Scouting viert lustrum uitbundig 'Misschien dansen we er de lambada op klompen' Schipper verlaat roer om een plas te doen Opgewonden verdachte maakt rechter boos Bijzondere passanten de Kogge Creatief in software Donderdag 21 juni 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Met play-backfestijndiscokook- en etalagewedstrijd Voor zo'n feest werd het eigen clubgebouw even in de steek gelaten. Want scouting Heenetrecht vierde het 10-jarig bestaan en de toeloop zou zo groot worden dat de eigen ruimte te kort schoot. Maar in zaal de Kroon in Tholen was het vrijdagavond ook overvol: alle speltakken waren present, hun ouders en andere genodigden. Op tijd naar bed Koreaanse markt Peter van der Linde in 1991 naar Wereldjamboree Korea Verdachte: in heel de omtrek geen boot te zien "Ik kon niemand in gevaar brengen, want er was nie mand." Verontwaardigd reageerde de 76-jarige P.J.M.B. uit Bergen op Zoom voor het Thoolse kan tongerecht op de beschuldiging, dat hij met zijn mo torkruiser niet alle voorzorgsmaatregelen in acht had genomen. Kreeften Meer duidelijkheid over pierenspitten COM PU SYSTEMS NOVELL, netwerken Twee foutparkeerders Oesterdam vrijgesproken door abuis in aanklacht De zitting van het Thoolse kantongerecht verliep vrij dag niet geruisloos. De 75-jarige D.J.P. uit Capelle a.d. IJssel wond zich dermate op over de aanklacht dat hij in Sint-Philipsland een aanrijding had veroorzaakt, dat kantonrechter mr. J.M. de Jonge de hem steeds in de rede vallende man uiteindelijk sommeerde om te zwijgen. Tegen de straf van 150 gulden boete tekende P. ter plekke hoger beroep aan. Interesse in auto's Onduidelijk APK Samen werden ze verwelkomd door voorzitter J. Porrey. Een ex tra welkomstwoord was er voor wethouder J. Versluijs, die samen met de dames Els Frigge, Sarien Bout en de heer Corjan Mol de jury zou vormen bij de play- backwedstrijd van deze avond. Dit muzikale gebeuren was het be langrijkste van de avond; niet de geschiedenis van de jubilerende club, reden waarom de voorzitter er met een sneltreinvaart door heen vloog. Gerrit Brusselaars uit Halsteren, bekend van zijn play back optredens als Harry Slinger praatte de rest van de avond aan elkaar terwijl men in de pauze ook nog genieten kon van zijn op treden. Ook het scouting-feest werd met de voetbal geconfron teerd want het voetballied van Ron Brandsteder bleek uitstekend geplaybackt te kunnen worden. Maar naast André van Duin met zijn "grote bloemkolen", Jaap en Ruud, Alfred Jodocus Kwak, Ba nana rama, Whitney Houston, UB 40 en nog veel anderen, spron gen de Zeeverkenners er met Dire Straits uit. Henk Boer sloeg als Mark Knopfler geen gek figuur. Zij kreeg van de jury de derde prijs en de padvindsters die een lied uit de film Jungle Book van Walt Disney speelden, werden ver diend tweede. Presentator Gerrit Brusselaars gaf dit ploegje meis jes na hun optreden met 'een gier is een aardig dier' al een compli ment. maar de meeste punten ver zamelden de kabouters die het 'Kinderen voor kinderen' num mer 'vakantie' zongen, dansten, speelden, in playback. De prijs, een zak snoep, moest wel met een hele ploeg gedeeld worden, maar ze waren heel gelukkig met dit succes. Voorzitter Porrey overhan digde de juryleden een boeket bloemen. Een dergelijk feest sluit je af met een disco, met een paar prima d.j.'s. Maar de jongste kinderen gingen richting Oesterputten waar in hun eigen honk in het clubge bouw werd overnacht. Op tijd naar bed betekent echter niet op tijd slapen, dat bleek wel want de kabouters gingen slapen toen de Welpen wakker werden! Het ont bijt werd gezamenlijk op het gras veld voor De Stenen Beer genuttigd, in afwachting van bur gemeester Van der Munnik die om 10 uur zaterdagochtend het start sein gaf voor de etalagewedstrijd. Hij feliciteerde de jubilerende club en overhandigde een envelop pe met inhoud. Als dank kreeg de heer Van der Munnik, evenals alle leden, een label van "Heenetrecht 10 jaar". De ochtend werd verder gevuld met een puzzelspel, waar bij in 34 etalages in Tholen artike len van de scouting lagen. De deelnemers was op het hart ge drukt lege flessen mee te brengen, het statiegeld wordt namelijk in de pot gedaan voor Peter van der Linde's reis naar de Jamboeree. 's Middags kwamen er diverse gast- groepen uit Bergen op Zoom om mee te doen aan een wedstrijd pri mitief koken (op houtvuur). Al leen jeugd boven de 10 jaar was daarbij welkom. En ongeveer 30 tweetallen lieten de jury zien en proeven hoe goed ze een Koreaan se maaltijd konden klaarmaken. Die moeders die altijd zelf zo druk zijn voor scouting, mochten nu eens beoordelen hoe alles smaakte. De winnaars mogen za terdag koken bij de wedstrijd in Bergen op Zoom, tijdens de Kore aanse kermis, en ook de poedel- prijswinnaar krijgt dan een herkansing. Zaterdag wordt op de Grote Markt in Bergen op Zoom name lijk Koreaanse markt gehouden met zo'n 30 attracties die door verschillende scoutinggroepen be mand worden. De opzet van deze markt, die voor iedereen toegan kelijk is, is dat door gezamenlijke inspanning van de groepen kan worden bijgedragen aan de reis kosten van de jeugdleden die de Wereldjamboree in Zuid-Korea mogen bezoeken. Naast deze ker mis, die uiteraard het nodige geld kan opbrengen, is er de statiegeld actie die voor inkomsten moet zorgen. Ook de kinderen van scouting Heenetrecht gaan zaterdag naar Bergen op Zoom om mee te doen zodat Peter in het verre Korea ook nog eens aan zijn vrienden denkt. Peter van der Linde uit Tholen mag in 1991 naar de wereldjamboree van padvinders in Zuid-Korea. Wie is eigenlijk die bofferd die in 1991 de Wereldjamboree kan meemaken? Peter van der Linde uit de Hoogaarsstraat in Tholen, 15 jaar jong, leerling aan de Lage Meren in Bergen op Zoom en sinds 1982 lid van scouting Hee netrecht. Vooral zijn moeder, Conny van der Linde-Mink, die vroeger in Bergen op Zoom ook bij de padvinderij zat, vertelt over het komende avontuur van haar zoon. Zelf is Peter er behoorlijk nuchter onder. Maar trots is hij wel. Het afgelopen weekend kwa men in 's-Gravenzande voor het eerst alle leden van de Rembrandt van Rijntroep bij elkaar. Peter is namelijk een van de 150 Nederlandse scouts die zich voor dit internationale scouting evene ment hebben opgegeven. Eens in de vier jaar komen alle scouts bij een; in 1995 hoopt men 30.000 scouts in Dronten te ontvangen. Maar nu is eerst Korea aan de beurt. Peter, hoe komt zo'n Thoolse Zee verkenner, één van de 24 miljoen scouts in 120 landen, bij de We reldjamboree terecht? "Nou, iedereen kon zich opgeven, en m'n moeder zei dat ik ook wel mee kon doen. Je moest geboren zijn tussen 1 januari 1973 en 1 ja nuari 1977 en je moest beloven dat je van het bedrag dat het ging kosten - dat is 4500 gulden - 1/3 zelf gaat verdienen. De rest van ons reisgeld wordt door het dis trict bij elkaar gebracht. Daar voor wordt dus die Koreaanse markt gehouden a.s. zaterdag en was er de statiegeld-actie. Wat dat zelf verdienen betreft, 'k heb al een paar jaar een krantenwijk, dus daar ga ik gewoon mee door. Maar eerst moet er nog worden geloot wie er mee mocht? Ja er waren 33 aanmeldingen uit het district Zoomstreek en vorig jaar november werd door een no taris in Bergen op Zoom, meneer Fikkers, in Klaverveldenhof de trekking gedaan. En toen kwam ik, samen met Nadine de Rijk, Liesbeth de Waal, Machteld Tie- messen, Olaf Rozendaal, Jeroen Swanen en Marc van Dongen, al lemaal uit Bergen op Zoom, uit de bus. Ook nog een meisje uit Os- sendrecht, Barbara van Put. Waneer gaat het allemaal ge beuren? We vertrekken op 22 juli 1991 met de Indonesische vliegmaatschap pij "Garuda" naar het eiland Ja va, daar zullen we in gastgezinnen blijven en samen natuurlijk een heleboel van dat land zien. De Jamboree vindt plaats in het So- raksan National park, 6 uur per bus van Seoul, daar zullen we sa men met nog 25.000 scouts uit 110 landen activiteiten houden: trek tochten, pionieren, watersporten e.d. Vooral dat laatste vind ik heel leuk. Heb je nog meer hobby's dan scouting? Ja, ik luister graag naar popmu ziek- en verder verzamel ik van al les over auto's. Vooral Ferrari's vind ik leuk. Hoe vond je omgeving het toen je uitgekozen was? Leuk, sommigen waren wel een beetje jaloers. Maar uit de groep leven ze mee, soms moet ik ook in 'Het waagstuk', ons scoutingblad, vertellen over de Jamboree. Valt er dan al wat te vertellen over een reis die je pas in 2991 gaat maken? Ja, want er zijn al een paar bijeen komsten geweest, en in de herfst vakantie komen alle deelnemers van de 4 troepen bij elkaar. Ik zit dus bij de Rembrandt van Rijn troep. Verder is er nog een Karei Apeltroep, Piet Mondriaantroep en nog één zonder naam. Maar volgens mij zal die wel naar Vin cent van Gogh gaan heten, die is immers ook bekend. In de herfst vakantie moeten we in Baarn ons gaan voorbereiden op de presen tatie die we daar in Korea moeten geven. Er is al wat gezegd over de lambada op klompen, en nog meer van die gekke dingen. Maar het moet natuurlijk wel leuk zijn. De hoeveelste jamboree is dit ei genlijk? De 17e, de eerste was in Londen in 1920. Deze is wel lekker ver weg. Er is ook een thema 'Many lands, one world'. Dat moet natuurlijk goed uitkomen. Spreek jij trouwens Engels? Een beetje, maar met je handen en je voeten kun je ook praten, want daar zitten zoveel nationali teiten. En natuurlijk zijn we sa men met veel Nederlanders. Je bent het weekend voor het eerst met je troep samen geweest, was dat leuk? Ja hoor, we waren een beetje vroeg bij dat kampeerterrein dus we konden gelijk helpen. We speelden samen een kennisma- kingsspel door vragen te stellen enz. En we moesten zelf Koreaans eten maken, daar zit veel vis in. Dat lust ik gelukkig wel. En we moesten rijst met stokjes eten. Sa men hebben we ook nog naar de voetbal gekeken en we verdienden geld bij een boer door te helpen papier in tomatenkistjes te leggen. Ook hebben we al een record ver broken, met 22 mensen in een tentje van 8 personen! Hoe kom je nu tussendoor dingen over Korea te weten? Want over Indonesië, waar je eerst naar toe gaat, zijn toch meer zaken bekend dan over Korea? Misschien wel, maar we krijgen een krantje 'Jamboree Nieuws' en daar staan interviews en artikelen over gewoontes e.d. En allerlei re cepten met namen van eten. Als je dat dus allemaal leest en ook de troepweekenden volgt, weet je straks al wat meer. In oktober vorig jaar voer B. op de Oosterschelde. Omdat hij naar het toilet moest, liet hij het roer even onbemand en dat werd opge merkt door de rijkspolitie te wa ter. "Volgens het reglement moet er altijd iemand aan het roer staan, 't gaat niet om daadwerke lijk gevaar. Wie op de fiets rijdt moet ook zijn handen aan het stuur houden," zei kantonrechter mr. J.M. de Jonge vrijdagmiddag. B. vond het maar overdreven, want hij liet zijn schip slechts 200 meter varen zonder aan het roer te staan en bovendien zat een kennis maar een halve meter van dat roer verwijderd. "Ik heb tegen de poli tie gezegd: schrijf eerst eens op dat er in heel de omtrek geen boot te zien is. Je kunt toch geen zee meeuw aanvaren," vond B. Offi cier van justitie mr. C.M.P. Nijmeijer wees erop dat toch in ie der geval de politieboot in de buurt was. Hij achtte de overtre ding bewezen en eiste een boete van 100 gulden of 2 dagen hechte nis. Nijmeijer droeg ook een zaak van juli vorig jaar aan, waarbij B. betrokken zou zijn geweest op het Schelde-Rijnkanaal. Maar B. ont kende dat, één keer eerder (drie jaar geleden) was hij door de poli tie opgebracht. Het bleef ondui delijk, zodat mr. De Jonge besloot deze zaak buiten beschou wing te laten. Niettemin meende B. dat hij op die oude zaak werd gepakt en hij kondigde aan in be roep te zullen gaan, nadat de kan tonrechter de eis van de officier overnam. De Belgische duiker N.M.R.N. uit Heist op den Berg kreeg een boete van 250 gulden omdat hij in okto ber vorig jaar twee kreeften had opgedoken uit de Oosterschelde. De officier eiste 400 gulden, maar dat vond mr. De Jonge aan de ho ge kant gezien eerdere vonnissen in soortgelijke zaken. N. gaf de overtreding toe. "Ik wist dat het niet mocht. Ik duik hier al 15 jaar en als ik zie wat er de laatste 5 a 6 jaar gebeurd is in de Ooster schelde, zou ik denken dat het op die twee kreeften niet aankwam." Mr. Nijmeijer vond dat (4. op slinkse wijze 's nachts op kreef tenvangst was gegaan, maar dat ontkende N. "Aan nachtduiken zit een heel ander aspect dan dui ken overdag, 's Nachts is in de Oosterschelde een heel ander le ven waarneembaar," zei hij. Bij verstek werd W.G.J.A.K. vrij gesproken. Dat gold ook voor E.S. wegens een foute datum in de dagvaarding. L.B.J.H. werd schul dig verklaard zonder toepassing van straf. Voor mr. Nijmeijer was het de laatste keer dat hij een zitting van het kantongerecht in Tholen mee maakte. Dit najaar gaat hij in de vut. "Ik heb heel wat zittingen in Tholen meegemaakt en altijd tot groot genoegen," aldus mr. Nij meijer. Als het aan officier van justitie mr. C.M.P. Nijmeijer ligt, komt er meer duidelijkheid over de plaat sen rondom Tholen waar wel en niet naar pieren mag worden gespit. Kantonrechter mr. J.M. de Jonge hield vrijdag een zaak aan, om eerst een aanvullend proces verbaal te vragen bij de politie. Mevrouw J.C.M.B. uit Bergen op Zoom was op 13 mei vorig jaar door de politie bekeurd, omdat ze op 65 meter uit de dijk in de Oosterschelde aan het spitten was. Ze zou geen vergunning hebben, maar daar was volgens mevrouw B. niet naar gevraagd. "Ik spit voor m'n beroep en heb een ver gunning van de minister," zei ze en ze toonde die ook. In de vergun ning stond dat er minimaal 25 me ter van dammen e.d. gespit mag worden en niet binnen 100 meter uit de teen van zeeweringen. Me vrouw B. spitte die bewuste dag bij de Oesterdam. Ze wilde er de verschillende reglementen en wet ten bijhalen, maar dat vond mr. Nijmeijer op de zitting te ver gaan. "Mevrouw heeft recht op het volle pond en daarom stel ik voor om het de politie te laten uit zoeken," zei hij. Daarmee was de kantonrechter het eens. Bij verstek werd C.A. van de B. veroordeeld tot f. 155,-boete voor pierenspitten en L. van M. kreeg f. 75,- boete voor overtreding van de visserijwet. jjjjjjjjjj jjjjjjjjj j jjjjjjjj jjjjjjjjj j j jjjjjj -i jjjjjj j j jjjjj jj jjjjjj jj jjjj j j j j j COMPU SYSTEMS SOFTWARE BV - 4612 PL BERGEN OP ZOOM - TEL. VAN KONIJNENBURGWEG' 56 (01640) 56595 - FAX 34815 Advertentie I.M. Hoewel ze geen lid zijn van de wa tersportvereniging De Kogge, heb ben meerkoeten toch een plaatsje veroverd aan een van de steigers in de jachthaven van Tholen. Achter op dit motorjachtje, vlakbij de uitlaatpijp, broedt het meerkoe tenpaartje op 9 eieren. Wie in de buurt komt van het nest, wordt nauwlettend in de gaten gehou den. Terwijl één koetje het nest bewaakt, probeert de ander op het water de aandacht van de toe schouwer van het nest af te leiden door flink met de poten op het water te slaan. Zoals op de foto is te zien, beschikt de koet (Fulica atra) over grote zwemlobben. De watervogel wordt ongeveer 38 cen timeter lang, heeft een witte sna vel en bles en is nestvlieder. Met het waterhoentje behoort de meerkoet tot de familie des Bles- hoenders en Rallen. Dr. Jac. P. Thijsse beschrijft de koeten in het Verkade-album Texel (uitgegeven Zaandam 1927). Tijdens zijn verblijf op het Wad deneiland bezoekt Thijsse in juni een water dat de Kil heet, waar hij ook meerkoeten aantreft: "Die De Kogge van defam. Zeeman uit Oud-Vossemeer kan voorlopig niet weg uit de haven van Tholen om de broedende watervogels niet te storen. lijken op zwarte eendjes, maar daar hebben ze toch niets mee te maken, want 't zijn echte Steltloo- pertjes en ze hebben geen zwem- liezen, wel enigszins verbrede tenen. De witte vlak op 't voor hoofd is wel hun voornaamste en duidelijkste kenmerk. Aardige dieren die Koeten. Ze zijn altijd bezig, duiken naar voedsel, slepen bouwstof naar nest of rustplaats, voeren hun jongen en maken bu rengerucht. Nu eens zwemmen ze hoog op 't water, dan weer komt hun rug nauwelijks boven en ik heb er wel gezien, die rondzwem men met alleen hun kop boven water. Hun onophoudelijk kortaf gekef geeft aardig leven in de brouwerij. Hun jongen zijn in 't eerst met donker vlokkig dons be dekt en hebben op den kop een roode huidplek. Ze sukkelen al tijd achter hun moeder aan en daar hebben ze gelijk in, want die kan ze vastberaden verdedigen te gen de Kiekendief, die jonge Koe ten weet te waarderen ais een lekker nieuw gerecht in den voorzomer". Op 27 januari vorig jaar reed P. met zijn auto over de Rijksweg. Ter hoogte van de afslag naar de "Philipsdam zou hij plotseling hebben geremd voor een tankau to, waardoor de achter hem rij dende auto op P. reed. "Ik ben het absoluut niet eens met de dag vaarding. Ik heb niet plotseling geremd, maar teruggeschakeld en op de motor afgeremd omdat van rechts een tankauto naderde en ik niet zeker wist of die zou stop pen," beweerde B. "Toen ik wilde optrekken reed er plots iemand achter op mijn auto. Die bestuur der zat gewoon te suffen, want hij had heel rustig de dam op kunnen draaien." Zowel de bestuurder van de ach terop komende auto als van de vrachtauto hadden echter tegen over de politie verklaard dat P. plotseling zeer sterk afremde. "Natuurlijk, twee mensen die op de weg hun brood verdienen val len elkaar niet af," reageerde P. Deze was ook niet te spreken over het optreden van de politie, die zijn vrouw na het gebeurde ver stijfd in de auto liet zitten. Offi cier van justitie mr. C.M.P. Nijmeijer achtte de tenlasteleg ging bewezen, wees P. erop dat hij op een voorrangsweg had gere den, en eiste 150 gulden boete. Een geëmotioneerde P. was het daarmee niet eens. "Mijn vrouw is niet eens als getuige gehoord. Zij kan bevestigen dat ik helemaal niet stilstond, maar nog met een snelheid van 20 kilometer reed." Toen mr. De Jonge uitspraak wil de doen viel P. hem steeds in de rede en zwaaide met krantenbe richten over dodelijke verkeerson gevallen. "Ik sommeer u uw mond te houden. U maakt me heel boos, want ik heb u ook uit laten spreken," zei hij. De rechter nam de eis van de officier over, waartegen P. in beroep ging. R. van L. uit Tholen werd tot een boete van f. 300,- veroordeeld, omdat hij in april met zijn auto op de Molenvlietsedijk onvol doende rechts had gehouden, waardoor een aanrijding ontstond met een tegenligger. Van L. ver klaarde dat hij die niet had gezien door de laagstaande zon, maar bovendien was zijn aandacht ge trokken door 'een in de Hoo gaarsstraat staande auto. "Ik ben geïnteresseerd in auto's," zei Van L. Hij draaide tevens via zijn ver zekering op voor de geneeskundi ge kosten van het slachtoffer. A.J.C.G. uit Scherpenisse reed in mei vorig jaar op de Nieuwe Post weg in een auto met aanhanger, maar hij had geen aangepast ken tekenbewijs. G. voerde aan dat de auto door zijn baas werd gelea- sed, maar dat in het lease-contract niets stond over een aanvullings blad voor het kentekenbewijs. Bo vendien vond hij een bekeuring van f. 500,- voor deze overtreding buitensporig hoog. Mr. Nijmeijer zei dat G. op dat moment 1.894 kilo had geladen in plaats van de toegestane 850, maar dat deed volgens G. niet ter zake, omdat het niet in de dagvaarding stond. De officier verduidelijkte dat het aanvullingsblad afhing van het gewicht dat getrokken werd. "De boete incasseert u maar bij de lease-firma, maar u als bestuurder blijft verantwoordelijk voor de staat van de auto." Ook de kan tonrechter achtte de overtreding bewezen, onderschreef de verant woordelijkheid van de bestuurder en nam de eis van f. 600,- over. M.V. uit Sint-Maartensdijk mag nog een keer terugkomen voor het kantongerecht. Mr. De Jonge hield zijn zaak aan om de verbali serende politieagent als getuige te kunnen horen. "Het is erg ondui delijk allemaal," zei hij. V. zou op 13 oktober vorig jaar met een snelheid van 140 kilometer heb ben gereden op de Oude Zeedijk in Sint-Annaland en door het af snijden van bochten onvoldoende rechts hebben gehouden. V. haal de er de kaart bij om aan te geven dat het niet op de Oude Zeedijk was, maar in de Broekseweg. Hij gaf aan dat het die avond donker was en erg hard regende. "Er reed constant een auto vlak achter me met groot licht op, dus ik ging vanzelf harder rijden." Het bleek de politie te zijn, die V. achtervolgde tot op een erf in Oud-Vossemeer. "Daar wilde de man zich niet legitimeren en hij wilde ook niet van het erf af," zei V. Die ontkende verder nog de ge noemde snelheid: "dat haal je niet met een Fiat 127." De officier eiste f. 420,- voor te hard rijden en f. 60,- voor het slingeren in de bochten, maar mr. De Jonge wil de meer duidelijkheid en hield de zaak aan. P.A. de W. uit Breda kwam goed weg. Hij werd ontslagen van rechtsvervolging, nadat de officier f. 50,- boete had geëist. In mei vo rig jaar zou hij zonder noodzaak zijn gestopt in de zuidelijke berm naast de rijweg op de Oesterdam. De W. voerde aan daar in het ver leden meerdere keren te hebben gestaan en toen zei de politie er niets van. In mei was de situatie kennelijk veranderd. "U had be ter moeten opletten," vond de of ficier, maar de kantonrechter was het daarmee niet eens. "In de ten lastelegging staat niets over een autoweg, dus dan mag u er stop pen," zei mr. De Jonge. W.B., die niet op de zitting aanwezig was, werd om dezelfde reden vrij gesproken. A.B. uit Tholen had een boete van f. 185,- gekregen omdat op 22 mei vorig jaar zijn auto niet APK ge keurd was. Maar B. verkeerde in de veronderstelling dat de door hem in april gekochte auto pas in augustus gekeurd moest worden. Op 22 mei werd hij gefotografeerd en de bekeuring kreeg hij na 16 ju ni thuisgestuurd. Op die 16e juni werd hij echter in Hoogerheide aangehouden en daar voor het zelfde feit bekeurd. "Toen kwam ik er pas achter en heb ik de auto ook meteen laten keuren," zei B. De officier toonde begrip en vroeg schuldigverklaring zonder straf, wat de kantonrechter over nam. Bij verstek werden J.P., L.P. van der H., R. van E. en C.P. ver oordeeld tot een boete van f. 185,- voor hetzelfde vergrijp. De bromfiets van C.C.S. werd ver beurd verklaard en deze kreeg bo vendien boeten van f. 130,- en f. 75,-. J.M.N. had op een opgevoer de bromfiets gereden zonder gele plaat, wat hem respectievelijk twee keer f. 75,- en f. 110,- kostte. Het ontbreken van een gele plaat kostte ook W.J.C.N. f. 75,-. We gens overtreding van de mediawet kreeg M. van der P. een boete van f. 155,-. Overtreding van de APV van de gemeente Sint-Philipsland kwam C. van V. op f. 50,- te staan. Verder werden nog bij verstek ver oordeeld: R.G.J.J. (boete f. 155,-), F.V. (f. 130,-), O.O. (f. 75,-), A.A. de B. (f. 60,-), P.J. den B. (f. 60,-), V.C. (f. 600,- en f. 200,-), J.J.K. in de W. (f. 185,-), A.L. van S. (f. 60,- C.J.G.V. (f. 60,-) en L.L.L.C. (f. 130,-, f. 60,- en f. 75,-). In twee za ken aangaande A.S.T. verklaarde de kantonrechter zich onbevoegd, omdat de overtredingen elders wa ren gepleegd en T. toen ook niet meer op Tholen woonde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 11