Periodekampioen WHS maakt in nacompetitie kans op 2e klas Dennis Contant prolongeert titel 4 Eegedima-teams kampioenskansen SPS 2e, Tholense Boys 3e, Noad 5e, Vosmeer laatst TREFZEKER Vijftig deelnemers strijden om de hoogste badmintoneer T0PSC0RER ÏÖPfr Halve marathon en prestatieloop Donderdag 10 mei 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 De voetbalcompetitie 1989/1990 zit erop met in de staart nog een verrassing voor WHS. Het periodekam pioenschap geeft kans op promotie naar de tweede klas wanneer twee beslissingswedstrijden gewonnen worden. Tholense Boys eindigde met 1 punt meer op een derde plaats. Een mooi resultaat ook in de vierde klas voor SPS met het reserve-kampioenschap. Noad eindigde daar op een vijfde plaats. Alleen voor Vosmeer liep deze competitie slecht af met degradatie naar de afdeling. In reserve-KNVB-klassen eindigde WHS 2 in de middenmoot van de tweede klas, evenals Tholense Boys in de derde klas. WHS 3 kon zich daar nog op het nippertje handhaven. Peter Neele topscorer voetbal uitslagen autosport Zege WHS kost trainer Moerland zijn baard T* knvb voetbal Derde plaats Thol.Boys SPS wint verdiend Noad sluit af met winst Vosmeer weggespeeld Toerclubs slaan handen ineen Het Thools badmintonkampioenschap is bij de heren, evenals vorig jaar, gewonnen door Dennis Contant. Hij versloeg in de finale de dapper strijdende Richard Schippers. Bij de dames won Janet van Duivendijk van haar teammaatje Anja Moeliker. In de recreanten klasse gingen de titels naar David van Velzen en Erna Schot. Zaterdagcompetitie tennis Damescompetitie Promotiekans Sint Annaland Interne competitie dui venrubriek Peter Neele van SC Stavenisse is met een doelpunt verschil topsco rer van Tholen/Sint-Philipsland geworden. Op de laatste competi tiedag kwam zijn voorsprong niet meer in gevaar. Toch werd er in vijf wedstrijden nog 16 keer ge scoord. David Joppe kwam zo doende op een gedeelde derde plaats terecht en Ron Vaders wist Frans Gabriëls nog te passeren. In totaal werden in deze competitie 261 doelpunten gescoord door 74 verschillende spelers (gemiddeld 3.53). Het klassement wordt opge maakt aan de hand van door de verenigingen zelf verstrekte gege vens; alleen competitiedoelpunten van standaardelftallen tellen mee. Het klassement werd voor de vier de keer bijgehouden. Eerdere win naars waren Ron Vaders (1986/87 en 1988/89), Addy Stoutjesdijk en Kees van Tiggele (beiden in 1987/88). De eindstand: 1. Peter Neele (Stavenis se) 16 doelpunten, 2. Addy Stoutjes dijk Hzn. (Smerdiek) 15 doelp., 3. Jan Groenewegen (Thol.Boys) en David Joppe (SPS) 13 doelp., 5. Ron Vaders (Vosmeer) 12 doelp., 6. Frans Gabriëls (Smerdiek) 11 doelp., 7. Bram Filius (Noad) 10 doelp., 8. Rien Fase (WHS), Leo Zuidweg (Noad) en Leon van El- zakker (Thol.Boys) 9 doelp., 11. San- der Westdorp (WHS) 8 doelp., 12. Nico Nooy (Stavenisse) 7 doelp., 13. Hans Polderman (Vosmeer) en Kees van Steenis (SPS) 5 doelp., 15. Joop Quist en Jaap van Oudenaarde (No ad), Erwin de Nijs (Thol.Boys), Dick Uijl, Maarten Hage en Bram Hage (SPS), Frans Lindhout en Paul Oos- dijk (Stavenisse) 4 doelp., 23. Louis v.d. Laak, Frank Timmermans en An ton de Koning (Vosmeer), Piet Fasé (WHS), Jan Bolier (Noad), John Nieuwkoop, Piet de Boef en Johan Schot (Thol.Boys), Wim de Groen (SPS), Jan de Viet en Jacky o.d. Brouw (Smerdiek) 3 doelp., 34. Mar tin Potappel en Peter Stoutjesdijk (Stavenisse), Corné Stoutjesdijk en Frans Ista (Smerdiek), Alex v.d. Reest (SPS), Hans de Korte (Thol.Boys), Frans Quist (Noad), Arie Suarez, Pe ter Saarioos, Arthur de Jong en Willem-Jan Ligtendag (WHS), Frans Verhees en Fred Hommel (Vosmeer) 2 doelp., 47. Erik Nieuwkoop, Sjaak Suijkerbuijk, Dave van Haaften en Hassan Eljilali (Thol.Boys), Kees Scheermeijer, Peter Noordijke, Rien Voshol, Jaco Jansen, Jan de Graaf en Kees van Tiggele (SPS), Marco van Herpen, Jacco Kooy en Frans Stols (Noad), Wim Priem en Addy Stout jesdijk Mzn. (Smerdiek), Eric Post, Peter Wielaard, Wim Klippel en Mar tin Neele (Stavenisse), Dick den Hol lander, Ab de Jonge, Adrie Capelle en Remy Kalamb (Vosmeer), Leon de Witte, Dies de Witte, Kees Westdorp, Willem-Jan de Voogd v.d. Straten en Dick Saarioos (WHS) 1 doelpunt. "Vorig jaar deden we bijna de ge hele competitie mee in de top van de derde klas, maar na de neder laag tegen Tholense Boys ging het mis bij WHS 1", constateert aan valler en bestuurslid Sander West dorp. "Mede door veel blessures ging het dit seizoen nogal wat minder en nu doen we nog mee om de hoofdprijzen. Uit de laat ste 7 wedstrijden hebben we 11 punten behaald, alleen van het nu gedegradeerde AZVV hebben we de eerste wedstrijd van deze laat ste periode verloren. We verwach ten niets, maar alles is toch meegenomen, ook het periode kampioenschap dat we zaterdag binnen haalden." Met een 3-1 overwinning tegen het gedegradeerde Nieuwdorp sloten de St. Annalanders zaterdag de competitie af, maar er komt nog een vervolg. Op 19 mei tegen Kloetinge of Veere, die 12 mei een beslissingswedstrijd spelen om het kampioenschap. De verliezer wordt op neutraal terrein(moge- lijk bij Bruse Boys) de tegenstan der van WHS. Wanneer het lukt om die barrière te nemen, dan spelen de St. Annalanders 26 mei op neutraal terrein tegen Good Luck of Haaften uit de Brabantse derde klas om een promotieplaats naar de tweede klas. Als het aan Sander Westdorp ligt, wordt Veere de tegenstander op 19 mei. Tegen die ploeg heeft hij meer vertrouwen in een vervolg dan tegen het voetbaltechnisch betere Kloetinge. Met het oog op de toekomst doen bestuur en trainer van WHS er in tussen alles aan om te proberen de naar Halsteren vertrokken jeugdspelers weer terug te halen. De 18-jarige Johan Elenbaas traint een paar weken mee bij WHS om alvast weer aan zijn oude club te wennen. Ook Rien den Engelsman, alsmede Danny en William" Moerland ziet WHS weer graag terugkomen om de ge lederen te versterken. "Het bestuur heeft met iedereen gesproken en ze zijn welkom", verzekert Sander Westdorp. Halsteren is over de training van Johan Elenbaas bij WHS in gelicht. Derde kl. KNVB: WHS-Nieuwdorp 3-1, AZVV-Tholense Boys 1-2. Vierde kl. KNVB: Rillandia-SPS 1-4, Middelburg-Noad 2-3, Vosmeer-Beek Vooruit 4-10. Jeugd: SPS D-WHS D 4-2, WHS E- SPS E 3-0. In een tournooi voor A- junioren, georganiseerd door NVS, eindigde Noad '67 op de tweede plaats en Vosmeer werd zesde. Rallycrosser Sjacco Bliek uit Sint- Annaland reed zondag mee in het Bel gische Maasmechelen, een wedstrijd die meetelde voor het Nederlands kampioenschap. Bliek eindigde in de A-finale op een achtste plaats. Na in de trainingen eerst het circuit te hebben verkend, ging Bliek in de eer ste manche na een goede start als tweede door de eerste scherpe bocht. Hij bleef daar ook rijden, wat in to taal een vijfde snelste tijd was. In de tweede manche startte hij opnieuw als tweede, maakte een foutje waardoor hij op de derde plaats terecht kwam en zette een zesde tijd neer. Ook in de derde manche had Bliek een derde stek te pakken en stond die niet meer af. Die resultaten brachten hem met zijn VW Golf GTI rechtstreeks in de A-finale. Daarin stond hij als zevende geplaatst, midden in de laatste rij. Na de start stuurde Bliek zijn wagen ge lijk naar de binnenkant van de baan. Hij gokte op een vijfde plaats, maar miste die slag omdat twee wagens voor hem met elkaar in de clinch kwamen, waardoor Bliek in de remmen moest knijpen. Met zijn achtste plaats was Sjacco Bliek niettemin tevreden, om dat hij de minste p.k.'s van alle wagens had. Op 20 mei rijdt hij op het Euro circuit in Valkenswaard zijn volgende wedstrijd; die begint om 12.30 uur. WHS zat zaterdag tegen Nieuw dorp al vroeg op rozen. Na vijf minuten verzilverde Rien Fase uit een mooie aanval een voorzet van Peter Saarioos in de rechter hoek: 1-0. Na twintig minuten maakte Piet Fase er 2-0 van. Hij kreeg de bal van Sander Westdorp in de voeten gespeeld en scoorde heel beheerst alleen voor de keeper. Piet Fase en Sander Westdorp kre gen nog goede scoringskansen bij mooie acties, maar het derde doelpunt liet op zich wachten. Twee minuten voor rust moest het uit stilstaande positie wel lukken toen Johan v.d. Repe onderuit werd gehaald. Kees Westdorp schoot de strafschop echter vier meter over. Nieuwdorp had die eerste helft geen kans gehad. Na rust lag het tempo veel lager; men had duidelijk last van de warmte. Arie Suarez kwam in het veld voor Peter Saarioos en Dick Saarioos in plaats van Johan v.d. Repe. Door veel persoonlijke fou ten zagen de toeschouwers slecht voetbal. WHS werd wakker ge schud, toen Nieuwdorp met een vrije trap in de kruising de achter stand tot 2-1 verkleinde. Na dit mooie doelpunt gooide de thuis club er een schepje bovenop en tien minuten voor het einde scoor de Rien Fase uit een 1-2 combina tie met Suarez zijn tweede doelpunt: 3-1. De kopbal van San- der Westdorp leverde geen resul taat meer op, maar Nieuwdorp, waarvan nog een speler een waar schuwing kreeg, was al verslagen en het periodekampioenschap was binnen. De baard van trainer Theo Moerland werd door de spe lers in de kleedkamer met genoe gen geschoren. Inmiddels verblijft hij in verband met hernia- onderzoek in het ziekenhuis. Eindstand derde periode: WHS 7 5 1 1 11 16-8 Kloetinge 7 5 1 1 11 12-6 Tholense Boys 7 4 2 1 10 13-5 Veere 7 5 0 2 10 8-4 Kloetinge Veere Tholense B. Oostkapelle Kapelle WHS Tern. Boys Nieuwland Yerseke Bruse Boys AZVV Nieuwdorp 22 15 3 22 15 3 22 10 4 22 8 8 22 22 22 22 22 22 22 22 7 9 9 5 8 6 7 5 5 8 7 4 7 2 3 5 4 33 44-19 4 33 34-18 8 24 42-30 6 24 30-30 6 23 31-21 8 23 34-30 8 22 25-30 10 19 28-33 9 18 30-37 11 18 31-47 13 16 34-48 14 11 23-43 Tholense Boys heeft door een 1-2 zege tegen AZVV de derde plaats in de derde klasse veilig gesteld. De ploeg uit Axel degradeert door het verlies voor het tweede opeen volgende jaar. "We zijn een ge lukkige derde geworden, achter twee betalende clubs. Eigenlijk hadden we een periodetitel moe ten pakken, maar op de beslissen de momenten lieten we het afweten," zegt leider Aad v.d. Meeren. De Tholenaren gingen voortva rend van start, want men wilde graag die derde plaats halen. Bo vendien bestond er, bij verlies van WHS en Kloetinge, nog een kleine kans op de derde periodetitel. De eerste tien minuten speelden de Tholenaren prima en er kwamen kansen voor Jan Groenewegen en Erwin de Nijs. Dat werd mede veroorzaakt doordat AZVV één op één speelde. Een kopbal van Johan Schot werd door de Axelse doelman op fabelachtige wijze gestopt. Na dit offensief gaf Tho lense Boys het heft uit handen en daardoor kwamen er mogelijkhe den voor de thuisclub. Alleen voor het doel werd echter over- en twee keer naastgeschoten. Na de rust had Tholense Boys op nieuw de wedstrijd in handen, maar uit een vrije trap kwam. AZVV op voorsprong. De bal ging langs de muur en kaatste via de grond achter doelman Hogen- doorn. 't Draaide goed bij de Tholenaren, maar pas zeven mi nuten voor het einde kwam de ge lijkmaker op het scorebord. In een alles of niets offensief ging John Nieuwkoop mee naar voren en kopte het leer achter de doel man. Twee minuten later besliste Piet de Boef met een tweede Thoolse treffer de wedstrijd. Door de winst van Bruse Boys en het gelijkspel van Yerseke is een nacompetitie voor de tweede de gradatieplaats niet meer nodig: AZVV degradeert samen met Nieuwdorp naar de vierde klas. SPS heeft de competitie afgeslo ten met een verdiende 1-4 over winning tegen Rillandia. Met een tweede plaats op de ranglijst en twee keer een tweede plaats voor het periodekampioenschap valt de ploeg uit Poortvliet/Scherpenisse opnieuw naast de prijzen. De Meeuwen uit Zoutelande sleepte de derde periode in de wacht. Om dat kampioen WC de andere twee won, promoveert De Meeu wen automatisch naar de derde klasse. Rillandia bleek een goed voetbal lend team te zijn, maar men liet achterin nogal eens een steekje vallen. Het veldspel zag er, on danks het warme weer, aan weers kanten goed uit en al snel bleek SPS voorin meer in zijn mars te hebben. Na een paar minuten kreeg David Joppe al een goede kans en kort daarna ook Jan Elenbaas. Na ruim een kwartier spelen opende Bram Hage de sco re. Hij speelde zich handig vrij van twee tegenstanders en gaf de keeper met een stiftballetje het nakijken. Een kleine tien minuten later was het al weer gelijk. Maar vijf minuten voor de rust kwam SPS opnieuw op voorsprong. Da vid Joppe ging alleen op de keeper af en scoorde beheerst 1-2. Vlak voor de rust haalde Jan Elenbaas nog een bal van de lijn, terwijl doelman Mark Hogendoorn ge blesseerd op de grond lag. Ook in de tweede helft was SPS de betere ploeg. Na tien minuten schoot Jan Elenbaas op de lat. Even later ging Kees Scheermeijer op links goed door en zijn strakke bal over de grond werd door Bram Hage afgerond (1-3). SPS bleef zich daarna kansen scheppen. Een schuiver van de doorgebroken Joppe ging naast en Scheermeijer schoot tegen de paal. Vijf minu ten voor het einde kwam de eindstand op het scorebord. Een doorgekopte bal van Bram Hage bracht David Joppe alleen voor de keeper en die maakte er beheerst 1-4 van. VCC '68 SPS Zaamslag SSV '65 NOAD '67 GPC Meeuwen Wemeldinge Rillandia Middelburg Seolto DFS 22 13 22 11 22 10 22 9 22 9 22 11 22 9 22 22 22 22 22 2 33 4 29 5 27 4 27 6 25 9 24 8 23 8 19 10 19 9 18 10 10 14 4 17 6 53-25 42-26 34-26 32-20 35-22 50-40 38-32 18-25 34-46 32-33 19-47 10-55 Noad '67 heeft de competitie af gesloten met een 2-3 overwinning tegen Middelburg. Het was aan vankelijk een gelijkopgaande wedstrijd, waarin de Sint- Philipslanders na een half uur de leiding namen. Uit een voorzet van Frans Stols scoorde Bram Fi lius. Kort na de rust kwam de thuisploeg langszij. Via Bram Fi lius kwam Noad weer op voor sprong, doch de Middelburgers scoorden weer de gelijkmaker (2-2). In de slotfase kregen de Sint-Philipslanders de beste mo gelijkheden. De ploeg mocht een strafschop nemen, maar Bram Fi lius schoot tegen de paal. Vijf mi nuten voor het einde kwam de overwinning tot stand. Een vrije trap van Filius stuitte op de muur, waarna Leo Zuidweg alsnog in schoot (2-3). Vosmeer heeft met een smadelijke 4-10 nederlaag afscheid genomen van de vierde klas. Kampioen Beek Vooruit was - ondanks de tropische temperaturen - veel fel ler, sneller en beweeglijker dan de thuisclub. Als een mes door de boter doorsneden de Brabanders de oranje-zwarte verdediging, zo dat het na een kwartier al 0-3 stond. Daarna ging een schot van Hans Polderman (die zijn 250e wedstrijd speelde en daarom tevo ren door voorzitter A.J. Hommel was gehuldigd) naast, maar even later trof Ron Vaders wél doel (1-3). Vijf minuten later, ging Leo Havermans in de fout, verspeelde de bal en zo stond het 1-4. Toen even daarna Hans Polderman de bal in het strafschopgebied wegstompte legde de arbiter de bal op de stip: 1-5. Beek Vooruit scoorde daarna opnieuw en schoot nog een keer op de lat. Frank Timmermans zorgde voor 2-6, maar voor de rust troffen de bezoekers nog twee keer doel. Na de thee bracht trainer Stout jesdijk Perry Verhees in de ploeg voor Bas Quist. Binnen vijf minu ten moest invaller-doelman Fred Hommel opnieuw naar de grond maar twee minuten later verzilver de Louis v.d. Laak koppend een voorzet van Hans Polderman (3-9). Met ballen rakelings voor langs het doel en op de lat bleef Vosmeer vooralsnog voor een gro tere achterstand gespaard. Hans Vogel haalde de bal zelfs nog een keer van de lijn. Na een half uur spelen kopte de doorgebroken Ron Vaders vallend in en via de paal caramboleerde de bal in het doel (4-9). Drie minuten later kwamen de dubbele cijfers op het scorebord. Hommel tikte de bal eerst nog weg, maar kreeg die net niet over de lat. Een Prinsenbeek- se aanvaller was er als de kippen bij om die kans te verzilveren. Dat betekende een triest record voor de oranje-zwarten, want in veertig competities kreeg Vosmeer nog nooit tien tegentreffers in één wedstrijd. Met de Tholenaren degradeert Kaaise Boys naar het afdelings voetbal. Beek Vooruit (dat voor de wedstrijd bloemen kreeg aan geboden door aanvoerder Leo Havermans) won alle drie de peri- odetitels. Daardoor speelt de nummer twee van de competitie, VVR uit Rijsbergen, een promo tiewedstrijd tegen de periodekam pioen van klasse 4H (Luctor of Lewedorpse Boys). Beek Vooruit VVR DIVO Noordhoek De Schutters Unitas '30 SC Gastel Cluzona Zundert Grenswachters Kaaise Boys Vosmeer 22 15 5 22 10 7 22 9 8 22 22 22 22 22 22 22 22 22 7 9 8 6 8 6 8 4 8 4 5 9 7 5 5 8 2 9 2 35 5 27 5 26 6 23 8 22 8 22 10 20 10 20 8 19 10 19 9 18 11 13 63-23 32-27 40-28 33-38 31-27 25-28 32-34 33-46 30-31 28-39 23-28 35-56 Morgen (vrijdag) organiseren de activiteitencommissie van v.v. Vosmeer en atletiekclub Olympia voor de veertiende keer de Vossen- berg prestatieloop in Oud- Vossemeer. Vanaf dorpshuis De Vossenkuil kan op vijf afstanden gestart worden. Om half zeven komt de jeugd aan het vertrek voor de 1 of 2 kilometer en een half uur later starten de lopers voor de 5, 10 of 15 kilometer. Om zeven uur klinkt ook het startschot voor de halve mara thon, die voor de tweede keer wordt gehouden. In deze wed strijd zijn door de deelnemers di verse premies te winnen. De atleten kunnen gebruik maken van de kleedgelegenheid op het sportpark. Verdere informatie bij P. Etienne (tel. 01667-2919) of J. Hommel (tel. 01667-2105). De toerclubs Tandje Bij, 't Koetshuys en Zeelands Welvaren hebben af gesproken om zaterdag samen te star ten bij een 200 kilometer lange tocht vanuit Ossendrecht. Door die samen werking zullen er zeker tien Thoolse fietsers meedoen; het bestuur van Tandje Bij stelde deze vorm van sa menwerking voor om zoveel mogelijk Thoolse fietsers mee te laten doen. De tocht kan gezien worden als voorberei ding op een rit van 300 kilometer die eind juni op het programma staat, en waaraan dezelfde groep fietsers wil meedoen. Bij de 14 deelnemers aan de Dammen- tocht (over 150 kilometer) waren 5 le den van Tandje Bij. De rit ging via de Oesterdam naar West-Brabant en over Ossendrecht en Wouw terug naar Sint- Maartensdijk. Na de rit van zaterdag ziet het seizoenklassement er als volgt uit: 1. voorzitter Leen v.d. Berge 778 km, 2. Arjaan den Braber 738 km, 3. Mas Andriesse 718 km, 4. Bram den Braber 678 km en 5. Marty den Haan 571 km. Dennis ContantfThools kampioen in het individuele klassement) met Marlies Geuze tijdens de Thoolse badmintonkampioenschappen zaterdag in sporthal Meulvliet. Het gemengd dubbel werd tweede. Donderdag en zaterdag werden door vijftig deelnemers, afkom stig van Tholen en Sint- Philipsland, zo'n 125 partijen af gewerkt. Na afloop reikte voorzit ter Peet Nijs van de organiserende vereniging Batho de prijzen uit. Hij prees de spelers voor hun gro te inzet en sportieve optreden en betreurde, dat Ad Slager het tour nooi voortijdig geblesseerd moest verlaten. Verder bedankte Nijs de technische commissie van Batho voor de organisatie. "Hans Stout jesdijk, Ron Rijper, Adrienne Deurloo, Ronald van Loon en Pe ter van Sprundel hebben er," aldus Nijs, "voor gezorgd dat we kun nen praten over een goed geslaagd tournooi dat volgend jaar zeker weer op de Thoolse sportkalender zal voorkomen. En dan misschien wel als open Thoolse kampioen schappen." De uitslagen in de verschillende categorieën zijn als volgt. Heren enkel: 1. Dennis Contant, 2. Ri chard Schippers. Dames enkel: 1. Janet van Duivendijk, 2. Anja Moeliker. Heren dubbel: 1. Eric Offermeyer/Adriaan v.d. Berge, 2. Martin Patimahu/Kees Verkerke. Dames dubbel: 1. Anja Moeli- ker/Janet van Duivrendijk, 2. Nella Verkerke/Suzanne Broek huizen. Gemengd dubbel: 1. Anja Moeliker/Rob Peper, 2. Marlies Geuze/Dennis Contant. Recreanten. Heren enkel: 1. David van Velzen, 2. Peter van Sprundel. Dames enkel: 1. Erna Schot, 2. Ada Lammers. Heren dubbel: 1. Giorgio Morelli/André v.d. Hoek, 2. Peter van Sprundel/Ko Geluk. Dames dubbel: 1. Monica Nijs/Henny Kaptein, 2. Ada Lammers/Lilian Jansen. Ge mengd dubbel: 1. Henny Kap- tein/Fokko Drok, 2. Adrienne Deurloo/Peter van Sprundel. Nu de dames- en herencompetities van het district Zeeland de laatste fase ingaan en de zondagcompetities van de KNLTB over de helft zijn, zijn er vier teams van tennisvereniging Eegedima uit Tholen die nog kampioensaspiraties kunnen koesteren. Het tweede mixed-team (uitko mend in de 7e klasse), het eerste mixed-team (le klasse, 35 en het eer ste (2e klasse) en derde (4e klasse) damesteam staan de eerstvolgende weken voor belangrijke wedstrijden. Bij continuerende winstpartijen kan op het tenniscomplex aan de Zoekweg te Tholen de kampioensvlag worden uitgestoken. Het tweede team van de Competi tie Combinatie Tholen/Vlissingen (C.C.T.V.), waarvoor o.a. Mare Zuidweg en Judith van de Berge uitkomen, trof in het Bredase B.L.T.V. I een gemotiveerde kam pioenskandidaat tegenover zich. Slechts de mixed-dubbel van Mare en Judith kon in winst worden omgezet, zodat de Bredanaren met 7-1 aan het langste eind trokken. In de le klasse van de 35+ com petitie won Eegedima gemakke lijk van Made I. Ria Rietkerk en Kees Zuidweg wonnen de en kelspelen, Jaap de Jonge en Juul Zuidweg de mixed-dubbel en Jaap de Jonge en Kees Zuidweg de her- endubbel. Slechts de damesdubbel ging in drie sets verloren. Eindstand 1-4. Het eerste mixed team moet na het 5-3 verlies tegen Tendo uit Dorst op zijn tellen gaan passen. Het verlies was ech ter geheel aan eigen falen te wij ten. Zo werd in de herencUibbel (Aron Josen/Robin Schoonen) tot tweemaal toe een 5-2 voor sprong weggegeven. Het tweede mixed-team profileert zich steeds meer als een serieuze kampioenspretendent. Tegen het zwakke Jacoba van Beierenstraat 11 uit Sint-Maartensdijk werd op nieuw met 8-0 gewonnen. Leen van As klopte Scherpenissenaar Theo Muller in het enkelspel met maar liefst twee keer 6-0. Het derde mixed-team speelde verdienstelijk gelijk tegen het Halsterse H.T.V. III Arie Draayer wist al zijn partijen (enkel, heren- dubbel met Boudewijn Zuurdeeg en mixed-dubbel met Michelle Drenth) in winst om te zetten. Het eerste herenteam behaalde te gen B.L.T.V. I uit Breda opnieuw een gelijk spel. Het team van Marc Almekinders, Gerard Pol derman, Danny Boom en Martin Verduit kan tot nu toe spreken van een verdienstelijk debuut (vorig jaar werd het kampioenschap van de 6e klasse behaald) in deze ster ke 5e klasse. Het juniorenteam moest het op nemen tegen U.T.V. II uit Uden- hout. Carlo Heijboer, Patrick en Mandy de Wit en M. Koorevaar kweten zich uitstekend van hun taak en stuurden hun Brabantse opponenten met een 7-1 verlies naar huis. Het eerste herenteam boekte een uitstekend resultaat tegen het vooraf gevreesde Brouwershaven I. Willem Drenth boekte een zes de enkelspel zege in successie te gen de C2 speler Meivin Atoon. In de 3e set wist hij via een tie break de zege veilig te stellen. Ook Bert van de Brink en Perry Bakx wonnen hun enkelspelen, terwijl beide herendubbels eveneens wer- den gewonnen. Eindstand 5-1. Met dezelfde cijfers stuurde het tweede herenteam 't Halve Maantje II uit Goes naar huis. Onder tropische omstandigheden werden, op het enkelspel van Emiel Streng na, alle partijen ge wonnen. Volgende week wordt in Oostkapelle de strijd om de twee de plaats in de 3e klasse beslist. Eegedima III dat verdienstelijk in de subtop van de 4e klasse mee draait werd in Middelburg tegen M.L.T.C. II op een wedstrijd af- braaktennis getracteerd. Doel van de gastheren was de eigen kampi oenskansen, ten koste van alles, niet om zeep te helpen. Dat lukte op de verliespartijen tegen Jan van de Reijdt en Geert Almekin ders na: Eindstand 2-4. Het zaterdag jeugdteam kreeg een afstraffing van Sint-Annaland. Met name Tim van de Wal liet zien op de goede weg te zijn en liet zijn Thoolse tegenstanders geen schijn van kans. Voor het enige Thoolse punt tekende H. Bouw man ten I. Fase. Eindstand 1-5. Het eerste damesteam hield de eventuele kampioenskansen in ei gen hand door het Oostkapelse Sprink I met 3-1 te verslaan. Deze week nemen Marjet Bakx, Nan Volwerk, Hilda Draayer, Marja van Nijnatten en Ria Streng het op tegen Zaamslag I. Het derde damesteam won gedeci deerd van Schenge I (4-0) en heeft daarmee opnieuw uitzicht op de 3e klasse. Deze week is Animo V de tegenstander. Na het 6-0 verlies, vorige week te gen Hulster Ambacht, heeft het eerste team van Sint-Annaland zich goed hersteld. Thuis werd overtuigend met 6-0 gewonnen van Slagvast 2 uit Kamperland. Zaterdag wordt in Kapelle de laat ste wedstrijd gespeeld. Zoals gebruikelijk behaalde Leen Goedegebuure in het enkelspel een gemakkelijke overwinning. Frans de Wit moest alles uit de kast halen en via een driesetter pakte hij zijn punt. Cent van Dij- ke had weinig moeite met zijn te genstander en ook Siem Snoep behaalde een verdiende overwin ning. In de dubbel kwamen Leen Goedegebuure en Cent van Dijke in een spannende driesetter in de laatste set terug na een 5-1 achter stand. Na een tie-break werd met 7-6 de volle winst behaald. Frans de Wit en Siem Snoep wonnen hun dubbelspel gemakkelijk. Na de volle winst blijft nog een kleine kans over op promotie naar de eerste klas. Ook Sint-Annaland 2 won met 6-0, van Veere 2. Setstanden: Dirk Westdorp 3-6, 3-6; Adrie Goede gebuure 0-6, 5-7; Rien Goedege buure 3-6, 3-6; Wim van Leeuwen 2-6, 2-6; D. Westdorp/A. Goede gebuure 3-6, 5-7; R. Goedegebuu- re/W. van Leeuwen 2-6, 2-6. Sint-Annaland 3 verloor met 4-2 van SVH 1. Hier waren de setstan den: Bram Paape 2-6, 6-3, 0-6; Wim Snoep 3-6, 1-6; Jan Potappel 6-3, 7-6; Peter de Moed 6-4, 7-5; W. Snoep/B. Paape 2-6, 0-6; J. Potappel-P. de Moed 3-6, 5-7. Tijdens het openingstournooi van t.c. Sint-Annaland bevochten vijf teams van vier spelers elkaar in een halve competitie via een ge mengd dubbel en een gewone dub bel. Het team dat als beste uit de bus kwam (4 uit 6) bestond uit Saar en Trijnie Goedegebuure, Paul v.d. Wal, Patrick en Jaap Dekker en Arie Suarez. Jacoba van Beieren is begonnen met de interne teamcompetitie. Het team van Hennie Kaptein trad aan tegen dat van Karin Bijl. Na 4 enkels, 2 dubbels (1 heren en 1 dames) en 2 gemengd dubbels werden de punten gelijk verdeeld (8-8). Een paar dagen later moest het team van Hilde Moerland te gen dat van Maaike Buermans. Eerstgenoemd team won met 10-6. Voor elke gewonnen wed strijd krijgt men 2 punten, iedere wedstrijd duurt een half uur en er wordt doorgeteld. Gezien de leuke reacties lijkt deze interne competi tie een langer leven beschoren dan de vroegere laddercompetitie. Competitieverloop. Op 28 april speelden de heren thuis 3-3 tegen Goes, junioren 1 won met 4-2 van 't Halve Maantje uit Goes en ju nioren 2' verloor met 5-1 van Eege dima. Een dag later kwam Scelveringhe uit Renesse niet op dagen, zodat de heren reglemen tair met 6-0 wonnen. De jeugdige mixers verloren met 5-3 van Ke- perke uit Oud-Gastel. Op 1 mei speelde dames 1 gelijk tegen Brouwershaven (2-2) en dames 2 won met 4-0 van Vlissingen. De heren hadden het zaterdag moeilijk tegen Scelveringhe. Al leen George Meeuwsen won de enkel en samen met Aad Broek huizen de dubbel. Marcel Bentvel zen en Hans van Dijke konden geen puntje pakken: 4-2 verlies. De junioren deden het wisselend. Junioren 1 (Patricia Groffen, He len Reedijk, Mariel Kers, Robert Moerland, Robert Padt en Niels Bijl) won met 5-1 van 't Swaecke. Junioren 2 (Janine de Boe, Kyra van Prooijen, Nelieke Rip, Gabi Hoek, Ronald Muller, Louis Hage en Johan van Dijke) verloor met 5-1 in Rilland-Bath. Heren 1 kwam zondag uit Sluiskil met een 4-2 overwinning naar huis. Daar blijven er volop kansen op promotie voor Timo Bocxe, Tonny Verjaal, Jan Leeuwenhaag en Vincent de Kerf. De mix - met Theo Muller, Erik Broekhuizen, Johnny Geluk, Maaike Buer mans, Alexander F'adt en Karin Bijl - ging tegen het Thoolse ge weld van Eegedima met 8-0 ten onder. Dames 2 (Josien Mol, Mini v.d. Hout, Henny Kaptein en Riet je Buermans) won maandag met 4-0 tegen 's-Gravenpolder. De Trouwe Duif, Tholen. Breteuil, 5 mei. In concours 304 duiven van 22 in zenders, los 7.30 u. met oostenwind. Eerste duif 11.03.26 u. is 1179.700 m/min., laatste duif 11.25.56 u. is 1067.222 m/min. P. Laban 1, 7, 34, 48 en 76; C. Laban 2, 20, 21, 33, 41 en 59; C. Moeliker en Zn. 3, 27, 38, 53, 55, 57, 60 en 72; J. Toetenel 4, 9, 14, 23, 26, 74 en 75; C. Laban Azn. 5, 29, 32 en 70; C.J. v.d. Berge en Zn. 6, 15, 22, 36, 40, 54, 67 en 69; J.M. van Dijke 8, 16, 17, 37, 44, 47 en 66; J. Baay 10, 11, 12, 39, 51, 65 en 71; J. Noom en Zn. 13, 19, 24, 30 en 64; L. Hage 18, 25, 46, 63 en 73; L. v.d. Klein 28, 35, 42, 45, 52, 56 en 62; F. Bal en Zn. 31, 49 en 50; Joh. Kegge 43; M.P. van Haaften en Zn. 58; L. v.d. Hoofd 61; gebr. v.d. Vlies 68. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. Breteuil, 5 mei. In concours 279 duiven van 25 inzenders, los 7.30 u. met oostenwind. Eerste duif 11.05.21 u. is 1182.565 m/min., laatste duif 11.29.02 u. is 1064.079 m/min. D. Havermans 1, 3, 12, 16, 26, 33, 35 en 44; M. de Graaff 2, 38, 39 en 57; A.P. Keyzers 4, 17, 19 en 25; A. van Daalen 5, 20, 27, 40, 43 en 65; mevr. v.d. Mark 6 en 37; Jos en J. Vaders 7, 10, 14, 22, 23, 31, 58 en 67; J. Buiten huis 8, 36 en 54; J. Egberts 9, 52 en 55; F. Hommel 11, 21, 49 en 66; G. Hoek 13; P. Vis 15 en 30; M. Voormeulen 18, 28 en 42; L.M. Plandsoen 24, 46 en 56; P. Hommel 29, 32, 34, 41, 45, 59, 62 en 68; D. Vaders 47 en 70; C.A. Hommel 48; comb. Capelle-Burgers 50 en 64; M. van Driel 51 en 69; J. van Ballegooy 53; J. Potappel 60; P. van Ballegooy 61; J. Schetters 63. De Reisduif, Sint-Philipsland. Bre teuil, 5 mei. In concours 598 duiven, eerste duif 1205.092 m/min., laatste duif 1057.872 m/min. Comb. Reijngoudt 1, 2, 3, 4, 9, 19, 21, 33, 43, 69, 72, 129, 143 en 147 (20 mee); mevr. Quist en Zn. 5, 6, 29, 30, 31, 36, 38, 39, 40, 45, 47, 70, 76, 77, 84, 95, 96, 114 en 118 (24 mee); P. Wa- gemaker 7, 8, 10, 13, 17, 22, 24, 37, 51, 55, 58, 61, 64 en 66 (17 mee); L. Reijn goudt 11, 111, 119 en 142 (22 mee); R. v.d. Reest 12 en 28 (10 mei); Jac. Geen- se 14, 18, 54, 71, 80, 87, 97, 99, 134 en 144 (21 mee); comb. Reijngoudt en Zn. 15, 27, 44, 74, 83, 130, 131, 139 en 149 (16 mee); Adr. Verwijs 16, 67, 75, 100, 116 en 133 (26 mee); comb. Bolijn 20, 34, 65, 81, 101, 103, 104, 105, 108, 109, 123, 127 en 148 (58 mee); J. Zuid weg 23, 32, 50, 136 en 146 (18 mee); M. Fonteijne 25, 89, 92 en 102 (14 mee); G. Walpot 26 en 35 (9 mee); M. Meyer en Zn. 41, 60, 86 en 137 (39 mee); L. Hoek 42 en 117 (7 mee); M.B. Quist 46, 49, 79 en 122 (10 mee); K. de Frel 48, 56, 90, 128, 135 en 145 (30 mee); J. Quist 52, 91 en 126 (10 mee); K. van Dommelen 53, 88 en 113 (26 mee); J.C. Verwijs 57, 78, 94 en 120 (20 mee); J. Walpot en Zn. 59, 62, 68, 73, 85, 93, 107, 110, 112, 132, 141 en 150(51 mee); J. Suurland en Zn. 63 en 121 (22 mee); Jac. Reijngoudt 82 en 115 (10 mei); A. Faasse 98 (13 mee); mevr. v.d. Made en Zn. 106, 125, 138 en 140 (12 mee); J. van Oeveren 124 (9 mee). De Reisduif, Scherpenisse. Breteuil 276 duiven over 250 km. Eerste duif 10.54.29 u. 1218.11 m./min., laatste duif 11.25.59 u. 10.58.45 m./min. J. Moerland 1, 2, 5, 9, 14, 46, 49, 50, 77, 87, 90. A. Romeijn 3. D. Menheere 4, 10, 13, 18, 52, 54, 59, 64, 66. L. de K. Koolaard 6, 11, 17, 21, 28, 30, 38, 43, 44, 48, 51, 55, 61. A. Riedijk 7, 29, 57, 63, 89. P. Potappel 8, 15, 16, 34, 35, 37, 53, 58, 65, 68, 75, 78, 88, 91. A. Leunis 12. L. Hage 19. M. Potappel 20, 23, 31, 32, 36, 80, 81, 84. A. Moer land 22, 24, 33, 42, 67, 70, 76, 82, 83. K. Lisseveld 25, 39, 40, 56, 62. A. Ha ge 27, 41, 71, 86, 92. D. Uijl 45, 73, 74, 79, 85. J.v.d. Zanden 47, 69, 72. C. Bo lier 60.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 21