'Alles heeft zijn maat en peil' Lot Buitenzorg niet beslist PZEM 42 medewerkers minder w St. Philipsland met jonge ploeg vijfde ASTMA. ERGER DAN U DENKT. Urnenkelders Burgemeester opent expositie strijdbare Jan de Bres Geschiedenis van Tholen op schrift Giro55055 Subsidies voor zoet water Astma Fonds Regionale brandweeroefening voor le klas korpsen in Tholen KEN JE LIMIET OP 80 KM-WEGEN Donderdag 10 mei 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Commissieleden krijgen exemplaar bestemmingsplan 'Alles heeft zijn maat en peil' luidt de tekst bij de foto van een peilstok met op de achtergrond de molen van Stavenisse, gemaakt door Jan de Bres uit Sint- Maartensdijk. Spannend moment Prediker Kinderboerderij of bungalows op plaats Thoolse hoeve? Kijk eerst eens wat de mogelijkheden zijn of laat anderen met plannen komen. Daarna kan beslist worden over het lot van de hoeve Buitenzorg in Tholen. Die boodschap kreeg burgemeester Van der Munnik mee van drie van de vier leden (J.L. van Gorsel was verhinderd) van de commissie ruimtelijke ordening. B. en w. willen de boerderij afbreken en op die plaats bungalows bouwen. Op instorten Doelmatigheid geeft kostenbesparing en 4 miljoen winst Tarieven en afzet Kerncentrale Investeringen in 1989 dui venrubriek bank 70.70.70.120 Met een nieuwe, jonge ploeg deed de vrijwillige brand weer van St. Philipsland het zaterdag niet slecht tij dens regionale wedstrijden voor eerste klas korpsen in Tholen. Een vijfde plaats op een totaal van twaalf deelnemers was voor de kenners een mooi resultaat. TE HARD RIJDEN fljlmSJJEVEEL Uitslagen Op de zeven openbare begraaf plaatsen op Tholen komen beton nen keldertjes waarin urnen geplaatst kunnen worden. In eer ste instantie gaat het om vier kel dertjes (van 50x50x50 cm) per begraafplaats, wat in totaal f. 4.977,- kost. De raadsfracties van de SGP en de RPF/GPV waren om principiële reden tegen de aanleg. "Deze ma nier van lijkbezorging delen we niet," aldus J. v.d. Jagt. Hoewel CDA-er W.C. van Kempen per soonlijk ook die mening was toe gedaan, vond hij de gekozen methode 'goed passen in het beeld van de begraafplaatsen'. "Bij de wet zijn crematie en begraven ge lijkgesteld," zei J. de Bres. "Ge lijkstelling is dacht ik geen verplichting," repliceerde P. van Belzen. De burgemeester zei dat er volgens de wet een mogelijk heid moet zijn om as te bergen. Zodra een bestemmingsplan aan de orde komt, wordt aan de leden van de Thoolse commissie ruimte lijke ordening een exemplaar van het plan verstrekt. Die toezegging deed burgemeester H.A. van der Munnik in de laatste vergadering. Om exemplaren van alle geldende en in ontwikkeling zijnde plannen (80 stuks) te verstrekken, vonden b. en w. wat ver gaan. "Het colle ge vond het een principieel punt," zei de burgemeester. Commissie lid M.A.J. v.d. Linde, die hiernaar had gevraagd, zei het niet zo zwaar bedoeld te hebben. "Het gaat om een zaak van praktisch kunnen werken. Je hebt er be hoefte aan om zaken na te slaan en dan moet je niet iedere keer 'n dure ambtenaar hoeven lastig val len." "Belangrijker vind ik dat een plannetje dat op de agenda staat van tevoren goed bekend is," rea geerde K.A. Heijboer. Hij doelde op het feit dat voor deze vergade ring de stukken pas één dag tevo ren voor de commissieleden ter inzage waren gelegd. Ook Van der Linde had zich daarover al be klaagd. Hij liet ambtenaar C. Nuijten dan ook bij elk agenda punt het betreffende plan monde ling toelichten. In Tholenderwijs was er evenmin een aankondiging van deze open bare vergadering gepubliceerd. De studiecommissie zoetwater proefgebied Tholen heeft steun gekregen van de gemeenteraad 'van Tholert in de vorm van een ga rantiesubsidie met een maximum van 2.500 gulden per jaar. De raad ging unaniem met het voorstel van het college accoord. De subsidie is bedoeld om bij te springen in de exploitatiekosten van het proef project bij Tholen. Daar wordt bekeken wat de mogelijkheden van het inlaten van zoet water voor de landbouw zijn. Het colle ge wil dit initiatief graag on dersteunen omdat de gemeente daarmee aan de akkerbouw op Tholen 'een basis tot verbreding' kan worden gegeven. Met het ver hogen van de grondwaterstand in •droge periodes en het beregenen van gewassen kunnen boeren al ternatieve producten telen of hun bedrijfsvoering intensiveren. Om gestalte te geven aan de voorwaar- descheppende rol van de lokale overheid in deze heeft het college gemeend de subsidiegarantie te verstrekken. De werkelijke subsi die wordt vastgesteld aan de hand van de exploitatie-rekeningen die de studiecommissie jaarlijks zal overleggen. Het jaarbudget be draagt ongeveer 12.000 gulden. 'De meest gerede partijen - zoals de Rabobanken, veilingen en ZLM-kring - participeren in de exploitatie', aldus de toelichting van het college. Zonder kunstgrepen maar met handgebaren geeft Jan de Bres tekst en uitleg bij de foto's op zijn tentoonstelling. Hij overhandigde deze als ge schenk aan burgemeester H.A. van der Munnik tijdens de ope ning van de tentoonstelling 'zon der kunstgrepen' in het gemeentehuis van Tholen in Smurdiek zaterdag 5 mei. 'Alles heeft zijn maat en peil' zou de on dertitel kunnen zijn voor de expo sitie van foto's en teksten van De Bres. Grote en kleine zaken, ge wichtige en schijnbaar onbenulli ge zaken zijn door De Bres uitgebeeld, in foto's (zwart/wit en kleur) en in teksten in dichtvorm. Ondergebracht in thema's laat de tentoonstelling zien wat De Bres beroert, van een ochtendstem ming in een stil-Thools dorp tot 'de gruwelijkheden van de Tweede Wereldoorlog, van misvormde pe ren - die naast elkaar geschikt op mensen beginnen te lijken - tot re clameborden op stations waar teksten lijken te verwijzen naar een andere betekenis. Van der Munnik opende de ten toonstelling. Hij zei dat het voor hem een spannend moment was. Voor de burgemeester was het de eerste keer dat hij een tentoonstel ling opende van foto's en tekst en voor De Bres de eerste keer dat hij in het gemeentehuis exposeerde. "Wij zijn vanmiddag dus een beetje tot elkaar veroordeeld". De titel 'zonder kunstgrepen' die de tentoonstelling heeft gekregen, vertelt volgens Van der Munnik iets van de aard van De Bres en van het tentoongestelde: "Beide hebben de bedoeling over te ko men zoals ze zijn: echt, onge kunsteld, zonder hulpmiddelen." De gemeenteraad van Tholen heeft 2500 gulden beschikbaar gesteld voor de uitgave van een boekwerkje over de geschiedenis van Tholen in de laatste 50 jaar. De bijdrage is bestemd voor de stichting Zeeuws Tijdschrift die in samenwerking met de stichting Regionale Geschiedschrijving dit themanummer wil uitgeven. In ruil voor de 2500 gulden ontvangt de gemeente 100 exemplaren van het nummer. Deze wil de gemeen te gebruiken als relatiegeschenk. Aanleiding tot het beschrijven van de ontwikkelingen gedurende de afgelopen 50 jaar op Tholen is de 'Kroniek 1939-1989' geweest, een uitgave van de heemkundige kring Vereniging. Stad en Lande op Schouwen-Duiveland in 1989. Door dit initiatief is door M.C. Verburg, lid van de Raad van Sta te, voorgesteld dergelijke uitgaven voor alle gebieden in Zeeland te maken. De stichting Regionale Geschiedschrijving heeft zich hierbij aangesloten. Om het pro ject uit te voeren in de gemeente Tholen is op de eerste plaats ge dacht aan het streekmuseum en de vereniging Huis en Heem. Fi nancieel bleek dit echter niet haal baar gezien de geringe afzetmogelijkheden van het boek werkje (600 exemplaren van 132 bladzijden zou op 20.000 gulden uitkomen). Met de hulp van de Stichting Zeeuws Tijdschrift kan een dergelijke uitgave wel worden verwezenlijkt met een gemeente lijke bijdrage van 2500 gulden. Eind 1991 moet het boekje klaar zijn. Het college stelde aan de raad voor het bedrag te verlenen in 1991. De 2500 gulden wordt zo doende opgenomen in de begro ting van volgend jaar. De uiteenlopende onderwerpen die De Bres toont, typeren Jan de Bres, vond de burgemeester: 'De drang naar écht leven, het zoeken naar de zin ervan. Het opkomen voor het zwakke. De verwonde ring, de verbazing en de teleurstel ling in het handelen van de mens. De hoop en het vertrouwen in een goede toekomst. Het genieten van het kleine. De humor. Het zoeken naar, het vinden en het weer af stand nemen van zichzelf". Vol gens Van der Munnik blijkt uit het werk van De Bres dat 'de waarheid soms heel eenvoudig weer te geven is, gemakkelijk te grijpen.' Door vast te leggen wat De Bres ziet en denkt, probeert hij ant woord te krijgen op de vragen die hij zichzelf stelt. "Wat hij inmid dels heeft gevonden, dringt en dwingt hem tot openbaring daar van. Alsof een onzichtbare hand hem leidt. Prediker is hij wellicht, tegen wil en dank". Van der Munnik noemde De Bres strijdvaardig 'in het bewaken en behouden' van de eigen wereld die hij om zich heen heeft opge bouwd. Dit 'betrekkelijk veilig bestaan biedt een lust tot leven': Een geslagen bres in die wereld zal hij weer dichten, al was het maar met woorden'. De expositie is als het ware een zelfportret, zei de burgemeester van iemand met een sterke geest, maar bovenal een gevoelig mens die warmte geeft en wil ontvan gen: zonder opsmuk, echt zonder kunstgrepen'. Geïnspireerd door De Bres eindig de Van der Munnik zijn toespraak met een gedicht over de exposant, waarin naar voren kwam dat De Bres het leven lief heeft en dat de mensen wil tonen. De Bres, geroerd door de woorden van de burgemeester, bood de foto met de peilstok aan, waarna de gasten een korte rondleiding kre gen van De Bres zelf, die meedeel de dat groepen bezoekers welkom zijn. "Ik beloof u dat ik 's mor gens wanneer u belt, thuis zal zijn", zei hij doelend op het feit dat hij telefonisch moeilijk te be reiken is (geweest). De ten toonstelling duurt tot 7 juni. Buitenzorg (dat zijn naam heeft gegeven aan het bestem mingsplan) wordt aan alle kanten omringd door woningen. De boerderij is al eigendom van de gemeente en tot eind 1992 ver pacht aan D.J. van Gorsel, samen met een aangrenzend stuk grond. Op de ongeveer één hectare wil het gemeentebestuur 9 a 10 bun galows verwezenlijken, met het nodige groen daarin. Vanaf het Groot Verréhof zou een toe gangsstraat gemaakt worden en er zou een voetpad komen als ver binding met Buitenzorg II. Alleen K.A. Heijboer ging zondermeer met dit plan accoord. Mevrouw J. Meerman-Ottevanger maakte van het spreekrechtge bruik om te pleiten voor het be houd van Buitenzorg. "Rondom mij informerend bleek mij, dat 100% van de Tholenaren vindt dat dit stukje landschap niet mag worden opgeofferd aan de steeds voortschrijdende bebouwing. Het is een stukje geschiedenis waarop elke rechtgeaarde Tholenaar trots is." Ze vertelde dat de uit 1879 da terende hofstede door jonkheer Jan van Vredenburch werd ver fraaid en uitgebreid, een tuin met rosarium, oprijlaan en herten kamp aangelegd. Mevrouw Meer man toonde de commissie een aantal foto's van het Buitenzorg van weleer. "Deze dingen krijgen we natuurlijk nooit meer terug, maar geef ons de gelegenheid plannen te maken over wat er wél met het oude Buitenzorg kan ge beuren indien dit weg zou moe ten." De ideeën die mevrouw Meerman aandroeg waren: maak er een kin derboerderij van, of breng er - ge zien de ruimte - het streekmuseum in onder. Ze sprak niet alleen als inwoonster van Tholen, maar ook als lid van de werkgroep Tholen Stad Actief. Mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven begreep daaruit dat die werkgroep met voorstellen komt. "Daarvoor is de tijd nog te kort geweest, maar ik heb contact gehad met Huis en Heem en die staat achter ons," zei mevrouw Meerman. Ze kreeg de commissie op haar hand, want die bestempelde de af braakplannen als 'rigoreus' en 'ingrijpend'. Burgemeester Van der Munnik wees op de aanhou dende vraag naar bungalowka vels. Verder zei hij dat de boerderij in een deplorabele toestand verkeert - "de schuur staat op instorten" - omdat er de laatste jarén nauwelijks onder houd is gepleegd. Om er een kin derboerderij van te maken (wat uitgebreid in b. en w. is bespro ken) zou een veel te grote investe ring nodig zijn. Herstel van het gebouw, de speciale inrichting en dan nog de personeelskosten. "Vergis je daar niet in, aldus Van der Munnik. M.A.J. van der Linde leek een kinderboerderij een leuke attrac tie voor de hele gemeente. In de notitie 'Zeeland aan zet' wordt voor dergelijke dagattracties met een educatieve uitstraling gewag gemaakt van een provinciale bij drage van 50.000 gulden per jaar. "Dat soort zaken moet je op een rij zetten," vond hij. "Als het ver der gaat dan alleen Tholen, moet er ook voor voldoende parkeer ruimte gezorgd worden," zei de burgemeester. Hem leek ook de oppervlakte van een hectare veel te klein voor een kinderboerderij. Bovendien bleef hij vraagtekens zetten bij een haalbare exploitatie. Een voorstel van P. van Belzen om de boerderij intact te laten en de woningbouw er omheen te plan nen wees Van der Munnik even eens van de hand. Hij verwachtte dan problemen met welstand. Heijboer informeerde naar de mogelijkheid om grotere bouwka- vels te maken dan de voorgestelde 750 m2. Hoewel daar, volgens de burgemeester, weinig vraag naar is, had hij geen bezwaar om - in voorkomende gevallen - van drie kavels er twee te maken. Van der Linde, Van Belzen en mevrouw Deurloo wilden uiteindelijk dat Tholen Stad Actief en Huis en Heem de kans kregen om met plannen te komen. Voor Heijboer hoefde dat niet: "Ik wil er best aan meewerken, maar 't lijkt vooralsnog een derde zwembad." De commissie was accoord met het voorstel voor normering van de erfbebouwing. Erven groter dan 100 m2 mogen voortaan be bouwd worden met 40% van het erfoppervlak, met een maximum van 60 m2. Maar werkplaatsen voor startende bedrijven worden binnen de bebouwde kom niet toegestaan. De Provinciale Zeeuwse Energie- Maatschappij heeft in 1989 een winst behaald van 4 miljoen gul den. In de herziene begroting 1989 werd nog een verlies ver wacht van ruim 10 miljoen. De ombuiging van een begroot aanzienlijk verlies tot winst kan voor een deel worden verklaard uit een ruimere bruto-marge en la gere produktie-kosten. Voor een ander deel uit interne maatrege len. Zo heeft de directie terughou dend beleid gevoerd bij het vervullen van vacatures, met als gevolg een daling van het perso neelsbestand in 1989 van 1616 naar 1574. De nadruk op nog meer doelmatigheid in de be drijfsvoering heeft geleid tot kostenbesparing. Het elektriciteitstarief voor de kleinverbruikers is in 1989 aange past ten opzichte van het tarief in 1988. Voornaamste reden hier voor was een verhoging van het tarief waartegen elektriciteit bij de SEP werd ingekocht, het zgn. landelijk basistarief. Daar tegen over stond een verlaging van de brandstofkosten. Per saldo kwam dit uit op een verhoging van de ge middelde kWh-prijs in 1989 met 0,40 cent. Voor de grootverbruikers gold in 1989 een gemiddelde kWh-prijs die vrijwel gelijk was aan die van 1988. De gastarieven voor de kleinver bruikers gingen in januari 1989 omlaag met 3,36 cent per m3 (incl. BTW). In juli 1989 werd de prijs verhoogd met 3,20 cent per m3 (incl. BTW). Deze aanpassingen volgden het VEGIN-advies. In Zeeland lagen de tarieven 2,37 cent per m3 (incl. BTW) lager dan de landelijk geadviseerde gasprijs. Dit was het gevolg van de inder tijd genomen beslissing om gedu rende 1988 en 1989 een reductie op de m3-prijs voor kleinverbrui kers toe te passen van 2 cent (excl. BTW). Voor de eerste helft van 1990 is de m3-prijs vastgesteld op 38,2 cent (excl. BTW), hetgeen overeen komt met de ondergrens van het VEEN-advies. (Het VEEN-advies is niet langer een vaste m3-prijs, maar geeft een bandbreedte aan). De afzet van elektriciteit is in 1989 met 3,2% toegenomen. De stij ging deed zich vooral voor bij de afnemersgroepen speciale con tracten en grootverbruikers. De afzet van gas is in het verslagjaar enigszins gedaald en wel met 1,2%. Dit werd veroorzaakt door dat 1989 klimatologisch een mil der jaar dan 1988 was. Dit beïnvloedde vooral de afname door de kleinverbruikers. In 1989 is een hoge bedrijfstijd door de kernenergiecentrale be haald. Deze bedroeg in 1989 86,3% tegen 76,2% in 1988. De kolengestookte centale te Borssele kende in 1989 een sterk verbeterde beschikbaarheid. Was die beschikbaarheid in 1988 56,4%, in het verslagjaar bedroeg deze 75,2%. Op 22 december 1989 werd door de aandeelhouders besloten tot de inbreng van het produktie- onderdeel van PZEM in de EPZ, de gezamenlijke produktieven- nootschap van de PNEM en PLEM. Dit besluit werd genomen toen bekend was geworden dat de nieuwe Elektriciteitswet van kracht zou worden. Op 7 mei a.s. zal de samenwer kingsovereenkomst tussen PZEM en EPZ getekend worden. Met in gang van 1 juni 1990 gaat de pro- duktie van PZEM onder EPZ-vlag opereren. Boekhoudkundig is 1 januari 1990 als ingangsdatum overeengekomen. De uitgaven voor investeringen bedroegen in 1989 bijna 79 mil joen gulden. Dit is ca. 42 miljoen gulden minder dan in 1988. Enke le van de belangrijkste investe ringsuitgaven hadden in 1989 betrekking op: - Conventionele centrale Borssele: ombouw kolenstook 16 milj. - Kernenergiecentrale Borssele: presentatie, procesgegevens, regel- zaal 3.5 milj. - Transport E: 150 kV-station Ter- neuzen 4,7 milj. - Overige bedrijfsmiddelen: huis vesting, nieuwbouw en projecten 4 milj. Aan de aandeelhouders (provincie en gemeenten) wordt voorgesteld het resultaat over 1989 ad 3.969.000 aan de algemene re serve toe te voegen onder aftrek van 9,5% dividend over het gestorte aandelenkapitaal van 4.878.000. Dit komt neer op een dividend-uitkering van 463.410,—. Naast de al genoemde afsplitsing van de produktiesector zal in 1990 een belangrijke stap gezet worden inzake de fusie tussen de PZEM en de WMZ. Het is zeer waar schijnlijk dat in de tweede helft van 1990 tot de oprichting zal worden besloten van een nieuw distributiebedrijf, de n.v. DELTA NUTSBEDRIJVEN. Hierin zul len de n.v. PZEM en de n.v. WMZ, na de juridische fusie, opgaan. Voor wat betreft het financiële re sultaat over 1990 is de verwach ting dat dit de winst over 1989 zal overtreffen. De Zwaluw St. Maartensdijk Breteuil 5 mei, 360 duiven gelost 7.30 uur bij windrichting Noord-Oost. Ie Duif 11-06-57, snelheid 1170.383 m/min., laatste duif 11-35-41, snel heid 1010.323 m/min. G. v. Leeuwen: 1, 3, 8, 15, 19, 27, 36, 47, 50, 62, 70, 79; 15 mee; C. v/d Ree: 2, 16, 17, 21, 38; 11 mee; Vermaas Zn.: 4, 7, 11, 25, 32, 40, 60, 63, 65, 75; 20 mee; A. v. Gorsel: 5, 6, 33, 54, 86; 30 mee; J. d. Rijke: 9, 46, 61, 88; 23 mee; L. v/d Berge: 10, 24; 14 mee; J.C. Wielaard: 12, 35, 39, 45, 58, 64, 72, 85, 87; 45 mee; I. Kwaak: 13, 28, 30, 42, 43, 59, 67, 68, 71; 24 mee; Lind- hout Zn: 14, 26, 31, 37, 66, 69, 82; 19 mee; C. v. Gorsel: 18, 22, 23, 29, 34, 49, 53, 73, 77, 78: 16 mee; P. Bijl: 20; 5 mee; Bentschap-Knook: 41, 56, 89; 19 mee; P.J. v/d Repe: 44; 3 mee; J. Stoutjesdijk: 48, 80, 81, 83, 84; 34 mee; A. Zwagemaker: 51, 55, 76, 90; 20 mee; A. Bijl: 52; 4 mee; M. v. He- mert: 57, 74; 12 mee. Bevelvoerder A. van Duuren, Ar- co Kunst, Wim Kempeneers, Jaap Verwijs, Gerard Noorthoek, Rien van Duuren, Arjan Kempeneers en pompbediende Jan Wolse wer den na inspectie van hun uit- rusting(met name de persluchtapparatuur) in de Thool se brandweerkazerne naar de Brugstraat gebracht. Daar werden ze als het ware aangevallen door Karl Laban van de Thoolse brand weer, die totaal overstuur was en de brandweerlieden toeschreeuw de, dat zijn huis in brand stond. De Fluplanders werden meege trokken naar het voormalige ver enigingsgebouw in de Brugstraat, waarin de school voor voortgezet speciaal onderwijs de Burcht is ondergebracht. Sommige ploegen lieten zich te lang bezighouden door de over stuur zijnde eigenaar, gespeeld door dhr. Laban. Ze hadden die al snel over kunnen geven aan een politieman die bij het pand stond, eveneens gespeeld door een Thoolse brandweerman, dhr. Deurloo. Behalve aan de eigenaar mocht men ook aan omstanders vragen wat er in het pand aan de hand was en of er mensen in waren. Twee leden van het Thoolse korps speelden daar gewonde. Door de dubbele kapconstructie waren ze moeilijk te vinden en dat brak sommige ploegen op. De verken ning was het lastigste onderdeel van de oefening. Men mocht geen lamp meenemen en omdat er zo genaamd dikke rook hing, moesten de deelnemers hun persluchtmasker aandoen. Dat maakte het zoeken ook niet ge makkelijker. Op de tast moest men de gewonden zien te vinden en wanneer die aangetroffen wa ren, moesten ze via een trap naar beneden gebracht worden. Het Thoolse Rode Kruis, dat de be schikking had over een voormali ge BB-wagen, nam de verdere behandeling voor haar rekening. Borden met vlammen gaven aan de zijkant aan, waar er zoge naamd vuur was. Er werden slan gen uitgelegd en op de waterleiding aangesloten, maar geblust werd er niet. Ieder lid van het korps werd apart beoordeeld op inzet, werkwijze, materiaalverwerking, e.d. Het op de juiste manier beklimmen en af dalen van ladders, de behandeling van slachtoffers en de tijdsduur telde allemaal mee bij de beoorde ling. Surfvierdaagse. Van 16 t/m 19 mei wordt op de Binnenschelde een avond surf- en kanovierdaagse ge houden. De organisatie is in han den van De Kreekrakkers en Zeewitoe. Voor informatie tel. 01641-4670 (na 18 uur). Van half negen tot zes uur waren er 12 korpsen in de weer. Bergen op Zoom moest verstek laten gaan. Het gerenommeerde korps van Oud Gastel zegevierde. De Brabanders hebben een hele goede ploeg, die altijd bovenin het klas sement eindigt. Burgemeester Van der Munnik reikte in Meulvliet de prijzen uit, waarbij hij er trots op was, dat zijn gemeente gastheer had mo gen zijn voor de 12 brandweer korpsen. Hij nodigde ze alvast uit voor een volgende keer. Het korps Tholen kon als organi sator zelf niet meedoen, zodat men deze maand nog naar Alm- kerk gaat, waar ook le klas wedstrijden worden gehouden. St. Maartensdijk en Stavenisse doen mee aan 2e klas oefeningen in Os- sendrecht. St. Annaland doet dit jaar niet mee aan wedstrijden. De volledige uitslag van de brand- weerwedStrijd in Tholen luidt: 1. Oud Gastel 1199 p 2. Steenber gen 1164 p 3. Suiker Unie Dintel- oord 1158 p 4. Rucphen 1134 p 5. St. Philipsland 1108 p 6. Fijnaart 1076 p 7. Philips Roosendaal 1060 p 8. Chaam 1050 p 9. Roosendaal 1039 p 10. Woensdrecht 1032 p 11. Oudenbosch 1027 p 12. Hoeven 1008 p. Bevelvoerder Van Duuren van het brandweerkorps St. Philipsland heeft zijn handen vol aan zijn Thoolse collega Karl Laban, die bij regionale wedstrijden in de Brugstraat met verve een overstuur zijnde eigenaar van een zogenaamd brandend pand speelde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 15