Rentemarge gedaald tot 2.8% Zilveren jubileum Passen en meten bij Inema Dick Bax tien jaar Provisie voor accept-girokaarten houdt gemoederen bankleden bezig L.A.M. Elenbaas kampioen bestuurder Ir. Vinjé officier O.N. Wonen herpenisse Termijndeposito ook bij particulier ingeburgerd begrip Bedrijvig Voorzitter Noom: voor 80% geen nadelige gevolgen Donderdag 17 mei 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Het verschil tussen wat de Rabobank St. Maartensdijk aan rente voor leningen ontvangt en wat men aan ren te voor spaargelden betaalt, wordt steeds kleiner. "De rentemarge staat onder druk, er is sprake van een ver- krapping", zei directeur A. Uyl donderdag tijdens de algemene vergadering. Voortgaande groei Gezond Stroppen Assurantie/reizen Zeer sterk Niet de TGV(snelle trein), maar de TGT(transactie ge bonden tarifering) was donderdagavond in de Gouden Leeuw te Scherpenisse een druk besproken onderwerp tijdens de 76ste algemene ledenvergadering van de coöperatieve Rabobank St. Maartensdijk. Op diskette Gelag Geldautomaat Niet op zondag S. de Jong uit Scherpenisse opvolger De 76ste algemene vergadering van de coöperatieve Rabobank St. Maartensdijk vormde voor dhr. L.A.M. Elenbaas uit Scherpenisse donderdagavond de finale. Na 39 jaar de Rabobank te hebben gediend, was hij wegens zijn leeftijd niet meer herkiesbaar. Fusie Stemming Kustwaterbouw kreeg aandacht van Scherpenissenaar In de Gouden Leeuw te Scherpe- nisse presenteerde hij voor het eerst volgens een nieuw systeem(een computer gekoppeld aan een overheadprojector) de cij fers over 1989, die uitvoeriger wa ren dan ooit tevoren. Werd er vroeger door bankbestuurders fluisterend gesproken over de sol vabiliteit, donderdag presenteerde directeur Uyl heel openhartig de cijfers. Alleen bij vragen over de stroppenpot, was hij terug houdend. De rentemarge daalde van 3% in 1987, via 2.9in 1988 tot 2.8% Mevr. M. de Vos uit Stavenisse heeft donderdag haar zilveren jubileum gevierd bij de Rabo bank St. Maartensdijk. "Op haar uitdrukkelijk verzoek in alle stilte", zei voorzitter Noom tijdens de ledenverga dering. vorig jaar. De provisie op beleg gingen, verzekeringen en reizen wordt daardoor steeds belang rijker. De groei bij de Rabobank St. Maartensdijk zette zich voort met een stijging van het balanstotaal van 119.8 naar 130.6 miljoen gul den. De leningen aan bedrijven en particulieren stegen met 9.7 mil joen gulden tot 100.7 miljoen en dat kon de bank niet bijbenen met groei van spaargelden. Daarom verscheen er in 1989 een nieuwe post op de balans: een lening van 5 miljoen gulden bij Rabobank Nederland. In het eerste kwartaal van 1990 is er opnieuw 5 miljoen gulden voor 5 jaar geleend om aan de groeiende behoefte aan le ningen te kunnen voldoen. "Ons rendement komt daardoor wel on der druk te staan", zei directeur Uyl, "maar uit onze liquide mid delen kunnen we geen geld voor leningen beschikbaar stellen. De spaarmarkt is niet evenredig mee-; gegroeid, behalve dan de deposi to's. Een termijndeposito is voor de bank echter een relatief duur produkt. Voor de klant is het een algemeen ingeburgerd begrip ge worden, ook bij de particulier, die van de sterk wisselende rente op korte termijn kan profiteren." De toevertrouwde midde- Antiekbeurs. Van vrijdag t/m zondag wordt in de Stoelemat in Bergen op Zoom een antiekbeurs gehouden. Meubelen, keramiek en glas, porcelein, schilderijen en munten e.d. zijn daar te bewonde ren. Ook kan men munten en an tieke spullen laten taxeren. lenfspaargelden, deposito's, rekeningen-courant, waardepapie ren) namen toe van 106.2 tot 108.6 miljoen gulden. De Rabobank St. Maartensdijk heeft bij Rabobank Nederland 22.1 miljoen gulden onderge bracht en enkele leden informeer den, of daar niets van benut kan worden voor leningen. Zowel de Nederlandse Bank als Rabobank Nederland stellen daaraan eisen, zo bleek uit de antwoorden van de directeur. Voor St. Maartensdijk is de minimum liquidegrens 21 miljoen gulden. De algemene reserve nam toe van 9.3 tot 10 miljoen gulden. Ook hiervoor zijn eisen. Naar aanlei ding van vragen over het eigen vermogen zei de directeur, dat de solvabiliteit 8% bedraagt, terwijl de kritische grens 4%. "Vergele ken bij een bedrijf is minder dan 10% een slechte solvabiliteit, maar voor de bank is dit gezond. We voldoen vrij fors aan de eisen en verkeren in een goede, stabiele positie." Bij de winst- en verliesrekening stegen de baten van 4.1 naar 4.5 miljoen gulden en de kosten van 2.6 naar 2.7 miljoen gulden. Het brutoresultaat kwam uit op 1.8 miljoen gulden tegenover 1.5 in 1988. De toevoeging aan de stroppenpot steeg met 225 mille tot 775.000 gulden. Er moest meer belasting betaald worden(309.173 tegenover 278.775 gulden), waar door er aan netto winst 708.571(vorig jaar 677.113) gulden over bleef. Na de 5% rente over de algemene reserve(465.455 tegen over 431.599) was het resterend winstsaldo 243.116(245.514) gul den. De laatste zes jaar was de netto winst steeds tussen de 6 en 8 ton, zo maakte de directeur aan de hand van grafieken nog duidelijk. A. van der Harst constateerde, dat de toevoeging aan de stroppenpot met 50% gestegen was. "Zijn er maatregelen aangekondigd om die groei te beteugelen door meer zekerheden te vragen bij leningen en zo de stroppen te beperken", vroeg A. van der Harst uit Oud- Vossemeer. "Bij een voortgezette groei, is ook een stijging van de stroppenpot nodig", antwoordde directeur Uyl. "De toevoeging stijgt wel, maar de stroppen niet. Een deel is voor de gezamenlijke stroppenpot van alle Rabobanken in Neder land, een ander deel voor de eigen financiële verliezen. Het is een egalisatiereserve. We zitten nog niet aan het maximum wat de om vang van de stroppenpot betreft, maar proberen daar wel naar te streven. Onze normen voor het beoordelen van kredieten zijn door de grotere toevoeging niet anders geworden. Als je geen stroppenpot nodig hebt, ben je ook geen bankier meer", zo ci teerde Uyl een gezegde in de bank wereld. De post overige crediteuren, waar in de voorzieningen voor algeme ne risico's(de stroppenpot) en de belastingverplichtingen zijn opge nomen, steeg van 3.9 miljoen gul den in 1988 tot 6.6 miljoen gulden in 1989. Voor het eerste kwartaal 1990 meldde hij een stijgende lijn van de opbrengsten. Mede door de geldautomaat lukt het om de sala riskosten in de hand te houden. De assurantie-afdeling krijgt door de groei wel 1 medewerker meer naast de 5 die er nu zijn. Dit is een gezamenlijke onderneming van de drie Rabobanken op Tholen en St. Philipsland. De verzekeringspor tefeuille groeide met 15%, met na me door de prijs/kwaliteit-verhouding van de Rabopolissen. Voor 896 mensen werd vorig jaar een vakantie geregeld, dat is een groei van 11%. Vooral de verkoop van vliegreizen vertoonde een stij ging- Het aantal leden bij de Rabobank St. Maartensdijk daalde van 751 tot 673. Ook de hoeveelheid spaarrekeningen nam af van 8104 tot 7831. Daarentegen groeide het aantal leningen van 908 tot 999 en de rekeningen-courant van 3252 naar 3313. Van de 460 zakelijke relaties komt de meerderheid(43%) nog uit de agrarische sector en aanverwante bedrijven. Dat percentage daalt echter, terwijl de handel, industrie en dienstverlening al opgerukt zijn tot 40%. De binnenscheep vaart neemt 9% voor haar reke ning, overige sectoren 8%. Voorzitter Noom noemde de marktpositie van de Rabobank 'op veel gebieden zeer sterk'. Hij maakte melding van 'zeer grote marktaandelen' op het gebied van kredietverlening aan het midden- en kleinbedrijf en de agrarische sector, op het gebied van sparen en betalen, woninghypotheken, verzekeren en reizen. Noom noemde identiteit en kwaliteit twee sleutelbegrippen uit de stra tegie voor de toekomst. Kwaliteit van het personeel is volgens de voorzitter een doorslaggevende factor in de concurrentiestrijd tussen banken. Voor minder zonnige perioden kregen de leden donderdagavond na de gulle ontvangst een paraplu mee naar huis. De prijswinnaars dhr. Lindhout en mevr. Bijl geflankeerd door Magda(links) en Ineke(rechts) Moerland van Inema mode uit Tholen(Advertentie LM.) Met grote passen hebben de be zoekers van Inema mode in Tho len door de nieuwe winkel aan de Botermarkt gelopen om de opper vlakte te bepalen. Een ander telde de plafondplaten om het juiste aantal vierkante meters te raden in de prijsvraag ter gelegenheid van de nieuwe vestiging van Ine ma mode. Mevr. M. Bijl-Guiljam uit Tholen wist het precies: de da mesafdeling is 74 m2. Daarmee was ze onbetwist winnaar van de 150 deelnemers. Van de 100 man nen die de oppervlakte van de he renafdeling probeerden vast te stellen, was dhr. J.A.G Lindhout uit Oud-Vossemeer daar het dichtstbij met 27.19 m2. De juiste afmeting was 27 m2. Beide prijs winnaars kregen een kledingbon ter waarde van 250 gulden en een bloemetje. Dick Bax uit Steenbergen bestaat zaterdag a.s. tien jaar. In 1980 kleinschalig begonnen in een oud pand van garage Faassen, heeft de onderneming een zeer snelle groei doorgemaakt. In 1987 werd de vil la Westdam 1, waar voorheen de directie van de Centrale Suiker Maatschappij zetelde, betrokken. Daar werd een showroom van 1000 m2 vol keukens, badkamers, kachels en sanitair gemaakt. Volgens dhr. Bax is er een tendens, dat de mensen steeds luxere keu kens en badkamers willen. Er zijn zelfs keukens te bewonderen die 100.000 gulden kosten. Onlangs is Dick Bax dealer geworden van Allmilmö keukens, die in prijs klasse variëren van 25 mille tot een ton. Zaterdag wordt het jubileum ge vierd met demonstraties van een AEG inductiestroominstalla- tie(koken zonder warmte), een bubbelbad en koeken bakken. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan zijn er feestelijke aanbie dingen. Dick Bax heeft vijf personeelsle den in vaste dienst, onder wie een medewerker uit Oud-Vossemeer. Het bestemmingsplan West in Scherpenisse vordert: vlakbij de gemeentelijke korenmolen aan de Westkerkseweg ligt deze vloer voor één van de nieuwe huizen in de wijk. Oud en nieuw op steen worp afstand. Per 1 juli a.s. krijgen bedrijven voor elke betaalopdracht, accept girokaart of kasstorting een provi sierekening van 1,90 gepresen teerd. Daar staat tegenover, dat de omzetprovisie vervalt, evenals de zogenaamde valutadagen. Elke ontvangst is dan niet pas een dag later rentedragend en elke betaling verliest geen dag eerder de rente. Dat gebeurt vanaf 1 juli, zoals in 1988 voor particulieren al maatre gelen genomen zijn om de kosten van het betalingsverkeer te beper ken: maximum 52 dagafschriften en 60 betaalcheques per jaar gra tis. "Dit heeft zeer goed ge werkt", aldus voorzitter J.L. Noom. Hij wees erop, dat er verdergaan de maatregelen nodig zijn omdat slechts 50% van de kosten van het betalingsverkeer door de klant wordt betaald. Volgens Noom zal de TGT voor 80% van de bedrijfs- relaties gunstig uitpakken of neu traal blijven. "Door de stijgende kosten van de overige 20% kan door aanpassingen in het beta lingsgedrag nog iets in positieve zin worden gedaan." Noom legde uit, dat het kosten dekkend maken van het betalings verkeer aansluit bij de coöperatieve doelstelling van de Rabobank. "We zijn een krediet coöperatie, dus moeten we zorgen voor een zo goedkoop mogelijke prijsstelling voor financieringen aan onze leden. Daar komt ook 'bij, dat je de kosten daar legt, waar ze worden gemaakt. Wan neer een ondernemer zijn beta lingsopdrachten bijvoorbeeld op een diskette aanlevert en geen handgeschreven opdrachten meer gebruikt, is dat voor hem en voor ons goedkoper", aldus Noom. Directeur A. Uyl vulde aan, dat er aan elke handeling een prijskaart je hangt omdat het betalingsver keer kostendekkend moet worden. Gaat uitvoering van een bankop dracht 1,90 kosten, betalingen per diskette 'een paar centen' per opdracht. "Met bedrijven voor wie de nieuwe regeling nadelig is, zal worden gepraat om een aan trekkelijker betalingssysteem te krijgen. De klant krijgt zelf in vloed op de kosten." Volgens Uyl betaalt een bedrijf dat bijvoorbeeld 100 betalingsop drachten van een tientje instuurt nu dezelfde omzetprovisie als ie mand die één betaling van 1000 gulden doet. "De bank levert de nieuwe rege ling niet meer winst op. Het gaat om een verschuiving van kosten en opbrengsten. Zowel debet als credit hopen we ook aan de rente tarieven te gaan sleutelen." Volgens Uyl is Nederland qua be talingsverkeer het goedkoopste land in de wereld, omdat bijvoor beeld in Amerika 8 dollar per overboeking betaald moet worden en in Duitsland geen rente op za kelijke rekeningen wordt gegeven. Dhr. C. van Oeveren uit Scherpe nisse concludeerde, dat de nieuwe regeling op de rekening-courant meer rente zal opleveren. Dhr. A. van der Harst uit Oud- Vossemeer was niet te spreken over de berekening van provivisie voor betaalopdrachten per 1 juli a.s. "De industrie moet het gelag betalen", zo vreesde hij. "Met een groei van de brutowinst over 1989 van 20% is het niet reëel om ver liesposten bij het betalingsverkeer af te wentelen op de industrie. Wij moeten ook wel eens op sommige posten verlies nemen. Bovendien wil ik het bestuur waarschuwen om vooruit te lopen, want de Postbank doet 't niet en dan komt de Rabobank in een ongunstige positie. Een coöperatieve bank moet interessant blijven voor de industrie", zei Van der Harst. Directeur Uyl ontkende dat de in dustrie zwaarder belast wordt door de TGT. "De industrie zorgt wel voor de grootste kosten in het betalingsverkeer." Uyl noemde de TGT 'een positieve ontwikkeling omdat de klant veel meer inzicht krijgt in het betalingsverkeer'. Hij was het met Van der Harst eens, dat het gevaarlijk kan zijn omdat zo'n nieuwe regeling als eerste in te voeren, maar volgens de direc teur is er al een jaar over gedacht. "En minister Kok van financiën en directeur Duisenberg van de Nederlandse Bank staan positief tegenover de TGT. Het kan wel eens behoorlijk voordelig zijn voor de klant", zei Uyl. Van der Harst zag dat nog niet. "Je moet niet het voortouw ne men, anders krijg je het deksel op je kop", bracht hij naar voren. "Je moet je niet met een on gunstige regeling uit de markt prijzen." De directeur bleef de TGT positief waarderen en noemde dit 'een agressief acquisitiemiddel'. "We zijn heel alert op onze concurren tiepositie onderaan de markt", al dus Uyl, die op zijn beurt Van der Harst voorzag van een Latijnse spreuk waarmee hij eerder 'om de oren was geslagen'. Een ander discussiepunt was de geldautomaat. Vólgens voorzitter Noom is dat inmiddels een distri butievorm die zeer gewaardeerd wordt, gezien het feit, dat 1 op de 3 kasopnames door middel van de geldautomaat gebeurt. In de kas- box te St. Maartensdijk heeft die ontwikkeling geleid tot verminde ring van het aantal personeelsle den van 3 tot 1. Dhr. C.L. Koopman was daarmee niet gelukkig omdat er ondanks de geldautomaat toch een rij wachtenden bij de kasbox is. De directeur schreef dat toe aan de aanloopfase, maar zegde toe dat goed in de gaten te zullen houden. "Bedrijven zouden bij pieken bij de kasbox ook naar de bedrijven- balie kunnen, ook voor kasopna mes." Van vrijdagmiddag tot zaterdag avond zijn er gemiddeld 270 klan ten bij de geldautomaat, zo zijn de eerste ervaringen in St. Maar tensdijk. Vrijdagavond is er spits uur en 's morgens tussen half ne gen en negen uur wanneer veel moeders hun kinderen naar school brengen. Dan wordt de geldautomaat net bijgevulgd en dat geeft wachttijden, zo had dhr. M. Koopman vernomen. Direc teur Uyl liet weten, dat het bijvul len 15 tot 20 minuten duurt. Dat gebeurt tussen 8.40 en 9.00 uur omdat het gehele computer systeem dan stil staat. Zou dat la ter op de dag gebeuren, dan zouden alle medewerkers niet door kunnen werken. Gesproken werd over de mogelijkheid om een medewerker dat buiten kantooru ren te laten doen. Dhr. A.M. de Kaper bekritiseerde in een uitvoerig betoog het bestuursbesluit om de geldauto maat niet op zondag open te stel len. Hij had zich thuis degelijk voorbereid op dit onderwerp en wilde van voorzitter Noom graag de motivatie weten waarom de geldautomaat op zondag gesloten is. Die ging daar echter niet op in. "Bestuur en Raad van Toezicht hebben besloten om deze ontwik keling een jaar aan te zien, zoals dat meer gebeurt met nieuwe za ken", zei de voorzitter. "U gaat op de stoel van de klant zitten", vond De Kaper. "Geld is in de jaren negentig een eerste le vensbehoefte en wanneer je op zondag niet in St. Maartensdijk terecht kunt, moet je naar Tholen of Bergen op Zoom. Het komt be lerend over. De bank is toch geen religieuze instelling? U preten deert volledige dienstverlening, maar is dit dienstverlening? Het wekt ook geen vertrouwen naar andersdenkende stromingen. Is dit nu een principiële zaak of ei genzinnigheid?", aldus De Kaper. Voorzitter Noom ging daar niet op in, maar constateerde, dat men voorheen tijdens kantooruren om geld kon en sinds de installatie van de geldautomaat zes dagen van elk 24 uur. "Dat is een duide lijke kwaliteitsverbetering", aldus Noom. Ter sprake kwam voorts nog het geven van informatie over de fi nanciële positie van bedrijven aan derden. Directeur Uyl antwoord de, dat er sinds 1 juli 1989 totaal geen informatie over klanten ver strekt wordt ingevolge de nieuwe Wet op de Personenregistratie. M Si s8 «s ff I m "U bent de kampioen van alle bestuurders", zei voorzitter J.L. Noom in de Gouden Leeuw. J.H. Hage was er met 37 jaar dichtbij. Elenbaas werd 5 april 1951 be noemd in het bestuur van de Ra bobank Scherpenisse, waarvan hij van 1953 tot 1976 voorzitter was. Na de fusie met St. Maartensdijk en Stavenisse ging hij verder als voorzitter van de Raad van Toe zicht en die functie bekleedde hij tot donderdagavond. In regionaal verband was de Scherpenissenaar voorzitter van de Deltakrïng van Rabobanken en op landelijk niveau sinds 1965 lid van de Raad van Toezicht van Ra bobank Nederland. "U hebt een zeer groot aandeel gehad in het besturen van de Ra bobank", concludeerde voorzitter Noom. "In Scherpenisse was u in de beginjaren behalve bestuurder soms ook kassier. De bank groei de sterk, want behaalden we in 1954 het eerste miljoen gulden aan spaargelden, momenteel zijn dat er ruim 86. U laat dan ook een gezonde bank achter. Door uw za kelijke en menselijke benadering genoot u een groot vertrouwen. Hartelijk dank voor al uw inzet, het ga u goed!" Voorzitter Noom wees nog op de speciale afscheidsreceptie in het Holland Huis, die vanavond wordt gehouden. In een korte reactie zei Elenbaas wat vroeg met het bestuurlij bank werk begonnen te zijn, op 29-jarige leeftijd. "Ik kan er dus ook niet aan doen, dat het totaal 39 jaar werden. De 40 jaar heb ik niet gehaald, maar dat is eigen schuld omdat ik eraan meege werkt heb, dat er leeftijdsgrenzen vastgelegd zijn. Binnenkort hoop ik 68 jaar te worden en daarom ben ik ook al eerder gestopt als voorzitter van de Deltakring en in de Raad van Beheer van Rabo bank Nederland. Het bankwerk heb ik met zeer veel plezier ge daan." Terugkijkend op de fusie van Scherpenisse, St. Maartensdijk en Stavenisse concludeerde Elen baas, dat die samenwerking in 1976 'een goed besluit' was. "Een fusie van de Rabobanken Tholen, St. Maartensdijk en St. Annaland wordt misschien gemakkelijker als ik wegga. Het samengaan van drie gelijkwaardige, gezonde banken betekent nog goedkoper werken. Ik ben ervan overtuigd, dat er in de toekomst nog behoorlijk wat L.A.M. Elenbaas fusies binnen de Rabobank ko men. In de Deltakring hadden we in 1973 nog 23 banken en momen teel zijn dat er maar 15 meer." Elenbaas dankte tenslotte zijn collega's, het personeel en de le den voor het langjarige vertrou wen en wenste hen het beste voor de bank toe. De leden kozen landbouwer S. de Jong uit Scherpenisse met 21 van de 34 stemmen tot opvolger in de Raad van Toezicht. De jonge te genkandidaat A. Giljam(calcula- tor wegenbouw) uit Scherpenisse kreeg 11 stemmen. Verder was er 1 stem blanco en 1 ongeldig. De periodiek aftredende voorzit ter J.L. Noom werd bij acclamatie herkozen. De heren E. Hage en A. van der Werf, beiden uit Scherpenisse, werden aangewezen om voorlopig de notulen vast te stellen. Met 34 stemgerechtigden tegen over vorig jaar 20, was het één van de drukst bezochte vergaderingen van de laatste jaren. Daarnaast waren er nog een tiental belang stellenden aanwezig: personeelsle den en de voorzitter en directeur van de zusterbanken uit Tholen en St. Annaland. Burgemeester M.A.J. Kuip spelt ir. J.J. Vinjé (links) de koninklijke onderscheiding op. De uit Scherpenisse afkomstige ir. J.J. Vinjé (61) is koninklijk onder scheiden. De heer Vinjé, die in Emmeloord woont, werd door burgemeester Kuip van de Noord oostpolder benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de onderscheiding we gens zijn vele verdiensten bij het Waterloopkundig Laboratorium. Onlangs trad hij terug als direc teur van de sector havens, kusten en off-shore technologie. Vinjé, wiens vader timmerman was in Scherpenisse, trad in 1957 in dienst van het Wafëiüoopkun- dig Laboratorium. Vier jaar later werd hij benoemd tot hoofd van de afdeling kustwaterbouwkunde en in 1968 tot hoofd (1976: onder directeur) van het laboratorium De Voorst. Onder Vinjé's leiding werd deze vestiging in de Noord oostpolder geleidelijk omge vormd van een openlucht laboratorium tot een hoogwaardig technologisch bedrijf. In het ka der van een reorganisatie begin 1985 werd hij benoemd tot direc teur van de sector havens, kusten en off-shore technologie. Vinjé concentreerde zijn aandacht vooral op de kustwaterbouwkun de. Zijn technisch- wetenschappelijke deskundigheid en zijn vermogen om dollega's en opdrachtgevers in het buitenland in goede harmonie te adviseren en er mee samen te werken, hebben er toe geleid dat Vinjé bij vele bui tenlandse havenprojecten betrok ken is geweest. Dat heeft een wezenlijke bijdrage geleverd aan de wereldwijde bekendheid die het Waterloopkundig Laboratorium nu als 'Delft Hydraulics' geniet. Ook het onderwijs had Vinjé's aandacht, zowel bij de HTS te Zwolle als bij het International Institute for Hydraulic and Envi ronmental Engineering (IHE) te Delft. Sinds vijf jaar is hij voor zitter - en daarvoor een aantal ja ren bestuurslid - van de Christelijke Scholengemeenschap CSG in zijn woonplaats Emmel oord. Tussen 1965 en 1980 was hij bovendien actief als lid van de kerkeraad van de plaatselijke Ned. Hervormde Kerk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 9