Smerdiek en Vosmeer jubileren mét de cup Contacten langs de lijn ook belangrijk Beslissingsduel met 'snel en fraai begin' 'Het leeft wel bij het publiek' Jan Verreijen mist de strijd Niemand verliest nog met dubbele cijfers Eendrachtcup voor competitie Walter Bevelander's mooiste herinnering Nico Hage topscorer Willem II in Stavenisse Steeds minder publiek toont nog belangstelling Eendrachtcup: van zomercompetitie naar Thools kampioenschap Kees van den Hoek (Smerdiek): Federatievoorzitter J. de Laater: Winnen Eendrachtcup door SPS Donderdag 2 augustus 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Vosmeer en Smerdiek zijn de enige Thoolse voetbal verenigingen die aan alle vijfentwintig Eendrachtcup- tournooien meededen. WHS was er de eerste keer niet bij en Stavenisse deed de eerste drie keer niet mee. SPS miste de tweede en derde uitgave en ontbrak - net als Tholense Boys - van 1973 t/m 1976. Ook in 1977 de den de Tholenaren nog niet mee, maar sindsdien geven alle zes de clubs acte de présence. Bekerwinnaars WHS-oefenmeester Theo Moerland: "Je praat er met mensen die je anders - doordat je zelf voetbalt - weinig ziet. Ook buiten de lijnen is de Een drachtcup daardoor van belang," vindt trainer Theo Moerland van WHS, zelf vele jaren als voetballer pre sent op het eilandelijke voetbaltournooi. Onder gunstige weersomstandigheden bekeken onge veer 800 toeschouwers in Tholen op zaterdag 19 juni 1965 de voetbalwedstrijd tussen Smerdiek en Vosmeer. Het was een beslissingswedstrijd om uit te maken wie de eerste Eendrachtcup in de prijzenkast kon zetten. 'Weliswaar geen spanning tot het eind, maar een wel snel en fraai begin, een goede eerste helft en een uitein delijk verdiende Vosmeerse zege,' meldt de krant van 25 jaar geleden. Snelle start "Zelf ben ik nooit een fan van de Eendrachtcup ge weest. Smerdiek heeft ook nooit zoveel bereikt, dat speelt ook mee, maar het leeft gewoon bij het publiek, dat toch in grote getale komt kijken." Voor zot Vosmeerder 6de op topscorerslijst "Ik mis de strijd en er is ook geen sfeer meer. Momen teel vind ik de Eendrachtcup op een heel laag peil staan," zegt Jan Verreijen uit Oud-Vossemeer. Kees van Oeveren (SC Stavenisse): "Het verschil tussen de clubs is minder geworden, een nederlaag met dubbele cijfers komt niet meer voor. Da's voor de deelnemers ook leuker," meent wedstrijd secretaris Kees van Oeveren van SC Stavenisse. Voorzitter J. de Laater van de Thoolse voetbalfedera tie gaat wél met plezier naar de Eendrachtcup- wedstrijden kijken, maar het is beslist niet zijn favorie te tournooi. Jan van der Vlies voor andere opzet "Zoals 't nu is, is 't niet veel, van Thoolse kant. Ook de verenigingen zien toch zelf wel dat de Eendrachtcup een beetje op z'n retour is. Daarom zouden er sug gesties moeten komen voor veranderingen." "Het is m'n mooiste herinnering aan SPS," zegt Wal ter Bevelander uit Scherpenisse over de Eendrachtcup. Hij stond twee jaar geleden in het team dat voor de eerste keer de wisselbeker mee naar Poortvliet nam. In 212 wedstrijden liefst 819 doelpunten De deelname van WHS 2 aan de vijfentwintigste Een drachtcup maakte het mogelijk dat Nico Hage zijn dertigste treffer in de historie van het eilandelijke voet baltournooi kon scoren. Hij voert daarmee de lijst van doelpuntenmakers aan, gevolgd door. zijn clubgenoot Theo Moerland die 26 keer het net vond. Het eerste jaar had WHS nog een eigen nederlaagtournooi georga niseerd, terwijl het pas enkele maanden bestaande SC Stavenisse nog geen competitie-ervaring had. Voor het tournooi van 1967 wer den Stavenisse en SPS niet uitge nodigd, omdat het moeilijk zou zijn daarvoor een evenwichtige poule samen te stellen. Het jaar daarop wilde men beide clubs tus sen de voorronden en de finale te gen elkaar laten spelen, maar SPS weigerde die - naar haar mening - figurantenrol. In 1973 haakten SPS en Tholense Boys af. De Tholenaren vonden dat bij herhaling niet de hand was gehouden aan de reglementen en er te hard werd gespeeld. SPS had een andere regeling voorgesteld, waardoor lager spelende elftallen de kans kregen de cup te winnen; dit werd van de hand gewezen. Zelfs bemiddeling van burgemees ter J.E. van Boeijen mocht niet baten. Het jaar daarop wilden beide clubs weer terugkeren, maar de vier overgebleven verenigingen hadden afgesproken dat elk van hen het tournooi eerst een keer moest organiseren. In 1977 wer den beide clubs weer toegelaten, maar Tholense Boys haakte als nog af toen haar voorstel het niet haalde om de voorronden met uit en thuiswedstrijden te spelen. De eerste beker werd in 1965, door de toenmalige hoofdredacteur van deze krant G. Heijboer, uitgereikt aan Vosmeer. Die beker prijkt daar nog steeds in de prijzenkast. Ook in 1967, 1968, 1970, 1971, 1972, 1973 en 1974 won Vosmeer de trofee. WHS onderbrak in 1969 die hegemonie en sleepte de prijs vervolgens in de wacht in 1975, 1977, 1978, 1980, 1981, 1983, 1986 en 1987. De derde club die er in slaagde de cup te winnen, was Smerdiek in 1976; opnieuw in 1979 en in 1989. Tholense Boys meldde zich in 1982 voor de wis seltrofee en tenslotte kwam in 1988 SPS aan de beurt. De ploeg uit Poortvliet/Scherpenisse her haalde dat succes dit jaar. In 1966 was er geen Eendrachtcuptour- nooi en in 1984 werd de wisseltro fee (die al vanaf de eerste keer door de Eendrachtbode beschik baar wordt gesteld) niet uitge reikt. Na een beenbreuk werd de finale tussen Smerdiek en Tholen se Boys gestaakt. In 1987 werd een turbulente finalewedstrijd - tussen Tholense Boys en WHS - eveneens voortijdig beëindigd. WHS is de ploeg die de meeste ke ren in de finale stond: 16. Vosmeer volgt met 14 keer en Smerdiek 10 keer. Tholense Boys bereikte de eindstrijd 7 keer, SPS 2 keer (en won beide keren) en SC Stavenisse 1 keer. Momenteel strijden de clubs om de vijfde wis selbeker. De eerste en tweede wer den drie keer achter elkaar gewonnen door Vosmeer. Om de derde streden slechts vier clubs, gedurende vier jaar. Vosmeer won die beker twee keer en behield ze, want toen SPS en Tholense Boys weer in het tournooi terugkeerden werd besloten een nieuwe wissel beker aan te schaffen. Die werd op zijn beurt eigendom van WHS, dat de trofee in totaal vijf keer won. De eilandelijke voetbalclubs vie ren het zilveren jubileum van de Eendrachtcup vrijdagavond 10 augustus met een wedstrijd tussen een Thoolse selectie en de betaald voetbalclub Willem II uit Tilburg. De wedstrijd begint om half acht, maar vanaf zeven uur zorgt Acce lerando uit Sint-Annaland voor muzikale klanken op het sportter rein aan de Pilootweg in Stavenis se. De wedstrijd staat onder leiding van Rien Koopman, grens rechters zijn Piet Lisseveld en Adrie Keur. De Thoolse selectie bestaat uit Kees Lindhout en Corné Stoutjes- dijk van Smerdiek, Rien Smits, Martin Neele en Paul Oosdijk van Stavenisse, Jan Overbeeke en Dick Uijl van SPS, Hassan Eljilali, Jo- han Schot en Jan Groenewegen van Tholense Boys, Henk Potap- pel, Fred Hommel en Ron Vaders van Vosmeer, en Rien Fase en Arie Suarez van WHS. Trainer is Kees Stoutjesdijk van Smerdiek, leider Bert v.d. Jagt van Stavenisse en verzorger Arie Borst van WHS. De selectie van Willem II bestaat uit G. v.d. Borgt, Fr. Brugel, M. Dijkstra, J. Feskens, M. van Geel, E. Godee, B. Jansen, R. Jansen, M. Latupeirissa, F. Mallien, D. van Meer, H. Meeuwsen, J. Mut- saers, R. de Roode, J. Schalken, E. Stewart, M. Sylla, J. Veldman, P. v.d. Ven, H. Werdekker en R. Wolffs. Vosmeer-speler Hans Vaders kopt de bal over WHS-doelman Wim Fase. Rien Vaders en Koos Westdorp kijken toe. WHS won deze wedstrijd, gespeeld in 1975, met 3-0. Dat jaar werd de Vosmeer-hegemonie in de Eendrachtcup definitief doorbroken. Om die reden meent hij ook, dat Volgens Theo Moerland hadden de Eendrachtcup in Stavenisse wat minder geslaagd is. "De spreiding van de voorronden over twee da gen betekent, dat je steeds maar de helft van het Thoolse voetbal publiek ziet. Dan leeft het ook minder," aldus de Sint- Annalander. Over de sportieve strijd op het veld is Moerland ook niet te spre ken. "Die is gedevalueerd. Vroe ger was het meer een sportieve wraak, maar nu zien heel wat voetballers het als een verplicht nummer." De WHS-trainer vindt ook het aantreden met talrijke in vallers en jeugdspelers een teken aan de wand. "Spelers gaan nu doodleuk een dagje met moeder de vrouw op stap. Maar misschien gaat de interesse ook samen met de prestaties in de competitie." de voetballers van voorheen er ook meer voor over om aan de Eendrachtcup mee te doen, hoe wel hij beseft dat er tegenwoordig veel meer sporten zijn. Maar Moerland zou het tournooi niet graag missen. "Het is een goede afsluiting van het seizoen, 't Zou zonde zijn om er mee te stoppen. Wij spelen toch al zo weinig tournooien." Een verschui ving van de Eendrachtcup naar de voorbereiding ziet de Thoolse trainer niet zitten. "Dan krijg je steeds weer dezelfde mensen te genover je, terwijl nu gezocht wordt naar onbekende tegenstan ders. Bovendien komt er dan na de competitie ruimte voor wedstrijden, maar je vindt erg moeilijk clubs die willen voetbal len omdat ze in Brabant veel vroe ger stoppen." Koopman van Smerdiek (rechts) in duel met een Sint-Annalander. Waarschijnlijk is het een beeld uit de Eendrachtcup-finale van 1975. Het eerste Thoolse voetbaltour nooi was eigenlijk een zomercom petitie (terwijl het nu meer wordt gezien als het 'Thools kampioen schap') als vervanging van de ge bruikelijke nederlaagtournooien. Het werd namelijk steeds moeilij ker om tegenstanders van elders naar Tholen te krijgen, terwijl juist in de zomermaanden de be langstelling van de supporters moest worden vastgehouden. Bij de opening van het Poortvlietse sportveld, in de nazomer van 1963, polste voorzitter M.A. van Tilbeurgh van Vosmeer zijn Thoolse collega's daarom over een onderling tournooi. In fe bruari '64 volgde een bespreking, die positief verliep. Alleen WHS deed niet mee, omdat de club de voorkeur gaf aan het eigen neder laagtournooi. Daarom werd Vre derust uitgenodigd. De oorspronkelijk bedachte naam Tholencup veranderde meteen, op voorstel van Tholense Boys, in Eendrachtcup. Er werden twee klassen gevormd. De A-klasse met Vosmeer, Smer diek, Tholense Boys en Vrederust; de B-klasse met SPS 1 en 2, Tho lense Boys 2, Smerdiek 2 en Vosmeer 2. Er zou een volledige competitie worden afgewerkt, te beginnen op 30 mei 1964. De A- klasse zou op 11 juli klaar zijn en de B-klasse op 8 augustus. Maar die plannen vielen in duigen. De eerste beste wedstrijddag kwam Vrederust door spelersgebrek niet opdagen en trok zich terug. Ver volgens werden steeds weer wedstrijden afgelast door terrein en weersomstandigheden (te lang gras, of veel te warm weer). In de B-klasse werd de laatste wedstrijd inderdaad 8 augustus gespeeld, maar dat kwam doordat SPS zich terugtrok omdat het terrein in Poortvliet moest rusten. Op 22 augustus won Smerdiek de laatste wedstrijd in de A-klasse van Tholense Boys (1-8), waar door de blauw-zwarten gelijk met Vosmeer eindigden. Een beslis singswedstrijd was nodig, maar de competitie stond voor de deur. Het zou tot juni van het volgende jaar duren eer de wedstrijd werd gespeeld. Na een snelle start in het duel tus sen Vosmeer en Smerdiek ont stonden voor beide doelen meteen hachelijke situaties. Een technisch iets beter Smerdiek was gevaarlijk over de vleugels, waarbij Vosmeer niets anders restte dan te ruimen. De blauw-zwarten bouwden op vanaf het middenveld, terwijl Vosmeer door snelle uitvallen en open spel voor gevaar zorgde. Kort voor rust passeerde rechts buiten C. Free op links P. v.d. Hoek en de aangespeelde W. de Leeuw opende de score voor Vosmeer. In de tweede helft was Smerdiek de mindere, maar kwam tegen de verwachting in aan een doelpunt. Na een kwartier schoot linksbuiten L. van Driel op het doel, doelman Vaders kreeg de bal niet onder controle en C. van Houdt zorgde voor de gelijkma ker. Ondanks een fel Vosmeer offensief voorkwam doelman Bijl aanvankelijk tegentreffers, maar hij liet zich verrassen door een af standsschot van J. Verreijen. En kele minuten later tekende Vossemeerder L. van Driel met een onhoudbaar schot 3-1 aan. A. v.d. Rhee, die zijn laatste wed strijd speelde voor Smerdiek, viel nog geblesseerd uit. Na afloop kregen de aanvoerders J. Verhees en C. v.d. Hoek bloe men aangeboden door voorzitter J. de Laater van Tholense Boys. Hij bedankte de spelers tevens voor de sportieve wedstrijden, waarna G. Heijboer de beker uit reikte aan Verhees. Deze zei te ho pen op een voortzetting van het tournooi, maar dan met alle Thoolse clubs als deelnemer. De aanvoerder van Tholense Boys 2 ontving, als winnaar van de B- klasse, eveneens een beker. Voor Vosmeer kwamen in deze wedstrijd uit: Daan Vaders (doel); Karei Hommel en Han van Daa- len (achter); Piet Etienne, Ko Ver hees en Wim Timmermans (midden); Kees Free, Willem de Leeuw, Izak Potappel, Jan Verrei- jen en Leen van Driel (voor). Voor Smerdiek speelden Kees Bijl (doel); A. v.d. Berg en Piet v.d. Hoek (achter); Piet van Dalen, Kees v.d. Hoek en Huib Knuist (midden); Leen van Driel, Adrie van Splunter, Piet Bout, Adrie v.d. Rhee (wissel: Ad v.d. Hoek) en Cor van Houdt (voor). Dat zegt Kees van den Hoek uit Stavenisse, 25 jaar geleden deel uitmakend van het eerste elftal van Smerdiek dat de beslissings wedstrijd tegen Vosmeer om de Eendrachtcup speelde en in het aanstaande seizoen nog voetbal lend in het vierde elftal van Smerdiek. "De Eendrachtcup kwam altijd aan het einde van het seizoen en dat was lastig. Je had dan al een hele competitie achter de rug. 'Ver der is de Eendrachtcup een tijd te fel geweest en daar houd ik niet van. Ze moeten elkaar niet uit de wedstrijd schoppen. Je gaat tenslotte voor de gezelligheid. Een hele dag als spelers onder elkaar was altijd wel fijn." Van den Hoek zag dit keer niets van de Eendrachtcup, hoewel het in zijn eigen woonplaats Stavenis se was. "Ik was net bij m'n zoon, die een nieuwe woning betrok, aan het helpen. De splitsing van de voorronden vind ik ook min der leuk. Wanneer alles op één dag is, zie je meer bekenden." De routinier van Smerdiek herin nert zich niets meer van de wed strijd 25 jaar geleden. "De mooiste herinneringen bewaar ik aan de beslissingswedstrijd van Smerdiek tegen de Meeuwen in Goes voor promotie naar de derde klas. In de laatste minuten verlo ren we met 2-1. De wedstrijden van het Brabants en zuidelijk elf tal behoren ook tot de mooiste momenten. Daar heb ik nog wel krantenknipsels van bewaard. Het heden vind ik echter belangrijker en zolang ik kan, ga ik door met voetballen. Je moet steeds wel in leveren, maar het gaat nog lekker. Tegen mijn ploegmaats zeg ik al tijd: wanneer ik voor zot ga lo pen, dan stop ik," aldus de oudste actieve voetballer van Tholen en St. Philipsland, Kees van den Hoek uit Stavenisse. De huidige Noad-trainer speelde tot 1974 in Vosmeer 1 en won het tournooi met die ploeg acht keer. "Toen was het meer een presti- geslag. Je had natuurlijk maar een paar goede tegenstanders, Smerdiek was in die tijd een goede ploeg en tegen dat ik stopte kwam WHS opzetten." Verreijen vindt het een nadeel dat het tournooi na de competitie wordt gespeeld. "Dan zijn de spelers uitgeblust. Je voelt ook aan dat er geen ani mo meer is. Vóór de competitie zijn de spelers waarschijnlijk fel ler." Bang voor blessures is hij niet. "Die kun je in elke wedstrijd oplopen, zelfs in het vriende lijkste oefenpartijtje of door een ongelukkige beweging," zegt de Vossemeerse voetbaltrainer. "In 1980 kwam Stavenisse zelfs verrassend in de finale tegen WHS, door overwinningen tegen SPS en Tholense Boys," haalt hij op. Zelf speelde Van Oeveren in de beginjaren mee in de Eendracht cup. "Toen was het leuker. Je leef de naar die dag toe en er zat meer spanning in. Nu moet je blij zijn dat je dertien voetballers hebt." Hoe dat komt weet de bestuurder niet. "Het ligt misschien aan het vele voetbal op de televisie, of de mogelijkheid om op Tholen ande re sporten te beoefenen dan alleen voetbal." Ook stipt hij de 'voet balmoeheid' na afloop van de competitie aan. In tegenstelling tot een vorige pe riode vindt Van Oeveren de wedstrijden de laatste jaren weer sportiever verlopen. "Dat was weieens minder. Het tournooi moet dan ook absoluut blijven," meent hij. Een tegenstander van een andere opzet is hij niet. "Maar daarover kan pas gepraat worden als deze ronde is afgelo pen" (de Thoolse clubs organise ren de Eendrachtcup om de beurt - red.). Dat - na een voorstel van Vosmeer - de opbrengst van het tournooi niet meer met de zuster verenigingen gedeeld hoeft te wor den, vindt Van Oeveren een verbetering. "Daardoor kan de organiserende vereniging de eigen leden vrije toegang geven en dat is vaak een aangename verrassing." "Er doet altijd wel wat op," vindt hij. Niettemin laten de toeschou wersaantallen zien, dat het tour nooi aantrekkelijk is en de verenigingen willen het voortzet ten. Terugkijkend constateert de federatievoorzitter dat in de laat ste periode de organisatie en de verstandhouding tussen de vereni gingen duidelijk beter is dan in het begin. De Laater oppert dat er misschien eens aan gedacht moet worden om het tournooi in de aanloop naar de competitie te or ganiseren, want aan het einde van het seizoen - zoals nu gebeurt - lijkt steeds vaker de animo bij de voetballers te ontbreken. Het talrijke publiek ziet hoe Tholense Boys juicht na een doelpunt tegen WHS in 1982. De Tholenaren wonnen - na een enerverende verlenging - met 3-4 en kregen daarmee voor het eerst de wisselbeker in handen. Aan het woord is Jan van der Vlies, die voor Tholense Boys heel wat keren uitkwam in het eilande- lijk voetbaltournooi. Hij scoorde voor zijn club ook de meeste doel punten. "Zeker in de beginjaren was er altijd veel publiek. En dat is ook voor een speler aantrekke lijk. Ik vond het altijd leuke wedstrijden," zegt v.d. Vlies. De laatste drie keren dat hij meedeed zakte het al af en dat heeft zich, volgens de Tholenaar, alleen maar doorgezet. "Steeds weer opnieuw blijkt de interesse niet zo groot te zijn. Vooral aan Thoolse kant, waar soms met moeite een elftal op de been kan worden gebracht." Op die houding heeft v.d. Vlies overi gens wel kritiek. "De wedstrijden op zich zijn toch een presti- gestrijd. Het mogen best pittige wedstrijden zijn, maar wel binnen de perken. Als dat niet kan, óf er is geen interesse, dan is dat géén goede zaak." Van der Vlies is er voor om de Eendrachtcup te handhaven, maar liefst in een andere opzet. "Uit- en thuiswedstrijden, volle dige wedstrijden op doordeweekse avonden, dat lijkt me interessan ter. Ook voor de clubs. Je krijgt dan een soort zomeravondcompe titie aansluitend aan de normale competitie. Hemelvaartsdag is voor velen ook een vrije dag, dan willen de voetballers liever iets an ders doen," aldus de Thoolse rou tinier. "Dat tournooi betekende min of meer m'n debuut in het eerste elf tal van SPS. Voor het eerst in de finale en nog meteen winnen ook van WHS. In de voorronde tegen Vosmeer scoorde ik twee keer," weet de nu bij Halsteren voetbal lende Bevelander nog goed. Hij kwam slechts in enkele Eendrachtcup-tournooien in ac tie, maar vond het altijd 'iets bij zonders'. "Een mooie afsluiting van het seizoen." Dat het eilandelijke voetbaltour nooi het zilveren jubileum viert bewijst volgens Walter Bevelander dat het wel degelijk leeft. "Als iets niet slaagt, dan is 't gauw over." Hem spreekt het in elk geval aan, omdat je er de clubs uit'de buurt in actie kunt zien. "Dat trekt toch meer dan tournooien waar elftal len van verder weg aanwezig zijn," aldus de jeugdige Scherpenisse- naar. Zelf gaat hij meestal kijken en was dit jaar ook bij de finale in Stavenisse. "Mede omdat SPS in de finale stond. Daar ga ik ook in de competitie regelmatig kijken. Ik heb de tijd, omdat ik zelf op zondag speel." Een toekomst voor de Eendrachtcup ziet hij wel. "Het is altijd mooi en bovendien is 't al 25 jaar gelukt om het tour nooi te organiseren," aldus Walter Bevelander. WHS-er Nico Hage (rechts) in actie tijdens de finale van 1982 te gen Tholense Boys. Hage is met 30 doelpunten de absolute top scorer in 25 jaar Eendrachtcup. De top tien van doelpuntenma kers wordt gecompleteerd door 3. Hans Vaders (Vosmeer) 21, 4. Jan v.d. Vlies (Thol.Boys) 20, 5. Adrie de Witte (WHS) 17, 6. Jan Verrei jen (Vosmeer) 16, 7. Ko Stoutjes dijk (Smerdiek) 15, 8. Kees v.d. Hoek (Smerdiek) 14, 9. Nico Nooy (Stavenisse) 13 en 10. Kees Smits (Stavenisse) 12 doelpunten. In totaal werd in de 25 wedstrijd reeksen 819 keer gescoord, waar van 212 keer door Vosmeer, 182 door Smerdiek, WHS 169, Tho lense Boys 123, SPS 72 en Stavenis se 61 keer. Noad '67 deed in 1970 mee, maar scoorde toen in drie wedstrijden niet één maal. Sinds 1964 werden in de Eendrachtcup 212 wedstrijden gespeeld, waarbij de B-poule uit het eerste jaar bui ten beschouwing is gelaten (Daar van zijn 9 wedstrijden bekend, maar het is niet duidelijk of er meer gespeeld zijn). Wanneer van elke vereniging drie spelers op een rij worden gezet die het meest scoorden tijdens de Eendrachtcup, ontstaat het vol gende overzicht. SC Stavenisse: N. Nooy 13, C. Smits 12 en P. v.d. Jagt 4; Smerdiek: J. Stoutjesdijk 15, C. v.d. Hoek 14 en'W. Scher penisse 11; SPS: W. Bevelander 6, R. van Tiggele 5 en C. van Tiggele 5; Tholense Boys: J. v.d. Vlies 20, D. Kousemaker 9 en P. Geuze 9; Vosmeer: H. Vaders 21, J. Verrei jen 16 en R. Vaders 11; WHS: N. Hage 30, Th. Moerland 26 en A. de Witte 17. Tijdens de laatste Eendrachtcup vielen in negen wedstrijden 27 doelpunten, gescoord door 21 ver schillende spelers. In de EB van 7 juni werden abusievelijk niet de doelpuntenmakers gemeld van de wedstrijd om de derde plaats, tus sen Smerdiek en Vosmeer. Die ein digde in 2-2, door twee treffers van zowel Fred Hommel als Addy Stoutjesdijk Mzn.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 11