Zaterdagavond WHS tegen Veere il£ Eén doelpunt doet Ter Tolne das om Bloemen voor ongeslagen kampioenen Meisjes chr. mavo zegevieren Voor promotie naar 2e klas Titel voor tweede team van tennisclub St. Annaland Volleybaltoernooi AVC voor scholen grootser dan ooit WHS-veteranen zijn 't sterkst Donderdag 17 mei 1990 EENDRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT 17 voetbal programma tafeltennis zaalvoetbal l'Esperance ter ziele De Bidon Toerfietsers trotseren regen paardensport Vijf winstpunten Kans pakken autobedrijf krebbekx Vijfde plaats Thoolse schoolvoetballers Ter Tolne is op de vijfde plaats geëindigd in de lande lijke halve finale sehoolvoetbal. In Zeist kwam de Zeeuwse kampioen één doelpunt te kort voor de kruis finales. Van de vier wedstrijden werden er twee gewon nen en twee verloren. Een dubbele bloemenhulde zaterdag op de banen van het Spookhuisje in St. Annaland. Het tweede team van de tennisclub werd ongeslagen kampioen na een 5-1 overwinning tegen Schelde 6 uit Vlissingen. Kans eerste team CCTV blijft in derde klas Ter Tolne elfde bij schooldammen Herenteams houden stand Winst St.-Annaland 1 Smash 1 niet, Smash 2 wél gedegradeerd dui venrubriek Snelste duif a _i Zalerdag 19 mei uur WHS-Veere(terr. Kapelle) 18.00 Veteranentourn. WHS 12.00 Stavenisse 2 tourn. SPS tourn. lagere elft. Tholencup C-jun.(Vosmeer) 13.00 Tholencup D-pup.(Vosmeer) 9.00 Zondag 20 mei uur Tourn. Vosmeer 1 en 2 Donderdag 24 mei uur Eendrachtcup poule A: SPS-WHS 13.30 Vosmeer-WHS 15.30 SPS-Vosmeer 17.30 Na zo'n acht jaar komt er naar alle waarschijnlijkheid een einde aan het dameszaalvoetbal bij l'Esperance. Voor volgend seizoen zijn er te weinig dames om aan de competitie deel te nemen. Daarom kregen de huidige speelsters na de laatste wedstrijd een bloemetje aangeboden door bestuurslid Eddy van Ast. De laatste wedstrijd in de Kannebuis- competitie, tegen het B-team, werd met 13-0 gewonnen; een eenzijdig duel dus. De doelpunten kwamen van Han- na Moerland-(5x), Marrie Fase (4x), Helma Verhees (2x) en Marjan Ver hoef (2x). Ondanks haar verwoede po gingen lukte het keepster Conny v.d. Laak niet om te scoren. Wim Moerland liep zondag in Am sterdam de marathon in 2.50.00 uur. In Breda was er Thoolse deelname aan de kwart triathlon (1500 m zwemmen, 43.5 km fietsen en 10 km lopen). Jaap Geuze eindigde in 2.22.12 uur en Jean Philip Paap in 2.40 uur. Zondagmorgen hebben 16 leden een afstand van 63 km afgelegd over het eiland. Niemand werd door pech ach tervolgd, zodat de tocht bijzonder vlot verliep. Zes leden hebben nog niet één maal verzuimd en daardoor inmiddels 863 km afgelegd. Voor zondag staat een dagtocht naar Schouwen- Duiveland op het programma, over ongeveer 145 km. Vertrek om half negen. Zaterdag stonden er 29 deelnemers ge reed om van start te gaan voor een toertocht vanuit Ossendrecht over 205 kilometer. Echter ruim de helft van de fietsers besloot gezien de barre weers omstandigheden niet van start te gaan. Slechts 13 deelnemers vertrokken uit eindelijk, waaronder 6 dappere Thole- naren. Dat waren Rob Schouten en Sjaak DekkbrsAan 't Koetshuys en Ar- jaan en Bram 'den Braber, Marty dl Haan en Mas Andriesse van Tandje Bij. De groep van zes reed het eerste uur door de zak van Zuid-Beveland met steeds veel regen en stevige wind op kop. Via Zuid-Beveland reed men naar Walcheren, waar in Veere werd gerust. Daar konden van collega-fietsers tu bes worden geleend, want de voorraad was op gezien de vele lekke banden. Na Veere ging de route via Noord- Beveland en de Oosterscheldebrug richting Schouwen-Duiveland. Over de Grevelingendam gingen de fietsers richting Flakkee waar in Oude Tonge voor de tweede maal werd gerust. Na deze stop werd er via de Haringvliet brug weer richting West-Brabant gere den. Na 170 kilometer kwam Marty den Haan de man met de hamer tegen. Hij moest afstappen en ging met de auto huiswaarts. Na 205 loodzware ki- lometers reden de 5 renners Ossen drecht weer binnen. In totaal waren er 10 lekke banden. De grote pechvogels waren Arjaan den Braber en Rob Schouten die beiden drie maal een leegloper hadden. Zaterdag staat er een precisie-tijdrit op het programma voor de leden van Tandje Bij. De start is om half zeven bij het clublokaal. Na de rit voert Ar jaan den Braber met 1001 kilometer het klassement aan. TWeede Mas An driesse (981 km) en derde Bram den Braber (941 km). Vierde staat Leen van de Berge (835 km) en vijfde Marty den Haan met 746 kilometer. Zeven leden van rijvereniging Bru - die lessen bij manege Van Engelen in Oud-Vossemeer - deden zaterdag in Bruinisse mee aan het kringconcours van de Sasruiters. Vijf van hen reden een zodanig goede proef dat ze een winstpunt in de wacht sleepten. On danks de regen en het daardoor natte parcours was de stemming opperbest. In de klasse B pony's was de derde plaats voor Debby Luijsterburg op Bonny (125 pt.) en de zesde plaats voor Bibi Geertse (123 pt.). Cindy Ammerlaan op Anouschka behaalde 120 pt., wat nog net een winstpunt be tekende. Roos Pons op Carmen en An- neliek van Overveld, eveneens op Carmen, behaalden 107 pt. In de klas se B paarden behaalde Linda van 't Slot op Tamara een eerste plaats met 123 pt. In haar tweede proef behaalde ze 111 pt. En Annemarie Schalkwijk behaalde met Anouschka een tweede plaats (120 pt.) in de klasse LI Donv's. Voor de tweede opeenvolgende keer heeft WHS het veteranen- tournooi van SC Stavenisse ge wonnen. De groen-witten wonnen alle drie hun wedstrijden. De eindstand: 1. WHS 6 p., 2. Noad 4 p., 3. WC 2 p. en 4. Stavenisse 0 p. Wedstrijduitslagen: Stavenisse-WHS 0-2, VVC-Noad 0-1, Stavenisse-VVC 0-3, WHS- Noad 3-1, VVC-WHS 0-1, Noad- Stavenisse 2-0. WHS speelt zaterdagavond om zes uur op het terrein van Kapel- le(Zuid-Beveland) tegen Veere de eerste van mogelijk twee beslis singswedstrijden om promotie naar de 2e klas. Kloetinge werd afgelopen zater dag kampioen van de 3e klas door Veere met 3-0 te verslaan. De te leurgestelde verliezer had de beslissingswedstrijd tegen WHS het liefst bij Bevelanders in Goes gespeeld, maar de St. Annalan- ders gaven de voorkeur aan Thol. Boys, SPS, WC of Bruse Boys. Uiteindelijk konden beide clubs elkaar vinden in Kapelle als neu traal veld voor de beslissings wedstrijd. WHS laat een bus rijden voor de spelers, het bestuur en supporters die niet met eigen vervoer de Oesterdam overgaan. In de afgelopen competitie heeft WHS twee keer verloren van Vee re. "Wat dat betreft zijn verwach tingen niet hoog gespannen", zegt WHS-bestuurslid Jo Vermaas. "Veere is ook niet voor niets aan de kop geëindigd. De ploeg be schikt over zeer snelle aanvallers, maar we hopen toch met 1 doel punt verschil te winnen. Op Dies de Witte na zijn de blessures ach ter de rug. WHS heeft een volle, gemotiveerde bemanning. Dins dagavond wonnen we de oefen wedstrijd tegen Chrislandia met 4-1 na doelpunten van Sander Westdorp(2), Arie Suarez en Rien Fase. Willem Jan de Voogd van der Straaten speelde voor het eerst na een lange blessure weer een helft mee in het eerste elftal en hij was het voetballen nog niet ver leerd." Bestuurslid Vermaas is ervan overtuigd, dat WHS de kans die men zaterdag heeft, wil pakken. "Natuurlijk zal Veere het seizoen na de teleurstelling van zaterdag goed willen maken, zodat er twee geladen ploegen aantreden." Het arbitrale trio voor deze beslis singswedstrijd was dinsdagavond nog niet bekend. Het ziet ernaar uit, dat de St. An- nalanders in het nieuwe seizoen versterking krijgen. Danny Moer land heeft bij WHS een over schrijvingsformulier aangevraagd voor terugkomst van Halsteren naar zijn oude club. PRINS REINIERSTRAAT 3 STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Advertentie I.M. paal. Het einde van de wedstrijd naderde, toen de bal via een voor zet van Piet de Graaff bij Michael de Jong belandde. Deze scoorde, maar op onverklaarbare wijze had de arbiter buitenspel geconsta teerd. Het volgende moment werd Ter Tolne fataal, want bij een uit val scoorde Twente 1-0. De wed strijd was gespeeld. Om in de race te blijven moest Ter Tolne de vol gende wedstrijd winnen. Bij één van de weinige uitvallen scoorde Piet de Graaff 1-0 en daar bleef het bij. Met nog één wedstrijd voor de boeg was van alles mogelijk, maar de Tholenaren bleken niet opge wassen tegen Katwijk. Piet de Graaff scoorde weliswaar, maar de Katwijkers troffen drie keer het net. Zodoende eindigde Ter Tolne op een gedeelde tweede plaats in de poule. Maar het doelsaldo brak de ploeg op, want men kwam één doelpunt te kort voor een plaats in de kruisfinales. Daardoor een vijfde plaats in de eindrang schikking. De Thoolse voetballers en hun supporters reisden woensdag in twee volle bussen naar Zeist. Ter Tolne kwam geladen het veld in voor de eerste wedstrijd tegen Dordrecht. Die ploeg bestond uit elf goede voetballers met één uit blinker, die door Roy Streng aan banden werd gelegd. Ali Oumha- med werd de smaakmaker van het tournooi met-onnavolgbare rus* hes. Bij één van deze dribbles werd hij in het strafschopgebied gevloerd. Jörg van Nieuwenhuy- zen kwam uit zijn doel om de pe nalty te nemen en scoorde feilloos. Ter Tolne kwam hierna onder zware druk te staan, maar de voorsprong kon gehandhaafd blijven. De tweede wedstrijd, tegen Twen te, leverde een veldoverwicht op voor Ter Tolne. Er ontstonden vele hachelijke situaties waarbij de bal er niet in wilde. Zo scoorde Ali Oumhamed bijna, maar zijn inzet werd van de doellijn gehaald. Ook bij de volgende inzet ging de bal langs de verkeerde kant van de De ongeslagen tenniskampioenen van het tweede St. Annalandse herenteam, v.l.n.r. Adrie Goedegebuure, Dirk Westdorp, Rien Goede- gebuure en aanvoerder Wim van Leeuwen. Bestuurslid Arie Borst bracht de felicitaties over namens het bestuur en onderstreepte dat met bloemen. Aanvoerder Wim van Leeuwen fleurde het kampioen schap verder op met een tweede boeket. "We zijn al diverse keren tweede geworden, maar nu is het ons echt gelukt", vertelde Wim van Leeu wen. "Wanneer je dan ongeslagen kampioen wordt, is dat nog ple zieriger. De titel hadden we een week eerder al binnen op punten. We hebben ook wel eens hoger gespeeld, maar als team zijn we nog nooit gepromoveerd. Als ver eniging konden we dit mede berei ken door invallers, die op de meest ongelegen ogenblikken in verschillende teams hun partij speelden en een goed resultaat af leverden", aldus de aanvoerder. Tegen het qua leeftijd veel oudere Vlissingse team had St. Annaland II een gemakkelijke morgen. Dirk Westdorp had nog de meeste te genstand, maar ook hij zegevier de: 6-4 en 6-3. Adrie Goedegebuure had 't bijzonder gemakkelijk met 6-1 en 6-1. Zijn broer Rien Goedegebuure won met 6-4 en 6-1 en Wim van Leeu wen zorgde voor 6-2 en 6-0. Bij de dubbels waren Dirk West dorp en Adrie Goedegebuure goed voor 6-1 en 6-4. Rien Goede gebuure en Wim van Leeuwen lie ten een punt liggen met 6-7 en 4-6. Daarmee werd het 5-1. Na felicitaties, soep en een biertje vertrokken de Vlissingers, de hoop uitsprekend dat ze over eni ge tijd de St. Annalanders weer zouden treffen in de competitie. Als het aan het tweede team ligt, niet de komende jaren. Eegedima uit Tholen en Jacoba van Beieren uit St. Maartensdijk behoren dan tot de tegenstanders en dat is qua reisafstand een stuk gunstiger dan Vlissingen. Aan de inmiddels af gelopen competitie hebben zeven ploegen meegedaan. Het derde St. Annalandse heren team heeft met 1-5 verloren van Schenge 4. Het begin van de com petitie was heel goed met drie overwinningen, maar de finale eiste zijn tol. Met het kampioenschap van het tweede team en de titelkans voor St. Annaland I zijn de optimisti sche verwachtingen van het bestuur toch deels uitgekomen. Het éerste team heeft nog een kampioenskans omdat er een pro test loopt tegen Hulst, dat ten on rechte spelers uit de zondagcompetitie zou hebben in gezet. De Competitie Combinatie Tho- len/Vlissingen heeft via een ruime De meisjesploeg van de chr. mavo in actie tijdens het scholentournooi van volleybalclub AVC in Meulvliet. Het team o.l.v. gymlerares Carla van Unnik, zelf een goede volleybalster, won de eerste prijs. Het eerste meisjesteam van de chr. mavo uit Tholen heeft vrijdag avond in sporthal Meulvliet het scholentoernooi van AVC gewon nen. Bij de jongens won de l.t.s. uit Steenbergen. Van de basis scholen werden de Rieburch uit St. Maartensdijk en de School met de Bijbel uit Oud-Vossemeer de poulewinnaars. Met 260 spelers(60 meer dan vorig jaar) van 15 scholen was dit achtste toernooi van de Thoolse volleybalvereniging grootser dan ooit. "We zitten al te denken aan twee avonden of één dag", zegt Jan van 't Hof, één van de organi satoren. "We hebben al ploegen moeten afzeggen, want je kunt ei genlijk niet korter gaan spelen dan zeven minuten. De basisscho len mochten maar twee in plaats van vier ploegen inzetten, anders werd het teveel gezien de groei in het aantal inschrijvingen." Bij het voortgezet onderwijs wa ren de l.t.s. en de agrarische school, allebei uit Steenbergen, voor het eerst aanwezig. "On danks de wedstrijden van 31 teams is het schema geen minuut uitgelopen", constateerde AVC- jeugdvoorzitter Anton Timmer mans. "Het was alleen heel druk in Meulvliet en er bleef nogal wat rommel achter." Vooral de leerlingen van de basis scholen hadden nogal wat ouders en andere begeleiders meegeno men, die vanaf de volle tribunes toekeken. In de zaal was het een enorme drukte met spelers, reser ves, leiders, tellers en scheidsrech ters. In de foyer moest beheerder C. Luysterburg van Meulvliet de chipsautomaat bijvullen om de vraag te kunnen bijbenen. De prijzen werden na afloop uit gereikt door Anton Timmermans. De volledige uitslagen luiden: Basisscholen poule A: 1. De Rieburch St. Maartensdijk 12 p 2. Oosterscheldeschool Scherpenisse 11 p(53-29) 3. De Casembrootschool St. Annaland 11 p(50-33) 4. Ter Tolne Tholen 8 p 5. Montessorischool Tholen 6 p 6. de Schalm Stavenisse 6 p 7. St. Anthoniusschool Oud-Vossemeer 2 p 8. de Eevliet Poortvliet 0 p. poule B: 1. School met de Bijbel Oud- Vossemeer 12(55-20) p 2. De Ca sembrootschool II St. Annaland 12(45-38) p 3. de Regenboog Tho len 10(45-24) p 4. de Rieburch II St. Maartensdijk 10 p 5. de Schalm II Stavenisse 5 p 6. ter Tol ne II Tholen 4 p 7. de Eevliet II Poortvliet 3 p 8. Oosterschelde school Scherpenisse 0 p. Voortgezet onderwijs meisjes: 1. chr. mavo I Tholen 10 p 2. Tho mas mavo Halsteren 8 p 3. TSG IV Tholen/St. Maartensdijk 6 p 4. TSG I 5 p 5. TSG II 5 p 6. chr. mavo II 4 p 7. TSG III 4 p. Jongens: 1. l.t.s. Steenbergen 14 p 2. Tho mas mavo Halsteren 12 p 3. TSG IV Tholen/St. Maartensdijk 10 p 4. TSG III 9 p 5. TSG II 8 p 6. chr. mavo II Tholen 7 p 7. agrarische school Steenbergen 6 p 8. TSG I 5 p 9. chr. mavo I 1 p. 2-6 overwinning tegen de Doorn akkers uit Eindhoven het degrada tiegevaar in de derde klas gemini maliseerd. De beide Thoolse tennisers Marc Zuidweg en Judith van den Berge hadden met hun 100% score hierin een groot aan- deel.Zuidweg behaalde in het en kelspel een 6-2 en 6-4 score, terwijl Van de Berge met 6-3 en 6-0 haar partij op nog overtuigen der wijze won. Het mixed-dubbel werd met 6-3 en 7-5 gewonnen. Te vens wisten beide Eegedimaleden met hun partners de heren- en da- mesdubbel in winst om te zetten. Het eerste herenteam van Eegedi ma begon het treffen tegen het Wouwse W.T.V. gehandicapt. Door afwezigheid van Danny Boom moest Bart Coldenhoff in vallen. Hij hield in zijn enkelspel goed stand, maar moest na een driesetter toch de meerdere in zijn tegenstander erkennen. Mare Al- mekinders behaalde de volle winst in zowel het enkel- als dubbelspel. Dit was echter niet voldoende om de overwinning mee naar huis te nemen. De Tholenaren leden een 2-4 nederlaag. Het mixed 35+ team behoudt na de overwinning op het Hoevense Pagnevaert een kleine kans op het kampioenschap. Alleen Juul Zuidweg verloor haar enkelspel, terwijl in het damesdubbel (met Ria Rietkerk) eri in het mixed- dubbel (Ria Rietkerk en Kees Zuidweg) een derde set nodig was om de Thoolse winst veilig te stellen. Het eerste mixed-team van Eege dima heeft zich uitstekend her steld van de twee nederlagen op rij. Door een overwinning tegen T.D.V. uit Dinteloord heeft men afscheid genomen van de degra datiezone. Aron Joosen zette na lange tijd weer een enkelspel in winst om. Zijn medespelers Robin Schoonen en Eugene Kok haalden eveneens de punten voor Eegedi ma binnen. De winst in het heren- dubbel en damesdubbel Eugene Kok en Miranda Heijboer) maak te het succes voor de Tholenaren compleet. Het tweede mixed-team lijkt na de 5-3 overwinning tegen 't Kemper- ke uit Oud-Gastel direkt op het kampioenschap af te stevenen. Voor het eerst ondervond het team van aanvoerder Leen van As behoorlijke tegenstand. Drie par tijen werden pas in de derde set in Thools voordeel beslecht. Ook het derde mixed team trok Het damviertal van Ter Tolne ein digde zaterdag als elfde op de na tionale schooldamkampioenschappen te Huissen. Er deden 16 viertallen mee. Deze 16 waren verdeeld over 4 groepen van 4. De winnaar van de eerste ronde werd in groep 1 ge plaatst, de tweede in groep 2 enz. Ter Tolne speelde de eerste de bes te wedstrijd tegen Franeker, niet wetend dat dit viertal aan het eind van de dag kans maakte op de ti tel. Toch wisten ze tot een gelijk spel te komen. De tweede wed strijd werd met 6-2 verloren en de laatste wedstrijd eindigde weder om in een remisestand. Door deze prestatie werd Ter Tolne in groep 3 geplaatst, die voor de 9e t/m 12e plaats streed. De eerste wedstrijd in de tweede ronde leverde een winst van 6-2 op, terwijl de andere twee wedstrijden verloren gingen. Zo werd de 14e plaats van vorig jaar verbeterd tot een 11e plaats. Alle vier de spelers behaalden winstpartijen. Met name Rom- bout Kousemaker wist van de 6 gespeelde wedstrijden er 5 te win nen en 1 remise te spelen, wat op zich een uitstekend resultaat bete kende tussen de spelers die bij de besten van Nederland behoren. aan het langste eind. Met alleen een verlies van Boudewijn Zuur deeg werd Stampersgat met 1-7 geklopt. De drie zaterdag herenteams van Eegedima speelden de laatste competitiewedstrijden. Het eerste team won met 1-5 van Mariekerke. In dit treffen moest Willem Drenth zijn eerste verlies in het enkelspel incasseren. Het tweede team speelde tegen Sprink 2 uit Oostkapelle voor de tweede plaats. De Tholenaren konden het echter in deze laatste competitiewedstrijd niet bolwer ken en leden een 5-1 verlies, waar mee men beslag legde op de derde plaats. Het derde herenteam van Eegedi ma speelde met 3-3 gelijk tegen Sprink 3. Alleen Geert Almekin- ders behaalde in het enkelspel een overwinning. Via twee overwin ningen in het herendubbel wist men toch nog de punten te delen. Het juniorenteam van Eegedima versloeg het jeugdteam van Bath- se Kreek met 5-1. De dames van Eegedima gaan een spannende week te gemoet. Het eerste team behaalde in en tegen Zaamslag een 1-3 overwinning. Daardoor heeft het team - be staande uit Marjet Bakx, Hilda Draaijer, Marja van Nijnatten en Ria Streng - mogelijkheden op promotie. Sluiskil 1 is echter nog steeds de koploper met 1 punt voorsprong op de Thoolse dames. Als men met 4-0 wint van Kapelle 3 en Sluiskil verliest een partij te gen Souburg, dan is het kam pioenschap binnen. Ook het derde damesteam met Cootje van de Berge, Simone Smout, Paula Joosen, Corry van Kempen en Nan van Nieuwenhuy- zen heeft nog alle kans op het kampioenschap. Na de 0-4 winst op Animo 5 staat deze week de belangrijke uitwedstrijd tegen Zierikzee 2 op het programma. Het eerste team van Sint- Annaland heeft de competitie met een ruime 1-5 overwinning tegen Kapelle 3 afgesloten. Met 30 be haalde punten uit 7 gespeelde wedstrijden kan men op een geslaagd seizoen terug kijken. Hulst heeft 32 punten behaald, de met 0-6 in Hulst verloren wed strijd is daar debet aan. Leen Goedegebuure won zijn enkelspel vrij gemakkelijk met 1-6 en 0-6. Frans de Wit kende ook weinig problemen met zijn tegenstander en won met de cijfers 3-6 en 0-6. Cent van Dijke kende meer moei lijkheden in zijn enkelspel, maar wist zijn partij met 4-6 en 6-7 toch in winst om te zetten. Siem Snoep sloot de competitie sterk af en won vrij simpel met 2-6 en 1-6. Echter in de dubbel moesten Siem Snoep en Frans de Wit de punten aan Kapelle afstaan. Leen Goede gebuure en Cent van Dijke schre ven wel de dubbel op hun naam en bepaalden de eindstand op 1-5. Het derde team van Sint- Annaland moest het opnemen te gen Sprink 4 uit Oostkapelle. Na een sterke competitiestart lijken de laatste loodjes zwaar te wegen. De wedstrijd werd met 5-1 verloren. Het Sint-Annalandse damesteam kan terugkijken op een uitstekend seizoen. Het team bestaande uit Willy de Rijke, Ria van't Hof, El- ly van Beek en Agnes Noteboom handhaafden zich uitstekend in de tweede klas. In deze competitie werden slechts 2 nederlagen gele den: tegen IJzendijke ruim met 4-0 en tegen de Schelde uit Vlis singen met 1-3. Tegen Yerseke wer den de punten gedeeld, evenals afgelopen zaterdag tegen Kapelle. Als invallers waren dit seizoen Marrie Fase en Hanna Moerland beschikbaar, die uitstekend werk verrichtten. Het eerste team van Smash heeft het nog net kunnen redden in de promo tie/degradatiewedstrijd tegen Back hands 7. Hoewel de eindstand 5-5 was, waren de gewonnen games in het voor deel van de Sint-Annalanders en daar door werd degradatie voorkomen. Smash kwam terug na een 5-3 achter stand. Hans van Dijke won al zijn par tijen in twee games. Bij Ad van 't Hof daarentegen liep het niet. Na in de eer ste wedstrijd de eerste game met 21-9 te hebben gewonnen was het gebeurd: Van 't Hof won niet één game meer. Rafaël Fructuoso schreef één keer winst op zijn naam. Hoewel Smash 1 in de najaarscompe titie vorig jaar promoveerde naar de tweede klas, was het bestuur genood zaakt het promotierecht niet te benut ten. Het vertrek van drie ervaren spelers Johan Snoep, Piet Ridderhof en Christian van 't Hof was daar de bet aan. Deze competitie werd slechts één overwinning behaald (met Ridder hof in de basis) en drie keer werd ge lijk gespeeld. Hans van Dijke was de beste Smash-er met 43% score, Ad van 't Hof bleef met 30% beneden zijn niveau en debutant Rafaël Fruc tuoso scoorde 22%. Eindstand vierde klas: 1. Dio (Heerle) 10-19, 2. Markie- zaat (Bergen op Zoom) 10-14, 3. TCO '78 (Ossendrecht) 10-10, 4. Vice Versa '51 (Oudenbosch) 10-8, 5. Smash '76 (St.-Annaland) 10-5, 6. Hotak '68 (Hoogerheide) 10-4. Smash 2 is gedegradeerd naar de zesde klas. Na een 4-1 achterstand kwam het team tegen Victoria 2 nog tot 5-4 te rug, maar de laatste partij werd verlo ren. Kees van Poortvliet en David van Driel konden niet imponeren, beiden wonnen slechts één partij. Adrie Aar- noudse boekte twee keer winst. Dat het géén rooskleurig seizoen was voor de enige Thoolse tafeltennisclub blijkt wel uit het feit dat ook het derde team en de junioren zijn gedegra deerd. Alleen de pupillen eindigden in de middenmoot. De ruim zestig leden tellende vereniging beëindigt het sei zoen met een aantal activiteiten: 19 mei zwemmen jeugd in Middelharnis, 22 en 29 mei spelen jongeren voor ta- feltennisdiploma, 6 juni vissen voor alle leden, 30 juni afsluiting seizoen. Zaterdag namen elf leden van Smash deel aan de kampioenschappen van Midden-Zeeland in Kapelle. Jos IJzer man behaalde twee eerste prijzen: in het enkelspel en in het dubbelspel met A. Verstrate (Kapelle). Marco Saar- loos werd tweede in de junioren klasse. De verenigingsbeker ging naar Slagvast (Kamperland), Smash werd vierde. In de eindrangschikking ein digde Christian van 't Hof op een ge deelde vijfde plaats. C.J. v.d. Berge en Zn. uit Tholen had zaterdag de snelste van 1541 duiven in rayon Zeeland-Oost, op de wedvlucht vanuit Pont Saint Maxence. 't Scheel de echter maar een meter met P. Wa- gemaker uit Sint-Philipsland, die de nummers twee en drie pakte. Ook vier en vijf werden op Tholen geklokt, door D. Uijl in Scherpenisse. Rayon oost omvat behalve Tholen en Sint- Philipsland ook Schouwen- Duiveland. In laatstgenoemd gebied werden al enkele weken de snelste tij den gevlogen, maar deze keer was dat anders. De Trouwe Duif, Tholen. Pont St. Maxence, 12 mei. In concours 297 dui ven van 21 inzenders, los 12.45 u. met w.z.w. wind. Eerste duif 16.25.39 u. is 1244.954 m/min., laatste duif 17.04.35 u. is 1056.280 m/min. C.J. v.d. Berge en Zn. 1, 6, 22 en 69; L. Hage 2, 7, 34, 46, 47, 63 en 71; J. Noom en Zn. 3, 14, 19, 24, 26, 31, 40, 44, 67 en 68; Joh. Kegge 4, 15 en 16; J. Baay 5, 23, 28 en 60; C. Laban Azn. 8, 13, 43, 51 en 72; J.M. van Dijke 9, 10 en 50; L. Soomers 11, 17 en 65; C. Laban 12, 18, 38, 70 en 73; F. van Broekhoven 20; L. v.d. Hoofd 21, 30 en 57; Joh. Deurloo 25; F. Bal en Zn. 27 en 55; C. Moeliker en Zn. 29, 37, 45, 52, 56 en 58; P. Laban 32, 35, 41, 59, 64, 74 en 75; L. v.d. Klein 33, 36, 53 en 62; J. Toetenel 39, 42, 49, 54 en 61; Gebr. v.d. Vlies 48. De Reisduif Scherpenisse. Pont. St. Maxence, 273 km, in concours 309 duiven. Eerste duif 16.26.40 u. is 1232.65 m/min., laatste duif 17.18.49 u. is 999.50 m/min. D. Uijl 1 en 2; D. Menheere 3, 7, 12, 13, 46, 51 en 54; P. Potappel 4, 14, 19, 25, 36, 48, 69 en 88; L.K. Koolaard 5, 6, 23, 32, 40, 70, 74, 85, 93, 97 en 99; A. Hage 8, 17, 43, 47, 52, 55 en 71; J. v.d. Zanden 9, 10, 11, 42, 45, 56, 61, 79 en 82; A. Romeijn 15, 20, 62, 72 en 80; M. Potappel 16, 57, 59, 68 en 96; A. Leunis 18, 22 en 33; J. Moerland 21, 44, 49, 50, 53, 67, 78, 81, 101 en 103; R. Tasma 24, 63, 66, 84 en 98; K. Lis- seveld 26, 31, 39, 76 en 87; A. Riedijk 27, 28 en 29; A. Moerland 34, 37, 58, 60, 65, 73, 75, 77, 83, 91 en 95; J. v.d. Brouw 35 en 41; G. Larooij 38, 92 en 94; P. Suurland 64; C.D. Uijl 86, 89, 100 en 102. De Reisduif, Sint-Philipsland. Pont St. Maxence, 12 mei. In concours 588 duiven, eerste duif 1243.795 m/min., laatste duif 1014.478 m/min. P. Wagemaker 1, 2, 6, 39, 40, 52, 96 en 115 (14 mee); comb. Bolijn 3, 8, 20, 36, 43, 50, 54, 57, 65, 66, 74, 80, 87 en 138 (41 mee); J. van Oeveren 4, 34, 118 en 147 (9 mee); comb. Reijngoudt 5, 19, 46, 53, 61, 73 en 111 (12 mee); A. Faas- se 7, 28, 98 en 135 (13 mee); J.D. Quist 9, 30 en 37 (10 mee); comb. Reijn goudt en Zn. 10, 18, 69, 90, 100 en 146 (30 mee); K. de Frel 11, 17, 33, 47, 67, 102, 119 en 141 (32 mee); mevr. Quist en Zn. 12, 16, 21, 27, 38 en 59 (23 mee); Jac. Geense 13, 14 en 56 (8 mee); L. Reijngoudt 15, 22, 24, 82 en 110 (12 mee); M. Fonteijne 23, 26, 29, 32, 48, 63, 85, 89, 97 en 130 (34 mee); K. van Dommelen 25, 41, 84, 88, 91, 101, 108, 113, 131 en 137 (31 mee); R. v.d. Reest 31, 45 en 78 (12 mee); Adr. Verwijs 35, 71, 94, 132 en 144 (12 mee); J. Quist 42 en 125 (7 mee); J. Suurland en Zn. 44, 62, 72, 95 en 104 (19 mee); W. van Dommelen 49 en 126 (7 mee); M.B. Quist 51, 64, 68, 77, 106 en 128 (30 mee); mevr. v.d. Made en Zn. 55, 79, 105, 123, 142 en 143 (12 mee); J.C. Ver wijs 58, 75, 99, 109, 120, 122, 133 en 134 (30 mee); A. Kot 60, MO en 145 (6 mee); D. Meijer 70, 83, 92, 114, 117 en 136 (11 mee); J. Zuidweg 76, 107| 112 en 124 (13 mee); L. Hoek 81 en 103 (8 mee); C. Dieleman 86 en 116 (7 mee); J. Walpot en Zn. 93 en 121 (17 mee); G. Walpot 127, 129 en 139 (12 mee).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 17