Verkeer Zonnemaire Kleine-scholenkrant Zilveren munt honderjarigen Orgel van lucifers in Jeugdjournaal NOS t.v. De Hoop helpt de verslaafden Inspraak WOV Koren zingen Begeleid wonen Donderdag 3 mei 1990 IN BKHOHP COM MI SS IKS De kwaliteit van het zwemwater in Zeeland is stabiel gebleven. Dat blijkt uit Zeeland Waterland - een brochure met tips en wenken voor wie de vrije tijd in of op het water doorbrengt. Doorzicht Vier vorstinnen voor een eeuweling Bij verhuizing Scherpenisse PAK EVEN UW{ ZAKBOEKJE ABDIJ Zuidweg, Zonnemaire De gemiddelde snelheid op de doorgaande weg door Zonne maire is afgenomen na de aan leg van verkeersplateaus. Op de Zuidweg, ter hoogte van de ba sisschool, is de gemiddelde snelheid gedaald van 48 naar 42 kilometer per uur. Op de Blooisedijk, bij de aansluiting met de Rietdijk wordt nu een gemiddelde snelheid van 52 ki lometer gereden. Dat blijkt uit metingen van pro vinciale waterstaat. De verkeersplateaus zijn ge maakt, nadat bewoners langs de doorgaande weg hadden ge- De hoorcommissie bestem mingsplannen hoort bezwaarden tegen het bestemmingsplan Kom Breskens van de gemeente Oostburg. Tegen het plan zijn elf bezwaar schriften ingediend. Zij hebben onder meer betrekking op de de tailhandelsbestemming van een perceel aan de Mercuriusstraat en de bouwdichtheid van de Ringbaan. De hoorcommissie houdt zitting vrijdag 4 mei, 10.15 uur, in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De bijeenkomst is openbaar. klaagd over te hard rijden en overlast door geluid en trillingen. De drempels zijn 35 meter lang en 12 centimeter hoog. De hel ling is 1:40. Aan de hand van de snelheidsmetingen heeft provin ciale waterstaat besloten de hel ling steiler te maken en wel 1:30. De trillings- en geluidsmetingen worden in mei herhaald. Mede aan de hand van de uitkomsten wordt nagegaan of nog andere maatregelen nodig zijn. Hl Provinciale staten beslissen 1 juni over een subsidie van 75 duizend gulden voor de stich ting Begeleid Wonen in Goes. Ex-psychiatrische patiënten kunnen bij de stichting bemid deling vragen bij het zoeken naar zelfstandige woonruimte. Vervolgens kan ook een beroep worden gedaan op ondersteu ning en begeleiding naar die zelfstandigheid. Van het geld is dit jaar 15 dui zend gulden nodig en de twee volcjende jaren elk 30 duizend. In zijn voorstel aan de staten schrijft het dagelijks bestuur van de provincie, dat in Zeeuwsch- Vlaanderen en op Walcheren moet worden nagegaan of ook zo'n vorm van begeleid wonen van de grond kan komen. Dat Maandag 7 mei vergadert de statencommissie voor water staat en verkeer. Voorafgaand aan de vergade ring bezoekt de commissie de Provinciale Stoombootdiensten in Vlissingen. De excursie be gint om half tien. 's Middags vergadert de com missie in het provinciehuis, aan vang 13.30 uur. Besproken worden het in water- schapsverband brengen van gronden op Schouwen-Duive- land, de ruilverkaveling Bres- kens-Zuidzande, het ombouwen van de verbinding Knokke-Ant- werpen tot autosnelweg en de dienstregeling 1990-1991 van de veerdiensten Westerschelde. Maandag 7 mei vergadert ook de statencommissie voor eco nomische zaken. De aan vangstijd is 15.00 uur. Op de agenda staan provinciale bijdragen voor architectuurpro ject De Boulevard en blijvende deelneming in de stichting Lan delijk Fietsplatform. Andere pun ten zijn de jaarstukken van de nv watermaatschappij WMZ en het energiebedrijf nv PZEM en de vergaderstukken voor de haven schappen Vlissingen en Terneu- Vrijdag 11 mei, 10.00 uur verga dert de statencommissie voor bestuurszaken. De agenda voor de" bijeenkomst wordt in Abdij- nieuws van volgende week ge meld. Alle vergaderingen zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. Plaats van sa menkomst is steeds het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. ^1 werk zou gedaan kunnen wor den door de project-coördinator van de Regionale Instelling voor Geestelijke Gezondheidszorg (RIGG). Voor Zeeuwsch-Vlaanderen wor den de eerste uitvoeringskosten op 52,5 duizend gulden begroot en voor Walcheren op 30 dui zend gulden. Bekeken moet wor den hoe de financiering daarna kan worden veilig gesteld. De provincie wil daarover praten met de instellingen voor geeste lijke gezondheidszorg en met fi nanciers.' IETTWS Zeeland Waterland Het open zwemwater wordt ge controleerd op bacteriologische waarden en op doorzicht en zuurgraad. De bevindingen wor den met verschillende kleuren op een zwemwaterkaart aange geven. Blauw betekent ge schikt, groen aanvaardbaar en rood staat voor niet aanvaard baar. Bij de aanduiding aan vaardbaar is de bacteriologi sche kwaliteit in orde, maar het doorzicht en/of de zuurgraad voldoen niet aan de norm. Het meeste water voor de Zeeuwse kusten en oevers is ge schikt: Grevelingen, Ooster- schelde, Veerse Meer en de Noordzeekust voor Schouwen- Duiveland, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Groen of aanvaardbaar is de kwalifikatie voor een deel van de Westerschelde en enkele bin nenwateren, waaronder de Braakman en de kreken van Ou- werkerk. Rood komt op de kaart niet voor. Wel wordt geadviseerd direct voor Terneuzen niet te zwem men, maar dat houdt verband met het drukke scheepvaartver keer; de kwaliteit is er aanvaard baar. Water, dat een gele aanduiding heeft is niet geme ten, omdat het niet als zwemwa ter wordt gebruikt, zoals de kanalen, het water voor Vlis- singen-Oost en de oostkant van de Westerschelde. Wie de zwemwaterkaart van vo rig jaar naast de nieuwe legt, zou kunnen denken, dat de kwaliteit op sommige plaatsen vooruit is gegaan van aanvaard baar naar geschikt (kust West- Zeeuwsch-Vlaanderen, voor Vrouwenpolder en rond Tho- len). Door de wind en de bran ding wordt voor de kust nogal eens zand opgewoeld, waar door het doorzicht van het wa ter minder wordt. In het ver leden was dat aanleiding om het dan als aanvaardbaar te be stempelen. Doordat de kwaliteit van het water in feite niet wordt aangetast, wordt in het vervolg bij deze natuurlijke omstandig heden het doorzicht niet door slaggevend bevonden voor de kwaliteit. Worden doorzicht en zuurgraad beïnvloed door menselijk han delen, dan blijft de kwaliteit ge waardeerd op aanvaardbaar. Provinciale waterstaat, rijkswa terstaat en de waterschappen hebben de metingen uitgevoerd. De kwaliteitsaanduidingen in de brochure zijn de verwachtingen voor 1990, gebaseerd op de uit komsten van 1989. Zeeland Waterland is in de plaats gekomen van de water-recreatie krant, die de provincie jaarlijks uitgeeft. De nieuwe brochure is een gezamenlijke produktie van De laatste basisschool in een dorp is een ontmoetingsplaats voor alle dorpsbewoners. In de school treffen zij elkaar tijdens het weke lijkse gymuur, bij het volgen van cursussen, variërend van koken tot Russisch, en zij beleggen er de vergaderingen van dorpscomités. En natuurlijk worden er kinderen onderwezen. Hoe dat onderwijzen in zijn werk gaat, staat in de Kleine-scholen krant, een uitgave van het Regio naal pedagogisch centrum Zee land (RPCZ) in Sint Laurens. Met de krant wil het RPZC dui delijk maken hoe het ondersteu ningsproject kleine basisscholen in de praktijk werkt. Vijftien scholen in Zeeland doen eraan mee. De provincie heeft er vijf ton voor uitgetrokken. Verslag wordt gedaan van hoe kinderen van verschillende leef tijden in één groep allemaal aan hun trekken kunnen komen. Zo wordt bijvoorbeeld het bui tenspelen van de jongsten ge combineerd met "buiten-op- drachten" voor de ouderen in de groep. De gymlessen zijn vervan gen door bewegingslessen nieu we stijl, waarbij de beweging centraal staat en niet het toestel. Op die manier kunnen verschil lende toestellen tegelijk worden gebruikt en kunnen kinderen die naar eigen niveau gebruiken. In de krant wordt verder vermeld hoe het lesgeven is veranderd van klassikaal naar gemengde leeftijdsgroepen en welke ele menten daarbij een rol spelen. De Kleine-scholenkrant is ver spreid onder de scholen in Zee land, school- en gemeentebe sturen, dorpsraden en instellin gen van provincie en rijk. het provinciaal bestuur en de provinciale VVV. Behalve de gebruikelijke infor matie over zwemmen, plankzei- len, sportvissen, sportduiken en varen, zijn gegevens opgenomen van de jachthavens in Zeeland, de zeehonden in de Oosterschel- de en de populairste surfloka- ties. Ook staan voor het eerst advertenties in de brochure. Provinciale VVV Zeeland zorgt voor de verspreiding van Zee land Waterland onder de recrea tieve bedrijven in de provincie. Bestellingen kunnen bij het kan toor in Middelburg worden ge daan, Markt 65, postbus 123, 4330 AC Middelburg, 01180-33000. H Exemplaren van de krant zijn te bestellen bij het RPCZ in Sint Laurens, tel. 01180-28851. De commissie van overleg voor de wegen uit de raad van de wa terstaat is maandag 7 mei in Heinkenszand en woensdag 9 mei in Terneuzen om reacties te horen op de tracénota/milieu effectrapportage vaste oever verbinding Westerschelde. In Heinkenszand (7 mei) houdt de commissie hoorzittingen om 15.00 en 19.30 uur in De Sten- ge, Stengeplein 1. In Terneuzen (9 mei) is er een hoorzitting om 15.00 uur in de Opstandingskerk, Bellamystraat 74. Wie schriftelijk een reactie heeft gegeven op de plannen voor de WOV kan die tijdens de hoorzit tingen van een nadere toelich ting voorzien. In Heinkenszand is het de bedoe ling, dat besturen en organisa ties zoveel mogelijk 's middags aan bod komen en particulieren 's avonds. In Terneuzen is de zit ting gecombineerd. De commissie van overleg voor de wegen uit de raad van de wa terstaat wordt gevormd door vertegenwoordigers van het rijk (verschillende ministeries), ver voersorganisaties, gemeenten en organisaties voor milieu en landschap en de landbouw. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Voor degenen die op 27 april honderd jaar oud (of ouder) waren, had Koninginnedag 1990 een verrassing in petto. In heel Nederland ontvin-' gen de eeuwelingen een vijftig gulden munt ter ere van het feit dat het koninkrijk sinds 1890 vier vorstinnen op de troon heeft gekend: Emma, Wilhelmina, Juliana en sinds 10 jaar Beatrix. Omdat Nederlanders van 100 jaar deze regeerperiode van de vier vorstinnen hebben meegemaakt heeft 's rijks Muntmeester drs. Chr. van Draanen besloten aan hen een herdenkingsmunt te schenken. In de gemeente Tholen werd deze zilveren munt uitgereikt aan twee be woners van bejaardentehuis Sint Maartenshof in Sint-Maartensdijk: mevrouw J.M. Koopman-Bijl (geboren op 5 oktober 1888) en aan de heer M.A. van Beveren (geboren op 14 juni 1989). Tijdens de koffie sprak burgemeester H.A. van der Munnik in de re creatiezaal de bewoners toe voordat hij de munten aan beide honderd jarigen uitreikte. Over koningin Beatrix zei van der Munnik: "We herdenken dat ze nu 52 jaar is geworden. Ze is nu 10 jaar vorstin en ze doet het op een manier alsof het lijkt dat het haar gemakkelijk af gaat. Beatrix is iemand die positief in het leven staat, is altijd een zon netje. Wij wensen haar een mooie dag toe". Van der Munnik zei dat het voor de eerste keer was dat hij een bood schap had gekregen van de 'grote baas die de centen maakt': een her denkingsmunt met de afbeeldingen van de vier vorstinnen die in alle gemeenten aan eeuwelingen op koninginnedag werd uitgereikt, meer dan 700 in totaal. De eerste die de munt kreeg, was de heer M. van Beveren uit Stavenisse die sinds april 1985 in Maartenshof woont. Daarna ontving mevrouw Koopman-Bijl de munt uit handen van de burgemeester. Mevrouw Koopman is de oudste inwoner van de gemeente Tholen. Zij kwam in 1972 naar Sint-Maartenshof. Beide bewoners bedankten de burgemees ter voor het geschenk. De zilveren munt is gemaakt naar een ontwerp van Peter Struyksen en weegt 25 gram en heeft een diameter van 38 mi- limeter. Het orgel Zeelandia van de 76-jarige Frans van Beveren uit Sint-Maartensdijk haalde zater dagavond het NOS-programma Jeugdjournaal, een nieuwsbulle tin dat dagelijks (behalve zondag) om kwart voor zeven wordt uitge zonden op Nederland III en bestemd is voor jeugdige kijkers. In ongeveer 60 seconden konden de kijkers kennismaken met het werk van Van Beveren die van lu cifershoutjes huizen, kastelen en nu ook een orgel heeft gemaakt. Het orgel, dat maanden in de ach terzaal van café Smerdiek heeft gestaan, moest voor de opnamen van het Jeugdjournaal weer van stal worden gehaald bij Van Beve ren thuis. Wegens het goede weer werd het zaterdag buiten op het terras van het etablissement op gesteld. Een cameraman en een assistent hadden vrijdagavond ge vraagd of ze de volgende ochtend opnamen konden maken voor de rubriek 'Anders', een onderdeel van het programma. Daarin wor den personen belicht die aparte voorwerpen maken of op een ori ginele manier zaken aanpakken, zoals een man die een grote, lange Amerikaanse slee gebruikt om mensen van Schiphol op te halen. Op zoek naar dergelijke onder werpen is de redactie van het jeugdprogramma gestoten op de a.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland of aan uw he/oreer. Twee medewerkers van de stich ting de Hoop uit Dordrecht, het evangelisch centrum voor opvang van verslaafden, hebben woens dagavond tijdens de jaarvergade ring van CNS de Regenboog in Tholen informatie gegeven over hun werk. Doordat John en Carina zelf ver slaafd waren geweest, vertelden zij uit eigen ervaring. Dat liet bij de aanwezigen veel indruk achter. John: "Ik kan hier hele ingrijpen de verhalen gaan vertellen, ik doe dat niet. Want dagelijks komen er bij De Hoop mensen die volledig aan de grond zitten door versla vingen. Hoofdzakelijk zijn dat heroïne verslaafden. Maar we kennen ook andere verslavingen, zoals gokken, drank, medicamen ten, e.d. We beschouwen niemand als een hopeloos geval, wijzen dus in principe niemand af, maar ie mand kan alleen geholpen worden als hij of zij dat zelf wil". De dia serie over 'verslaving' liet duide lijk het element kiezen naar voren komen. Op school komt de jeugd al in aanraking met softdrugs. Kiezen ze daar voor? Kiezen ze la ter voor harddrugs? De 27-jarige Carina was van haar 13e tot 24e verslaafd geweest aan o.a. alcohol en medicijnen. "Dikwijls wordt gedacht dat ouders schuld hebben, o.a. door de opvoeding en opvang, maar ik kreeg dezelfde opvoeding als de andere kinderen in ons gezin. Het was bij mij zo dat ik me nooit ge borgen voelde, ik kon niet praten, niet slapen en vluchtte in medicij nen. Jaren leed ik een dubbel le ven tot ik vast liep. Maar het gekke was, al was ik toen afge kickt, ik voelde me nog steeds on gelukkig. Door de gesprekken bij de Hoop ging mijn leven er anders uitzien. Daar zag ik in, dat God een plan met mijn leven had". Daarna vertelde ze over de metho- de's waarmee gewerkt wordt. Da gelijkse dagboeken zijn de basis voor individuele gesprekken. Ver der gaat men naar één van de werkervaringsplaatsen en groeit men naar terugkeer in de maat schappij. De diaserie over het in stituut zelf liet de aanwezigen zien wat de motivatie achter dit evan gelisch centrum is. John vertelde, met enige trots, dat De Hoop het hoogste percentage oplevert van mensen die 'gezond' blijven. Op dit moment is er wel een wacht lijst voor opname. Een project dat veel aandacht krijgt, is de opvang van moeders met kinderen. Men wil zo snel mogelijk gerealiseerd zien dat deze apart kunnen wonen. Er volgde nog een aantal reacties van de aanwezigen, iedereen bleek zeer onder de indruk. De avond werd besloten met het zingen van Lied 33 en dankgebed door bestuurslid C.v.d. Eist. Na afloop was er gelegenheid tot het kopen van diverse artikelen ten bate van De Hoop. orgelbouw van Frans van Beveren waar regionale kranten enkele maanden geleden aandacht aan hebben geschonken. Voor het mi nuutje tv-filmpje waren ruim an derhalf uur nodig. Eerst werden Van Beverens eerder gemaakte produkten uitgestald terwijl Van Beveren bezig was met het 'kop pen' van de lucifers. Met een mes je worden de kopjes afgesneden en de houtjes van gelijke lengte gemaakt. Van Beveren heeft bijna 100.000 lucifers verwerkt in het orgel, dat hij Zeelandia heeft ge doopt. Gezeten op het terras tus sen inderhaast opgetrommelde kinderen, vertelde Van Beveren over zijn hobby terwijl de pla tenspeler achter het orgel orgel muziek draaide. Van Beveren zal op 9 juli met zijn creatie op de braderie van Scher penisse staan. Ook in zijn geboor tedorp Colijnsplaat zal hij tijdens de visserijdag in de tweede helft van augustus zijn orgel aan het publiek kunnen tonen. Op het ogenblik legt hij de hand aan een replica van het kasteel Westhove bij Domburg. Tot de vaste collectie in café Smerdiek behoren de Zuidhavenpoort uit Zierikzee, een hostelerie uit Schuddebeurs, café Juliana uit Colijnsplaat en het spookhuis van de kermisexploitant Roelse uit Bergen op Zoom. De produkten van Van Beveren zijn geen eeuwig leven beschoren. Als het huis te klein wordt voor alle maaksels, is het voor Van Be veren geen probleem ze te slopen. Het orgel Zeelandia bevat allerlei vingerwijzingen naar de provincie Zeeland, legt Van Beveren uit. De panelen zijn voorzien van stukjes groen, karton dat gras vertegen woordigt, onder een blauwe lucht en een stralende zon. Een steige rend paard midden op het front moet aan de werkpaarden denken, de poppen zijn echter van moder ne snit: 'ranke barbies' die geen bepaalde binding met Zeeland hebben. De verenigde koren van Tholen en St. Philipsland zingen zaterdaga vond 12 mei om half acht in de N.H. Kerk van Tholen. De leiding is in handen van ds. A. van Herk uit St. Annaland. THOLEN mei Expos. 'vakantiefoto's', openb. bibliotheek 3 en 5 mei Badmintonkampioen schappen, Meulvliet 19 en 9 u. 4 mei Dodenherdenking, monu ment wandelpark 19.45 u. 5 mei Zangavond n.a.v. 45 jaar be vrijding, N.H. kerk 19.30 u. 5 mei Brandweerwedstrijden 8.30-17 u. 10 mei Reis Anbo 12 mei Alg. ledenvergadering Huis en Heem, zaal De Kroon 14 u. 21 mei Vistocht Anib, Oesterdam 8 u. 15 mei Reisje NCVB 16 mei Bijeenkomst Platte- landsvr., patronaatsgebouw 16 mei Bingo bejaardensoos 19 mei Oriëntatierit Mac, Zoek weg 19 u. 19 mei Excurs. natuurver, naar eendenkooi 20 mei Viswedstr. De Pieterman 30 mei Busreis Anib, Grindweg 7.30 u. 31 mei Reis bejaardensoos, ver trek 12i30 u. OUD-VOSSEMEER 4 mei Herdenkingsdienst 45 jaar bevrijding, n.h. kerk 19.30 u. 5 mei Volendamse avond SPV, hal Barenbrug 20 u. 9t/m 11 mei Fietsavonddriedaag- se (20 en 40 km), start 18.30-19.30 u. 11 mei Prestatieloop v.v. Vosmeer, afstanden 1, 2, 5, 10 en 15 km, start Vossenkuil 11 mei Halve marathon v.v. Vosmeer, start Vossenkuil 19 mei Muziekfestival 65 jaar OVM, hal Barenbrug 14 u. SINT-ANNALAND 7 mei Unicef bij Plattelandsvr., Gouden Leeuw 14 t/m 17 mei Avond wandelvier daagse, sportveld 18.15-18.45 u. 22 mei Plattelandsvr., reisje naar Tilburg, vertrek Brugstr. 8 u. 28 mei t/m 28 jun Expos, aquarel len en tekeningen M. v.d. Meer- Witte, openb. bibliotheek STAVENISSE 5 mei Viswedstr. De Zeebaars 14-17 u. 5 mei Viswedstr. 't Scharretje 11-14 u. 12 mei Viswedstr. 't Scharretje 14.30-17.30 u. 21 t/m 23 mei Fietsdriedaagse (20 km), Voorstraat 18.30 u. 24 mei Deltaviswedstr. 14-17 u. 26 mei Viswedstr. De Zeebaars 15-18 u. SINT-MAARTENSDIJK mei Expos. 'Verkeer', openb. bi bliotheek 8 mei Optreden gem. kind.koor De Lofstem uit Scherpenisse, St.Maartenshof 19.30 u. 17 mei Rode Kruisloop, inschrij ven v.a. 18.30 u. Rode Kruis- gebouw 31 mei Plattelandsvr., reis naar Arcen, Haven 8.15 u. SCHERPENISSE 12 mei Prov. africhtingskamp. VDH, Langeweg 8 u. 22 mei Plattelandsvr., reis Zaanse Schans/Volendam, Spuidam 8 u. 26 mei Rommelmarkt Philadel phia, Langeweg 13.30-17.30 u. POORTVLIET 22 mei Plattelandsvr., reis Zaanse Schans/Volendam, Tolrust 7.50 u. SINT-PHILIPSLAND 18 mei Bloedafname-avond Rode Kruis 30 mei Busreis Anib, Wimpel 6.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 6 mei Noord-Zuid project, Paul Gees, Markiezenhof t/m 27 mei Expos. Uit cel en kamp (40-45), Markiezenhof 6 mei Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. 12 mei Jewel, Botte Hommel 21 u. 12 mei Vierde Poptocht, 21.30 u. 19 mei t/m 15 jul Expos, grafiek, Markiezenhof 24 mei Dreadline, Botte Hommel 22 u. 27 mei Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. film film film ROXY 1: Nightmare on Elm Street 4 - a.L, vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Honey, I shrunk the kids - a.l, za, zo en wo 14 u. ROXY 2: Young Einstein - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en en 21.30 u., ma t/m do 20.15 u. Ronja de roversdochter - a.l., za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Koko Fla nel - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30, ma, di en do 20 u.,wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Look who's talking - a.L, vr 19 en 21.30 u., za 14, 19, 21.30 en 23.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: The war of the roses - a.L, vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u. Oliver and company - a.L, za, zo en wo 14 u. Ypsilon: Op dinsdag 8 mei houdt de regionale afdeling Ypsilon (vereniging van ouders van chronisch psychoti sche en schizofrene mensen) een contact-praatavond. Dr. Bas van Raay, psycholoog, zal spreken over het the ma: 'Hoe ga ik zelf om met het zieke familiejid?'. Voor meer informatie: 01100-12221. Psoriasis. De Psoriasisvereniging Noord-Brabant/Zeeland houdt op 8 mei een informatie-avond in ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Een paranormaal gene zer vertelt over deze behandelings vorm van de huidziekte. De avond begint om acht uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 7