Derde plaats voor Vosmeer Jubileumronde in Sint-Maartensdij k SPS wint met attractief voetbal jubileumuitgave van Eendrachtcup De Snotdolf viert 10-jarig bestaan Acculiften, kniebuiging, body-building Hans Lindhout is Zeeuwse titel kwijt Ongemotiveerd Tholense Boys (liever vakantie) verliest met 3-1 Thools elftal tegen Willem II Dames Vosmeer zijn succesvol Donderdag 7 juni 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Winst na strafschoppen tegen Smerdiek Vosmeer heeft de derde plaats behaald in het Een- drachtcuptoernooi. Na een 2-2 eindstand tegen Smer diek namen de Vosmeerders de strafschoppen beter. Organisator Stavenisse legde beslag op de vijfde plaats door een 1-0 overwinning op WHS 2. Vosmeer-Smerdiek 2-2 Piet van Dijke verbeterde zijn persoonlijk record SPS heeft de 25ste finale om de Eendrachtcup met 3-1 van Tholense Boys gewonnen. Voor de voetbalcombi natie uit Poortvliet/Scherpenisse is het de tweede keer dat ze zich de beste ploeg van het eiland Tholen mo gen noemen. In 1988 won SPS voor de eerste maal de Eendrachtcup ^door in de finale WHS met 2-1 te verslaan. Aderlating Verse krachten Motivatie Mooiste voetbal Revanche duivenrubriek Familyland De finaledag begon met de wed strijd om de vijfde en zesde plaats tussen WHS 2 en de voor het ei gen publiek spelende eerste team van Stavenisse. In de eerste helft was de tweede keus van WHS duidelijk de betere ploeg. De Sint-Annalanders zetten de thuisploeg onder druk en schiepen vele kansen, maar faal den in de afwerking. Theo van 't Hof(2x), Dick Saarloos en Henk Vermaas kregen opgelegde kan sen, maar schutterden in de af werking. Mede door goed keeperswerk van Rien Smits handhaafde Stavenisse de nul. Zijn collega-keeper aan de andere kant, Jaap Verhoef, hoefde nau welijks in actie te komen. Vlak voor rust werd Thijs Fase om on begrijpelijke reden uit het veld gestuurd. Trainer Chris van 't Hof wilde een verplichte wissel toepas sen, maar de arbiter stond dit niet toe, zodat WHS met 10 man ver der moest. Na rust leek WHS duidelijk ge handicapt door het verlies van verdediger Thijs Fase. De St. An- nalanders verloren het overwicht en gaven het initatief aan de thuisploeg. Juist in de fase dat Stavenisse de betere ploeg was, kreeg WHS met behulp van de scheidsrechter de mogelijkheid om op voorsprong te komen. Een cadeau gekregen penalty werd echter niet benut. WHS keeper Jaap Verhoef stond van elf meter oog in oog met Rien Smits. Het rechtstreekse duel tussen beide keepers werd in het voordeel van Rien Smits beslist die de straf schop op een uitstekende manier redde. Via een schitterend afstandsschot van Paul Oostdijk kwam Stavenis se op een 1-0 voorsprong. Henk Vermaas kreeg een opgelegde kans om de gelijkmaker aan te te kenen, maar hij schoot van dicht bij hoog over. WHS kwam er niet meer aan te pas en moest zich neerleggen bij de 1-0 nederlaag en de laatste plaats op het Een- drachtcuptoernooi. De wedstrijd Vosmeer-Smerdiek Zaterdag 21 juli liefhebbers, oud-profs, amateurs Na de 25ste uitgave van de Thool- se voetbalkampioenschappen, de Eendrachtcup, is het wielrennen aan een zilveren jubileum toe. Za terdag 21 juli wordt de 25ste ron de van St. Maartensdijk georgani seerd. Tussen de liefhebbers en amateurs in komen er oud-profs uit Zeeland en West-Brabant aan de start. Piet Rentmeester heeft ruim 30 van zijn oud-collega's uitgenodigd, onder wie bekende Zeeuwen als Jo de Roo, Wim de Waal, Toine v.d. Bunder en Peter Gödde. Ver- der worden Vester Aarts verwacht, Kees Bal, Ko Blok, Wim du Bois, Hennie Nieuwdorp, Ad Polak, Kees Rentmeester, Jos Schipper, Ko Tolhoek en Wim de Wilde. De oud-profs rijden als koppel Liefhebber Hans Lindhout uit Sint- Maartensdijk heeft zijn Zeeuwse titel niet kunnen prolongeren. Bij de dis trictskampioenschappen te Sluiskil moest hij genoegen nemen met een vierde plaats. De Zeeuwse titel ging naar Gerard van Antwerpen. Liefheb ber Hans Etiënne uit Oud-Vossemeer klasseerde zich op een achtste plaats. Johan Bijl presteerde op de Zeeuwse kampioenschappen uitstekend. De nieuweling uit Poortvliet eindigde op een vierde plaats. Bij de amateurs ging de Zeeuwse titel naar Richard de Vrieze. Nap Hage uit Poortvliet reed voor het eerst na zijn blessure, opgelopen in de Paasronde te Steenbergen, in de prijzen. Hij eindig de op een 11de plaats. Eveneens in de prijzen reed Ruud Havermans uit Oud-Vossemeer, die als achttiende over de meet kwam. Piet van Dijke uit Tholen heeft bij de 10 Engelse mijlen in Zundert zijn per soonlijk record met 1.30 minuut ge broken. De in goede vorm zijnde postbesteller was de snelste van de vier Tholenaren onder de 110 deelnemers met een tijd van 55.32 minuten. Dat was goed voor een 12de plaats. Rien en Ewoud Ease uit St. Annaland eindigden in de voor hen goede tijd van 56.32 min. op de 19de en 20ste plaats. Veteraan Piet Hage bereikte de finish van de ruim 16 km in 1.01.03 uur. Hij had een zware trainingsweek van circa 140 km. achter de rug in verband met de komende marathon in Sittard. een wedstrijd over 25 km in de zelfde shirts en met dezelfde rug nummers. Sterk en minder sterk worden aan elkaar gekoppeld en beiden moeten samen over de eindstreep. Een sterkere coureur zal daarom een mindere renner moeten meenemen om het klasse- verschil op te lossen. Body- en fitnesscentrum Bobby in Tholen organiseerde zaterdag club wedstrijden, die voor het publiek nog aantrekkelijker werden gemaakt door middel van een mini-modeshow en body-building demonstraties. De wedstrijd, die werd bijgewoond door een redelijk aantal toeschouwers, verliep gezellig en sportief. De mode show van sportkleding, zowel voor het beoefenen als de vrije-tijd (jogging pakken, aerobic kleding etc.) kreeg vel bijval. Datzelfde geldt ook voor de body-building demonstraties door ei gen leden, 't Geeft een apart sfeertje wanneer de kijkers mee-applaudiseren bij de sport-prestaties. De enige dame in het gezelschap, Maria der Weduwe, deed een kniebuiging van 75 kg., ter wijl ze zelf maar 62 kg. weegt. In de jeugdklasse kwam Sjaak Quist uit Poortvliet als winnaar uit de bus. Bij het extra onderdeel acculiften werd hij tweede. De klasse nieuwelingen werd gewonnen door Lené Suurland, die ook het onderdeel acculiften won met een tijd van 2.25. Doe dat maar eens na met 10% van het eigen lichaamsge wicht. In de klasse tot 77.5 kg werd Toon Henraath uit Tholen eerste. Hij is klein van stuk, maar sterk als een grote vent. Hij werd tevens overall winnaar. Dan de zwaarste klasse: daar kwam Kees der Weduwe als winnaar uit de bus meet een kniebuiging van 165 kg., bankdruk 117,5 kg. en een bi- cepscurl met 60 kg. In één zin neerge schreven, maar een ware prestatie. Het klapstuk was dat alle 4 jongens gelijk op het podium een staaltjke van hun kunnen, of liever gezegd van hun spie ren lieten zien. Dat onderdeel tracht de organisatie er elk jaar in te houden. Dit was weer de vierde wedstrijd in successie. Het eerste lustrum wil men ook tot een succes maken. Uitslagen jeugd: 1. Sjaak Quist, Poortvliet; 2. Marco v.d. Boogaart, Tholen; 3. Evert-Jan de Leeuw, St. Maartensdijk. Klasse nieuwelingen: 1. Lené Suurland, Scherpenisse; 2. Martin v.d. Doel, Tholen; 3. Arjaan Zwagemaker, 4. Maria der Weduwe, Tholen. Klasse tot 77.5 kg. 1. Toon Henraath, Tholen; 2. Kees Moeliker, Tholen; 3. Ron Praat, Tholen. Klasse boven 77.5 kg. 1. Kees der Weduwe, Tholen; 2. Frans Bouwmans, Tholen; 3. John Gillisen, Bergen op Zoom. om de derde en vierde plaats ken de een spannende ontknoping. Na 90 minuten voetbal was de stand 2-2 en moesten strafschoppen de beslissing brengen. Vosmeer bleek hierin het vaardigst te zijn en leg de beslag op de derde plaats. Ge zien het spelbeeld in de wedstrijd had Smerdiek meer recht op de derde plaats gehad. De blauw zwarten kwamen na een 2-0 ach terstand sterk terug, maar kregen daarnaast vele kansen om de wed strijd binnen de officiële speeltijd te beslissen. Het gelukte Smerdiek echter niet, doordat er slordig met de kansen werd om gesprongen. De winnaar van de Eendrachtcup in 1989 werd verder met de nodige pech achtervolgd. Vrouwe Fortu- na stond zeker niet aan Smerdiek- se zijde. Eerst werd een doelpunt wegens buitenspel afgekeurd, waarna een tiental minuten later een afstandsschot tegen de lat op - of achter - de doellijn te rugsprong. De aanhang van Smer diek had in beide gevallen een glaszuiver doelpunt gezien en vond dat men was bestolen. De scheidsrechter veranderde zijn beslissing niet, zodat Smerdiek met een teleurstellende 2-0 achter stand ging rusten. In de tweede helft drong Smerdiek sterk aan en stond Vosmeer onder voortduren de druk. Vosmeer kwam nauwe lijks tot aanvallen toe en zag Smerdiek verrassend langszij ko men. Vervolgens kreeg de ploeg uit de smalstad legio kansen om de beslissende derde treffer te sco ren, maar Vosmeer hield stand. In de strafschoppenserie kende Smerdiek een slechte start, de eer ste 2 penalty's werden gemist. De spelers van Vosmeer waren bij het nemen van de strafschoppen tref zekerder en eisten de derde plaats op. Smerdiek nam 5 penalties en miste er 2, Vosmeer nam 4 straf schoppen en benutte die allemaal. Voordat Vosmeer de 5de wilde ne men - die overigens geen effect meer had op het eindresultaat - was de doelman van Smerdiek al verdwenen. De winnaars van de 25ste Eendrachtcup, SPS uit Poortvliet/Scherpenisse, op het veld van Stavenisse na de 3-1 overwinning tegen Tholense Boys. In de jubileumeditie bleek op nieuw, dat het toernooi tussen de clubs op het eiland Tholen weinig meer om het lijf heeft. In de voor ronden gaven enkele verenigingen al via hun optreden te kennen, weinig met het toernooi op te heb ben. Dit jaar was het toernooi ook gedevalueerd door de nacom- petitieverplichtingen van WHS 1, dat het tweede team naar de Een drachtcup moest sturen. Bij de fi nale tussen SPS en Tholense Boys bleek, dat naast de voetballers ook het publiek niet meer voor de cup warm loopt, 's Middags was het slap, maar met de finale 's avonds waren er totaal nog 300 betalende bezoekers op het sport veld aan de Pilootweg in Sta venisse. Positieve kant aan de jubileum editie was de sportiviteit tussen de rivaliserende verenigingen. Daar naast leverde de finale een aan trekkelijke wedstrijd op, met het sterk spelende SPS als verdiende winnaar. Tholense Boys moest het in de fi nale zonder Gonnie van As en Jo han Schot stellen, met name de afwezigheid van Schot betekende voor de Tholenaren een behoorlij ke aderlating. Het eerste kwartier was zonder enige opleving. Het spel speelde zich voornamelijk op het midden veld af, zonder dat er zich doel kansen voordeden. In de fase dat het duel een openingstreffer nodig had, kreeg Tholense Boys deze op een presenteerblaadje aange diend. Leon van Elzakker soleerde aan de linkerkant door de SPS- verdediging, waarna hij binnen het strafschopgebied werd ge vloerd. Scheidsrechter Treffers twijfelde geen moment en wees re soluut na de penaltystip. Een vrij zware straf voor SPS, maar de spelers begrepen dat protest niet zou baten. Van Elzakker benutte dit buitenkansje en zette de Tho lenaren op een 1-0 voorsprong. De Boys konden echter maar kort van de voorsprong genieten, want na vijf minuten stonden de teams weer in evenwicht via een lucky goal van Kees van Steenis. De sterk spelende SPS'er zag zijn mislukte voorzet direct over de verraste doelman Alex Hogen- doorn het doel indraaien. Een toe valstreffer, maar gezien de verhoudingen in het veld ver diend. De elftallen hielden zich voor rust goed in evenwicht, waarbij de ver dediging weinig kansen weg gaf. Leon van Elzakker, die vooral in de eerste helft een sterke indruk achterliet, was het dichtst bij een treffer. Zijn schot vol op de wreef werd door de in een goede vorm Haaften als welkome stofzuiger. Voor de Boys bleef het bij oprui men en kwam er van de opbouw weinig terecht. Ondanks het ver weer, kwam SPS al vroeg in de tweede helft tot scoren. Wim de Groen zette zijn ploeg van dicht bij op een verdiende 2-1 voor sprong. SPS verslapte niet en probeerde de score te vergroten. David Joppe was dichtbij een derde treffer, maar de SPS-spits trapte over de bal heen en verprutste de opgeleg de kans. Na een kwartier maakte Joppe zijn misser goed en scoorde hij voor SPS het derde doelpunt. Een duel tussen Dave van Haaften van Tholense Boys(links) en Kees van Steenis van SPS tijdens de Eendrachtcup-finale. verkerende doelman Rene Uyl tot corner verwerkt. Dat was het laat ste wapenfeit in de boeiende eerste helft. Voor de tweede helft bracht trai ner Ad Voermans met Jan Elen- baas en Johan Scheermeijer twee verse krachten in het veld. Aan Thoolse zijde kwam spits Jan Groenewegen in het veld voor Erik Nieuwkoop. Na rust maakte SPS een bijzon der sterke indruk en drong het de Tholenaren haar wil op. Op het middenveld werd er uitstekend ge combineerd en technisch zeer sterk gespeeld. De sluwe spitsen David Joppe en Bram Hage loer den voortdurend op hun kans en bezorgden de verdediging van Tholense Boys handen vol werk. De Thoolse defensie moest alle zeilen bijzetten, met Dave van Na goed doorzetten van Bram Hage, maakte David Joppe koel bloedig af en bracht zijn team op een 3-1 voorsprong. Tholense Boys probeerde nog iets terug te doen, maar het spel van de Boys was zonder overtuiging. De ploeg maakte ook niet de in druk om koste wat het kost de Eendrachtcup te willen winnen. Haarscherpe duels bleven uit en er werd aan Thoolse zijde meer ge praat dan gevoetbald. Trainer Cees de Martelaere pro beerde met de inbreng van Geert Polderman voor Sjaak Suijker- buijk de ploeg meer aanvallende impulsen te geven, zonder het be oogde resultaat te bereiken. Erwin de Nijs kreeg de beste mogelijk heid om de marge te verkleinen, maar de spits kopte voor open doel over. De 3-1 voorsprong werd door SPS behouden, zodat men voor de tweede keer de Eendracht cup in ontvangst mocht nemen uit handen van voorzitter J. de Laater van de Thoolse voetbalfederatie. "Mijn clubje heeft het niet gered, maar je moet wel erg chauvi nistisch zijn om te zeggen dat de winst van SPS niet verdiend is", aldus De Laater bij de prijsuitrei- king."SPS speelt het mooiste voet bal van het eiland Tholen. Niet altijd levert dit het gewenste resul taat op, maar nu is het wel gelukt. Proficiat ermee". Vervolgens prees De Laater Stave nisse voor de goede organisatie en maakte hij van de gelegenheid ge bruik om WHS te feliciteren met het bereiken van de tweede klas. Trainer Ad Voermans was na af loop trots op de prestatie van zijn mannen. "We hadden tegen Tho lense Boys, na de 6-1 nederlaag voor de beker, iets goed te maken. De jongens waren sterk gemoti veerd en hebben de overwinning op de derde klasser verdiend. Ze ker in de tweede helft waren wij de betere ploeg. Wij waren in de du els feller dan Tholense Boys", al dus Ad Voermans, die opmerkte dat de afwezigheid van Johan Schot een grote handicap voor de tegenstander was. Leider Aad van Meeren van Tho lense Boys gaf toe, dat zijn elftal niet gemotiveerd was. "We heb ben met de spelers gepraat en ge vraagd waarom men niet wil voetballen. Het blijkt dat men na de competitie liever vakantie houdt. Men hecht aan de Een drachtcup weinig waarde. We zul len misschien naar een andere opzet van het toernooi moeten uitzien. Bijvoorbeeld de wedstrij den op vrije competitiedagen spe len en er een aantrekkelijke prijs van 1000 gulden aan verbinden. De clubs zullen opnieuw rond de tafel moeten gaan zitten", aldus Aad van Meeren, die de overwin ning van SPS verdiend noemt. Opstelling Tholense Boys: Alex Hogendoorn, Dave van Haaften, Sjaak Suijkerbuijk(Geert Polder man), Piet de Boef, Hassan Eljila- li, Leon van Elzakker, Erik van Elzakker, John Nieuwkoop, Erik Nieuwkoop(Jan Groenewegen), Erwin de Nijs en Ben Schot. Opstelling SPS: Rene Uijl, Noud Hogendoorn, Alex van de Reest (Johan Scheermeijer), Kees Scheermeijer, Jan Overbeeke, Dick Uijl, Kees van Steenis, Jan Elenbaas, Wim de Groen, Bram Hage en David Joppe Scheidsrechter: A. Treffers ISB Doelman Hogendoorn plukt de bal weg voordat David Joppe van SPS kan scoren. Rechts van hem Hassan Eljilali. De Reisduif, Scherpenisse, Etampes. In concours 150 duiven. Eerste duif 11.45.28 u. is 1459.74 m/min., laatste duif 12.15.34 u. is 1310.65 m/min. J. v.d. Zande 1, 5, 26, 43, 48;; J. Moer land 2, 3, 4, 6, 7, 16, 20, 21, 27; 31, 33, 45; A. Moerland 8, 13; L. de K. Koo- laard 9; A. Leunis 10; D. Uyl 11, 15, 25, 28, 29, 39; P. Potappel 12, 14, 22, 40, 50; A. Hage 17, 18, 30; K. Lisse- veld 19, 38, 59; L. Hage 23, 36; M. Po tappel 24, 34, 37, 47; A. Riedijk 35; D. Menheere 41, 46; A. Romeijn 42. De Reisduif, Sint-Philipsland. Etam pes, 2 juni. In concours 275 duiven, snelste duif 1306.838 m./min., laatste duif 1217.013 m./min. M. Meyer en Zn. 1 - 25 - 26 (9 mee); Ko van Drongelen 2 - 7 - 23 - 32 - 33 - 47 - 49 - 51 - 54 - 60 - 64 - 69 (23 mee); J.C. Verwijs 3-56 (12 mee); J. Walpot Zn. 4 - 16 - 38 - 39 - 41 (30 mee); Comb. Bolijn 5 - 14 - 17 - 50 - 53 (21 mee); Jac. Geense 6 - 30 - 35 - 66 (11 mee); Mevr. Quist Zn. 8 - 19 - 42 - 57 - 68 (10 mee); J.D. Quist 9 - 58 (10 mee); K. de Frel 10 - 18 - 27 (9 mee); P. Wagemaker 11 - 12 - 15 - 20 - 43 - 62 - 67 (7 mee); M. Fonreyne 13-21 - 29 - 55 - 61 (19 mee); L. Reyngoudt 22 - 44 - 52 (8 mee); Comb. Reijngoudt Zn. 24 - 37 (10 mee); A. Faasse 28 - 31 - 34 - 45 (13 mee); Adr. Verwijs 36 - 63 (4 mee); Joh. Kosten 40 (4 mee); J. Zuidweg 46 (6 mee); G. Walpot 48 (5 mee); R. d.d. Reest 59 (3 mee); Comb. Reyngoudt 65 (8 mee). Het Thoolse elftal dat vrijdag 10 augustus in Stavenisse voetbalt te gen Willem II uit Tilburg is sa mengesteld. Smerdiek-trainer Kees Stoutjesdijk kan over 15 spe lers beschikken. Hij kan niet over het sterkste elftal beschikken. In de Thoolse voetbalfederatie is af gesproken dat clubs die bij een eerder optreden van een eilandelf tal 2 spelers mochten leveren, nu voor 3 man mogen zorgen. Dat geldt ook andersom. Zo kan het gebeuren dat afdelings tweede klasser Stavenisse nu 3 spelers af vaardigt en KNVB tweede klasser WHS 2. De selectie ziet er als volgt uit: Tholense Boys: Johan Schot mid den, Jan Groenewegen spits, Has san Eljilali verdediger. Stavenisse: Rien Smits keeper, Martin Neele midden, Paul Oost- dijk spits. Vosmeer: Ron Vaders spits, Fred Hommel midden, Leo Havermans midden. WHS: Arie Suarez rechterspits, Rien Fase linkse middenvelder. SPS: Jan Overbeeke laatste man, Dick Uyl midden. Smerdiek: Kees Lindhout keeper, Corné Stoutjesdijk voorstopper. Verzorger is Arie Borst uit St. An naland, scheidsrechter Rien Koopman uit Halsteren, grens rechters Adrie Keur uit St. Anna land en Piet Lisseveld uit Poortvliet. Het eerste damesteam van Vosmeer heeft op tweede Pinksterdag het eigen voetbal- tournooi gewonnen. Het elftal won alle drie de wedstrijden. Ar- nemuiden werd tweede, Kaaise Boys derde en Vosmeer 2 vierde. Na afloop reikte voorzitter A.J. Hommel de prijzen uit. Hij be dankte de deelnemende teams, de scheidsrechters M. Lobbezoo en A. Vis en wedstrijdsecretaris C. Heijboer voor de organisatie. De sportiviteitsprijs werd door de scheidsrechters toegekend aan Kaaise Boys. Uitslagen: Vosmeer 2-Kaaise Boys 0-0, Arnemuiden-Vosmeer 0-2, Vosmeer-Vosmeer 2 4-0, Kaaise Boys-Arnemuiden 0-2, Arnemuiden-Vosmeer 2 2-0, Kaai se Boys-Vosmeer 0-3. Zondag sluit Vosmeer het seizoen af met het clubkampioenschap voor senioren, dames en A- junioren. De Reisduif, Scherpenisse. Chateau- roux in concours, 97 duiven. Eerste duif 14, 16, 18 u. is 1315.45 m./min., laatste duif 15.03.12 u. is 1185.79 m./min. D. Menheere 1, 5, 27; P. Potappel 2, 10, 13, 22; R. Tasma 3; J. op den Bouw 4, 6, 15, 16, 19, 31; J. Moerland 7, 8, 14, 24, 26, 30; A. Hage 11; A. Moer land 12, 18, 25; D. Uyl 17, 29; L. de K. Koolaard 20, 21, 32; J. v.d. Zande 23; C.D. Uyl 28. De Reisduif, Sint-Philipsland. Etam pes, 2 juni. In concours 238 duiven, snelste duif 1459.357 m./min., laatste duif 1330.993 m./min. P. Wagemaker 1 - 4 - 18 - 25 - 38 - 40 - 57 - 59 (11 mee); Comb. Bolijn 2 - 8 - 9 - 11 - 13 - 14 - 21 - 23 - 29 - 30 - 42 - 47 (37 mee); Comb. Reyngoudt 3 - 5- 27 - 36 - 49 (10 mee); Joh. Kosten 6 - 31 (5 mee); Adr. Verwijs 7 - 16 - 20 - 22 - 28 - 41 (12 mee); Mevr. Quist Zn. 10 - 334 - 39 - 55 (14 mee); J. van Oeveren 12 - 24 (6 mee); M. Neyer en Zn. 15 (4 mee); J.C. Verwijs 17 - 60 (9 mee); Comb. Reijngoudt Zn. 19 - 46 - 50 (11 mee); K. de Frel 26 - 37 - 43 - 48 - 52 - 54 - 56 (18 mee); J. Quist 32 - 35 (6 mee); A. Kot 33 (5 mee); J. Zuidweg 44 (6 mee); R. v.d. Reest 45 (8 mee); Jac. Geense 51 - 53 (8 mee); C. Verwijs 58 (6 mee). De Zwaluw, St. Maartensdijk. Etam pes, 2 juni 1990, 181 duiven in con cours, gelost om 7.30 uur bij westenwind. Eerste duif 11.54.38 u. is 1408.616 m./min., laatste duif 12.20.10 u. is 1283.338 m./min. A. v. Gorsel: 1, 5, 6, 15, 21, 34, 37, 44 (21 Mee); G. v. Leeuwen: 2, 3, 14, 18, 25, 26, 29, 31, 33, 35 (16 mee); C. v. Gorsel: 4, 32, 38, 45 (10 mee); Vermaas Zn.: 7, 9, 12, 13 (6 mee); I. Kwaak: 8, 10, 17, 19, 22 (9 mee); L. Lindhout Zn.: 11, 20, 30, 42 (13 mee); A. Zwa gemaker: 16, 40 (9 mee); C. v.d. Ree: 23, 41, 46 (7 mee); J. Heyboer: 24 (14 mee); R. Gebraad: 27, 36 (34 mee); Bentschap-Knook: 28, 39, 43 (22 mee). De Zwaluw Sint-Maartensdijk. Cha- teauroux, 2 juni 1990. 109 duiven in concours, gelost om 7.15 uur bij westenwind. Eerste duif 14.14.41 u. is 1320.647 m./min., laatste duif 15.04.24 u. is 1180.822 m./min. C. v. Gorsel: 1, 5, 6, 9 (5 mee); Ver maas Zn.: 2, 3, 12, 16, 18, 22 (11 mee); J. Stoutjesdijk: 4, 26 (12 mee); R. Gebraad: 7 (13 mee); A. Zwagema ker: 8, 28 (7 mee); I. Kwaak: 10, 17, 25 (9 mee); C. v.d. Ree: 11 (3 mee); A. v. Gorsel: 13, 15 (7 mee); L. v.d. Berge: 14, 20, 23, 24 (11 mee); J. de Rijke: 19 (8 mee); A. Bijl: 21 (5 mee); Lindhout Zn.: 27 (8 mee). De Zwaluw, Oud-Vossemeer. Etampes, 2 juni. In concours 171 duiven van 24 inzenders, los 7.30 u. met westenwind. Eerste duif 11.52.47 u. is 1437.916 m/min., laatste duif 12.10.21 u. is 1347.366 m/min. P. Hommel 1, 20, 27, 28, 33 en 38; J. van Ballegooy 2, 7 en 32; M. Voor- meulen 3, 16 en 36; J. Potappel 4 en 35; M. de Graaff 5, 13, 14 en 34; A. van Daalen 6, 21 en 40; D. Havermans 8 en 10; P. van Ballegooy 9, 30 en 41; Jos en J. Vaders 11, 12, 17 en 18; D. Va ders 15; C.A. Hommel 19; J. Buiten huis 22 en 37; A.P. Keyzers 23 en 24; J. Egberts 25 en 43; P. Vis 26; mevr. v.d. Mark 29 en 31; comb. Capelle- Burgers 39; A. Capelle 42. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. Chateau- roux, 2 juni. In concours 135 duiven van 23 inzenders, los 7.15 u. met westenwind. Eerste duif 14.23.22 u. is 1304.131 m/min., laatste duif 14.57.01 u. is 1209.398 m/min. Jos en J. Vaders 1, 8, 10, 22, 30 en 32; D. Vaders 2 en 15; M. Voormeulen 3, 16 en 25; comb. Capelle-Burgers 4; D. Havermans 5 en 9; J. van Ballegooy 6; J. Schetters 7; M. van Driel 11, 27 en 31; P. Hommel 12 en 23; A.P. Keyzers 13 en 18; F. Hommel 14, 19 en 29; J. Potappel 17; M. de Graaff 20 en 24; D. Istha 21; L.M. Plandsoen 26, 28 en 33; A. van Daalen 34. De Trouwe Duif, Tholen. Etampes, 2 juni. In concours 180 duiven van 21 inzenders, los 7.30 u. met westenwind. Eerste duif 11.53.01 u. is 1424.615 m/min., laatste duif 12.19.18 u. is 1295.843 m/min. C. Laban 1, 19 en 23; P. Laban 2, 3, 6, 20, 24 en 41; Joh. Kegge 4; Joh. Deur- loo 5, 17, 31 en 35; C. Laban Azn. 7 en 26; J. Baay 8, 9 en 13; L. v.d. Klein 10, 11, 22, 36 en 45; C.J. v.d. Berge er Zn. 12; Jac. van Dijke 14; L. Soomers 15, 32, 33 en 38; L. v.d. Hoofd 16, 27, 28, 34, 42, 43 en 44; F. van Broekho ven 18; L. Hage 21, 30, 37 en 39; J. Noom en Zn. 25; J.M. van Dijke 29 en 40. De Trouwe Duif, Tholen. Chateau- roux, 2 juni. In concours 85 duiven van 14 inzenders, los 7.15 u. met westenwind. Eerste duif 14.19.08 u. is 1310.391 m/min., laatste duif 14.51.14 u. is 1218.133 m/min. P. Laban 1, 9, 10 en 21; C. Moeliker en Zn. 2, 3 en 7; C.J. v.d. Berge en Zn. 4, 11 en 16; C. Laban Azn. 5 en 14; L. v.d. Klein 6; C. Laban 8, 17 en 20; F. Bal en Zn. 12; Jac. van Dijke 13 en 19; J. Noom en Zn. 15 en 22; I Hage 18. De Thoolse duik- en reddingsbri gade de Snotdolf viert zaterdag avond a.s. het tienjarig bestaan. In het gebouw van scouting de Heenetrecht op de voormalige oesterputten wordt teruggeblikt en vooruit gekeken. De geschiedenis van de Snotdolf begint in mei 1980, wanneer een echtpaar uit St. Philipsland in ge sprek komt met badmeester J. Jansen van het Thoolse zwembad de Spetter of er een duikvereni- ging is. Gelijktijdig komt er een brandweerman vragen of hij mag oefenen voor zijn brandweer- duikbrevet. De badmeester kent een Thoolse politieman die sport- duiker is en met elkaar richten ze de Snotdolf op. Snot van snotte ren in de duikbril, dolf van dolfij nen, een oefenvorm. Snotdolf is bovendien een vis die in de Oosterschelde voorkomt. In augustus 180 is de duikersgroep uitgegroeid tot 15 mensen, net voldoende om aansluiting te zoe ken bij de Nederlandse Onderwa tersport Bond(NOB). Na het zomerseizoen wordt het heel moeilijk om de vereniging in stand te houden. Met veel moeite wordt er in de vluchthaven van Tholen een trainingsprogramma uitgevoerd, maar wegens de kou werd dat een bijna onhoudbare si tuatie. Door de harde training bouwde men wel een uitstekende conditie op. Maanden werd naar wat anders gezocht en tenslotte bood de ge meente de gymzaal aan de Zoek weg aan. Die kans werd met open armen ontvangen, want binnen was het plezieriger trainen. Ook werd aan theorie gedaan. Intussen zocht het bestuur naar een zwemaccommodatie, maar de prijzen liepen uiteen van 100 tot 265 gulden per uur en dat kon de Snotdolf niet betalen. Tenslotte lukte het in Familyland te Hoo- gerheide voor 60 gulden per uur. Vanaf die tijd ging het goed met de vereniging. 'De oude hap' had wat afgezien, maar het draaide en de Snotdolf groeide. In de zomer van 1981 kon men weer hard gaan trainen in het Thoolse zwembad voor de eerste examens, die in sep tember plaatsvonden. De winter van 1981/82 werd benut om in zaal de Kroon theorie te ge ven en in maart 1982 deden 7 kan didaten examen. Zo gebeurt het nog steeds en de Snotdolf pro beert de kwaliteit van de duikers steeds te verbeteren. Door de initiatieven van Hans en Yvonne Ooirik, Anton van Stee, badmeester Jap Jansen en Jan van Meggelen in 1980 kan zaterdag het tweede lustrum van de Snot dolf gevierd worden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 15