f Veel zwembaden halen normen voor waterkwaliteit nog niet Wat wilt u weten? Stadion in voortuin Kledinginzameling Leger des Heils op Tholen beperkt Brochure en infopanelen besluiten actie zeehonden Bedrijvig Clear Glass Expositie van schilderijen in gemeentehuis Nog plaats op verzamelbeurs Gasthuiskapel Wetenschapswinkel Zeeland Beroepschrift hoge lichtmast Gloria 45 cent Donderdag 28 juni 1990 IN BEROEP Brochure Sinds 1985 controleert provinciale waterstaat de Zeeuwse openbare zwembaden op veiligheid, hygiëne, waterkwaliteit en toezicht. Nog niet alle baden voldoen aan de normen. Waterkwaliteit Veiligheid en hygiëne Regio-avond van NCRV in Tholen Heropening Andriessen In 1992 Rendement PAK EVEN UW ZAKBOEKJE ABDIJ Bijna vierhonderd jaar geleden lieten de Zeeuwse staten een 'plac- caet' verspreiden, waarin werd opgeroepen tot het vangen van zeehonden. Zij golden als vijand van de visser door hun vraatzucht; er stond een premie op elke dooie zeehond. Afgelopen vrijdag ont hulde Gedeputeerde de Vries-Hommes een 'infopaneel' met een volkomen tegengestelde strekking: blijf uit de buurt van de zee hond, want het is waard dit dier voor Zeeland te behouden. Het kan verkeren. De onthulling van het paneel in de jachthaven van Zierik- zee betekende het einde van een voorlichtingsactie over de Zeeuw se zeehond die alles bij elkaar rond twee jaar heeft geduurd. In totaal worden er elf panelen geplaatst langs de kust en de grote wateren. De voorlichtingsactie begon in maart 1988 met een studiedag. Het aantal zeehonden in de Waddenzee was al een tijdje aan het toenemen en dat was onder meer de reden dat het aantal in de Zeeuwse wateren vanaf hal verwege de jaren 80 ook toe nam. Het leek dus de juiste tijd om de mensen wat meer te ver tellen over een dier dat al eeuwenlang niets dan slechts van de mens te vrezen had. Voor de oorlog zwommen er nog minstens 1300 zeehonden in Zuidwestelijk Nederland, zo bleek uit een lezing op de studie dag. Over de oorzaken van de te ruggang is al veel geschreven. Op de studiedag zette dr. Reijn- ders van het Rijksinstituut voor Natuurbeheer in Texel de bedrei gingen van de zeehond van de Deense wadden tot de Zeeuwse delta nog even in een breder perspectief. Een lezing was gewijd aan de waterkwaliteit en de kwaliteit De derde kamer uit gedeputeer de staten behandelt op dinsdag 3 juli twee beroepschriften. De prot.chr. basisschool Louise de Coligny in Vlissingen krijgt de kosten van buitenzonwering niet vergoed van de gemeente. Het schoolbestuur is in beroep ge gaan tegen de gemeenteraads beslissing. De hoorzitting begint om 10.00 uur. De gemeente Sas van Gent wil de kosten niet vergoeden voor aanpassingen in de rk basis school De Kreeke in Westdorpe. Het gaat om kosten aan kap stokken, sanitair en riolerings werk. Ook hier heeft het school bestuur beroep aangetekend tegen de gemeente. Deze hoorzitting begint om 10.20 uur. De tweede kamer uit gs behan delt op 3 juli beroepschriften over algemene bijstandszaken. In de zitting van 11.00 uur ko men zaken van inwoners van Hulst aan de orde en om 11.20 uur een zaak van een Middel burger. De indieners van de beroep schriften zijn het niet eens met de beslissing van hun gemeente bestuur. De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. IEUWS van het leefgebied van de zee hond in Zeeland en een lezing had de mogelijke rustgebieden van zeehonden tot onderwerp. De lezingen zijn gebundeld in een brochure, aangevuld met verslagen van andere activiteiten tijdens de voorlichtingsactie. Een geruchtmakend onderdeel van de actie vormde het uitzetten van jonge zeehonden, afkomstig van de crèche in Pieterburen, in de Oosterschelde. Het resultaat van dit experiment was enerzijds positief, het leef gebied voor zeehonden in de Oosterschelde blijkt groot ge noeg te zijn, anderzijds negatief. "Er is in de Oosterschelde op het ogenblik geen zandplaat, waarop een zeehond de laagwa- terperiode in rust kan doorbren gen en die rust is van levens belang voor het welzijn van de zeehond", zo is in de brochure te lezen. Tijdens de voorlichtingsactie hield een rampzalige virusziekte huis onder de zeehonden in de hele Waddenzee en dat had zijn gevolgen voor Zeeland. Er kwam een eind aan het, voorzichtige, herstel. Volgens de tellingen in 1989 zwommen er 14 tot 17 zeehonden in Zeeuwse wateren, inclusief in elk geval drie van de uitgezette zeehonden. De vierde is niet te vinden en de vijfde ver dronk in een vissersnet bij IJmui- den. "Het is te hopen", staat er in de brochure, "dat de virus ziekte slechts tijdelijk de op gaande lijn heeft doorbroken. Het is ook te hopen dat de ver ontreiniging, met name het PCB- gehalte, snel zal verminderen, zodat het geboortecijfer van de zeehond weer op een normaal niveau kan terugkomen." De brochure is verkrijgbaar in het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 01180-31400. M De controlerende taak van de provincie vloeit voort uit het door het rijk genomen Besluit hygiëne en veiligheid zwemba den. Afhankelijk van de omvang van de verbeteringen hebben de zwembaden drie maanden tot tien jaar de tijd gekregen om aan alle eisen te voldoen. Nieuwe ba den moeten wel aan alle eisen beantwoorden. Met ingang van 1 februari 1990 vallen ook de zogenaamde semi-openbare zwembaden on der het besluit, dat wil zeggen de zwembaden van hotels, kam peerterreinen, bungalowparken, verpleeghuizen, kinderdagver blijven, sportscholen en sau na's. De provincie heeft ook hier een controlerende taak. Het water in de baden moet elke maand worden bemonsterd. De onderzoekers kijken naar de bac teriologische kwaliteit, het door zicht, de zuurgraad, het gehalte aan chloor en ureum (urinestof) en de mogelijke toevoer van cya- nuurzuur en ozon. De resultaten worden be schouwd over een heel jaar en vervolgens over een aangesloten periode van drie jaar. Aan de hand van deze gegevens krijgt een zwembad een urgentiecijfer, althans, als het niet aan de eisen voldoet. Er zijn drie categorieën. Baden met urgentie 3 hebben in de periode 87 - 89 een jaar niet aan de normen voldaan. Baden met urgentie 2 haalden die nor men in twee jaar niet en de zwembaden met urgentie 1 kwamen er in geen enkel jaar aan toe. Onder deze laatste categorie vallen: het diepe en ondiepe bin nenbad in Kapelle, het kleuter- Het zwembad in Hulst voldoet aan de normen die aan de wa terkwaliteit worden gesteld. bad van Den Inkel in Kruiningen, de Panneschuur in Nieuwvliet, het grote en kleuterbassin in Den Osse in Brouwershaven, de hot whirlpool van Schoneveld en de Napoleonhoeve, beide in Breskens. Provinciale waterstaat is tot de conclusie gekomen dat bij de badeigenaren de wil aanwezig is om de waterkwaliteit te verbete ren, maar dat resultaten achter wege bleven door de minder goede staat van de huidige voor zieningen of door de grote drukte. Baden met het stempel urgentie 2 zijn in twee categorieën onder verdeeld. De baden die het laat ste van de drie jaren wel aan de normen voldeden, zullen dat ook in het vierde jaar moeten. Zo niet, dan moet de eigenaar bin nen twee maanden aangeven hoe dat komt en wat hij daaraan gaat doen. Bij een bevredigend antwoord mag het bad nog een jaar doordraaien. Baden die in deze categorie val len zijn het grote bad van On derdak in Zierikzee, de hot whirlpool van De Roompot in Kamperland en het diepe en kleuterbad van Schoneveld in Breskens. Als in een zembad slechts het eerste of tweede jaar aan de nor men voor waterkwaliteit wordt voldaan, hebben de bedongen maatregelen - binnen twee maanden nagaan wat eraan schort en direct maatregelen ne men - niet geholpen. De eige naar van het bad krijgt nog drie maanden om een extern advies bureau in te schakelen en op diens advies verbeteringen aan te brengen. Als ook dat niet helpt, dan kan nogmaals een ter mijn worden gesteld, waarna sluiting van het bad tot de mo gelijkheden kan gaan behoren. In deze situatie zitten De Dolfijn in Nieuwerkerk, De Veerhoek in Oostburg, het ondiepe bad van De Spetter in Tholen en het die pe en het kleuterbad van Stelle- plas in Heinkenszand. Van de baden die onder urgentie 3 vallen, hangt het wel of niet ondernemen van actie af van het jaar waarin de normen niet wer den gehaald. Als het water de laatste twee jaar in orde is, dan gebeurt er niets. Is de kwaliteit het laatste jaar beneden de norm, dan moet de eigenaar bin nen twee maanden aangeven waarom de kwaliteit is achteruit gegaan en hoe hij daarin veran dering wil aanbrengen. Baden die onder deze categorie vallen, zijn het bad in Arnemui- den, het familiebad 't Plaatje in Axel, het ondiepe buitenbad van Poelendaele in Middelburg, het bad in Groede, het bad in Zaamslag, het ondiepe bad in Sint-Maartensdijk, het bad in Wissenkerke, het instructiebad van Stelleplas in Heinkenszand, het wedstrijdbad van het Sport- fondsenbad in Vlissingen en het peuterbad van Aqua Delta in Bruinisse. De overige baden voldeden in de hele periode 87 - 89 aan de normen. In het Besluit hygiëne en veilig heid zwemgelegenheden wor den ook eisen gesteld aan de hygiëne, bijvoorbeeld voor dou ches, toiletten, kleedruimten en de veiligheid, bijvoorbeeld van vloeren en springplanken (mate van stroefheid). Al de dagelijks te controleren za ken moet de verantwoordelijke persoon vermelden in een log boek, zodat controle mogelijk wordt. Tegen 1995 moeten de openbare zwembaden aan alle normen voldoen. De termijn is op tien jaar gehouden, omdat sommige aanpassingen grote bouwkundige investeringen ver gen. Soms zijn de investeringen zelfs zo hoog dat een nieuw bad goedkoper zou zijn. De provincie heeft een informa tieblad uitgegeven, waarin ver meld is hoe zij haar controleren de taak ziet en waarin de bevin dingen zijn vermeld van de con trole in de jaren 1987 tot en met 1989. Het informatieblad is ver krijgbaar in het informatiecen trum van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, tel. 01180 - 31400. Wilt u weten hoeveel inwoners Zeeland heeft? hoe groot de op pervlakte van Zeeland is? Bent u benieuwd naar de laatste ont wikkelingen omtrent de Vaste Oeververbinding Westerschelde? Of... wilt u weten hoe de demo cratie in de provincie werkt? In het informatiecentrum van de provincie kunt u zich aan de hand van nota's, rapporten, bro chures en kaartjes op de hoogte stellen van wat er speelt. U kunt het materiaal ter plaatse bekij ken. Vaak kunt u het gratis mee nemen. Slechts voor sommige rapporten moet u betalen. Niet alleen geschreven mate riaal, maar ook beeldmateriaal, zoals films en videobanden, is (onder bepaalde voorwaarden) gratis te leen. De provinciale collectie bevat onder meer: "Zeeland voortva rend", een film over de industrië le ontwikkelingen aan de Westerschelde; "Oude Journaal beelden 1946-1960" en "Zee land op maat", over de ruimte lijke ordening. Wat er nog meer te zien en te verkrijgen is is te lezen in de fol der "informatiecentrum provin cie Zeeland". De folder is ver krijgbaar bij het bovengenoem de informatiecentrum. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, tel: 01180-31400. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 ESLAAGD DUS GEFELICITEERD Annette Mol uit Sint- Maartensdijk is geslaagd als me disch secretaresse aan de G.K. van Hogendorpschool te Rotterdam. M. van Nijnatten uit Tholen is geslaagd voor grafische techniek aan de r.k. lagere technische school St.Joseph in Roosendaal. Albert Bakker uit Bussum (oud inwoner van Sint-Philipsland) is aan de Hogeschool Utrecht te Hil versum afgestudeerd als ingenieur (ing.) telematica. Nelleke Ridderhof uit Oud- Vossemeer is in Haarlem geslaagd voor het ondernemerscollege. Hannie Verhage-v.d. Berg uit Sint- Philipsland is in Rosmalen geslaagd voor het examen tailleu- se (Ensaid). Carolien Reijngoudt uit Sint- Philipsland is in Goes geslaagd aan het atheneum. Gommerina Reijngoudt uit Sint- Philipsland is aan mdgo De Scha kel in Roosendaal geslaagd als doktersassistente. Elly Fase uit St. Annaland behaal de het diploma bejaardenverzor ging aan de streekschool te Bergen op Zoom. Op 4 oktober zal er in de Grote Kerk van Tholen een regio-avond van de NCRV worden georgani seerd. Deze week werd daarover vergaderd en op het programma staat naast het openingswoord van G.C. de Bruijn, voorzitter van de provincieraad voor Zeeland, ook een meditatie door Ds. Boer- ma, Hoofd Radio dienst van de NCRV. Een dergelijke koor- en samen- zangavond wordt aangevuld met optredens van regionale koren. In Tholen zijn dat het gem. koor Maranatha, uit St. Philipsland onder leiding van C. van Dis, het Smalstads mannenkoor met diri gent J. Wesdorp en het NCVB- dameskoor van de heer D. Letzer. De orgelbespeling bij de samen zang is van mevr. M. Hage-van der Velde terwijl Bram Beekman de koren begeleidt en solo zal spe len. De avond begint om half acht. In het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk is van 6 juli t/m 17 augustus een tentoonstelling te zien van schilderijen van Marian Binkhuysen. Zij schildert land schappen en tuinen. De expositie is geopend op werkdagen van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur (uitge zonderd vrijdagmiddag). Marian Binkhuysen is geboren in Batavia (nu Djakarta), maar heeft het grootste deel van haar jeugd in Zeeland doorgebracht. Aan de Rietveldacademie en de Rijksaca demie in Amsterdam kreeg ze haar opleiding als beeldend kunstenaar. Marian Binkhuysen schildert en tekent naar de natuur. Haar voor keur gaat uit naar landschappen en portretten en een belangrijk ge geven in haar werk is de sfeer en de kleur van het landschap. In Sint-MaartensdijJ< laat zij land schappen en tuinen zien uit ver schillende perioden: Toscane, de Hortus Botanicus (een tropische plantentuin) in Amsterdam, Zeeuwse landschappen en Zeeuw se tuinen. Aangezien er nog ruimte is op de verzamelbeurs van 10 t/m 14 juli in de Gasthuiskapel in Tholen mogen er ook inwoners van de an dere zes kernen meedoen. Belang stellenden kunnen zich tot 2 juli opgeven bij mevr. J. Aalbrechtse, tel. 01660-2487. Organisator Tholen Stad Actief heeft al aanbiedingen van beren, glazen, flesjes, geboortekaartjes en vingerhoeden. Men wil dit as sortiment nog verder uitbreiden. De verzamelbeurs valt ook tege lijk met de zomermarkt op woensdag 11 juli van 14.00 tot 21.00 uur. De ondernemersvereni ging verwacht 20 deelnemers op de Thoolse Markt. Voor kinderen van de basisschool treedt het kin dertheater van mevr. Wapper op. Verder treedt de gospelband New Town op, alsmede de koninklijke muziekvereniging Concordia. Tholen Stad Actief had zaterdag een tegenvaller omdat de geplan de verkoop van door de wa tersportvereniging gevangen vis bij het Viskeperk niet kon door gaan. In verband met slecht weer werd de viswedstrijd afgelast. MfWiH Een Oud-Vossemeerse Oranje-fan heeft zijn gazon veranderd in een voetbalstadion. De afgelopen weken verkeerde voetbalminnend Nederland niet bepaald in een hoera-stemming over de prestaties van het Neder lands elftal tijdens de wereldkam pioenschappen in Italië. Tevoren was het allemaal Oranje wat de klok sloeg. Etalages, prijsvragen, geschenken en artikelen drukten de verbondenheid met de vader landse voetbal-elf uit. Ook op Tholen manifesteerden de fans zich. Deze supporter in Oud- Vossemeer veranderde zijn gazon in een heus voetbalstadion, com pleet met reclameborden, licht masten en zelfs een bal op de middenstip. Een origineel idee, maar het heeft niet geholpen. Za terdag verloor Nederland met 2-1 van West-Duitsland en kon de koffers pakken. De laatste acht zijn niet gehaald, de droom is over. Het subsidieverzoek van de We tenschapswinkel Zeeland te Mid delburg is door de Thoolse gemeenteraad voor kennisgeving aangenomen. De Vereniging van Zeeuwse Gemeenten heeft hier over een gesprek met gedeputeer de staten en als de nadere informatie over de Wetenschaps winkel daartoe aanleiding geeft, dan zullen b en w van Tholen het subsidieverzoek in heroverweging nemen. PvdA-raadslid M.A.J. van der Linde hield een pleidooi voor de Wetenschapswinkel. "De activi teiten zijn breder dan b en w eer der deden voorkomen. Met makelaars in kennis moeten we met meer dan normale zorgvul digheid omgaan. Het is geen onei genlijke taak van de gemeente financieel een steentje bij te dra gen aan de Wetenschapswinkel", aldus Van der Linde. Hij was overigens bereid eerst de gesprek ken met gedeputeerde staten af te wachten. Voor SGP-raadlid A. Kersbergen waren de motieven ten opzichte van 23 april nog niet gewijzigd, zodat hij zich in het advies van b en w kon vinden. J.L. van Gorsel(VVD) en I.C. Moerland(PvdA) vonden het zin nig om alle subsidieverzoeken in de commissies welzijn en finan ciën te bespreken. Zo ook de ver zoeken van Artsen zonder Grenzen, het Leger des Heils, de Voetgangers Vereniging en het Bu reau slachtofferhulp Zeeland. In het Ondernemerscentrum in Sint-Maartensdijk vestigt zich Clear Glass Neonglasblazerij. Het bedrijf, dat nu in Bergen op Zoom aan twee mensen werk biedt, is gespecialiseerd in de pro- duktie, het blazen en buigen van neon-verlichting voor allerlei toe passingen, zoals gevelverlichting en winkeldecoratie. In verband met de sterk stijgende vraag naar het produkt verwacht de directie binnen enkele jaren het personeel met 100 tot 150% te kunnen uit breiden. De sinds 1848 in Bergen op Zoom gevestigde juwelier C. Andriessen en Zn heeft de winkel aan de Gro te Markt feestelijk heropend. Mevr. E.L. Zevenbergen-van Beek, echtgenote van de Bergse burgemeester, zette de presentatie van de gemoderniseerde zaak luister bij. Dhr. en mevr. Andriessen-de Vos verbeterden enkele jaren geleden de buitenkant van de winkel, dit keer was het interieur aan de beurt voor aanpassing aan de heden daagse eisen. Naast de klokken is het assortiment in gouden en zil veren sieraden en horloges uitge breid. Het Leger des Heils mag in juni 1991 geen kleding inzamelen op Tholen. B en W hadden dat ver zoek al geweigerd en maandaga vond verwierp de gemeenteraad ook het beroepschrift. Op advies van het Centraal Bu reau Fondsverwerving staan b en w maximaal 4 kledinginzamelin- gen per jaar toe, waarbij er dan telkens een periode van tenminste- twee maanden tussen de inzame lingen ligt. Het Leger des Heils wilde zowel in juni als in novem ber volgend jaar kleding inzame len, maar b en w hadden al vergunningen gegeven aan de stichting Pandilla ontwikkelings hulp voor februari 1991, de stich ting Aktie '68 voor mei 1991 en de stichting Salvatoriaanse hulpactie voor augustus 1991. Het Leger des Heils zou dus alleen in november volgend jaar nog aan bod kunnen komen, want dan is het aantal van vier per jaar bereikt. Het Leger des Heils beschouwt zich als initiatiefnemer van de kle dinginzameling en stelt daarmee een stuk historisch recht verwor ven te hebben. B en W willen de 5 Het beroepschrift van De Klerk Elektrotechniek uit Tholen tegen het besluit van b en w tot het wei geren varf een vergunning voor een lichtmast van 15 meter in de Slabbecoornpolder gaat voor ad vies naar de commissie bestuurlij ke aangelegenheden. Daartoe besloot de Thoolse gemeenteraad maandagavond met algemene stemmen. Overigens had VVD-raadslid J.L. van Gorsel er zijn bedenkingen over. "Aan de ene kant worden er verwoede pogingen in het werk gesteld om kantoren boven de dijk te laten uitkomen en aan de ande re kant zou een lichtmast van 15 meter daar niet tussen mogen staan?" Van Gorsel maakt met de andere vier fractievoorzitters deel uit van de commissie bestuurlijke aange legenheden, zodat hij zijn licht nogmaals over deze hoge licht mast kan 'laten schijnen. Het in gebruik stellen van de lichtmast was destijds de openingshande ling van wethouder Versluijs bij de nieuwbouw van De Klerk Elek trotechniek in de Slabbecoorn polder. Veiling Sint-Annaland, woensdag 27 juni. Doré I 52-55, Doré II 49-50, apart 28-56, bonken 28, drielingen 30-31, kriel 157-162; Première gewone 28-46, bonken 1 71-74, drielingen 31, kriel 150-161; Gloria gewone 35-45, bonken 1 70-72, drielingen 28-31, kriel 162-167; Lekkerlander 41. Aan voer 494 ton. Dinsdag 26 juni. Doré I 52-56, Doré II 46-47, apart 28-45, bon ken 28, drielingen 28-30, kriel 148-154; Première gewone 44-50, bonken I 69-72, drielingen 28-30, kriel 152; Gloria gewone 32-45, bonken 63-69, drielingen 29, kriel 153-155. Aanvoer 510 ton. Er is sprake van een vaste markt en goede prijzen, aldus een woordvoerder. Gisterenmorgen bekeken leerlingen van de School met de Bijbel hoe het er op de aardappelveiling aan toe gaat. instanties die zich hebben aange meld echter bij toerbeurt gelegen heid geven om kleding in te zamelen en het Leger des Heils geen historische rechten toeken nen. Die instelling haalde voor heen wel twee keer per jaar op Tholen kleding op, maar toen wa ren er nog weinig andere verzoe ken. Uit de discussie in de gemeente raad bleek, dat verschillende frac ties het Leger des Heils wel extra rechten toekennen, al werd het be roepschrift voor 1991 niet ingewil ligd. "Voor 1992 moet het Leger weer vergunning krijgen voor twee inzamelingen", vond M. Dij- ke. "Het Leger heeft toch wat ex tra rechten", zei J.L. van Gorsel. "Daarom in 1992 twee keer opha len!" Het Leger had aangevoerd dat men als enige instelling ook in het buitengebied kleding inzamelt, maar volgens Van Gorsel is dat maar gedeeltelijk waar. Raadslid I.C. Moerland vond, dat een verzoek zoals van het Leger des Heils een volgende keer toch beter gewogen moet kunnen wor den. Hij had van b en w de argu mentatie gemist, waarom het aantal inzamelingen van 6 naar 4 is teruggebracht. Volgens het college zijn er naast de 4 instellingen ook nog kerkge nootschappen e.d. die bij acties kleding inzamelen. Met het oog op zo'n groot mogelijk rendement vond het college 4 inzamelingen van instellingen voldoende. Vol gens het Leger leren echter de er varingen, dat bij Uitbreiding van het aantal inzamelingen naar 5, de opbrengst per actie gelijk blijft. Het niet verlenen van een vergun ning zou bij het Leger ar beidsplaatsen en de hulpverlening in gevaar brengen. De burgemeester liet weten, dat hij na contact met het Centraal Bureau Fondswerving had beslo ten om instellingen die een hoog rendement hebben bij de inzame ling van kleding, voorrang te ge ven. Dat aspect wilde hij meenemen bij het verlenen van vergunningen voor 1992. THOLEN 6 jul Palingvissen hsv De Pie terman 7, 14, 21 en 28 jul VVV- stadswandeling 19 u. 11 jul Zomermarkt 14-21 u., met expos. TSA in Gasthuiskapel en avondconcert Concordia op Markt OUD-VOSSEMEER 28 jun Musical Sint Anthonius- school, Vossenkuil 18.30 u. 29 jun Pleinfeest Die Heene- trechtschool I jul Luilakkentourn. TOV 7 jul Zeven-dorpen-tocht SINT-ANNALAND t/m 15 okt Expos. 'Messen en flessen', de Meestoof di t/m za 15-17 u. 29 jun Fancy-fair De Casembroot- school 30 jun Jeugddag gymver. STAVENISSE 14 jul Braderie v.a. 9.30 u. SINT-MAARTENSDIJK II jul Dauwzwemmen, Haestinge 18 jul Kinderspelen, Haestinge 18 t/m 21 jul Kermis 21 jul Wielerronde, aanvang 13.30 u. 28 jul Braderie en rommelmarkt v.a. 10 u. SCHERPENISSE 21 jul Braderie camping Goris- hoek v.a. 11 u. POORTVLIET 14 jul Wielerronde BERGEN OP ZOOM t/m 15 jul Expos, grafiek, Mar kiezenhof t/m 8 jul Expos, zilveren sieraden en wanddecoraties, Markiezenhof 30 jun Concert Nozems, Botte Hommel 22 u. 7 jul Concert Axitt, Botte Hom mel 22 u. ROXY 1: Shocker - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20.15 u. Back to the future I - a.l., za, zo en wo 14 u. ROXY 2: An innocent man - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Uncle Buck - a.l., za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Look who's talking - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., wo 14 u. en do 20 u. The accused - 12 j., ma t/m wo 20 u. CINEMACTUEEL 2: She's out of control - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Romeo - 16 j., vr 19 en 21.30 u., za 19 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Oliver and company - a.l., za, zo en wo 14 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 7