtvaardigd, maar ik be vestig het niet, want dan zou onze begroting niet deugen." De St. Philipslandse hoofdinge lande P.C.A. Versluijs was nog lang niet op zijn gemak gesteld. "De verdediging van de dijkgraaf stelt me niet rechtstreeks gerust. Wat wordt het na deze tegenvaller van 40% met het basisplan St. Philipsland straks op Tholen? Heeft het dagelijks bestuur dat niet overwogen?" Volgens de dijkgraaf zou er minstens een jaar mee gemoeid zijn om voor de Thoolse deelplan nen een minitieuze berekening te maken. "Het besluit van vorig jaar moet toch niet ten koste van alles door gaan", zei Versluijs. "We springen nu van een wolkenkrabber af en hopen dat we nog goed terecht ko men." De dijkgraaf wees hem erop, dat het verschil na de aanbesteding in feite 2,00 per ha. was door ho gere rente(er was 7% geraamd) en andere kosten. "De herziene be groting van het eerste werk is ver schrikkelijk tegengevallen, maar het wordt redelijk goed gecorri geerd door de gunstige aanbeste ding", zei Hage. Op de vraag of Van Nieuwenhuiij- zen zijn amendement handhaaf de, vroeg hij schorsing van de vergadering. Na de hervatting zei De Oude bij het uitstel van het ba sisplan St. Philipsland te blijven. "Er is uitvoerig en heethoofdig over gediscussieerd en eerst moe ten er nadere berekeningen voor de Thoolse deelplannen komen", aldus De Oude. Met 21-17 werd het amendement aangenomen, waarmee uitstel van het basisplan St. Philipsland een feit was. Het amendement van district V(St. Philipsland) om het basisplan wa- teraanvoer St. Philipsland uit te stellen, luidde als volgt: 'Wij zijn ernstig verontrust over dit voorstel, met name de gewijzigde kostenraming. Bij de bestek-begroting blijkt nu, één jaar na de besluit vorming, dat rekening gehouden moet worden met een hoger kostenpa troon van bijna 40% van de begroting, waarop de besluitvorming 29 augustus 1989 heeft plaatsgevonden. Deze lijn doortrekkend voor de overige op Tholen uit te voeren werken, zou dit een verhoging van circa 10 gulden per herleide hectare veroorza ken, zodat het basisplan zoet watervoorziening geen 25, maar 35 gulden per ha. zal kosten. Bij de besluitvorming in 1989 is duidelijk aangegeven, dat de kostprijs van het basisplan 25 gulden per ha. zal bedragen. Dit bedrag is in de inspraakronden, de districtsvergaderingen en een vergadering van de landbouworganisaties telkens als een vast gegeven gehanteerd. Daar nu blijkt, dat de basisbegroting ernstige gebreken vertoont, met als gevolg een meer dan marginale afwijking van het kostenpatroon, menen wij dat de algemene vergadering geen standpunt kan en mag in nemen, voordat een juist inzicht in het reëele kostenpatroon te hebben voor de werken op Tholen. Het concrete voorstel aan de algemene vergadering is: a. het aanhouden van het voorstel Uitvoering basisplan St. Philipsland b. het dagelijks bestuur verzoeken op de meest korte termijn de begro ting van het basisplan watervoorziening voor het eiland Tholen door te lichten en te voorzien van reëele cijfers c. wanneer dat zou resulteren in een meer dan marginale afwijking van de oorspronkelijk geraamde kosten van 25 gulden per herleide ha., het gehele basisplan voor Tholen en St. Philipsland opnieuw ter beoorde ling voorleggen aan de algemene vergadering.' De teleurstelling bij de minder heid was groot. De op de publieke tribune zittende oud bestuursleden J.C. Kooijman en M.Ph. van der Weele, alsmede oud-hoofd van de technische dienst M.J. Giljam verlieten boos de vergadering. Zo vlot als de hoofdingelanden la ter in de vergadering accoord gin gen met verhoging van de zuiveringslasten met 7 gulden per vervuilingseenheid, zo moeilijk lag het aanvaarden van een ge- schotsverhoging van 5.94 per ha(in augustus vorig jaar was de raming nog 3,93). Ook de enorm gunstig uitgevallen aanbesteding die donderdagmor gen op 838.000 guiden uit- kwam(vorig jaar was er 1.6 miljoen begroot en bij de herziene begroting werd dat onlangs ook tot schrik van het dagelijks bestuur van het waterschap 2.3 Het delfplan van het waterschap is twee weken voor op het schema, maar wordt door familie omstandigheden van één van de medewerkers wat vertraagd ver volgd. Dijkgraaf I.C. Hage ant* woordde dat donderdagavond op vragen van J.A.C. Gaakeer. De hoofdingelande uit Stavenisse pleitte ervoor om de delfmachine vijf dagen per week te laten wer ken. J.A. Dees(hoofd technische dienst) liet weten, dat het delf- werk heel vroeg is begonnen en door grote inzet op 30 augustus al aan het programma van 16 sep tember toe was. Vandaar dat het verantwoord werd gevonden om een machinist twee middagen per week vrij te geven. De dijkgraaf vulde aan, dat aan het menselijk aspect voorrang ge geven was, hoewel hij erkende dat de omstandigheden ideaal zijn om een hele week delfwerk te doen. "Door ziekte zijn we nogal ge handicapt, dat knelt nogal." miljoen) deed district V niet van gedachten veranderen. Na uitvoerige discussie en een schorsing van de vergadering voor nader onderling beraad trok St. Philipsland de eerder ingediende motie niet in. "Als de eerste schop in St. Phi lipsland de grond ingaat, is de trein niet meer te stoppen", zei hoofdingelande L. de Oude. "Er is vreselijke onduidelijkheid en ongerustheid over het kostenpa troon van de plannen die op Tho len volgen. De kosten zijn niet te overzien. Er moeten eerst bereke ningen voor het basisplan op Tholen gemaakt worden, die in een informele vergadering toege licht dienen te worden. Nu voelen we ons in de hoek gedrongen. Wanneer we aangesproken wor den door de ingelanden - onze achterban - waarom we zoveel meer kosten hebben geaccepteerd, kunnen we daar geen antwoord op geven", zei De Oude. Dijkgraaf I.C. Hage zei de motie te betreuren. "Ik raad het ook af om die aan te aanvaarden, want uitstel betekent dat we minimaal 1 jaar kwijt zijn en dan blijven de exactere cijfers voor Tholen nog ramingen. Het geld voor St. Phi lipsland is er nu en iedereen heeft zijn nek uitgestoken. Nog los van de blamage zou uitstel wel eens afstel kunnen worden. Het is zeer en zeer onverstandig om uitvoe ring van het basisplan na 12 jaar praten uit te stellen. Je bent een half miljoen gulden kwijt als dit niet doorgaat. Na buigingen naar links en naar rechts komen we met 1 Een wa'erbed koopt u bij de specialist. Bij Sleeptrend. Zelfs de Consumentenbond vindt Sleeptrend de grootste en de voordeligste. Keus genoeg: van heel voordelig tot weldadig luxueus. Nieuw zijn onze dubbel gestabiliseerde waterbedden. Nieuwste accessoire: plafondventilatoren! Bij Sleeptrend betaalt u minder voor goede smaak en superieure kwaliteit... Welkom! W Wijngaardstraat 49, 01100-16036 (donderdagavond koopavond; zaterdag dicht, zondag open!) Advertentie I.M. de kosten toch nagenoeg op de be groting uit", zei de dijkgraaf. Met 21 voor en 17 tegen de motie van district V viel donderdaga vond het doek over het basisplan St. Philipsland. De afwijzing van het provinciaal bestuur om het waterschap Tho len geen extra geld te geven voor herstel van door de droogte in 1989 beschadigde polderwegen noemde dijkgraaf I.C. Hage don derdag 'bijzonder teleurstellend'. "Ik wil er nu geen hardere woor den aan wijden, want we zullen de zaak eerst nog in het dagelijks bestuur bespreken", aldus de dijk graaf. Ten aanzien van een beheersorga nisatie voor baggerspeciedepots in Zeeland informeerde L.J. Koop man naar de kosten. "Wordt af voer van specie naar bijvoorbeeld Middel-Zeeland een dure zaak?" "Zonder enige twijfel", ant woordde dijkgraaf Hage. "Het is echter nog in een pril stadium; er zijn nog gesprekken over gaande." Voor het waterschap Tholen zou het kunnen gaan om het storten van slib van de zuiveringsinstalla ties wanneer dat niet meer aan de landbouw geleverd zou mogen worden. Bij de behandeling van de reke ning 1989 informeerde hoofdinge lande Koopman naar het proefstuk in de Oudelandseweg te St. Maartensdijk, waar in plaats van asfalt een betonconstructie is toegepast. "Dat proefstuk houdt zich voortreffelijk", zei de dijk graaf. "Het bevalt prima, zodat het te overwegen valt om na deze gunstige resultaten door te gaan met beton. Na twee droge zomers hebben we geen schade", aldus Hage. Veiling St. Annaland dinsdag 4 september:Doré blok I 27, drielin gen 11, kriel 40, Bintje 15-18, bon ken 25-30, drielingen 6, kriel 75, Eigenheimer 18-24, Bildstar 21-22, Gloria 16-17, bonken 25-26, aanvoer 78 ton. Mirage biedt de mooiste oplossing voor ruimteproblemen. Schitterende schuifdeurenen -wanden, in tientallen kleuren, voorzien van spiegels of panelen, van wand tot wand en van vloer tot plafond. Daarachter de uitgekiende kast- interieurs van Mirage. Al even mooi en precies opmaat, naar uw wensen en behoeften, in te delen. Dat alles bovendien eenvoudig te monteren én te verhuizen. Kom kijken en ontdek de veelzijdigheid van de Schelde. a> Advertentie I.M. De fa. Aarts en Uytdewilligen uit Steenbergen was donderdag met 838.000 gulden de laagste in schrijver voor de uitvoering van het basisplan zoet watervoorzie ning St. Philipsland. De hoogste van de 18 inschrijvers was de Bel gische aannemer Ambaro N.V. te Lichtaart. Er waren geen gegadig den van Tholen en St. Philips land. De uitslag luidt verder: Van Dijck Petit Bergen op Zoom 872.000, M.J. Oomen Sprundel 905.000, Molhoek 933.000, Ra- senberg Krabbendijke 1.047.000, Van Beers Hoogeloon 1.069.000, HWZ Rotterdam 1.070.000, Gebr. van Uitert uit Hedel 1.109.000, Vermeer Moerdijk 1.125.000, Jaartsveld Steenbergen 1.147.000, Van Wijgerden Veen 1.150.000, AVK Oude Tonge 1.168.000, Els- hout de Bont Steenbergen 1.180.000, Osseweyer Oude Tonge 1.186.000, Scheepers Oud Gastel 1.205.000, EVVM Velddriel 1.340.000, De Haas Benschop 1.394.000 gulden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 13