Van Beek huldigt zilveren medewerker NPV naar 600 leden NTBO Lokale omroep kan verder Zeeland-Waterland op Tholen waterschip Bedrijvig Simba verlaat Maartensdijk Donderdag 26 april 1990 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Occasionshow in hal Barenbrug Installatiebedrijf Bevelander-Lindhout Eerste paal Gamma "In de afgelopen 25 jaar heb je vele collega's zien komen en gaan. In deze toch niet geringe periode wist jij onverkort blijk te geven van een energieke inzet, uitmondend in de resultaten die er mogen zijn." Directeur M.A. van Beek van het gelijknami ge constructiebedrijf in Sint-Annaland stak vrij dag de loftrompet over zijn medewerker Ko Geu ze uit Oud-Vossemeer. Deze is al 25 jaar als constructiebankwer ker/lasser in dienst bij Van Beek. Ko Geuze uit Oud-Vossemeer 25 jaar constructiebankwerker/lasser Uitbreiding Thuiszorg: zorg voor naaste in nieuw jasje De afdeling Tholen van de Nederlandse Patiëntenver eniging blijft groeien. Tijdens de jaarvergadering meldde secretaris L. den Braber een toename met bij na 28%, van 470 naar 600 leden. Slecht 35 van hen luisterden in 't Ouwe Raed'uus naar ziekenhuisdirec teur O. v.d. Ridder, die een inleiding hield over thuis zorg, getiteld 'Oude zorg in een nieuw jasje'. Jubileumconcert 'Belcantorium' TEST BIJ ONS TER INZAGE TEL.: 01640 - 3 36 76 Subsidie van 25.000 gulden en garantstelling voor lening Met een gemeentelijke subsidie van 15000 gulden en een garantiestelling van de ge meente Tholen voor een geldlening van 20.000 gulden heeft de stichting lokale om roep Tholen (SLOTH) maandagavond groen licht gekregen van de gemeenteraad om door te gaan met uitzenden. De SGP-fractie stemde om principiële en financië le redenen tegen, fractievoorzitter J. de Bres van de PvdA kon zich ook niet vinden in de financiële afwikkeling van de zaak. CDA, RPF/GPV, VVD en drie leden van de PvdA waren voor de subsidieverlening en de garantiestelling waar het bestuur van SLOTH om had gevraagd. Watersportverenigingen vinden open dag veel te vroeg in seizoen gepland 'Zeeland-Waterland' beleefde zaterdag tijdens de Open Dag van de Waterrecreatie haar eerste editie, een initiatief van diverse organisaties, zoals KNWV/ANWB, Ministerie van Landbouw, HISWA, NET, De watersportverenigingen in Tholen, Sint- Annaland en Stavenisse waren door de provinciale VVV gevraagd aan deze dag mee te werken door hun bootjes te versieren en bezoekers te ontvangen om ze in de gelegenheid te stellen meer kennis op te doen over de mogelijkheden die de waterrecreatie op en om Tholen te bieden heeft. Ook restaurants en scheeps werven werd om hun medewerking gevraagd en het veer Gorishoek-Yerseke zou gratis mensen overzetten. Haags bureau Buutengaets In de mist Brandweerkorps St.-Philipsland in wedstrijd Tholen Weinig vertrouwen "IK BEN DE EERSTE UREN NIET TERUG, MAN," 'De fyddett 'Kofo Tholen, daar kun je niet omheen Vrijdag en zaterdag a.s. wordt in de hal van Barenbrug aan de Mo lenweg in Oud-Vossemeer voor de vierde keer een occasionshow ge houden. Waren er vorig jaar nog acht, dit keer zijn er vijf deelne mers: Bal uit Tholen, Hommel uit St. Annaland, Maat uit St. Maar tensdijk, alsmede Mazairac en Broermann uit Bergen op Zoom. De laatste twee zijn nieuw, Dekker uit St. Annaland, Van Burgh uit Tholen, De Jonge uit Poortvliet, autobedrijf Tholen uit Bergen op Zoom, en Autokar uit Steenber gen vielen af. Mede-organisator C. Bal zegt, dat de vijf zich 'in vol ornaat' presen teren. "We hebben per deelnemer nu meer ruimte dan vorig jaar en dat komt goed uit. Het wordt geen auto-supermarkt, maar een show van jonge, mooie, goede auto's." Vrijdag kan men van twee tot tien uur terecht, zaterdag van tien tot acht uur. Er wordt een demonstra tie gegeven van het beplakken van auto's, het zogenaamde 'trim-line striping' en wanneer de snelle- beslisers-bel klinkt, maakt men kans op 'honderden guldens extra voordeel'. Simba Aluminium bv gaat St. Maartensdijk per 1 juli verlaten. In het West-Brabantse Ouden bosch wordt een nieuwe, grotere vestiging gesticht. Simba was sinds 1982 aan de Schakel weg in St. Maartensdijk gevestigd in de voormalige gebouwen van M.C.I. Volgens directeur De Leeuw was deze plaats toch niet ideaal voor zijn bedrijf. "In Oudenbosch zit ten we dichter bij de bron." Simba produceert aluminium ra men, deuren en gevelbekleding. Verder worden er kasten gemaakt om archiefstukken een behande ling te geven waardoor ze langer bewaard kunnen worden. Naast de directeur zijn er drie produk- tiemedewerkers: twee uit Halste ren en één uit St. Philipsland. Die gaan mee naar Oudenbosch. In St. Maartensdijk is er 3838 m2 grond te koop met een bedrijfshal van 205 m2, een showroom van 45 m2 en een kantoor/woonhuis van 180 m2. "Ik had niet gedacht dat ik ooit nog eens zelfstandig zou begin nen", zegt Jaap Bevelander(47) uit St. Maartensdijk. Samen met Dirk Lindhout uit Poortvliet heeft hij een installatiebedrijf gesticht voor aanleg van gas-, water- en c.v.-installaties, sanitair, dakbedekking en riolering. In het bedrijfsverzamelgebouw huren ze binnenkort 150 m2 dat nu nog ge bruikt wordt door autospuiter La- grand. Bevelander is al 25 jaar loodgieter, Bevelander 15 jaar. De eerste werkte 16 1/2 jaar bij Tamse in Goes totdat het bedrijf in 1984 failliet ging. Driekwart jaar kon hij toen op Schouwen-Duiveland aan de slag, totdat Bevelander vier jaar geleden in zijn eigen woonplaats bij Potter aan het werk kon. Mede door de wisselin gen van de laatste jaren ontstond de gedachte om voor zichzelf te beginnen. "Drie jaar geleden ben ik begonnen met de gawala- opleiding, want je kunt gemakke lijker minister worden dan lood gieter. Na heel wat uren van studie heb ik inmiddels mijn diploma's behaald." Volgens Bevelander is er tegen woordig veel vraag naar goed zin kwerk. "We hebben dan ook al opdrachten in portefeuille. De vakkennis hebben we en het is mooi werk. Als installateur kom je veel met mensen in aanraking en dat geeft voldoening", aldus de nieuwe ondernemer. Zijn com pagnon Lindhout werkte tot voor kort bij Deltatechniek. Voor elek triciteit werken de twee firmanten samen met een bedrijf uit Borssele. Gamma bouwmarkt slaat mor genmiddag de eerste paal voor de nieuwbouw aan de Kruisakkers in Bergen op Zoom. "Na twee jaar voorbereiding is dat een prettige gebeurtenis", zegt directeur F. de Koeijer. In 1972 begon bouwmaterialen- handel de Schelde met de Gamma doe-het-zelf handel als uitbreiding van het aanbod in ruwe bouwma terialen, zoals dat sinds 1963 ge beurt vanaf de Vermuidenweg bij de Theodorushaven. Na diverse aanpassingen in het bestaande Gamma-complex gedu rende de afgelopen achttien jaar, werd het noodzakelijk om de complete winkel te verplaatsen. Hierdoor ontstaat de mogelijk heid om een ideale indeling te krijgen op hetzelfde aantal vier kante meters. De vrijkomende ruimte aan de Vermuidenweg zal worden gebruikt om de bouwma terialen van de Schelde overzich telijker aan te bieden. Op 20 april 1965 verruilde Geuze de militaire dienst voor een baan bij Van Beek. "Ik ging toen nog naar school in Bergen op Zoom. Vanaf deze plaats wil ik je bedan ken voor het feit dat je het, onder turbulente en vaak zeer veeleisen de omstandigheden, hebt volge houden," aldus Van Beek. Hij typeerde Ko Geuze als iemand die niet terugschrikt voor extra in spanningen, wanneer de omstan digheden daarom vragen. "Het feit dat je dat parool tot aan de dag van vandaag trouw bent ge bleven is voor al je collega's en niet in de laatste plaats voor mij een extra reden voor grote erken telijkheid," zei Van Beek. Hij overhandigde de jubilaris een en veloppe met inhoud en voor zijn zuster waren? er bloemen. Om het bijzondere jubileum te vieren waren, alle medewerkers van het Sint-Annalandse bedrijf vrij dagmorgen in De Wellevaete bij een. Er werd een videofilm getoond vat) het bedrijf Ruisen- berg, waarvóór Ko Geuze op dit moment bakken vervaardigt. En daarna was irten onder het genot van een drankje nog gezellig bijeen. Directeur Van Beek was op zoek gegaan naar enkele voorvallen uit Directeur Rien van Beek feliciteert Ko Geuze uit Oud-Vossemeer met zijn zilveren dienstverband bij het St. Annalandse constructie bedrijf. de loopbaan van Geuze. "Dat was niet zo gemakkelijk. Niet omdat er niets gebeurde, maar het was moeilijk uit te vinden of jij er wel dan niet de hand in had. Het be stond namelijk niet, dat er iets aan jou te merken was." Niette min werden zaken opgehaald als een dode muis in de wasbak om de enige medewerkster af te schrikken, een moer in de koffie en het uitproberen van nieuwe me dewerkers. Bij Van Beek werken op dit mo ment elf personeelsleden in de werkplaats en twee op kantoor. De orderportefeuille is dermate goed gevuld, dat er ruimte is voor uitbreiding van het bedrijf. Van Beek heeft daarvoor voldoende grond aan de Havenweg in eigen dom, maar hét probleem is het vinden van vakbekwame mede werkers. "Een grotere bedrijfs ruimte zonder uitbreiding van personeel zou de kostprijs te hoog doen worden," aldus Van Beek. Hij hoopt dat de regels omtrent aftrek van reiskosten in de nieuwe wet Oort een mogelijke oplossing bieden. "Misschien gaan vakbe kwame mensen daardoor werk dichter bij huis zoeken." Van Beek werkt al vele jaren voor Vicon in Nieuw-Vennep, maar ook voor machinefabriek De Jon ge in 's-Heerenhoek en bedrijven op Tholen, in Bergen op Zoom, 's-Gravendeel en Roosendaal. De algemeen directeur van het afschuw uitspreken over hetgeen Van der Weel-Bethesda ziekenhuis er in ons land op medisch/ethisch te Dirksland begon met een over zicht van wat er aan geld omgaat in de Nederlandse gezondheids zorg. In 1968 werd 5,3 miljard ui- itgegeven aan voorzieningen, tien jaar later 23 miljard en in 1986 was dat gestegen naar 47 miljard gulden. Op dit moment wordt on geveer 11% van het nationaal in komen uitgegeven in de gezondheidszorg. De techniek was er niet te stuiten en de spreker vroeg zich af of in het verleden geen technische gren zen overschreden zijn. "De zorg neemt door allerlei oorzaken toe, maar de financiële middelen wor den schaarser zodat er keuzes ge maakt moeten worden. Als gevolg van <de toenemende vergrijzing stijgt ook het aantal chronische zorggebruikers. Er zijn nu al 1.3 miljoen patiënten die langer dan een jaar in een instelling voor ge zondheidszorg verblijven. De kosten van die zorg bedragen 25 miljard gulden per jaar." Van de Ridder wees er op dat het aantal bejaarde patiënten toeneemt, doch het aantal bedden daalt. "Vandaar de dag wordt de aloude zorg voor de naaste in een nieuw jasje gestoken door de thuiszorg aan te bieden als de oplossing." Hij zei dat de ethische zorgen in de gezondheidszorg een gevolg zijn van de toenemende ontkerste ning. "Een gevolg is ondermeer dat de christelijke barmhartigheid tegenover de naaste niet meer tot z'n recht komt. De humanitaire waarden en normen worden niet meer in acht genomen zoals vroe ger, zodat zelfs buurlanden hun Het Opera Ensemble 'Belcantori um' geeft zaterdag een jubileum concert wegens het tienjarig bestaan. Op het programma staan ondermeer selecties uit Judas Maccabeus van G.F. Handel, Die Zauberflöte van W.A. Mozart en Dido en Aenaeas van H. Purcell. Op 3 november volgt een tweede jubileumconcert van het ensem ble, dat eind mei op uitnodiging van het Westbury and District Choral Society concerteert in En geland. De artistieke leiding van 'Belcantorium' is vanaf de oprichting in handen van Elsa Hernady-van Bueren, die na een carrière als concertpianiste en - zangeres nu piano- en zangpeda goge is. Het jubileumconcert van 'Belcantorium' vindt plaats in de Hofzaal van het Markiezenhof. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Koster Muziek in Bergen op Zoom. Onze voordeligste band blijkt de beste te zijn. Hoort u het ook eens van een ander... Advertentie I.M. Haven in Stavenisse tijdens open dag waterrecreatie. De lening van 20.000 gulden is no dig om de verbouw en de inrich ting van de nieuwe studio te bekostigen, de antenne te ver plaatsen en apparatuur aan te schaffen. SLOTH diende voor 1990 bij de gemeente Tholen een begroting in die een tekort laat zien van 15.500 gulden. Het colle ge meent dat deze begroting 'erg krap' is. Eerder achtte het college een subsidie van 12.500 gulden voldoende om de exploitatie van SLOTH sluitend te kunnen maken maar door de voorgenomen ver huizing ziet de omroep zich voor extra kosten geplaatst. In de be groting gaat SLOTH uit van 390 donateurs die voor de nodige fi nanciële armslag kunnen zorgen. Door de verhuizing worden de huurlasten verhoogd tot 1800 gul- In de havens van Tholen wezen spandoeken op het evenement maar dat was -op een enkel gepa- voiseerd bootje na- het enige wat er aan activiteit te bespeuren viel: de bezoekers bleven weg. De boot van de Rijkspolitie te water (RP 30) in de haven van Tholen trok enkele bezoekers maar volgens een woordvoerder van de post We- meldinge was het 'niet echt bom vol'. Op de RP 30 was informatie te krijgen over de nieuwe regelin gen die gelden voor de Ooster- schelde. De veerboot Harpoen voer in het geheel niet. Hoewel er drie keer gratis mensen naar Yer- seke zouden worden gebracht kwamen enkele fietsers en voet gangers voor niets naar de punt bij Gorishoek; de boot ligt op de wef voor reparatie. Ook de werf van Van Duivendijk aan de Contr'Escarpe trok niet veel meer belangstelling dan anders. Vol gens secretaris A. van Loon van de watersportvereniging De Kogge in Tholen is het evenement veel te vroeg in het seizoen gehouden. "Voor mij is het geen teleurstel ling want ik had niets anders ver wacht. Ik heb alleen leden van de vereniging gezien en passanten. Mensen gaan niet zomaar uit zichzelf naar een bootje kijken. Bovendien is er nog een flink aan tal schepen dat nog niet in het wa ter ligt". Volgens Van Loon heeft het evenement op Tholen weinig nut gehad, een mening die ook havenmeester N. Wesdorp- Vermaas uit Stavenisse is toege daan. "Er heeft een spandoek ge hangen, dat is ongeveer het enige. Het is veel te vroeg in het seizoen. Mensen zijn nog bezig hun bootje op te poetsen". In de haven van Stavenisse waren vijf bootjes op getuigd. De eigenaren van de jachtjes gingen bij gebrek aan be zoekers bij elkaar op bezoek. Ook in Sint-Annaland was de be langstelling miniem. Secretaris C. Nuijten van de watersportvereni ging Sint-Annaland wijst erop dat er bij het 25 jarig bestaan van de vereniging en bij de laatste uit breiding van de jachthaven ook al iets dergelijks te doen was. "Mis schien ligt het daaraan. Het is ook bedacht vanachter een Haags bu reau. Wij zouden het later in het seizoen plannen en het anders in kleden". De watersportvereniging die -evenals de gemeente Tholen- op zoek is naar een havenmeester, heeft oud-Havenmeester Johan nes den Engelsman bereid gevon den deze taak tijdelijk weer op te nemen in afwachting van de nieu we havenmeester waarvoor op het ogenblik een sollicitatieprocedure loopt. Volgens Nuijten gaat het om een periode van 3 a 4 weken. (Zowel de gemeente als de wa tersportvereniging hebben een herhaalde oproep geplaatst). Za terdagavond werd tijdens de jaar vergadering van de vereniging bekendgemaakt dat de vereniging een 'bescheiden' uitbreiding van het aantal ligplaatsen en passan tensteiger wil verwezenlijken. Hierover zal overleg gepleegd worden met de gemeente Tholen. De vereniging telt 380 leden en heeft 260 ligplaatsen beschikbaar, (de laatste uitbreiding betrof 82 plaatsen). De nieuwe uitbreiding ziet de vereniging het best gesitu eerd in de kom van de haven (voor restaurant De Lagune). Verder wil de vereniging de voorzieningen voor passanten verbeteren. Vol gens Nuijten geeft het grote aantal passanten in de zomer, gezien de beperkte, afmeercapaciteit, 'wat fricties'. Tijdens de vergadering is het voorstel gedaan om aan de kant van de handelshaven ruimte te scheppen voor de passanten omdat deze kant van de haven volgens de vereniging steeds min der wordt benut. Voorzitter A. van Gurp maakte verder bekend dat de verenigingg een 'milieude pot' wil plaatsen waar afval ge scheiden kan worden weggegooid. Deze container heeft aparte vak ken voor huishoudelijk afval, af gewerkte olie en bilgenwater. Op steiger A-B ligt een pijp waar schippers in de toekomst vuil wa ter kwijt kunnen (via een leiding wordt het naar het riool ge pompt), maar de vereniging wacht eerst op de richtlijnen van provin ciale waterstaat voordat het in ge bruik genomen zal worden. Het clubschip van de vereniging, de Buutengaets, wordt voor de vereniging een zorgenkindje. De stalen boot mag alleen geverfd worden op het droge. De vereni ging vraagt zich af of het niet be ter is om naar een andere huisvesting te zoeken. Het ko mend seizoen zal de vereniging een proef nemen met een afmeld- systeem om passanten de gelegen heid te geven vaker en langer de haven van St.-Annaland te kunnen aandoen. Volgens Nuyten moeten passanten regelmatig worden te leurgesteld omdat er geen vrije ligplaatsen zijn. Door de leden te vragen melding te maken van de boxen die vrij zijn kunnen passan ten daar gebruik van maken. Dit is volgns de secretaris voor de ver eniging van belang (passanten zorgen voor 12 a 13% van de in komsten op de balans) en voor het dorp vanwege inkopen, bezoek aan museum. L. Weterings is tijdens de vergade ring benoemd tot lid van bijzon dere verdienste. Na twaalf jaar heeft Weterings zich -wegens drukke werkzaamheden- terugge trokken uit het bestuur waarin hij jarenlang penningmeester was. Voor zijn inzet en enthousiasme kreeg Weterings de oorkonde, die hoort bij de benoeming tot lid van verdienste, van Van Gurp. Zijn plaats wordt opgevuld door A. van 't Slot uit Sint-Maartensdijk. Vanwege hun 25-jarig lidmaat schap werden speldjes uitgedeeld aan de heren Thijs, Bosters, Koe- voets, Hartig en Willemstein. den en dient aan rente en aflos sing van de geldlening 7400 per jaar in rekening te worden ge bracht. Het college vertrouwt er op dat de inkomsten van donateurs in de toekomst leen gunstige ontwikkeling' zullen doormaken. Reclame kan, wan neer toegestaan, SLOTH verder helpen aan de benodigde centen. Een jaarlijkse groei van de eigen inkomsten met 1 mille per jaar lijkt vanaf 1991 het college ge rechtvaardigd, zodat 'een structu rele subsidie van 15000 gulden voldoende lijkt'. Het college vindt dat het bestuur zich de nodige be perkingen moet opleggen in het aantal uitzenduren: een maximum van 20 uur per week is genoeg om de kosten te kunnen beheersen, al dus het college. M. Dijke (SGP) liet weten dat zijn partij uit princi piële overwegingen tegen het voorstel was. Over de financiële kant van de zaak zei hij dat het te kort hoger zal uitvallen dan is ge raamd omdat het aantal van 390 donateurs dat het bestuur heeft genoemd aan de hoge kant zou zijn. Ook wees Dijke op de jaar lijkse rente die hoger is dan in de begroting is aangegeven. Verder vond Dijke dat de verhouding tus sen bestuur en Vrienden van de SLOTH zodanig was, dat deze de gang van zaken nadelig zou kun nen beïnvloeden. Tenslotte vroeg de SGP-er zich af of de lokale om roep nog wel zin had nu de regio nale omroep Zeeland in de ether is gekomen. Ook De Bres (PvdA) kon zich niet scharen achter het voorstel van het college alhoewel hij zich altijd een voorstander heeft getoond van het steunen van lokale- en re gionale omroepen. "De financiële basis is zo smal, daarmee kun je niet aan de gang. Natuurlijk hoop ik dat het anders is, maar het ge val zal in de mist verdwijnen", zo voorspelde de fractievoorzitter tij dens zijn laatste optreden in de raad. Wethouder J. Versluijs antwoord de Dijke dat de rente aangepast kan worden aan de rente die nu geldt. "SLOTH zou zich tot taak stellen meer aan werving van do nateurs te doen of anderszins geld bijeen te brengen, via de particu liere hoek", zo deelde Versluijs mee. Hij zag geen gevaar in de verhouding Vrienden van Sloth en het huidige bestuur: "Die vrien den was een relatie van de oude SLOTH". De wethouder lichtte toe dat de gemeente tijdens de pe rikelen bij SLOTH in overleg is getreden met de overkoepelende organisatie van de lokale omroe pen (OLON) om zich een mening te kunnen vormen over 'wat er mi nimaal nodig' is om de omroep te laten draaien. "We zijn ervan overtuigd dat het niet royaal is maar het moet kunnen met wat nu is begroot en de subsidie die wordt toegekend". J. van den Heuvel (VVD) on dersteunde het voorstel hoewel zijn fractie ook vond dat 15000 gulden wat aan de krappe kant is. Hij vertrouwde erop dat de extra inkomsten uit reclame SLOTH in rustiger vaarwater zullen brengen. W.C. van Kempen (CDA) vond dat SLOTH een kans gegeven moest worden, 'Hoewel het een zware klus is om de zaak weer op de rails te zetten'. Het CDA vindt dat er strak de hand gehouden moet worden aan de voorwaarden die de gemeente aan de omroep stelt. P. van Belzen (RPF/GPV) herin nerde aan de tekst in de begroting van de omroep waarin wordt gesteld dat de omroep 'voor en door het volk is opgezet en waar Tholen trots op kan zijn'. "Van trots zijn op is niet meer te spre ken. Kunnen we zonder SLOTH?" vroeg Van Belzen zich af. Hij stelde vast dat er leergeld is betaald sinds de oprichting van de omroep. "Maar als we nu nee zeg gen dan zal het straks meer moeite kosten de omroep weer op te zet ten. SLOTH dient haar activitei ten af te stellen op de financiële springplank die de gemeente biedt". De subsidie moet volgens Van Belzen een 'vast bedrag' blij ven maar die garantie wilde Ver sluijs niet geven. Sint-Philipsland is het enige korps uit de regio dat op 5 mei meedoet aan de brandweerwedstrijd le klasse lage druk, die in het cen trum van Tholen wordt gehou den. De Fluplanders treden als elfde van de dertien korpsen aan om 15.50 uur. De wedstrijd wordt verzorgd door het korps Tholen. Twee jaar geleden verzorgden de korpsen van Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland een zelfde wed strijd in de smalstad. De dertien deelnemers krijgen al lemaal dezelfde opdracht en er wordt beoordeeld op onder ande re het omhangen van perslucht, de bevelvoering, de inzet met de juiste aanpak, de tijdsduur (elke ploeg maximaal 35 minuten), het eventueel redden/behandelen van slachtoffers en het op de juiste manier beklimmen en afdalen van ladders. De pompbediener, de aanvalsploeg, de waterploeg, de reserve-manschappen en de bevel voerder worden elk apart beoor deeld op inzet, werkwijze, materiaalverwerking e.d. De wedstrijden duren de hele dag, van 8.30 tot 17.35 uur en om 19.00 uur is in Meulvliet de prijsuitrei king. De deelnemende ploegen zijn: Bergen op Zoom, Woens- drecht, Roosendaal, Hoeven, Phi lips Roosendaal, Fijnaart, Suiker Unie Dinteloord, Oudenbosch, Oud-Gastel, Steenbergen, Sint- Philipsland, Chaam en Rucphen. terrein gebeurt." trouwen in de zorginstellingen; met name geldt dit voor de be jaarden. Als gevolg hiervan willen steeds meer mensen thuis ver zorgd worden." Van de Ridder noemde thuiszorg een goede zaak, maar dan moet aan een aantal randvoorwaarden worden voldaan: goede medische begeleiding, voldoende hulp uit de gezindte waartoe men behoort. Naast hulp en begeleiding door huisarts en kruiswerk is volgens v.d. Ridder de volledige inzet van de familie een vereiste. "Maar onttrekt men zich in het algemeen niet met allerlei niet- steekhoudende argumenten aan deze taak der barmhartigheid; aan deze Goddelijke roeping?", besloot hij. Voorzitter G.D. Roeland stond Ln zijn openingswoord eveneens stil bij de toenemende euthanasie praktijken. "De oorzaak hiervan is onder andere dat de geseculari seerde mens niet meer het juiste zicht heeft op het leven; ook het juiste zicht op de dood ontbreekt. Men beschouwt het leven niet meer als een gave Gods en men ziet het sterven niet meer als een straf op de zonde. Men meent, dat de dood een biologisch gegeven is en bij het leven hoort. Dit is ech ter onbijbels," aldus Roeland. Hij opende de bijeenkomst met voor lezen van Ezra 9:1-6 en gebed. De aftredende bestuursleden mevr. v.d. Dorpel-v.d. Maas en mevr. J. Schot-Uijl van de Thoolse NPV- afdeling werden bij acclamatie herkozen. De dag dat de abortus-wet werd aangenomen (28 april 1988) noemde v.d. Ridder een zwarte dag. Per jaar vinden in ons land nu zo'n 60.000 abortussen plaats en ook de sterilisatie maakt een grote opgang. Tenslotte noemde de spreker de euthanasie. "Velen hebben vanwege de toenemende euthanasie-praktijken weinig ver- verkondigde mevrouw van Stralen. En zij verdween. Da's niet zo gezellig, dacht hij. Maar 't is een zelfstandi ge tante. Toch was zij binnen een uur terug. Stralend! "Ik had een oogje op een heel apart montuur, 'k Had het gisteren gezien bij OPTI CIEN VAN MIL. 't Was er nog en 't stond me geweldig. Ze zetten er straks de nieuwe glazen in. Die waren in voor raad. Dan haal ik 'm. En dan zie je 'm wel. Ik ben er jonger en knapper door...!" En toen begon mijnheer van Stralen te stralen. ARN. van MIL Bergen op Zoom WOUWSESTRAAT 8 Advertentie I.M. Nabij de Oesterdam en de brug gen bij Oud-Vossemeer en Tholen plaatst de gemeente borden met het opschrift 'Tholen, daar kun je niet omheen'. De gemeenteraad heeft hiervoor 8.100 gulden be schikbaar gesteld. De borden zijn een ontwerp van architect J. Boel houwers. Via de borden wil het gemeentebestuur proberen het imago van Tholen te verbeteren om zo te bereiken dat mensen graag in de gemeente wonen en werken en van de voorzieningen gebruik maken. Aanvankelijk maakte de provincie bezwaar te gen plaatsing van de borden, maar op aandrang van Tholen zijn de criteria van de Land schapsverordening en Wegenver ordening Zeeland aangepast, waarna plaatsing mogelijk werd. "Ik had gedacht dat het nooit zou lukken, maar zelfs de provincie kan niet om Tholen heen", zei J. v.d. Jagt in de gemeenteraad. J.L. van Gorsel had bedenkingen over de manier van plaatsen en reclame voeren. Hij vroeg enkele jaren ge leden naar de mogelijkheid om op de gemeentegrens borden te plaat sen met het wapen en de naam van de gemeente en die wens blijft nu onvervuld. Volgens Versluijs gelden voor die borden dezelfde regels. "Op de gemeentegrens kan niet anders geplaatst worden dan wat er nu staat", zei de wethouder (op de Krabbenkreekweg heeft de gemeente Sint-Philipsland wél een naambord met wapen geplaatst - red.). Overigens vond Van Gorsel de borden fraai en, zo zei hij, "ik wil zeker veel sympathieke men sen op Tholen welkom heten". Voor promotie vond hij beurzen een betere mogelijkheid om te lobbyen. Over het plaatsen van een vierde bord langs de Krabbenkreekweg voert de gemeente nog overleg met de provincie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1990 | | pagina 9