Lange mannen, wollige schapen en vol vette kazen bij braderie Scherpenisse Nog geen bijdrage zoet water Reuzenaardbei Waterschap spuit onkruid sporadisch Van den Bos krijgt visserboek Uitvoering muziekschool Brandweer Maartensdijk zesde prijs Subsidie pas definitief na indienen deelplannen Beter Wonen niet betrekken in planvorming Donderdag 14 juni 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Schieten met saté Schapen Kazen Betekende het accoord gaan van de hoofdingelanden met het basisplan zoet water nu wel of niet een definitieve subsidie van 40% in de kosten? Daarover verschilden enkele hoofdingelanden van het waterschap tijdens de algemene vergadering van mening met het bestuur. Thoolse bijdrage milieu-educatie Automatisering Vijf cursussen computergebruik Typistes helpen verplegers ABG op protestdag Chemische bestrijding van onkruid zal door het water schap Tholen slechts mondjesmaat worden toegepast. Dijkgraaf I.C. Hage maakte dat duidelijk tijdens de algemene vergadering van hoofdingelanden, waar werd gepleit voor een effectievere aanpak van het kleefkruid in de bermen en het riet in de sloten. "Het waterschap heeft als enige verplichting de doorstro ming van het water te garanderen. Wij hoeven geen landbouwkundige voorzieningen te treffen," zei Hage. Weinig deelname Pluimpotexcursie Als speciale attractie kwam 'de langste man van de wereld' zater dag naar de braderie in Scherpenisse. Een grote en een kleine Un cle Sam in de Kerkstraat. De braderiecommissie van de middenstandsvereniging Samen Sterk uit Scherpenisse zegt 'dik te vreden' te zijn over de opening van het braderieseizoen op Tholen en St. Philipsland. Eerder beet Oud-Vossemeer altijd de spits af, maar daar kon men de organisatie niet meer rond krijgen, zodat Scherpenisse de primeur had. Om half twee kwam de belang stelling al goed op gang. Ondanks de dreigende lucht en de pl^tse- lijke buien, liep het in Scherpenis se goed af met de regen. Daardoor hielden de twee Uncle Sam's op stelten, alsmede Ernie en Bert het droog, evenals de standhouders en bezoekers. Vijf deelnemers van buiten Scherpenisse lieten 't op het laatste ogenblik afweten, waardoor hun kramen leeg ble ven. Er was echter volop te raden en de kinderen konden in een stij gende ballon het braderieterrein overzien. Dhr. Van Beveren uit St. Maartensdijk verhoogde op de Lage Markt de sfeer met zijn draaiorgel van lucifers. De cavia haan van de vereniging Animo en de kop van jut behoorden ook tot de trekpleisters. Alleen de wedstrijdduiven van de Reisduif bleven door het geluid van de braderie langer in de lucht. De zaalvoetbalvereniging de Bata vieren had de rommelmarkt weer voor haar rekening genomen, maar er moest toch nog heel wat met de tractor opgehaald worden. De schiettent en de saté-verkoop van zaalvoetbalvereniging de Leeuwen gingen heel goed samen. Men kon er met een loterij ook een half varken of een vleesscho tel winnen. Een dweilbandje zorgde voor de muzikale omlijsting. SHF de monstreerde gymoefeningen en verkocht loten met een fiets als hoofdprijs, maar die werd niet uitgeloot. ANIB, het welfarewerk van het Rode Kruis en Veilig Ver keer waren ook weer present met hun vrijwilligers. Verder was er een demonstratie pottenbakken en glasblazen, maar in de laatste stand waren er weinig kooplusti gen, zo vertelde de glasblazer. Het rommelmarktje van de jon gensclub de Goudvis had ook veel klandizie, evenals de andere kin- dermarktjes. De schaapskooi van de fam. Hage-Giljam van de Gorishoekse- dijk had op de Hoge Markt voor een levendige braderiestand ge zorgd. Men kon meedoen aan een prijsvraag om vijf schapenrassen thuis te brengen. Er bleken 23 goede oplossingen te zijn en na lo ting kwam Georgio Morelli uit St. Maartensdijk als winnaar van de barbecue uit de bus. In vak 5 zat de Hamshire Down, in vak 10 de Suffolk, in vak 15 de Noord Hol lander, in vak 20 de Texelaar en in vak 25 de Blue Dumain. De meeste vergissingen waren ge maakt tussen de Suffolk met de zwarte kop en de Blue Dumain met de blauwe kop. Daarnaast kon men nog naar het gewicht van 2 lammeren raden: 84 1/2 kg. Jopie van Ast uit Scherpe nisse zat daar met 87 1/2 kg het dichtst bij en won een badlaken set. Een derde prijsvraag was het raden van de naam van een lam metje: Bart. Corina Rijstenbil won daarmee een walkie talkie en mevr. Rinses een dienbladenset. Bij de winkeliers had men een gro te variatie aan artikelen, maar ook daar waren er speciale attrac ties. Niet minder dan 300 mensen probeerden bij Gerrit Larooy het gewicht van de bakfiets te raden: 157.72 kg. Martin v.d. Werff was de gelukkig winnaar. Hij won een fiets. Voor de winkel van J. van As stond de crossauto van J. Bliek uit St. Annaland, vol met 181 ballon nen. J. Geluk uit de Wilhelmi- nastraat won met die raadwedstrijd een walkman, Jaap de Wilde uit de Bobbeweelweg een radio en middenstands-voorzitter Laban Hage een rugzak. Maakte men in de kaasstand van bakker Wessels kans op een gratis stuk bij het raden van het juiste gewicht, bij assurantiekantoor Donken kon men naar het gewicht van drie Goudse kazen raden. He- leen van Dijke uit St. Annaland benaderde met 19.020 kg de 19.014 kg het dichtst. Zij koos de mand met Goudse produkten. 2. Michel Mosselman, St. Annaland 19.007 kg 3. mevr. J. Steijns- Quist, St. Philipsland 19.030 kg 4. mevr. R. Bijl-Jansens, Scherpenis se. Zij ontvingen respectievelijk de grootste(l 1.860 kg), mid- delste(4392 kg) en de kleinste(2762 kg) Goudse kaas. Van de 304 deelnemers was de laagste schatting 3 kg en de hoog ste ruim 76 kg. Slechts 30 mensen waren minder dan 1 kg van het juiste gewicht verwijderd. Er werd druk gebruik gemaakt van de mo gelijkheid om de kazen op te til len. Deelname aan de prijsvraag, die in samenwerking met de Goudse verzekeringen plaatsvond, was zo als gewoon gratis. Aangezien nog al wat mensen spontaan hun portemonnee tevoorschijn haal den, werd 's avonds een bus ge plaatst, waarin een bijdrage voor de Nierstichting kon worden gede poneerd. De opbrengst was 30,35 en met een nagift van 5 gulden van één der prijswinnaars werd er totaal 35,35 op giro 388.000 overgemaakt. De schaapskooi van de fam. Hage-Giljam aan de Gorishoekse- dijk zorgde zaterdag tijdens de braderie in Scherpenisse voor een mooie attractie door een prijsvraag te verbinden aan deze levende have. Pas als een definitief plan wordt ingediend, zal blijken hoe hoog de subsidie is, hield de dijkgraaf de aanwezigen voor. A.A. van Nieu- wenhuijzen vond dat de hoofdin gelanden dan steeds verkeerd zijn voorgelicht. "Wij hebben u destijds gevraagd in te stemmen met het basisplan op voorwaarde dat er 40% subsidie wordt verkre gen. Als die 40% niet geldt, dan moet het bestuur terugkomen naar de algemene vergadering," zei dijkgraaf I.C. Hage. Van Nieu- wenhuijzen betwistte dat en vond dat het bestuur in de volgende vergadering met de tekst van het toenmalige voorstel op de prop pen moest komen. De discussie ontstond naar aanlei ding van een brief van de direc teur van de Landinrichtingsdienst. Deze schrijft in principe een rijksbij drage voor het basisplan en ver dichtingsplan in het vooruitzicht te stellen, maar doet geen formele toezegging. Die wordt pas gedaan nadat door het waterschap de deelplannen zijn ingediend en dan nog afhankelijk van de op dat moment geldende subsidiepercen tages en -normen. Het basisplan watervoorziening De stichting De Ruiter kan met in gang van volgend jaar rekenen op een Thoolse bijdrage van een cent per inwoner, als waarderingssubsi die voor het milieu-educatief cen trum Klaverveldenhof te Bergen op Zoom. De welzijnscommissie stemde daar vorige week unaniem mee in. De stichting heeft al verschillende keren om subsidie gevraagd, maar tot nu toe wezen b. en w. dat af omdat Tholenaren niet of nauwe lijks gebruik maakten van het centrum. Doch vorig jaar en dit jaar brachten verschillende scho len een bezoek aan Klavervelden hof: Ter Tolne, Eben Haëzerschool, Montessorischool, de Veste, Reformatorisch Vor mingsinstituut en de Schalm. Tot nu toe ontving stichting De Ruiter slechts bijdragen van de gemeen ten Bergen op Zoom en Reimers- waal. Om die reden denkt het Thoolse college vooralsnog niet aan een hogere bijdrage, wat com missielid P. van Belzen (RPF/GPV) bepleitte wanneer het Thoolse bezoekersaantal zou stij gen. B. en w. informeerden bij het RPCZ naar soortgelijke instellin gen in Zeeland. Die schoolbegelei dingsdienst wees op het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapel- le en het Consulentschap Natuur- en milieu-educatie in Goes. Op een vraag van A. Kersbergen (SGP) of veel scholen van die in stellingen gebruik maken, moest wethouder J. Versluijs het ant woord schuldig blijven. Maar hij vermoedde van niet, gezien de reisafstand. Met betrekking tot Klaverveldenhof vonden de Thoolse scholen de afstand name lijk ook een nadeel. Kersbergen stelde dat in dat geval de Thoolse subsidies aan het biologisch mu seum (cent per inwoner) en het consulentschap (f. 125,-) mogelijk opnieuw bekeken moeten worden. De wethouder gaf aan dat daarop bij de begrotingsbehandeling te ruggekomen kan worden. Tholen en Sint-Philipsland werd op 29 augustus vorig jaar vast gesteld door de algemene vergade ring. Een gedeelte van het bestuursvoorstel luidde toen: het basisplan als vorenomschreven met het indicatief verdich tingsplan, zoals deze ter inzage hebben gelegen, aan te merken als een 'raamplan' ten behoeve van de subsidieaanvraag van 40% van de kosten aan de Landinrichtings dienst. De dijkgraaf deelde nog mee, dat het waterschap een heel eind rond is met het deelplan voor Sint- Philipsland. Van de vergadering De jaarlijkse uitvoering van de Zeeuwse Muziekschool wordt za terdagavond 23 juni om half acht gehouden in Meulvliet in Tholen. Wegens het grote aantal bezoekers dat wordt verwacht (de toegang is vrij) maakt men van de sporthal gebruik. Naast de klassen algemene muzi kale vorming zijn leerlingen op accordeon, orgel, piano, gitaar, blokfluit, dwarsfluit, klarinet, saxofoon en koperen blaasinstru menten te horen. Diverse optre dens vinden plaats in ensembleverband. Aan leerlingen die dit jaar examen hebben gedaan, wordt deze avond het getuigschrift uitgereikt. De woningstichting Beter Wonen moet niet betrokken worden bij het opstellen van bestem mingsplannen. "Er bestaan vol doende mogelijkheden voor overleg, maar meebepalen gaat me iets te ver," zei de burgemees ter. In de gemeenteraad deelden SGP en CDA die mening. Bij monde van M.A.J. v.d. Linde vond de PvdA dat Beter Wonen best een stukje inbreng mocht hebben in een vroeg stadium. "Volgens het college heeft Beter Wonen een taak op het gebied van de leefbaarheid van de kleine ker nen. Dat mag je vragen, maar als de stichting zelf om een stukje in breng vraagt, dan mogen ze in de rij gaan staan," reageerde het raadslid op de reactie van b. en w. op het beleidsplan van de wo ningstichting. "Je moet de zaak niet omdraaien," vond W.C. van Kempen. "Als Beter Wonen gaten wil opvullen weten ze 't gemeente huis best te vinden. Da's de juiste procedure en niet andersom." De PvdA informeerde ook naar een periodiek overleg over de ver deling van woonruimte, maar daar wilde de burgemeester niet aan. "De plaatselijke overheid moet oppassen om niet in te grij pen in de bevoegdheden door de verdeling van de woonruimte aan de woningstichtingen te onttrek ken." Hij meende dat het huidige periodieke overleg prima liep en dat de drie woningbedrijven vol doende inzicht hebben over de leegstand. De raad stémde in financiële steun te verlenen voor de bouw - door Beter Wonen - van elf bejaarden woningen aan de Jhr. van Vreden- burchlaan in Tholen. kreeg hij de toestemming om de nodige maatregelen (gedoogplicht of onteigening) te kunnen treffen voor een goede voortgang van de werken. Het voorstel om de automatise ringsapparatuur uit te breiden en aan te passen werd door de verga dering goedgekeurd. Voor de eer ste fase werd f. 90.000,- beschikbaar gesteld en voor de twede fase f. 121.000,-. Voor de eerste fase wordt f. 80.000,- ont trokken aan de post automatise ring gemalen. De dijkgraaf lichtte toe dat de proefopstelling gemaal De Noord wordt opgeschort. Hoofd technische dienst J.A. Dees lichtte toe dat hier proble men zijn geweest met de program matuur, waardoor de proefopstelling nog steeds niet be- drijfsgereed is. Wel ging het de laatste weken wat beter. Verder vond Dees de automatisering no dig om niet achter te raken bij an dere waterschappen. J.K. Elenbaas bepleitte een afschrij vingstermijn van minder dan vijf jaar. De aansluiting bij een bedrijfsge zondheidsdienst ondervond geen tegenstand, hoewel er even ondui delijkheid bestond over de offerte van de Gemeenschappelijke Ge zondheidsdienst Zeeland. Voor 3 aanstellingskeuringen, 20 spreek uurcontacten, 33 werknemers voor verzuimbegeleiding, 4 keer overleg inzake verzuimbegeleiding en 2 dagdelen beschikbaar voor werkplekondereoeken wordt jaar lijks f. 4.766,- betaald. De GGD wil bij toenemende werkzaamhe den in de regio een spreekuur gaan houden in Tholen of Sint- Maartensdijk. De nieuwe gemeen schappelijke regeling Centraal la boratorium Zeeuwse waterschappen riep bij J.K. Elen baas de vrees op voor verhoging van de waterschapslasten. De dijkgraaf geloofde dat niet direct, maar meende wel dat gezien het waterkwaliteitsbeheer in de loop van de jaren de kosten zullen stij gen. De oude regeling was voor Tholen gunstiger, maar de nu voorgestelde kostenverdeling is volgens Hage evenredigen A.A. van Nieuwenhuijzen koppelde aan dit voorstel de vraag om een beleidsvisie op te stellen. Hage zei dat het bestuur heeft besloten toe te treden tot een bureau voor bud getvergelijking. In de week van 27 t/m 31 augustus beginnen voor het tweede jaar computeropleidingen, verzorgd door l.O.V. Informatiekunde- opleidingen uit Sint-Philipsland. In het gebouw van de chr. mavo in Tholen worden vijf cursussen aangeboden: basiskennis compu tergebruik (kennismakingscur sus), tekstverwerken, spreadsheet, database, het gebruik van de gra fische pakketten Dr. Halo (Dr. Genius) en Fontasy. De vier eerst genoemde cursussen kunnen wor den afgesloten met een rijkserkend praktijkexamen basis kennis. Het ligt in de bedoeling om in januari volgend jaar voor deze onderdelen de cursussen voor gevorderden op te zetten. Vorig jaar werden bijna 60 deelne mers ingeschreven voor drie cur sussen. De algemene cursus van toen wordt nu dus in vijf onderde len aangeboden, die de stof meer uitdiepen. Arenda van Dijke (midden) toont de reuzenaardbei die haar broer heeft gekweekt. Zusje Janneke (rechts) houdt ter vergelij king een 'normale' aardbei in de hand. Vriendin Conny Heijboer kijkt toe. De 14-jarige Leonard van Dijke uit Sint-Annaland heeft een aard bei gekweekt van maar liefst 125 gram. In de tuin achter de woning aan de Schoolstraat hangen nog meer uit de kluiten gewassen aard beien aan de planten, maar deze ene slaat alles. Om te vergelijken woog Leonard ook een sinaasap pel en die kwam op 145 gram, zo dat het verschil niet erg groot was. De planten kreeg Leonard van een buurman. Hij verzorgde die zelf, maar iets bijzonders deed hij er niet mee. Behalve de familie Van Dijke zijn ook de merels verzot op de grote aardbeien. Daarom werd De administratie, het secretariaat, personeelszaken, de technische dienst en civiele dienst van het verpleeghuis ABG in Bergen op Zoom hebben gisteren verpleeg- werk gedaan. In het kader van een landelijke protestdag tegen de ho ge werkdruk van het personeel hebben ze de medische, parademi- sche, psychosociale en verple gingsdienst bijgestaan bij de directe patiëntenzorg. Men hielp onder meer bij het ont bijt, het in en uit bed helpen, toi letteren, telefoon aannemen op de verpleegafdeling, verdelen van maaltijden en het serveren van koffie en thee. Hierdoor werd de verpleegdienst in staat gesteld die zorg te verlenen aan de patiënten die bij een ideale personeelsbezet ting mogelijk is. Familieleden waren gisteren uitge nodigd om extra aandacht te besteden aan de patiënt-bewoners. Op de huistelevisie werd vanuit de recreatiezaal een uitzending ver zorgd, waarbij personeelsleden, patiënt-bewoners en familieleden aan het woord kwamen over de werkdruk. Ook werd melding ge maakt van de acties in andere ge zondheidszorginstellingen. Tijdens de zogenaamde 'grote verwendag' werden feestelijke maaltijden geserveerd. Volgens de Nationale Ziekenhuis raad zouden bij een verhoging van de ziekenfondspremie van 1,25 per maand 2500 mensen bij 700 instellingen extra aangesteld kun nen worden. een net over de vruchten in de tuin gespannen. Is deze aardbei al bijzonder groot, de PZC meldde dinsdag een vrucht die het dubbele woog: 265 gram. Deze werd gekweekt in El- ïewoutsdijk. Het brandweerkorps van St. Maartensdijk heeft bij wedstrij den in Wissenkerke een zesde prijs behaald. Er waren twaalf deelne mers. Commandant R.J. Wegge- mans zei 'zeer tevreden' te zijn over het resultaat bij deze geweste lijke wedstrijden. Het korps St. Maartensdijk plaatste zich daar voor dankzij de hoge klassering bij eerdere wedstrijden in Ossen- drecht. Zaterdag was er zogenaamd brand in de School met de Bijbel te Geersdijk. De school zat vol rook, zodat er met perslucht gewerkt moest worden. Er waren 2 slacht offers, vanwie er 1 via een raam gered moest worden. Daarbij gaf het ladderwerk de meeste ploegen nogal wat problemen. Een tweede leerling kon via de normale in gang in veiligheid gebracht wor den. Daarnaast moest er zogenaamd ook geblust worden. De ploeg bestond uit bevelvoerder Kees v.d. Hoek, Ben Schot, Johan Dorst, Koos de Feyter, pompbe diende Han Hage en invaller Piet Nuyten. De laatste verving Dick Vermeulen. Veere werd winnaar met 1037 pun ten voor de Suiker Unie met 1023 en Kruiningen met 1009 punten. St. Maartensdijk eindigde met 947 p op de zesde plaats. Bij de bevelvoerders zegevierde de leider van Veere met 188 p voor Kruinin gen met 184 en Suiker Unie met 174. De bevelvoerder van St. Maartensdijk werd 8ste met 150 p. Advertentie I.M. maar onkruid Hij reageerde op vragen van de hoofdingelanden M. Suurland, A.A. van Nieuwenhuijzen, E. Ha ge en A. Abrahamse. De dijkgraaf benadrukte dat de onkruidbestrij- ding zoveel mogelijk mechanisch gebeurt. "Nooit chemische mid delen gebruiken, dat vullen we niet in, maar we beperken het tot het uiterste minimum." Hage zei dat het ondoenlijk was om kilo meters sloten af te gaan om te zien of er kleefkruid groeit. "Aan de overhoeken van wegbermen willen Dhr. J. van den Bos uit Tholen(midden) ontving het eerste exemplaar van het boek 'Vissers verha len' van de schrijvers Kees Slager (rechts) en Paul de Schipper (links). Oud-Zevibel-voorzitter en oud gedeputeerde J. van den Bos uit Tholen heeft donderdag in Co- lijnsplaat het eerste exemplaar van het boek 'Vissers verhalen over hun leven in de delta' in ont vangst genomen. De hoogaars YE 36 van Kobus Minneboo bracht de eerste boeken aan de wal met Ouddorpse portwijn. Dit schip, vroeger de Veere 13, is één van de allerlaatste Zeeuwse hoogaarzen. Minneboo begon in 1911 als jong maatje hierop zijn vissersloop baan. Burgemeester mevr. E.J. Hoogendijk-van Duijn van Kort- gene woonde de presentatie van het vissersboek bij. De auteurs, de uit Scherpenisse afkomstige Kees Slager en Paul de Schipper, boden Van den Bos het eerste boek aan. De banden waarop de vraag gesprekken met de vissers zijn op genomen, werden overgedragen aan Wim Helm van het Zeeuws documentatiecentrum te Middel burg. Onder het genot van de Ouddorp se portwijn(Goereese vissers haal den in 1918 een groot aantal vaten port boven water) spraken au teurs, vissers en andere gasten nog over het boek en de visserij. Slager(bekend van Landarbei ders) en De Schipper spraken ge durende ruim honderd avonden met een zestigtal vissers uit het zuid-westen, onder wie ook ver schillende Tholenaren. In de eer ste helft van de twintigste eeuw probeerden ze met hun hoogaar zen en hengsten, hun blazers en lemmer-jachten een boterham te halen uit het water van de Ooster en Westerschelde, de Grevelingen, het Hollands Diep en de kustwa teren van de Noordzee. Zeilend waren ze op jacht naar garnalen en platvis, naar oesterbroed en mosselzaad. 'Vissers verhalen' gaat ook over de vrouwen, over het werken in mosselloodsen en oesterputten, over het leuren met zware manden vis en over al die eenzame uren thuis. Volgens uitgever De Kope ren Tuin uit Goes levert het boek een 'unieke bijdrage aan de mon delinge geschiedschrijving' in ons land. Het bevat levensverhalen die de lezers verrassen, verbijsteren, maar ook amuseren en vertede ren. Over zeehonden en zeemij- nen, over ondergang en opbloei, over de oorlog en de watersnood ramp. Alle verhalen zijn op de band opgenomen en voor dit boek uitgewerkt. we wel wat doen, weghalen onder beplanting is moeilijk." Van Nieuwenhuijzen vond dat het waterschap niette min een planning moest maken, met in het achterhoofd de gedach te dat men onderhoud dient te plegen. "Bij de zeeweringen heeft u toch ook te maken met de distel verordening," merkte hij op. Hij wees verder op het riet in de slo ten, dat de doorstroming van het water wél degelijk belemmert. De dijkgraaf benadrukte dat de mechanische onkruidbestrijding de taluds ten goede komt. "Ze lig gen er prima bij." E. Hage conclu deerde uit de woorden van de dijkgraaf dat er een duidelijke be leidsverandering plaatsvond. "Kunnen we er nog meer ver wachten als u stelt dat u puur let op de doorstroming van het wa ter? Stopt u ook met 't maaien van taluds?" zei hij. Hage waar schuwde het waterschap op te pas sen geen veroorzaker te worden, nu men geen bestrijder wil zijn. Doelend op de milieumaatregelen meende de dijkgraaf dat er veel beperkingen op het waterschap zullen afkomen. Hij vond dat de grondgebruikers zich ook zelf wat inspanning moesten getroosten. Aan het einde van de vergadering in het Holland Huis bedankte dijkgraaf Hage het hoofd algeme ne zaken E.J. Slager voor zijn werk voor het waterschap. Slager maakt na veertig dienstjaren ge bruik van de vut-regeling. Zijn opvolger wordt G. Vos, die aan de aanwezige hoofdingelanden werd voorgesteld. 18 Personen, waaronder enkele Duitse toeristen, maakten zater dag gebruik van de gelegenheid om onder deskundige leiding het natuurgebied de Pluimpot te ver kennen. Bij de natuurgidsen Louis Sauter, Bob Dingemans en Ingrid Winkel viel deze deelname wel wat tegen, zeker gezien de ruime belangstelling die er onlangs voor het Rammegors bestond. Het ligt in de bedoeling in het najaar een dergelijke tocht door de Pluimpot te herhalen, maar dan kan men niet genieten van de jonge vogels, zoals de visdieven, die het gezel schap nu wel kon bewonderen. Er is bij het VVV een speciaal boek werkje voor een tocht voorradig, het is echter interessanter de wan deling samen met een kenner te maken. Voorzitter L. Sauter van de Natuurvereniging zegt tussen door daartoe wel bereid te zijn, mits het een wat groter gezelschap is. Daarvoor kan men zich tot hem persoonlijk wenden (tel. 01660-3867). I t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 13