THOLENDERWIJS eiland- 4 bewoners Overval op klaarlichte dag bij PTT Vossemeer informatierubriek van de gemeente tholen DE 4E MEI FOLDERS VERKRIJGBAAR OVER: HET AANVRAGEN VAN EEN KONIN KLIJKE ONDERSCHEIDING HINDERWET: KENNISGEVING OVERSCHRIJDING TERMIJN HINDERWET: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERP BESCHIKKINGEN HERBESTRATINGEN IN POORTVLIET WAT LIGT TER INZAGE? WAT LIGT TER INZAGE? JAN DE BRES EXPOSEERT "ZONDER KUNSTGREPEN" Donderdag 3 mei 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 NADERE MEDEDELINGEN OVER DE 4-MEI HERDENKING HET DEKLARATIEFONDS: Ook bij een laag inkomen met een aantal activiteiten mee blijven doen!!! HET BUFFERFONDS: "Een financiële bijdrage voor eenmalige voorzieningen voor mensen met een laag inkomen". SPREEKUUR B EN W Van 7 mei tot 7 juni >po*988888?""" door j. van der slikke Na bedreigen klant 10.000 gulden weg uit postkantoor De politie heeft de jonge dader van de overval op het postkantoor in Oud-Vossemeer nog niet kunnen aan houden, maar er zijn wel gelijkenissen met een eerdere overval in Stampersgat. Zowel qua dader als wat de wijze van overvallen betreft. Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 TWEE MINUTEN OM BIJ STIL TE STAAN elk jaar herdenken wij allen - burger zowel militair - die sinds het be gin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen. Deze herdenking is niet alleen stilstaan in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten, doch houdt ook bezinning in op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkomsten, ook die in de gemeente Tholen, zijn tevens een appèl op ieders individuele verantwoordelijk heid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, ra cisme en onverdraagzaamheid. Nooit vergeten! Het is belangrijk dat we nooit vergeten, wat er destijds is gebeurd. Dat we nooit vergeten, hoe het zover heeft kunnen komen. Daarom moeten we de herinnering aan die jaren levendig houden, ook voor de volgende generaties. Wat gebeurd is, is voor vele jongeren al ge schiedenis. Maar bij talloze mensen zijn de wonden die de oorlog geslagen heeft, nog vers en diep. Voor sommigen zijn de herinnerin gen nog zo levendig, dat zij er - vijfenveertig jaar na data - nog steeds niet over kunnen praten. Als je je dèt realiseert, dan kun je nagaan, wat er door deze mensen heen moet gaan, als er iemand zonder na denken 'voor de grap' ergens een hakenkruis op tekent. Talloze mensen willen op 4 mei al die Nederlanders herdenken, die hur> leven gaven, niet alleen in de strijd voor land en volk, maar ook omdat zij het gewoon niet pikten dat een vreemde heerser de dienst uitmaakte in hun eigen land. Nederlanders, die in opstand kwamen tegen het onrecht, de wreedheden, de terreur, waaronder zij niet wil den leven. Een herdenking die zijn hoogtepunt krijgt in twee minuten stilte. Een stilte die jd kunt respecteren, door er bij stil te staan, op 4 mei, om acht uur 's avonds. Als eerbetoon aan allen die voor onze vrijheid vielen, maakte Jan de Bres het onderstaande gedicht: HERINNERING vernietigd door sadisten elke dag voelt zij zich opnieuw verkracht volslagen weerloos tegen duivelse macht tenslotte komt de dood haar genadig tegemoet zij ruste in vrede nu voorgoed... Van 19.45 uur af tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. Van 20.00 uur tot 2 minuten daarna zal op de herden kingsplaats in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort volkomen stilte in acht worden genomen. Aan de burgerij wordt verzocht deze plechtige stilte overal en algemeen in acht te nemen. Op de avond van de 4e mei dient de exploita tie van Horecabedrijven zodanig te geschieden, dat hieraan elk vermakelijkheidsaspekt ontbreekt. Van 18.00 tot 21.00 uur dient de buitenverlichting zoals neon en lichtbakken, ge doofd te zijn en mag geen andere muziek ten gehore worden gebracht dan die van de officiële Nederlandse radiopro gramma's. in de stille straat zie ik haar staan met gekromde rug weer verder gaan zij leeft alleen lijdt mateloze pijn zij heeft niets meer om gelukkig te zijn haar spieren verkrampten haar opgewekte natuur De 4-mei herdenking in Tholen In 1988 is in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort te Tholen een 4-mei herdenkingsteken opgericht. Ook dit jaar zal op initiatief van een groep particulieren op die plaats de officiële Thoolse 4-mei herdenking plaatsvinden. U wordt allen opgeroepen deze plechtigheid bij te wonen. Daartoe is het navolgende programma opgesteld: Van 19.00 uur betrekken leden van het korps NatRes (Nationale Re serve) de dodenwacht bij het monument. Vanaf 19.45 uur tot 30 sec. voor 20.00 uur worden een aantal kora len gespeeld door de Kon. Muziekvereniging "Concordia". Even voor 20.00 uur klinkt The Last Post, waarna van 20.00 uur tot 20.02 uur 2 minuten stilte in acht wordt genomen. Aansluitend wordt 1 cou plet van het Wilhelmus gespeeld. Vanaf 20.05 uur worden bloemen bij het monument gelegd door de genodigden en verder door een ie der die daartoe behoefte voelt. Om 20.10 uur zingt het Gemengd Zangkoor "Canticum" een 3-tal liederen, waarna om 20.30 uur de bijeenkomst is beëindigd. Het deklaratiefonds is een fonds bedoeld om Tholenaren met een minimum-inkomen (of net iets meer) tegemoet te komen bij het beta len van abonnementen, contributies, ouderbijdragen, cursusgelden en bepaalde andere kosten. Het bufferfonds is een fonds bedoeld om Tholenaren met een besteedbaar inkomen op minimumniveau (of net iets meer) bij tegen slagen, op basis van individuele omstandigheden en voor wie ande re voorzieningen geen hulp (meer) bieden, eenmalig financieel te ondersteunen. Te denken valt aan de vernieuwing van meubels, wasmachine of koelkast, extra kleding en schoeisel, extra kosten als gevolg van ziekte voor zover die niet vergoed worden door andere voorzieningen. Over het hoe en waarom Over het hoe en waarom van deze beide fondsen is door het ge meentebestuur een tweetal folders uitgegeven. Deze folders zijn met ingang van morgen, vrijdag 4 mei, op de onderstaande plaatsen ver krijgbaar: Alle postkantoren (behalve Sint-Maartensdijk), alle wijkge- bouwen Groene Kruis, Gemeentehuis, Stichting 'Beter Wonen', alle dorpshuizen, bibliotheken, alle huisartsen en tandartsen, kantoorge bouw Federatie Maatschappelijke Dienstverlening en het Arbeids bureau. De folders geven antwoord op diverse vragen: Wat is het buffer- en declaraitefonds? Voor wie zijn de fondsen bedoeld? Voor welke uit gaven gelden de fondsen? Hoe groot zijn de bijdragen? Hoe kan ik een aanvraag indienen? Hoe vindt de uitbetaling plaats? Nadere informatie Mogelijk dat u na het lezen van de folders toch nog vragen hebt over deze gemeentelijke voorzieningen. Neem dan contact op met een van de medewerkers van het bureau sociale zaken: tel. 01666-8217, 8218, 8230. Ook kunt u even langskomen voor een vrijblijvend ge sprek op maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 7 mei 1990 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 10.00 - 11.00 uur. De wethouders P. van Schetsen en J. van der Jagt houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Het spreekuur van wethouder J. Versluijs komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666 - 8200, toestel 330. Elk jaar opnieuw valt een aantal Nederlanders een Koninklijke Onder scheiding ten deel. De meeste daarvan worden rond 30 april uitge reikt, waarvan in 1990 5 in de gemeente Tholen. Aanvragen voor een Koninklijke Onderscheiding voor 30 april 1991 dienen vóór 1 au gustus a.s. bij de burgemeester van Tholen, de heer H.A. van der Munnik, te zijn ingediend. Voorgedragen kunnen worden, personen die zich langdurig op bijzondere wijze voor de samenleving ver dienstelijk hebben gemaakt. Desgewenst zijn nadere inlichtingen te verkrijgen bij mevr. Van Sprundel, tel. 01666-8330. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 33, eerste lid, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat bij hen op 28 augustus 1989 een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingekomen van: firma Van Driel-Vaders, Bou Kooijmanstraat 30 te Oud-Vossemeer, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning, in verband met de uitbreiding/wijziging van een afleverstation voor mo torbrandstoffen. Burgemeester en wethouders hebben de beschikking op de aan vraag niet binnen de ingevolge artikel 43, eerste lid, geldende termijn van 7 maanden na de datum van ontvangst van de aanvraag of bin nen de ingevolge artikel 43, tweede lid, verlengde termijn is gegeven. Sint-Maartensdijk, 3 mei 1990. Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 24, tweede lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder opleg ging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op de aanvragen om een vergunning ingevolge de Hinderwet van: a. Dacomex Pakstation B.V., Provincialeweg 46 te Sint- Maartensdijk, voor het oprichten en in werking hebben van een pakstation voor de verwerking en inpakking van land- en tuinbouw- produkten aan de Provincialeweg 46 te Sint-Maartensdijk; b. firma Van Driel-Vaders, Bou Kooijmanstraat 30 te Oud-Vossemeer, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning, in verband met de uitbreiding/wijziging van het afleverstation voor mo torbrandstoffen aan de Bou Kooijmanstraat 30 te Oud-Vossemeer. De ontwerpbeschikkingen, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 4 mei 1990 gedurende een ter mijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het be jaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint- Maartensdijk. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschik king, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerpbe schikkingen. Degenen die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient ge richt te worden aan ons kollege. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. 3 mei 1990 Burgemeester en wethouders van Tholen. In opdracht van het gemeentebestuur begint straatmakersbedrijf N. de Rijke deze week met een serie herbestratingen in de kern Poort vliet. Het betreft de onderstaande straten (rijbaan en trottoirs): Achterstraat: het gedeelte tussen Paasdijkstraat en zijstuk Achter straat; Burgemeet: gedeelte tussen huisnummer 2 en huisnummer 25; Noordstraat: gedeelte tussen Deestraat en Kerkplein. In de week die eindigt met vrijdag 8 juni moeten deze werken gereed zijn. Het spreekt voor zich, dat de bewoners van deze straten enige overlast zullen ondervinden. Wij vragen daarvoor begrip. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door: de heer M.J. van Houte, Scaldisstraat 25 te Scherpenisse voor het renoveren van een bedrijfspand op het perceel, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sektie N, nummer 1034, plaatse lijk gemerkt Haven 30. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toe stemming van het College van Gedeputeerde Staten van Zee land, vergunning te verlenen voor het onderhavige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 4 mei tot en met 17 mei 1990 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling ge meentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 3 mei 1990. De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 4 mei 1990 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 23 april 1990, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Dr. Renesstraat 34 te Oud-Vossemeer; b. een gebied aan de Burg. Bouwensestraat te Scherpenisse; c. een gebied aan de Mossellaan 64 te Tholen; d. een gebied aan de Achterstraat 7 te Poortvliet; e. een gebied aan de Philips van Dorpstraat te Oud- Vossemeer. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekeningen. Tegen dit besluit kan binnen 30 dagen na publikatie schrifte lijk bezwaar worden gemaakt bij de gemeenteraad. Sint-Maartensdijk, 3 mei 1990. De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Van maandag 7 mei tot donderdag 7 juni vindt in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk een tentoonstelling plaats van foto' en teksten van Jan de Bres. De tentoonstelling heeft als titel meegekregen: De openingstijden zijn op werk dagen van 9-12 uur en van 14-17 uur. Op vrijdagmiddagen is de tentoonstelling gesloten. Bezoeken van groepen kan na telefonisch (dagelijks vóór 10 uur) overleg met de heer de Bres: tel. 01666-3928. 1 Inderdaad kwam er spoedig bericht dat soldaten, werkzaam in bepaal de beroepen groot verlof konden aanvragen. Gilles was ook één van hen die er voor in aanmerking kwam. Met nog een paar andere jongens kreeg hij in het begin van juni bericht dat hij naar huis mocht. Er werd heel hartelijk afscheid genomen van de kameraden en van het boerenge zin. Hij was erg dankbaar dat hij gezond en wel naar huis kon, maar er waren vriendschapsbanden gegroeid, die nooit meer verloren zouden gaan. Uitgewuifd door de vrienden en door al de leden van het gezin vertrok hij op een zaterdagmorgen, blij en toch met een wat weemoedig gevoel. Vanaf Utrecht kon hij met de trein reizen tot Waardenburg. De brug over de Waal lag in het water. Ze werden daar met bootjes overgezet en konden dan weer verder met de trein. Hij kreeg toen een indruk van wat er in die vijf oorlogsdagen allemaal kapot gemaakt was. En dit was na tuurlijk nog niets vergeleken bij wat er in Rotterdam gebeurd was. Het laatste stuk naar huis kon hij nog een fiets lenen en zo kwam hij op zaterdagavond thuis. Dat werd daar heel sober en dankbaar gevierd. De volgende morgen ging het hele gezin Van der Linde dankbaar op met de gemeente om Hem te danken Die gespaard en bewaard had. Ook opa van der Linde voegde zich bij het gezin van zijn zoon en deelde in de vreugde en dankbaarheid. Meerderen waren die ochtend weer voor het eerst na de oorlogsdagen in de kerk. Dominee Stein liet als aan- vangspsalm zingen: Door 's Hoogsten arm 't geweld onttogen, Zal ik, genoopt tot dankbaarheid Verschijnen voor Zijn heilig' ogen Met offers, aan Hem toegezeid. Ik zal, nu ik mag ademhalen, Na zoveel bangen tegenspoed. Al mijn geloften U betalen, U, die in nood mij hebt behoed. Hoofdstuk 13 Zo was dus in juni 1940 het hele gezin van Kees en Jaantje van der Lin de weer bij elkaar. Jan was ook veel thuis, hij had zijn studie in Wage- ningen nog wel niet helemaal klaar, maar in de studentenwereld werd eigenlijk al vlug de invloed van de Duitse bezetting merkbaar. Alle tij den door hebben, politici van allerlei signatuur beweerd dat wie de jeugd heeft de toekomst heeft. En dat probeert men meestal te verwe zenlijken via het onderwijs. Ook Hitier heeft daar op grote schaal mis bruik van gemaakt, zowel in Duitsland als in de bezette gebieden. En het zou ook al gauw blijken dat je in de oorlogstijden nergens beter kunt zijn dan op een boerderij, want door de grote voedseltransporten naar Duitsland duurde het niet zo heel lang of er kwam hier overal schaarste aan. Dat gold niet alleen voor voedsel, maar ook textiel en al lerlei gebruiksvoorwerpen zodat er al spoedig een distributiestamkaart ingevoerd werd. Alles kwam op de bon. Iedereen kreeg een distribu tiestamkaart, dit was tevens een pracht middel voor de registratie van de hele bevolking. Door de invoering van het persoonsbewijs in 1941 had men een systeem, waardoor iedere Nederlander met vingerafdruk en al geregistreerd stond. Op een eiland als het onze ging het dagelijks leven in het begin van de oorlog eigenlijk gewoon door. Vooral vanuit militair standpunt bezien was het een vrij onbelangrijk gebied, er waren geen grote steden, geen fabrieken, geen spoorwegen. Het enige belang rijke was de goede landbouwgrond, en de boeren zorgden zelf wel dat die voldoende opbracht. Hoe minder de Duitsers zich daarmee bemoei den, hoe beter. Aanvankelijk konden die dan ook rustig hun gang gaan, en de bezetter beperkte zich tot het stationeren van een paar kleine groepjes soldaten als uitkijkpost op afgelegen plaatsen hier en daar op de zeedijken gelegerd. Over 't algemeen rustige jongens waar niemand last van had. Het besef dat we nu als volk door een vijandelijke natie bezet waren, drong eigenlijk maar heel langzaam tot de mensen door. Maar langza merhand ging men dat toch aan allerlei maatregelen merken. De ge meenteraden werden ontbonden de burgemeester en het secretariepersoneel bleven wel, als ze zich tenminste niet al te anti-Duits opstelden. De kranten werden steeds kleiner van omvang en bepaalde berichten mochten daarin niet meer opgenomen worden, b.v. verjaarda gen van leden van het Koninklijk Huis. Politieke partijen moesten ont bonden worden, en zo werd er elke keer bij stukjes en beetjes aan de vrijheid getornd. Zolang de meesten dat nog niet aan den lijve onder vonden, maakte men zich er ook niet druk om. Maar hoe langer de oor log duurde hoe meer maatregelen er kwamen die de vrijheid beperkten, ook kwam er schaarste aan allerlei produkten die tot de dagelijkse le vensbehoeften behoorden, b.v. fietsbanden, textiel, schoenen, laarzen. Wout Vos was al gauw van zijn sympathie voor het Duitse systeem ge nezen. Hij was al vrij vlug zijn auto kwijtgeraakt. De benzine kwam bijna onmiddellijk na de oorlogsdagen op de bon. Eerst kreeg hij nog een kleine toewijzing maar dat was zo afgelopen, want hij kon natuur lijk moeilijk aantonen, dat hij een auto nodig had om zich te verplaat sen en hij had ook geen enkele functie die in het oog van de bezettende macht zo belangrijk was dat hij daarvoor een auto nodig had. Het had dus geen enkele zin dat zo'n voertuig daar nutteloos stond, terwijl de Duitse legerleiding steeds meer materiaal nodig kreeg, vooral nadat men met Rusland in oorlog gekomen was in juni 1941. Dus kreeg Wout bericht dat hij op een bepaalde datum bij een garage in de stad zijn au to moest aanbieden. Daar kwamen dan taxateurs en je kreeg een briefje mee met de prijs erop en dan kon je zien dat je thuis kwam, zonder au to. Dat geld kreeg je langzamerhand thuisgestuurd, en dat was niet te weinig, want de Duitsers betaalden goed. Geld maakten ze aan de lo pende band. Dat feit maakte van Wout Vos een fervent tegenstander van al wat Duits was en het hardst schold hij nog op die Nederlanders die zich als handlangers lieten gebruiken om de Duitse maatregelen uit te voeren, b.v. die taxateurs. De oude Jan van der Linde had het van be gin af aan als een ramp gezien. Zijn nobel eerlijk karakter verzette zich tegen alles wat in strijd was met de fundamentele beginselen van een de mocratisch bestel. Elke maatregel die erop gericht was, de vrije me ningsuiting te beknotten, -en die kwamen er steeds meer, -voelde hij als een beperking van zijn persoonlijke vrijheid. Hij kon zich verschrikke lijk ergeren aan collega's die vonden dat het nu voor de boeren toch be ter was dan in de crisisjaren van 1930. Je zult er wel achter komen zei hij dan, straks zit je met een brandkast vol waardeloos geld, je paarden en koeien naar Duitsland afgevoerd en uitgemergeld land. En dan mag je nog blij wezen dat je zelf en je kinderen het leven eraf brengt. Kees was rustiger als zijn vader, maar ook hem hinderden deze dingen heel erg. Steeds meer ging je merken dat je niet meer vrij was in je be drijfsvoering. Er moest grasland gescheurd worden, wat er helemaal niet geschikt voor was. Er was leveringsplicht b.v. van tarwe. Overal moesten formulieren voor ingevuld worden. Als je aan het dorsen was kwam er een controleur, die de zakken telde. Nu viel dat meestal wel mee. Henk de Jonge, een pas getrouwde boerenzoon van een klein boertje, die hier geboren en getogen was, kende zijn pappenheimers. WORDT VERVOLGD Het postkantoor in de Voorstraat te Oud-Vossemeer. In Oud-Vossemeer werd donder dag omstreeks elf uur ongeveer 10.000 gulden buit gemaakt. Be heerder mevr. Van Laarhoven uit Nieuw-Vossemeer zat achter het loket, beveiligd door kogelvrij glas. In het postkantoor waren drie mensen: dhr. Smulders, mevr. Drechsler en de overvaller. Nadat Smulders klaar was en het kan toor verliet via de Raadhuisstraat naar de F.D. Rooseveltstraat, sloeg de overvaller toe. Hij haalde een pistool tevoorschijn en be dreigde mevr. Drechsler. Hierdoor werd kantoorbeheerder mevr. Van Laarhoven gedwongen om geld af te geven. De dader(ongeveer 25 tot 30 jaar oud, 1.85 m lang, normaal postuur, zwart, halflang, golvend haar, getinte of gebruinde gelaats kleur, stoppelbaard van enkele da gen oud, gekleed in een spijkerbroek met daarop een zwart of een donkerkleurig jack) vluchtte te voet. Op de heenweg kwam hij via de Zilverstraat naar het postkantoor. De overval vond in vrij korte tijd plaats. Gezien de mini-markt die donder dagmorgen bij de N.H. Kerk wa ren er nogal wat mensen op de been, maar de overvaller heeft zonder problemen zijn slag kun nen slaan. Zowel de kantoorhouder mevr. Van Laarhoven als mevr. Drechsler waren nogal aangegre pen door de bedreiging met een pistool. Toch ging de kantoorhou der vrijdag weer aan het werk, waarbij ze in het postkantoor wel hulp kreeg. Ook een maatschap pelijk werker van de PTT zorgde voor begeleiding. De Thoolse politie kreeg bij het onderzoek steun van de taktische recherche uit Middelburg. Nadat er 's middags op het groepsbureau een cursus klaar was, gingen er vijf koppels van twee politieman nen naar Oud-Vossemeer voor een intensief buurtonderzoek. Vrijdag hielden zich nog vijf politiemen sen met het onderzoek bezig. Gisteren werkte de RP Tholen sa men met de collega's uit Ouden bosch gezien het mogelijke verband met een overval in Stam persgat. De Thoolse poli- tie(01660-3750) houdt zich nog aanbevolen voor inlichtingen die kunnen leiden tot aanhouding van de dader. V'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 5