THOLENDERWIJS MAAK VAN DE VAKANTIEMAANDEN GEEN ALCOHOLMAANDEN eiland bewoners informatierubriek van de gemeente tholen EXPOSITIE VAN MARIAN BINKHUYSEN MINDER VERKEERS SLACHTOFFERS GEBRUIK KNALAPPARATUUR ZONDER ONTHEFFING VERBODEN DENKT U AAN HET FORMULIER VOOR DE NIEUWE GEMEENTEGIDS? VOORINTEKENING BEGROTING 1991 WAT LIGT TER INZAGE? HERBESTRATING TE SINT-ANNALAND Donderdag 28 juni 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Alcohol en verkeer: Dat kun je niet maken! SPREEKUUR B W door j. van der slikke Hoofdstuk 14b HERHAALDE OPROEP een CIVIELTECHNISCHE MEDEWERK(ST)ER KASSA-ASSISTENT(E) Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Onderzoekingen hebben aangetoond dat in bepaalde periodes van het jaar verhoudingsgewijs meer al cohol wordt genuttigd dan in andere periodes. Voorbeelden daarvan zijn de feestmaand december en met name ook de vakantieperiode. Juist nu de vakanties weer voor de deur staan willen wij u confronte ren met onderstaand artikel. Van 6 juli t/m 17 augustus in het gemeentehuis: Een glas kan de druppel zijn Nuchter bekeken is het misdadig om met drank op achter het stuur te kruipen. Toch gebeurt het. Elke dag, elk uur. Aan 30 tot 40% van alle dodelijke ongelukken zit een duidelijk alcoholluchtje. Dat kost jaarlijks 500 doden en 1 5.000 gewonden. Slachtoffers die vaak zélf niets hebben gedronken, maar wel worden opgeofferd aan het ple zier van anderen. Er blijken nog steeds mensen te zijn, die niet schijnen te beseffen, welke effecten alcohol op het rijgedrag heeft en hoe gevaarlijk alco hol in het verkeer is. Onbegrijpelijk, maar het is zo. Daarom wijzer wij nogmaals op de feiten. In de hoop dat het ooit een stuk veiligei wordt langs de weg. Verantwoord deelnemen aan het verkeer na meer dan twee glazer bier, wijn, jenever of wat voor alcoholisch drankje dan ook, is uit gesloten. En dat geldt voor iedereen. Dus niet alleen voor de buur man, of voor die jongen die niet gewend is stevig door te drinken Wie meer drinkt overschrijdt de wettelijk bepaalde norm van 22C microgram ademalcoholgehalte 0,5 promille bloedalcoholgehal te) en maakt zich dan als bestuurder van een auto, motor, maar ool< van een brommer of fiets schuldig aan een misdrijf. Die kans op een ongeluk neemt na alcoholgebruik sterk toe. Bij zes glazen is de kans al viermaal zo groot. Drink daarom gewoon hele maal niet als je nog moet rijden. Makkelijk zat, of niet soms? Alcohol op je strafblad Rijden onder invloed is geen verkeersovertreding, maar zoals gezegd een misdrijf. Daarom kun je met drie glazen op al rekenen op een strafblad. Onbekendheid met de wet en de gevaren van alcohol in het verkeer is geen excuus. De straffen die je kunt krijgen, maar vooral hoe je ze kunt voorkomen willen wij in dit artikel duidelijk maken. Met meer dan twee glazen op achter het stuur kun je de eerste keer minstens rekenen op: dagen en helemaal overdag wel meevalt. Ze denken dat de pakkans alleen in het weekeinde hoog is. Met de nieuwe stijl van controleren en de grote tijdwinst die door het gebruik van de bewijsapparatuur ontstaat, kan de politie op elk moment en op steeds wisselende plaatsen alcoholcontroles houden. En in Tholen em Sint-Philipsland in het bijzonder in de maanden juli en augustus. Alcohol, elk glas telt Bier, wijn, jenever bevatten per glas ongeveer evemveel pure alco hol. Het alcoholpercentage mag dan lager zijn, maar in een bierglas gaat nu eenmaal zeven maal zoveel als in een jeneverglas. Het is dus een fabeltje dat bier minder gevaarlijk is dan een borrel. Soort hoeveel alcohol hoeveel drank heid per percen heid cc. consump tage pure tie alcohol pils 250 cc 5% 12,5 cc wijn 125 cc 10% 12,5 cc jenever 35 cc 35% 12,25 cc vieux 35 cc 35% 12,25 cc likeur 35 cc 30% 10,5% sherry 50 cc 18% 9 cc Aantal glazen 3-5 5-6 6-7 7-10 10-13 meer dan 13 Straffen f 250,— boete f 500,— boete f 750,— boete f 1000,— boete zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. f 1500,— boete twee weken gevangenisstraf (voorw.) en negen maanden ontzegging van de rij bevoegdheid. twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Let wel, deze straffen gelden alleen als het de eerste keer is en er- geen doden of gewonden vallen. In het andere geval is de strafmaat veel strenger. Daarbij komt nog dat ook de verzekering dwars kan gaan liggen door bijvoorbeeld de veroorzaakte schade niet te ver goeden. Er ligt ook een wetsvoorstel, waarin geregeld wordt, dat de politie het rijbewijs moet invorderen als een bestuurder een alcoholgehalte van meer dan 570 mcg (=1,3 promille) heeft. Zolang de bestuurder zijn rijbewijs niet terug heeft, mag hij geen auto rijden. Alcohol in het verkeer is niet zomaar een verkeersprobleem, maar meer nog een maatschappelijk probleem. Elk glas telt, elk leven ook! Elektronische ademanalyse De laatste jaren wordt het ouderwetse blaaspijpje, dat de politie op straat voor controle gebruikte, meer en meer vervangen door een elektronisch apparaatje. Met dit elektronische blaaspijpje kan veel effektiever worden gekontroleerd. De bloedproef op het bu reau wordt nu ook steeds vaker vervan gen door de elektroni sche ademanalyse. De ademanalyse vindt ook op het bureau plaats en dit geldt als wettig bewijsmiddel voor de rechter. Het voordeel van deze ap paratuur is, dat de uit slag ogenblikkelijk be kend is. Het is dan een eenvoudige rekensom om te bepalen hoe lang de bestuurder nog on der invloed zal zijn. De politie kan dan ook direct een rijverbod opleg gen tot een maximum van 24 uur. Bij meer dan 220 mcg alcohol per liter uitgeademde lucht ben je strafbaar. Dit aantal is dezelfde als de oude grens van 0,5 promille alcohol in het bloed. Wie boven de wet telijke limiet blaast moet mee naar het bureau voor de elektronische ademanalyse. Kans op controle, elk uur van de dag Veel verkeersongelukken waarbij alcohol in het spel is, gebeuren in het weekeinde. Juist dan nemen veel mensen de verkeerde beslis sing om te drinken en daarna toch te gaan rijden. Daarom voert de politie met name in het weekeinde veel alcoholcontroles uit. Veel mensen denken daarom, dat de kans op controle door-de-Weekse- Ons lichaam heeft ongeveer vijf kwartier nodig om één glas alcohol er weer uit te krijgen en het zijn fabeltjes dat je dat kan versnellen. Fabeltjes Fabel: Een kop koffie vóór ik opstap. Cafeïne versterkt juist de wer king van alcohol. Dat geldt ook voor thee, chocola of cola. Fabel: Op 't eind van de avond ga ik wel op fris over. Inmiddels heb je wel vijf pils, jenever, wijn of wat voor alcoholica dan ook op. Je lichaam heeft dan ruim zes uur nodig om het af te breken. Zelfs de volgende ochtend zit je dus niet eens nuchter achter het stuur. Fabel: Even een rondje hardlopen. Of in de buitenlucht heb je minder last. Zuurstof neutraliseert alcohol niet. Bij een plotseilinge overgang naar de (frisse) lucht heb je zelfs eerder de kans dat je tijdelijk van de kaart raakt. Alcohol, weet hoe het werkt Alcohol mag dan misschien bijdragen aan een opgewekte stem ming, op het centrale zenuwstelsel heeft het een versuffende wer king. Verminderd waarnemings- en reactievermogen zijn de kritieke verschijnselen. En dat begint al direct na het eerste glas. Na 1 glas kun je al afstanden niet meer goed inschatten. Na 3 glazen (de wettelijke norm) lij ken bomen en bochten bijvoorbeeld verder weg te liggen dan in werkelijk heid. Zo'n bocht ga je dan met een te hoge snelheid in. Ook zie je rode lich ten zoals achterlichten of stoplichten minder snel; bovendien heb je sneller last van verblinding door tegenliggers. Door een trager reactievermogen, wordt ook je remweg langer. Na 6 glazen kan het zijn dat je niet goed meer ziet wat er links en rechts van de weg gebeurt (zgn. tunnelef fect). Je reageert te laat of helemaal niet meer. Na een glas of acht bereik je het stadium dat je alles kunt. Alle remmen los. f - Zou je er nog wel eentje nemen? Wordt niet kwaad als iemand je die vraag stelt. Het is geen bemoei zucht, maar een teken van bezorgdheid. Je had die vraag ook aan jezelf kunnen stellen. Sla eens een rondje af. Nee zeggen is niet laf. Drink gewoon een keer niet als je op een feestje bent.. Kijk dan ook eens om je heen. Misschien kun je aan een ander ook eens vragen of hij ernog wel eentje zou nemen. Het is een vraag die levens kan redden. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 2 juli 1990 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen en J. van der Jagt hou den hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Het spreekuur van wethouder J. Versluijs komt te veirvallen.. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8200, toestel 330. Van 6 juli t/m 1 7 augustus exposeert Marian Binkhuysen schilderij en (landschappen en tuinen) in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Marian schildert en tekent naar de natuur. In Sint- Maartensdijk laat zij landschappen en tuinen zien uit verschillende perioden: Toscane, de Hortus Botanicus (een tropische plantentuin in Amsterdam, Zeeuwse landschappen en tuinen. Een belangrijk ge geven in het werk van Marian Binkhuysen is de sfeer en de kleur van het landschap. De atmosfeer van het Zeeuwse landschap heeft bij haar altijd een belangrijke rol gespeeld. Het doet haar op de een of andere manier denken aan haar geboorteland, de Indische archipel. Misschien heeft dat te maken met de vervloeiende grenzen tussen land, hemel en water die typisch zijn voor een eilandenrijk. Dat er voer zij tenminste toen zij indertijd een studiereis maakte naar Indo nesië. Dat er verschillen zijn laat haar tentoonstelling ook zien; het groen in Zeeland is heel anders dan dat in Toscane of in een tropi sche plantentuin. Openingstijden De expositie van werken van Marian Binkhuysen is dagelijks geo pend van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Op vrijdagmid dagen is de tentoonstelling gesloten. Elke belangstellende is van harte welkom. De toegang is gratis. De afgelopen weken werden een aantal inwoners van de gemeente Tholen opgeschrikt door harde knallen, afkomstig van op het land opgestelde knalapparatuur. Deze apparatuur wordt door sommige agrariërs gebruikt om schade veroorzaakt door vogels en ander ge dierte aan planten en vruchten te voorkomen. De Algemene Politieverordening van de gemeente Tholen verbiedt overigens het veroorzaken van geluidhinder met toestellen of ge luidsapparaten. Burgemeester en wethouders kunnen echter wel een ontheffing van dit verbod verlenen. Aan deze ontheffing verbin den burgemeester en wethouders voorschriften omtrent de tijdstip pen waarop dergelijke knalapparatuur in werking gesteld mag wor den. Dit ter voorkoming van overlast voor de omgeving. Verzoeken om ontheffing kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE te Sint-Maartensdijk. Begin deze maand hebben alle bij de gemeente bekende contactper sonen van verenigingen en organisaties in de gemeente Tholen een formulier ontvangen, waarop de gegevens staan vermeld uit de in 1989 verschenen gemeentegids. Het is de bédöfeling dat deze gege vens worden gecontroleerd op hun juistheid. Eventuele wijzigingen kunnen worden aangegeven. Zij die nog niet hebben gereageerd krij gen tot uiterlijk 4 juli de gelegenheid het toegezonden formulier nog terug te zenden. Doet u dit niet, dan gaan wij ervan uit dat u vermel ding van uw vereniging of organisatie niet langer op prijs stelt. Nieuwe verenigingen Wij wijzen erop dat ook nieuwe verenigingen/organisaties in de nieu we gemeentegids (verschijningsdatum 1 oktober 1990) kunnen worden opgenomen, daarvoor is het nodig dat u een briefje schrijft aan het bureau voorlichting van de gemeente Tholen, onder vermel ding van naam en adres van de vereniging, naam en adres van de /kontaktpersoon (b.v. de secretaris), postkode en telefoonnummer. Mocht u nog vragen hebben, neemt u dan even kontakt op met de voorlichtingsambtenaar van onze gemeente, de heer F.A.P.M. Bakx, tel. 01666-3210. Eerst was men nog wat ongerust dat het een lokmiddel zou zijn om iedereen te bewegen om zich te melden en dat men ondanks dat pa piertje toch geïnterneerd zou worden, maar al spoedig bleek dat ieder een die in het bezit van een Ausweis was zo weer terug naar huis kon. Gilles kreeg bericht dat hij zich in Amersfoort moest melden. Hij had inmiddels aan een paar van zijn vroegere vrienden geschreven, en aan het adres waar ze in de mobilisatie ingekwartierd geweest waren. Zij spraken af dat ze de avond voordat ze zich moesten melden daar bij el kaar zouden komen. Ze maakten er een klein reünietje van. Dat werd nog een heel gezellige avond samen met het boerengezin. Er werden nog veel herinneringen en voorvallen uit de mobilisatie en de oorlogsdagen opgehaald. Na het melden de volgende dag konden ze weer naar huis terugreizen. Het bleek wel dat alleen zij die goede papieren hadden zich gingen melden want practisch iedereen mocht naar huis. Iemand die geen ausweis kon krijgen ging de dag dat hij zich moest melden ook wel een dagje op reis en kwam 's avonds gewoon weer terug en dat liep ook goed af. Door de oorlogsomstandigheden kwam het er niet van dat Gil les ergens anders ging werken. Jan had al een ander adres moeten zoe ken. Kees en Jaantje vonden het allebei maar veiliger dat Gilles thuis bleef. Hij liep hier weinig risico en hij was zelf ook wel graag thuis. Het werk deed hij graag. Vooral met Willem kon hij omgaan als met een oudere collega waar hij veel van leerde. Meer zorg hadden ze over Carla. Die ging wel erg dikwijls met de fiets naar de overkant. Ze hadden er wel begrip voor dat ze wel eens naar Theo wilde, maar ze vermoedden ook wel dat ze in haar fietstassen din gen vervoerde waar je beter geen Duitsers mee tegen kon komen. Het viel hun n.l. op dat zij bijna altijd eerst bij Koos Janse langs ging en het was zachtjes aan bij iedereen wel bekend dat de stille Koos een fi guur was die contacten had met organisaties, die probee rden mensen te helpen die het slachtoffer dreigden te worden van maatregelen van de bezettende macht. Het was nu eenmaal zo als men een beroep op Koos deed met de bedoeling iets te doen wat in het nadeel van de Duitsers was, dat hij dan niet gauw weigerde, want hij had een gruwelijke hekel aan het Herrenvolk. Het grote voordeel was dat hij zelf nooit over ille gaal werk of iets dergelijks sprak. Hij had zijn levenlang nooit meer ge zegd dan nodig was maar hij was vriendelijk en voorkomend voor iedereen. En dat liet hij niet afhangen van het feit of het een klant van hem was of dat het klant was van een andere smid op> het dorp. Het woord neringziek was hem volkomen vreemd. Hij had werk genoeg voor zichzelf en een aankomend knechtje, en als het erg druk was hielp zijn vader ook nog wel eens mee, en die had daar ook nog wel plezier in. Roel het knechtje was in het gezin van Koos en Mien tje opgenomen en voelde zich daar als kind in huis. Je kon hem eigenliijk alleen maar kwaad krijgen als je iets verkeerd van Koos zei, maar dat kwam eigen lijk zelden voor want Koos had geen vijanden. Hoewel er practisch geen nieuw materiaal meer kwam en de toewijzing ijzer ook niet veel meer betekende hadden ze toch druk werk. Er was veel meer reparatiewerk dan vroeger, want alles moest veel langer mee, daar er geen nieuwe was om te vervangen. Eggetanden moesten opgesmeed worden, dat was een heel karwei. Een bed met tanden van een duizendpoot, dat waren er nogal wat en die moesten één voor één opgesmeed worde n, oude hoefij zers werden opgesmeed, schrabbers moesten zelf gemaak t worden, want van de fabrieken kwam niets meer. En dan waren er nog karweitjes bij gekomen die in regelrecht verband met de oorlogstoestanden stonden, zoals het maken van handkarntjes. Boter was er nu meer te kort dan er in de crisisjaren over was. In deze overwegend akkerbouwstreek wa ren bijna ook geen boeren meer die zelf boter maakten, i'.odat men voor boter op de winkels aangewezen was en die kregen ook veel te weinig. Men nam dus wat meer melk bij de melkboer en dan karnde men zelf. Ook maakte Koos nogal wat handmachientjes om koolzaad mee te draaien, een cylinder ronddraaiende worm waarmee koolzaad uitge perst werd. De olie werd in flessen opgevangen. Dat hielp weer mee om het vet-tekort aan te vullen. Roel het knechtje van Koos had zich toegelegd op het maken van mas sieve fietsbanden. Een bon voor fietsbanden werd ook maar zelden meer verstrekt. Allerlei noodmaatregelen werden getroffen, twee ban den over elkaar, een rubberreep over de buitenband, stukjes buitenband onder de slechte plekken. Als je een beetje gezin had was er bijna een dag op de week iemand bezig om alle fietsen berijdbaar te houden. Op den duur was er ook geen schlüssion meer. Als je dan nog maar een paar versleten schoenen had met z.g. spekzolen, dan kon je daar nog weer plaksel van maken. Zo'n spekzool kon je n.l. oplossen in benzine en dan kreeg je iets wat op schlüssion leek. Het plakte niet helemaal zo goed, maar ja er was niets anders. Koffiesurrogaat was ook niet zo lekker als echte koffie, maar op den duur leerde je dat ook drinken. Op den duur ging het met die fietsbanden ook net als met een gelapte broek, de lappen bleven dan wel heel, maar dan ging het ernaast weer kapot. Er kwam toch een keer een eind aan, en dan kon je nog met zo'n massieve band verder. Roel maakte die uit de zijkanten van oude auto banden. Die werden met een scherp mes op maat gesneden en zo strak mogelijk om de velg gelegd en dan met ijzerdraad aan elkaar gelast. Het was geen pretje om op zo'n hard ding te hobbelen en 't was ook niet best voor de fiets, alles trilde los. Maar Roel had er druk werk mee tot de oude autobanden ook op waren. Noodkacheltjes maakte Koos ook heel wat, want kolen kwamen er ook steeds minder en vooral anth- raciet, dat kon je ook op de kolenbonnen niet meer krijgen. Er kwamen steeds meer kolen van mindere kwaliteit, die in de moderne haarden slecht brandden. Er kwam ook nog wel eens iets wat je zonder bon kon kopen zoals bruinkool, maar dat kon je ook niet in de haard stoken. Al dat spul brandde wel in die noodkacheltjes, een blikken cylinder, vanonder een roostertje en een asla, vanboven een kookplaatje erop, een pijp eraan en branden deden die dingen altijd. En je kon de warmte ook nog gebruiken om te koken. Zodoende was Koos een figuur gewor den waar veel mensen belang bij hadden. Hij hielp iedereen zoveel in zijn vermogen was en hij maakte nooit misbruik van de omstandighe den door b.v. extra prijzen te rekenen. Hij had natuurlijk zelf ook ner gens gebrek aan. De boeren zorgden wel dat hij niets tekort kwam. En dan was Mientje d'r vader en haar broers er ook nog, die zorgden ook wel dat het smidsgezin, -zij hadden nog twee kinderen gekregen-, geen gebrek leed. Zij hadden dus ondanks de oorlogstoestand een goed en gelukkig leven. WORDT VERVOLGD Gewijzigde bestemmingsplan 'Kom' (Oud-Vossemeer); De burgemeester der gemeente Tholen maakt bekend dat ter secretarie der gemeente Tholen, Markt 1-5 (bureau ruimtelij ke ordening en grondzaken) te Sint-Maartensdijk met ingang van 29 juni 1990 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt het onherroepelijk geworden gewijzigde bestem mingsplan "Kom" (Oud-Vossemeer), vastgesteld bij raads besluit van 22 december 1986 en gedeeltelijk goedgekeurd door gedeputeerde staten van Zeeland bij besluit van 14 juli 1987, nummer 471/228, bureau r.o.v. Sint-Maartensdijk, 28 juni 1990. De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Vierde planverandering bestemmingsplan 'Bedrijfsterrein Slabbecoornpolder'; De burgemeester der gemeente Tholen maakt bekend dat ter secretarie der gemeente Tholen, Markt 1-5 (bureau ruimtelij ke ordening en grondzaken) te Sint-Maartensdijk met ingang van 29 juni 1990 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt de onherroepelijk geworden vierde planverande ring van het bestemmingsplan 'Bedrijfsterrein Slabbecoorn polder", vastgesteld bij raadsbesluit van 20 maart 1989 en goedgekeurd door gedeputeerde staten van Zeeland bij besluit van 11 juli 1989, nummer 573/262 bureau r.o.v. Sint-Maartensdijk, 28 juni 1990. De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan; Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de heer C. Dekker, Mossellaan 32 te Tholen voor het uitbreiden van een woning op het perceel kadastraal bekend Tholen, sektie N, nummers 924 en 1196 (gedeeltelijk), plaatselijk ge merkt Mossellaan 32. Dit plan is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van gedeputeerde staten van Zeeland, ver gunning te verlenen voor het onderhavige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 29 juni 199Ó tot en met 12 juli 1990 schriftelijk bezwaar in te dienen bij tjurgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge- meentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelij ke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 28 juni 1990. De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Reconstructie/verbreding tertiaire weg nr. 13 (Poortvliet - Sint-Annaland); De burgemeester van Tholen maakt bekend dat het voorne men bestaat een reconstructie/verbreding van de tertiaire weg nummer 13 Poortvliet-Sint-Annaland uit te voeren. Dit voornemen is in strijd met het bestemmingsplan 'Buitenge bied' (Tholen). Op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning wil het college van burgemeester en wethouders, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, de voorgenomen reconstructie/verbre ding uitvoeren. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 29 juni tot en met 12 juli 1990 schrifte lijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4595 CE Sint-Maartensdijk. De tekenin gen van het desbetreffende plan liggen gedurende voor noemde termijn bij de afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling ter inzage. Sint-Maartensdijk, 28 juni 1990. De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Deze week is een begin gemaakt van een gedeeltelijke bestrating van de Ooststraat en Domineeshof te Sint-Annaland. Het betreft het herstraten van de rijbaan en trottoirs van het gedeel te Ooststraat 2 t/m 32 en het pleintje Domineeshof 3 t/m 11 Naar verwachting zullen de werkzaamheden zijn beëindigd in de week die begint met 1 5 juli. Voor de onvermijdelijk optredende overlast voor omwonenden vra gen wij op voorhand begrip. In de maand oktober vindt in de gemeenteraad de behandeling plaats van de gemeentebegroting voor 1991. Bij voorintekening kan elke inwoner van Tholen tegen een verlaagd tarief in het bezit worden gesteld van een exemplaar van de begro tingen van inkomsten en uitgaven met memorie van toelichting f 30, en een exemplaar van de aanbiedingsbrief f 6, Indien u één of meerdere stukken wenst te ontvangen, dient u vóór 10 juli a.s. het verschuldigde bedrag over te maken op giro 9296 ten name van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk, onder vermelding van voorintekening begroting 1990 en de exemplaren waar u belang stelling voor hebt. Eventuele nadere informatie kunt u verkrijgen op het buro interne za ken van de gemeente Tholen, tel.: 01666 - 8347. Bij de afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling wordt op het bu reau Civieltechniek in verband met ziekte voor een periode van 6 maanden gevraagd: voor 32 uur per week, waarbij de gedachten uitgaan naar een schoolverlater. Functie-informatie - Het toezicht houden bij de uitvoering van civieltechnische onderhoudswerkzaamheden. - Andere op het bureau voorkomende werkzaamheden. Functie-eisen: MBO-niveau in een bij de functie aansluitende richting. Salaris: Bij de genoemde werkzaamheden behoort functieniveau 5, bruto f 1892,21 tot f 2723,36 per maand. Bij aanstelling beneden de leeftijd van 21 jaar vindt jeugdaf- trek plaats. Inlichtingen: Nadere informatie wordt desgewenst verstrekt door de heer W.A. Blaas, chef van het bureau civieltechniek of de heer H.Th.W. van Veen, hoofd van de afdeling. Telefoon 01666 - 8258. Sollicitatie: Belangstellenden worden verzocht binnen 2 weken na ver schijning van dit blad hun sollicitatie in te zenden aan: Het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Burgemeester en wethouders van Tholen roepen sollicitanten op voor de functie van aan hetzwembad "De Spetter" te Tholen. Periode van tewerkstelling 9 juli tot en met 17 augustus 1990 van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 13.30 uur en voorts bij vervanging van de kassière. Salariëring volgens de minimumloon-regeling (jeugdloon). Zij die belangstelling hebben voor deze functie worden verzocht hun sollicitatiebrief te richten aan het college van burgemees ter en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint- Maartensdijk, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 5