Thoolse Rec-cursisten praten met minister Drie dagen op de fiets de polders door Zondagsdient in Lievensberg Keuken... Politie zoekt cocaïne bij sap Regen en wind houden fietsers thuis HOORTOESTELLEN Maar 27 deelnemers aan landelijke fietsdag op Tholen Vrouwen in een technisch beroep Donderdag 17 mei 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOESE COURANT 11 Op studiedag over volwasseneneducatie Eigen verhaal AIM DRIES SEN AU D IC I ENS PENSTRAAT 37, BERGEN OP ZOOM, TELEFOON 01640-45264 Vlakbij Grote Markt en Parkeergarage. Actie ziekenhuisdirecties voor meer loon en personeel 5500 Medewerkers Je moet het gezien hebben, bij... In bedrijfsverzamelgebouw St. Maartensdijk De Haarlemse politie heeft in het bedrijfsverzamelge bouw te St. Maartensdijk gezocht naar cocaïne dat tussen bevroren vruchtensap zou zitten, maar niets ge vonden. Verhoor van medewerkers van een in het BVG gevestigd bedrijf leverde ook geen bijzonderheden op. De verdenking was gerezen omdat het vruchtensap was geïmporteerd door één van de Nederlandse ver dachten bij een omvangrijke cocaïnesmokkel. St. Maartensdijk zou als tussenstation hebben gediend voor doorvoer van de drugs. Pablo Escobar Moszkowicz Sint-Philipsland is duurder als Tholen De 17de landelijke fietsdag die zaterdag werd gehou den trok op Tholen slechts 27 deelnemers: regen en veel wind hielden de fietsers thuis. Vooral in de och tenduren pakten zich donkere wolken samen boven de route van ongeveer 35 kilometer die door streek VVV- eiland Tholen was beschreven in het blaadje van de ANWB. Mnlendag Stavenisse De 55-jarige mevrouw B. v.d. Klooster-Heijboer en de 34-jarige J. Gil- jam uit Sint-Annaland hadden - toen ze respectievelijk één en drie jaar geleden aan hun studie bij het Ree begonnen - nooit gedacht dat ze nog eens zo'n hooggeplaatst iemand zouden ontmoeten. Hoewel, Giljam is wat dat betreft niet blasé, want zijn opmerking "eerst ontmoette ik de burgemeester en nu de minister, dus de koningin zal ook nog wel ko men" getuigt van veel humor en Stallandse nuchterheid. Beide cursisten van het Regionaal Educatief Centrum waren giste ren, met nog andere leerlingen van de afdeling basiseducatie en coördinator mevrouw E. de Jong van Rec-Tholen, te gast op de stu diedag in Goes. Minister dr. ir. J.J.M. Ritzen van onderwijs was daar ook, om op de hoogte te worden gesteld van de toekomst van de volwasseneneducatie in Zeeland. Hij zette eerst zijn eigen visie uiteen, waarna voorzitter drs. P.J. Vollaard van het interge meentelijk samenwerkingsver band welzijnszorg dit onderwerp vanuit de gemeentelijke optiek be lichtte. Directeur J.M.P. Roovers sprak vanuit de praktijk van het sinds 1981 functionerende educa tieve centrum, dat naast de Beve- landen ook Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen- Vrouwen en meisjes die belang stelling hebben voor een technisch beroep, kunnen zaterdag in Mid delburg terecht op de technische beroepenmarkt. Men kan er zich op de hoogte stellen van de oplei dingsmogelijkheden in Zeeland en de werkgelegenheidssituatie in de diverse beroepen. Er zijn infor matiestands van technische be roepsopleidingen, beroepskeuze-organisaties, ar beidsbureaus, vakorganisaties, be- drijfsscholen en de vrouwenvakschool van Vrouw en Werk Zeeland (die deze dag orga niseert). Een twaalftal bedrijven beantwoordt praktische en inhou delijke vragen over de uitoefening van een technisch beroep in hun bedrijf. De markt wordt afgeslo ten met een forumdiscussie. De technische beroepenmarkt wordt gehouden in het Centrum Vakopleiding, Kleverskerkseweg 17 in Middelburg en duurt van tien tot vier uur. Bestuur en milieu. De Open Uni versiteit organiseert op 22 mei in de aula van de Zeeuwse Biblio theek een lezing over 'Bestuurlijke problemen bij het realiseren van milieu-doeleinden'. Prof. dr. P. Glasbergen gaat in op afstem mingsproblemen aan de hand van drie, praktijkgevallen. Duiveland bedient. Coördinator J. Capello van de ba siseducatie informeerde de minis ter over deze taak. Hij ging daarbij ondermeer in op de geo grafische spreiding. Ook werden de drie groepen toegelicht: onder bouw (alfabetisering, Nederlands voor buitenlanders), middenbouw (Nederlands, open school - waar voor men vanuit het plezier van het leren kiest) en bovenbouw (voor velen een stap naar verdere studie). Bij de gesprekken die Ritzen ver volgens met de aanwezigen had, was ook inspecteur Bloo van de volwasseneneducatie Zuid- Nederland aanwezig. De minister zei, erg veel belang te stellen in de schoolgeschiedenis van de mens. Hij vroeg iedereen persoonlijk hoe ze tot deze vorm van scholing gekomen waren. Jo Giljam en Betsie v.d. Klooster konden daar bij hun eigen verhaal kwijt. Gil jam begon drie jaar geleden aan de open school, elke woensda gochtend en donderdagavond. Nadat hij werd afgekeurd voor de bouw, leek het hem zinnig zich verder te ontwikkelen in verband met een eventuele nieuwe baan. "Prettig is dat je zelf mag weten wat je allemaal wil leren. Je krijgt de stof door de docent aangereikt en daarmee kun je aan de slag tij dens de thema-ochtend. En aan gezien m'n Nederlands zwak was, koos ik daarvoor." Betsie v.d. Klooster, in het begin weieens uitgelachen door haar kinderen met de opmerking "moe gaat weer naar school", doet mee aan de cursus praktisch Neder lands. "Het was voor mij een handicap dat ik te weinig scholing kreeg. In januari '89 ben ik dus begonnen, eerst met praktisch en daarna creatief Nederlands. Elke dinsdagochtend ga ik naar school. Voor de open school voel ik niet zoveel, want dan moet je nog een avond eruit. Ik vind het leuk, 'k merk dat ik meer zelfvertrouwen heb gekregen. Een brief schrijven gaat nu gemakkelijker en je ziet nu zelf dat anderen ook fouten schrijven, zelfs de krant!" Of ze verder gaat weet Betsie nog niet. Er komt een groep die Neder lands/Engels gaat doen, ze twij felt of ze daar bij wil zijn. Al jarenlang het adres voor vakkundige en vertrouwde aanpassing van: Gediplomeerd F1DA lid Lid Ned. Vereniging voor Audiologie Gediplomeerd electrotechnisch Ingenieur. Met de auto voor de deur bereikbaar Ingang ook voor rolstoelen geschikt Indien nodig ook bezoek aan huis. Alle merken en typen hoortoestellen Leverancier van ziekenfondsen Vervaardiging van oorstukjes en mini-in-oor toestellen in eigen bedrijf Moderne test- en meetinstrumenten voor controle en aanpassing van Uw toestel. Gewaarborgde Service door: Gratis halfjaarlijkse controle en service abonnement. Gratis Proefperiode. Advertentie I.M. Aan de start voor de finale van de fietsavonddriedaagse in Oud-Vossemeer vanuit de Raadhuisstraat bij de Vossenkuil naar de Bonen- blokstraat. De organiserende toerclub 't Koetshuys was tevreden met de 63 deelnemers aan de avondfietsdrie- daagse in Oud-Vossemeer. Het be tekende ten opzichte van vorig jaar een stijging van 25%. Slechts vier deelnemers kozen voor de route van 40 kilometer, de rest reed dinsdag, woensdag en don derdag 20 kilometer, 't Koetshuys denkt er over om de afstanden volgend jaar te herzien. Overigens waren de fietsers tevreden over de routes, die bij goed weer (alleen donderdagavond verschenen er dreigende wolken aan de lucht) werden afgelegd. Oudste deelne mer was de bijna 81-jarige J. Haast uit Nieuw-Vossemeer en jongste deelnemer zijn dorpsge- note Annemieke Bosters (8 jaar). Een pechprijs was er niet, anders zou die ongetwijfeld naar me vrouw J. Timmermans zijn ge gaan. Zij reed de eerste avond twee keer een lekke band. De drie daagse werd verreden onder auspiciën van de KNWU, waar door de deelnemers ook verzekerd waren. Iedereen kreeg een medail le. In Tholen organiseert 't Koets huys van 14 t/m 17 augustus een fietsvierdaagse. Deelnemers kun nen 15, 25 of 40 kilometer afleg gen. "Uitslapen op kosten van Lievensberg. Dat laat u toch zeker niet voorbijgaan." Die mededeling voor het personeel van het ziekenhuis kon gisterenmorgen ter harte worden genomen. Het ziekenhuis voerde actie en had voor woensdag een zondagsdienst afgekondigd. Dit keer niet uitgeroepen door verpleegkundigen maar door de directie. Samen met zes andere West- Brabantse ziekenhöizen gaf Lie vensberg met deze zondagsdienst lucht aan het ongenoegen over het uitblijven van steun van de rege ring om de werkdruk binnen de instellingen te verlichten. Alge meen directeur H.J. Eibers, woordvoerder van de instellingen die deelnamen aan de actie, lichtte in Breda - waar een manifestatie werd gehouden om de aandacht van de politiek te trekken - toe dat de 'eenmalige actie uit nood is ge boren'. "De nationale ziekenhuis raad (NZR) pleit voor één procent steun voor het aantrekken van personeel naast de 3 1/2% loons verhoging voor de verpleegkundi gen. De vakcentrales willen het, de verzekeraars staan er niet af wijzend tegenover, de medische specialisten ondersteunen verbete ring plus de werkgevers in de NZR." Volgens Eibers hebben de over heid en de politiek de ziekenhui zen in de steek gelaten. "Het is Fusie basisscholen. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de op heffing van de Jan Ligthartschool in Vlissingen goedgekeurd. Door fusie met Jacob Cats ontstaat de nieuwe openbare basisschool Ra- venstein. Op de twee voormalige scholen bestond ruim de helft van de leerlingen uit kinderen van et nische minderheidsgroepen. Door fusie kan de problematiek van de zwart-witte scholen goed worden aangepakt. onwrikbaar beleid dat de collec tieve lasten niet mogen stijgen." Het is volgens de directeur een misvatting te denken dat de over heid de ziekenhuizen betaalt: "Die zorg wordt betaald door de premies. En die mogen niet om hoog terwijl die wel omhoog kun nen." Eibers betreurde het dat de rege ringspartijen gisteren verstek lie ten gaan. "Daarmee polariseert de politiek. Dezelfde politiek die vorig jaar de mond vol had van extra geld voor het verlichten van de werkdruk in de instellingen. En daar is voor de algemene zieken huizen niets van terecht geko men." Komt de overheid niet tegemoet aan de wensen van de ziekenhuizen, dan overweegt de NZR nieuwe acties. "Dan gaat de NZR aan de slag om de ziekenhui zen collectief, in heel Nederland te sluiten," lichtte Eibers toe. Aan de zondagsacties deden naast Lievensberg, Sint-Franciscus in Roosendaal, Sint-Ignatius, de Ba ronie, de Klokkenberg en het Re validatiecentrum in Breda en Sint-Joseph in Oosterhout mee. Samen tellen de instellingen, vere nigd in het ROOZ, het Regionaal Overlegorgaan Ziekenhuizen (re gio 22), 2.500 bedden en 5.500 medewerkers. Directeur Eibers had het gisteren als woordvoerder van de ROOZ en actievoerder, on danks de zondagsdienst, druk. Voor het begin van de bijeen komst om 10 uur in Lievensberg, rinkelde de telefoon voortdurend en stond hij de pers te woord, 's Ochtends lichtte hij de actie toe op de Vara-radio en gisteravond zond de actualiteitenrubriek Nieuwslijn van Veronica beelden uit van de actiedag. Eibers beklemtoonde dat de zie kenhuizen zich in een moeilijk parket bevinden. "Er is een tekort aan bedden, specialisten en ver pleeghuisbedden. Met de toene mende technieken krijgen we ook zwaardere patiënten, dat zorgt weer voor 'n hogere werkdruk. Personeel kunnen we niet vol doende aannemen omdat er geen geld is. Ef zijn dus twee dingen die moeten gebeuren: 't personeel moet goed worden beloond, want nu willen veel jongeren niet de ge zondheidszorg in omdat het on voldoende betaalt. En we willen 1% erbij voor het aantrekken van extra personeel." Gisteren bleven de meeste afdelin gen in Lievensberg gesloten. Om half elf kon het personeel drie in leiders beluisteren voordat de bus sen naar Breda vertrokken. Hoofd patiëntenzorg R. Bakker sprak toepasselijk over 'werklast in historisch perspectief', coördina tor informatievoorziening W. Bakx over 'automatisering' en de heer Geenen en de heer Van de Bergh over de patiëntenvoorlich ting en p.r. Algemeen directeur Eibers wordt overigens binnenkort inwoner van de gemeente Tholen. In juli be trekt hij z'n nieuwe woning in Buitenzorg I. ...De Schelde keukentechniek maakt precies de keuken die u zoekt. Een keuken die, door vaak verrassende ideeën en oplossingen, uniek is en perfect aansluit op uw leefomgeving. JanBuermansvande Schelde maakt die keuken voor u en zorgt dat u straks alleen de kastjes nog maar hoeft in te ruimen. Kom 'ns kijken en proef wat de Schelde meto.a. Alno en Poggenpohl voor uw nieuwe keuken kan betekenen. 's-s' Advertentie I.M. Het onderzoek van dé Haarlemse recherche gebeurde na de onder schepping van 115 tweehonderd li tervaten vruchtensap in een loods te IJmuiden op 28 februari. Tus sen het bevroren sap van passie vruchten bleek 2658 kilo cocaïne te zitten. Het is de grootste vangst die ooit in Europa is gedaan. Volgens NRC Handelsblad houdt de justitie in Haarlem er ernstig rekening mee, dat een uit Neder landers en Colombianen bestaan de organisatie de afgelopen jaren vanuit Nederland vele duizenden kilo's uit Medellin afkomstige co caïne heeft gesmokkeld naar Zwitserland, Zweden en Israël. Een koelbedrijf uit Heerhugo- waard heeft in opdracht van de zelfde verdachten die in IJmuiden zijn aangehouden, de afgelopen twee jaar tenminste twee partijen van in totaal 557 vaten opgesla gen. De vaten 'juice maracuga' werden vanuit de Colombiaanse haven Buenventura naar Amsterdam ge transporteerd. Een vervoerbedrijf uit Amsterdam distribueerde de lading naar opslagplaatsen in Heemskerk, Rotterdam, IJmui den en St. Maartensdijk, van waaruit vervoer naar het buiten land werd geregeld. De vaten vruchtensap werden van uit Cali in Colombia geïmpor teerd door een twee jaar geleden in Amsterdam opgezet bedrijf van twee Antillianen dat zich richtte op de import en export vap le vensmiddelen en tropisch fruit. Directeur van die onderneming, die een half jaar geleden naar Woerden is verplaatst, is een 49-jarige in Curacaè geboren in woner van Zandvoort die zich een week na de vondst in IJmuiden meldde bij de politie in Haarlem. Een van de in IJmuiden aange houden vei dachten, een 39-jarige in Paramaribo geboren man die in ons land de distributie voor de drugssmokkelaars regelde, ont ving volgens de criihinele inlich tingendienst van de Haarlemse politie, direct opdrachten van Pa- blo Escobar, de belangrijkste baas van het beruchte drugskartel van Medellin. De man uit Paramaribo en zijn 46-jarige vriendin uit Haarlem onderhielden voornamelijk tele fonisch contacten met Colombia nen, van wie sommigen in Amsterdam woonden. De Haarlemse justitie heeft zeer strenge veiligheidsmaatregelen ge troffen. Bij het verhoor van een aantal Colombianen zorgde een pantserwagen voor de bewaking van de rechtbank. Twee Colombi anen die als organisatoren worden aangemerkt, zijn in een isolatiecel geplaatst. Zij hebben vader en zoon Moszkowicz, die tot de be kendste advocaten van Nederland behoren, als raadslieden aange trokken. De Nederlandse vrouwelijke ver dachte en haar 22-jarige zoon leefden op dermate grote voet, dat hun gedrag in de gaten liep. Ze kochten om de paar maanden contant Mercedessen van 40.000 gulden, een vriend schafte een horloge van 30 mille aan en de po litie vond in de woning van de vrouw een koffer met 511.000 gul den contant geld. De Haarlemse politie houdt er re kening mee, dat er al sinds 1985 zendingen cocaïne vanuit Colom bia via de genoemde route naar Nederland kwamen. Begin juni wil de rechtbank deze omvangrijke drugszaak be handelen. Recreatierapport. Met medewer king van 14 gemeenten op Schouwen-Duiveland, Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren is een onderzoek gedaan op het ge bied van de recreatie. Aan de hand daarvan is een rapport versche nen, getiteld Recreatie, recreatie gedrag en recreatiecriminaliteit in Nederland. Een inwoner van Sint-Philipsland betaalt flink meer gemeentelijke belastingen en waterschapslasten dan een inwoner van Tholen. Dat blijkt uit een onderzoek van het CNV. Provinciaal gezien is Tho len één van de goedkoopste ge meenten als het gaat om onroerend goedbelasting, reini gingsrechten/afvalstoffenheffing, rioolrechten en verontreinigings heffing. Sint-Philipsland is, voor al voor een gezin met kinderen, bij de duurste gemeenten. Voor een huurder zijn er namelijk maar twee gemeenten met hogere woon lasten en voor een eigenaar/bewo ner maar zes. De waterschapslasten hebben een po sitieve invloed op de cijfers: ner gens in Zeeland is de verontreinigingsheffing zo laag als op Tholen en Sint-Philipsland. Het CNV is bij de berekening van de onroerend goedbelasting uitge gaan van een getaxeerde waarde van f. 99.000,-, om vergelijking mogelijk te maken. Een al leenstaande huurder betaalt in Sint-Philipsland dan f. 242,48 en in Tholen f. 209,12 (onroerend goedbelasting, reinigingsrecht/af valstoffenheffing en rioolrecht); een alleenstaande eigenaar/bewo ner respectievelijk f. 436,52 en f. 393,85. Voor een gezin met twee kinderen zijn de lasten, als het om huurders gaat, op Sint- Philipsland f. 314,53 en op Tholen f. 227,72. Een eigenaar/bewoner met twee kinderen betaalt jaar lijks respectievelijk f. 508,57 en f. 412,45. Goes is, volgens het CNV- onderzoek, zo'n beetje de duurste Zeeuwse gemeente om in te wonen. Dit jaar telde de fietsdag 3 start punten: café-restaurant 'Haven zicht' in Sint-Annaland waar slechts vier deelnemers zich lieten inschrijven, café Tolrust in Poort vliet waar 10 deelnemers aan de start verschenen en het VVV- kantoor in Sint-Maartensdijk dat 13 fietsers van start liet gaan rich ting Gorishoek. "Het is jammer voor de organisatie, niet alleen op Tholen, maar ook voor de rest van Nederland, want ook de voor gaande jaren hadden we steeds met slecht weer te kampen", zo liet VVV-medewerkster Goozina Steketee na afloop weten", als je ziet wat voor werk er allemaal voor komt kijken dan is het ge woon zonde. Je bent er de hele dag voor in touw, vantevoren is er een routebeschrijving gemaakt voor een tocht die niet langer dan 40 kilometer mag zijn". Stil dus op de start- en controleplaatsen, stil ook op de Thoolse wegen wat de fietsers betreft. De 17de lande lijke fietsdag 'stond in het teken van de Waddenzee, de Vereniging tot Behoud van de Waddenzee bestaat 25 jaar. De opbrengst van de fietsdag is dan ook bestemd voor de samenwerking die beoogd wordt door verschillende instan ties die zich met waterverontreini ging bezig houden: Stichting Reinwater, Vereniging tot Behoud van de IJsselmeer, Werkgroep Noordzee en de Waddenvereni ging. "In het jubileumjaar wordt een begin gemaakt met een struc turele samenwerking", zo luidt de toelichting in de routebeschrij ving. "Om zo goed mogelijk te kunnen samenwerken is een ultra modern communicatie-netwerk nodig". Dit netwerk wordt Water- net genoemd. De deelnemers kre gen ook de 'Waddenkrant voor Nederland' mee, een jubileumuit gave van de vereniging. Daarin wordt onder meer door bekende en minder bekende Nederlanders gewezen op het belang van de Waddenvereniging. De landelijke fietsdag is georgani seerd met medewerking van de werkgroep Nationale Molendag. Beide evenementen vonden zater dag plaats. Wat voor de fietsdag geldt, geldt ook voor de open dag op de Thoolse molens: het slechte weer bracht nauwelijks mensen op de been, alhoewel in de namiddag de belangstelling toenam nadat het weer was opgeklaard. Voor molenaar W.G. Robbe van 'De Nijverheid' uit Sint-Maartensdijk was het maar 'slapjes'. "Het was geen weer om er op uit te gaan. Er zijn 12 of 13 bezoekers geweest en daar waren geen fietsers bij". Tij dens de Open Monumentendag vorig jaar telde Robbe 87 bezoe kers. "Een heel verschil met nu. Het lag gewoon aan het weer. Voor ons is het dan een saaie be doeling". Bij L.J. Verhage in Scherpenisse was er tot half vier 's middags nauwelijks bezoek geweest: 6 kin deren en 4 volwassenen. Maar het laatste anderhalf uur trok de ko renmolen toch nog volk: 25 be zoekers. Verhage verklaart de geringe belangstelling niet alleen door de weersomstandigheden maar ook vanwege het feit dat er een verzadigingspunt lijkt te zijn bereikt. "Als je een keer hier ge weest ben dan kom je niet elk jaar weer terug, behalve een echte lief hebber. Je moet niet vergeten dat dit alweer de 13e of 14de keer is dat we open zijn". Hoewel de blauwe wimpel van de nationale molendag ook wapper de aan 'De Korenaar' in Poort vliet lieten bezoekers verstek gaan. Mevrouw Christiaanse: "Er is geen animo. Zaterdag is er nie mand geweest. Vorig jaar hadden we twee mensen". Volgens vrijwillig molenaar O. Huiskamp van de walkorenmolen 'De Hoop' in Tholen was er wind genoeg om de molen te laten draaien maar hield de regen 's morgens de mensen weg. Op 'De Hoop' kwamen zo'n 30 bezoe kers, waarvan een deel leerlingen van de school waar Huiskamp les geeft. "Jammer dat het weer zo was. De stelling wordt dan glad en dan met zoveel wind erbij, dat is voor de mensen niet aangenaam". Molenaar M.A. Kodde leidde zo'n 30 bezoekers rond op de standerd molen in Sint-Annaland. "Het is wat tegengevallen maar er was ook eigenlijk geen mens die het wist dat er molendag was", is Kodde's indruk. In de ochtend kwamen 6 Spanjaarden de trap op, plus een Amerikaan. Ook en kele dames op de fiets uit Scher penisse bezochten de oudste molen van de gemeente. In Stavenisse ontving vrijwillig molenaar Gatze de Moed 15 men sen in de molen, onder wie een paar Amerikanen. Die waren van uit Zierikzee een rondje gaan rij den, waarbij ze ook Stavenisse aandeden. Onder de bezoekers waren verder een paar Duitsers van het bungalowpark Oud Kem pen. Ook uit Middelburg was er belangstelling en voorts waren er wat jongeren. Bijna iedereen kwam 's middags, want 's morgens was er door de regen weinig belangstelling. In verband met de vele wind draaide '....linksaf via fietspad richting St. Maartensdijk. U passeert dan molen De Nijverheid. 2e weg links: Woudhoekweg, le weg rechts: Bleekveldweg. Upasseert molen De Hoop...' Zo luidt de tekst in de routebeschrijving van de ANWB voor de deelnemers aan de lande lijke fietsdag. De fietsers kwamen zaterdag ook langs dit molentje op de hoek van de Provincialeweg-Woudhoekweg, precies tussen de twee grote molens in. Het staat niet in de routebeschrijving, maar het betreft een wipwatermolentje in miniatuur van de heer C. Zwartepoorte dat sinds vorig jaar de tuin siert. de molen met blote benen(zonder zeilen). Behalve informatie over de molens van Zeeland en een tas je van de gemeente Tholen verloo chende De Moed ook'zijn andere hobby niet: het omroepen. Daar over gaf hij ook nog een foldertje mee aan de bezoekers.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 11