Groeiend Dacomex gaat uitbreiden Regionaal Educatief Centrum Tholen breidt verder uit Pleune Scherpenisse heropent Geen Thoolse leden, dan tóch subsidie Druk open huis bij Danielle Mode Ik kon aan sportbeleid 'n eigen gezicht geven Optimisme over afzet uien via de veiling Vernieuwing bij 70-jarig bestaan woninginrichting TWintig cursussen in de Vijfhoek Uitgebrande Vossemeerse modezaak in nieuw jasje gestoken Donderdag 6 september 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Uienbedrijf volledig in handen Van Damme Terwijl er in de uiensector klappen vallen, gaat het Da comex in St. Maartensdijk juist voor de wind. Het uie- nimport en -exportbedrijf is sinds kort volledig in handen van de familie Van Damme, die uitbrei dingsplannen heeft. 17 mensen Dubbele capaciteit Voorzitter A.C. Wessels van de veiling St. Annaland liet zich dinsdagavond aan het einde van de voorlich tingsbijeenkomst over de afzet van uien zeer opti mistisch uit over de kansen bij Z.H.Z. in Barendrecht. 60-100 ton Afzetpool Zeventig jaar is de fa. Pleune aan de Hoge Markt in Scherpenisse gevestigd en na een reorganisatie wordt de gespecialiseerde woninginrichting vrijdag en zater dag met een open huis heropend. Overzichtelijk Bloemen 50% nieuwe gezichten Commissie sociaal-cultureel werk: Het open huis bij Danielle Mode in Oud-Vossemeer werd zaterdag zó druk bezocht, dat op een gegeven moment mensen terugkeerden omdat de winkel prop vol was. Grote belangstelling dus bij de heropening van de eind januari uitgebrande modezaak aan de Molenstraat. Behelpen Het afwijzen van de subsidieverzoeken van Seniore norkest Zeeland en de stichting Dansz Zeeland op grond van het feit dat er geen Tholenaren lid van zijn, stuitte op bezwaren in de commissie sociaal-cultureel werk. Linea Recta Informatica Sportambtenaar Piet v.d. Vlies viert zilveren jubileum Wijkraden Meijer in Scherpenisse is gestopt met de uiensortering en Suiker Unie-dochter Triumfus Onion Products(TOP) in 's Gravenpol der gaat in sterk afgeslankte vorm verder. Slechts 18 van de 69 perso neelsleden behouden hun baan. Twee van de huidige vier directeu ren nemen het verkleinde bedrijf van Suiker Unie over. "Ik hoop dat de koude sanering hiermee stopt", zegt directeur M. van Damme van Dacomex in St. Maartensdijk. "Sommigen den ken dat je het goed uitkomt, maar wij vonden het jammer dat Meijer in Scherpenisse stopte. Daar werkten we veel mee samen, zodat het voor ons een gemis is, een ne gatieve ontwikkeling", zegt Van Damme, terwijl hij zaterdagmor gen na de presentatie van een door hem in nieuwe kleding gesto ken voetbalelftal van Smerdiek een bestelling uit Italië van de fax haalt. "Kijk, dit is een nieuwe klant. Het wordt voor ons alleen maar meer omdat er steeds sor- teerbedrijven afvallen. De over blijvers groeien." Van Damme sr. is in de branche organisatie V.G.T. inmiddels vice- voorzitter van de Nederlandse ui- engroep geworden. De mede-eigenaar van Dacomex uit Alkmaar is sinds juni gestopt. André en Martin van Damme hebben zijn aandeel overgeno men, waardoor de uienhandel vol ledig in handen van de familie Van Damme is gekomen. De ver koop gebeurt nu ook volledig van uit St. Maartensdijk. Dacomex telt 17 personeelsleden. In samenwerking met transport bedrijf Geuze rijden er dagelijks vrachtwagencombinaties met uien en andere groenten naar Frank rijk. Van Damme kocht zelf twee gesloten trailers om de los gestorte uien bij de telers op te halen. Vooral uit de Noord Oostpolder en Flevoland. "Daar zijn de op brengsten hoger en de produktie- kosten lager dan op Tholen", zegt Van Damme. "In Oost Europa, met name Polen, kopen we ook uien, evenals in Frankrijk, onze belangrijkste klant. Dit voorjaar heb ik veel Franse uien in Duits land verkocht, nu gaat er weer een container met uien naar Afrika." Dacomex kan het allemaal niet meer aan. Maar 35% van wat er geëxporteerd wordt, kan in St. Maartensdijk gesorteerd worden. "We kopen veel klaar gemaakte uien elders. Daarom hebben we nu twee nieuwe volautomatische verpakkingslijnen besteld, waar mee de capaciteit wordt verdub beld. Dat kan nog in het bestaande gebouw, maar we zijn ook met nieuwbouw bezig. Ge luidshinder vormt een probleem en daarvoor moet er een oplos sing komen. Ons hart ligt hier, maar overal kun je nu goedkope bedrijfsgebouwen kopen en daar hebben we al naar gekeken. Aan de Provincialeweg hebben we nog 1 ha grond beschikbaar. We wer ken nog in het oude kantoor van de voormalige veiling, zodat een nieuw kantoor noodzakelijk is. Stap voor stap willen we ons per soneelsbestand uitbreiden. Uit gangspunt is, dat we flexibel dienen te zijn. Landbouwers die tijd over hebben en willen bijspringen, kunnen we goed ge bruiken." Gevraagd naar de succesvolle van Dacomex in de wankelende uien- branche zegt Van Damme: "Aan de vraag van de klanten voldoen met kwaliteit en redelijke prijzen. Daarvoor moet je flexibel zijn en een vechtersmehtaliteit hebben, nooit opgeven, door blijven knok ken. Wanneer 'mijn' voetbalelftal dat ook doet, dan promoveren ze wel een paar keer", aldus de Dacomex-directeur. Samenwerking Thoolse veilingen en Barendrecht De 35 belangstellenden lieten blij ken, dat er een brede steun is te verwachten voor de plannen van de veilingen Scherpenisse, St. An naland en Z.H.Z. Barendrecht. Voorzitter Wessels schetste de aanzienlijke terugloop van het aantal uienhandelaren, waardoor er te weinig kopers in de mijnzaal te St. Annaland zitten. "Vrij re cent zijn er weer enkele grote ui- enverwerkers gestopt of aanzienlijk ingekrompen, zodat de noodzaak voor een andere af zet alleen maar groter wordt", al dus Wessels. De Thoolse veilingen voerden overleg met Z.H.Z., waarvan alge meen bedrijfsleider Jasperse dins dagavond een toelichting gaf bij het voorstel tot gezamenlijke voorverkoop van uien. Van sep tember tot en met maart wordt er wekelijks op dinsdag of woensdag bij ZHZ geveild, 60 tot 100 ton per week in de sorteringen 40/60 en 60/80 van de klasse II. Overige sorteringen via dagverkoop(bon- ken) of via directieverkoop(pic- kler). De uien gaan via blokverkoop per sortering op ba sis van tijdens de verkoop aanwe zige monsters. De ophoudprijs wordt voor iedere verkoop per sortering bekend gemaakt. De koper kan kiezen uit een net- zakje van 10 of 25 kg, voorraad- kist of poolbak. Tien kilo verpakking kost 1 cent per kg ex tra. De aflevering gebeurt vanaf de veilingen St. Annaland of Scherpenisse. Ook op het ZHZ- terrein is dat mogelijk. De ver voerskosten zijn voor de koper. De betaling gebeurt op basis van blokprijs per sortering en kwali teit, eventueel door middel van een poolprijs per vier wekelijkse perioden, zo legde Jasperse uit. De mogelijkheden om te komen tot een afzetpool kwamen ook uitgebreid aan de orde. In eerste instantie werden er twee mogelijk heden genoemd: vier weken pool of een afland-/bewaarpool. Tijdens de levendige discussie werden er heel wat vragen beant woord. Op 19 september is de eerste vei ling volgens dit nieuwe systeem gepland. Vrijdagavond 7 septem ber moet dan bij de veilingen het aantal telers, de hoeveelheid en de leverperiode bekend zijn. Op korte termijn wordt er met de deelnemers opnieuw een vergade ring belegd om de afzet van uien verder uit te diepen. mm* immmmmmmm mmmmm Het echtpaar Pleune en zoon Wim in de vernieuwde winkel van de 70-jarige woninginrichting te Scherpenisse. In de winkel waar voorheen kle ding en andere textiel verkrijgbaar was, is nu een nieuwe presentatie van de uitgebreide woninginrich ting te zien. "Helemaal niets doen, kan ik niet", vertelt dhr. C. Pleune(66). "Je wordt echter toch ouder en dan moet je wat minde ren. Textiel is nogal bewerkelijk en daar zijn we mee gestopt, hoewel we verschillende reacties kregen van klanten die dat jammer von den. De vrijgekomen ruimte is be nut om de woninginrichting beter te presenteren." Textiel was 70 jaar geleden de ba sis en in 1956 begon Pleune in het pand daarnaast met meubelen. Dat ontwikkelde zich voorspoedig en in 1973 kwam de vestiging St. Annaland erbij, waar zoon Wim en zijn vrouw de leiding hebben. Kleding en textiel gaat daar wel door, naast de woninginrichting. Terwijl op verschillende plaatsen Pleune-winkels zijn geslo- ten(Poortvliet, St. Maartensdijk, Bruinisse), maakt C. Pleune en zijn echtgenote in Scherpenisse een nieuw begin.Trots tonen ze de Obelisk vitrage en overgordijnen en Woonsfeer tapijt met alle be kende merken zoals Parade, Des- so, enz. "Het was er voorheen wel op rekjes en met stalen, maar nu kunnen we het overzichtelijk to nen. Het is een aantrekkelijke pre sentatie. Je kunt zien hoe de gordijnen werkelijk hangen." Na dat de kleding en textiel uitver kocht was, werd een nieuw plafond aangebracht en na een verfje en behang, volgde tenslotte de nieuwe winkelinrichting. Alles is ruim en open. Acht bedrijven in Nederland die aangesloten zijn bij Woonkompas hebben die nieuwe presentatie nu. In Vianen is er een centrale toonzaal, waar de fa. Pleune ook met klanten naar toe rijdt om het complete assortiment te tonen. Qua tapijt, overgordijnen, vitrage, dekbedovertrekken, baddoeken en zonwering, is er echter in Scherpe nisse veel te zien. De oude meubel afdeling naast het vernieuwde deel is eveneens aangepast. Volgens mevr. Pleune, die de over gordijnen naait, zijn er momen teel heel veel gebloemde patronen. Effen kleuren zie je niet veel. Bij de vloerbedekking zijn de grijze en roze pasteltinten het meest ge vraagd. Je ziet verder dat men af stapt van de wollen vloerbedekking. Acryl en synthe tische stoffen zijn sterker en ge makkelijker te onderhouden." Als binnenzonwering heeft Pleune een assortiment luxaflex lamel- en rolgordijnen, plissé(stof) en duet- te(dubbel). Aangezien er nauwelijks huurwo ningen worden gebouwd, moet de woninginrichting het van de ver- vangingsmarkt hebben en de koopwoningen. Dankzij jarenlan ge contacten heeft de fa. Pleune daarbij een goede positie op gebouwd. Met de nieuwe presentatie in Scherpenisse hoopt men die te verstevigen. "Het ziet er na deze modernisering weer beschaafd uit", constateert dhr. Pleune. "We hopen er succes in te boeken." De ongeveer 120 mensen die don derdagavond de open avond van het REC in de Vijfhoek aan de J. van Bloisstraat in Tholen bezoch ten, konden naast het al bekende aanbod, kennis maken met nog meer cursussen. In totaal zijn er nu 20. Zo gaat men bij het vormings- en ontwikkelingswerk beginnen met 'Gemakkelijk omgaan met men sen' (een cursus sociale vaardighe den). "Dat betekent, aldus E. Reinhoudt van het REC, "dat de cursist, in tegenstelling tot de qs- sertiviteitstraining waarin men persoonsgerichter werkt om pro blemen door te spreken, kennis maakt met een zakelijke kijk op sociale vaardigheden. Het is voor sommige mensen namelijk nog steeds moeilijk met anderen om te gaan. Dikwijls vindt men de an der stug, dwars, onredelijk, maar er kan ook worden uitgegaan van de gedachte dat men zelf te verle gen is, te bazig, kortom, als je daarin verandering wil brengen, moet je toch eerst bij jezelf begin nen". Deze cursus helpt daarbij, in 8 dagdelen, waarin o.a. geleerd wordt goed te luisteren, vragen te stellen, gesprek aan te knopen, enz. Ook de cursus "Thuis op school" is nieuw op Tholen. 'Thuis op school' behelst het leren omgaan met alle tendensen die er in de we reld van de school leven en is ui termate geschikt voor mensen die bijvoorbeeld in een ouderraad of medezeggenschapsraad zitten. Sa men met andere mensen, meestal van allerlei scholen, leert de cur sist in 5 avonden hoe het huidige onderwijssysteem in de basis school functioneert. In de Beve- landen zijn er al zeer positieve resultaten mee geboekt. De lessen beginnen na de herfstvakantie. De open avond, die volgens de do centen een groot succes was, ge zien de 50% nieuwe gezichten, bood ook een overzicht van de kunstzinnige vormingscursussen. Nog steeds is dit een grote tak aan de REC-boom. Nieuw daarbij zijn de lessen in calligrafie. Vorig seizoen wilde men daarmee al van start gaan, maar dat lukte toen Burgemeester H.A. van der Munnik opent de deur van Danielle Mode in Oud-Vossemeer met de sleutel, die hem is aangereikt door Sander (geheel rechts) en Ivo. Links staat eigenaresse Digje van Driel van de heropende modezaak. Het op dezelfde plaats verrezen pand valt van ver op doordat het boven de bestaande bebouwing uitsteekt. En van dichtbij zijn de >chuin naar binnen vallende etala geruiten een blikvanger. In de winkel is de damesafdeling in een nieuw jasje gestoken, terwijl een iparte herenhoek met een eigen >feer is gecreëerd. Van de gloed nieuwe najaars- en wintercollectie /erkocht Digje van Driel zaterdag tl heel wat. lurgemeester H.A. van der Mun- lik verrichtte de officiële opening (oor boven de ingang van de win- lel een bord met de nieuwe naam t onthullen. Vervolgens kreeg hij van twee neefjes van mevrouw Van Driel - Sander en Ivo - de sleutel aangereikt waarmee de winkeldeur geopend kon worden. Van tevoren herinnerde de burge meester nog aan de brand. "Wat u in ruim drie jaar had opgebouwd, was binnen een uur verschroeid, geblakerd, verbrand. U bent zwaar op de proef gesteld, maar tegenslagen zijn te overwinneh. Als een mens 'n wil heeft, is hij tot meer in staat dan hij denkt," aldus Van der Munnik. De burgemeester vond de succes volle en fraaie gevel de kwaliteit van het straatbeeld verhogen, ter wijl de etalage belangstellenden een goed beeld van de collectie geeft. "Acht maanden lang bent u door uw ouders goed geholpen, maar niettemin was het behelpen met de door hen beschikbaar gestelde ruimte. Dan duurt nieuw bouw naar je gevoel veel te lang," zei Van der Munnik tot mevrouw Van Driel, haar zoon, ouders en familieleden die de sobere en emotionele heropening bijwoon den. Hij noemde de tevreden klantenkring die in vier jaar tijd is opgebouwd en vijf toepasselijke trefwoorden: gastvrij, deskundig, gevarieerd, kwaliteit en betaal baar. "U kunt trots zijn op uzelf; daarnaast hebben uw ouders kei hard meegewerkt. De klanten zul len van heinde en verre de weg naar Danielle Mode weten te vin den," besloot de burgemeester zijn felicitatie. "Precies drie jaar geleden had niemand kuhnen vermoeden dat u zo snel hier alweer zou staan, maar rampen zijn niet voorspel baar. En gelukkig is Digje niet bij de pakken neer gaan zitten," zei A. Henning, een zwager van mevr. Van Driel. Hij vertelde dat het he le pand grondig was gerenoveerd en de bovenwoning vergroot. Na mens zijn schoonzus dankte Hen ning de ouders, die haar winkel zowel als haarzelf al die tijd on derdak boden. "Vader L. van Driel heeft met een werkelijk on tembare werklust er zeker aan bij gedragen dat de heropening op tijd kon plaatsvinden." Henning bedankte ook architect J. Boel houwers, hoofdaannemer Klein- bouw Techniek, de onderaannemers en interieurbou wer. "En nu maar hopen dat de klanten in grote getale de nieuwe drempel willen passeren," besloot hij. "Is zo'n argument wel juist, want de gemeente dient voorwaarden scheppend bezig te zijn," vroeg P.C. Geuze zich af. "Als u zaken, die er op Tholen niet zijn, in stand houdt, kunnen er Tholenaren aan mee gaan doen." Overigens kon Geuze een afwijzing op andere ar gumenten best billijken. "Zo'n standpunt kan best duur worden," reageerde J.H. Kers op de mening van Geuze. Mevrouw E. v.d. Wal wilde de te lefonische hulpdienst Vrouwen bellen Vrouwen wél subsidiëren en kreeg daarvoor steun van mevr. A. Lankhorst. "Het is al vaak besproken en daarbij is gewezen op de doorverwijzende functie," merkte Versluijs op. Beide dames vonden het echter essentieel dat een vrouw die opbelt, tevoren weet dat ze een vrouw aan de lijn krijgt. "Vrouwen zijn toch mon dig genoeg om, wanneer ze bellen, een vrouw aan de lijn te vragen," meende mevr. A. Saris-Coolegem. Uitgebreid sprak de commissie over de speelterreinen in de ver schillende woonkernen. B. en w. willen er volgend jaar een aantal renoveren en daarbij aandacht ge ven aan de betrokkenheid van de buurtbewoners bij het beheer en in stand houden. Volgens mevr. Lankhorst en P. Geuze werkt dat niet; er is veel overlast van oudere jeugd, klachten over het gebruikte materiaal en honden en katten worden er uitgelaten. Wethouder Versluijs vond - in tegenstelling tot mevrouw Lankhorst - dat er te weinig betrokkenheid van de be woners was. "Misbruik van de terreintjes levert altijd gevaar op; bovendien blijkt er bij de dierenei- genaren geen verantwoordelijk heidsgevoel te zijn," aldus de wethouder. Hij vulde aan dat het college blijft zoeken naar moge lijkheden om een zo goed moge lijk gebruik van de voorzieningen te realiseren. niet. De cursisten zullen in 8 we ken de kunst van het tekenen van letters leren. Er was grote vraag naar deze opleiding. Verder is er een ruim aanbod op teken- en schildergebied, zowel voor begin ners als gevorderden. Maandag gingen de eerste cursisten al in Meulvliet aan de slag. Zeefdruk ken zit ook weer in het pakket. Men leert een eenvoudige druk techniek die ook thuis kan worden toegepast. Niet meer weg te den ken is het 'Werken met klei'. De docente wil bij haar 'vaste klan ten' graag nog nieuwe cursisten ontvangen. De lees- en schrijfgroep van het REC, die een vast aantal deelne mers heeft, werd tijdens deze in formatiebijeenkomst met weer een cursist uitgebreid. Daarmee is de docente heel gelukkig, aange zien er dikwijls een drempel bestaat om mee te gaan doen. Lie ver verbergt de man of vrouw zijn of haar minimale opleiding - om welke reden dan ook - waardoor er een vorm van analfabetisme ontstaat. Op het REC wordt be wezen dat tijdens zo'n lees- en schrijfgroep er niet alleen veel ge zelligheid is, maar er ook duidelij ke resultaten worden bereikt. Blij was het REC met de aanmelding van de grootvader, die zich achter gesteld voelde bij zijn 7-jarige kleinkind omdat die beter kon le zen. Donderdag was er ook ie mand van de Betho die de cursus volgde die speciaal voor de Socia le werkplaats op touw was gezet. Docent J. Vierenhalm deelde mee, dat er zeker een vervolg komt. Het aanbod van Linea Recta is. groot. In Tholen kan men zich ook in het Spaans gaan bekwa men, naast Engels, Duits en Frans. Voor velen is de taal een struikelblok en soms een reden om een prachtig land niet te be zoeken. Er wordt gedoceerd via de conversatie-techniek. Als vanaf de eerste samenkomst getracht wordt zelf iets in het Frans te zeggen, wordt de drempel van de spreek angst wel lager. Dit in tegenstel ling met bv. Middenstand, een 2-jarige cursus die gemiddeld zo'n 92% geslaagden aflevert, is ook weer beschikbaar. De lessen be ginnen 18 september. De informatica-afdeling loopt nog steeds 'als een trein'. Mocht er gedacht worden dat er een bepaal de verzadiging bereikt werd, dan valt dat de cursus-samenstellers weer 100% mee, want ook hier voor bleek veel belangstelling te zijn. REC-medewerker P. Jansen, speciaal betrokken bij het vormings- en ontwikkelingswerk, noemde voorts 'Assertiviteit voor leidinggevenden' een cursus die eind oktober in Goes zeer profes sioneel begint. Bij de Open School heerste donderdagavond een mineurstemming. De cur sisten die doorgaan met hun les sen willen er graag nieuwe mensen bij. Enkelen zijn er verder gegaan met andere opleidingen. Degenen die al heel wat jaren meedraaien, weten hoe plezierig en leerzaam het is om aan alle mogelijke the ma's te werken. Onder de bezoekers die een inge vulde advertentie hadden meege bracht, werd een boodschappenmand verloot. Mevr. Van der Harst-de Bruin uit Tholen, die binnenstapte om eens te informeren naar een cursus En gels, was de gelukkige. "In m'n vrije tijd neemt sport een grote plaats in, want al 29 jaar ben ik lid van Tholense Boys. Zelfs 20 jaar bestuurslid. Dus je mag met recht spreken van iemand die van zijn hobby zijn werk kon maken, en an dersom. 'k Ben dus een gelukkig mens!" zegt Piet van der Vlies (41) uit Tholen. De gemeentelijk sportambte naar vierde maandag zijn zilveren jubileum. Tijdens een informele receptie, in aanwezigheid van vrouw en kin deren, werd Van der Vlies toe gesproken door burgemeester Van der Munnik, hoofd algemeen bestuur en welzijn A.G. v.d. Sande (waaronder sportzaken valt) en voorzitter F.A.P.M. Bakx van de personeelsvereniging van de ge meente Tholen. De naaste colle ga's van de jubilaris hadden in een speciale krant - 'Thools Nieuws' - het wel en wee van Van der Vlies op ludieke wijze uitgespit. Dat le verde de nodige komische artike len op over zowel zijn werk als ambtenaar, collega en privé. Op 1 september 1965 trad Piet van der Vlies als typist in dienst bij de gemeente Sint-Maartensdijk, waar toen burgemeester D.C. Bouwense de eerste burger was. "Ik ervaar het nog steeds als zeer positief dat ik heb gewerkt op een kleine secretarie," vertelt hij. "Doordat je alle voorkomende werkzaamheden moest doen - zo als archief, bevolkingsboekhou ding, assistent van de ontvanger, salarisadministratie - kun je je nu zelf wat beter in andere bureau's verplaatsen. Terwijl ik, wanneer ik iets uit het archief moet halen, ook niet als een kat in een vreemd pakhuis rondloop omdat de codes bekend zijn. Nu heeft iedereen een specialistische taak. Ik ben in juli 1970 in dienst ge gaan en in november 1971, toen ik afzwaaide, was de herindeling in middels een feit. Iedere ambte naar werd gevraagd aan welke afdeling hij of zij de voorkeur gaf. Ik heb van kinds af al 'feeling' voor sport, dus daar lag m'n kans. Want de nieuwe gemeente Tholen bood de mogelijkheid om fnet sport te beginnen. Dat moest nog van de grond af worden opge bouwd en ik kon er dus een eigen gezicht aan geven. Qmdat het toen allemaal nog niet zo groot was en onder algemene zaken en welzijn viel, kreeg ik ook een stukje welzijn onder me. In dat beleid viel sociaal-cultureel werk, sportzalen e.d. In het rap port Ten Berge - samengesteld we gens de herindeling, waarvan Tholen één van de eerste voor beelden in Nederland was - was er veel ruimte voor de zogenaamde dorpshuizen. Het in dat rapport aangegeven functioneren van der gelijke gebouwen is hier eigenlijk nooit helemaal naar voren geko men, want daarin werd gedacht aan beheerscommissies, samen gesteld uit zogenaamde wijkraden die ook zelf de financiën moesten behartigen. Dat laatste is op Tho len altijd bij b. en w. gebleven. Maar wel kwam, onder wethou der C.J. Moerland die evenals ik een groot sportliefhebber was, het 'rondje dorpshuizen' aan de orde. Ook met Moerland's opvolger wethouder P. van Schetsen heb ik een goede band. Uit hoofde van mijn werk ben ik secretaris van de commissie sport en van de beheer scommissies van de Wellevaete en Meulvliet. Er werden overal voorzieningen gepland, nadat ondermeer door de Zeeuwse Sportraad was geïn ventariseerd waar de behoeften la gen voor wat betreft sport- of sociaal-culturele ruimten. In het begin was het beleid van de ge meente Tholen wat 'enger' ge richt, men speelde toen in op signalen uit de bevolking. Nu is het zo dat het voortouw genomen wordt. Kijk maar eens naar het schoolsportproject. Het werken is dus totaal veranderd. Zelf zie ik met grote tevredenheid op al deze zaken terug, want het is toch een genoegen om in alle kernen op het eiland te zien hoe groot het aantal voorzieningen is. Ik heb het maandagmiddag in m'n dan kwoord aangehaald. Zelf ben ik opgegroeid in een tijd dat je ging voetballen op 'schorre', zwemmen in de Oesterputten of de Een dracht. Iedereen deed dat, dus waarom niet. Als je naar een of andere sportclub mocht, had je geluk. De gymzaal in de Ven kelstraat was bijvoorbeeld zo'n plek. Als je dan nu toch rond je kijkt, kun je alleen maar tevreden zijn dat je hieraan mocht meewer ken. Al die sportvelden, tennisba nen, zwembaden, alles is voor iedereen aanwezig," aldus een te vreden ambtenaar sportzaken Piet van der Vlies.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 11