Lezing onderwijs Recreatie en criminaliteit Vanavond intocht met muziek Roosevelt studiecentrum Grote landschapseenheid 16 gediplomeerde gezinshelpsters Accordeonisten en organisten in de prijzen Donderdag 17 mei 1990 COM M ISSI US Vorige week kreeg commissaris der koningin dr. C. Boertien het rapport Recreatie, recreatiegedrag en recreatie- criminaliteit in Nederland aangeboden. De commissaris is voorzitter van de stuurgroep recreatiecriminaliteit. Soorten Daders Preventie ft PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Thoolse deelname aan demogyada Klantgericht Leren van cursisten ABDIJ De KNAW stelt jaarlijks rond de twee ton beschikbaar voor het Roosevelt studiecentrum. De provincie zou zelf ruim 225.000 gulden moeten bijdragen. Verder wordt voorgesteld het rekening- courantkrediet van het studie centrum aan de provincie van bijna 99 duizend gulden kwijt te schelden. Het geld is gebruikt om de aanloopkosten van het centrum te betalen. Provinciale staten beslissen 1 juni. Vaste expositie in de Abdij Het Roosevelt studiecentrum in de Abdij in Middelburg is sedert 1 januari 1990 verbonden aan de Koninklijke Nederlandse Aka- demie van Wetenschappen (KNAW) in Amsterdam. De ver bintenis is aangegaan voor vijf jaar. In een voorstel aan provinciale staten schrijft het dagelijks bestuur van de provincie, dat het Roosevelt studiecentrum zich niet kan ontwikkelen tot een wetenschappelijk instituut voor de amerikanistiek. Wel kan het centrum een schakel wor den in de bevordering van inter nationale uitwisseling van we tenschappers tussen de Vere nigde Staten van Amerika en Nederland. Verder kan het op treden als bemiddelaar bij het verkrijgen van wetenschaps fondsen en beurzen. De statuten van het Roosevelt studiecentrum moeten daarop worden aangepast. Overeind blijft daarbij de aanvankelijke doelstelling kennis en onderzoek vergroten naar leven en werk van Theodore, Franklin Delano en Eleanor Roosevelt en naar de Verenigde Staten in de twirb tigste eeuw. Ook de betrekking en tussen de Verenigde Staten en Nederland kunnen daarbij worden betrokken, evenals de betekenis van de vier vrijheden, die president Franklin D. Roose velt formuleerde op 6 januari 1941 voor het Amerikaans Con gres: vrijheid van meningsuiting en godsdienst en vrijwaring van vrees en gebrek. Het studiecentrum verwezenlijkt zijn doelstellingen door het orga niseren van tentoonstellingen, lezingen, cursussen en groeps bezoeken. In de Abdij is een per manente expositie ingericht. De statencommissie voor ruim telijke ordening vergadert vrij dag 18 mei, 9.30 uur, in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De begrenzing van de grote landschapseenheid Zuid-Beve land staat op de agenda, even als de jaarstukken 1989 van de Beheersmaatschappij Neeltje Jans. De commissie verpleeghuiszorg en gezondheidszorg voor oude ren vergadert woensdag 23 mei, 10.15 uur, in Terminus, F. den Hollanderlaan 37, Goes. Op de agenda staan groepsver- zorging, crisis-hulpverlening in verpleeghuizen en de contouren schets verpleeghuiszorg Zee land. De commissie krijgt infor matie over de wachtlijsten en wachttijden voor verpleeg huispatiënten. De vergaderingen zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. Schoolleiders, leerlingbegelei ders en andere werkers in het la ger beroepsonderwijs, mavo/ havo/vwo en het voortgezet spe ciaal onderwijs zijn voor de le zing uitgenodigd. Aan hen is de taak attent te zijn op moeilijkhe den, die zich bij de leerlingen op school voordoen en ze zo moge lijk te verhelpen. Zo kan worden voorkomen, dat leerlingen vroegtijdig van school gaan. Onderwerpen, die aan de orde komen zijn vorm en inhoud van lespakketten, het opsporen van problemen, het begeleiden van IEUWS Begeleiding van leerlingen in het voortgezet onderwijs is het onder werp van de lezing, die maandag 21 mei wordt gegeven in de Prins van Oranje, Nieuwstraat 14, Goes. Inleider is drs. J. Haartmans, cursusleider nascholing individueel beroepsonderwijs/lager be roepsonderwijs in Utrecht en opleidingen speciaal onderwijs in Zeist. De aanvangstijd is 16.30 uur. de leerlingen, contacten met de ouders, leerlingbesprekingen op school en het doorgeven van in formatie bij de overgang naar een andere groep op dezelfde school of naar een andere school. De bijeenkomst, die wordt geor ganiseerd door de provinciale onderwijsraad, duurt tot 19.00 uur. Er worden broodjes geser veerd. Aanmeldingen kunnen telefonisch worden gedaan bij mevrouw S.H. Hendrikse van het bureau onderwijs van de provincie: 01180-31358. In de stuurgroep hebben behalve de provincie zitting de rijkspolitie Zeeland en veertien recreatiege meenten: Westerschouwen, Middenschouwen, Brouwersha ven, Zierikzee, Duiveland, Brui- nisse, Kortgene, Wissenkerke, Veere, Domburg, Westkapelle, Valkenisse, Vlissingen en Mid delburg. Er worden verschillende vormen van recreatiecriminaliteit onder scheiden: vandalisme, diefstal, verkeersdelicten en drugsde licten. Jongeren in en rond uitgaans centra in recreatiegebieden zijn degenen, die de strafbare feiten plegen. De samenstellers van het rapport dr. B.M.W.A. Beke en drs. M. Kleiman constateren, dat het lijkt of recreatie-crimina- liteit langzamerhand kan wor den beschouwd als een "vorm van vrijetijdsbesteding". Om een manier te ontwikkelen, die leidt tot het voorkomen van deze tijdspassering, moet wor den nagegaan welke achtergron den en motieven aan het gedrag van de daders ten grondslag lig gen. Daarbij is gebruik gemaakt van gegevens van de politie en van informatie die de daders zelf hebben verstrekt. Vastgesteld is, dat vandalisme het meest voorkomt, waarbij particuliere tuinen en gemeente-1 lijke plantsoenerrhet meest heb ben te lijden. Eén op de vijf jongeren maakt zich aan vernie lingen schuldig. Vermogensdelicten staan op de tweede plaats met winkel- en fietsendiefstallen als vaakst voorkomende vergrijpen. Eén op de acht jongeren "leent" wel eens een fiets. Ook diefstal uit tenten, caravans en (vakan tiewoningen komt nogal eens voor. Gebruik van soft drugs wordt re gelmatig geconstateerd. Eén op de vijf jongeren zegt de drugs te roken tijdens vakantie of de uit gangsavond. Bijna vier procent i van de recreanten is betrokken bij de handel, van wie weer een klein deel bestaat uit professio nele dealers. Het gebruik van hard drugs is niet groot, maar gezien de er nstige gevolgen is daarvoor wel aandacht nodig. Twee tot drie De meerderheid van gedeputeerde staten blijft van mening, dat de grote landschapseenheid Zuid-Beveland moet worden beperkt tot het oudlandgebied en het kleinschalige dijkenlandschap. Het zuide lijk en oostelijk oudlandgebied, met Ellewoutsdijk en Baarland, en het westelijk nieuwlandgebied, met de Borsselsepoider en de Kraaijertpolders, vallen erbuiten. Gedeputeerde G. de Vries-Hommes neemt een minderheidsstand punt in. Zij vindt, dat die twee onderdelen van de Zak van Zuid- Beveland bij de grote landschapseenheid moeten worden betrok ken, omdat zoete en zoute grondwaterstromen door het hele ge bied lopen. Alle andere leden van het college van gedeputeerde staten vinden, dat door de ruilverkaveling in de polders van Hoedekenskerke, Baar land, Oudelande en Ellewoutsdijk het gebied in tweeën is gedeeld. De uiteindelijke plaatsbepaling van de vaste oeververbinding Wester- schelde is steeds buiten beschouwing gelaten. Alle varianten die nu nog aan de orde zijn, hebben gemeen dat de toeleidende wegen niet door waardevolle landschappelijke eenheden komen. Dat zou wel het geval zijn als de polders aan de zuidkant van de Zak daartoe wor den gerekend. In het voorstel aan de staten schrijft de meerderheid van het college, dat een vreemde situatie zou ontstaan als nu een ruimere begrenzing aan de grote landschapseenheid wordt gegeven. In de tracéno- ta/milieu-effectrapportage voor de oeververbinding wordt namelijk gesteld, dat doorkruising van dat gebiedsdeel niet op overwegende bezwaren stuit. De statencommissie voor ruimtelijke ordening bespreekt het voor stel vrijdag, 9.30 uur, in het provinciehuis. Provinciale staten beslissen 1 juni. IH procent van de jeugdige recrean ten gebruikt cocaïne of speed. De handel is hier voornamelijk professioneel. Het alcoholgebruik is aanzienlijk en als gevolg daarvan het rijden onder invloed. Dat dit misdrijf wordt geaccepteerd door veel jongeren, wordt afgeleid uit het feit, dat zij zonder bezwaar mee rijden met een beschonken chauffeur. Geweldsdelicten komen in be perkte mate voor. Openbare ge weldpleging en vechtpartijen leiden er dan toe, dat de daders zich onder doktersbehandeling moeten stellen. Veel gebruikte "hulpmiddelen" zijn knuppels en messen. Tien procent van de re creanten heeft tijdens het uit gaan een wapen bij zich en een aantal van hen heeft ook de be doeling dat te gebruiken. De daders kunnen worden inge deeld naar de zwaarte van het delict en naar het al of niet voor opgezette doel van het plegen van een delict. De grootste groep jongeren (45 procent) heeft niet de bedoeling buiten het boekje te gaan. Tweederde van hen maakt zich in uit de hand gelopen situaties schuldig aan vernielingen en winkel- en fietsdiefstal. Zo'n acht procent van de jonge ren heeft van tevoren al plannen gemaakt om "rotzooi te trap pen". Zij lokken ook nogal eens negatief gedrag uit. Hun optre den betreft grotere vernieling en, mishandeling en auto-in braak. Voor de opzet van een preventie plan is het verder nodig inzicht te hebben in de aard van de re creatiegebieden. Te onderschei den zijn natiiurgerichte gebie den, amusementgerichte gebie den en gebieden met hoofdzake lijk weekendverblijf. Daarbinnen kan dan worden vastgesteld welke groepen van personen zich aan recreatiecri minaliteit schuldig maken, hoe hun achtergronden zijn, welk uit- gaanspatroon zij hebben en soortgelijke gegevens. De maatregelen, die worden ge troffen, moeten zo breed moge lijk worden gedragen. Dat betekent, dat het niet alleen gaat om het gemeentebestuur en po litie en justitie, maar ook om horeca-ondernemers, winkeliers, bewoners, hotel- en camping houders enz. Maatregelen, die kunnen wor den getroffen zijn onder meer uitbreiding van politiesurveillan- ces, alcoholcontroles, goede straatverlichting, beveiliging van (vakantie)woningen, disco- vervoer en trainingsprogram ma's voor portiers en horeca- personeel. Het rapport is te koop in de boekhandel. Hl •M tr^t Abdijnieuws is de informatierubrieli van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 THOLENmei Expos, 'vakantiefo to's', openb. bibliotheek 21 mei Vistocht Anib, Oesterdam 8 u. 19 mei Oriëntatierit Mac, Zoe kweg 19 u. 19 mei Excurs. natuurver, naar eendenkooi 20 mei Viswedstr. De Pieterman 26 mei Koorconcert, koorkerk N.H. kerk 19.45 u. 30 mei Busreis Anib, Grindweg 7.30 u. 31 mei Reis bejaardensoos, ver trek 12.30 u. jun Expos, olieverfschilderijen, openb. bibl. 2 jun Avondconcert Concordia 4 jun Delta-viswedstr., Oesterdam 11-14 u. 9 jun Fancy-fair Montessori school 9 jun Oriëntatierit Mac, Zoekweg 19 u. 9 juni Keeten A-race, Bergse- diepsluis 8 u. 15 t/m 17 jun Excurs. natuurver, naar Ardennen 16 jun Middagconcert Concordia 19 jun Vistocht Anib, Oesterdam 8 u. 20 jun Bingo bejaardensoos 23 jun Hengelwedstr. De Kogge 23 jun Dagexcurs. natuurver. OUD-VOSSEMEER 19 mei Muziekfestival 65 jaar OVM, hal Barenbrug 14 u. 19 jun Bingoavond met gourmet AVB, Vossenkuil 19 t/m 22 jun Avond wandel vier daagse SINT-ANNALAND 17 mei Finale avondwandelvier daagse, sportveld 18.15-18.45 u. 22 mei Plattelandsvr., reisje naar Tilburg, vertrek Brugstr. 8 u. 28 mei t/m 28 jun Expos, aquarel len en tekeningen M. v.d. Meer- Witte, openb. bibliotheek 1 jun t/m 15 okt Expos. 'Messen en flessen', de Meestoof di t/m za 15-17 u. 23 jun Viswedstr. Zeebaars, An- navosdijkpolder 29 jun Fancy-fair De Casembroot- school 30 jun Jeugddag STAVENISSE 21 t/m 23 mei Fietsdriedaagse (20 km), Voorstraat 18.30 u. 24 mei Deltaviswedstr. 14-17 u. 26 mei Viswedstr. De Zeebaars 15-18 u. 9 jun Jeugdviswedstr. 't Scharre tje 14-17 u. SINT-MAARTENSDIJK mei Expos. 'Verkeer', openb. bi bliotheek 17 mei Rode Kruisloop, inschrij ven v.a. 18.30 u. Rode Kruis- gebouw 17 mei Bijeenkomst Platte- landsvr., Haestinge 19.45 u. 31 mei Plattelandsvr., reis naar Arcen, Haven 8.15 u. jun Expos, origami, openb. bibl. 1 jun Bloemschikken, Sint Maar- tenshof 14 u. 2 jun Wijkconcert Euterpe, W. Boothstraat 19.30 u. 13 jun Open dag Plattelandsvrou wen 14 u. 18 t/m 22 jun Zwemvierdaagse, Haestinge 25 t/m 28 jun Wandeltochten, Markt 18-18.30 u. (5 of 10 km) SCHERPENISSE 22 mei Plattelandsvr., reis Zaanse Schans/Volendam, Spuidam 8 u. 26 mei Rommelmarkt Philadel phia, Langeweg 13.30-17.30 u. 2 jun Kringconcours Eendracht- ruiters, Pluimpot 9 u. 9 jun Braderie POORTVLIET 18 mei Afdelingsavond KNJV, 't Ouwe Raed'uus 19.30 u. 22 mei Plattelandsvr., reis Zaanse Schans/Volendam, Tolrust 7.50 u. 16 jun Fancy-fair De Eevliet 14-16 u. 23 jun Kleuterdag gymverenigin gen, Burgemeet 10-14 u. SINT-PHILIPSLAND 18 mei Bloedafnameavond Rode Kruis 30 mei Busreis Anib, Wimpel 6.30 u. 28 mei Jaarvergadering Rode Kruis, Druiventros, 19.30 u 31 mei Diploma uitreiking EHBO met bingo, Druiventros 20 u. 12 t/m 15 jun Avondwandelvier daagse 23 jun Braderie BERGEN OP ZOOM t/m 27 mei Expos. Uit cel en kamp (40-45), Markiezenhof 18 t/m 20 mei Antiekbeurs, Stoe- lemat; vr 16-21 u., za en zo 11-17 u. 19 mei Expos, graffiti, Botte Hommel 11-18 u. 19 mei t/m 15 jul Expos, grafiek, Markiezenhof 20 mei Orgelconcert, Goddelijke Voorzienigheidskerk 16 u. 24 mei Dreadline, Botte Hommel 22 u. 27 mei Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. 9 jun Concert Zero Zero, Botte Hommel 22 u. 22 jun Concert Bad to the Bone, Botte Hommel 22 u. 30 jun Concert Nozems, Botte Hommel 22 u. film film film ROXY 1: She-devil - a.L, vr en za 19 en 21.30 u., u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma en di 20 u. Honey, I shrunk the kids - a.l, za en zo 14 u. ROXY 2: Young Einstein - a.l., vr 19 u., za 14 en 19 u., zo 14 u. No holds barred - a.l., vr en za 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma en di 20.15 u. CINEMACTUEEL 1: Tango and cash - 16 j., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u„ zo 14, 16.30, 19 en 21.30, ma en di 20 u. CINEMACTUEEL 2: Look who's talking - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma en di 20 u. CINEMACTUEEL 3: Dead poet's society - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma en di 20 u. Oliver and compa ny - a.l., za en zo 14 u. In De Melishof te Melissant heb ben vier leerlingen van Han Jan- sens uit Scherpenisse vijf eerste prijzen in de wacht gesleept tij dens een jeugdconcours. Pia Jansens uit Scherpenisse kreeg 179.5 punten voor het op accordeon uitgevoerde 'Perles des cristal' van Georges Hamel. Het leverde haar ook een beker op. Sa men met Lené de Graaf uit Sint- Maartensdijk (op orgel) werd 'An der schonen blauen Donau' een arrangement van Curt Herold naar J. Strauss uitgevoerd, wat werd beloond met 171 punten en een beker. Voor de orgeluitvoering van 'Sortie' van L.J. van Wely kreeg De Graaf 152.5 punten. Melanie v.d. Maas uit Sint- Annaland speelde op orgel 'Fan fare' van H. Lemmens (arrange ment van Cor Kee) en kreeg 152.5 punten. Haar zus Mireille v.d. Maas kreeg 151 punten voor 'Sei nicht bös' van Carl Zeiler, dat ze op accordeon uitvoerde. AVO-collecte. Van 21 t/m 27 mei wordt de jaarlijkse AVO-collecte gehouden. AVO zet zich in voor de integratie van gehandicapten. Vanavond worden de 588 deelne mers aan de vierde avondwandel vierdaagse in St. Annaland om half acht op het Havenplein ver wacht voor een feestelijke intocht. Behalve de koninklijke fanfare Accelerando wordt er een grote toeloop verwacht van familieleden e.d. die de wandelaars met bloe men zullen inhalen. Nadat alle deelnemers binnen zijn, gaan ze achter Accelerando via de Voor straat, Ring, Kloosterstraat, Schoolstraat en de Schutse naar het sportterrein, waar de medail les worden uitgereikt. Wethouder P. van Schetsen zal de beker uitreiken aan de oudste en de jongste deelnemer. Voor de eer ste categorie is dhr. A. de Witte de grote kanshebber. Diverse tweeja rigen zijn er voor de titel 'jongste deelnemer'. Ze moeten de tocht vanavond wel uitlopen, zonder dat ze eventjes in het wagentje van moeder stappen. Voor de kinderen tot en met 12 jaar is er nog een kleurwedstrijd. Bij de inschrijving kreeg men een kleurplaat die door Jos Boogaard en Anna Soeters beoordeeld is. Er zijn prijzen in vier categoriën en daarnaast krijgt elke deelnemer nog een attentie thuis gestuurd. De 588 deelnemers betekenen voor de organisatoren WIK en WHS een record. De eerste avond wandelvierdaagse in St. Anna- landse trok 475 lopers, de tweede 537 en de derde, vorig jaar onder De jazzdansgroepen van Laura Ouwens en van WIK deden zater dag mee aan de regionale demo- gyjada van de KNGB te Tilburg. Er werden in totaal 41 nummers gedanst en een slotnummer met alle 480 deelnemers. De Sint-Annalandse jazz- demogroep deed voor het eerst aan een dergelijk evenement mee. Na extra training werd het num mer 'What a feeling' uit Flash- dance met veel flair en expressie door de meisjes gedanst. Choreo grafie en leiding was in handen van Collette Petra de Boer uit Tholen. Op 16 juni treedt de de mogroep weer op, tijdens de jubi leumuitvoering van WIK. hoge temperaturen, 518. Volgend jaar lijkt men de 600 te kunnen halen. Van de 588 deelnemers is nog geen 10% afkomstig van bui ten St. Annaland, met name uit Poortvliet is er belangstelling. De eerste twee avonden trof men het uitstekend met het weer en daar tekenen de organisatoren ook vanavond voor bij de intocht. De 11 dames van de demogroep van Laura Ouwens hebben er zon dag druk aan gewerkt om ook vol gend jaar weer in Den Haag bij de landelijke demogyada aanwezig te kunnen zijn. De inmiddels erva ren groep van Laura sloeg in Til burg met het nummer 'Red, neon go or give, van Not Only just to listen van "Steps aheat" geen gek figuur. Daarbij waren ze gekleed VERVOLG VAN PAG. 1 Het beeld van de huisvrouw die er maar een paar ochtendjes eens iets bij gaat doen, is schadelijk voor de werksoort. De honorering is dan ook te laag, niet goed voor het beeld van de gezinsverzorging en niet goed voor de personeels- werving. Het is immers ook zo, dat deze paar ochtenden thuishulp kunnen meewerken aan het langer thuis- wonen van ouderen, een streven waar de overheid steeds meer naar toewerkt. De gevolgen van het plan Oort zijn echter in grote ste den al duidelijk merkbaar. Geluk kig hebben wij daar nog niet zoveel mee te maken. De komende jaren gaat er echter veel veranderen in de gezinsver zorging. We vragen ons al geruime tijd af, hoe we de zorg zo goed mogelijk kunnen organiseren, niet omdat we het slecht doen, inte gendeel. Jaarlijks helpen we toch meer dan duizend mensen in hun persoonlijke en huishoudelijke verzorging. Als we constateren dat de verschil lende vormen van zorg wel erg duur worden, kan er efficiënter worden gewerkt wanneer men thuis verzorgd wordt. Nu het plan Dekker ter tafel is gekomen, houdt dat in dat we moeten con curreren met andere aanbieders van zorg. Het is namelijk niet lan ger de bedoeling dat de voorzie ning, maar dë functie gefinancierd wordt. Of deze concurrentie slecht is voor de kwaliteit? Dat hoeft niet, je probeert namelijk toch om met in zwart, aangevuld met tweekleu rig paarse rok. De choreografie was in handen van Laura Ouwens. Degenen die al wat jaartjes mee draaien op jazzdansgebied constateerden ook nu weer dat het niveau van deze uitvoeringen steeds omhoog gaat. Een stimu lans voor de meisjes zelf nog beter te worden om zodoende een goede indruk te maken tussen de 41 an dere nummers die gedanst werden. In juni is er in Vlissingen weer een voorselectie, maar ondertussen kan het publiek tijdens de grote avond op 8 juni in Meulvliet de prestaties van alle leerlingen van Laura Ouwens bewonderen. je beste produkt naar de 'klant' te komen. We moeten zoveel moge lijk tegemoet komen aan de wen sen van deze klant. Ons produkt zullen we daarop zoveel mogelijk moeten afstemmen. Naast de be kende gezinshulp is daarom een andere vorm van hulpverlening gekomen: hulp buiten normale werktijden, hulp aan terminale patiënten, hulp aan partners van dementerende ouderen, enz. Klantgericht werken dus en u zult dat werk moeten doen, want u be paalt in hoge mate het gezicht van de stichting. Daarom is deze cur sus zo nuttig, luisteren naar en praten over uw werk. U draagt daarmee bij aan de kwaliteitsver betering die wij nastreven." De speldjes werden bij de dames opgeprikt door de diverse team leidsters of regio-coördinator. Mevrouw Pols ging verder in op de belangrijkheid van de evaluatie van de cursus, die over een half jaar plaats vindt. "Van u leren wij wat u in deze cursus gemist hebt om daarmee de lessen bij te stel len. De ervaring is namelijk zeer belangrijk en telt mee voor de ko mende cursisten." Er zijn steeds meer aanvragen voor gezinshulp, meldde directeur Van der Veer nog: "Op Tholen wordt echter ook nog steeds veel vrijwilligerswerk gedaan en ouders zorgen soms jaren lang al leen voor mongoloïde kinderen. Schrijnende voorbeelden zijn we daarbij tegengekomen. Jammer is dan, dat je deze men sen, die soms na lang aarzelen pas bij ons komen, toch moet vragen of ze inderdaad alle mogelijkhe den tot het krijgen van hulp van eigen kinderen e.d. hebben onder zocht. Want we weten zeker dat dit in deze regio tot het laatste is geprobeerd. Liever dan iemand lang te laten wachten, kiezen we voor wat minder hulp. Als ieder een iets inlevert, kunnen onze helpsters op meer adressen te recht," aldus directeur Van der Veen. Vanuit de federatie wordt ook de doorstroming naar het leerlingwe zen gestimuleerd. Dat betekent, dat gemiddeld zo'n 5 dames van de cursus 'Algemene oriëntering voor gezinshelpenden' zich opge ven voor de 2 jaar durende cursus voor bejaardenhelpende, wellicht een opstapje naar bejaardenver- zorgende. De eerste deelnemers aan de avondwandelvierdaagse in St. Annaland maandagavond bij de start in de Dorpsweg. Vanavond is de finale.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 7