THOLENDERWIJS MEERJARENPLANNING VOOR DE PERIODE 1992-1994 S.C Stavenisse huldigt bruidspaar 119.- Korte brand bij Meijer informatierubriek van de gemeente tholen GLAZEN RETOURVERPAKKING BETER VOOR HET MILIEU GEMEENTEHUIS GESLOTEN 8 SEPTEMBER 1990 VERGADERING COMMISSIE SOCIAAL CULTUREEL WERK WAT LIGT TER INZAGE? BEKENDMAKING SPREEKUUR B W EXTRA ALCOHOL CONTROLE SLACHTOFFERS intiatuin Donderdag 30 augustus 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Dinsdag 4 september: PAK EVEN UW ZAKBOEKJE BUITENLAMP In Tholen en Sint-Philipsland Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Jongstleden maandag is de gemeentebegroting 1991 door burge meester en wethouders aan de gemeenteraad aangeboden. De be handeling van deze begroting vindt in de loop van de maand oktober plaats (1 oktober algemene beschouwingen/29 oktober behandeling). De begrotingsvoorschriften stellen echter het opmaken van een meer jarenplanning verplicht. Daarin opgenomen zijn gerichte lijsten van in volgende jaren in uitvoering te nemen werken. Door die benadering is het mogelijk dat het jaar van uitvoering van bepaalde werken ook wat meer ter discussie wordt gesteld (het afwegen van prioriteiten). De meerjarenplanning is tesamen met de gemeentebegroting aan de ge meenteraad aangeboden. Vorige week hebben wij u uitgebreid in deze rubriek over de gemeen tebegroting 1991 geïnformeerd. Deze week gaan wij wat nader in op de meerjarenplanning 1992-1994. Deze meerjarenplanningn wordt overigens in een openbare vergadering van de commissie voor de fi nanciën behandeld op woensdag 12 september a.s., aanvang 19.30 uur. Het doel van de meerjarenplanning is om een juister beeld te geven van de gevolgen van de investeringen en zoals reeds eerder opge merkt, het bestuur beter in staat te stellen bepaalde afwegingen te maken. Want ook voor de gemeente geldt dat wat het zwaarst is, het zwaarst moet wegen. Als basis voor de meerjarenplanning 1992-1994 heeft de begroting 1991 gediend, met als prijspeil eveneens 1991. De post voor onvoor ziene uitgaven is per jaar gehandhaafd op f 300.000,—. Het jaar 1992 laat een batig saldo zien van f 46.000,1993 f 3.000,— en 1994 f 329.000,—. Burgemeester en wethouders stellen zich voor in 1992 in uitvoering te nemen: - Vergroten computersysteem gemeentehuis t.b.v. basisadministratie middelen en maatschappelijke activiteiten; - Vervaardigen grootschalige basiskaart Nederland (kadaster); - Vervanging brandweerauto Stavenisse; - Uitvoering streefplan openbare verlichting Scherpenisse en Sta venisse; De zorg voor het milieu houdt iedereen bezig en is een verantwoorde lijkheid van overheid, industrie, handel én consument. Dat uw lokale overheid het milieu serieus neemt hebt u vorige week in deze rubriek kunnen lezen. In de uitgaven-sfeer is in de gemeente begroting 1991 voor diverse milieu-aspecten maar liefst een bedrag van ruim 214 miljoen gulden geraamd. Maar ook u als individuele bur ger/consument kan een belangrijke bijdrage leveren aan een schoner milieu. De Nederlandse Melkhandelaren Organisatie wees het gemeente bestuur op het feit dat een niet onbelangrijk deel van de melk en melk en zuivelproducten wordt verpakt in karton en kunststof. Uit studies in binnen- en buitenland naar de effecten op het milieu blijkt dat de glazen retourfles als verpakking de voorkeur verdient en bovendien minder beslag legt op natuurlijke grondstoffen. Op grond hiervan vindt het gemeentebestuur van Tholen dat zij de Thoolse burger moet wij zen op het feit dat een aanzienlijke bijdrage aan het beperken van de afvalberg kan worden geleverd door bij aankopen selectief te kijken naar de verpakking. Indien u bedenkt dat 1/5 deel van het totale huis houdelijke afval door huishoudelijke verpakkingen wordt bepaald, kunt u zich een voorstelling maken van de negatieve effecten veroorzaakt door kartonnen en kunststofverpakkingen. De glazen retourverpakkingen en de verpakkingen met statiegeld ver dienen dan ook duidelijk de voorkeur! In verband met de arbeidsduurverkorting voor het gemeentepersoneel is het gemeentehuis vrijdagmiddag 31 augustus 1990 gesloten en te vens telefonisch niet bereikbaar. Houdt u daar rekening mee! Samenstellen wegenlegger; Dakherstel openbare basis school Sint-Maartensdijk; Renovatie hoofdveld Oud- Vossemeer; Herstel molen te Tholen; Baggerwerk jachthaven Sta venisse; Facelift dorpshuis te Poortvliet; Eindafwerking stortplaats 'Tuttelhoek'; Aanleg strandje Stavenisse; Vernieuwen riolen Stavenisse en Oud-Vossemeer; Reconstructie riolering Kaaij te Tholen; Uitbreiding begraafplaats te Scherpenisse. Met deze werken is een bedrag gemoeid van f 3.339.000,—. Reke ning houdend met de aanwending van opgebouwde reserves f 1.420.000,— en te verkrijgen subsidies f 61.750,—) zijn de lasten op jaarbasis (kapitaallasten) f 304.833,—. In 1993: - Hertaxatie onroerend-goedbelastingen; - Aanschaf breedbandportofoons en vervanging helmen brandweer; - Vervanging sneeuwploeg; - Uitvoering streefplan openbare verlichting Oud-Vossemeer; - Reconstructie kruising Ten Ankerweg-Grindweg te Tholen; - Verbreding Veilingweg te Sint-Annaland; - Ophogen havenplateau te Stavenisse; - Renovatie 2e hoofdveld te Tholen; - Restauratie toren te Tholen; - Vernieuwing riolering Schoolstraat te Poortvliet en Wattstraat ca te Tholen; - Uitbreiding begraafplaats te Sint-Maartensdijk; - Vervanging vervoermiddelen bouwkunde; - Vervanging hydraulische maaier plantsoenen; - Herstel pand Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Met de in dit jaar in uitvoering te nemen werken is een bedrag ge moeid van f 2.646.000,—. Daarvan wordt f 100.000,— uit de reser ves geput en is een bedrag van f 382.500,— geraamd aan subsidies. De investeringen vragen op jaarbasis een bedrag van f 340.760,— (kapitaallasten). In 1994: - Vervanging computer; - Vervanging zandstrooier; - Uitvoering streefplan openbare verlichting Tholen, Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland; - Vervanging 350) doorgeroeste lichtmasten; - Renovatie 1e hoofdveld Sint-Annaland; - Vernieuwen riolen Sint-Annaland en Scherpenisse; - Vervanging vervoermiddel bestratingen; - Aanpassing zwembaden aan hygiënische voorschriften; - Vervanging sportvloer gymlokaal Zoekweg te Tholen. Met de in dit jaar in uitvoering te nemen werken is een bedrag ge moeid van f 2.055.000,—, waarvan f 620.000,— wordt aangewend uit de reserves en f 175.750,— aan subsidies is geraamd. De investe ringen vragen op jaarbasis een bedrag van f 230.003,— (kapitaal lasten). Nederland kent een nieuwe traditie: de Open Monumentendag. Een dag waarop zoveel mogelijk plaatsen de deuren van monumenten van tien tot vijf uur gratis openstellen voor het publiek. Monumenten, die soms de rest van het jaar hermetisch gesloten zijn. Op 8 september a.s. (zaterdag) is het weer zo ver. Over het hoe en waarom leest u in dit artikel. Tijdens de eerste Monumentendag in september 1987 waren in 300 gemeenten, waaronder de gemeente Tholen, zo'n 2500 monumenten geopend. In 1989 werd in 417 gemeenten aan dit evenement deelge nomen en werden ca. 3000 monumenten voor het publiek open gesteld, terwijl 600.000 bezoekers konden worden geteld. De Open Monumentendag wordt gezien als een belangrijk instrument ter be vordering van de belangstelling voor de monumenten(zorg), een sti mulans voor het toerisme, gemeentepromotie en een aanleiding in contact te komen met monumenteneigenaren. Het ziet er naar uit dat dit jaar alle voorgaande records worden gebroken. Dat betekent nog meer deelnemende gemeentes, meer open monumenten en vooral nog meer bezoekers. Dat beantwoordt ook aan de doelstelling van dit gebeuren. De belangrijkste doelstelling is zoals gezegd, de belangstel ling bij het publiek voor monumenten en daarmee de monumenten zorg te vergroten. De plaatselijke comités in de diverse gemeenten zullen er alles aan doen deze Open Monumentendag tot een ware feestdag te maken. Op het programma staan behalve de opengestelde monumenten, ook veel rondwandelingen, concerten en vooral veel in formatie over stad, dorpen en monumenten die u kunt bezoeken. Van af het eind van deze week kunt u op het gemeentehuis en de plaatselijke bibliotheken de zogenaamde 'Open Monumentenkrant' meenemen, waarin alle landelijke aktiviteiten staan vermeld. Op grond daarvan kunt u voor uzelf een route uitstippelen. Maar u hoeft niet per se ver van huis te gaan voor de Open Monumentendag 1990. Evenals voorgaande jaren is er ook in dit verband binnen de eigen gemeente Tholen heel veel te zien. Maar liefst dertien monumenten, verspreid over de zeven woonkernen, zijn geopend. Tussen 10.00 en 17.00 uur bent u van harte welkom in: Sint-Maartensdijk: Kerkgebouw Maartenskerk (Hazenstraat) en molen 'de Nijverheid' (Oudelandseweg); Scherpenisse: molen 'de Korenbloem' (Westkerkseweg); Stavenisse: korenmolen aan de Molendijk; Sint-Annaland: molen 'de Vier Winden' (Bierensstraat) en de standerd molen (Molendijk); Oud-Vossemeer: molen 'de Jager' (Hikseweg) en de N.H. Kerk aan de Ring; Poortvliet: molen 'de Korenaar' (Molenstraat); Tholen: voormalig stadhuis (Hoogstraat), Gasthuiskapel (Kerkstraat), en de Grote of Onze Lievevrouwekerk (Kerkgebouw Herv. Gemeente aan het Kerkplein). Niet uit te sluiten is, dat in de Onze Lieve Vrouwe- kerk tijdens de openstelling een aantal organisten aan het werk zal zijn. De Open Monumentendag wordt 's avonds om zeven uur afgesloten met een concert van het Gemengd Zangkoor 'Canticum' en de mu ziekvereniging Euterpe uit Sint-Maartensdijk. Plaats van handeling: tuin van de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat te Tholen. De organisatie van het concert is in handen van het comité 'Tholen Stad Actief'. Alle activiteiten tijdens de Open Monumentendag zijn gratis toegankelijk. In alle opengestelde monumenten worden rondlei dingen verzorgd of nadere informatie verstrekt. Op dinsdag 4 september a.s. komt de commissie voor sociaal cultu reel werk voor het eerst na de gemeenteraadsverkiezingen en in een gedeeltelijk gewijzigde samenstelling bijeen. De commissie bestaat uit de dames E. v.d. Wal-Vermeulen, A. v.d. Sande-Sinke, A. Saris-Coolegem, G. Mayer-Goedegebuure en A. Lank- horst, alsmede de heren J. Versluijs, P. Geuze, J. Kers en P. Moerland. De commissie vergadert in het openbaar (aanvang 20.00 uur) in het gemeentehuis te Si.nt-Maartensdijk. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: - Verkiezing voorzitter; De commissieleden kiezen uit hun midden een voorzitter. Te verlenen subsidies 1991; De voorgenomen te verstrekken subsidies aan verenigingen/instel lingen van sociaal culturele aard worden om advies aan de com missie voorgelegd. Af te wijzen subsidies 1991; Bovendien wordt aan de commissie een lijst voorgelegd van vere nigingen/instellingen waarvan het de bedoeling is de subsidiever zoeken af te wijzen om uiteenlopende redenen. Op deze lijst staan: Vrouwen bellen vrouwen, Seniorenorkest Zeeland, Stichting Dansz Zeeland, Bond Heemschut, Christelijke Bond van Ondernemers in de Binnenvaart, Prins Bernhardfonds en Gymvereniging S.H.F. te Scherpenisse. Jeugdspelers van sportclub Stavenisse brachten vrijdagmiddag hulde aan het bruidspaar Rien Klippel en Annet Hage. De D- en E- pupillen stonden bij het gemeentehuis in St. Maartensdijk met feestelijk versierde bogen. Rien Klippel is behalve actief voetballer ook jeugdtrainer. In het pas begonnen seizoen heeft hij de B- en C-junioren onder zijn hoede. In de grote loods van uienhandel Meijer aan de Veerdijkseweg in Scherpenisse is gisterochtend be perkt schade ontstaan door een korte brand. Een kunststofkussen in een bunker(voorraadbak) vatte vlam door vonken van een snij brander. Verder raakten er zeilen in brand. De hal stond stijf van de zwarte rook toen de brandweerkorpsen van St. Maartensdijk en St. Anna- land arriveerden. Het was even schrikken omdat het weer een gro te brand leek, maar het viel mee. Met de hoge drukspuit kon het korps St. Maartensdijk het gevaar snel bezweren. De schade bleef beperkt tot zo'n 1000 gulden. De brand wekte wel direct onge rustheid bij mensen van de veiling St. Annaland en zaadhandel Van Dijke omdat de verwerking van droogbloemen na de brand in de St. Annalandse veiling in de hal van Meijer gebeurt. Voor zover bekend liepen de in de hal staande droogbloemen geen rookschade op. Meijer was met de snijbrander be zig in verband met de ontmante ling van de uiensorteringsapparatuur die van Scherpenisse naar Kruiningen wordt overgebracht. Dinsdagavond rukten de brand weerkorpsen van Tholen en St. Annaland uit voor een bermbrand aan de Krabbenkreekweg bij Oud- Vossemeer. Mede met het oog op vlakbij opgeslagen pakken stro- werd het vuur met de hoge drukspuit snel bedwongen. Zondagmiddag rukte de St. An nalandse brandweer uit voor een dijkbrand bij de Cebeco aan de Havendijk. In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks 1 uur kwam een vijftal brandweerlieden na interne alarmering nog in het geweer voor een brandje op de Markt in Tho len. Er waren vaten en afval van de braderie in brand gestoken. De politie had tevergeefs geprobeerd het vuur te doven, maar de brand weer lukte dat wel. THOLEN 8 sept. Eiland Tholen Monumentendag 2 sept. Comp. wedstrijd Visver. De Pieterman, Salamander 1. 8 sept. Puzzeloriëntatierit MAC, start Zoekweg. 15 sept. Excursie Huis en Heem; Zeeuws-Vlaanderen, verzamelen op de markt 28 sept. Jeugdappèl Tholen, m.m.v. kinderkoor St. Annaland 29 sept. Rondgang of concert muz. ver. Concordia SINT-ANNALAND t/m 15 okt Expos. 'Messen en flessen', de Meestoof di t/m za 15-17 u. 3-27 sept. Expos, olieverfschilde rijen en aquarellen, bibliotheek SINT-MAARTENSDIJK t/m 30 sept. Tentoonstelling va kantiefoto's, bibliotheek 1 sept. Wijkconcert 19.30 u. muz. ver. Euterpe. 7 sept. Pannekoekmiddag, St. Maartenshof, 14 u. 7 sept. Thoolse Triathlon. 10 sept. Volksdansen bij Dodi Do- di, kleuterschool R. Barnenstr. 20.15 u. 18 sept. Mosselmaaltijd, St. Maartenshof, 17.30 u. SCHERPENISSE 1 sept. Oosterscheldezwemtocht vanaf Gorishoek. 1 sept. 6e Bekerwedstrijd H.S.V. De Zeebaars, Haaftenpolder. 8 sept. Speldag voor oudere leden van div. verenigingen. OUD VOSSEMEER 1 sept. Wielerronde. 8 sept. H.S.V. 't Scharretje, Haaf tenpolder. 22 sept. Wandeltochten van 5, 10 en 15 km. SINT PHILIPSLAND 22 sept. Muziekfestival en taptoe, 15 en 19 u. BERGEN OP ZOOM 2 sept. De Jaap Aap Kindershow, De Maagd, 14 u. 2 t/m 30 sept. Expos, olieverf schilderijen, Markiezenhof 8 sept. Open Monumentendag en Cultureel Weekend 9 sept. Straattheaterfestival, Mar kiezenhof. film film film ROXY 1: Bird on a wire - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20.15 u. Back to the future III - a.l., za, zo en wo 14 u. ROXY 2: The hunt for red Octo ber - a.l., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16, 18.45 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. De Reddertjes - a.l. za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Total recall - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 19, 21.30 en 23.45 u„ zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Gremlins II - a.l. za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Another 48 hours - 12 j., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19, 21.30 en 23.45 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di endo 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Pretty wo man - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 19, 21.30 en 23.45 u„ zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Ook honden gaan naar de hemel - za, zo en wo 14 u. Staand model (100 cm hoog) uit Ellips-serie. De bollen zijn in een helder, wit en rooktint uitvoering verkrijgbaar. Van \A%7- voor Bouwen in afwijking van bestemmingsplan; Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door: 1. De heer J. v.d. Spek, Nieuwstraat 11 te Sint-Annaland voor het vergroten van een berging en het bouwen van een serre op het perceel kadastraal bekend Sint-Annaland, sektie G, nummer 1150, plaatselijk gemerkt Nieuwstraat 11. 2. De heer J. v.d. Hoven, Ring 33 te Oud-Vossemeer voor het plaatsen van een erfafscheiding op het perceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sektie K, nummer 365, plaatse lijk gemerkt Ring 33. Deze plannen zijn niet in overstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethou ders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen voor de onderhavige bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 31 augustus 1990 tot en met 13 sep tember 1990 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge- meentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelij ke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 30 augustus 1990 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26, lid 2, van de Wet gemeenschappelijke regeling maken wij bekend dat Gedepu teerde Staten van Zeeland een wijziging van de gemeenschap pelijke regeling "I.Z.A.-regeling Zeeland" hebben goedgekeurd. Deze wijziging heeft ten doel te voorzien in de bevoegdheid -van het algemeen bestuur om samen met andere publiekrech telijke ziektekostenverzekeringen een rechtspersoon op te rich ten, waaraan de uitvoeringstaken kunnen worden toevertrouwd. Sint-Maartensdijk, 20 augustus 1990 Burgemeester en wethouders van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 3 september 1990 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders J. van der Jagt en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Het spreekuur van wethouder R van Schetsen komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. Halsterseweg 65a Halsteren 01641-3036 Advertentie I.M. De gemeente Tholen is deelnemer aan de landelijke actie -25%. Deze actie beoogt het aantal verkeersslachtoffers met minimaal 25% terug te dringen. Eén van de themaprojecten binnen de actie is Alcohol en Verkeer. In het kader hiervan wordt door de Rijkspolitie in Tholen en Sint-Philipsland extra gecontroleerd op alcoholgebruik door verkeers deelnemers. Overigens blijft het themaproject niet beperkt tot extra controles. Bij diverse gelegenheden in augustus wordt er door een promotieteam van het Mobile Informatie Centrum voorlichting gege ven over alcoholontmoediging. Het onderstaande artikel is ook als zo danig bedoeld, want u weet het: Alcohol en verkeer: Dat kun je niet maken!! Hoewel over de juiste omvang van het alcohol/misbruik op Tholen geen cijfers bekend zijn, kan zonder meer worden gesteld dat dit ge bruik c.q. misbruik niet minder problematisch is dan elders in Neder land. Het 'pilsje' of de 'jonge borrel' zijn ook hier zo ingeburgerd dat de vanzelfsprekendheid waarmee dit 'vocht' wordt genuttigd op zich zelf al een probleem mag worden genoemd. Bewustwordende aktivi teiten om alcoholmisbruik te voorkomen worden door het gemeentebestuur van Tholen dan ook nagestreefd. Via eigen publicaties, maar ook met inschakeling van pers, huisartsen, horeca-exploitanten en politie e.d. zal getracht worden het alcoholge bruik terug te dringen. 'T GAAT ONGEMERKT Wie het 'genot' van een glaasje eenmaal kent, is natuurlijk al gauw geneigd om een volgende keer weer iets te nemen. Ook al omdat 't er zo bij lijkt te horen in onze samenleving. En behalve dat je dan wat vaker gaat drinken, krijg je onwillekeurig ook behoefte aan wat méér. Je lichaam went er aan. En je hebt steeds meer nodig om in de stem ming te komen. Want zo gaat dat met alcohol. Het begint al als je jong bent. Een paar glazen in het weekend. In de disco of op een feestje. Best gezellig en lekker. Dan zak je een keer door met vrienden. De eer ste kater. Lekker? Leuk? Stoer? Ook door de week ga je drinken. Zo gaat dat met alcohol. Het sluipt heel langzaam je dagelijks leven binnen. En als je niet tijdig durft toe te geven, dat je eigenlijk wat minder drinken moet, dan blijkt alcohol ineens helemaal niet zo onschuldig te zijn. Dan heb je het glas misschien nog wel, maar de alcohol niet meer in de hand. Hoe werkt alcohol? Nog altijd bestaan er misverstanden over alcohol. Wat is waar en wat is niet waar? Belangrijk is om jezelf te vragen: "Waarom drink ik eigenlijk?" Bij het eten, in de sportkantine, na het werk, voor de televisie. Misschien helpt het volgende je daarbij: Ik drink: Omdat ik 't lekker vind. Oké. Van één glas kun je af en toe best ge nieten. f Omdat ik gezellig mee wil doen. Maar je moet het wel gezellig houden. Omdat ik m'n dorst wil lessen. Drank, ook bier, is een schijndorst- lesser. Alcohol onttrekt juist vocht aan je lichaam. Omdat ik erbij wil horen. Je hebt toch geen drank nodig om stoer te doen? Om iets te vieren. Zolang je maar niet elke dag te vieren hebt. Om mijn problemen te vergeten. Héél gevaarlijk. Los problemen op. Verdrink ze niet. Anders krijg je er een probleem bij. Omdat het me ontspant. Pas op! Niet zo'n beste reden. Omdat ik me er prettig bij voel. Soms is daar niets op tegen. Om gemakkelijk in slaap te komen. Een enkele keer kan geen kwaad. Maar maak er geen gewoonte van. Je ziet 't. Soms zijn er best goede redenen om eens wat te drinken. Dan hoef je je geen zorgen te maken. Maar er zijn ook bedenkelijke redenen om te drinken. Je kunt ook te véél excuses aanvoeren. Als je jezelf hierin herkent, moet je het beslist 'te denken geven'. Dan wordt het hoog tijd iets aan je gewoontes te veranderen. En denk dan maar niet 'acht, zo'n vaart zal het niet lopen'. Hoe meer het een ge woonte wordt, hoe moeilijker het is om jezelf nog in de hand te houden. Makkelijk te veel, moeilijk terug!!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 5