'Het is niet alleen maar breien en babbelen' 'Meestoof verdient een warm hart' Huurverhoging doorn in het oog van raad Publiekswandelingen Pluimpot Creatief in software Gemeente Sint-Philipsland stuurt 'protestbrief 24 Deelnemers bejaardenalarm Zaterdag vanaf Gorishoek 10.00 en 14.00 uur Donderdag 7 juni 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Jubilerende bond van plattelandsvrouwen voor vorming en ontwikkeling Woensdag 13 juni houdt de afdeling Sint-Maartens dijk van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen een open dag in Haestinge naar aanleiding van het feit dat de afdeling 30 jaar geleden werd opgericht. Het ju bileum valt samen met het 60-jarig bestaan van de lan delijke bond. Jongere vrouwen Handigheidjes Te weinig eten Gymclub Modeshow Notaris Schot opent tentoonstelling Messen en flessen9 in streekmuseum "Bij het museum kun je leren het heden te waarde ren," zei notaris mr. J. Schot vrijdagmiddag in het streekmuseum De Meestoof te Sint-Annaland, waar hij de tentoonstelling 'Messen en flessen' officieel opende. De notaris noemde waardering 'fundamenteel voor de samenleving'. Weinig bekend De gemeenteraad van Sint-Philipsland was woensdagavond van mening dat de huurprijzen door de jaarlijkse huurverhogingen zo langzamerhand op een onaan vaardbaar hoog niveau komen. Men besloot hierover, na een betoog van PVAB'er A.P. Kornaat, unaniem een brief te sturen naar de volkshuisvestingsspecialisten van de diverse fracties in de Tweede Kamer. Veel meer dan een signaalfuctie zal er van de brief overigens niet uitgaan, want de Tweede Kamer is bij de begrotingsbe handeling al accoord gegaan met een trendmatige stijging van 3 °7o. Onder druk Postzegels Bos Arob COMPU SYSTEMS NOVELL netwerken Hieraan wordt op verschillende plaatsen aandacht besteed. De viering in Sint-Maartensdijk in de vorm van een open dag is een ma nier om meer bekendheid te geven aan activiteiten van de afdeling. Presidente H.A. Moormans-Vlot: "De meeste mensen denken nog steeds dat we alleen maar zitten te breien en babbeltjes te maken. Dat is beslist niet zo. Op de open dag is te zien waar we ons zoal mee bezighouden". De doelstelling van de bond (met in totaal 97000 leden) is onveran derd 'de vorming en ontwikkeling van de vrouw' gebleven maar de tijden van 'leren invriezen' toen de koelkasten en diepvrieskisten in de huishoudens verschenen, hebben plaats gemaakt voor mo derne cursussen als het omgaan met computers. Mevr. Moormans: "1\vintig jaar geleden waren het alleen boerinnen. Nu is dat slechts de helft van de 66 leden van de af deling. Voor een deel zijn het wel de boerinnen die het beeld van de plattelandsvrouwen naar buiten toe bepalen, maar de rest hoeft niet te denken dat ze er niet bij kunnen komen, hoor". De afdeling heeft ooit bijna 100 leden geteld maar dat aantal lijkt voorlopig een utopie. Presidente: "Het zijn vooral de jongere vrou wen die we missen. Er is natuur lijk thuis tegenwoordig ook veel meer te doen om je bezig te hou den dan vroeger. De televisie heeft daar zeker toe bijgedragen dat mensen eerder thuis blijven". Toch is de bond landelijk gezien groeiende. Er bestaan momenteel 715 afdelingen en er worden nog steeds nieuwe opgericht. In Zee land viert de bond volgend jaar haar 60-jarig bestaan. Het succes van de bond van plat telandsvrouwen schrijft mevrouw Moormans toe aan het aanbod van activiteiten: "In de steden zijn er cursussen zat waar vrou wen aan kunnen deelnemen. Maar als je hier iets bij wilt leren, dan kun je dat heel goed doen via de plattelandsvrouwen. Wij halen de cursussen hierheen. Het is be kend dat een groot aantal van on ze leden daarom lid zijn geworden, want dat lidmaatschap is natuurlijk wel een voorwaarde. "Mevrouw Moormans wijst erop, dat er in Bergen op Zoom wel het een en ander te doen valt. "Maar het is dan meestal 's avonds en dan moet je weer terug. Heb je geen auto, dan wordt dat moeilijk". Een blik in het notulenboek van de afdeling over het oprichtings jaar 1960 leert dat er verschillende activiteiten zijn gehouden: 19 jan. Jaarvergadering Mej. van Es over 'Streekverbetering' (film en dia's). 22 jan. Jeugdorkestje naar Ten Anker. 28 jan. Avond met Z.P.M. heer Vertou. 10 febr. Kadermiddag in Tholen voor besturen. 2 mrt. Toneelavond. 24 mrt. Gezinsavond. 26 mrt. Kindermiddag. 27 apr. Oprichting toneelclub. 10 mei. Schoonheidsspecialiste. 30 juni. Mej. Keyzer: Handigheid jes in de huishouding. Voordat de afdeling Sint- Maartensdijk zelfstandig werd, opereerde de afdeling in eilande- lijk verband. Er waren dan ook 'algemene eilandbestuursvergade ringen' waar de verschillende af delingen hun zegje deden. Zo kan het gebeuren dat de afde ling die dertig jaar bestaat, leden telt die langer lid zijn van de bond: Mevrouw P.A. Suurland- Geluk bijvoorbeeld is al 58 jaar lid, de gezusters W. en A. van der Vate 52 jaar en mevrouw C.A. Groenewege-Blok 45 jaar. De notulen vermelden enige bij zonderheden over het houden van de Kerstavond op 19 december 1956 bij hotel-café-restaurant De Gouden Leeuw van J. Steketee (waar nu de bibliotheek is ge vestigd). Op 14 september 1956 wordt besproken wat er die avond gegeten en gedronken zal worden tijdens de bestuursvergadering van de afdeling. 'Geserveerd zal worden: Koffie met gebak, vermicellisoep met ballen in een kop, worste broodje (Westerweel)-toenmalige bakker in de Kaaistraat-red. 1 wit broodje belegd met ham, kaas, rookvlees en 1 koffie, (lunch)broodje (Van den Hoek)- bakker op de Markt-red. Tot slot compote in een glazen schaaltje. Orgel moet aanwezig zijn'. Het huidige bestuur organiseert ook nu jaarlijks een Kerstavond. Het is echter geen gemakkelijke zaak om voldoende bestuursleden te vinden. Mevrouw Moormans: (voor het derde jaar presidente) "Dat begrijp ik best. Er is gewoon veel voor te doen. Er worden re gelmatig bijeenkomsten gehouden in Goes. Er zijn een aantal com missies waarin we vertegenwoor digd zijn zoals de tuincommissie, de culturele commissie, de agrari sche commissie. Als bestuur ver gader je éénmaal in de maand en éénmaal in de maand is er een le denavond. We zouden graag wat boerinnen in het bestuur willen". Elk jaar kunnen de leden via een enquête te kennen geven wat voor soort programma gewenst is. "De meeste stemmen gelden dan. Voor een cursus zijde schilderen is bij voorbeeld veel belangstelling, voor andere zaken niet". Ook voor de cursus calligrafie het ko mende najaar hebben zich veel le den aangemeld. "Toch weet je nooit waar je leden mee trekt", stelt de presidente: "Laatst was er een advocaat die kwam praten over het familierecht. Daar kwa men maar 17 leden op af terwijl wij dachten dat het een interes sant onderwerp was. Vijftien jaar geleden kon je nog naar Rotter dam bellen om een rechter en ad vocaat uit te nodigen die dan naar hier kwamen om een zaak als to neelstuk op te voeren. Dat was een mooie avond. De bewijslast was onvoldoende, maar de zaal vond toch dat Barbertje moest hangen. Toen kwamen de tongen los. Zo iets is nu te duur, ook al krijgen we voor het eerst bijna 500 gulden subsidie van de gemeente Tho len". (De afdeling had 1500 ge vraagd). Wil de afdeling iets organiseren dat de begroting te boven gaat, dan wordt er in samenwerking met de afdeling Scherpenisse een avond op touw gezet. "Op die manier heb je toch wat je hebben wil". Die samenwerking verliep voor de verzelfstandiging overi gens niet altijd op rolletjes. Zo blijkt uit de notulen van de al gemene eilandbestuursvergade ring in Scherpenisse op 9 januari 1957 dat de Kerstavond in Smur- diek niet door iedereen naar waar de was genoten. 'Sint-Annaland, Oud-Vossemeer en Scherpenisse waren zeer ontevreden over de avond. De leden hadden te weinig te eten gekregen. Ze vonden het zitten op rijen inplaats van aan ta fels zeer ongezellig en meenden dat ze te weinig voor hun 3,25 hadden gekregen. Poortvlietse le den hadden geen aanmerkingen gemaakt. (Afgevaardigde Stave- nisse was afwezig, bijna geen da mes van Tholen). De aankoop van de bowlglaasjes werd helemaal niet geapprecieerd en men wenste er zo spoedig mogelijk van af te komen. Dat er nog geld over was, viel niet in goede aarde. Al met al moet de met zoveel zorg voorbereide Kerstavond in de ogen van, vooral van de St- Annalandse dames wel als mislukt beschouwd worden". Het verslag vermeldt verder dat 'Het plaatselijke bestuurtje van Oud-Vossemeer en Sint- Maartensdijk voortaan blijvend zijn'. De leden betalen heden ten dage 45 gulden per jaar. Daarvan wordt de helft afgedragen aan het pro vinciaal bestuur. Deze verzorgt Mevrouw P.A. Suurland-Geluk aan het stoelen matten tijdens de Thooise Dagen enkele jaren geleden. kadercursussen en geeft een tijd schrift uit. De rest is voor de eigen afdeling. De convocaties voor de ledenavonden worden door het bestuur zelf rondgebracht om portokosten te besparen. Voor ka dercursussen kunnen reiskosten worden gedeklareerd. Naast de le denavonden zijn er ook koffie ochtenden waarop een bepaald onderwerp wordt besproken: "Bij de cursus bloemschikken werd door iemand de opmerking ge maakt dat boeren maar raak spui ten met landbouwgif. Die opmerking was aanleiding daar een ochtend iemand over aan het woord te laten". Nieuw dit jaar is de gymclub. Elke dinsdagochtend wordt door zo'n 17 dames onder leiding van de heer A. Viergever in het gymlo kaal van de Thooise scholenge meenschap aan lichamelijke oefening gedaan. "Wil je zoiets via een sportvereniging doen, dan is die aan heel veel criteria gebon den. We hebben nu zelf een trai ner gevonden en dat werkt goed". Ruim dertig jaar geleden was gymnastiek ook al bekend maar dan in een andere vorm. Op de bestuursvergadering van 22 janu ari 1957 wordt besloten een 'avond op 't eigen dorp te hou den. Deze zal contactavond ge noemd worden en zal gegeven worden met eigen krachten. Eerst een zogenaamde rondetafel conferentie met vragen van de le den over diverse onderwerpen. Hersengymnastiek, misschien zang en voordracht'. De open dag a.s. woensdag vormt voor de afdeling tevens de afslui ting van het voorseizoen. Tijdens deze dag worden werkstukken ge toond en verschillende vaardighe den gedemonstreerd, zoals bloemschikken, origami (Japans papiervouwen) Hindelopen, schil deren, patchwork, kantklossen. Daarnaast wordt er poppenkast gespeeld en kunnen kinderen ko men werken met brooddeeg. Aan de hand van een fototentoonstel ling is te zien welke activiteiten de afdeling zoal ontplooit. Om half vier 's middags en om half acht 's avonds wordt er in samenwerking met modehuis Morelli een mode show gehouden. Aan de voorbereidingen van de open dag wordt door veel leden meegedaan. Mevrouw Moor mans: "Iedereen is er blij mee. Sommigen zeggen dat het weer net als vroeger is. Je moet natuur lijk voorkomen dat het al te zake lijk wordt. Je moet ook voor de gezelligheid kunnen komen. De sociale contacten zijn heel erg be langrijk, zeker ook voor de wedu wen onder onze leden. Dat het bestuur zoveel mogelijk probeert contact te houden met de leden, blijkt uit het feit dat het 5-koppige bestuur tegenwoordig tijdens de ledenavonden niet ach ter de tafel zit maar tussen de le den in de zaal plaatsneemt. "Dan vang je nog eens wat op. Er is overigens over gestemd. Een min derheid was tegen. Die vond dat we achter de tafel moesten blijven zitten. Dat doen we nu alleen bij de jaarvergadering". Europa-Kinderhulp. De stichting Europa-Kinderhulp probeert kin deren een vakantie van drie weken te bezorgen in gastgezinnen. Het gaat om kinderen uit Frankrijk (1 tot 22 juli en 26 juli tot 17 augus tus), Engeland (30 juli tot 20 au gustus), Duitsland (23 juli tot 16 augustus) en Nederland (30 juli tot 17 augustus). Mensen die hier over meer willen weten, kunnen bellen naar 01131-2185 of 01198-1702. "Waardering ligt aan de basis en zo liggen messen en flessen ook aan de basis van het menselijk handelen: eten en drinken," aldus Schot. Hij merkte op dat een fles en een geest in één adem genoemd worden, terwijl ook een mes en een ziel bij elkaar horen. De mes sen spraken de notaris bijzonder aan. Hij bracht hulde aan de ver zamelaar ervan, de heer F. Dinge- manse uit Kamperland. Deze snijdt ook zelf nog de messen. "Nu is het opvallend dat deze messen uit Walcheren en Zuid- Beveland komen en niet uit Tho len. In een boek uit 1650 las ik na melijk, dat palmhout (daarvan zijn de mesheften gemaakt) ook dient ter beteugeling van alle vle selijke lusten," merkte mr. Schot tot hilariteit van de aanwezigen op. Hij vond dat De Meestoof een warm hart verdient, omdat het museum veel waardering geeft. "Laten we met z'n allen die waar dering aan het museum terugge ven, in natura of financieel," besloot de Thooise notaris. Voor zijn medewerking kreeg hij uit handen van voorzitter ir. M.A. Geuze een oude prent. Geuze meldde dat het museum in het voorseizoen al 450 bezoekers kreeg, wat nog niet eerder voor kwam. "Er is een tendens naar meer spreiding van het bezoek, wat meer druk legt op de vrijwilli gers," zei Geuze. Hij was daarom ingenomen met enkele nieuwe vrijwilligers die het team komen versterken. De voorzitter deelde mee dat de vaste collecties een meer professioneel aanzien heb ben gekregen en dat een aantal vi trines opnieuw is ingericht. Hij zei verder dat er geen week voor bijgaat zonder dat De Meestoof nieuwe aanwinsten krijgt. Medewerker H. Boer (rechts) van streekmuseum De Meestoof vindt een aandachtig gehoor bij (v.l.n.r.) burgemeester v.d. Munnik, bankdirecteur v.d. Perk en secretaris Izeboud voor zijn uitleg over de messenexpositie. "We hebben nog nooit een onder werp gehad waarover zo weinig bekend was," ging Geuze vervol gens in op de flessen expositie. Hij prees de Wouwse beeldhouwer C. Keyzer, die de collectie verzamel de. Via de glasfabriek Leerdam en de vereniging De Oude Fles werd informatie bijeen gezocht en met hulp van het Markiezenhof de ex positie ingericht. Er zijn onder meer wijnflessen te zien van omstreeks 1700, kannen en krui ken in verschillende vormen, ko gelflesjes van rond 1920, beugelflessen en oude inktflesjes. De verzameling van F Dingeman- se - die zelf aanwezig was in Zeeuwse klederdracht - bestaat behalve uit messen ook uit mes scheden. Het boeren- of 'pae- re'mes werd als werkmes gebruikt. In het palmhouten heft werden al lerlei versieringen gesneden: agra rische motieven, bijbelse of jachttaferelen. Behalve de Zeeuw se messen is ook een verzameling Indonesische messen te zien, af komstig van de heer Stulz uit Halsteren. De expositie 'Messen en flessen' is tot 15 oktober in De Meestoof te zien. Het museum is geopend van dinsdag t/m zater dag, 's middags tussen drie en vijf uur. Op die tijden is ook het nieu we promotie-artikel verkrijgbaar: stukjes zeep met een afbeelding van de klederdracht kamer van De Meestoof. De meeste mensen die in een huurhuis wonen moeten per 1 juli 3 meer huur gaan betalen en voor sommige huizen, waarbij de huur niet in overeenstemming is met de woningkwaliteit, komt er een huurstijging van 5 of zelf 7%. A.P. Kornaat (PVAB) liet weten de voorstellen van het ministerie van VROM niet te steunen. "Wij steunen het voorstel niet. Niet ie dereen krijgt 3% meer salaris. De inkomens van de bevolking ko men steeds meer onder druk te staan." De andere fracties deelden het standpunt van Kornaat, al stemden zij niet tegen. Had men dit wel gedaan, dan zouden B en W het besluit voor vernietiging moeten voordragen. Want huur verhoging is een zaak van het Rijk en niet van de gemeenten. Wet houder J. de Jager (CDA) stelde daarom voor een brief te sturen naar de volkshuisvestingsspecia listen van de Tweede Kamer. "Dan gaat er toch een signaal vanuit dat we het er niet mee eens zijn", aldus de Jager, wiens voor stel iedereen steunde. A.P. Kornaat wilde in eerste in stantie een brief voor adhesie betuiging naar alle gemeenteraden in Nederland sturen, maar dat vond burgemeester T.A. Vogel te ver gaan. "Dan moet ik u een ex tra krediet vragen voor postze gels", zo merkte de burgemeester gekscherend op. Vervolgens kwam men overeen om de andere Zeeuwse gemeenten te benaderen en er een Zeeuws protest van te maken. De raad ging daarna ac coord met de huurverhoging en alleen de PVAB stemde tegen. De gemeente Sint-Philipsland gaat verder maatregelen nemen om automobilisten in de woon kernen te dwingen hun snelheid te matigen. Hiervoor worden in de buurt van de diverse scholen 30 km-borden geplaatst. Ook wordt er in de toekomst bij herbestra- tingswerkzaamheden en re constructies bekeken welke maatregelen genomen kunnen worden om de snelheid te beper ken. B en W hebben ook bekeken of in sommige straten eenrich tingsverkeer kan worden inge voerd. Hiervan is men afgestapt, omdat men denkt dat daardoor de snelheid eerder zal toe-, dan af nemen. De mogelijkheid van het aanbrengen vanthermoplastische strepen op het wegdek is onder zocht, maar dit heeft als nadeel dat het weer geluidsoverlast ver oorzaakt. De raad ging verder accoord met het voorstel van B en W om onge veer 2 1/2 hectare bos aan te leg gen bij de tennisbaan aan de Rijksweg. Hiermee is een bedrag gemoeid van 60.000,waarvan 25.000,en het onderhoud voor rekening komt van de ge meente. De SGP-fractie kon niet instemmen met het voorstel. Wet houder L. Walpot deelde mee dat hij niet tegen het realiseren van bos of beplanting is, integendeel de mogelijkheid van het wandelen in een bos juichte hij zelfs toe. Al leen niet op de plaats vlak bij de tennisaccomodatie, waarvan wet houder Walpot verwacht dat daar ook op zondag gebruik van zal worden gemaakt. "In de voor schriften is opgenomen dat de ba nen op zondag niet gebruikt mogen worden. Dat is zeker geen loze bepaling", aldus burgemees ter Vogel. Wethouder Walpot zei dat deze bepalingen in de praktijk geen kans hebben. A.P. Kornaat bevestigde dit door te zeggen dat deze bepaling dan wel in druist te gen de regels van de rijksoverheid. Voor de behandeling van de be zwaarschriften op grond van de wet AROB stelden B en W voor om het model te kiezen dat het meest aansluit bij de tot nu toe ge voerde procedure, namelijk het horen van de belanghebbenden door het college. Volgens B en W is dit het meest practische, zeker gezien de tijd waar binnen beslist moet worden. De raadsleden za gen echter liever dat er bijvoor- jjjjjjjjjj jjjjjjjjj j jjjjjjjj jjjjjjjjj j j jjjjjj j jjjjjj j j jjjjj jj jjjjjj jj jjjj j j j j j COMPU SYSTEMS SOFTWARE BV - 4612 PL BERGEN OP ZOOM - TEL. VAN KONIJNENBURGWEG' 56 (01640) 56595 - FAX 34815 Advertentie I.M. beeld een delegatie uit de raad samengesteld wordt om de be langhebbenden te horen. Burge meester Vogel had hiertegen geen bezwaar en deelde mee dat een en ander in de volgende vergadering verder besproken zal worden. De raad ging verder onder andere accoord met de verkoop van 6 tot 9 m2 grond aan dhr. P. van den Ouden, Oostdijk 47. De prijs is vastgesteld op 30,per m2. Ook stemde men in met de ver koop van grond aan dhr. J. Quist en mej. C.J. Mol om in de Wilhel- minastraat een vrije sectorwoning te kunnen bouwen.De raad, alleen de SGP-fractie stemde tegen, ging verder accoord met de aanvraag van een verklaring van geen be zwaar bij gedeputeerde staten voor de aanleg van het tweede voetbalveld van Noad'67. Ook ging men accoord met een geldle ning van 260.000,ten behoeve van de renovatie van de woningen Noordweg 13 en Oostdijk 36. Te gen een rentepercentage 9,125%, 10 jaar vast en een looptijd van 30 jaar. Slechts 24 inwoners van Tholen hebben een aansluiting van de stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland (BAZ). Wethouder J. Versluijs zei dat in de gemeenteraad naar aan leiding van een verzoek van BAZ om een eenmalige bijdrage van f. 0,75 per inwoner. De raad ging niet verder dan de door b. en w. voorgestelde 40 cent. Op basis van rekening, begroting en werkplan van BAZ wil het college een even tuele noodzakelijke verhoging van dat bedrag bekijken. BAZ wil 300 zenders aanschaffen om de wacht lijst te kunnen opheffen. Overi gens bestaat er op Tholen geen wachtlijst, antwoordde Versluijs op een vraag van mevrouw J.A. Snoep-Overbeeke. De wethouder kon niet zeggen waarom Tholen zo achterblijft met het aantal aan sluitingen. I.C. Moerland zei dat de indicatie voor zo'n aansluiting niet in heel de provincie gelijk is, maar volgens Versluijs is dat niet de reden van het achterblijven. Ook meende Moerland dat ge meenschappelijke abonnementen weieens het aantal beschikbare toestellen zouden kunnen blokke ren, wat de wachtlijst veroor zaakt. Versluijs zegde toe bij de instellingen te informeren naar de aanwezigheid van niet in gebruik zijnde toestellen. Natuurgebied de Pluimpot gezien vanaf Gorishoek, waar zaterdag twee rondleidingen plaatsvinden door de Natuurvereniging Tholen. Zaterdag 9 juni worden twee pu bliekswandelingen door de Pluim pot bij St. Maartensdijk door de Natuurvereniging Tholen georga niseerd. De eerste excursie wordt geleid door L. Sauter en zal plaats vin den om 10.00 uur. De tweede ex cursie zal door R. Dingemans en I. Winkel-Duim geleid worden. Deze vindt plaats om 14.00 uur. Belangstellenden worden verzocht om een kwartier van te voren (dus 9.45 uur, resp. 13.45 uur) zich te verzamelen in café "de Zeester" op de zeedijk bij Gorishoek. Hier is een tentoonstelling over de Pluimpotkreek ingericht. Deze handelt over broed- en trekvogels in het natuurreservaat en over de aanwezige plantesoorten. Tijdens de excursies zal hetgeen, dat bekeken is op de tentoonstel ling, getoond worden in het veld. Het spreekt voor zich, dat U op deze dag de tentoonstelling ook kunt bezichtigen, zonder aan de excursie deel te nemen. Ze is geo pend van 9.45 uur tot 16.00 uur. Deelname aan de excursies en be zichtiging van de tentoonstelling zijn gratis. De excursies duren on geveer vijf kwartier. Hier volgt nog een stukje informatie over de Pluimpot. De Pluimpot is een voormalige kreek, die het eiland Tholen oorspronkelijk in tweeën deelde. In de zestiende eeuw werd ze afgedamd, o.a. bij Scherpenis se. Het stuk kreek tot Scherpenis se kon nog bewaard worden tot 1956. Toen is het laatste stuk afge damd. Het toendertijd zoute mi lieu veranderde in een brak milieu. De oeverlanden vertonen allerlei in elkaar overgaande mi lieutypes: van laag naar hoog, braak naar zoet, nat naar droog. De kreek zelf bevat dus brak wa ter met daarin de bijbehorende fauna en flora. De oeverlanden hebben zich dankzij bemoeienis sen van Staatsbosbeheer, dat het gebied beheert, prachtig ontwik keld. Dankzij een goed maaibe- heer (één maal per jaar in de nazomer) hebben zich op de over gangszones in het gebied vegeta ties ontwikkeld die zeldzaam te noemen zijn. Hierin vinden we o.a. de breedbladige en de gevlek te orchis. De oeverlanden zijn ide aal voor allerlei broedvogels, o.a. de rietzanger, kleine karekiet, kie vit, tureluur, scholekster, enz. In de kreek liggen twee "vogel"ei- landen, waarop een kokmeeuwen kolonie zich gevestigd heeft. Hierop broeden o.a. ook visdie- ven, Noordse stern en kluten. In de Pluimpot is een wandelbosje ingericht, waarin de nodige bos vogels te bekijken en te beluiste ren zijn. U ziet het, in dit gebied is genoeg te beleven. Vooral voor degene die iets meer van dit ge bied te weten wil komen, is dit een ideale gelegenheid om met één van de twee excursies mee te lopen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 13