Nieuwe voorstellen voor pleintje aan de Garnalenstraat in Tholen Aan de deur wordt niet meer gevochten Ruimte, Thools afval brengen in 7 gekleurde bollen Klippelstraat gaat verdwijnen Bewoners over beplantingparkeren en verlichting HOORTOESTELLEN Bedrijvig Subsidie uit provinciale milieupot ANIB vist weer Bouman-Potter breidt verder uit Donderdag 21 juni 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Bewoners van de Garnalenstraat in Tholen hebben 'op hele mooie wijze' inspraak gevoerd over de herinrich ting van het plein, zo stelde wethouder J. van der Jagt maandagavond tevreden vast in Meulvliet. Herbestrating Reële kijk Babbelaers vaÈr Zandbak Wooncomfort Achterpad Mooi en lelijk groen Je moet het gezien hebben bij... Mogelijk verschijnen over enige tijd ergens in Tholen stad zeven gekleurde bollen, waarin inwoners hun af val kwijt kunnen. Een plan voor dit zogenaamde kringloopparkje is door de gemeente aangemeld voor het provinciale milieufonds. De statencommissie mi lieuhygiëne heeft ingestemd met een eenmalige subsi die van 4.000 gulden voor dit initiatief. AUDICIENS f Vlakbij Grote Markt en Parkeergarage. Contactmiddag van meao en bedrijven Nieuwbouw NMS in Poortvliet Werkplaats voor naaimachines van 't Vaardige Handje Zomermarkt Bosstraat In hoofdlijnen stemden de bewo ners in met het aanbrengen van nieuwe, lage beplanting, het ma ken van 6 extra parkeervakken, uitbreiding van de kinderspeel plaats en het aanbrengen van twee straatkolken ter oplossing van de wateroverlast. Er werden echter nog diverse wen sen geuit, onder meer aanleg van een tegelpad tussen de beplanting voor de woningen 49 t/m 59, bete re verlichting en afscherming van de zandbak. Bij de discussie bleek, dat sommi gen eigenlijk geen groen willen opofferen, terwijl anderen 'de troep' zo gauw mogelijk weg wil len hebben. "We moeten naar een nieuw even wicht zoeken", stelde wethouder Van der Jagt vast. De hoorzitting met 25 belangstel lenden vloeide voort uit een brief, die bewoners van de Garna lenstraat in oktober 1987 aan b en w hadden geschreven. Vergezeld van enkele schetsen deden ze voorstellen voor herinrichting van het plein, achterin de Garna lenstraat. B en W lieten weten, dat ze de wensen en problemen wilden bekijken wanneer de Garna lenstraat voor herbestrating aan de beurt zou zijn. Dat is dit jaar nog het geval en dan kan ook de herinrichting aan bod komen. "Al is het pleintje nog jong, een situatie dient te worden aangepast als deze niet beantwoordt aan de eisen die we er in de tegenwoordi ge tijd aan mogen stellen", schre ven ambtenaren van gemeentewerken in hun advies aan b en w. De moeite die de bewoners met de huidige inrichting hebben, zijn o.a. de hoge bebossing waarachter een relatief groot aantal bewoners zich weggestopt voelen(9 van de 26 huishoudens), te weinig par keerruimte, slechte bereikbaar heid van diverse huizen in verband met het wassen/stofzui gen van auto's, in- en uitladen, alsmede hulpverlening door am bulance en brandweer. Verder blijft op het 3 meter brede trottoir seerd gaat worden dat men met auto's over het trottoir kan rijden. Het plan tot herinrichting van het pleintjé is dusdanig vorm gege ven, dat aan alle (reële) wensen van de bewoners tegemoet kan worden gekomen. Het is natuur lijk mogelijk om alleen maar aan de voornaamste of aan enkele wensen te voldoen. Ook is het mo gelijk een pleintje op praktische wijze, zonder enige belevings- of esthetische waarde in te richten", aan de noordkant in natte perio den regelmatig water staan omdat daar geen kolken zijn geplaatst. "Die klachten getuigen van een reële kijk op de zaak", aldus de ambtelijke adviseurs. "Het is evenwel niet de bedoeling, zoals een deel van de bewoners dat wenst, dat een situatie gelegali- Ze komen met de regelmaat van de klok terug in het straatbeétdr De onverlaten die profiteren van het vertrouwen van ouderen, of van de onkunde van de leek. Ze vragen of ze de messen even moet slijpen en van het geld dat dit blijkt te kosten, kan een bruidje ongeveer een totale cassette aan schaffen. Of ze vragen of de schoorsteen geveegd moet worden en het blijkt dan dat ze de plaat poetsen met je spaarcenten. fVeest u eens eerlijk, u bent er toch ook weieens ingetrapt. Misschien in lichte mate, maar toch... Want de oude vertrouwde mars kramer, door Engel Reinhoudt onze eigen Zeeuwse troubadour zo mooi bezongen, die met z'n ga ren en band langs de deur kwam, zal toch ook weieens winst ge maakt hebben. Persoonlijk herin ner ik me nog, dat ik ooit aan het begin van mijn huisvrouwcursus (inmiddels al bijna 25 jaar bezig en ik heb mijn diploma nog niet, maar dit terzijde) er ook (bijna) instonk. Een vriendelijke heer opende een ruim gevulde koffer op de stoep, met daarin aa. het elastiek dat ik node miste. Zo'n kaart elastiek, wat kost dat, vroeg ik zakelijk. Een gulden- per meter, was het antwoord van de snoodaard. Want ik ontdekte, ondanks mijn geringe ervaring dat er 25 meter op de kaart zat. En nu kunnen er weieens grote problemen bestaan omdat er geen elastiek voorradig is, maar om daar 25 gulden voor te betalen... Toen ik de man zei dat hij eigen lijk niet zo eerlijk was om op deze manier zijn waar aan de onschul dige koper te brengen, had ik mijn eerste, en trouwens ook laatste ru zie aan de deur. Want sindsdien handhaaf ik het principe 'Aan de deur wordt niet gevochten Maar kijk, na al die jaren waarin ik (heel zwak) toch weer kaarsen, stroopwafels, kinderkaarten, enz. enz. kocht, lopen er weer bedrie gers rond die de mensen geld uit de zak kloppen met de verkoop van mooie kaarten waarop we nende zeehonden (die ze huilers noemen) hartverscheurend staan afgebeeld. Al eerder werden deze praktijken aan het daglicht ge bracht. De mensen die deze zaken verkopen, blijken de opbrengst namelijk niet aan de onlangs ge huwde zeehondencrèchemoeder Lenie 't Hart af te dragen, maar ze steken de poen zelf in hun jas zak. Die jas is misschien wel van zeehondebond gemaakt.... Toen ze eerder voor dit feit werden ge controleerd, beaamden ze waar van ze werden beschuldigd. Ze staken het geld wel in de binnen zak, maar niet de hand in eigen boezem. Ze waarschuwden de mensen toch hoe slecht het met de zeehondjes ging Neem in plaats van die zeehonde afbeelding eens een pakje sigaret ten in de hand. Daarop staat ro ken is slecht voor de gezondheid', maar de sigarettenfabrikanten ste ken wel het geld in eigen zak. Idem dito met drank, 'drink met mate'... maar wie zwicht er niet eens voor zo'n mooie blonde met schuimkraag? Wees eerlijk, de zeehondenkaarten-verkopers la ten ons de ellende van de zeehond zien en van het geld gaan ze met vakantie. Wie is er nu eigenlijk dom, zij of wij!!! Af en toe filoso feren kan geen kwaad, 's avonds in je luie stoel met in de nabijheid een lekker glas en een sigaret in de hand.... aldus de ambtelijke adviseurs van b en w. Momenteel zijn er 15 parkeer plaatsen en een hoge, dichte bos- sage aan de kant van de woningen 49 t/m 59 en 90 t/m 102. Op de vraag van wethouder Van der Jagt of er behoefte is aan meer parkeerruimte, werd duide lijk kenbaar gemaakt, dat er nu te weinig is. De wethouder stelde vast, dat je niet tegelijk groen kunt handhaven en meer parkeer plaatsen kunt maken. Na de toelichting door ontwerper J. Polderman van gemeentewer ken, kwamen de vragen over het herinrichtingsplan bij de 25 aan- wezigen(met raadslid P. vafl Sei zen als toehoorder) los. Mevr. S. Smeets-v.d. Kleijn pleitte voor een pad in de groenstrook naar de huizen 49 t/m 59. Ze wil de ook straatkolken hebben om een emmer sop weg te kunnen gooien. Verder wees ze op de be reikbaarheid van de huizen voor de ambulance en de brandweer. Dhr. Van Opdorp klaagde over de zandbak tegenover de woningen 80 t/m 88. Er is hinder van zand in de tuin en voor de deur. Hij pleitte voor een afscheiding tussen de zandbak en het trottoir. Dhr. Bubbert vroeg zich overigens af, wie het zandbakje onder houdt, de gemeente of de bewo ners. "Ik zie steeds dezelfde mensen vegen", aldus Bubbert. "Het is een gezamenlijke zaak van de bewoners", vond W.A. Blaas van gemeentewerken. "Schoonmaken van de zandbak is ook in het belang van de eigen kinderen." Bij mevr. Van der Lande mocht de zandbak wel voor de deur. Ze wist niet, dat die voorziening overlast met zich meebracht. Dhr. Pilaszek zei niet erg gelukkig te zijn met de aanleg van twee nieuwe parkeerplaatsen tegenover zijn huis op nummer 94, in het huidige plantsoen. "Dat is een stap terug, want ik wil een vrij brede groenstrook handhaven." Polderman hield hem voor, dat hij nog een trottoir van 3 meter voor zijn woning houdt. "De groenstrook is een deel van het wooncomfort", merkte dhr. Van Vossen op. "Daarom moeten er niet zoveel paadjes tussen de beplanting komen, dat de auto's weer voor de stoep staan." Hij vond het nu een goed plan. Dhr. Roggeband stelde voor om de twee parkeerplaatsen voor nummer 94 te laten vervallen en te volstaan met een voetpad van de huizen naar de parkeerplaatsen. Hij was ook benieuwd naar de soort beplanting, maar het be plantingsplan was nog niet ge maakt, zo deelde wethouder Van der Jagt mee. Dhr. Bubbert bracht naar voren, dat hij al groen had moeten inle veren voor aanleg van de zand bak. Hij stelde voor om de parkeerstrook dwars op huizenrij 80 t/m 88 met 1 parkeerplaats uit te breiden en daardoor voor de woningen 80 en 82 meer groen in plaats van bestrating aan te leg gen. Bubbert pleitte ook voor meer verlichting, met name nacht branders. De wethouder wilde dat voorleg gen aan de PZEM, die na de her inrichting een nieuw verplichtingsplan zou kunnen ma ken. Mevr. Keur wilde ook het achterpad verlichten, maar Blaas plaatste daarbij een kanttekening. "Ten aanzien van verlichting voor achterpaden voeren we een terug houdend beleid", liet hij weten. "Dit is echter een uitzonderlijke situatie", stelde Roggebrand vast. "Na het achterpad krijg je de bush bush, het is echt een duistere toestand." Dhr. Versluis wilde de bomen op het pleintje in elk geval handha ven en volgens Polderman was dat geen probleem. De bedoeling is zelfs dat er bomen bij komen. Het groen achter de achterpaden wilde hij echter kappen. "Dat is veel te hoog. In de tuintjes is er zoveel schaduw, dat je 's avonds geen zon meer hebt." Dhr. Hettema wilde bij de herin richting van het pleintje in elk ge val zoveel mogelijk groen handhaven. "Onze eigen tuintjes liggen er verzorgd bij, dat geeft aan dat we prijs stellen op groen. We hebben echter op het pleintje een jaar of twaalf met niet zo Hel pleintje op het einde van de Garnalenstraat in Tholen dat tegelijk met de herbestrating een ander aanzien krijgt. fraai groen gezeten. Ik hoop, dat er wat moois voor terugkomt, net zoals aan de Mossellaan." Dat voorbeeld bleek meerderen aan te spreken. Je bent er echter niet alleen met andere beplanting. "Onderhoud is ook belangrijk", zei mevr. Van der Lande. "De be planting aan het achterpad wordt zo slecht onderhouden, dat we re gelmatig zelf moeten snoeien." Ze hoopte niet, dat 'de troep' op het pleintje tot augustus zou blijven staan. Wethouder Van der Jagt consta teerde, dat het nu weer de beurt aan de gemeente was. "Het herin richtingsplan wordt herzien, waarbij we de wensen van de be woners zoveel mogelijk honore ren. Wij kijken ook naar de veiligheid en naar de financiële aspecten. Als we wat met de ideëen kunnen doen, zullen we dat ook zeker doen", zei de wet houder. Hij legde de belangstellenden het Mirage biedt de mooiste oplossing voor ruimteproblemen. Schitterende schuifdeurenen -wanden, in tientallen kleuren, voorzien van spiegels of panelen, van wand tot wand en van vloer tot plafond. Daarachter de uitgekiende kast- interieurs van Mirage. Al even mooi en precies op maat, naar uw wensen en behoeften, in te delen. Dat alles bovendien eenvoudig te monteren èn te verhuizen. Kom kijken en ontdek de veelzijdigheid van de Schelde. cS <S Advertentie I.M. De provinciale pot is bedoeld om veelbelovende milieuprojecten te stimuleren. De commissie vond dat van het milieuparkje een be paalde uitstraling uitgaat. Het be treft hier een vorm van afvalscheiding, want de zeven bol len zijn bestemd voor zeven ver schillende soorten afval: glas' (gekleurd en ongekleurd), textiel, metaal en blik, kunststof, plastic folie, papier en karton. Het breng- systeem speelt in op het groeiende milieubesef van de burger, vond de commissie. De ambtenaren van de gemeente Tholen ontwikkelden dit idee aan de hand van soortgelijke projec ten in ondermeer Zevenbergen, Tilburg en Eindhoven. Het huren en ledigen van de zeven bollen zou jaarlijks 4.000 gulden kosten. Dat gebeurt door een Rotterdams be drijf, dat deze bollen maakt. Voor toezicht en aanlegkosten is nog eens twee- tot drieduizend gulden nodig. De provincie wil dus één jaar huur en ledigen voor zijn re kening nemen. Uit het milieufonds wordt verder f. 23.750,- gereserveerd voor een haalbaarheidsonderzoek naar de winning van energie uit biomassa (hooi, Stro e.d.) door de 3 ZLO. Voor onderzoek naar de gewenste organisatie van de afvalverwijde ring in Zeeland wordt f. 50.000,- uitgetrokken, voor milieubrochu res van de kamers van koophandel f. 10.050,-, voor een brochure Scheldestroomgebied van de Zeeuwse Milieufederatie f. 9.400,-, voor een milieubewustwor- dingsproject van de stichting Kie zen of delen f. 4.565,-, voor diverse onderzoeken van de Zeeuwse waterschappen f. 75.000,-. Tenslotte wordt geld uit getrokken voor de aanvulling van voorlichtings- en educatiemateri aal van de ZMF en de consulent natuur- en milieu-educatie (f. 18.000,-). Al jarenlang hel adres voor vakkundige en vertrouwde aanpassing van: Gediplomeerd FIDA lid Lid Ned. Vereniging voor Audiologie Gediplomeerd electrotechnisch Ingenieur. Met de auto voor de deur bereikbaar Ingang ook voor rolstoelen geschikt Indien nodig ook bezoek aan huis. Alle merken en typen boortoestellen Leverancier van ziekenfondsen Vervaardiging van oorstukjes en mini-in-oor toestellen in eigen bedrijf Moderne test- en meetinstrumenten voor controle en aanpassing van Uw toestel. Gewaarborgde Service door: Gratis halfjaarlijkse controle en service abonnement. Gratis Proefperiode. PENSTRAAT 37, BERGEN OP ZOOM, TELEFOON 01640-45264 Advertentie I.M. De vier huizen aan de Klippelstraat, vlakbij de haven in St. Annaland, die moeten verdwijnen. I)e bewoners van de Klippelstraat in St. Annaland hebben er altijd met plezier gewoond en willen het liefst op hun vertrouwde plaats, vlakbij de haven, blijven. B en W zijn echter actief met aankoop van de huizen begonnen, zoals destijds door de gemeenteraad is vastgesteld bij de aanneming van bestemmingsplan Kom. Maanda gavond is dhr. J.P. de Keizer het eerste 'slachtoffer'. De toenmalige wethouder L.J. Koopman heeft nog een accoord met hem bereikt over aankoop van het pand Klip pelstraat 15. De Keizer heeft in de Tuinstraat inmiddels een ander huis gekocht. Voor de berekening van de schadeloosstelling zijn b en w ook uitgegaan van de aankoop van een vervangende woning, zo schrijven ze aan de gemeenteraad. De commissie onroerende zaken kan zich met de transactie vereni gen. B en W onderhandelen verder met W. Bals, P.G Stols en dhr. Kalk- hoven over aankoop van hun huis. Eén huis mag er voorlopig nog in de Klippelstraat blijven staan: het vrijstaande huis vlakbij de dijk van dhr. W. van Vossen. Het college beraadt zich nog over eventuele aankoop van het ge bouw van Cebeco aan het Haven plein, vlakbij de Klippelstraat. Hoewel al een paar keer de moge lijkheid is uitgesproken voor de bouw van recreatiebungalows in de achter de Klippelstraat gelegen kleine Suzannapolder, is daarvoor geen enkele concrete aanvraag binnen. De aankoop van de hui zen aan de Klippelstraat gebeurt uitsluitend volgens plan Kom, zonder directe invulling van de vrijkomende grond, zo werd van gemeentezijde verzekerd. Voor de tweede keer dit jaar zaten 22 ANIB leden in het schip, in de Zwerver I van Fa. Moerland-van der Velde wel te verstaan. Dinsda gochtend vertrokken de henge laars, waaronder enkele dames, met de boot vanaf de Bergse diepsluis naar enkele goed bekend staande visstekken. Het weer was deze dag redelijk, iedereen ving wat, maar uitschieters in grootte of hoeveelheid zaten er niet bij. Bij de ongeveer 125 gevangen vis sen zaten wel 15 makrelen. Aan de vistochten van de ANIB zit geen competitie-element vast, maar de organisatie doet gewoon z'n best om er voor de leden een zo gezellig mogelijk uitje van te maken. Dat zal dit jaar waar schijnlijk nog twee keer gaan ge beuren. De meao in Oude Tonge hield gisteren een contactmiddag voor bedrijven en instelling in de regio. Alle ongeveer 200 stageverlenende instanties op Schouwen- Duiveland, Goeree-Overflakkee, Tholen en het zuidelijk deel van de Hoekse Waard werden uitgeno digd om zo de contacten te verste vigen en te leren van de ervaringen die men met de meao-leerlingen heeft. De meao streeft er naar om de leerstof zoveel mogelijk af te stemmen op de beroepspraktijk, waartoe de stageverlenende in stanties bijdragen. Tijdens de bij eenkomst sprak een bestuurslid van de Ondernemerskring Schouwen-Duiveland over 'De re latie tussen school en bedrijfsle ven en de (on)mogelijkheden voor contractonderwijs'. De voorzitter van de Vereniging voor Bedrijven op Goeree-Overflakkee hield een inleiding over 'Wat mag en moet, binnen de relatie school en be drijfsleven, het bedrijfsleven van de leerling en de school ver wachten?'. vervolg van de procedure uit, waarbij dinsdagavond 7 augustus om half acht de raadscommissie openbare werken over het herzie ne plan advies geeft aan b en w. Aan het begin van die openbare vergadering is er nog een halfuur spreekrecht voor belanghebben den. Woninginrichting Bouman-Potter wil aan de Paasdijkweg in Poort vliet het magazijn uitbreiden met 1000 m2. De nieuwbouw komt tussen de bestaande bedrijfsruim te en de rioolwaterzuiverings installatie. Behalve toestemming van het waterschap voor het aan brengen van een duiker, is maan dagavond ook goedkeuring van de gemeenteraad nodig. Het plan is in strijd met bestemmingsplan d'Ee. Volgens de huidige planolo gische inzichten is de uitbreiding echter aanvaardbaar, schrijven b en w aan de Thoolse raad. Aan de Deestraat in Poortvliet komt tegenover vishandel Hage een nieuw administratiekantoor met NMS-spaarbank van dhr. G.C. Goedegebuure. Hij is nu nog gevestigd aan de Stoofstraat, waar onvoldoende uitbreidingsmoge lijkheden zijn. De nieuwbouw is mede nodig in verband met de au tomatisering bij de NMS en het maken van een aparte spreek- ruimte. Bij het kantoor komt ook een vrijstaande woning. De gemeenteraad beslist maanda gavond over de grondverkoop in dit nieuwe deel van bestem mingsplan d'Ee II. De prijs wordt pas in de raadsvergadering van 27 augustus vastgesteld, maar b en w schrijven aan de gemeenteraad, dat Goedegebuure op korte ter mijn met de bouw wil beginnen. Daarom heeft hij om een spoedige beslissing over de grondverkoop verzocht. De voorgestelde prijs is vergelijkbaar met het prijsniveau van bungalowkavels in de andere kernen. De commissie onroerende zaken van de gemeenteraad heeft al te kennen gegeven zich met de grondverkoop te kunnen vereni gen. 't Vaardige Handje in St. Maar tensdijk is een eigen werkplaats voor naaimachines rijker. Naast de bestaande afdelingen stoffen, wol, handwerken en naaimachines gaat men in de nieuwe werkplaats alle merken naaimachines repare ren. Zowel dhr. als mevr. Van der Heide hebben de naaimachine vakschool gevolgd. "Zelfs bij gro te drukte kunnen we snel en vakkundig herstelwerk uitvoe ren", zegt mevr. Van der Heide. "Men hoeft nu niet meer over de brug, want in St. Maartensdijk zijn ze minstens zo vlug." De stichting Belangen Winkeliers Bosstraat Bergen op Zoom orga niseert vrijdag een midzomeruit- verkoopmarkt van twee uur 's middags tot elf uur 's avonds. Met kramen buiten en een feestelijke versierde straat hoopt men voor een gezellige sfeer te zorgen. De Bosstraat-omroeper kondigt elk kwartier 'koopjes voor vlugge vo gels' aan. De modezaken hebben een gezamenlijke uitverkoopmo deshow. Kinderen organiseren vanaf zes uur een rommelmarkt en vanaf zeven uur speelt er een orkest. Zeeuws Orkest. Het Zeeuws Or kest verzorgt vrijdag om acht uur een concert in de Grote Kerk in Goes. Als solist treedt Jacques Zoon op, fluitist van het Kon. Concertgebouworkest te Am sterdam.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 9